Serie A - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sampdoria : Parma - 16. prosince 2018   15:00

Sampdoria
66' Caprari (Praet) • 69' Quagliarella (Praet)
2:0
(0:0)
Sampdoria
Audero – Sala, Tonelli, J. Andersen, Murru – Praet, Ekdal, Linetty – G. Ramírez (82. Saponara) – Caprari (68. Defrel), Quagliarella (C) (89. Kownacki).
Pairetto – Tegoni, Caliari
Parma
Sepe – Iacoponi, Alves (C), Bastoni, Gagliolo (76. Ciciretti) – L. Rigoni, Scozzarella (82. Štulac), Barillà – Biabiany, Inglese, Siligardi (68. Ceravolo).

Ode mě je to pro tuto chvíli vše, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Držení míče: 71 % : 29 %.
Střely na branku: 10:0. Střely mimo: 2:2. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 10:7.
Je dobojováno! Sampdoria dnes potvrdila roli mírného favorita a po zásluze bere všechny tři body! Domácí dnes byli aktivnějším týmem, vypracovali si více příležitostí. O svém vítězství rozhodli během tří minut, dvakrát se prosadili po centru Praeta z pravé strany.
90+3'
90+2'
Tak to byla paráda! Saponara postupoval od poloviny hřiště individuálně, obešel dva protihráče, ustál souboj a zakončoval zpoza velkého vápna. Jeho pokus pravděpodobně letěl do branky, skvělý zákrok však vytáhl Sepe, který míč vyrazil na rohový kop!
90+1'
Sudí Pairetto přidal tři minuty nad rámec druhého poločasu. Ta první spěje ke svému konci, domácí drží balón u rohového praporku.
90'
Inglese teď dlouho čekal s přihrávkou, poté se dožadovali ruky, kterou měl podle něj zahrát domácí obránce, hra pokračuje.
89'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Fabio Quagliarella, přichází Dawid Kownacki.
88'
Linetty šel do skluzu, místo balónu trefil pronikajícího Biabianyho, rozhodčí Pairetto teď po zásluze vytahuje žlutou kartu.
86'
Tak přeci jen ještě slušná příležitost pro Parmu! K odraženému míči se dostal Barillà, ovšem jeho následný pokus byl zblokovaný!
85'
Centr Praeta z pravé strany teď pouze proletěl velkým vápnem. Ke smůle domácích se k němu nedostal žádný z hráčů v modrém dresu.
84'
Hosté to zkouší dlouhými balóny za obranu. Domácí zadáci jsou dnes pozorní, Audero byl i v tomto případě bez práce.
83'
Domácí brankář Audero počkal, až k němu přiběhne hostující útočník. Poté chytil balón, následně ho vykopl na útočnou polovinu.
82'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Matteo Scozzarella, přichází Leo Štulac.
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Gastón Ramírez, přichází Riccardo Saponara.
81'
Útočný faul domácích, Iacoponi se rychle zvedá ze hřiště a snaží se rozehrát. Zastavuje ho hlavní rozhodčí, bude se střídat.
80'
Za malou chvíli se rozeběhne závěrečná desetiminutovka tohoto utkání, vypadá to, že o výsledku je rozhodnuto, stále se hraje na polovině Parmy.
79'
Zdá se, že hosté už nemají síly, domácí kombinují ve středu hřiště. Střídající Defrel teď nedosáhl na přihrávku.
78'
Inglese udržel míč, poté přihrával na levou stranu. Pro centrovaný balón od Rigoniho si bez větších problémů doběhl Audero.
76'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Riccardo Gagliolo, přichází Amato Ciciretti.
75'
Třetí branka domácích doslova visí ve vzduchu, potřetí si asistenci mohl připsat Praet. Hlavička Saly skončila těsně vedle branky!
73'
Parma se nyní snaží napadat hodně vysoko, ovšem hostům už mnoho sil nezbylo. Je to naopak Sampdoria, která si dělá, co chce.
72'
Dobrá šance na brejk pro Parmu! Inglese však znovu zpomalil celou situaci, jeho následná přihrávka na pravou stranu nebyla přesná.
71'
Hosté se rychle vydali dopředu. Domácí se ubránili jen za cenu rohového kopu, který bude Parma rozehrávat z levé strany
69'
Sampdoria právě vstřelila branku!
Netrvalo to dlouho, domácí už vedou o dva góly! Na začátku všeho byl opět Praet, který centroval na vzdálenější tyč. Úplně volný kapitán FABIO QUAGLIARELLA pak překonal bezmocného Sepeho! Asistence: Dennis Praet.
68'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Luca Siligardi, přichází Fabio Ceravolo.
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Gianluca Caprari, přichází Grégoire Defrel.
67'
Uvidíme, jak na inkasovanou branku zareaguje Parma. Caprari nyní fauloval na polovině hřiště, navíc to vypadá, že bude střídat.
