Serie A - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sampdoria : Torino - 4. listopadu 2018   15:00

Sampdoria
65' Quagliarella
1:4
(0:2)
Torino
12' Belotti  (De Silvestri) • 43' Belotti   • 56' Falqué  (Aina) • 77' Izzo  (Belotti)
Sampdoria
Audero – Bereszyński, Tonelli, J. Andersen, Murru – Praet, Ekdal, É. Barreto (15. Linetty) – Saponara (53. Defrel) – Caprari (78. Kownacki), Quagliarella (C).
Rochci – Del GIovane, Vivenzi
Stadio Luigi Ferraris, Janov
Torino
Sirigu – Izzo, N'Koulou, Djidji – De Silvestri, Meïté, Rincón (84. R. Soriano), Baselli, Aina – Falqué (69. Berenguer), Belotti (C) (82. Zaza).

Z tohoto zápasu je to vše, mějte se fajn.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 4:8. Střely mimo: 6:7. Rohy: 0:2. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 13:24.
Je dobojováno! Turínští v atraktivním utkání na hřišti Sampdorie Janov potvrdili svou výbornou formu a už pošesté v řadě odchází ze zápasu neporažení. Hosté v obou poločasech vstřelili dva góly a zaslouženě slaví vítězství 4:1. Jedinou kaňkou za podařeným výkonem byla jen situace z pětašedesáté minuty, kdy Sirigu sice vychytal penaltu Quagliarelly, ale z dorážky o své čisté konto přece jenom přišel. Turín se tedy posunul na sedmé místo a od pohárových pozic ho dělí jediný bod. Doria naopak potřetí za sebou nevyhrála a s patnácti body je aktuálně desátá.
90+4'
90+3'
Oba týmy zaslouží pochvalu, neboť zápas za rozhodnutého stavu jen tak nedohrávají. Domácí nyní vybojovali standardku, kterou rozehrál Praet na hlavu Tonelliho, jenže neškodné zakončení skončilo v rukavicích Siriga.
90+2'
Čerstvý Kownacki chtěl oběhnout o něco pomalejšího Djidjiho a zprava proniknout do vápny. Bohužel pro něj nezaviněně ztratil stabilitu a s ní také balón.
90+1'
Praet ještě použil poslední zbytky sil a vběhl do pokutového území. Balón mu však sjel na vnější nárt a vyrobil jen hodně nepřesné zakončení.
90'
Druhý poločas je prodloužen o další čtyři minuty nastavení.
89'
Quagliarella si zpracoval těžkou prudkou přihrávku na krátkou vzdálenost. Přes obránce Izza vystřelil z devatenácti metrů a minul ze svého pohledu levou tyč.
88'
Berenguerův centr z levé strany byl tečovaný. Sudí to přehlédli a chybně nařídili odkop od branky Emila Audera. Hosty to trápit ale nemusí.
87'
Hodně velký boj na malém prostoru na chvíli skončil kvůli faulu střídajícího Zazy. Doria po něm špatně rozehrála a nedostala se ani za půlku.
86'
Čtvrtý gól domácí hráče definitivně zlomil. Už dlouhou dobu se hraje jen na útočné polovině Turína, který se opět tlačí do vápna.
85'
Dawid Kownacki oplácel zákrok na svou osobu a dost nešetrně vletěl do Armanda Izza. Rozhodčí přesto ponechal svou žlutou kartu v kapsičce.
84'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Tomás Rincón, přichází Roberto Soriano.
83'
Álex Berenguer je po svém nástupu hodně vidět. Teď si převzal míč metr před vápnem, jenže technickou střelou minul prostor mezi třemi tyčemi.
82'
Andrea Belotti na hattrick nedosáhne. Na posledních deset minut hry ho na trávníku nahrazuje jiný útočník Simone Zaza.
81'
Tento centr byl ze všech tří nejhorší, přetažený pas propadl až na pravou stranu, kde o něj záhy přišel Daniele Baselli.
80'
Berenguer dostal možnost rozehrát další standardku. Belottim prodloužený centr z levé strany skončil u bližší tyče, kde Audero nejistě vyrazil míč n aroh.
