Serie A - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sassuolo : Empoli - 21. září 2018   20:30

Sassuolo
13' K-P. Boateng (Di Francesco) • 59' G. M. Ferrari (Di Francesco) • 86' Di Francesco (Lirola)
3:1
(1:1)
Empoli
1' Caputo
Sassuolo
Consigli – Lirola, Marlon, G. M. Ferrari, Rogério – Duncan, Locatelli, Sensi (69. Bourabia) – D. Berardi (C) (83. Brignola), K-P. Boateng (62. Babacar), Di Francesco.
La Penna – Galetto, Villa
MAPEI Stadium - Città del Tricolore
Empoli
Terracciano – Di Lorenzo, Silvestre, Maietta, Veseli – Acquah (14. Binnásir), Capezzi (83. Traorè), Krunić – Zajc – La Gumina (68. Mráz), Caputo.

Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 10:10. Střely mimo: 10:5. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 15:9.
Tři nastavené minuty jsou pryč a zápas Sassuola s Empoli končí výsledkem 3:1 ve prospěch domácího celku.

Empoli vstoupilo do zápasu bleskovou brankou. Uběhlo jen několik sekund a hosté už se radovali z úvodního gólu. Capezzi posunul míč do kroku Francescovi Caputovi, který nedal Consiglimu v brance žádnou šanci na zákrok. Domácí byli několik minut pořádně opařeni, ale postupem čase se vrátili zpět do hry. Vyrovnávací branku obstaral již ve třinácté minutě Kevin-Prince Boateng. Ve druhé půli byli o poznání aktivnější domácí hráči, kteří šli po zásluze do vedení po brance Gian Marca Ferrariho. Následně byl po druhé žluté kartě vyloučen hostující MIha Zajc a bylo téměř po nadějích pro Empoli. Druhou žlutou kartu dostal Slovinec na simulování. Pojišťovací branku Sassuola dokázal vstřelit Federico Di Francesco a domácí si tak připisují do tabulky další tři body.
90+3'
90+2'
Přece jen to hosté ještě zkusili směrem dopředu. Krunić sice došel s balonem až na útočnou polovinu, ale poté přišlápl kopačku Duncanovi a je pískán faul.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase tři minuty.
90'
Locatelli si u středového kruhu několik vyměnil balon s Duncanem. Následně se do zdlouhavé rozehrávky vložil i Brignola. Domácí už jen čekají na závěrečný hvizd.
89'
Empoli je bezmocné. Domácí si přihrávají velmi rychle ve středu pole a unavená hostující desítka se nemůže ani přiblížit k balonu.
87'
Ani vedení o dvě branky domácím nestačí. Po třetí vstřelené brance se Sassuolo stále drží u balonu na útočné polovině trávníku.
86'
Sassuolo právě vstřelilo branku!
O třech bodech je nejspíše rozhodnuto! Pol Lirola se skvěle uvolnil na pravé straně, následně po přesunu k vápna našel ideálním způsobem FEDERICA DI FRANCESCA, který elegantně patou poslal míč do sítě.
85'
Mohlo být definitivně rozhodnuto. Babacar se otočil s míčem u kopačky, udělal si krok do vápna, ale tvrdou střelou hostujícího brankáře neprostřelil.
84'
Empoli již zbývá jen něco okolo deseti minut i s nastavením. Domácí si s klidem vyměňují balon u středové lajny, do útoku se neženou, ale pod tlakem napadajících hráčů také nejsou.
83'
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Leonardo Capezzi, přichází Hamed Traorè.
83'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Domenico Berardi, přichází Enrico Brignola.
82'
Zdá se, že hosté už nemají síly v oslabení pomýšlet na alespoň vyrovnání stavu zápasu. Domácím vychází kombinace ve středu pole.
80'
Sassuolu se podařilo vykombinovat pravou stranu. Míč se velmi rychle přesunul až do vápna, odkud pálil do středu branky Berardi. Hostující brankář byl ale připraven.
79'
Domácí nepouštějí soupeře téměř vůbec k balonu. Babacarova rána z velkého úhlu ale neměla šanci na úspěch.
78'
Povedenou kombinaci se domácím nepodařilo dotáhnout do vápna. Babacar sklepával míč na pravou stranu, kde ale celou akci přeběhl Lirola.
77'
Tlak Sassuola pokračuje. Manuel Locatelli zkoušel prudkou ránou z třiceti metrů překvapit hostujícího brankáře, ale míč se na poslední chvíli stočil mimo tři tyče.
75'
Babacar se skvěle vrátil do obrany, obral o míč Kruniće. Následně se ale prezentoval chybou přihrávkou na Duncana. Hosté jsou ale zataženi v obraně a do útoku se příliš neženou.
74'
Domácí chtěli přesilovou hru velmi rychle využít. Po přechodu do vápna se ale pokusil střílet jen do obránce před sebou Berardi.
73'
Miha Zajc musí předčasně pod sprchy. Slovinský záložník byl v dnešním utkání hodně aktivní, nyní ale chtěl nasimulovat pokutový kop. Teatrálním pádem donutil hlavního rozhodčího k udělení žluté karty a protože už jednu měl ze závěru druhé půle, tak následuje i karta červená.