66'
Skvěle sehraná akce domácích, ti jdou do vedení! Přihrávku na pravou stranu dostal Praet, který míč posílal do vápna. Tam si ho našel GIANLUCA CAPRARI, který z bezprostřední blízkosti překonal Sepeho a otevřel skóre! Asistence: Dennis Praet.
65'
Spousta nepřesností na hostující straně, Parma se ve druhém poločase pouze brání, nedostává se ani do brejkových situací.
63'
Z celé situace byl nakonec centr, hosté se bez problémů ubránili, na druhé straně šli do brejku, Inglese nachytán v ofsajdu.
62'
Do skluzu šel Biabiany, který místo míče zasáhl Linettyho. Přímý kop pro domácí tým z nějakých dvaadvaceti metrů!
61'
Quagliarella ve středu hřiště zastaven Scozzarellou. Byl to zákrok zezadu, hostující hráč se nemůže divit, že vidí žlutou kartu.
60'
Zakončení z velkého úhlu, Praet chtěl nejspíše centrovat. Sepe musel předvést zákrok, vyrazil na další rohový kop!
58'
Tlak domácích hráčů stupňuje, ožili také příznivci Sampdorie, kteří jsou v posledních minutách hodně slyšet, hraje se pouze na polovině Parmy.
57'
O malou chvíli později přišel centr z pravé strany, do akrobatického zakončení se položil Linetty. Jeho střela z voleje skončila vysoko nad!
56'
Balón směřoval na zadní tyčku, jeden z hostujících zadáků volil hlavičku do zámezí, další roh pro domácí, tentokráte z pravé strany.
55'
Obrovský závar v pokutovém území Parmy, balón teď zůstal pod jedním z hostujících hráčů, Sepe pak ve skluzu odehrál na rohový kop.
54'
Inglese si pomáhal rukama, což neuniklo hlavnímu rozhodčímu, který teď hostujícímu útočníkovi vysvětluje, že příště už to bude za kartu.
52'
Na druhé straně už zase zahrozili domácí. Tempo hry se oproti prvnímu poločasu rozhodně zvedlo, odkopávat bude Sepe.
51'
Sepe znovu rychle vykopával, důležitý souboj vyhrál Inglese a vzniklo přečíslení. Následná střela Siligardiho byla zblokovaná!
50'
Zatím největší příležitost tohoto utkání, dostala se do ní Sampdoria! Po přízemním centru z pravé strany se do zakončení dostal Linetty, jehož střelu z bezprostřední blízkosti zneškodnil Sepe!
49'
Obrázek hry se zatím nijak nemění, fotbalisté v modrých dresech jsou u míče a kombinují poblíž pokutového území Parmy.
48'
Balón však znovu končí u brankáře Sepeho, který ihned vykopává na útočnou polovinu. Tam však žádného ze svých spoluhráčů nenašel.
47'
Bastoni se dostal do souboje pozdě, poté si pomohl jasným faulem. Zajímavá standardní situace pro domácí celek!
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:02.
Je to tak, úvodní pětačtyřicetiminutovka hry je za námi. Zatím sledujeme spíše boj ve středu pole. Hosté vsadili na pozornou defenzivu a vypadá to, že budou hrozit především z brejků a standardních situací. Domácí po většinu první půle drželi míč na svých kopačkách, do žádné větší příležitosti se ale zatím nedostali!
45+1'
45+1'
Balón skončil v zámezí, Sepe nakopl na útočnou polovinu, do konce nastaveného času zbývá pár vteřin, víc už se nejspíše nestane.
45'
Jedna z posledních příležitostí pro domácí tým. Ten bude rozehrávat rohový kop z levé strany hřiště. Nastavovat se bude jedna minuta.
44'
Závěr prvního poločasu se blíží, hosté už nikam nespěchají. Je naprosto jasné, že nikdo nechce inkasovat před odchodem do kabin.
43'
Murru šel do vzdušného souboje se Siligardim a pomohl si lokem. Rozhodčí Pairetto vytahuje první žlutou kartu v tomto utkání.
42'
Scozzarella byl úplně sám. Myslel však, že je za ním domácí hráč, balón tak odkopl do zámezí. Spoluhráči se na něj zlobí!
41'
U míče jsou znovu domácí, kteří obléhají branku soupeře a přihrávají si z jedné strany na druhou, zatím však bez většího efektu.
40'
Za obranou se zapomněl Biabiany. Bývalý fotbalista Sparty se nacházel v ofsajdu, což neuniklo čárovému rozhodčímu.
39'
Celou situaci ještě kontrolovalo video, ovšem penalta se kopat nebude! Všemu předcházel ofsajd, následné vzrušení tak bylo zbytečné!
37'
Po centru z pravé strany chtěl Rigoni odkopnout míč. Trefil však pouze svou ruku a většina fotbalistů v modrém se vydala směrem na hlavního rozhodčího!
36'
Před malou chvíli se rozeběhla závěrečná desetiminutovka prvního poločasu, který nám zatím příliš fotbalové krásy nenabídl.