79'
Ještě před pár dny měla Sampdoria velmi dobrou bilanci inkasovaných gólů. Aktuálně jich má už patnáct, přičemž za dva poslední zápasy inkasovala od AC Milán a Turína hned sedmkrát.
78'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Gianluca Caprari, přichází Dawid Kownacki.
77'
FC Turín právě vstřelil branku!
Další zakončení už je gólové a o výhře Turína odteď není žádný pochyb! Berenguer si dal na čas s rozehrávkou rohového kopu. Centrovaný míč se v malém vápně poodrážel od několika hráčů a propadl až k ARMANDU IZZOVI, který jej zblízka uklidil do sítě.
76'
Grégoire Defrel už je na hřišti nějakou tu dobu, ale dosud se vůbec k ničemu nedostal. Po jeho ztrátě následovala rychlá protiakce Turína zakončená Berenguerem. Audero ale nezaváhal a u pravé tyče balón polapil.
75'
Praet se v posledních minutách snaží režírovat hru. Teď to ale přehnal s důrazem přihrávky, kterou Bereszyński na pravém kraji velkého vápna nedostihl.
74'
Bartosz Bereszyński vedle vlastního vápna zakřižoval Ainu a nenechal ho odcentrovat před Audera. Naopak to je Sampdoria, která se může zabydlet na útočné polovině.
73'
Ještě předtím inkasoval nějaký bolestivý úder Tomás Rincón. Rozhodčí se na něj šel podívat, ale vypadá to, že se nejedná o nic vážného.
72'
Domácí hodně aktivně napadali. Balón ale nezískali, protože jim byl odpískán faul v podání Albina Ekdala.
71'
Aina zachytil křižnou přihrávku a vyrazil do protiútoku. Zleva skvěle odcentroval na Belottiho, který pěkně vypálil rovnou z voleje, jenže zákrok Audera mu znemožnil radovat se z hattricku.
70'
Dennis Praet neúspěšně centroval z pravého křídla. Míč se k němu ještě jednou vrátil, ale zároveň se odrazil k turínským obráncům.
69'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Iago Falqué, přichází Álex Berenguer.
68'
Janovští si prvním gólem vlili do žil čerstvou krev a najednou působí velmi dobrým dojmem. Hosté to v závěru přece jenom nebudou mít ještě úplně jednoduché.
67'
Praet uvolňoval rozběhnutého Quagliarellu. Kapitán Dorie ale nevyvinou dostatečnou rychlost a soupeřovi soupeři ho od míče oddělili.
65'
Sampdoria právě vstřelila branku!
Domácí jsou zpátky ve hře! Salvatore Sirigu tragicky kopnutou penaltu vyrazil. Zakončovatel FABIO QUAGLIARELLA však rychle zareagoval a z dorážky se už nemýlil.
65'
Fabio Quagliarella (UC Sampdoria) neproměňuje pokutový kop.
64'
Quagliarella si bude muset ještě počkat. Hlavní sudí se opět chce ujistit, že nepochybil, a tak komunikuje s kolegou i videa.
63'
Bereszyński přihrával na pravý kraj velkého vápna Praetovi, kterého nedovoleně postrčil vedle něj běžící Baselli a je z toho pokutový kop pro Sampdorii!
62'
Soualiho Meïté nechal balón Basellimu, který se nádherně prokličkoval do vápna, jenomže i s touto přízemní střelou si Emil Audero poradil.
61'
Držení míče: 48% – 52%.
60'
Rincón dostal přesně na nohu hodně nepovedený odkop jednoho z hráčů Sampdorie. I on to zkusil z delší vzdálenosti, ovšem Audero si připsal poměrně jednoduchý zákrok.
59'
Jiskřičku naděje mohl vykřesat Gianluca Caprari. To by se však jeho střela zpoza vápna musela vměstnat pod břevno, které míč přeletěl.
57'
Aina během asistence zboural Bereszyńského, který si přivodil nějaké zranění na dolní končetině a s bolestivou grimasou odkulhal do zámezí.
