Serie A - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Spal : Torino - 3. února 2019   12:30

Viviano – Bonifazi, Cionek (76. Floccari), Felipe (C), Fares – Lazzari, Valoti (79. Murgia), Missiroli, Kurtić – Paloschi, Antenucci.
Stadio Paolo Mazza (Ferrara)
Torino
Sirigu – Izzo, N'Koulou, Moretti – De Silvestri, Lukić (86. Berenguer), Rincón, Ansaldi (53. Meïté), Aina – Belotti (C), Zaza (72. Baselli).

Textový přenos je u konce, na počtenou!
Ve Ferraře, kde místní Spal přivítal Turín FC, se hrál silový fotbal plný karetních trestů. A to i těch nejpřísnějších. Po hodině hry dostal druhou žlutou N'Koulou a hosté tak závěrečnou třetinu utkání dohrávali bez něj. I když kromě soupeřovy početní výhody museli čelit i jeho výrazné územní převaze, udrželi všechny střelce na uzdě. Do Turína se tak Mazzarriho parta vrátí s bodem, který je pro ni po nedobře vypadajícím průběhu velmi cenný.
Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 1:1. Střely mimo: 7:7. Rohy: 11:6. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 24:27.
90+4'
90+4'
Tu si v samotném závěru zápasu vykoledoval rovněž za faul Jasmin Kurtić (Spal).
90+2'
Mohamed Fares (Spal) se nechal obrat o míč a při snaze o jeho opětovný zisk fauloval. Za zákrok na Morettiho obdržel žlutou kartu.
90'
Po časomíře pokukující diváci už vědí, že nad rámec řádného času jsou nastaveny čtyři minuty.
89'
Roh naopak na druhé straně. Spalští zůstali koncentrovaní a nedovolili soupeřům zakončit.
87'
Lazzari (Spal) si troufnul na souboj muž proti muži. A po jeho absolvování se vehementně dožadoval odpískání rohového kopu. Hlavní sudí i jeho asistent však měli jiný názor a nechali vykopávat gólmana.
86'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Saša Lukić, přichází Álex Berenguer.
84'
Navíc přišel protiútok, který musel zastavit Felipe (Spal) jen za cenu žluté karty.
83'
Ani napodruhé nedokázal domácí tým zakončit. Střelecká mizérie tak stále přetrvává.
82'
Roh pro Spal. A ještě jeden...
81'
Hosté se i navzdory oslabení osmělili. Škoda pro ně, že Baselli neprostřelil hradbu těl.
79'
Střídání v týmu Spal: ze hřiště odchází Mattia Valoti, přichází Alessandro Murgia.
78'
Turínští raději krotí poněkud rozverné tempo hry.
76'
Tým Spal posiluje ofenzivu: ze hřiště odchází Thiago Cionek, přichází Sergio Floccari.
76'
Obrovskou šancí na vedení pohrdl Valoti! Hráč Spalu po hlavičkovém přiťuknutí Paloschiho vypálil z úrovně penaltového puntíku. Bohužel pro svůj tým tak nešťastně, že přestřelil!
76'
Statistika držení míče: 58% : 42%.
74'
Pochopitelně následoval rohový kop. Zformovaná řada Turína ho snadno zlikvidovala.
73'
Odpověď na předchozí otázku je: domácí. Centr zprava našel Paloschiho, jehož pokus bez přípravy přizvedl jeden z obránců nad branku.
72'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Simone Zaza, přichází Daniele Baselli.
70'
Balon se motá kolem středového kruhu, kde o něj probíhají usilovné bitvy. Kdo je ovládne?
68'
Kurtićův pas zneškodnil Sirigu (Turín).
67'
Agresi použil při souboji Simone Zaza (Turín) a ani jeho karetní trest neminul.
65'
Nicolas N'Koulou (Turín) se při defenzivní činnosti nechal odstavit od míče, načež při pádu na zem stáhl sebou Paloschiho. Po druhé žluté kartě dostal kartu červenou a zápas pro něj předčasně skončil. Jak nemilé...
63'
Dobrý zákrok. Sirigu (Turín) si ho připsal proti Faresově ráně letící doprostřed branky.
61'
Protože svému protivníkovi rychlostně nestíhal, stáhl ho k zemi. Za to si Andrea Belotti (Turín) prohlédl žlutě zbarvený kartonek.
61'
Statistika držení míče: 50% : 50%.
59'
Hosté rozehráli na v ofsajdu stojícího Rincóna.
58'
Množství urputných soubojů o míč ve středu hřiště vyústilo v nedovolený zákrok.
56'
Přímák zahrávající Lukić (Turín) kopl míč na zadní tyč, vracečka před branku se nezdařila.
55'
Fares (Spal) si při defenzivní činnosti pomohl faulem.
53'
