Serie A - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sampdoria : Chievo - 26. prosince 2018   15:00

Sampdoria
47' Quagliarella (Praet) • 59' G. Ramírez (Murru)
2:0
(0:0)
Chievo
Chievo
Sampdoria
Audero – Sala, J. Andersen, Colley, Murru – Praet (87. Jankto), Ekdal, Linetty – Saponara (46. G. Ramírez) – Quagliarella, Caprari (75. Defrel).
Giua – Tasso, Baccini
Stadio Luigi Ferraris (Janov)
16635 diváků
Chievo
Sorrentino – Bani, Cesar, Barba – Obi (15. P. Hetemaj), Kiyine (71. Giaccherini), Radovanović, Jaroszyński (66. Depaoli) – Léris, Stępiński, Meggiorini.

Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 4:6. Rohy: 4:1. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 20:19.
Tak dnešní zápas nakonec zvládli domácí, po poločase se prosadil hlavou Quagliarella a pojistku přidal po rychlé akci z levé strany Ramiréz. Chievo neohrozilo branku ve druhé půli ani jednou.
90+4'
90+3'
Janktův centr trefil jen hráče Chieva, míč se ale odrazil k domácím a ti si užívají poslední minutu zápasu s míčem na svých kopačkách.
90+2'
Rozehrál ho Linetty, akorát Verona byla dobře postavena a centr odvrátila.
90+2'
Domácí se již snaží dohrát zápas v klidu ve svůj prospěch. Dokonce vybojovali ještě rohový kop.
90+1'
Nastavovat se budou 3 minuty!
90'
Další centr byl zneškodněn a Sampdoria se udržela na míči.
89'
Hetemaj (Chievo) odcentroval míč až do vápna, ale zde zareagoval skvěle brankář Audero a míč udržel v rukavicích.
88'
Hosté to již budou mít těžké. Ve druhé půli si zatím nevytvořili žádnou šanci a do konce zápasu zbývají poslední minutky.
87'
Střídání v týmu UC Sampdoria: Ze hry odešel Praet a nahradí ho český záložník Jakub Jankto.
86'
Verona vybojovala přímý kop z levé strany, ten rozehrála nahrávkou po straně, ale hráč si míč kopl moc před sebe a míč skončil mimo hřiště.
84'
Ramírez (Sampdoria) obdržel žlutou kartu.
83'
Přímý kop před vápnem rozehrál Fabio Quagliarella (Sampdoria) a pumelicí trefil pouze břevno branky!
82'
Leris (Chievo) u této strany fauloval a domácí po centru způsobili závar před brankou, když se míč odrážel k hráčům v modrých dresech. Nakonec ale všechny pokusy byly ztečovány.
81'
Teď již ale domácí poklidně kontrolují míč a drží ho u pravé lajny.
80'
Sampdoria udržela míč na polovině soupeře krátkou dobu a navíc faulovala.
79'
Depaoli prošel po pravé straně ve velké rychlosti, jeho centr byl již v pádu a neměl takovou přesnost.
78'
Míč ale nenašel nikoho ve žlutém dresu a modří jsou zas u míče.
77'
Domácí se dopustili ale faulu a budou muset odvracet centr do vápna po volným přímým kopu.
76'
Po střídání vybojovali míč hosté. Centr z pravé strany našel jen protihráče a Sampdoria zklidňuje hru.
75'
Střídání v týmu UC Sampdoria: Ze hřiště odešel Caprari a místo něj nastupuje Deferl.
74'
Čistý skluz ve středu hřiště znamenal akci Linettyho (Sampdoria), jenž před vápnem vyslal střelu a brankář ji zkrotil.
73'
Útočný faul domácích překazil slušnou akci. Sampdoria mohla ohrozit branku, ale nestalo se tak.
72'
Domácí hrají s míčem, jenže u lajny míč vybojovali hosté a teď kombinují na své polovině.
71'
Chievo vyčerpá tři střídání již nyní. Do hry přichází Giaccherini a místo něj jde dolů Kiyine.
70'
Rozehrávka nakrátko zrovna nevyšla ideálně a Verona bezpečně přečkala situaci.
69'
Caprari posílal prudký centr do vápna, míč byl ale ztečován a bude se kopat roh.
68'
Verona držela míč o postranní čáry dlouho, ale nakonec se dopustila faulu a domácí budou odkopávat z této pozice.
67'
Sampdoria rozehrála volný přímý kop z pozice, odkud dala po centru první branku. Tentokrát ale míč skončil mimo vápno a navíc domácí hráč Andersen fauloval.
66'
Hosté se pokusí oživit hru! Ze hry odešel Jaroszyński a místo něj přišel Depaoli.
64'
Brankář domácích Audero si trochu pohrával s nervy jeho fanoušků, když míč směřující na něj jen tak tak poslal na svého spoluhráče před nabíhajícím soupeřem.
63'
Chievo je natlačené na polovině Sampdorie, zatím se jim ale nedaří vypracovat šanci nebo vůbec střelu.
62'
Leris skluzem poslal jednoho z domácích na zem a píská se faul.
61'
Vedení dva nula pro domácí vypadá již velmi nadějně. Chieva ale nehraje až tak špatně, obě branky padly po nenápadných akcích.
59'
Sampdoria právě vstřelila branku!
Rychlá kombinace po levé straně končí další brankou! Murru poslal míč před branku, kde byl GASTON RAMÍREZ a ten z první poslal míč na přední tyč.
58'
Domácí jsou s míčem natlačeni u vápna hostů.
58'
Verona po rozehrání drží míč a v poklidu zakládá útok. Centr na lajnu ale sebrali domácí.
57'
Andersen (Sampdoria) vidí za svůj zákrok žlutou kartu. Jedná se o první karu v zápase.
55'
Jaroszynski (Chievo se dopustil zatažení za dresu a píská se.
54'
Sampdoria neprošla přes obranný val hostů, ti však posléze zkazili nahrávku, takže míč mají domácí, jenž vedou stále 1:0.
53'
Chievo ožilo a kombinuje kolem vápna. zatím čekáme však na centr nebo střelu.
51'
Verona vybojovala alespoň aut u rohového praporku. Po vhození míče do hry, poslali domcáí míč opět do zámezí.
50'
Střílený centr skončil v náruči brankáře Verony, Chievo se snaží odpovědět, ale centr do vápna našel jen bránícího hráče.
49'
Tak přeci jen jsme se dočkali branky a to rovnou na začátku poločasu. Domácí jsou aktivní a drží zase míč.
47'
Po centru Praeta do vápna si naskočil na hlavičku FABIO QUAQLIARELLA a poslal míč na bližší tyč! Domácí vedou z kraje poločasu 1:0.
47'
Domácí jsou u míče a vybojovali přímý kop.
46'
Střídání v týmů UC Sampdoria: odešel Saponora, kterého nahradil Ramírez.
46'
V první půli jsme se nedočkali jak gólu, tak i větší šance. Chievo na to, že je poslední, tak hraje celkem dobře a jedná se o vyrovnaný zápas.

