Serie A - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sassuolo : Chievo - 4. dubna 2019   19:00

Sassuolo
4' Demiral (Lirola) • 45' Demiral (Locatelli) • 47' Locatelli (Lirola) • 57' D. Berardi (Babacar)
4:0
(2:0)
Chievo
Chievo
Sassuolo
Consigli – Lirola, Demiral, G. M. Ferrari, Peluso (76. Rogério) – Locatelli (67. Duncan), Magnanelli (C), Bourabia – D. Berardi, Babacar, Boga (84. Di Francesco).
Maggioni – Tonolini, Affatato
Mapei Stadium
Chievo
Sorrentino – Kiyine (56. Vignato), Cesar (C), Bani, Barba – P. Hetemaj (56. Dioussé), N. Rigoni, Léris – Giaccherini – Stępiński, Pucciarelli (69. Piazón).

Z mé strany je to pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a hezký zbytek dne.

Fauly: 14:17
Zápas je u konce, Sassuolo si doma poradilo s Chievem a porazilo ho 4:0. Zápas začal pro Sassuolo skvěle, brzy se prosadil Merih Demiral. Následně nebyla Chievu uznána branka a na konci poločasu se ještě jednu prosadil Merih Demiral. Ve druhém poločase rychle domácí zvýšili na 3:0, když se prosadil Manuel Locatelli po skvělé přihrávce Liroly. Poté znovu vstřelilo Chievo gól, který neplatil a na konečných 4:0 zvýšil Domenico Berardi. Na konci utkání ještě hosté kopali penaltu, ale zkušený Emanuele Giaccherini ji neproměnil.
90+4'
90+3'
Alfred Duncan z levé strany posílal míč před branku, ale tam nikdo z hráčů Sassuola nebyl.
90+2'
A na druhé straně zase zasahoval Stefano Sorrentino. Hra se nám na konci zápasu docela otevřela.
90+1'
Ani Mariusz Stępiński nepokazil Consiglimu čisté konto, brankář Sassuola skvěle nohama zasáhl.
90+1'
Nastavují se tři minuty.
90'
A následně se domácí ubránili i rohovému kopu.
89'
Emanuele Giaccherini zamířil svou penaltu ze svého pohledu doprava, ale přesně tam se vrhnul také Andrea Consigli a míč vyrazil.
88'
Mariusz Stępiński skončil v pokutovém souboji na zemi a Chievo bude kopat penaltu!
87'
Khouma Babacar vybojoval ve středu pole míč a Sassuolo tak znovu může v klidu kombinovat.
86'
Alfred Duncan se díky dvěma hezkým kličkám dostal až do vápna, ale následně se ke střele nedostal a míč ztratil.
85'
Sassuolo složitě rozehrává na vlastní polovině a musí se vypořádávat s vysunutým presinkem soupeře.
84'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Jeremie Boga, přichází Federico Di Francesco.
83'
Zpoza pokutového území tvrdě pravačkou vystřelil Mariusz Stępiński, ale netrefil branku Consigliho.
82'
Čeká nás už jen deset minut tohoto zápasu a Chievo se stále snaží alespoň se zapsat na střeleckou listinu. Ale ani akcí po levé straně to nevyšlo.
81'
Faulovaný byl Boštjan Cesar a Chievo bude moci rozehrávat z blízkosti půlící čáry.
80'
Sassuolo kombinuje na vlastní polovině a nikam se nežene. Zapojuje i brankáře Consigliho.
79'
Jeremie Boga z levé strany poslal míč před branku lehkým obloučkem, ale neměl tam žádného ze svých spoluhráčů.
78'
Ani z něj se ale hosté neprosadili. Následnou střelu zpoza vápna chytil Andrea Consigli.
78'
Assane Dioussé hledal centrem do vápna Stepinského. Domácí dokázali míč odvrátit na rohový kop.
77'
Po faulu ve středu pole se k míči dostanou hostující fotbalisté.
76'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Federico Peluso, přichází Rogério.
75'
Federico Peluso ještě zastihl míč na hrací ploše, ale jeho centr z levé strany nebyl nebezpečný.
74'
V posledních minutách už zápas trochu postrádá tempo, přeci jen už je rozhodnuto a není už tak moc o co hrát.
72'
Ani Chievo ovšem nebylo ve své kombinaci přesné a zase rychle odevzdalo míč soupeři.
71'
Domenico Berardi přihrával nepřesně a lacino se tak k míči znovu dostávají hostující fotbalisté a hned spěchají dopředu.
70'
Alfred Duncan to myslel dobře, ale krátce po svém vystřídání se nepředvedl úspěšnou finální přihrávkou.
69'
Střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Manuel Pucciarelli, přichází Lucas Piazón.
68'
A ten následně Sassuolo ubránilo a dál si drží čisté konto.
67'
Andrea Consigli vyřešil nepříjemný tečovaný centr, míč přizvedl na rohový kop.
67'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Manuel Locatelli, přichází Alfred Duncan.
66'
Jeremie Boga na levé straně neměl prostor na průnik. Domácí ale ještě budou házet aut.
65'
Chievo se dál neúnavně žene za gólem. Znovu rozehrává další akci.
64'
