Serie A - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Parma : Chievo - 9. prosince 2018   15:00

Parma
54' Alves
1:1
(0:0)
Chievo
Chievo
46' Stępiński  (Pellissier)
Parma
Sepe – Iacoponi, Alves (C) (73. Gazzola), Bastoni, Gagliolo – L. Rigoni, Scozzarella, Barillà – Biabiany (59. Siligardi), Inglese, Di Gaudio (67. Sprocati).
La Penna – Marrazzo, Vecchi
Stadio Ennio Tardini, Parma
Chievo
Sorrentino – Depaoli, Bani, Barba, Cacciatore – Obi, Radovanović, P. Hetemaj (72. Giaccherini) – Pellissier (C) (69. Meggiorini), Birsa (74. Cesar), Stępiński.

Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 7:1. Střely mimo: 5:6. Rohy: 8:2. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 17:18.
Pět nastavených minut je minulostí a zápas končí. Parma se s Veronou rozchází smírně 1:1.

První poločas připomínal spíše bitevní pole, než fotbalové hřiště. Spousta faulů kouskovala hru a ani jeden z týmů se tak nemohl dostat do souvislejšího tlaku. Na pět žlutých karet v prvním poločase byla jedna zdařilá akce Parmy. Antonio Barilla svým volejem pořádně protáhl Stefana Sorrentina v brance Verony. Po změně stran se ale začaly dít věci. Ihned po přestávce totiž dokázal naběhnout na Pellissierovu přihrávku Mariusz Stepinski. Následně neskutečnou ránu vystřihl z volného přímého kopu Bruno Alves. Dvacet minut před koncem zkomplikoval situaci hostujícího týmu Fabio Depaoli, který viděl po druhé žluté kartě také červenou. Parma ale už nabídnutou přesilovku nevyužila.
90+5'
90+5'
Roberto Inglese se dostal k balonu po přetaženém centru. Střelou z první ale poslal míč pouze do boční sítě. Verona si odveze z Parmy bod.
90+4'
Žlutou kartu dostává také hráč na lavičce. Tanasijević nechtěl dát balon domácím k rychlé rozehrávce a je potrestán.
90+3'
Iacoponi spolupracoval na pravém kraji s Rigonim. Právě druhý jmenovaný centroval do šestnáctky, ale balon byl zblokován jen k Banimu.
90+2'
Verona se v nastaveném čase zatím s přehledem brání. Po dlouhém odkopu musí domácí hráči začít svou útočnou akci znovu od obránců.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase pět minut.
90'
Teď lehce potrápili nervy domácích fanoušků také obránci Parmy. Luigi Sepe se ale vyšplhal nejvýše a balon po nepřesném odkopu sebral ze vzduchu.
89'
Obrovská šance domácího celku! Roberto Inglese se po právu drží za hlavu. Na středu vápna k němu propadl balon, domácí útočník si ho nikým neatakován připravil na pravou nohu, ale v tisíci procentní šanci napálil tyč.
88'
Rigoni se dostal ke střele z hranice pokutového území, ale napálil pouze vlastního spoluhráče, který stál před ním. Parma se ještě dostala k odraženému balonu a pokračuje v kombinaci.
87'
Domácím se rohový kop ani tentokrát příliš nevydařil. Hosté ale zazmatkovali při odklizení balonu z vápna a Parma tak bude mít ještě jeden roh.
86'
Gagliolo pádil podél postranní lajny, dokázal přesprintovat bránícího hráče, ale jeho centr byl nakonec pouze blokován na rohový kop. Parma zvyšuje obrátky.
85'
Parma se okamžitě dostala zpět na útočnou polovinu. Roberto Inglese se vžil do role nahrávače, ale prudkým pasem nedokázal přesně oslovit Rigoniho.
84'
Luca Rigoni si chtěl narazit se Siligardim, ale druhému jmenovanému balon pouze odskočil od kopačky za postranní lajnu. Vhazovat tak mohou hosté.
83'
Zhruba posledních deset minut i s nastavením pro oba týmy. Verona dohrává v deseti, ale ani tak nejsou domácí fotbalisté ve stálém tlaku.
81'
Parma je i nadále velmi aktivní směrem dopředu. Barilla zkoušel centrovat do vápna, ale jako první byl u balonu bránící Barba. Domácí nakonec dokonce faulují před vápnem.
80'
Verona ale ani v oslabení nepřestala myslet na zisk třech bodů. Nyní se v útoku prosadil Cesar, ale v kombinaci s Obim proti obranu Parmy neuspěl.
79'
Tlak Parmy pokračuje. Domácí se ale nemohou kombinací dostat až do vápna. Zatím se domácí pohybují s míčem ve středu pole.
78'
I rohový kop byl ale pořádně nebezpečný. Na přední tyči hlavičkoval do obránce Inglese. Domácí měli ještě jeden roh, ten už ale končí nepřesným zakončením.
77'
Parma se tlačí do zakončení. V pokutovém území byl podražen Inglese, ale hlavní rozhodčí znovu nechává hru pokračovat. Domácí budou zahrávat pouze roh.
75'
Nařízený volný přímý kop končí pouze nastřeleným prvním obráncem. Hlavní rozhodčí však nechává rozehrávat hostující celek.
74'
Střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Valter Birsa, přichází Boštjan Cesar.
