Serie A - 36. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Spal : Neapol - 12. května 2019   18:00

84' Petagna
1:2
(0:0)
Neapol
49' Allan  (Younes) • 89' Rui  (Callejón)
Spal
Viviano – Bonifazi, Cionek (89. M. Janković), Vicari, Fares – Lazzari, Missiroli (30. Schiattarella), Murgia, Valoti (73. Antenucci) – Floccari (C), Petagna.
Neapol
Meret – Malcuit, Koulibaly, Luperto, Rui – Callejón (C) (90+1. Gaetano), P. Zieliński (84. Ghoulam), Allan, Ruiz – Younes (66. Verdi), Milik.
D'Andrea, Karnezis – Albiol, Gaetano, Ghoulam, Hysaj, Verdi.

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a hezký zbytek dne.
Zápas je u konce, Spal doma nakonec prohrál s Neapolí 1:2. Hosté byli většinu zápasu určitě aktivnějším celkem, takže si tohle vítězství rozhodně zaslouží. První poločas ještě skončil bez branek, ale hned po přestávce Neapol do vedení dostal Allan. Už to vypadalo, že to hosté nějak ukopou k vítězství, když přežili i největší šance soupeře, ale poté dostal Spal možnost kopat penaltu, kterou proměnil Andrea Petagna. Neapol ovšem nic nevzdala a v 89. minutě se dostala znovu do vedení, tentokrát díky brance Mária Ruie. Tohle vedení už hosté udrželi až do konce.
90+4'
90+4'
Teď už se ovšem Neapol přesunula na útočnou polovinu hřiště a už by měla zápas zvládnout.
90+3'
Spal to stále nezvládá a Neapol se musí v závěrečných minutách utkání bránit.
90+2'
Mohlo být znovu vyrovnáno! Nejprve pálil Mirco Antenucci a pak se při pokusu o dorážku dva hráči Ferrary srazili a nebylo z toho nic.
90+1'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází José María Callejón, přichází Gianluca Gaetano.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty.
90'
Ve svém vápně chvíli zůstal ležet domácí hráč, ale měl by být v pořádku.
89'
Střídání v týmu Spal: ze hřiště odchází Thiago Cionek, přichází Marko Janković.
89'
Neapol právě vstřelila branku!
Spal závěr zápasu nezvládá a Neapol je zpět ve vedení! To jí vystřelil prudkou ranou přímo bod břevno krajní obránce MÁRIO RUI. Asistence: José María Callejón.
88'
Neapol ovšem jeho akci brzo překazila a už je zase u míče.
87'
Spal je blízko překvapivému bodu z tohoto zápasu a dokonce nyní postupuje dopředu.
85'
Neapol samozřejmě hned všechno vrhá do útoku, ale času je už málo.
84'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Piotr Zieliński, přichází Faouzi Ghoulam.
84'
Spal právě vstřelil branku!
Meret byl blízko, ale ANDREA PETAGNA tu penaltu kopl hodně prudce, takže brankář Neapoli se sice míče dotkl, ale vyrazit ho nedokázal.
83'
Domácí mají obrovskou šanci na vyrovnání, budou kopat penaltu!
82'
Domácí v posledních minutách hodně ožili a dál pokračují ve své aktivitě. Neapol se musí bránit.
80'
Sergio Floccari měl na hlavě vyrovnání, ale fantastický zákrok proti jeho pokusu předvedl Alex Meret.
79'
Mirco Antenucci byl tentokrát ještě blíž vyrovnání, ale z dobré pozice nedokázal trefit střelou po zemi branku.
78'
K zakončení hlavou se dostal Mirco Antenucci, ale ani on Mereta překonat nedokázal.
76'
Už to vypadalo, že z další akce se povedlo Spalu vyrovnat, ale gól to není, protože se jednalo o ofsajd, což potvrdil i VAR.
75'
Zkusil to také Andrea Petagna, jeho ránu však chytil Meret.
74'
Prostor na střelu si našel Manuel Lazzari, jeho pokus byl ovšem zablokovaný.
73'
Střídání v týmu Spal: ze hřiště odchází Mattia Valoti, přichází Mirco Antenucci.
72'
Neapol pokračuje ve svém soustavném tlaku, Spal v posledních minutách nenachází síly na odpověď.
71'
Opět se Viviano musel činit, tentokrát reflexivně vyrážel ránu Milika.
71'
Ten rohový kop mířil překvapivě rovnou do brány a Viviano ho musel přizvednout nad břevno.
70'
Neapol bude usilovat o svou druhou branku z rohového kopu.
69'
Mohamed Fares zastavil akci Neapole faulem a vidí žlutou kartu.
68'
Po centru z pravé strany akrobaticky zakončoval Mattia Valoti, branku však netrefil.
66'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Amin Younes, přichází Simone Verdi.
65'
Nebylo to sice rozehráno špatně, ovšem Viviano nakonec do akce nemusel.
64'
Nyní musí být v pohotovosti Viviano, protože standardku mají k dispozici hosté. Žlutou kartu za svůj faul dostal Thiago Cionek.
63'
Vše se zase přesunulo na druhou stranu, Neapol kopala roh. Ani z něj ale nic nebylo.
62'
Obrana Neapole tento moment ustála, standardní situaci dokázala přežít bez úhony.
61'
Mattia Valoti se stal obětí nedovoleného zákroku, domácí mají standardní situaci,
60'
Neapol dlouze kombinuje na vlastní polovině a dopředu zatím vůbec nespěchá.
58'
Spal se snaží po inkasované brance tlačit mnohem více dopředu, ovšem zatím se mu nedaří dostat obranu soupeře pod tlak.
57'
Akci domácího mužstva zastavil praporek pomezního, hrát tak bude moci Neapol.
56'
Hráči Spalu sice požadovali po své akci rohový kop, ale bude to jen odkop od brány.
55'
Z velké dálky zkusil své štěstí Mario Rui, ale jeho pokus byl velice nepřesný.
55'
Callejónova akce nebezpečná nebyla, míč v pohodě uzmul Viviano.
53'
První žlutou kartu utkání dostává Mário Rui za zbytečné dohrání Lazzariho.
52'