Držení míče: 53% : 47%
Střely celkem: 5:6
Střely na branku: 1:1

Druhý poločas začne přibližně v 16:05.
45+4'
45+3'
Poslední střelu si připsali domácí, rána šla ale přímo do rukavic brankáře.
45+3'
Závěr poločasu mají míč domácí. Kombinace před vápnem však nevyšla v podání Capraria a Saponara.
45+2'
Domácí Caprari sice neprošel po levé straně přes dva protihráče, míč ale podržel a nahrál svým spoluhráčům.
45+1'
Rozhodčí bude nastavovat 3 minuty!
45'
Jaroszynski (Chievo) zůstal ležet na trávníku a vyžádal si ošetření.
44'
Saponara (SMD) byl faulován na polovině Sampdorie, ta o míč po rozehrání přišla.
43'
Míč mají ale opět hosté a domácí fanoušci se snaží je vypískat. Chievo poté špatně nakoplo míč dopředu a míč mají domácí.
42'
Tohle se ale vůbec nepovedlo. Míč letěl před vápno k jednomu z hráčů, ale centr byl nepřesný a vyhnal hosty až na jejich polovinu.
41'
Chievo rozehrálo nakrátko a chvíli na to vybojovalo rohový kop.
40'
Chievo bude zahrávat volný přímý kop zhruba ze čtyřiceti metrů od branky.
39'
Ekdal (SMD) se dopustil faulu skluzem a rozhodčí tento zákrok okamžitě odpískal.
38'
Zatím jsme neviděli žádnou větší šanci, jenom hodně pokusí mimo branku.
37'
Další střela nad branku, tentokrát v režii Chieva. Sampdoria se lze na to dopustila faulu ve středu hřiště.
35'
Na druhé straně střílel z dálky Gianluca Caprari, ale ani on netrefil branku. Oba brankáři jsou zatím téměř bez práce.
34'
Leris dvakrát střílel před vápnem, ale pokaždé trefil protihráče. Následný centr sebral ve vzduchu brankář domácích.
33'
Ivan Radovanovič (Chievo) to přehnal se svým zákrokem, rozhodčí mu však žlutou neuděluje. Sampdoria je tedy u balónu.
32'
Ale ani tentokrát se neprocpali ke střele domácí. Verona centrovala míč do vápna, ale centr byl velice nepřesný.
31'
Nahrávka na útočníka domácí neprošla, Sampdoria ale pokračuje na míči, zkouší to opět po levé straně.
30'
Chievo se snaží uklidnit hru, jelikož domácí se začínají dostávat do tempa. Střelu vyslal ze své kopačky Kiyine (Chievo), akorát míč letěl pomalu a navíc i vedle.
29'
Dennis Praet (Sampdoria) zahrál rohový kop, ale našel jenom hlavu soupeřova hráče.
28'
Míč mají opět domácí, ti teď vybojovali rohový kop.
27'
Domácí se snaží odpovědět na aktivní hru soupeře, centr z levé strany našel Quagliarella (Sampdoria), jeho pokus končí hodně vedle.
25'
Střelu doprostřed branky si připsal Mehdi Pascal Marcel Leris (Chievo), brankář neměl problém míč bezpečně chytit.
24'
hráč pokračuje a nyní vybojoval možnost pro spoluhráče, ti ale centrovali pouze do bránícího hráče a po autu o míč rázem přišli.
22'
Po centru do vápna domácích zůstal ležet na zemi Meggiorini (Chievo), doufejme, že hráč bude moct pokračovat.
21'
Sampdoria drží balón na svých kopačkách, jenže zatím se jí nedaří moc dostat do větších šancí.
20'
Riccardo Meggiorini (Chievo) se mohl zapsat mezi střelce, k němu se dostal centrovaný míč a z první ho vypálil na branku, tu však netrefil.
