Serie A - 35. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Parma : Sampdoria - 5. května 2019   15:00

Parma
2' Gazzola (Gervinho) • 67' Kucka  • 72' Bastoni
3:3
(1:2)
Sampdoria
27' Quagliarella   • 38' Defrel   • 61' Quagliarella  (Praet)
Parma
Sepe – Iacoponi, Alves (C), Bastoni – Gazzola, Kucka, Scozzarella (87. Štulac), Barillà (46. Sprocati), Dimarco – Ceravolo (63. Siligardi), Gervinho.
M.Fabbri
Sampdoria
Audero – Bereszyński, A. Ferrari, Colley, Murru – Praet, Ekdal, Jankto – Defrel (77. Caprari) – Gabbiadini (58. É. Barreto), Quagliarella (C).
Belec, Rafael Cabral – É. Barreto, Caprari, Linetty, Saponara, Sau, J. Tavares, Vieira, Farabegoli.

Já se pro dnešek loučím a přeji hezký zbytek víkendu.
Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 6:10. Střely mimo: 3:4. Rohy: 2:2. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 14:7.
Máme za sebou velice zajímavé utkání mezi Parmou a Sapmdorií Janov a opravdu bylo na co koukat! Viděli jsme šest branek, dva pokutové kopy, dvě červené karty.

Domácí se dostali do vedení již ve druhé minutě, hosté však dokázali ještě do poločasu vývoj otočit a po přestávce vedení ještě navýšit. Domácí však nesložili zbraně a díky brankám Kucky a Bastoniho nakonec ze zápasu berou alespoň bod.
90+3'
90+1'
A zápas končí i pro Juraje Kucku. Ten fauloval před pokutovým územím Sampdorie. To by ještě nebyl takový problém, jenomže Kucka tak moc projevoval nespokojenost až jej rozhodčí poslal do sprch.
90+1'
Rozhodčí nastavuje tři minuty.
90'
Domácí chtěli zahrávat další pokutový kop za ruku. Gazzola hlavičkoval míč na branku, trefil ale jen soupeře do hlavy a penalta to opravdu nebude.
88'
A Omar Colley tento zápas skutečně nedohraje! Při útočné standartce vletěl do soupeře nesmyslně loktem a vidí druhou žlutou kartu v duelu!
87'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Matteo Scozzarella, přichází Leo Štulac.
86'
Tak to byl tvrdý zákrok na Jankta, rozhodčí však nechává hru plynout, následný centr hostů chytá Sepe.
84'
Hosté jsou opět aktivnější a na pravé straně se dostal k centru Bartosz Bereszyński , míč však zastavila obrana Parmy.
84'
Hosté zaútočili po pravé straně a střele Caprariho končí jen těsně vedle branky domácích!
82'
Tentokrát je už Barreto svým skluzem přesný a dokonce získal autové vhazování pro svůj tým.
80'
Édgar Barreto zatáhl k zemi svého soupeře a vidí žlutou kartu.
79'
A to je dobrá šance hostů! Střídající Caprari se dostal za obranu, ale v tísni obránce trefil jen Sepeho.
77'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Grégoire Defrel, přichází Gianluca Caprari.
77'
Gazzola pálí z dálky, ale střela mu vůbec nesedla.
76'
V těchto chvílích jsou na hřišti lepší domácí a hosté se potřebují oklepat ze dvou zářezů Parmy!
74'
Tak i hosté opět ožili a opravdu vidíme vynikající fotbal nahoru dolů!
72'
Parma právě vstřelila branku!