72'
Di Francesco zkoušel lobem překonat hostující obranu, ale míč nesedl dokonale na kopačku a toho využil bránící Silvestre. Následná střela Duncana se mezi tři tyče nemohla vejít.
71'
Z velké dálky napřahoval ke střele Zajc, ale nakonec si svůj úmysl rozmyslel. Následně přihrál na levou stranu, odkud pálil jen do boční sítě Caputo.
70'
Domácí nebyli daleko od třetího zásahu. Po rozehrávce od postranní lajny se dostal k hlavičce velmi aktivní Khouma Babacar, ale míč se od jeho hlavy odrazil jen vedle tyče.
69'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Stefano Sensi, přichází Mehdi Bourabia.
68'
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Antonio La Gumina, přichází Samuel Mráz.
67'
K rozehrávce volného přímého kopu se téměř z hranice vápna postavil Domenico Berardi. Kapitán Sassuola pálil svou levačkou jen do horní řady obranné zdi.
66'
Khouma Babacar je po svém příchodu na trávník hodně aktivní, nyní si chtěl vymodlit pokutový kop, ale zákrok na něj se v šestnáctce nepískal. Hlavní rozhodčí následně posoudil jako faul až zákrok na Locatelliho.
65'
Střídající Babacar byl ověšen soupeři, kteří ho svalili při zpracování míče na trávník. Hlavní rozhodčí nebyl celé situaci daleko a píská faul.
63'
Domácím se daří rozbíjet tlak Empoli. Miha Zajc byl znovu u míče, neunavitelně diriguje hru svého týmu. Nyní ale vysouval Caputa, který následně pálil jen do obránce.
62'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Kevin-Prince Boateng, přichází Khouma Babacar.
61'
Hosté jsou po inkasované brance nažhaveni k odpovědi. Na levé straně si pohrával s balonem Krunić společně s Veselim, ale ani jeden se k centru do vápna nedostal.
60'
A mohlo být znovu srovnáno. Za obranou vyplaval zničehonic hostující útočník Antonio La Gumina, který z blízkosti napálil jen levou tyč.
59'
Sassuolo se po zásluze dostává do vedení! Poslední minuty patřily domácímu týmu. Po rozehrávce rohového kopu se natlačil k přední tyči stoper Gian Marco Ferrari, který jen lehce tečoval míč, ale ten skončil v síti za zády Pietra Terracciana.
59'
Už už to vypadalo na parádní akce domácího celku. Boateng přihrál z prvního doteku za obranu Di Francescovi. Tomu se ale balon zamotal pod nohama a poté už zasáhla hostující obrana.
58'
Od Marlona zahájili domácí svou útočnou akci. Přes Duncana se balon posunul k levé straně, kde už byl připraven do kombinace Sensi. Hosté jsou ale staženi v bloku a nepouští domácí ani k centru.
56'
Balon si postavil na místo přestupku právě Miha Zajc, ale jeho pokus přeletěl kromě obranné zdi také břevno domácí branky. Consigli nemusel zasahovat.
55'
Miha Zajc byl faulován v plním běhu Duncanem. Hosté tak budou mít k dispozici velmi nadějnou pozici k rozehrávce volného přímého kopu těsně u hranice vápna.
54'
Boateng se nyní stáhl více do hloubky pole pro balon. Znovu centroval z levého kraje Sensi, ale ani tentokrát se nikdo z domácích k hlavičce neprosadil.
53'
La Gumina nebyl daleko od zásahu. Dvaadvacetiletý útočník Empoli se dostal ke střele z velkého úhlu, ale jen těsně minul zadní tyč.
52'
Boateng byl v pokutovém území tísněn hned třemi protihráči. I tak se ale dostal k zakončení hlavou. Hlavička nebyla prudká a tak si s ní Terracciano bez potíží poradil.
51'
Balon se šťastně odrazil mezi dvěma domácími obránci, ale Caputo na to nedokázal včas zareagovat. Nakonec se jako první dostal k míči Marlon společně s Ferrarim.
50'
Teď už to z domácí strany vypadalo o poznání nadějněji. Stefano Sensi pravou nohou centroval do vápna, kde balon ale jen přizvedl Silvestre.
49'
Domenico Berardi to vyzkoušel individuálně. Z pravé straně si to namířil do středu, ale při pokusu o střelu podklouzl a míč se ocitl vysoko nad hostující brankou.
48'
Domácí se dostali k míči u středové čáry. Po souboji Sensiho s Capezzim se balon odrazil jen k Duncanovi. Domácí ale nikam nespěchají a čekají na vhodný okamžik k útoku.
47'
Do druhého poločasu vstoupili rozehrávkou hostující hráči. Po vzoru první půle se pustili do rychlého útoku, ale ten skončil na nepřesném centru Kruniće.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:33.
Jedna nastavená minuta je minulostí stejně tak i celý první poločas. Po první pětačtyřicetiminutovce hraje Sassuolo s Empoli nerozhodně 1:1.