56'
Deset minut po začátku druhého poločasu už je asi rozhodnuto! Na začátku celé akce byl De Silvestriho centr, po kterém Aina nestřílel, ale hlavou posunul míč na lépe postaveného IAGA FALQUÉHO, jenž byl ve velmi dobré pozici a z penaltové značky propálil brankáře Audera.
55'
Sirigu pohodlně stáhl ze vzduchu centrovaný míč, který před jeho branku nabízel Fabio Quagliarella.
54'
Domácí tak mají na hřišti i svého nejlepšího střelce. Nad jeho startem visel do poslední chvíle velký otazník, neboť Defrela v týdnu trápily menší zdravotní problémy.
53'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Riccardo Saponara, přichází Grégoire Defrel.
52'
Dennis Praet vyhrál hlavičku do prostoru nikoho. Baselli nechal projít míč do zámezí a podle všeho se bude střídat.
51'
Fabio Quagliarella se ve své kariéře už několikrát z přímého kopu parádně trefil. Nyní však vypálil jen do noh hráčů v turínské zdi.
50'
Karol Linetty postupoval s míčem až těsně před šestnáctku. Nepovedené zakončení bylo ovlivněno faulem Meïtého, takže následuje žlutá karta a nadějný přímý kop.
49'
Další faul a hned po něm i domácí ofsajd, ke kterému došlo pár decimetrů za půlící čarou. Míč pro turínské fotbalisty.
48'
Zatím je to po změně stran hodně vlažné. Nic moc na tom nemění ani nedovolený zákrok Ainy na Bereszyńského.
47'
Ani jeden z trenérů během poločasové pauzy nestřídal. Jedinou změnou tak zůstává vynucený odchod Barreta, kterého v domácím dresu nahradil Linetty.
46'
Turínští fotbalisté byli v první půli o něco aktivnější a od dvanácté minuty už vedli 1:0, když se po centru De Silvestriho prosadil Belotti. Tentýž hráč udeřil i chvíli před odchodem do šaten, kdy proměnil nařízenou penaltu. Domácí fanoušci nemůžou být vůbec spokojení, jejich oblíbenci toho moc nevymysleli. Za řeč stojí snad jenom Caprariho nepřesný obstřel branky či chycené zakončení Quagliarelly po standardní situaci.
45+2'
45+2'
Na druhé straně to bylo trochu lepší. Iago Falqué udělal rychlou kličku na rohu vápna, míč si navedl na levačku a zhruba o metr minul Auderovu pravou tyč.
45+1'
Riccardo Saponara dost unáhleně pálil z dálky a rozhodně si neřekl o pochvaly, protože poslal míč několik metrů mimo.
45'
Nastavují se 2 minuty.
43'
Míč si na penaltový bod postavil sám faulovaný ANDREA BELOTTI, jenž nasměroval míč do levé strany a jelikož Audero tipl špatnou stranu, tak nemohl gólu na 0:2 nijak zabránit.
42'
Celá situace se možná ještě zkoumala na videa. Na původním výroku se však nic nezměnilo a po domácích protestech se už bude konečně kopat.
41'
Belotti si svým náběhem mezi stopery řekl o nákop za obranu. Ten výborně zpracoval a ve vápně přepadl přes vybíhajícího brankáře Audera, který zavinil pokutový kop!
40'
Taktický faul Albina Ekdala byl ohodnocen žlutou kartou. To opět vyvolalo v nervózním hledišti hodně nevole.
39'
Riccardo Saponara převzal přihrávku na ose hřiště. Střelu mu však zablokoval N´Koulou a domácí si musí vystačit s autovým vhazováním.
38'
Hodně nepovedený protiútok Sampdorie skončil hodně nepřesnou přihrávkou do pokutového území, kde se nacházel jen Fabio Quagliarella.
37'
Střídající Polák Linetty už měl na centr více času, jenže míč doputoval jen do místa, kde byl jako první Salvatore Sirigu.
36'
Murru dostal míč od Ekdala. Pokus o dlouhý centr mu byl rychle zblokován do autu, jenž zleva sám vhodí.