Tak to je neuvěřitelné, domácí dokázali vyrovnat! Přímý kop sice zahráli příliš dlouhý, dokázali však ještě odcentrovat před branku, tam si na míč vyskočil Kucka, jeho hlavičku ještě dokázal Audero skvěle vyrazit. Jenomže to se mu povedlo pouze do míst, kde stál ALESSANDRO BASTONI a ten již míč poslal do odkryté branky!
71'
Omar Colley fauloval loktem ve výskoku Kucku a i on může být rád, že je bez červené!
70'
Domácí zahrávali rohový kop, ten však hosté odvrátili.
69'
Domácí tato branka nakopla a polila živou vodou, rozhodně nás nečeká nudný konec zápasu!
67'

Míč si na značku pokutového kopu postavil JURAJ KUCKA a napálil jej pod břevno!
67'
Omar Colley nedokázal odkopnout míč a fauluje pronikajícího hráče! Domácí budou zahrávat pokutový kop!
63'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Fabio Ceravolo, přichází Luca Siligardi.
63'
A Fabio Quagliarella se dostal k dlouhému míči, vrátil jej před branku a nechybělo moc, aby si domácí dali vlastní branku!
61'
Sampdoria právě vstřelila branku!

A Kucka tentokrát daruje branku soupeři! Při rozehrávce nedokázal zpracovat míč a následně upadl. Hosté se dostali před vápnem k míči, který poslali na FABIO QUAGLIARELLU, který se střelou k tyči nemýlí!
60'
A Kucka je opět agresivní a fauluje, řekl bych, že bude brzy pro jistotu vystřídán.
59'
Domácí se dožadovali odpískání faulu na Ceravola, to se však nekonalo a tak se Juraj Kucka rozhodl pomstít sám a vidí žlutou kartu.
58'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Manolo Gabbiadini, přichází Édgar Barreto.
58'
Stejně tak mu vedlo při centru ze strany a notně tak pomáhá svým spoluhráčům.
57'
Tak to byla velká šance domácího týmu! Při rychlém brejku dostal míč mezi obránce Fabio Ceravolo, zkusil Audera obejít kličkou, ten mu však skočil pod nohy a míč lapil.
55'
Juraj Kucka napřáhl z dálky a mířil velmi nepřesně.
54'
Gervinho to opět zkoušel po levé straně, tentokrát si již hosté dávají pozor a ubránili jej.
53'
Domácí sice nezahráli zrovna nejlepší malou domů na Sepeho, ten si však s nabíhajícím útočníkem poradil a míč rozehrál na obránce.
51'
Grégoire Defrel je dnes při chuti. Na branku Sepeho vyslal zajímavý volej, který mířil jen těsně vedle branky.
50'
Marcello Gazzola sice získal míč a mohl jít dopředu, sudí jej však zastavuje a píská mu nedovolený zákrok.
49'
Ten domácí zahráli na krátko a následný centr byl příliš dlouhý.
48'
Tak to byl zajímavý pokus! Gervinho vyslal na branku přízemní střelu a Audero měl co dělat, aby míč vyrazil na rohový kop.
46'
Domácí začali druhý poločas aktivně a svého soupeře napadají již při jeho pokutovém území.
46'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Antonio Barillà, přichází Mattia Sprocati.
46'
Oba týmy se již vracejí na trávník a druhý poločas nám za chvíli začne.
Máme za sebou úvodní poločas zápasu mezi Parmou a Sampdorii a viděli jsme velice zajímavý fotbal. Domácí se dostali do vedení již ve druhé minutě, když míč do prázdné branky po práci Gervinha doklepl Marcello Gazzola .
Hosty však tým nijak nerozhodil a byli po celý úvodní poločas lepší a zaslouženě skóre zápasu otočili. Nejprve se z pokutového kopu prosadil Fabio Quagliarella a následně se po dobré práci Jankta prosadil i Grégoire Defrel .
Druhý poločas začne přibližně v 16:04.
45+2'
45+1'
Rozhodčí bude nastavovat dvě minuty.
45'
Gervinho se v další útočné akci nacházel v osajdu.
44'
Gervinho se dostal do sprintu s Colleym a ten míč odehrál do autu. Gervinho však ještě rychle zahrál aut na Kucku, jeho centr ze strany si pohlídal Audero.
43'
A mohlo to být již o dvě branky! Defrel obral o míč váhající obránce. Krásným centrem jej poslal Quagliarellovi, který však v koncovce do prázdné branky selhal a nechal vyniknout Sepeho, ten dokázal na rohový kop vyrazit i dorážku.
42'
Hosté dnes podávají skvělý a vyspělý výkon. Další útočnou akci zakončil Jankto střelou vedle branky.
40'
Domácí pochopili, že pouze s obranou to v tomto utkání nepůjde a začali hrát aktivněji. Hosté však prozatím nemají problém se bránit.
38'
A hosté po zásluze otáčejí skóre zápasu! Do pokutového území domácích se dobře prodral Jakub Jankto, jeho střelu ještě Sepe s námahou vyrazil, jenomže na dorážku již čekal GRÉGOIRE DEFREL, který míč poslal do odkryté branky.
37'
Kucka byl při útočné akci příliš důrazný a je mu pískán faul.
37'
Domácí spoléhají pouze na defenzivu. Dopředu vždy jen nakopnou míč na Gervinha a čekají, co se mu povede vymyslet.
35'
Hosté se opět dostali do koncovky, Sepe však s tečovanou střelou nemohl mít problém.
33'
A centr Gabbiadiniho to byl hodně zajímavý, nakonec však proletěl celým pokutovým územím až za brankovou čáru.
33'
Tentokrát fauluje v nebezpečné pozici Kucka a bude to přímý kop Sampdorie.
32'
Domácí přerušují útok hráčů v bílém pouze za cenu faulu a tak se stále musejí bránit.
29'
Hosté po vyrovnání pokračují v aktivní hře a domácím nezbývá nic jiného, než se jen bránit na vlastní polovině hřiště.
27'

