Serie A - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sampdoria : Udinese - 26. ledna 2019   18:00

Sampdoria
32' Quagliarella  • 56' Quagliarella  • 68' Linetty (Saponara) • 78' Gabbiadini (Quagliarella)
4:0
(1:0)
Sampdoria
Audero – Bereszyński, Colley, Linetty, Murru (77. J. Tavares) – Praet, Ekdal, J. Andersen – Saponara – Defrel (74. Gabbiadini), Quagliarella (C) (86. Kownacki).
Massa
Stadio Luigi Ferraris
Udinese
Musso – Opoku (77. Zeegelaar), Troost-Ekong, Nuytinck – Stryger Larsen, Behrami (C) (42. Pussetto), Mandragora, Fofana, D'Alessandro – de Paul, Okaka (76. Lasagna).

Ode mě je to pro dnešek vše. Přeji vám krásný zbytek večera.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 9:0. Střely mimo: 5:6. Rohy: 1:1. Ofsajdy: 2:5. Fauly: 14:13.
Zápas, který měl zcela jasný průběh, skončil vysokým vítězstvím Sampdorie 4:0. Od začátku do konce zápasu předvedli domácí skvělý výkon a zatímco Udinese nevystřelilo ani jednou na branku, Sampdoria se z devíti pokusů trefila hned čtyřikrát. Dvě branky vstřelil z penalty Fabio Quagliarella, po jedné si připsali Karol Linetty a střídající Manolo Gabbiadini.
90+3'
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje tři minuty.
90'
Sampdoria drží míč na polovině soupeře a užívá si své vedení.
87'
Hráči Udinese se opět pokouší alespoň vystřelit na branku, ale jejich snažení dnes nestačí. Stále tedy čekají na svou první střelu na branku.
86'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází střelec dvou branek Fabio Quagliarella, přichází Dawid Kownacki.
84'
Do šance se mohl dostat Lasagna, ale případné snížení se nekoná kvůli ofsajdu.
78'
Sampdoria právě vstřelila branku!

Po výborné přihrávce z levé strany se trefil za záda brankáře MANOLO GABBIADINI. Rychlý přechod Sampdorie znamená zvýšení dnešního gólového účtu.
77'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Nicola Murru, přichází Júnior Tavares.
77'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Nicholas Opoku, přichází Marvin Zeegelaar.
76'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Stefano Okaka, přichází Kevin Lasagna.
74'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Grégoire Defrel, přichází Manolo Gabbiadini.
73'
Krásnou individuální akci předvedl Saponara, vystřelil za šestnáctkou a zamířil těsně vedle branky.
72'
Udinese se snaží dostat do větší gólové příležitosti, ale stále se jim to nedaří. Obrana Sampdorie pracuje bezchybně.
70'
Za ostrý zákrok vidí žlutou kartu Mandragora (Udinese Calcio).
68'

Je nejspíš rozhodnuto. Nejhezčí akci zápasu na jeden dotek zakončil přesně k tyči KAROL LINETTY. Přesnou přihrávku dostal od Saponara.
66'
Colley potřebuje ošetření, uvidíme jestli bude pokračovat v zápase.
65'
Prostor ke střele si za šestnáctkou vytvořil De Paul, ale střela se mu vůbec nepovedla a zamířila vysoko nad branku.
63'
Sampdoria kontroluje s přehledem vedení 2:0 a zatím kombinuje na polovině soupeře.
61'
Na útočné polovině fauluje Okaka (Udinese Calcio) a vidí za to žlutou kartu.
60'
Žlutou kartu dostává Emil Audero (UC Sampdoria).
56'

Autorem branky z pokutového kopu je FABIO QUAGLIARELLA. Zvolil střelu nártem a připisuje si už šestnáctý gól v Serii A.
55'
Žlutou kartu dostává Nicholas Opoku (Udinese Calcio).
55'
Byla nařízena penalta! Rukou ve vápně zahrál Opoku.
53'
Žlutou kartu dostává Bram Nuytinck (Udinese Calcio).
53'
Saponara faulován zhruba osmnáct metrů před brankou. Zahrávat se bude přímý volný kop.
49'
Linetty zkusil vystřelit, ale Musso bez problému chytá.
48'
Do první zajímavé příležitosti druhého poločasu se dostal Saponara, střela se mu nepovedla a zamířila několik metrů nad branku.
46'
Do druhého poločasu naskočily oba týmy beze změn. Ta jediná přišla už před poločasem, když byl stažen kapitán hostů Behrami a místo něj přišel Pussetto.
46'
Po prvním poločase Sampdoria zcela zaslouženě vede. Udinese se dostalo pouze do jedné zajímavé šance, když zpoza šestnáctky střílel Fofana. Domácí bylo většinu prvního poločasu v držení míče. Jediným střelcem byl Fabio Quagliarella, když se dokázal trefit z penalty. Ten dokázal vstřelit už jedenáctý gól v řadě.
Druhý poločas začne přibližně v 19:04.
45+1'
45'
Rozhodčí nastavuje jednu minutu.
42'
Trenér hostů se rozhodl překvapivě vystřídat svého kapitána.
Odešel Behrami a příchází Pussetto.
38'
Za pískotu domácích fanoušků se dostává Udinese do postupného útoku. Domácí obrana ale skvěle brání a získává další míč.
37'
Žlutou kartu dostává Dennis Praet (UC Sampdoria).
36'
Na druhé straně se do velké šance dostal Quagliarella, který zakončoval levou nohou na zadní tyč. Musso ale pohotově míč vyrazil.
36'
Udinese posílá do velkého vápna centr, se kterým si však domácí obrana poradila.
34'
O další útočnou akci se snažil Fofana, ale raději míč posílá zpátky na svoji polovinu.
32'