34'
Andrea Belotti vybíhal za nákopem z ofsajdového postavení a trochu zbytečně vyplýtval trochu sil, protože sprintoval až k pokutovému území.
33'
Caprariho centr z pravého křídla Quagliarealla hlavou přesměroval na první tyč. Sirigu ale dával pozor a byl na potřebném místě včas.
32'
Rozhodčí Rocchi tasí žlutou kartu a ukazuje ji Tomási Rincónovi, který nechtěl být obehrán na kraji hřiště a jednoznačně fauloval Praeta.
31'
Fanoušci Sampdorie hodně podrážděně reagují na každý odpískaný faul v janovský neprospěch. Po jednom z nich Turín zvolil konstruktivní rozehrávku a o míč rychle přišel.
30'
Držení míče: 45% – 55%.
29'
Domácí trestuhodně couvali před Falquém, kterému se otevřela dálnice volného prostoru. Míč si navedl blíže osy hřiště, ale střela levou nohou mu znovu vůbec nesedla.
27'
De Silvestri narazil na Murrua, který vzápětí posílal dlouhý pas na Quagliarellu do signalizovnaého ofsajdu.
26'
Murru podobně dlouhý aut nepředvedl a narazil si s nejbližším spoluhráčem, aby zleva odcentroval do rukavic hostujícího strážce branky.
25'
Nigerijec Aina tak skutečně učinil, ale obrana janovského klubu si bez větších starostí poradila. Akce Turína byla vytlačená zpět k půlící čáře.
24'
Hosté se díky několika autům posunuli hřištěm až do útočné třetiny a z dalšího vhazování už míč může letět až do vápna.
23'
Caprariho nadýchaný diagonální pas směřoval na Quagliarellu, kterého jeden z obránců rozhodil natolik, že Sirigova branka v ohrožení nebyla.
22'
Caprari dostal míč na levý okraj pokutového území. Obstřel branky nevypadal zle, ale balón nakonec proletěl vedle vzdálenější tyče.
20'
Defenziva Sampdorie byla postupem času v dostatečném počtu. Přesto nechala vystřelit Falquého, kterému míč sjel na vnější nárt a letěl hodně vedle branky.
19'
Baselli měl na pravé straně volného De Silvestriho. Jeho centr byl trochu přetažený a akce Turína se přesunula na levé křídlo.
18'
Znovu ve hře Sirigu, ke kterému doskákal balón z neškodného nákopu z poloviny hřiště. Turín se postupně přesouvá blíže Auderovi.
17'
Nicolas N'Koulou ztratil kontrolu nad balónem i svým pohybem. Domácí dostali aut, po kterém z dvaceti metrů pálil Praet, ale Sirigu si s přízemním pokusem snadno poradil.
16'
Jen těžko si Sampdoria mohla představit horší úvodní čtvrthodinu. Od Turína už inkasovala a k tomu všemu musela vynuceně použít jedno ze tří možných střídání.
15'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Édgar Barreto, přichází Karol Linetty.
14'
Ještě probíhá konzultace s videorozhodčím a rovněž ošetřování Barreta, se kterým to nevypadá vůbec dobře a dost možná se bude muset i střídat.
12'
Hosté jsou v úvodu zápasu aktivnější a od dvanácté minuty vedou 1:0! Lorenzo De Silvestri měl znovu hodně času na centr a po přihrávce od Meïtého posadil míč na hlavu ANDREY BELOTTIHO, jenž ve výskoku zamířil ze svého pohledu k pravé tyči a Audero byl zcela bez šance.
12'
Rincón přinesl hru doprava, kde De Silvestri zkoušel centrovat, ale nic nebezpečného pro obranu Janova to nebylo.
11'
Dennis Praet se snažil ve skluzu získat míč z kopaček rozběhnutého Izza. Dopustil se ale faulu a dokonce se to neobešlo bez žluté karty.
10'
Caprari si pokryl míč mezi několika hostujícími fotbalisty a získal Sampdorii rozehrávku. Hned po ní se ale chystá vhazování pro Turín.
