Serie A - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Torino : Neapol - 23. září 2018   12:30

51' Belotti
1:3
(0:2)
Neapol
4' L. Insigne   • 20' Verdi  (D. Mertens) • 59' L. Insigne
Torino
Sirigu – Izzo, N'Koulou, Moretti – Aina (77. Parigini), Baselli (87. Edera), Rincón, Meïté (62. R. Soriano), Berenguer – Zaza, Belotti (C).
Irrati – Tegoni, Passeri
Stadio Olimpico (Turín)
Neapol
Ospina – Hysaj, Albiol, Koulibaly, Luperto (74. Nikola Maksimović) – Rog (61. Allan), Hamšík (C) – Callejón, L. Insigne, Verdi (54. P. Zieliński) – D. Mertens.

Neapol má tři body v kapse. Zejména díky skvělému vstupu do zápasu, kdy se prosadila díky Insignemu pod břevno a Verdim k pravé tyči. Na začátku svého soupeře přehrávala a když by vedla po půlhodině i vyšším rozdílem, tak se nikdo nemohl divit. Turín vyrovnal hru a ve druhém poločase působil daleko lepším dojmem než v tom prvním. Belotti navíc snížil z penalty do protipohybu Ospiny. Nicméně, hodně důležitá byla další trefa Insigneho o brankovou konstrukci. Od té doby už Neapol kontrolovala hru, nepustila ani protivníka k většímu tlaku v posledních minutách.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 3:8. Střely mimo: 6:5. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 14:17.
90+5'
90+5'
Hysaj postupoval do brejku tři na dva a vzal to na sebe střelou zprava vedle zadní tyče.
90+4'
Po faulu na Izza na pravé straně se píská proti hostům.
90+4'
Hosté odevzdali míč po levé straně na kopačky domácího brankáře.
90+3'
Do zakončení Soriana z osy hřiště se postavil Koulibaly a zablokoval jej zády.
90+3'
Až příliš rychlý byl pas na středu, kde si nabíhal Mertens.
90+2'
Hysaj je faulovaný na pravé straně u vlastního vápna, Edera tomu nechce věřit a nesouhlasí s výrokem hlavního rozhodčího.
90+2'
Allan měl proti sobě dva hráče na pravé straně a pálil vedle přední tyče, Sirigu rychle rozehrává.
90+1'
Insigne si na pravé straně neobhodil protihráče a domácí tak spěchají.
90+1'
Nastavuje se pět minut!
90+1'
Po zásahu Berenguera hlavou na levé straně disponují hosté autem na polovině soupeře.
90'
Soriano sebral míč na levé straně a poslal jej k noze Pariginiho, jenže ten následně udělal faul z frustrace na Allana po ztrátě balónu.
89'
A zase si hosté jen nahrávají, aby soupeř musel běhat bez balónu a bralo mu to energii.
89'
Hosté jsou v posledních minutách vynikající u svého vápna, Ospina nezasahuje.
88'
Callejón našel Hamšíka na levé straně, jehož střela ze střední vzdálenosti mířila k přední tyči do rukou brankáře.
87'
Pariginiho nahrávka z pravé strany neprošla do vápna, domácí vhazují z hostující poloviny.
87'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Daniele Baselli, přichází Simone Edera.
86'
Mertensovi byl na levé straně vypíchnutý balón Izzem, ale následně se nedostal Parigini zprava k ničemu.
86'
Rincón jen trefil protihráče centrem z pravé strany.
85'
Hosté šli do brejku čtyři na tři se Zielinskim či Insignem, ale zakončení mimo vápno přistálo vedle branky.
85'
Neapol nepouští Turín do nějakého většího závěrečného tlaku.
84'
Insigneho střelu ze středu chytil Sirigu do rukavic skokem k levé tyči.
84'
Hostující akce nevypadala zle, ale Callejón z první na pravé straně centroval směrem na zadní tyč za domácí branku.
83'
Série krátkých hostujících nahrávek, tohle domácím rozhodně vůbec nepomůže.
82'
Callejón si při kombinaci na pravé straně došel pro faul na vlastní osobu.
