Serie A - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Parma : Spal - 27. ledna 2019   15:00

Parma
11' Inglese  • 54' Inglese
2:3
(1:0)
Spal
70' Valoti  (Lazzari) • 75' Petagna   • 87' Fares
Parma
Sepe – Iacoponi (89. Siligardi), Alves, Bastoni, Gagliolo – Kucka, Scozzarella (88. Munari), Barillà (77. Gazzola) – Biabiany, Inglese, Gervinho.
Frattali – Dimarco, Gazzola, Gobbi, Dezi, Munari, Siligardi, Ceravolo, Baraye, Sprocati, Diakhatè.
Spal
Viviano – Šimić (68. Antenucci), Bonifazi, Felipe – Lazzari, Valdifiori (69. Valoti), Missiroli, Kurtić, Fares – Petagna (86. Floccari), Paloschi.
A. Gomis, Poluzzi – Schiattarella, Valoti, F. Costa, Nikolić, Floccari, Antenucci, Uzela, Farcas.

Ode mne je to vše. Děkuji vám, že jste dnešní zápas sledovali a zase příště se na vás budu těšit.
Držení míče: 33 % : 67 %.
Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 4:9. Rohy: 1:10. Ofsajdy: 7:0. Fauly: 10:12.
90+4'
90+3'
Bruno Alves vyběhl s míčem z útočné poloviny až na tu svou a nahrál brankáři. Docela nepochopitelný tah, když Parma potřebuje dopředu.
90+2'
Tak to není možné. Z přímého kopu se míč dostal přímo na kopačku Inglése, který asi ze tří metrů netrefil branku. Před ním byl už pouze brankář.
90+1'
Felipe si ještě v nastaveném čase "vybojoval" kartu.
90'
Nastavení bude trvat celé 4 minuty.
90'
Ale na nějaké velké obléhání branky hostů ani na velké útočné šance to zatím nevypadá. Jako by Parma už chtěla ukopat konec zápasu a odejít.
89'
Parma zkusí těmito čerstvými hráči ještě vybojovat aspoň bod. Siligardi nahrazuje Iacoponiho.
88'
Parma využívá druhé střídání a Scozzarellu nahradí Munari.
87'
Spal právě vstřelil branku!
A máme tu obrat jako hrom! Autorem branky je MOHAMED FARES.Ten se osamostatnil ve vápně a poslal míč na pravou stranu branky.
86'
Floccari nahradí na hřišti Petagnu.
85'
Biabiany a Gervinho jsou poslední chvíle nejaktivnější hráči Parmy a stále vymýšlejí nejrůznější akce.
83'
Velká šance hostů skončila na kopačkách obrany.
82'
Oba týmy se horlivě snaží strhnout vítězství na svou stranu. Více útočí Parma, ale Spal má taky své šance.
80'
Biabiany kombinoval s Inglesem ale obrana na poslední chvíli dokázala jejich šanci zlikvidovat.
78'
Gerviho a Inglese teď spálili 2 ohromné šance. Toto se jen tak nevidí.
77'
Gazzola nahrazuje na hřišti Barillu, který dnes dohrál.
76'
S Petagnovým gólem ale přichází i žlutá karta za nesportovní chování.
75'
Autorem branky je ANDREA PETAGNA. Ten po centru z rohového kopu pohotově hlavičkoval a srovnává tak stav zápasu.
74'
Missiroli se sice těžce, ale hlavně že vůbec zvedá.
73'
Přímý kop byl zahrán přímo do zdi, kde Missiroliho trefil do hlavy. Ten nyní leží na zemi.
72'
Parma si chtěla vzít vedení hned zpět. Gervinho nasprintoval k vápnu, kde byl ale dokonce dvěma hráči najednou faulován. Bude se kopat přímý kop z komfortní vzdálenosti.
71'
No a hned to máme zajímavější. Nyní Spal opět centroval, ale nikdo z hráčů míč nezachytil a kope se od brankáře.
70'
Autorem branky je MATTIA VALOTI. Tak to je opravdu start jako ze snu. Valoti si naběhl do vápna na centr Lazzariho a po necelé minutě na hřišti proměnil. Asistence: Manuel Lazzari.
69'
A hned za ním další. Valdifioriho nahradí Valoti.
68'
První střídání zápasu na straně Spal. Odchází Šimič, přichází Antenucci.
67'
Centr hostů sice jeden z hráčů hlavičkoval, bránu však neohrozil.
66'
Po krátkém úseku, kdy si domácí jen přihrávali přišla šance, kdy se k centru ve vápně těsně před brankářem dostal Barilla, ale vůbec to dobře netrefil a velkou šanci spálil.
64'
Parma pouze přihrává "doma", tedy u stopérů a vůbec do ničeho se nehrne.
62'
Biabiany ztratil míč, ale hráč který ho obral ho ztratil také a tak domácí pokračují v útoku.
60'
Parma se nakonec vykombinovala až zpátky ke své bráně.
59'
Další akce se hostům taky nepovedla. Náběh zastavil obránce a okamžitě míč poslal útočníkům do protiútoku.
58'
Spal chce odpovědět a snaží se ve předu vymyslet nejrůznější kombinace a střely. Dneska jim ale zatím štěstí nepřeje.
57'
Lazzari hrál nepřiměřeně hrubě a vysloužil si taky žlutou kartu.
56'