19'
Čistá zákrok hostů na polovině domácích! Sampdoria míč sice vybojovala zpátky, ale poté špatně centrovala do vápna.
18'
Chievo se snažilo prosadit centrem z levé strany od Jaroszynskiho, jenomže domácí byli dobře postaveni a míč odvrátili.
17'
Míč se odrazil pouze před vápno, kde to zkusil jeden z domácích, ale minul branku.
16'
Sampdoria vybojovala rohový kop, po jednom centru míč odkopl hostující hráč.
15'
Je to tak, Obi (Chievo) střídá! Nahradí ho Hetemaj.
14'
Hráč hostů zůstává ležet na zemi a bude střídán.
13'
UC Sampdoria se dostala k akci po levé straně. Linetty se snažil prosadit kličkou přes obránce, ten však jeho záměr vystihl.
12'
Po nahrávce zpět na Ivana Radovanoviče (Chievo) se tento hráč do míče opřel, akorát branku přestřelil o pár metrů.
11'
Tentokrát se pískal faul domácích, Chievo kombinuje a po kousíčku se snaží dostat blíž k soupeřovy brance.
10'
hosté dostali centr do vápna, jenže dopustili se také útočného faulu, takže domácí budou na míči.
9'
Až teď střílel z pravé strany ve vápně ihned po zpracování Gianluca Caprari (Sampdoria), jeho pokus proletěl hodně mimo branku.
8'
Zatím jsou o něco aktivnější hosté z Verony. Sampdoria se dostala do blízkosti vápna až nyní. Střelu si prozatím nevypracovala.
7'
Hosté rozehráli aut a drží míč na své straně. Píská se však ofsajd, jelikož Bani (Chievo) si nepohlídal ofsajdové postavení.
5'
Mariusz Stepinski (Chievo) se postaral o první střelu v zápase. Míč letěl ale velmi nepřesně od levé tyče.
4'
Domácí zatím snad neprošli zatím na polovinu soupeře, až nyní, ale zklamala je nepřesná nahrávka.
3'
Hosté nepřesně nakopli míč k vápnu soupeře. Faulu se poté na polovině hřiště dopustil Obi (Cievo).
2'
Chievo míč brzy ztratilo a Sampdoria bude rozehrávat aut na své polovině.
1'
Zahajovací výkop rozehráli hráči hostů a začínají centrem na polovinu domácích.
1'

UC Sampdoria: Audero – Sala, J. Andersen, Colley, Murru – Praet, Ekdal, Linetty – Saponara – Quagliarella, Caprari.
Náhradníci: Belec – Defrel, A. Ferrari, Jankto, Kownacki, Leverbe, G. Ramírez, Rolando, Tonelli, Vieira, Junior.

Chievo Verona: Sorrentino – Bani, Cesar, Barba – Obi, Kiyine, Radovanović, Jaroszyński – Léris, Stępiński, Meggiorini.
Náhradníci: Šemper – Depaoli, Djordjević, Giaccherini, Grubac, P. Hetemaj, Pellissier, N. Rigoni, Rossettini, Tanasijević, Tomović, Vignato.

Sampdoria – Spal 2:1
Hezký den, v rámci italské Serie A se setká doma Sampdoria s Veronou. Domácím patří 6. místo se ziskem 26 bodů, na čtvrté místo ztrácí sice jen dva body, ale koukat se musí i na týmy za nimi, jelikož tabulka je hodně vyrovnaná a dvanáctá Parma postrádá na Sampdorii jen čtyři body.
Chievu se zatím nedaří a jsou na posledním místě a na 17. místo, zaručující udržení v soutěži jim chybí devět bodů. Verona v letošní sezóně ještě nevyhrála, v posledních šesti zápasech však pokaždé remizovala a získala alespoň nějaké body do tabulky a naděje na záchranu o trochu vzrostly.