FABIO QUAGLIARELLA nic nevymýšlel a míč posílá do středu branky!
26'
A je to tak! Rozhodčí se po shlédnutí videa píská pokutový kop, Federico Dimarco navíc vidí žlutou kartu!
25'
A pozor! Po jednom z centrů zahrál rukou Dimarco k čemuž se vrací VAR a je možné, že hosté budou zahrávat pokutový kop!
24'
Domácím se nepovedl odkop když při odkopu trefili pouze sami sebe a u míče zůstanou hráči Sampdorie.
23'
Antonio Barillà zatáhl za rameno Ekdala čímž zastavil rychlý brejk hostů a po zásluze vidí žlutou kartu.
22'
Hosté kontrolují hru a snaží se najít skulinu v dobře pracující obraně domácích, což se zatím vůbec nedaří.
20'
Do pokutového území domácích opět letěl nepříjemný centr, který likviduje Sepe ve spolupráci s obránci. Následně rychlým výkopem hledal Gervinha, ten však neměl síly a raději rozehrál akci dozadu.
18'
Juraj Kucka opět předvedl velmi dobrou práci směrem dozadu a zastavuje rodící se útok Sampdorie.
17'
Ten však domácí dokázali odvrátit, stejně jako následný centr ze druhé strany.
16'
Kucka zblokoval centr hostů pouze na rohový kop.
15'
Hosté drželi míč a kombinovali před brankou domácích, ke koncovce se ale nedostali. Naopak na druhé straně se do brejku dostal opět Gervinho, jenomže tentokrát byl zastaven včasným skluzem.
13'
Hosté poprvé vážnějí ohrozili brankáře Sepeho, ten první střelu pouze vyrazil k útočníkům, ti si však nerozuměli a nemohli jej dorazit do branky. Rozehráli tak míč zpátky na hranici pokutového území, následnou střelu již Sepe pokryl.
12'
Fabio Ceravolo si nabíhal na dlouhý míč, jeho sprint však zastavuje zapískaný ofsajd.
11'
Snaha o útok hostů po pravé straně končí pouze za autovou čarou.
9'
Na přetažený centr si naběhl Dennis Praet, jeho volej však míří nad branku domácích.
9'
Domácí to zkoušeli dlouhým míčem, ten však pokryla hostující obrana v čele s brankářem.
8'
Hostům se otevřel prostor k rychlému brejku, ten však nepřesnou přihrávkou do autu zastavil Fabio Quagliarella .
7'
Střílený centr Dimarca kryje do svých rukavic Audero.
7'
Následující útok středem hřiště zastavuje praporek asistenta rozhodčího.
6'
Hosté se poprvé aktivně dostávají do útoku, ale ani dva centry ze stran ke střeleckému pokusu nevedly.
4'
Za faul na polovině hřiště vidí žlutou kartu hostující Omar Colley .
2'