9'
Andrea Belotti nepotrestal domácí zaváhání v rozehrávce, z hloubi pole se snažil rychle přihrát Falquému, jenže balón k němu nedocestoval.
8'
Střed pole je hodně zahuštěný. Rincón se snažil odvážně projít přes půlící čáru a byl přitom faulován domácím kapitánem Fabiem Quagliarellou.
7'
O první zakončení se postaral Belotti, avšak po centru De Silvestriho hlavičkoval hodně vysoko nad Auderovo břevno.
6'
Ola Aina si podle domácích hráčů a fanoušků pomohl rukou. Rozhodčí nic takového neviděli a hru přerušili až kvůli faulu Bartosze Bereszyňského.
5'
Baselli byl u pravé autové čáry zdvojený a podpora k němu přišla už pozdě. O nařízené vhazování se postará Nicola Murru.
4'
Snadná práce pro Audera, který stáhl ze vzduchu De Silvestriho centr z pravé strany.
3'
Zatím je hra plná nepřesností. Jedna z nich okořenila rozehrávku Sampdorie a nechybělo moc, aby se Falqué dostal do nějaké šance.
2'
Rozhodčí přešli důrazný zákrok na jednoho z domácích fotbalistů a také Turín může rozjet postupný útok z poloviny hřiště.
1'
Úvodní výkop zápasu obstarali hosté, kteří nastupují v bílých, zatímco domácí v modrých dresech.
1'

UC Sampdoria: Audero – Bereszyński, Tonelli, J. Andersen, Murru – Praet, Ekdal, É. Barreto – Saponara – Caprari, Quagliarella (C).
Náhradníci: Belec, Rafael Cabral – Colley, Defrel, A. Ferrari, Jankto, Kownacki, Linetty, G. Ramírez, Sala, J. Tavares, Vieira.

Turín FC: Sirigu – Izzo, N'Koulou, Djidji – De Silvestri, Meïté, Rincón, Baselli, Aina – Falqué, Belotti (C).
Náhradníci: Ichazo, Rosati – Ansaldi, Berenguer, Bremer, Edera, Lukić, Moretti, Parigini, Lyanco, R. Soriano, Zaza.

Rozhodčí: Rochci – Del GIovane, Vivenzi.

Turín FC

Svěřenci Waltera Mazzarriho v předchozích devíti kolech nestačili jenom na Neapol a aktuálně drží už pětizápasovou sérii bez porážky. Turín je prozatím remízovým králem, body dělil už v pěti případech a nejinak tomu bylo i v posledních dvou kolech, když nejprve bral bod ze zápasu s Bolognou a před týdnem vybojoval nerozhodný výsledek 1:1 také proti Fiorentině. Přesto všechno se Turín nachází po včerejších zápasech až na desátém místě. Ztrátu na vyšší příčky má ale minimální, například od šesté Fiorentiny ho dělí jen dva body. Z deseti odehraných zápasů si Turín odnesl vyrovnané skóre 12:12, ani jeden hráč přitom neskóroval více než dvakrát. Právě dva zásahy mají na kontě Meite, Baselli a Belotti.
UC Sampdoria

Domácí tým z předchozích deseti zápasů vybojoval čtyři vítězství. Díky třem dalším remízám má na kontě patnáct bodů a před nedělními zápasy mu patří osmé místo. Z něj Sampdoria ztrácí na čtvrté AC Milán jen tři body, ale naopak disponuje jen dvoubodovým náskokem na patnáctý Spal. Svěřenci hlavního kouče Marca Giampaola minulý týden přišli o svou čtyřzápasovou sérii bez porážky a po bezbrankové remíze se Sassuolem nestačil na již zmíněné AC Milán 2:3. Doria má aktuálně druhou nejlepší obranu v lize, oproti sedmi inkasovaným brankám nastřílela čtrnáct branek, přičemž nejlepším střelcem je pětigólový Gregoire Defrel.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu jedenáctého kola italské Serie A. Od patnácti hodin se můžeme těšit na utkání mezi Sampdorií Janov a Turínem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62