Empoli vstoupilo do zápasu bleskovou brankou. Uběhlo jen několik sekund a hosté už se radovali z úvodního gólu. Capezzi posunul míč do kroku Francescovi Caputovi, který nedal Consiglimu v brance žádnou šanci na zákrok. Domácí byli několik minut pořádně opařeni, ale postupem čase se vrátili zpět do hry. Vyrovnávací branku obstaral již ve třinácté minutě Kevin-Prince Boateng. Od té doby už větší šance k vidění nebyla.
45+2'
45+1'
Ještě před odchodem do šaten si vykoledoval žlutou kartu Miha Zajc. Skluzem ve středu pole sestřelil unikajícího Duncana.
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase jednu minutu.
45'
Jak poločas rozehráli, tak ho mohli také zakončit. Hosté se hnali do útoku v pěti hráčích. Krunićova přihrávka proti noze se ale už k Caputovi nedostala.
44'
Minutu před pauzou se zjevil u balonu hostující Rade Krunić. Následně zakročil v obraně Rogério, ale od něj se míč odrazil jen za postranní lajnu.
43'
Andrea Consigli musel řešit nepříjemnou střelu z hranice vápna. Zajc našel zpětnou přihrávkou rozběhnutého Caputa, který ale tentokrát míč do sítě nedostal.
42'
Stefano Sensi si našel prostor na levém kraji, s míčem vycestoval více k ose trávníku, ale jeho střela z nepřipravené pozice skončila daleko od zadní tyče.
41'
Roh ale domácím vůbec nevyšel. Prvotní centr byl zblokován prvním bránícím hráčem. Druhý pokus naopak vylétl daleko za branku.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Z otočky to zkoušel uvolněný Alfred Duncan, ale jeho střelu vytáhl za tyč Terracciano. Tlak Sassuola pokračuje od rohového praporku.
38'
Po prudkém centru od rohového praporku se dostal k ráně bez přípravy Antonio La Gumina. Balon však před útočníkem Empoli skočil a podle toho to také dopadlo.
37'
Tentokrát o hosté zkusili v útoku po levém kraji. Veseli společně s Krunićem se prokombinovali až do blízkosti vápna, ale centr už byl zblokován na rohový kop.
36'
Andrea Consigli rozehrával od vlastní branky. Ve středu pole chyboval při zpracování Manuel Locatelli a toho dokázal využít předvídavý Krunić. Locatelli musel po ztrátě faulovat.
35'
Empoli drží více balon v posledních minutách. Binnásir společně s Zajcem se protlačili s míčem až do vápna. Tam se pokoušel Slovinec pálit, ale v záklonu našel jen Ferrariho.
34'
Tentokrát Boateng byl v pozici zády k brance. Patou chtěl posunout míč na Di Francesca, ale naštěstí pro Empoli zasáhl včas skvěle postavený Silvestre.
33'
Berardi skvěle prošel až do vápna, následně zkoušel cpát míč pod sebe na nabíhajícího Boatenga, ale ten byl těsně bráněn hned dvojicí soupeřů.
32'
Po půlhodině hry se hosté nadechli k útoku. Z pravé strany se jim ale dnes nedaří příliš přecházet až do vápna. Střídající Binnásir chyboval přihrávkou na několik metrů.
31'
U středové čáry se provinil proti pravidlům Di Francesco. Také on nebyl ušetřen od žluté karty. Je už třetím potrestaným hráčem.
30'
Po půlhodině hry je stav zápasy vyrovnaný. Di Lorenzo zazmatkoval u postranní lajny, následně se ale ve skluzu ještě dostal k balonu. Miha Zajc se dokázal obtočit ve středu pole kolem obránce, ale poté už neměl sílu na pokračování akce.
29'
Giovani Di Lorenzo se pokoušel centrovat do vápna, míč mu ale sjel z kopačky a dopadl až na horní síť. Consigli vše kontroloval a v případě, že by míč šel do branky, tak by zasáhl.
28'
Locatelli měl před sebou trochu prostoru, situaci však prováhal a poté musel sáhnout k taktickému faulu u středového kruhu.
26'
Také hosté se po delším čase dostali na útočnou polovinu. Miha Zajc dirigoval své spoluhráče, ale nikdo z hostů se nevydal za jeho kolmicí mezi dva obránce.