34'
To byla nadějná příležitost pro Parmu, která se dostala do přečíslení dva na jednoho! Inglese měl zvednutou hlavu a hledal svého spoluhráče, míč však zapomněl za sebou. Poté přišla přihrávka na pravou stranu, ovšem domácí obrana se stihla vrátit a s pokusem Siligardiho si poradila!
33'
Ekdal svého protihráče přistrčil rukama, rozhodčí pískal faul. Švédský fotbalista se musí rychle vracet, Parma už rozehrála.
32'
Hosté šli rychle dopředu, jenže Ramírez si pomohl taktickým faulem. Těch je dnes opravdu hodně, rozhodčí znovu jen napomínal.
31'
První těžší zákrok si připsal sebe! Zpoza velkého vápna zakončoval domácí kapitán Quagliarella, ovšem jeho pokus směřoval pouze doprostřed branky!
30'
V pokutovém území se k míči dostal Praet. Ten místo střely ještě patičkou přihrával pod sebe, což se ukázalo jako špatné řešení.
28'
Rigoni měl ruce hodně vysoko, zasáhl Ekdala a nemohl se divit, že byl odpískán faul. Je tady další standardka pro domácí!
27'
Zblokovaný centr z pravé strany, bude z toho další rohový kop pro domácí. Pro balón si běží Ramírez, který se postará o exekuci.
26'
Na zemi teď zůstal ležet hostující Siligardi a chvíli se nehrálo. Už se pokračuje, útočník Parmy bude podle všeho v pořádku.
25'
Obrázek hry se nijak nemění, i nadále je to Sampdoria, která drží balón na svých kopačkách a kombinuje. Sepe je zatím téměř bez práce.
24'
Za domácí obranou zůstal úplně volný Inglese. Ten však postrádal rychlost, poté volil přihrávku, kterou nepochopil žádný z jeho spoluhráčů.
22'
Přízemní centr posílal z levé strany Murru. Před Quagliarellou zasáhla hostující obrana na poslední chvíli, rohový kop.
21'
Také domácí šli nyní do přečíslení. Gagliolo zatáhl za záchranou brzdu, za tento taktický faul je pouze napomínám hlavním rozhodčí.
20'
Míč si vzal na starost Caprari, kterému centr vůbec nevyšel. Balón totiž směřoval přesně do rukavic gólmana Sepeho.
19'
Kapitán Alves si u rohového praporku počínal nedovoleně a fauloval Ramíreze. Zajímavá standardní situace pro domácí tým!
18'
Hosté se nyní dostávali do zajímavého přečíslení, přihrávku za obranu dostával Inglese, jenže na poslední chvíli zakročil Tonelli.
17'
Těch nepřesností je v úvodu opravdu hodně, míč skončil znovu za lajnou, běží pro něj Iacoponi, který bude vhazovat.
16'
Taktický faul ve středu hřiště, Ekdalovi se tohle rozhodnutí vůbec nelíbí. Hosté rychle rozehráli, jenže balón končí v zámezí.
14'
To byla slušná příležitost! K hlavičce se dostal Bastoni, jehož pokus mířil těsně vedle branky, Audero si nyní musel pořádně oddechnout!
14'
Už se ale zase pokračuje, Parma vybojovala úvodní rohový kop v tomto zápase, rozehraje ho z levé strany hřiště.
13'
Linetty u postranní lajny zajel do Rigoniho a může být rád, že se celá situace obešla bez žlutého napomínání, hostující hráč se těžce zvedá.
12'
V ofsajdovém postavení byl nachytán hostující Inglese. Na druhé straně je u balónu Sepe, který už zase hledá, komu by rozehrál.
11'
Úvodní desetiminutovka hry je za námi, začátek zápasu nám toho příliš nenabídl, Sepe si připsal snadný zákrok po střele Praeta zpoza velkého vápna!
10'
Drobný faul na Ekdala ve středu hřiště. Domácí rychle rozehráli, jenže přes pozorně bránící obranu protivníka se nedostali.
9'
Domácí mají v posledních minutách navrch, balón drží na kopačkách a kombinují, do zakončení se zatím nedostávají.
7'
Quagliarella se omlouvá svým spoluhráčům, centr domácího kapitána byl hodně nepřesný, opět se bude vhazovat na polovině Parmy.
6'
Individuálně to na levé straně zkoušel Linetty. Na poslední chvíli zasáhl Rigoni, který míč odehrál do bezpečí, vhazovat bude Sampdoria.
5'
Parma napadá poměrně dost vysoko, pod tlak se dostal Audero. Brankář Sampdorie rozehrál, následně však domácí přišli o balón.
4'
Zatím se hraje převážně v blízkosti středového kruhu, u balónu jsou fotbalisté v modrých dresech, kteří kombinují.
3'
Nedorozumění na pravé straně, míč nakonec skončil v zámezí. Audero však bleskově rozehrál svým spoluhráčům.
2'
Domácí fotbalisté přišli o balón ve středu hřiště, následně přišla přihrávka za obranu, která hledala Biabianyho. Ten byl ustrážen.
1'