Inglese si naběhl do vápna a poslal míč zpět na spoluhráče, který na něj dopředu odcentroval. Inglese ale míč nestihl.
55'
Rozhodčí si ještě ověřil, že gól nepadl z ofsajdu a pak jen potvrdil stav 2:0.
54'
Parma právě vstřelila branku!
Autorem branky je ROBERTO INGLESE. Gervinho se uvolnil ve vápně a vystřelil zatočenou střelu do břevna. Od něj se míč odrazil Inglesemu a ten v pohodě zakončil. Nebýt ofsajdu u předchozího gólu, už mohl mít magický hattrick.
53'
Kucka vypálil prudkou střelu, ale netrefil bránu.
52'
Domácí to ale nevzdávají a obléhají vápno nadále.
51'
Parma se prokombinovala až do vápna, kde ale míč ztratila.
49'
Spal je stále dopředu mnohem aktivnější než Parma. I přes to ale zatím nedokázal vymyslet pořádnou šanci.
48'
Stejný pokus, ale na druhé straně. Ani ten však nevyšel.
47'
Spal chtěl vyslat Paloschiho do náběhu ale ten již míč nestihl a bude následovat odkop od branky.
46'
45+2'
45+1'
Po rohovém kopu se k míči ve vápně dostalo postupně několik hráčů Spal, ale obrana si nakonec vždy dokázala poradit a domácí tak stále vedou.
45'
Rozhodčí nastavuje 2 minuty.
44'
Střela Šimiče byla zablokována ještě než se mu odlepila od kopačky.
43'
Po dvou krásných zákrocích brankáře sice Inglese nakonec vstřelil gól, po krátké diskuzi ho ale rozhodčí neuznal.
42'
Vzápětí vystřelil i Scozzarella ale minul svůj cíl.
41'
Gervinho vystřelil, ale střelu zblokovala obrana.
40'
Přihrávka do běhu nevyšla a Parma se dostala do rychlého brejku. Skončila ale před vápnem.
38'
Šance hostů po delší době skončil jenom odebráním míče. Parma jim ho ale co nevidět vrátila
37'
Parma kombinuje přihrávkami u poloviny hřiště, ale zatím to k ničemu nevede.
36'
Vzápětí vyfasoval i Scozzarella žlutou kartu. Blížící se konec poločasu se začíná vyostřovat.
34'
Fares fauloval a vysloužil si žluťase.
33'
Další rohový kop pro Spal už byl zahraný lépe, ale hráč, kterému míč přistál na kopačkách nastřelil pouze obránce.
32'
U půlky se opět usazuje Spal, který neví, jak projít dále.
30'
Střela Šimiče skončila pouze nad brankou.
29'
Rohový kop pro Spal sebrala pohotově obrana domácích.
28'
Lazari byl sražen k zemi před vápnem ale rozhodčí zůstává v klidu
26'
Ve vápně se k zemi skáceli dva hráči. Ten z Parmy se nezvedá a míří pro něho ošetřovatelé s nosítky. Tohle nevypadá dobře.
25'
Další akce Parmy v rychlém sledu skočila jen u obrany.
24'
Po dlouhé době se Parma dostala do útoku. Gervinho se uvolnil a dokázal zakončil. Brankář Viviano byl připraven.
23'
Přímý kop v podání Valdifioriho nedopadl dobře, z centru míč doletěl až za čáru a následuje odkop od branky.
21'
Rohový kop nebyl zahrán dobře a Parma se tak dostala k míči. Moc s ním ale neuhrála a opět se vrátil k hostům.
20'
Ve vápně se uvolnil jeden z hostů a dokázal vystřelit. Brankář Sepe ale vyrazil míč na roh.
19'
Akci Spal zastavil dvojitý faul hostů. Jeden z fotbalistů to schytal do intimních míst.
17'
Fotbalisté SPAL jsou v posledních minutách mnohem více aktivnější v útoku a Parma se pouze brání.
16'
Nyní hosté neví jak projít a proto si jen přihrávají v zadních řadách.
15'
Stejně tak s další akcí hostů si pohodlně poradila obrana.
14'
Kurtič to zkoušel po křídle, ale projít se mu přes obránce nepovedlo.
13'
Útočná akce domácích fotbalistů skočil jen za čárou.
12'
Spal se snažilo rychle kontrovat, ale obrana Parmy byla proti a míč si přebrala.
11'
Autorem branky z pokutového kopu je ROBERTO INGLESE. Ten kopl míč na pravou stranu po zemi. Brankář si na míč sáhl, ale nedokázal gólu zabránit.
9'
Inglese z Parmy byl po skluzu ve vápně faulován a bude z toho penalta.
8'
Přímý kop byl rozehrán hezky, ale hráči ve vápně nedokázali vystřelit přesně.
7'
Nyní se střetli 2 hráči a oba spadli na zem. Fares s Parmy ale nevinně, za to si za faul vysloužil žlutou kartu.
6'
Rohový kop byl hrán na hlavu obránce, pak se sice míč opět dostal na centr Parmy ale s tím už si poradil brankář Viviano.
5'
Parma rozehraje první rohový kop.
4'
První akce parmy skončila ofsajdem, kde se ocitl Biabiany.
3'
Spal centrem přenesl hru na Kurtiče na pravém křídle, jenže pak se zpátky vyhnal k polovině.
2'
Domácí Parma poprvé v zápase fauluje.
1'