Neapol kopala ještě jeden rohový kop, tam však rozhodčí ve vápně viděl útočný faul.
51'
S rohovým kopem na zadní tyč si hráči Spalu poradili.
50'
Neapol pokračuje v útočení a vybojovala si rohový kop z pravé strany.
49'
Hosté se po jedné z první akcí ve druhém poločase dostávají do vedení! Younes nezazmatkoval a přesně předal míč ALLANOVI, který se trefil technicky pěkně pod horní tyč. Asistence: Amin Younes.
48'
Spal začal druhý poločas aktivně, ale není už je u míče Neapol a může poprvé zaútočit.
46'
Do druhého poločasu nastoupila obě mužstva beze změn v sestavách.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:02.
První poločas je za námi, Spal zatím hraje doma s Neapolí nerozhodně 0:0. Prvních pár minut poločasu bylo vyrovnaných, ale pak začala přebírat iniciativu favorizovaná Neapol. Do žádné opravdu velké šance se nedostala, protože třeba Younes pálil z nadějně pozice vedle. Jinak hosté zakončovali hlavně z dálky a brankáře Viviana příliš neprověřili.
45+3'
45+2'
Spal se pokusil o rychlou akci po levém křídle, ale té chyběla přesnost, přihrávka na Farese byla příliš dlouhá.
45+1'
Nastavují se dvě minuty.
44'
Arkadiusz Milik také neukázal přesnou mušku, i po jeho ráně nemusel Emiliano Viviano zasahovat.
43'
Ke střele z dálky se znovu odhodlal José María Callejón, ale tentokrát jeho ráně chybělo k přesnosti mnoho metrů.
42'
Neapol rozjíždí další akci, samozřejmě by se ráda uklidnila a dostala do vedení ještě do přestávky.
41'
Rychlou akci Neapoli táhl José María Callejón, který nakonec také vypálil, jeho rána však byla o kousek nepřesná.
40'
Rohový kop se Spalu vůbec nepovedl, protože tam došlo k útočnému faulu.
39'
Spal se dostal k centru z levé strany, ale Mohamed Fares nakonec vybojoval jen rohový kop.
38'
Standardku rozehrál Alessandro Murgia a k hlavičce se dostal Kevin Bonifazi, mířil však vedle.
37'
Neapol musela zastavit brejk domácích jen za cenu faulu. Spal tak má standardní situaci z pravé strany.
36'
Domácí akce ovšem nikam moc daleko nevedla a už jsou opět na míči hráči hostující Neapole.
35'
Ve středu pole byl faulovaný Andrea Petagna, což neuniklo zraku rozhodčího.
34'
Do rozehrávky Spalu se zapojil i brankář Emiliano Viviano, ale míč nakopl pouze do autu.
34'
Znovu si aktivní Younes zasekl míč a z hranice vápna vypálil, tentokrát však byl jeho pokus zablokovaný.
32'
Amin Younes dostal výbornou narážečku do vápna, ale pak dlouho váhal se střelnou. Když konečně vypálil, byl nepřesný.
31'
Domácí sportovně odevzdali míč a pokračovat tak bude Neapol.
30'
Střídání v týmu Spal: ze hřiště odchází Simone Missiroli, přichází Pasquale Schiattarella.
30'
Poprvé v utkání se bude střídat, kvůli zranění nemůže pokračovat domácí Simone Missiroli.
29'
Neapol se opět nastěhovala na polovinu Spalu a rozvíjí svou kombinaci plnou krátkých přihrávek.
27'
V posledních minutách se poměrně přitvrdilo, obě mužstva si ve středu pole nic nedarují.
26'
Amin Younes předvedl už svůj druhý nedovolený zákrok a míč se tak dostane do moci domácích.
25'
Také domácí se po delší době podívali dopředu, ovšem po centru z levé strany přišlo jen nepřesné zakončení.
24'
Tentokrát však akci Neapole zastavil ofsajd.
23'
Po poklidnějším úvodu utkání už Neapol několik minut zápasu dominuje, ale zatím hrozí jen prostřednictvím standardních situací.
22'
Na rozehrávku rohového kopu se docela dlouho čekalo, protože situaci ve vápně řešil VAR. Nakonec se penalta za ruku nepískala a ani z rohového kopu se hosté neprosadili.
21'
Hosté jsou ovšem dál velice aktivní. Po stříleném centru z pravé strany je to pro ně další rohový kop.
20'
Hosté rozehráli tentokrát rohový kop na krátko a pak už se k zakončení nedostali.
20'
Rohový kop to byl velice nebezpečný a míč se stáčel do branky. A Neapol bude zahrávat ještě jeden roh.
19'
Neapol může pokračovat ve svém dobývání branky Spalu, bude kopat roh.
18'
Neapol se pokusila dostat míč z pravé strany do vápna jednoduchým centrem, ten ale nebyl přesný.
16'
Faulů nám začíná na hřišti přibývat, tentokrát se prosadil záložník Neapoli Amin Younes.
15'
Arkadiusz Milik fauloval Kevina Bonifaziho a opět tak mohou hrát domácí.
13'
Akce Neapole vyšla na prázdno, domácí budou moci rozehrávat od své branky.
12'
Domácí fanoušci se zlobí, že rozhodčí nepotrestal hraniční zákrok hostů ve vápně.
11'
K hlavičce se po centru z hloubi pole dostal Milik, ale nedokázal míč usměrnit mezi tři tyče.
10'
Spal se svou kombinací středem pole neuspěl a míči se znovu dostala Neapol.
9'
Nakonec se žádné nebezpečí pro branku hostů nekonalo, mával a pískal se totiž ofsajd.
8'
Všechno se stěhuje před branku Neapole, domácí mají k dispozici standardní situaci.
7'
Z velké dálky vystřelil Arkadiusz Milik, ovšem jeho pokus nemohl Viviana nijak vystrašit.
6'
A nyní už zase hrají hosté po faulu Spalu ve středu pole.
6'
Domácí zahrávali rohový kop, ale obrana Neapole se poměrně bez problému ubránila.
3'
Také domácí už si připsali první střelu na branku. Hlavičkoval Sergio Floccari, ani on však nebyl přesný.
2'
Piotr Zielinski se dostal do zajímavé šance. Vystřelil levou nohou z pravé strany pokutového území, branku ale minul.
1'