UC Sampdoria: Audero – Sala, Tonelli, J. Andersen, Murru – Praet, Ekdal, Linetty – G. Ramírez – Caprari, Quagliarella (C).
Náhradníci: Rafael Cabral, Belec – Vieira, Saponara, É. Barreto, Jankto, Colley, J. Tavares, A. Ferrari, Defrel, Rolando, Kownacki.

Parma Calcio 1913: Sepe – Iacoponi, Alves (C), Bastoni, Gagliolo – L. Rigoni, Scozzarella, Barillà – Biabiany, Inglese, Siligardi.
Náhradníci: Frattali, Bagheria – Štulac, Ceravolo, Ciciretti, Gobbi, Di Gaudio, Gazzola, Dezi, Sprocati.

Rozhodčí: Pairetto – Tegoni, Caliari.
Parma Calcio 1913

Hosté se nacházejí v tabulce na místě desátém s počtem 21 bodů, což napovídá, že dnes budeme sledovat důležitý souboj pro oba dva celky. Hráči Parmy v letošním ročníku nastříleli 16 branek a 19 branek naopak obdrželi. Parma dala v probíhající sezóně 11 branek z celkových šestnácti hned v prvním poločase, což jí řadí v této statistice na první místo v italské lize. Nejlepším střelcem týmu je útočník Gervinho, jenž nastřílel 5 z celkových 16 branek.

Poslední 3 ligová utkání:
Parma – Chievo 1:1
AC Milán – Parma 2:1
Parma – Sassuolo 2:1
UC Sampdoria

Domácí se v tabulce Serie A nacházejí na jedenáctém místě s počtem 20 bodů za 5 výher, 5 remíz a stejný počet proher. Sampdoria v letošní sezóně dokázala vstřelit 23 branek a 19 jich fotbalisté tohoto celku inkasovali. V posledních třech utkání ovšem Sampdoria neprohrála, což by hráčům mohlo dodat potřebné síly k dnešnímu souboji ze středu tabulky. Nejlepším střelcem týmu je s 8 brankami útočník Fabio Quagliarella.

Lazio – Sampdoria 2:2
Sampdoria – Bologna 4:1
FC Janov – Sampdoria 1:1
Dobrý den všem fanouškům kopané! Dnes budeme společně sledovat utkání šestnáctého kola italské Serie A mezi týmy UC Sampdoria a Parma Calcio 1913.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62