81'
Belotti se zbavil protihráče a posunul míč na levou stranu vápna do druhé vlny. Po následném pasu k zadní tyči byl domácím mávaný ofsajd.
80'
Domácí dnes víceméně neměli pořádnou šanci ze hry.
79'
Za pískotu domácích fanoušků drží hosté míč na vlastní polovině.
78'
Nákop po levé straně končí v rukavicích Ospiny ve velkém vápně.
78'
Allan udělal faul proti Rincónovi, následovala domácí rozehra nakrátko.
77'
Na domácích fotbalistech už je po každé ztrátě vidět nervozita vzhledem k tomu, že nemají moc času na dvě branky.
77'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Ola Aina, přichází Vittorio Parigini.
76'
Špatná narážečka Belottiho s Ainou na pravé straně, domácí kapitán se zlobí na svého spoluhráče.
76'
Soriano byl připraven o balón na pravé straně. Při protiútoku se hostům nepovedlo dohrát akci do vápna ke Callejónovi.
75'
Callejón poslal roh zprava na střed vápna, kde si naskočil Koulibaly, avšak míč minul jeho hlavu.
74'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Sebastiano Luperto, přichází Nikola Maksimović.
74'
Luperto ještě zůstal ležet na hrací ploše, sudí mu ukazuje, že musí ze hřiště. Zdá se, že hostující bek tenhle duel nedohraje.
73'
Zakončení Mertense z levé strany přes N´Kouloua skončilo vedle zadní tyče díky teči domácího obránce.
72'
Centr domácího kapitána z levé strany pouze prosvištěl šestnáctkou.
72'
Zielinski dostal pas na levé straně na paty a domácí kontr tak vede Belotti.
71'
Sudí Irrati pískl opět do píšťalky a vykopávat tak bude Ospina.
70'
Stejně jako v prvním poločase dostávají mužstva přestávku na občerstvení.
69'
Centr z pravé strany do boční sítě hostující branky byl hodně nepovedený.
69'
N´Koulou přihrál na parvou stranu, kde jsme viděli rychlou a nepřesnou souhru Rincóna se Zazou.
67'
Domácí se diví, ale Zaza nohou zapsal faul na ose hostujícího vápna. Na zemi leží jeden z hráčů Neapole.
66'
Hostům pomohl čtvrtý gól duelu a od té doby už nepřehrává Turín Neapol takovým způsobem, jako když Belotti proměnil penaltu.
65'
Při standardce Berenguera byly na přední tyči poté modré dresy.
65'
Belotti nahrál do levé části vápna a druhé vlny Rincónovi, ale jeho ránu srazil obránce ve skluzu na rohový kop.
65'
Allan byl vynikající na pravé straně, ale Insigne poté nenašel společnou řeč s Mertensem.
64'
Hostům nevyšla narážečka Insigneho se spoluhráčem na pravé straně.
63'
Belottimu dělal společnost Hysaj na levé straně a následně si pomohl domácí kapitán faulem na polovině hostů.
62'
Callejón viděl míč směřující na pravé straně do zámezí, ale svému spoluhráči i tak zatleskal.
62'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Soualiho Meïté, přichází Roberto Soriano.
61'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Marko Rog, přichází Allan.
59'
Neapol právě vstřelila branku!
Callejón zazvonil z pravé strany vápna na vzdálenější tyč. Následně se ujala dorážka LORENZA INSIGNEHO k levé brankové konstrukci z pohledu brankáře, tentokráte se šťastnějším odrazem o tyčku domácí branky.
59'
Callejón si seběhl na pravou stranu. Následně pokračoval Hysaj až jej ubránili dva fotbalisté.
58'
Kvůli postrčení Ainy na Callejóna na pravé straně se kope proti domácím.
57'
Odražený balón usměrnil jeden z domácích hráčů zprava po zemi vedle přední tyče a dohledu Ospiny.
56'
Zaza vyhrál hlavu na pravé straně a aut na polovině protivníka vzal Berenguer.
55'
Hamšík se rozčílil po verdiktu rozhodčího, útočí i tak hostující celek po levé straně.
