Serie A - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Torino : Empoli - 26. prosince 2018   18:00

Torino
44' N'Koulou (Baselli) • 49' De Silvestri  • 75' Falqué (Rincón)
3:0
(1:0)
Torino
Ichazo – Izzo, N'Koulou, Moretti – De Silvestri, Rincón (78. Lukić), Baselli (71. Meïté), Aina – Falqué (80. Berenguer), Belotti (C), Zaza.
Rosati, Gemello – Ansaldi, Berenguer, Bremer, Damascan, Edera, Lukić, Meïté, Parigini, Lyanco, R. Soriano.
Maresca – Liberti, Di Vuolo
Empoli
Provedel – Veseli, Silvestre, Maietta (C) (54. Rasmussen) – Di Lorenzo, Krunić, Binnásir, Traorè (63. Zajc), Antonelli – Mráz (50. La Gumina), Caputo.

Já pro dnešek děkuji za pozornost a přeji pěkný zbytek večera.
Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 10:1. Střely mimo: 3:4. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 9:9.
Pro Empoli působí závěrečný hvizd jako vysvobození, jejich dnešní výkon totiž nebyl úplně z nejpovedenějších. Turín držel v naprosté většině utkání iniciativu a vypracoval si oproti Empoli množství šancí. Tři body pro domácí pak strhly branky N’Kouloua, De Silvestriho a Falquého.
90+4'
90+3'
Zaza zakončením z voleje natrefil v ofsajdu stojícího spoluhráče Belottiho.
90+2'
Di Silvestriho centr propadl až na zadní tyč k Ola Ainovi, který ranou z první vyprášil Provedelovy rukavice!
90+1'
Rozhodčí si pro nás připravil ještě čtyřminutové nastavení.
89'
Tak pár desítek sekund před koncem utkání ještě přichází naprosto zbytečná červená karta! Rade Krunić se na hlavního arbitra Marescu vytasil asi ne s úplně nejzdvořilejším slovníkem a viděl přímou červenou!
88'
Meité se ve skulince v defenzívě Empoli pokoušel najít Simoneho Zazu, s úspěchem se ale jeho záměr nesetkal.
87'
Lukič trošku uspěchaně ukončil turínské čekání na závěrečný hvizd dalekonosnou střelou vysoko nad bránu.
85'
Turín už trpělivě dohrává poslední desetiminutovku.
83'
Belotti hledal před bránu dobíhajícího Lukiče, ten ale na pas nedosáhl.
81'
De Silvestri dobře zatlačil na rozehrávajícího Antonelliho a zblokoval míč na autové vhazování pro hosty.
80'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Iago Falqué, přichází Álex Berenguer.
79'
Belotti se mezi dvojicí obránců pokoušel prosmýknout bez úspěchu.
78'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Tomás Rincón, přichází Saša Lukić.
75'
FC Turín právě vstřelil branku!

Domácí celek nám znovu ukazuje, jak výtečné individuality má ve svém kádru! Tentokráte se jednalo o špílmachra IAGA FALQUÉHO, jenž si podobně jako De Silvestri při prvním gólu několika rychlými kroky od lajny našel prostor před vápnem hostí a technickým zakončením k pravé tyči navyšuje vedení svého mužstva!
74'
Aina se výborně vrátil s Di Lorenzem a po odstřihnutí přihrávky vrátil držení míče svým spoluhráčům.
73'
Ve zbytku zápasu to zatím nevypadá na větší odpor Empoli, které klidně kombinujícímu Turínu příliš vrásek na čele nedělá.
72'
Po rohu se na přední tyči mezi množstvím obránců prodíral k hlavičce Zaza, byl však kvalitně odbráněn.
71'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Daniele Baselli, přichází Soualiho Meïté.
70'
Di Lorenzo u pravé lajny zezadu nepříjemně dohrál Ainu a dodatečně vyfasoval žluté napomenutí.
70'
Po souboji s Belottim zůstává na zemi Veseli.
69'
La Guminův pas do běhu byl na Caputa až příliš razantní a vyústil jen v odkop od turínské svatyně.
68'
Belottiho roztažení hry přihrávkou na De Silvestriho překazil ofsajd.
67'
Po rohovém kopu hostí hlavičkoval Rasmussen nad Ichazovu bránu.
66'
Caputo za sebe prodlužoval přízemní pas do pokutového území, nikoho v bílém ale nenašel.
64'
Iago Falqué centr z levé strany přes prvního obránce nepropašoval.
63'
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Hamed Traorè, přichází Miha Zajc.
62'
Traoré dostal od obránců Turína trochu prostoru přímo na středu brány Empoli, Ichazovu svatyni však teprve osmnáctiletý mladík minul!
61'
Zaza se v době De Silvestreho pasu podél pravé postranní čáry nacházel v postavení mimo hru.
60'
La Guminův pokus o průnik skrze pravou stranu přerušil včasným zakopnutím do autu Ola Aina.
60'
U pravé lajny Binnásir podkopl Andreu Belottiho.
59'
Iago Falqué už se chystal servírovat pas před bránu Empoli, útok však přerušil zvednutý praporek na znamení ofsajdového postavení.
57'
Přímý volný kop, který si vzal sám Zaza, vyústil jen ve střelu do zdi.
56'
Silvestre si musel čelem k vlastní brance poradit se špatnou přihrávkou a pod tlakem zasáhl do obličeje útočníka Simoneho Zazu, v nebezpečné pozici je tedy pískáno. Bek Empoli si také vysloužil žlutou kartu.
55'
Ofenzivní snahy Empoli si nepřesnými pasy hatí sami hosté.
54'
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Domenico Maietta, přichází Jacob Rasmussen.
53'
Zaza se na levé straně šestnáctky dokázal prodrat k pasu na malé vápno, kde se patičkou pokusil prosadit Andrea Belotti, Provedel si ale se sebevědomým pokusem mířícím na přední tyč poradil!
52'
Binnásir vyvezl míč a následně jej do pokutového území předal Traorému, fotbalistu z Pobřeží Slonoviny však zklamal první dotyk, po kterém byl balónu zbaven.
50'
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Samuel Mráz, přichází Antonio La Gumina.
49'