25'
Sassuolo kontroluje od vyrovnávací branky průběh hry. Duncan s Locatellim si narazili na pravé straně, poté přišla nahrávka k Boatengovi, ale ten už nedokázal udržet balon proti přesile soupeřů.
24'
Také Sassuolo se mohlo hnát do útoku. Locatelli přešel z levé strany až do vápna, kličkou si udělal místo ke střele, ale tu napálil jen do soupeře před sebou.
22'
Empoli se dostalo k míči na středu trávníku, poté měl před sebou volno La Gumina, ale jeho střela se zatočila mimo tři tyče.
21'
Domácím se daří držet balon ve středu pole. Empoli však napadá hodně vysoko a nepouští soupeře do blízkosti svého vápna.
19'
Také Empoli už se vzpamatovalo z inkasované branky. Acquah si narazil na pravé straně s Di Lorenzim, následně měl přijít centr do vápna, ale k němu už se druhý jmenovaný nedostal.
18'
Podobná situace jako u branky z první minuty. Capezzi vracel míč pod sebe, tentokrát se dostal ke střele La Gumina, ale branku z ideální pozice netrefil.
17'
Alfred Duncan dokázal obejít na pravé straně Kruniće. Ten už si musí dávat pozor, protože už má žlutou kartu ve statistikách. Následně se ale domácí záložník otočil zpět a nahrál k obráncům.
16'
Miha Zajc je zatím hodně vidět v úvodních minutách. Slovinský ofenzivní záložník se cpal do vápna, ale následnou přihrávku pod sebe na Kruniće nedal přesně.
15'
Empoli příliš nemyslí na obranu. Domácí celek se výrazně zvedl po úvodní desetiminutovce a už ovládá hru ve středu pole.
14'
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Afriyie Acquah, přichází Ismaël Binnásir.
13'
Sassuolo srovnává stav zápasu! Di Francesco skvěle zachytil přihrávku do vápna, poté se s míčem stačil obtočit kolem obránce a parádně nahrát KEVINU-PRINCI BOATENGOVI, který nekompromisně dostal míč do sítě.
12'
Krunić nešetrně na středu trávníku sestřelil zezadu unikajícího Sensiho a je po zásluze potrestán žlutou kartou.
11'
Hosté velmi rychle přešli přes střed hřiště, dostali se až na dostřel domácí branky. La Gumina však z rychlosti pálil znovu jen mimo tři tyče.
10'
Právě Berardi se stačil otočit na hranici vápna s balonem, ale následně vypálil jen vysoko nad.
9'
Zdá se, že domácí celek se už dokázal oklepat z úvodního šoku. Po kombinaci s Boatengem se dostal k balonu Berardi, ale následně už zasáhla hostující obrana.
7'
Sassuolo se snad poprvé dostalo na útočnou polovinu a hned z toho byla nebezpečná akce. Z hranice vápna však pálil jen hodně vysoko nad Di Francesco.
6'
Tlak Empoli nekončí. Po rozehrávce rohového kopu se dostal k velmi nebezpečné hlavičce La Gumina. Balon však zachytil rychle Consigli a po bleskové rozehrávce musel faulovat za žlutou kartu Capezzi.
5'
K balonu se na dvaceti metrech postavil faulovaný Miha Zajc. Slovinec překonal obrannou zeď, ale hráči ve zdi míč přizvedli nad břevno domácí branky.
4'
Sassuolo je stále pod tlakem. Nyní byl před vápnem domácího celku faulován Miha Zajc a hosté mají k dispozici velmi nebezpečnou standardku.
3'
Domácí jsou viditelně zaskočeni bleskovou brankou v první minutě. Nyní zkoušel projít do vápna Miha Zajc, ale jeho prostrkávačka na La Guminu nevyšla.
1'
Empoli právě vstřelilo branku! Neskutečný start zápasu! Ze středového kruhu uvedli míč do hry domácí fotbalisté. Po Boatengovi se dotkl balonu Locatelli, následně ale střední záložník Sassuola zaváhal a toho využil Capezzi. Jeho přízemní centr po trávníku byl ztečován přesně do kroku FRANCESOVI CAPUTOVI, který umístěnou ránou překonal Consigliho.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Zápas šestého kola nejvyšší italské soutěže Serie A tak může za několik málo okamžiků začít.