Avizovaná výměna v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Cristian Ansaldi, přichází Soualiho Meïté.
52'
Po centru z přímého kopu hlavičkující Izzo (Turín) prostor mezi třemi tyčemi netrefil.
51'
Hosté připravují první střídání. Kdy přesně k němu dojde, zatím zůstává ve hvězdách.
50'
Teprve teď Antenucci (Spal) probudil spící diváky. Ti však hned znovu usnuli, protože rána z voleje dopadla daleko za Siriguovu branku.
48'
Lépe si nevedl ani Lazzari (Spal), ten se totiž nechal zahnat až k rohovému praporku.
47'
Podél levé lajny uhánějící Antenucci (Spal) narazil na uzavřenou obranu.
46'
Aktéři zápasu se trousí zpátky na hřiště.
Statistika držení míče: 49% : 51%.
Bída, zmar, trápení. Taková slova mě napadají při pohledu na hráče odcházející do útrob stadionu. Častokrát jim ve finální fázi scházela přesnější muška, jindy je o gól připravili brankáři. Právě proto zůstal stav po odehrání pětačtyřiceti minut bezbrankový. Do druhé půle je tedy rozhodně co zlepšovat.
45+1'
45'
Ještě další dva rohy pro Spal. První byl odvrácen, druhý přetažen. O minutu nastavený poločas tak, zdá se, skončí bezbrankovou remízou.
44'
Dobře pro bránící se Turín, který prostřednictvím svého obránce odhlavičkoval centr do bezpečí.
43'
A je tady šance pro Spal. Domácí klub totiž rozehraje roh. To jsem zvědav, jak to dopadne.
41'
To už se nacházíme v závěru poločasu.
40'
Na opačné straně nedokázal seřídit mířidla Belotti (Turín). Chce to zpřesnit mušku.
38'
Z úrovně penaltového puntíku zakončující Felipe (Spal) přehlavičkoval horní tyčku.
36'
Útočný faul. Spáchal ho Zaza (Turín).
35'
Žlutou kartu dostal také Thiago Cionek (Spal). Za to, že Belottiho doslova nabral na vidle. Těch prohřešků je na můj vkus opravdu příliš.
33'
Jako utržený od řetězu vlétl do souboje Nicolas N'Koulou (Turín) a trestu v podobě žluté karty se tak nemůže vůbec divit.
31'
Statistika držení míče: 44% : 56%.
29'
Turínská klub ubránil rohový kop.
28'
Další příležitost otevřít skóre měl Fares. Domácí fotbalista si uvnitř šestnáctky vyšplhal na centr, který nechal proletět kousek nad břevnem! Probíhající pasáž se divákům musí líbit.
26'
Hosté raději uklidňují hru.
25'
Svou první šanci promarnili také hráči Spalu! Konkrétně Antenucci, který cpal balon z levé strany vápna do bližší šibenice. K rozpoutání gólové radosti mu scházel sotva metr.
23'
A se svým rohem si nedokázal poradit ani Spal. Domácí klub proto musel vyklidit okolí šestnáctky.
21'
Z něj už hosté nezahrozili.
20'
Aktivní Belotti (Turín) se u půlící čáry odhodlal k sólo průniku a na jeden nádech došel až do palebné pozice. Nebezpečnou přízemní střelu mířící k levé tyči vyrazil Viviano na roh.
19'
Znovu se Belotti (Turín) snažil dostat k míči, jeho snahu však tentokrát zmařil útočný faul.
17'
Hosté zahrávali roh. Centrovaný balon přistál na nártu Belottiho, který z voleje překopl branku.
16'
Statistika držení míče: 41% : 59%.
14'
Domácí se nedokáží prokousat středem hřiště, tomu pevnou rukou vládne záloha Turína.
13'
Úmysl zahrozit měl Rincón (Turín), jeho rána vyprodukovaná ze střední vzdálenosti však prolétla vysoko nad břevnem. Viviano tak zůstal v klidu.
11'
Seznamovací desetiminutovka je za námi. Uběhla bez jakéhokoliv ohrožení jedné či druhé branky.
10'
Centr směřující na zadní tyč opustil prostor hrací plochy. Sirigu (Turín) provede odkop.
9'
Teprve teď se hra trochu rozproudila, z čehož domácí tým vytěžil exekuci rohového kopu.
7'
Znovu se hraje kolem středového kruhu. Na nějaký zajímavý atak zatím marně čekáme.
6'
Maurizio Mariani nastavil přísný metr. Své o tom ví už také Simone Missiroli (Spal), jenž přímo před zraky hlavního arbitra podkopl protihráče.
4'
Oťukáváná se přesunula doprostřed hřiště.
2'
Nezvykle brzká žlutá karta. Celý zápas si bude muset dávat pozor Cristian Ansaldi (Turín), který šel do souboje s Faresem dosti nevybíravě.
1'
Míč uvedli do pohybu hosté.
1'
Fotbalisté oficiálně nastoupili na hřiště, kam je přivedl hlavní rozhodčí Maurizio Mariani.