Spal: Viviano – Bonifazi, Cionek, Vicari, Fares – Lazzari, Missiroli, Murgia, Valoti – Floccari (C), Petagna.
Náhradníci: A. Gomis – Antenucci, F. Costa, Dickmann, Felipe, M. Janković, Paloschi, Regini, Schiattarella, Šimić, Valdifiori.

SSC Neapol: Meret – Malcuit, Koulibaly, Luperto, Rui – Callejón (C), P. Zieliński, Allan, Ruiz – Younes, Milik.
Náhradníci: D'Andrea, Karnezis – Albiol, Gaetano, Ghoulam, Hysaj, Verdi..
Vzájemné zápasy

První vzájemné utkání těchto dvou týmů v této sezóně vyhrála doma Neapol 1:0, jediný gól utkání vstřelil na konci prvního poločasu Albiol. Neapol se Spalem ještě nikdy neprohrála a ve čtyřech posledních střetnutích ho porazila.
SSC Neapol

Neapol naopak patří mezi největší italské kluby a její ambice je každoročně ukončit konečně nadvládu Juventusu a získat mistrovský titul. Jenže to se jí ani letos nepovedlo a navíc k tomu ani neměla blízko. S třiasedmdesáti body je Neapol druhá a na vedoucí Juve ztrácí šestnáct bodů. Na třetí Atalantu má náskok osmi bodů a zápas k dobru, o druhé místo už přijít nemůže. Z posledních šesti soutěžních utkání Neapol polovinu vyhrála a polovinu prohrála, naposledy porazila doma 2:1 Cagliari. Venku zatím Neapol v této sezóně v lize odehrála sedmnáct utkání s bilancí deseti výher, tří remíz a čtyř porážek. Z posledních čtyř venkovních utkání Neapol vyhrála dvě, naposledy 3:0 na hřišti Frosinone.
Spal

Spal patří rozpočtem mezi nejmenší kluby Serie A, ale zažívá velice povedenou sezónu, překvapivě se nezapojil do boje o záchranu a užívá si poklidný střed tabulky. Tři kola před koncem sezony má na sestup náskok deseti bodů, takže se už o záchranu bát nemusí. Na poháry ztrácí ještě víc bodů, takže už mu v závěru ročníku o nic nejde. Z posledních osmi utkání Spal prohrál jen jednou, naposledy vyhrál na hřišti Chieva 4:0. Doma zatím Spal v této sezóně odehrál v lize sedmnáct utkání s bilancí pěti výher, sedmi remíz a pěti proher. Z posledních čtyř domácích utkání Ferrara tři vyhrála, naposledy remizovala 1:1 s FC Janovem.
Zdravím a vítám všechny příznivce italského fotbalu u sledování on-line přenosu utkání mezi týmy Spal a SSC Neapol. Zápas se odehraje na Stadio Paolo Mazza v Ferraře.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62