Tak toto je fotbalová paráda! LORENZO DE SILVESTRI si od pravé lajny navedl míč na hranici šestnáctky, odkud vyslal nechytatelnou pumelici do vzdálenější šibenice!
48'
Maietta se pokoušel najít za obranou Empoli někoho ze spoluhráčů, Ichazo však včas vyběhl a zasáhl.
47'
De Silvestri v útoku ztratil míč a následně fauloval Traorého.
46'
Druhé dějství načínají znovu s míčem na kopačkách domácí, do útoku se ale už až tak neženou.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:04.
Pod Alpami zatím sledujeme vcelku jasnou převahu domácího mančaftu, který držel Empoli v tlaku a zároveň nepouštěl patnáctý celek italské nejvyšší soutěže do jakýchkoliv nebezpečnějších kontrů. Gólové odšpuntování však přišlo až tři minuty před koncem poločasu, kdy se po rohu třefil N'Koulou.
45+2'
45+1'
Empoli se ještě ve dvouminutovém nastavení snaží o rychlé vyrovnání, Turín je ale zatím v defenzívě kompaktní.
44'

Po precizním rohovém kopu vyslaném z kopačky Daniele Baselliho se v šestnáctce nejvýše vytáhl NICOLAS N'KOULOU, který hlavou otevřel gólový účet dnešního zápasu a to přestože si Provedel na ne úplně nejpovedenější zakončení šáhl!
42'
Veseli poblíž rohového praporku na vlastně polovině nechtěně došlápl na Belottiho achillovku, bez žluté se však stejně neobešel.
41'
Po Izzově centru se k hlavičkovému pokusu znovu odvázal Simone Zaza, nepříliš umístěné zakončení ale Provedel bez problémů lapil.
39'
Belottiho šlapák na útočné polovině, jehož obětí se stal Di Lorenzo, byl samozřejmě odpískán.
38'
Falqué se pokoušel po lajně vysunout Ainu, ten však přihrávku nečekal a za míčem vůbec nešel.
37'
Znovu se jednalo o dvacetipětiletého hroťáka, který se už šteloval k zakončení z hranice pokutového území, rozhodčí ale viděl v předcházejícím souboji rameno na rameno turínský faul.
34'
Belotti se sice po Baselliho lobu ocitl za zády všech obránců, sudí však správně spatřil a odmával postavení mimo hru.
33'
Veseli si v souboji tělo na tělo poblíž půlící čáry se Zazou počínal nedovoleně.
32'
Signálu po rohovém kopu hostí následoval Binnásirův nepovedený centr, jenž přeletěl dokonce také Ichazovu klec.
31'
Falqué se znovu pokoušel něco vymyslet před šestnáctkou Empoli, Binnásir se ale dobře stáhl a eliminoval nebezpečí.
31'
Zaza těžký pas do rohu hřiště ve vymezeném území neudržel.
28'
Falqué se uvolnil na středu pole a dokázal vymyslet milimetrovou průnikovku na Belottiho, nejlepší střelec domácích však přízemní střelou orazítkoval tyč!
27'
Ainův opětovný pokus o posazení balónu na hlavu jednoho ze spoluhráčů se s úspěchem nesetkal, kopačák totiž přeletěl až k druhé postranní čáře.
25'
Další centr mířící před Provodelovu svatyni skončil až za brankvou čáru. Gólman hostí provede výkop.
24'
Turínský zámek na útočné polovině už nám začíná pomalu přinášet šance, v těchto chvílích ale zatím zůstává defenzíva Empoli důkladná.
23'
Po Falquého vysokém míči do pokutového území se od Silvestri dokázal odpoutat Zaza, italský snajper ale hlavičkoval nad!
22'
Binnásirova nepřesná průnikovka na Kruniče skončila na kopačkách stoperů.
19'
Za taktické zastavení rozvíjejícího se protiútoku hostí obdržel první žlutou kartu utkání Venezuelan Rincón.
18'
Důrazný Andrea Belotti se hezkým zpracováním patičkou přes vlastní hlavu dostal za obranu Empoli, jeho dělovku na bližší tyč ale Provedel zneškodnil!
17'
Po povedeném úvodu Turína převzalo iniciativu utkání Empoli, tentokráte ale byl Caputo v ofsajdu.
17'
Rincon na polovině hřiště takticky fauloval Binnásira.
16'
Po špatně zahrané standardce se do rychlého kontru hnala domácí ekipa, útočné snažení však ukončil Simone Zaza, který ztratil balón.
15'
Aina se provinil nedovoleným zákorkem poblíž půlící čáry, Empoli tedy rozehraje přímý volný kop.
14'
Di Lorenzo si na hranici šestnáctky vyhledal sklepnutý míč, obranný val místních miláčků ovšem neprostřelil.
13'
Traoré se znovu probíjel obranou Turína, ani tentokráte si ale na defenzívu domácích nepřišel.
12'
Několik rychlých kroků na středu pole učinil Traoré, který se vzápětí neostýchal ani vypálit, bránu však minul.
11'
Krunič prošel přes pravou stranu defenzivní linie Turína, načež se pokoušel najít někoho ze svých dvou útočník, čemuž ale zamezil pozorný Veseli.
10'
Po dalším nepřesném nákopu za obranu Empoli balón znovu třímá v rukavicích brankář čtyřadvacetiletý brankář.
9'
Dobrý centr vyslal od levé lajny Ola Aina, Provedel ovšem byl včas z brány a merunu lapil.
8'
Zaza si sběhl do hloubi pole pro míč, vzápětí jej ale ztratil nepřesným pasem na Belottiho.
7'
Binnásir to s presinkem při rozehrávce Turína přehnal a fauloval Falquého.
6'
Mráze v rohu hřiště zpacifikoval Moretti, jenž slovenského soupeře vyhnal do zámezí.
5'
Simone Zaza sklepával míč na střed šestnáctky pro dobíhajícího Belottiho, ten ale zamířil mimo oblast tří tyčí.
4'
S míčem na kopačkách se zatím skrze pomalou rozehrávku více setkávají domácí fotbalisté.
2'
Krunič chtěl po lajně poslat Di Lorenza, míč však skončil mimo hrací plochu. Ichazo bude vykopávat.
1'
Hned ze startu se k rohu dostali domácí, nebezpečí však nezpůsobili.
1'
Utkání rozehráli ve vínových dresech hrající Turínčané. Empoli obléklo bílé dresy.
1'