Spal: Viviano – Bonifazi, Cionek, Felipe (C), Fares – Lazzari, Valoti, Missiroli, Kurtić – Paloschi, Antenucci.
Náhradníci: A. Gomis, Poluzzi – F. Costa, Dickmann, Floccari, Murgia, Regini, Schiattarella, Šimić, Spina, Valdifiori, Vicari.

Turín FC: Sirigu – Izzo, N'Koulou, Moretti – De Silvestri, Lukić, Rincón, Ansaldi, Aina – Belotti (C), Zaza.
Náhradníci: Ichazo, Rosati – Baselli, Berenguer, Bremer, Damascan, Djidji, Edera, Falqué, Meïté, Millico.

Rozhodčí: Mariani – Di Vuolo, Muto.
Vážení sportovní přátelé, dovolte mi vás ještě jednou přivítat u sledování textové on-line reportáže z utkání 22. kola Serie A mezi Spalem a Turínem.
Poslední vzájemná utkání

02.09.2018 Turín FC – Spal 1:0
13.05.2018 Turín FC – Spal 2:1
23.12.2017 Spal – Turín FC 2:2
Turín FC by nějaký ten bod také rád ukořistil. A má k tomu dobré předpoklady. Tým z průmyslového města ležícího v severozápadní Itálii se na hřištích soupeřů pyšní bilancí 2-8-1. A o motivaci má rozhodně postaráno. V případě vítězství by totiž mohl atakovat příčky zajišťující účast v pohárové Evropě, což je pro každý klub napříč kontinentem obrovským lákadlem.
Spal si v boji o záchranu vede nad očekávání dobře. V minulém kole po třígólovém obratu v posledních dvaceti minutách zápasu zvítězil v Parmě, čímž se vzdálil sestupovému pásmu na sedm bodů. Na svém stadionu navíc dokáže hrát vyrovnaná utkání, nerozhodně jich skončilo hned posledních pět. Sérii bodových zisků by klub z Ferrary rád prodloužil.
Nedělní program Serie A započne duelem mezi Spalem a turínským FC. Jste na něj srdečně zváni!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62