73'
Tak to je obrovská komplikace pro Veronu. Depaoli fauloval těsně před vápnem a po druhé žluté kartě míří předčasně do sprch.
73'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Bruno Alves, přichází Marcello Gazzola.
72'
Střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Përparim Hetemaj, přichází Emanuele Giaccherini.
72'
S Alvesem to nevypadá nejlépe. Domácí kapitán sedí na trávníku a drží se za levé lýtko. Domácí budou muset nejspíše sáhnout ke střídání.
71'
Verona nyní zatlačila domácí do vápna. Střídající Meggiorini si ale pomohl faulem v pokutovém území a rozhodčí přisuzuje balon hráčům Parmy.
70'
Domácí rozjeli útočnou akci na pravé straně. Následně se uvolnil Scozzarella, ale po mírném zatažení za dres upadl na trávník. Hlavní rozhodčí nechal hru pokračovat.
69'
Střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Sergio Pellissier, přichází Riccardo Meggiorini.
68'
Z velké dálky se opřel do balonu hostující Joel Obi. Záložník Verony chtěl překvapit brankáře, ale ohrozil pouze diváky zhruba ve dvacáté řadě.
67'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Antonio Di Gaudio, přichází Mattia Sprocati.
66'
Teď měli hosté štěstí. Nebezpečný průnik Ingleseho byl zakončen parádní střelou, která ale jen proletěla kolem zadní tyče.
65'
Už už to vypadalo, že hosté budou mít po tečované ráně rohový kop, ale Sepe se ještě natáhl po balonu a zastavil ho před brankovou lajnou.
64'
Verona se prokousala až do nadějné pozice. Z levého kraje se pokoušel odcentrovat Hetemaj. Jeho pokus nebyl přesný a k balonu se dostali domácí.
63'
Ve středu trávníku byl poslán k zemi Valter Birsa. Verona sice rychle rozehrála, ale pouze k obráncům. Barba si několikrát narazil s Banim.
62'
Tempo zápasu začíná opět klesat. Po několika soubojích ve středu pole přišla mizerné nahrávka do běhu pro Pellissiera. Domácí se dostali zadarmo k balonu.
60'
Po hodině hry je stav zápasu vyrovnaný. V úvodu druhé půle vstřelily oba týmy po jedné brance. Nyní musí být na hrací ploše ošetřován Siligardi.
59'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Jonathan Biabiany, přichází Luca Siligardi.
58'
Žlutou kartu dostává Jonathan Biabiany (Parma Calcio 1913).
58'
Po autovém vhazování se opřel do míče Rigoni. Domácí záložník ale netrefil balon ideálně a Sorrentino tak nemusel předvést to nejlepší.
57'
Hosté nyní uklidňují hru postupnou kombinací. Obi si narazil s Radovanovićem, poté se hnal za míčem Pellissier, ale k balonu měl o něco blíže Sepe.
55'
Zápas se po změně stran pořádně rozjel. Nyní hlavičkoval Pellissier z hranice pokutového kopu, ale míč se mu odrazil jen mimo tři tyče.
54'
Parma právě vstřelila branku!
Tak to je nádhera! Míč si postavil na místo přestupku velezkušený BRUNO ALVES. Portugalský stoper snadno překonal obrannou zeď a neskutečným kopem poslal míč nechytatelně do levého horního rohu branky. Stefano Sorrentino plachtil vzduchem marně.
54'
Antonio Di Gaudio si dokázal zpracovat míč zády k brance, ale než se dokázal obtočit, tak už něj byl Barba, který ho nekompromisně poslal na zem.
53'
Joel Obi rozbíhal útočnou akci po levém kraji. Domácí ale soupeře až do vápna nepustili a tak Obi raději přihrával zpět ke svým obráncům.
52'
Domácí dokonce rozehrávali rohový kop, ale po přetaženém centru nedokázal nikdo z hráčů Parmy zakončit přesně mezi tři tyče. Verona se opět ubránila.
51'
Po několika minutách v obraně se ke slovu dostali také hosté. Hetemaj si narazil s Obim, ale po chybě se hnali do útoku znovu domácí fotbalisté.
50'
Tempo zápasu se první brankou výrazně zvýšilo. Domácí se tlačí do útoku, ale přes zhuštěný prostor před pokutovým územím se nemohou dostat.
49'
Domácí ještě vhazovali v blízkosti vápna soupeře. Dlouhý hod ale v šestnáctce dokázal pokrýt bránící Barba.
48'
Parma chce rychle odpovědět. Di Gaudio se hnal za balonem na pravé straně, ale přes skvěle postaveného Depaoliho se k centru neprotlačil.
46'
Chievo právě vstřelilo branku!
Po velmi průměrném prvním poločase se Verona ihned po rozehrávce druhé půle dostává do vedení. Pellissier chtěl střílet na zadní tyč, ale míč mu sjel z kopačky, nakonec ale uzavíral celou akci MARIUSZ STEPINSKI, který dorazil balon snadno do sítě.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:03.
Jedna nastavená minuta je pryč a první poločas končí. Hráči odcházejí do šaten za bezbrankového stavu.