Tak už je jasno. Gól opravdu neplatí a Chievu tak není uznána dnes už druhá branka.
64'
Stále se nehraje a VAR si prohlíží gólovou situaci Chieva.
63'
Ještě vše přezkoumává VAR, ale verdikt na hrací ploše byl, že branka neplatí. Tak uvidíme.
62'
Emanuele Giaccherini poslal ze standardní situace na zadní tyč a hlavou poslal balón do sítě Boštjan Cesar. Jenže ta branka neplatí kvůli ofsajdu.
61'
Emanuel Vignato byl faulovaný Mehdim Bourabiou a hosté mohou zahrozit prostřednictvím přímého kopu.
60'
Teď už to zase neplatí. Sassuolo trochu uklidňuje hru a kombinuje na vlastní půlce.
59'
Chievo se ještě ani za tohoto stavu nevzdává a tlačí se před branku Sassuola.
58'
Z dálky to vyzkoušel pilný zakončovatel Emanuele Giaccherini, ale netrefil branku.
57'
Sassuolo právě vstřelilo branku!
Domácí si dnešní zápas užívají a zvyšují náskok už na 4:0. Babacar dostal míč do vápna, ale prostor na střelu neviděl. Tak místo toho našel výbornou přihrávkou DOMENICA BERARDIHO, a ten se střelou po zemi dokázal prosadit. Asistence: Khouma Babacar.
56'
Střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Sofian Kiyine, přichází Emanuel Vignato.
Střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Përparim Hetemaj, přichází Assane Dioussé.
55'
Pol Lirola byl v souboji o balón příliš agresivní, rozhodčí mu odpískal faul.
54'
Manuel Pucciarelli byl v ofsajdu, takže akce Chieva nemůže pokračovat.
53'
Ani tento rohový kop branku Chieva neohrozil. Dva góly ovšem už z rohů dnes domácí dali.
52'
Ta střela ale byla tečovaná, takže domácí zahrávali roh. A hned je čeká další.
51'
Khouma Babacar natáhl své dlouhé nohy a středem pole si to namířil k brance Chieva. Ale zakončoval nepřesně.
50'
Emanuele Giaccherini předvedl tentokrát čistý zákrok a získal míč pro barvy Chieva.
49'
Mehdi Bourabia byl faulován, takže Sassuolo může pokračovat ve své kombinaci.
48'
Sassuolo už je zase u míče, vhazovat bude z levé strany.
47'
Domácím znovu vyšel vstup do poločasu a už vedou 3:0! Lirola z pravé strany našel přes celou šíři vápna MANUELA LOCATELLIHO. Tomu sice udělalo drobné problémy zpracování, ale nakonec napálil míč do odkryté branky. Asistence: Pol Lirola.
46'
První poločas začalo aktivněji Sassuolo, usazuje se na polovině Chieva.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 20:03.
První poločas je za námi, Sassuolo nad Chievou vede 2:0. Domácím vyšel úvod střetnutí a konec prvního poločasu. A pokaždé se prosadil obránce Merih Demiral a v obou případech navíc z hlavou z rohového kopu. Chievo mělo hned po první obdržené brance dvě šance, ale ty pochytal Andrea Consigli. A když už se trefil Emanuele Giaccherini , branka nebyla kvůli předchozímu faulu uznána. Chievo nepředvádí špatný výkon, ale zatím doplácí na neproměňování šancí, a proto prohrává.
45+3'
45+2'
Chievo se ještě snažilo o snížení, ale nakonec se muselo rychle vracet, aby zastavilo brejk Sassuola po levém křídle.
45+1'
Nastavují se dvě minuty.
45'
Sassuolo zvyšuje na 2:0 a znovu se po rohovém kopu prosazuje obránce MERIH DEMIRAL! Našel si prostor na zadní tyči a hlavičkou o zem překonal Sorrentina. Asistence: Manuel Locatelli.
44'
Domenico Berardi znovu zvolil přímé zakončení, ale tentokrát vůbec netrefil branku.
43'
Přeci jen se domácí dostali ještě i dopředu. A vybojovali si standardní situaci, faulovaný byl Khouma Babacar.
42'
Sassuolo se opravdu v závěru poločasu jen brání a hlavně si chce udržet své těsné vedení.
41'
Domácí se rychle zbavili míče odkopem a znovu tak musí bránit útočnou akci Chieva Verona.
40'
Chievo získalo míč a už se s ním přesunulo na útočnou polovinu. Hráči Sassuola se ale stačili vrátit včas.
39'
Mehdi Bourabia nedokázal dostihnout míč, a ten skončil v autu. Přesto domácí záložník zatleskal Berardimu za přihrávku.
38'
Hra trochu ztratila tempo, už to není zběsilý fotbal z jedné strany na druhou, jako na začátku duelu.
37'
Už se zase pokračuje ve hře, odkop od branky má Sassuolo.
36'
Ve středovém kruhu se nepříjemně při hlavičkovém souboji hlavami srazili Francesco Magnanelli a Nicola Rigoni. Oba by snad měli být pořádku.
35'
Përparim Hetemaj byl faulovaný, tentokrát se to obešlo bez žlutého napomínání.
34'
Sassuolo jednoduše nakoplo míč do vápna soupeře, ale tento pokus se neujal. Hrát bude Chievo.
33'