Parma Calcio 1913: Sepe – Iacoponi, Alves, Bastoni, Gagliolo – Kucka, Scozzarella, Barillà – Biabiany, Inglese, Gervinho.
Náhradníci: Frattali – Dimarco, Gazzola, Gobbi, Dezi, Munari, Siligardi, Ceravolo, Baraye, Sprocati.

Spal: Viviano – Šimić, Bonifazi, Felipe – Lazzari, Valdifiori, Missiroli, Kurtić, Fares – Petagna, Paloschi.
Náhradníci: A. Gomis, Poluzzi – Schiattarella, Valoti, F. Costa, Nikolić, Floccari, Antenucci..
Poslední vzájemné zápasy:
Týmy spolu odehráli pouze jeden vzájemný zápas 26.8.2018, ve kterém zvítězil na domácím hřišti Spal 1:0.

Spal:
Hosté jsou na jsou na 16. místě tabulky. probíhající sezoně posbírali 18 bodů. Mají záporné skóre 16:28. Na sestupové příčky mají náskok 4 body. Nejlepší střelec hostí je Andrea Petagna, který vstřelil v letošním ročníku 6 branek. Na hřištích soupeřů získali z 10 zápasů 7 bodů.
Poslední tři zápasy:
Spal vs. Bologna 1:1
AC Milán vs. Spal 2:1
Spal vs. Udinese 0:0

Parma Calcio 1913:
Domácí jsou na 9. místě nejvyšší italské soutěže. Ve dvaceti zápasech získali doposud 28 bodů. Mají skóre 19:24. Na postup do Evropské ligy ztrácí 4 body. Jejich nejlepší střelec je někdejší útočník Arsenalu Gervinho, který vstřelil v aktuální sezoně 6 branek. Za klub také nastupuje bývalý hráč Sparty Jonathan Biabiany. Na domácím hřišti v letošní sezoně získali z deseti zápasů 13 bodů.
Udinese vs. Parma 1:2
Parma vs. AS Řím 0:2
Fiorentina vs. Parma 0:1
Zdravím všechny fanoušky italské Serie A. V rámci 21. kola se utkají týmy Parma a Spal.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62