První poločas připomínal spíše bitevní pole, než fotbalové hřiště. Spousta faulů kouskovala hru a ani jeden z týmů se tak nemohl dostat do souvislejšího tlaku. Na pět žlutých karet v prvním poločase byla jedna zdařilá akce Parmy. Antonio Barilla svým volejem pořádně protáhl Stefana Sorrentina v brance Verony.
45+1'
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase jednu minutu.
45'
Valter Birsa se pokoušel ve vápně o nůžky, ale balon mu nakonec sjel z kopačky. Následně domácí spěchali do útoku, ale faulem zastavil akci Parmy Joel Obi.
44'
Už už to vypadalo, že by se Parma mohla drát do kontru po odvráceném rohovém kopu, ale domácí znovu zradila finální fáze. Před vápnem chyboval Jonathan Biabiany.
43'
Po dalším zblokovaném centru se Verona udržela na útočné polovině. Hetemajova pobídka do pokutového území prosvištěla vápnem jen k domácím.
42'
Po zisku se mohli hosté pokoušet o rychlý kontr, ale ten skončil skoro dříve než začal. Radovanović zpackal přihrávku na Pellissiera ve středu pole.
41'
Gagliolo se nedostal přes Depaoliho. Ten následně hledal před vápnem Parmy Birsu, ale míč přiletěl jen do rukavic připraveného brankáře domácího celku.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Parma měla k dispozici rohový kop, ale ten už na přední tyči zlikvidoval pohotovou hlavičkou Barba.
38'
Domácí se sice usadili v těsné blízkosti vápna Chieva, ale střela Rigoniho měla k dokonalosti daleko. Rozehrávat tak může od své branky Sorrentino.
37'
Hlavní rozhodčí ukazuje další žlutou kartu. Ve střední části trávníku sestřelil Hetemaj rozběhnutého Biabianyho tvrdým skluzem zezadu.
36'
Stepinski se prosadil k hlavičce v pokutovém území, ale byl už natolik zaměstnán soubojem s obráncem, že nedokázal umístit míč přesně mei tři tyče.
35'
Také Luigi Sepe se poprvé předvedl divákům ve své brance. Lehký centr z pravé strany ale dokázal pohodlně udržet v svých rukavicích. Parma uklidňuje hru.
34'
Domácí fanoušci se nyní ozvali, když hlavní rozhodčí pustil zákrok ve středu pole na Barillu. Verona pokračuje v kombinaci v okolí středové čáry.
33'
Mattia Bani se chtěl pokusil o rychlou rozehrávku, ale překvapil i své spoluhráče a balon tak projel jen za brankovou čáru.
32'
Verona se stále drží na útočné polovině. Depaoli byl v nadějném náběhu na pravém kraji, ale přes Gagliola se nedostal. Následně dostává domácí obránce žlutou kartu za příliš mnoho průpovídek k rozhodčímu.
31'
Ke slovu se dostali také po delší odmlce hosté. Po zblokovém centru měli dokonce k dispozici rozehrávku rohového kopu. Pellissierův pas do šestnáctky skončil jen u obránců Parmy.
30'
Po půlhodině hry je stav zápasu stále bezbrankový. V posledních chvílích se ale domácí dokázali dostat do mírného tlaku a dokonce několikrát zahrozili.
28'
Barilla ihned po své parádní střele musel ale faulovat solidně rozjetý útok hostujícího celku. Je za to potrestán žlutou kartou.
27'
Sorrentino musel znovu zasahovat! Po parádním obloučku do vápna se k voleji dostal Barilla, namířil míč k zadní tyči, ale brankář Verony stačil zasáhnout.
26'
Di Gaudio se prodíral do vápna, ale těsně před šestnáctkou byl sražen k zemi. Ani nyní se píšťalka hlavního rozhodčího neozvala.
25'
První šance je na světě. Barilla se prosmýkl po levém kraji kolem bránícího hráče, poté přihrávkou na hranici vápna našel Ingleseho a ten přispěl tvrdou ránou. Sorrentino ale dokázal balon vyrazit do bezpečí.
24'
Domácím se otevřela levá strana, Depaoli zaspal na útočné polovině, ale v obraně ho dokázal zastoupit Mattia Bani, který šanci soupeře zmařil.
