Serie A - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Neapol : Empoli - 2. listopadu 2018   20:30

Neapol
8' L. Insigne (Koulibaly) • 39' D. Mertens (L. Insigne) • 64' D. Mertens (Callejón) • 90' Milik (D. Mertens) • 90+3' D. Mertens (L. Insigne)
5:1
(2:0)
Empoli
59' Caputo  (Krunić)
Neapol
Karnezis – Malcuit, Nikola Maksimović, Koulibaly, Hysaj – Ruiz (63. Callejón), Rog (64. Allan), Diawara, P. Zieliński (83. Milik) – L. Insigne, D. Mertens.
Ospina, D'Andrea – Allan, Rui, Ounas, Hamšík, Callejón, Ghoulam, Albiol, Milik.
Pairetto – Ranghetti, Gori
Stadio San Paolo, Neapol
Empoli
Provedel – Di Lorenzo, Silvestre, Maietta, Antonelli – Acquah (67. Zajc), Binnásir, Traorè – Krunić (68. Pasqual), Uçan (80. La Gumina) – Caputo.

To je z mé strany vše, hezký večer.
Je dobojováno. Neapol v poklidném tempu potvrdila roli favorita a Empoli nakonec doma porazila vysoko 5:1. Domácí toho dnes moc nepředvedli, ale když potřebovali, tak zabrali a nakonec si dokráčeli pro povinné vítězství. Empoli bojovalo, předvedlo sympatický výkon, ale odjíždí bez bodů.
90+4'
90+3'
Neapol právě vstřelila branku!
A je to 5:1! Hosté zahrávali roh, ale úplně propadli a domácí šli dopředu. Insigne poslal dlouhý míč a DRIES MERTENS šel sám na brankáře, kterého obešel a uklidil míč do prázdné branky.
90+3'
Rohový kop pro Empoli.
90+1'
Rozhodčí přidal tři minutky.
90'
Tak domácí přidávají ještě jednu branku. Po bleskové akci doputoval míč do vápna, kde byl ARKADIUSZ MILIK a ten nekompromisně prostřelil bezmocného brankáře – 4:1.
90'
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
88'
Žlutou kartu dostává Giovanni Di Lorenzo (Empoli FC).
87'
Neapol se ubránila. Domácí drží míč a kombinují, už pochopitelně domácí nikam nepospíchají.
86'
85'
A znovu musel zasahovat Orestis Karnezis, ale i tentokrát si poradil a přízemní střelu zlikvidoval. Hodně se ale poté zlobil na své spoluhráče, kteří v posledních minutách příliš nebrání.
83'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Piotr Zieliński, přichází Arkadiusz Milik.
82'
Z rohu ale nic nebylo a Empoli tedy i nadále prohrává o dvě branky.
81'
Po hlavičce hostujícího hráče měl práci Orestis Karnezis, který nic neriskoval a míč raději vytěsnil nad branku. Roh pro Empoli.
80'
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Salih Uçan, přichází Antonio La Gumina.
79'
Vzápětí byl ve vápně volný José María Callejón, který to vzal na sebe, ale míč napálil jen do boční sítě.
78'
Z dálky to vyzkoušel domácí Piotr Zieliński, ale s jeho přízemním pokusem si Ivan Provedel v pohodě poradil.
76'
Nyní se na trávníku nic zajímavého neděje. Pořád je k vidění hlavně mnoho nepřesností a na další šanci stále čekáme.
74'
Domácí nyní drží míč a snaží se zklidnit hru, protože v posledních minutách je plná nepřesných přihrávek.
72'
Po dlouhém nákopu zaváhal domácí Koulibaly, ale nakonec ještě stihl zareagovat a vše napravil.
70'
Empoli ale stále bojuje a snaží se vstřelit druhou branku, ale ani z jedné akce se to nyní hostům nepodařilo.
68'
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Rade Krunić, přichází Manuel Pasqual.
67'
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Afriyie Acquah, přichází Miha Zajc.
66'
Neapol je po vstřelené brance na koni a znovu se tlačí dopředu. Troufám si tvrdit, že nyní už je o vítězi tohoto duelu rozhodnuto.
64'
Tak Neapol ukazuje svou sílu a zvyšuje na 3:1. Domácí se také vydali dopředu, po dobré kombinaci se k míči na hranici velkého vápna dostal DRIES MERTENS, který parádní střelou nedal brankáři šanci.
64'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Marko Rog, přichází Allan.
63'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Fabián Ruiz, přichází José María Callejón.
63'
Ve vápně se k míči nyní dostal Ismaël Binnásir, ale v těžké pozici branku netrefil. No, Neapol teď vůbec neví, co hrát a Empoli je jasně lepším týmem.
62'
Domácí se ale ubránili a Kévin Malcuit po zisku míče nic nevymýšlel a odkopl ho na polovinu soupeře.
61'
59'
Empoli právě vstřelilo branku!
Tak to bude ještě zajímavé, protože hosté získali míč, okamžitě přišla přihrávka za obranu a FRANCESCO CAPUTO šel sám na brankáře, kterého zkušeně překonal. Neapol už vede pouze o gól.
59'
Obraz hry je stále stejný. Domácí hodně drží míč, tlačí se dopředu, ale šance si zatím nevytváří.
57'
Domácí i nadále diktují tempo hry a stále se tlačí dopředu. Větší šance ale nepřichází a Neapol tak vede pořád 2:0.
55'
Mertens se dostal ve vápně k míči, nakonec zakončil, ale byl velmi blízko brankáři a překonat ho nedokázal!
54'
Z dobrých dvaceti metrů to vyzkoušel domácí Fabián Ruiz, ale míč skončil vysoko nad brankou Empoli.