Turín FC: Ichazo – Izzo, N'Koulou, Moretti – De Silvestri, Rincón, Baselli, Aina – Falqué, Belotti (C), Zaza.
Náhradníci: Rosati – Ansaldi, Berenguer, Bremer, Damascan, Edera, Lukić, Meïté, Parigini, Lyanco, R. Soriano, Gemello.

Empoli FC: Provedel – Veseli, Silvestre, Maietta (C) – Di Lorenzo, Krunić, Binnásir, Traorè, Antonelli – Mráz, Caputo.
Náhradníci: Terracciano – Brighi, Capezzi, Acquah, La Gumina, Mčedlidze, Pasqual, Rasmussen, Alejandro Rodríguez, Zajc, Uçan, Untersee.

Rozhodčí: Maresca – Liberti, Di Vuolo.
Vzájemné zápasy:

Duely těchto dvou soupeřů jsou z historického hlediska velmi vyrovnané. Celková bilance těsně vyznívá pro Empoli (7-10-5), poslední dvě klání ze sezóny 2016/17 nám přinesla remízy, na Empoli se hrálo 1:1, v Turíně předtím branka nepadla.
Empoli FC:

To vítěze posledního ročníku Serie B se bude boj o záchranu pravděpodobně týkat více. Ačkoliv má třetí nejhorší obranu soutěže, může se oproti Turínu opřít o střelce Caputa, jenž je aktuálně pátým nejgólovějším kanonýrem ligy. Empoli bude doufat ve vylepšení formy na venkovních hřištích, neboť po třech remízách a pěti porážkách mimo domácí stánek stále nezvítězili.

Turín FC:

Domácí ekipa, která letos navazuje na loňskou devátou příčku, v této sezóně znovu hraje kolem středu tabulky italské elity. Fází hry, jíž se mohou pyšnit, je ta obranná, v tabulce obdržených gólů se totiž nacházejí až na pátém místě od konce. Rozhodně však ještě musí zapracovat na útoku, kde se trápí posila Simone Zaza a jeho kolega Andrea Belotti také není v úplně nejvrcholnější formě. Doma zatím třikrát vyhráli, jednou remizovali a čtyřikrát odešli bez bodu.

17 zápasů, 11. místo, 23 bodů (5-8-4)
Dobrý den a vítejte u utkání osmnáctého kola italské nejvyšší soutěže mezi Turínem FC a Empoli FC.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62