Autorem branky z pokutového kopu je FABIO QUAGLIARELLA, střelou k levé tyči se italský útočník nemýlil.
31'
Penalta pro domácí!
Defrel stačil míč lehce posunout a domácí obránce jej zfauloval. Jasná penalta.
28'
Na druhé straně o sobě dal vědět Fofana, když jeho střela za vápnem zamířila těsně vedle branky.
26'
Ke střele se odvážil Linetty, střelu si brankář hostí pohlídal a žádný problém z toho tedy pro hosty nebyl.
25'
Domácí stále kombinují, ze svojí poloviny hřiště se postupně dostávají až na tu soupeřovu. Na větší příležitost ale stále čekáme.
24'
Ekdal vyslal pěknou přihrávkou Quagliarellu, ten si s míčem neporadil a okamžitě ho ztratil.
21'
Saponara se rozhodl jít do kombinace s Defrelem. Akce ztroskotala na hostující obraně, která zatím brání skvěle.
20'
Sampdoria mohla jít do slibné útočné šance, ale útočník Defrel nedokázal podržet míč.
16'
Sampdoria každou minutou zvyšuje tempo. Velmi aktivní je levý obránce Murru, který se často nachází v pozici levého křídla.
15'
Udinese nechává kombinovat soupeře a je hluboko zatlačena. Zatím jim ale obrana funguje na jedničku.
13'
Domácí Sampdoria dobývá obranu Udinese, ale prozatím se do žádné větší šance nedostává.
10'
Do nadějné šance se dostal Colley. Mohl zakončit hlavou, ale odpískán byl ofsajd.
8'
K míči se postavil Quagliarella, ale jeho střela zamířila pouze do zdi.
8'
Zajímavou příležitost bude mít Sampdoria, která bude zahrávat přímý volný kop pár metrů za šestnáctkou.
5'
Domácí se pokoušeli dostat do vápna, ale zatím se jim to nepodařilo.
2'
Postupná kombinace Udinese skončila pouze na soupeřově půli hřiště.
1'

UC Sampdoria: Audero – Bereszyński, Colley, Linetty, Murru – Praet, Ekdal, J. Andersen – Saponara – Defrel, Quagliarella (C).
Náhradníci: Belec, Rafael Cabral – A. Ferrari, Gabbiadini, Jankto, Kownacki, Leverbe, Regini, Tonelli, Vieira, J. Tavares.

Udinese Calcio: Musso – Opoku, Troost-Ekong, Nuytinck – Stryger Larsen, Behrami (C), Mandragora, Fofana, D'Alessandro – de Paul, Okaka.
Náhradníci: Nícolas, Perisan – G. Íñiguez, Lasagna, Micin, Machís, Pontisso, Pussetto, Zeegelaar, ter Avest, De Maio.

Rozhodčí: Massa.
Aktéři zápasu již nastoupili na hrací plochu, kde za malou chvíli zápas začne.
Tyto dva týmy spojuje přestup, který se uskutečnil před sezónou. Jde o českého záložníka Jakuba Jankta, který přestoupil právě z Udinese do Sampdorie. Dnes začne pouze jako náhradník.
Vzájemný zápas v podzimní části sezóny

2.kolo (26. srpen)
Udinese – Sampdoria 1:0 (1:0)
Branka: 9. De Paul
ŽK: Nuytinck – Bereszynski, Ramirez, Murru

Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 8:5. Rohy: 8:7. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 6:10.
Udinese Calcio

Hostující Udinese Calcio neprožívá vůbec ideální sezónu. V aktuálním ročníku se nachází na patnáctém místě a náskok na sestupové pozice dělají rozdíl čtyři body. V posledních třech venkovních zápasech nedokázalo Udinese vstřelit žádnou branku. V tabulce hostujících celků je na třinácté pozici, když z devíti odehraných zápasů získalo sedm bodů. S pouhými osmi vstřelenými brankami je Udinese pátým nejhorším týmem v počtu vstřelených branek do sítě domácích celků.

Nejlepším střelcem Udinese je momentálně se šesti brankami argentinský záložník Rodrigo De Paul.
UC Sampdoria

Na domácí straně stojí UC Sampdoria, která v tuto chvíli okupuje osmou pozici a na případnou pohárovou Evropu ztrácí pouze dva body. Sampdoria se v tabulce domácích celků rovněž řadí na osmou pozici, z odehraných devíti zápasů se jí podařilo získat sedmnáct bodů. Sampdoria dokázala poslední tři ligové zápasy na domácím stadionu zvítězit, a to při celkovém skóre 8:1. Domácí tým naposledy se svým soupeřem prohrál v roce 2012 a od té doby drží domácí neporazitelnost. Pro tento celek by tedy neměl být problém ze zápasu získat alespoň bod.

Nejlepším střelcem Sampdorie je momentálně se čtrnácti brankami italský útočník Fabio Quagliarella.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu jednadvacátého kola italské Serie A. V sobotním programu Serie A se odehrají tři zápasy. My budeme sledovat jeden z nich, souboj mezi UC Sampdoria a Udinese Calcio.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62