23'
Domácí to tentokrát zkusili po levé straně. Do vápna sice přiletěl nebezpečný centr, ale Inglese si poradil s obránci jen faulem a balon následně prolétl vápnem do autu.
22'
Aicoponi je dalším faulovaným hráčem. Domácí rychle rozehráli po pravém kraji, ale u balonu byl jako první hostující Cacciatore, který následně vytloukl Biabianyho.
20'
Ani úvodních dvacet minut branku nepřineslo. Verona teď mohla jít do útoku po ponechané výhodě, ale svou šanci promrhala příliš pomalým postupem.
19'
Teď zavařili hostům při rozehrávce napadající Inglese s Biabianym. Di Gaudio nakonec mohl jít do útoku, ale Barba ho dokázal čistým skluzem odzbrojit.
18'
Z velké dálky se opřel do balonu hostující záložník Ivan Radovanović. Srbský hráč nemířil úplně špatně, ale Luigi Sepe zasahovat nemusel.
17'
Až po dohrání akce je hra přerušena. Na trávníku se totiž stále nachází domácí Matteo Scozzarella a musí být ošetřen.
16'
Vypadalo to na další faul Verony, ale hlavní rozhodčí nyní nechal hru pokračovat. Hosté se mohli hnát do protiútoku, ale nadějnou šanci zazdil nepřesnou přihrávkou Obi.
15'
Verona znovu vytáhla napadání až téměř k vápnu domácího celku. Po přesné kombinaci domácích se ale musel zapsat mezi faulující Radovanović.
14'
Přece jen se hosté dostali ke střele. Z pravého kraje přilétl do vápna prudký centr, Sergio Pellissier předskočil obránce, ale skákavou přihrávku nedokázal umístit mezi tři tyče.
13'
Přehlídka faulů pokračuje. Nyní okusil trávník velmi z blízka Antonio Barilla. Domácí záložník by podkopnut Obim, nabídnutou výhodu ale domácí nevyužili.
12'
Di Gaudio šel za balonem příliš agresivně. Mattia Bani byl u hracího předmětu o poznání dříve a následně musel skousnout faul napadajícího útočníka.
11'
Sorrentino zaváhal v rozehrávce. Hostující brankář nabídl míč Inglesemu, který byl ale šancí tak zaskočen, že mu balon utekl za brankovou čáru.
10'
Úvodní desetiminutovka příliš fotbalové krásy nenabídla. Ani jeden z týmů se ještě nedostal k jedinému zakončení. Zatím sledujeme spíše taktickou bitvu.
8'
Po vysokém nákopu dokázal Hetemaj vyhrát hlavičkový souboj, následně k němu přijel ve skluzu Rigoni, který se také velmi rychle připsal žlutou kartu.
7'
Luca Rigoni si kličkou poradil s Radovanovićem, následně ale i on byl zastaven nedovoleným způsobem. Parma se zatím nemůže udržet na útočné polovině.
6'
Parmě se ale rozehrávka na krátko vůbec nevydařilo. K balonu se okamžitě dostali hosté, kteří pohlednou kombinací prošli těsně k vápnu, ale Luigi Sepe zasahovat nemusel.
5'
Fabio Depaoli musel chytat rozběhnutého soupeře pouze za dres. Hlavní rozhodčí byl celé situaci velmi blízko a záhy vytahuje první žlutou kartu.
4'
Verona sice vysunula napadající blok, ale k balonu se hosté hned nedostali. Po dlouhém nákopu Bruna Alvese se dral do střelecké pozice Inglese, ale Barba ho dokázal ubránit.
3'
Di Gaudio si dokázal míč zpracovat na levém kraji, ale poté se provinil proti pravidlům v souboji s Obim. U balonu tak jsou znovu hostující hráči.
2'
Také Verona se poprvé v zápase dostala k balonu. Hetemajova přihrávka přes celou šířku trávníku nebyla z těch nejpřesnějších.
1'
Domácí fotbalisté měli k dispozici úvodní rozehrávku ze středového kruhu. Scozzarella byl ihned pod tlakem napadajících soupeřů, přesto dokázal balon prostrčit na Gagliola.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Zápas patnáctého kola nejvyšší italské soutěže Serie A tak může za několik málo okamžiků začít.