Sofian Kiyine dostává žlutou kartu za bezohledný faul.
33'
Emanuele Giaccherini nabil míč na střelu za vápno Lérisovi, jeho rána z první ovšem rozvlnila jen boční síť.
32'
Chievo se tedy už chystá na rozehrávku standardní situace z pravé strany.
31'
První žlutou kartu v utkání dostává domácí Federico Peluso za skluz. Navíc se sám zranil, protože inkasoval zákrok kopačkou do hlavy.
30'
Rohový kop Sassuola už následně tak nebezpečný nebyl.
29'
Domenico Berardi to zkusil znovu přímo na branku, mířil k levé tyči. Tam byl ovšem Stefano Sorrentino včas a míč vyrazil.
29'
Francesco Magnanelli byl faulovaný a Chievo se bude muset bránit další standardní situaci.
28'
Mehdi Bourabia střílel z vnějšku pokutového území pravačkou, ale jeho rána na branku Chieva neprošla.
26'
Dlouhý míč Chieva směrem k brance soupeře byl nepřesný, rozehrávat tak bude Andrea Consigli.
25'
Mehdi Léris se nijak nerozpakoval a vypálil levou nohou zpoza šestnáctky. Branku ale přestřelil.
25'
Ani tento rohový kop neohrozil branku Chieva.
24'
První rohový kop Sassuola se neujal, ale hned je tu další.
23'
Domácí byli blízko druhého gólu! Domenico Berardi překvapil obranu Chieva přímou střelou a Stefano Sorrentino měl co dělat, aby tečovaný míč vyrazil. Následně byli k míči blíž hosté a odkopli ho do zámezí.
22'
Jeremie Boga už si chystal míč za vápnem na pravačku, ale nakonec nevystřelil, protože mu byl míč čistě odebrán. Faul Chieva přišel až po dalším souboji.
21'
A Sassuolo může v rozehrávce pokračovat, tentokrát dokonce už od brankáře Consiglia, který dnes předvedl už dva skvělé zákroky.
20'
Sassuolo uklidňuje hru pomalou kombinací mezi obránci na vlastní polovině.
19'
Domenico Berardi se tentokrát na levé straně dopustil útočného faulu, takže tímto akce Sassuola končí.
18'
Domenico Berardi se dostal ke střele ze střední vzdálenosti, ale jeho rána byla nepřesná, Stefano Sorrentino nemusel zasahovat.
17'
Chievo bude moci založit další útočnou akci, od své branky rozehrává Stefano Sorrentino.
16'
Emanuele Giaccherini rozehrál standardní situaci na zadní tyč, ale tam se nikdo do zakončení nedostal.
15'
Zajímavá šance pro Chievo. Gian Marco Ferrari fauloval Mariusze Stępińského a hosté budou kopat přímák.
14'
Aktivita Chieva nicméně pokračuje. Hostující celek dál prahne po vyrovnání. Sassuolo se naopak pouze brání.
13'
Chievo směřovalo nákop až do vápna Sassuola, ale bude z toho nakonec jen aut pro hosty.
12'
Sassuolo se nastěhovalo na útočné polovině, Chievo teď neprožívá lehkou situaci. Neproměnilo dvě velké šance a nebyl mu uznán gól.
11'
Tak pozor, branka nakonec právě kvůli faulu neplatí a Sassuolo tak dál vede 1:0!
10'
Situaci zkoumá ještě VAR. Řeší se, zda brance nepředcházel faul Chieva.
9'
Je vyrovnáno! Třetí velkou šanci už Chievo využívá a stav je vyrovnaný, 1:1. Emanuele Giaccherini ustál dva souboje, namířil si to do vápna a pak vystřelil po zemi na bližší tyč. A od tyčky se míč odrazil do brány.
8'
Následně se pískal faul hráčů Chieva v útočném pokutovém území, takže hrát mohou domácí.
7'
Další obrovská šance pro hosty! Po rohu hlavičkoval Mattia Bani a Consigli znovu skvěle zasáhl.
6'
Sofian Kiyine z levé strany dobře odcentroval na zadní tyč, kde byl Mehdi Léris. Ten však ve skluzu nepřekonal Consigliho, který předvedl skvělý zákrok.
5'
Sassuolo do své rozehrávky zapojilo i brankáře Andreu Consigliho, ale ten pod tlakem musel volit nákop dopředu.
4'
Sassuolo využívá hned svou první větší šanci a jde do vedení! Rohový kop mířil na přední tyč a propadl až na druhou stranu za vápno. Odtud přilétl další centr do vápna, na který si naskočil obránce MERIH DEMIRA, přemohl v hlavičkovém souboji Stepinského a poslal míč do sítě. Asistence: Pol Lirola.
4'
Další centr před branku Chieva směřoval z levé strany a Sassuolo si vybojovalo alespoň rohový kop.
3'
Centr letěl před branku Chieva, tam byl ale nejvýš hostující Mariusz Stępiński a míč odhlavičkoval.
2'
Sassuolo má možnost standardní situace. Z pravé strany je to pozice pro centr.
1'
Chievo utkání zahajuje klidnou kombinaci, zatím drží míč na vlastní polovině.
1'
Domácí Sassuolo nastupuje tradičně v zelenočerných pruhovaných dresech, hosté z Verony budou hrát v bílém.
Hráči obou mužstev už jsou nastoupeni na hrací ploše, utkání brzy začne.