52'
Také ve druhém poločase je zatím k vidění hodně nepřesných přihrávek a na první šanci stále čekáme.
50'
Neapol směrem dopředu skvěle kombinovala, ale přihrávka na Mertense už tak přesná nebyla a míče se zmocnil pozorný Antonelli.
49'
Hosté procpali míč do vápna, ale tam dominoval Koulibaly, který ho okamžitě odkopl daleko od své branky.
48'
Míč ale získalo Empoli, které se usadili na polovině domácího celku.
47'
Domácí vstoupili do druhého poločasu velmi aktivně a hned se tlačí dopředu.
46'
Ani jeden celek v poločase nestřídal, takže pokračujeme ve stejném složení, jako na začátku utkání.
46'
Hráči se vrací zpět na trávník, takže druhý poločas začne za malý okamžik.
Druhý poločas začne přibližně v 21:30 hodin.
První poločas je za námi. Žádná fotbalová show to nebyla, ale dvou branek jsme se i tak dočkali. Obě dala domácí Neapol, konkrétně Insigne a Mertens a favorit tohoto utkání tak vede 2:0. Uvidíme, co nám přinese druhý poločas.
45+1'
45'
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
42'
Žlutou kartu dostává Ismaël Binnásir (Empoli FC).
41'
Domácí toho zatím moc nepředvedli, řekl bych, že hrají tak na půl plynu, ale i přesto vedou nad Empoli o dvě branky a míří za vítězstvím.
39'
Po nenápadné akci je to 2:0! Po zisku míče šel dopředu DRIES MERTENS, který střelou přes obránce překonal marně se natahujícího Provedela. Hezký fotbalový moment v podání domácího hráče.
38'
Na povedenou kolmici si nabíhal Hamed Traorè, ale nakonec mu chyběl krok aby míč na hrací ploše zachytil.
36'
Po střele z hranice velkého vápna měl práci Ivan Provedel, ale s dělovkou domácího hráče si poradil a míč vyboxoval.
35'
Kévin Malcuit pokazil další přihrávku na Mertense. Hosté hned šli dopředu, ale po centru míč sebral Orestis Karnezis.
34'
Slibnou akci Empoli opět zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.
32'
Po rychlé akci to z hranice velkého vápna zkusil Rade Krunić, ale jeho rána byla hodně nepovedená a branku nakonec vůbec neohrozil.
30'
Tentokrát to vyzkoušel Dries Mertens. Dostal dlouhou přihrávku za obranu, nic nevymýšlel a napálil skákající míč, ale vysoko nad branku.
28'
Konečně jsme se dočkali další střely. Vyzkoušel to aktivní Lorenzo Insigne, ale tentokrát si s jeho přízemním pokusem Ivan Provedel poradil.
26'
Akce Empoli skončila útočným faulem a u míče jsou domácí.
25'
Na trávníku se nyní nic zajímavého neděje. K vidění jsou pouze nepřesné přihrávky a na další šanci stále čekáme.
23'
Kévin Malcuit zkoušel něco vymyslet na pravé straně, ale nakonec si míč ukopl a hostující obránce to měl jednoduché.
22'
Neapol kombinuje hlavně na své polovině, směrem dopředu se ji zatím příliš nedaří. Nutno ale dodat, že hráči Empoli velmi dobře napadají.
20'
Je za námi úvodních dvacet minutek a Neapol stále vede o jednu branku. Zatím to žádná ofenzivní show ale rozhodně není.
18'
Neapol v posledních minutách trochu povolila a Empoli se toho snaží neustálým útočením využít.
16'
Tak hostující celek se po rychlé akci dočkal vyrovnání, ale branka nakonec kvůli ofsajdu neplatí a Neapol tak i nadále vede 1:0.
15'
Tak nakonec nebylo ošetření třeba. Hosté jsou u míče a tlačí se dopředu.
14'
Jeden z hostujících hráčů zůstal ležet na trávníku a musí být ošetřen, chvíli se hrát nejspíše nebude.
12'
Domácí zatím kontrolují tento zápas, ale to není žádným překvapením, protože dominance Neapole se očekávala.
10'
Kévin Malcuit se prodral do vápna, vyzkoušel to z úhlu, ale míč skončil jen na boční síti a rozehrávat tak bude Provedel.
9'
Něco se hned snažili vymyslet i hosté, ale jejich kombinace skončila jen další nepřesnou přihrávkou a na tahu už jsou znovu hráči Neapole.
8'
A máme tu první branku v tomto utkání. Koulibaly výborně získal míč, poté ho zatáhl až před vápno hostů, přihrál a LORENZO INSIGNE si už věděl rady a chytrou střelou překonal brankáře.
8'
A dopředu se vydalo i Empoli, nakonec se ve vápně jeden z hráčů dostal k míči a poté i ke střele, ale vše bylo zbytečné, protože byl v ofsajdu.
7'
Domácí rychle vybojovali míč a hned se vydali dopředu, ale tentokrát byl kapitán Insigne v ofsajdu.
5'
Další akce domácích ale skončila útočným faulem a u míče jsou hosté, kteří samozřejmě vůbec nikam nepospíchají.
4'
Neapol od prvních minut potvrzuje roli velkého favorita a neustále se tlačí před branku svého soupeře.
2'
Lorenzo Insigne to vyzkoušel z hranice velkého vápna a po jeho pokusu pravačkou skončil míč těsně vedle pravé tyče!
1'
Oba celky se už vydaly dopředu, ale z prvních útoků nic nebylo. U míče jsou hráči Neapole, kteří kombinují na své polovině.
1'
Vše je připraveno, jdeme na to!
Hráči obou celků jsou na trávníku, takže duel začne za malý okamžik.