Parma Calcio 1913: Sepe – Iacoponi, Alves (C), Bastoni, Gagliolo – L. Rigoni, Scozzarella, Barillà – Biabiany, Inglese, Di Gaudio.
Náhradníci: Frattali, Bagheria – Štulac, Deiola, Ceravolo, Ciciretti, Gobbi, Gazzola, Siligardi, Dezi, Sprocati.

Chievo Verona: Sorrentino – Depaoli, Bani, Barba, Cacciatore – Obi, Radovanović, P. Hetemaj – Pellissier (C), Birsa, Stępiński.
Náhradníci: Seculin, Caprile – Cesar, Jaroszyński, Tanasijević, Kiyine, Burruchaga, Léris, Giaccherini, Grubac, Djordjević, Meggiorini.

CHIEVO VERONA

Hosté z Verony jsou v dosavadním průběhu sezóně vůbec nejhorším týmem v lize. Chievo je bezpodmínečně poslední se ziskem pouhých dvou bodů. Musíme ovšem podotknout, že jim italský svaz odebral tři body kvůli finančním problémům. Hosté letos ještě nevyhráli a ani v Parmě to nebudou mít lehké.

PARMA CALCIO 1913

Domácí Parma je po dlouhé době v první lize a rozhodně se nechce vrátit zpátky do druhé ligy. Právě tento tým je na průběžném desátém místě se ziskem 20 bodů. Jejich soupeř sice letos ještě nevyhrál, Parma už šestkrát, ale jejich poslední forma není vůbec dobrá. Za posledních pět zápasů vyhráli pouze dvakrát, dvakrát poté prohráli a jednou remizovali.

2. 12. 2018 • AC Milán – Parma 2:1
25. 11. 2018 • Parma – Sassuolo 2:1
10. 11. 2018 • Turín – Parma 1:2
4. 11. 2018 • Parma – Frosinone 0:0
27. 10. 2018 • Atalanta – Parma 3:0
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79