Hned ze své první útočné akce se domácí tým prosazuje! Skvělou práci předvedl Gervinho, který přešel po levé straně přes půl hřiště, ve vápně udělal z obránců kužely a poslal míč před odkrytou branku, kde byl MARCELLO GAZZOLA a ten již neměl problém otevřít skóre zápasu!. Asistence: Gervinho.
1'
Zápas nám začal, bude se hrát za velice silného deště a uvidíme, jak to ovlivní samotnou hru. Domácí nastupují v modrých dresech, hosté v bílých.
1'
Přeji hezký den u Italské Serie A, hráči Parmy i Sampdorie jsou již na hřišti a utkání nám za malý okamžik začne.

Parma Calcio 1913: Sepe – Iacoponi, Alves (C), Bastoni – Gazzola, Kucka, Scozzarella, Barillà, Dimarco – Ceravolo, Gervinho.
Náhradníci: Brazão, Frattali – Dezi, Gobbi, Pepín, L. Rigoni, Sierralta, Siligardi, Sprocati, Štulac.

UC Sampdoria: Audero – Bereszyński, A. Ferrari, Colley, Murru – Praet, Ekdal, Jankto – Defrel – Gabbiadini, Quagliarella (C).
Náhradníci: Belec, Rafael Cabral – É. Barreto, Caprari, Linetty, Saponara, Sau, J. Tavares, Vieira.

Rozhodčí: M.Fabbri.
Absence

Parma Calcio 1913

A.Grassi (zranění kolene)
J.Biabiany (zranění kolene – start nejistý)
R.Gagliolo (zranění lýtka – start nejistý)
R.Inglese (zranění kotníku – start nejistý)

UC Sampdoria

G.Ramirez (červená karta)
J.Sala (disciplinární trest za ŽK)
L.Tonelli (disciplinární trest za ŽK)
J.Andersen (zranění stehna – start nejistý)
E.Audero (žaludeční potíže – start nejistý)

15.místo, 37 bodů, skóre 35:52

Domácí Parma má za úkol se letos v nejvyšší soutěži zachránit a mají k tomuto cíli velmi dobře nakročeno. Čtyři kola před koncem má Parma na 18. Empoli náskok osmi bodů a pokud se nestane nic překvapivého, uvidíme tento celek v Serii A i následující sezonu. Domácí v současné chvíli drží sérii čtyř zápasů bez porážky a zároveň také sedmi zápasovou šňůru bez vítězství. Po porážkách od Lazia, Atalanty a Frosinone si připsali čtyři remízy s Turín FC, Sassuolo, AC Milán a Chievo.

Nejlepším střelcem týmu je známý světoběžník Gervinho s rovnými deseti zásahy na kontě. O dvě branky méně dal Roberto Inglese, kterého však v posledních týdnech trápí zranění.
9.místo, 48 bodů, skóre 54:46

Sampdoria prožívá slušnou sezonu a ještě několik týdnů zpátky mohla pomýšlet i o boj i Evropskou Ligu. Jenomže forma hostů je žalostná a z posledních pěti utkání porazili pouze FC Janov v derby 2:0. V tomto období tým nabral ztrátu a sezonu již může dohrávat na deváté příčce, jakýkoliv pohyb nahorů nebo dolů je téměř vyloučen.

Tým hraje docela zábavný fotbal a střílí dost branek. 54 gólů řadí Sampdorii na pátou příčku ve střílení branek. Největší porci si na svá bedra vzal 36 letý matador Fabio Quagliarella, který je s 23 góly nejlepším střelcem celé soutěže. Druhým nejlepším střelcem je s devíti góly Gregoire Defrel.
Hezký den přeji u sledování textového přenosu 35.kola Italské Serie A mezi Parma Calcio 1913 (15.) a UC Sampdoria (9.).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62