SSC Neapol: Karnezis – Malcuit, Nikola Maksimović, Koulibaly, Hysaj – Ruiz, Rog, Diawara, P. Zieliński – L. Insigne, D. Mertens.
Náhradníci: Ospina, D'Andrea – Allan, Rui, Ounas, Hamšík, Callejón, Ghoulam, Albiol, Milik.

Empoli FC: Provedel – Di Lorenzo, Silvestre, Maietta, Antonelli – Acquah, Binnásir, Traorè – Krunić, Uçan – Caputo.
Náhradníci: Terracciano, Fulignati – Veseli, Brighi, Zajc, Pasqual, La Gumina, Untersee, Marcjanik, Capezzi, Rasmussen, Mráz.

Rozhodčí: Pairetto – Ranghetti, Gori.
Utkání mezi Neapolí a Empoli začíná ve 20:30 hodin a my budeme samozřejmě u toho, tak si tento duel nenechte ujít, máme se na co těšit.
Empoli je na tom podstatně hůře. Hostující celek zatím získal 6 bodů a nachází se až na osmnáctém místě, takže žádná velká sláva. Empoli má problémy hlavně směrem dopředu, protože zatím dalo pouze devět branek, a to je velká bída. Z deseti odehraných kol Empoli zatím pouze jednou vyhrálo, a to hned v prvním kole doma nad Cagliari, od té doby na výhru čeká.
Neapol chce i v této sezoně prohánět Juventus a zatím se ji to docela daří. Domácí celek zatím získal 22 bodů a je na třetí pozici. Neapol má stejný počet bodů jako druhý Inter, který má pouze lepší skóre a na první Juventus ztrácí domácí 6 bodů, takže vše je samozřejmě ještě hratelné. Z posledních pěti utkání Neapol třikrát vyhrála, jednou remizoval (s AS v posledním kole) a jednou prohrála, a to právě na hřišti Juventusu 1:3. Dnes domácí neberou nic jiného, než všechny body.
Zdraví všechny fotbalové fanoušky. Italská liga má na programu další kolo a my budeme sledovat úvodní zápas mezi Neapolí a Empoli. Jasným favoritem tohoto utkání je domácí celek, ale uvidíme, jak to celé nakonec dopadne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62