US Sassuolo Calcio: Consigli – Lirola, Marlon, G. M. Ferrari, Rogério – Duncan, Locatelli, Sensi – D. Berardi, K-P. Boateng, Di Francesco.
Náhradníci: Pegolo – Magnanelli, Lemos, Djuričić, Boga, Matri, Magnani, Babacar, Dell'Orco, Bourabia, Adjapong, Brignola.

Empoli FC: Terracciano – Di Lorenzo, Silvestre, Maietta, Veseli – Acquah, Capezzi, Krunić – Zajc – La Gumina, Caputo.
Náhradníci: Provedel, Fulignati – Brighi, Traorè, Binnásir, Jakupovič, Untersee, Marcjanik, Rasmussen, Uçan, Mráz.

Empoli FC

Empoli v minulé sezoně zářilo v druhé nejvyšší italské soutěži tedy Serii B. Ve dvaačtyřiceti zápasech prohrálo jen pětkrát v s velkým předstihem si zajistilo mezi italskou elitu. Od poloviny listopadu až do konce ligového ročníku Empoli nepoznalo hořkost porážky.

Také v přípravě do nováčkovi Serie A šlapalo. Devíti respektive pěti góly zasypalo Empoli týmy z nižších lig v Itálii. Cenné pro Empoli ale jsou jednoznačně výhry proti Frankfurtu a Sportingu Lisabon, které přišly až v závěru přípravného období.

Nadějnou formu si ale Empoli do nového ročníku nepřeneslo. V úvodním kole sice ještě získalo tři body v souboji s Cagliari, ale poté ve třech zápasech zapsalo do tabulky jediný bod. V posledních dvou kolech dokonce dokončilo zápas bez vstřeleného gólu a aktuálně tak drží šestnácté místo.
US Sassuolo Calcio

Sassuolo zakončilo minulou sezonu na konečném jedenáctém místě, na soupeře před sebou ale tým ztrácel mnoho bodů, naopak od sestupových příček Sassuolo bylo jen osm bodů.

Před novým ročníkem Serie A se Sassuolo představilo ve dvou přípravných duelech. Nejprve rozstřílelo 11:0 Real Vicenza, když se dvěma góly blýskli Duncan, Berardi, Boateng i Babacar.

Povedenou přípravu si přeneslo Sassuolo i do nové sezony italské ligy. Ve čtyřech zápasech ztratilo jen pět bodů a v tabulce se nachází na šesté pozici! V prvním zápase Sassuolo překvapilo Inter Milán, když o jedinou branku se postaral z penalty Berardi. Pokutový kop zajistil Sassuolu bod i ve druhém střetnutí, na trávníku Cagliari srovnával na konečných 2:2 až v deváté minutě nastavení druhé půle Boateng. Před reprezentační přestávkou si Sassuolo smlslo pěti góly na Janovu. Před týdnem statečně vzdorovalo mistrovskému Juventusu. V závěru utkání ale už odpověděl zásahem Babacar na dvě branky Cristiana Ronalda.
Krásný páteční večer, vítám všechny příznivce fotbalu. Nejvyšší italská soutěž Serie A pokračuje již pátým kolem a my se společně zaměříme na utkání Sassuola, které před domácím publikem přivítá Empoli.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62