US Sassuolo Calcio: Consigli – Lirola, Demiral, G. M. Ferrari, Peluso – Locatelli, Magnanelli (C), Bourabia – D. Berardi, Babacar, Boga.
Náhradníci: Pegolo – Brignola, Di Francesco, Djuričić, Duncan, Lemos, Magnani, Matri, Odgaard, Rogério, Sensi, Sernicola.

Chievo Verona: Sorrentino – Kiyine, Cesar (C), Bani, Barba – P. Hetemaj, N. Rigoni, Léris – Giaccherini – Stępiński, Pucciarelli.
Náhradníci: Caprile, Šemper – Andreolli, Dioussé, Djordjević, Frey, Grubac, Pellissier, Piazón, Rossettini, Tomović, Vignato.

Rozhodčí: Maggioni – Tonolini, Affatato.
Vzájemné zápasy

První vzájemné utkání těchto dvou klubů v této sezóně vyhrálo Sassuolo na hřišti Chieva v rámci 11. kola v listopadu 2:0. V prvním poločase se tehdy prosadil Di Francesco a nastaveném čase druhého poločasu si vlastní branku vstřelil Giaccherini. Předchozích šest utkání ale Chievo neprohrálo. Na domácím hřišti vyhrálo Sassuolo proti Chievu jen jedno z pěti.
Chievo Verona

Chievo je už téměř jistým sestupujícím týmem do Serie B, i když teoretickou šanci na záchranu ještě má. Ta je ale hodně malá. Chievu byly z rozhodnutí svazu odečteny tři body, celkem jich má tak na kontě pouhých jedenáct a je poslední v lize. Na záchranu ztrácí už sedmnáct bodů. Na výhru v soutěžním utkání čeká Chievo už deset zápasů, naposledy po dvou předchozích remízách prohrálo 0:3 doma s Cagliari. Venku zatím Chievo v této sezóně v lize odehrálo devatenáct zápasů s bilancí žádné výhry, šesti remíz a osmi porážek. Z posledních šesti venkovních zápasů Chievo čtyři prohrálo, naposledy ovšem remizovalo 1:1 na hřišti Atalanty.
US Sassuolo Calcio

Sassuolo je týmem s nemalými ambicemi. Rádo by atakovalo příčky zaručující Evropskou ligu nebo alespoň horní polovinu tabulky. To se mu ale nedaří, před zahájením vloženého 30. kola nacházelo na čtrnáctém místě s dvaatřiceti body. Sassuolo má navíc špatnou formu, nevyhrálo už osm utkání v řadě, naposledy prohrálo na hřišti Bologni 1:2. Doma zatím Sassuolo v této sezóně v lize odehrálo patnáct utkání s bilancí čtyř výher, sedmi remíz a čtyř porážek. Z posledních osmi domácích utkání Sassuolo vyhrálo jediné, naposledy padlo 3:5 se Sampdorií.
Zdravím a vítám všechny příznivce italského fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 30. kola Serie A mezi týmy US Sassuolo Calcio a Chievo Verona. Zápas se odehraje na stadionu Mapei Stadium – Città del Tricolore v Reggio Emilii.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62