55'
Zielinski vyvinul tlak na obranu z levé strany a hosté mají aut nedaleko vápna soupeře.
54'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Simone Verdi, přichází Piotr Zieliński.
54'
Přetažený balón Berenguera vedle delší tyče, ale Belotti i tak tleská svému spoluhráči.
52'
A Albiol (NEA) dostává kartu za tento nedovolený zákrok.
52'
Navíc Hysaj si na pravé straně nerozuměl se spoluhráčem, při kntru ještě k tomu došlo k faulu na Belottiho v levé části hrací plochy.
51'
FC Turín právě vstřelil branku!
ANDREA BELOTTI pravačkou po zemi k pravé tyči poslal Ospinu na druhou stranu a domácí jsou zpět v zápase.
50'
Penalta proti hostům, Berenguer byl v pravé části vápna faulovaný Lupertem.
49'
Aina ztratil balón, ale hosté byli v ofsajdu na pravé straně.
48'
Ospina hledal spoluhráče na pravé straně. Následně si vyměnili balón Hysaj a Koulibaly.
47'
Izzo zahájil útok, ale následně neprošel Aina na levé straně přes Callejóna, ještě k tomu jej fauloval.
46'
Zazova křižná přihrávka na levou stranu na Ainu byla nepřesná a vhazuje tak Hysaj.
46'
Neapol vede 2:0 po poločase. Insigne otevřel skóre zápasu již ve čtvrté minutě trefou z vápna pod víko. O šestnáct minut později si Verdi narazil míč s Mertensem a zakončil k pravé tyči. Domácím dlouho nefungovalo vůbec ani, ale alespoň dokázali s přibývajícím časem vyrovnat hru. Vyloženou šanci si ovšem nevypracovali. Neapol má vývoj střetnutí pod kontrolou. Nicméně, není to rozhodně nějak pohledný duel.
45+3'
45+2'
Zaza sklepl míč z pravé poloviny vápna pod sebe na střed a Rincón přestřelil levačkou hostující branku.
45+1'
Chyba Berenguera na pravé straně dává hostům aut z poloviny hrací plochy.
45+1'
Mertens udělal faul zprava zezadu na Izza, ale kartu skutečně dostat nemůže.
45+1'
Dvě minuty se nastavují!
45'
Vynikající hostující presink dostal Neapol k autu z pravé strany na polovině domácích.
45'
Hamšík byl součástí kombinace na půli. Až udělal následně Hysaj chybu na pravé straně.
44'
Sražený centr domácích z levé strany, uvidíme tak hostující útok.
43'
Callejón je nyní mimo hřiště a hosté hrají o desíti.
42'
Domácí se zlobí, zejména Izzo. Ale Callejón byl rukou zasažený do obličeje, hra je přerušena a hostující fotbalista ještě bude ošetřovaný. Izzo (TUR) ještě vidí žluté potrestání.
41'
Belotti skákal na zadní tyči při centru z levé strany, ale balón zamířil za branku hostů.
40'
Hosté kontrolují hru, i když už nemají tolik vyložených šancí jako v úvodu duelu.
40'
Faul Baselliho zhruba na polovině hřiště, k zemi šel Rog.
39'
Zaza poznal na pravé straně důraz Koulibalyho, ale podle rozhodčího bylo vše čisté.
38'
Balón směřoval nad horní tyč po zakončení pravačkou.
37'
Rog (NEA) viděl žlutou kartu za faul zezadu na Zazu na ose hostující poloviny.
37'
Hamšík hlavičkoval na levé straně v těžké pozici pod sebe pouze k domácí noze.
36'
Belotti vybojoval na levé straně faul Albiola, který máchá rukama a myslí si své.
35'
Verdi se natáhl pro balón na levé straně, ale zasáhl jej nohou již mimo hrací plochu.
35'
Dlouhý pas na levou stranu nedoběhl Aina a Hysaj tak bere aut u své šestnáctky.
34'
Ospina si dovolil kličku v levé polovině vápna proti Zazovi a ten jej poté zezadu fauloval.
33'
Insigne se zbytečně vložil do kombinace na levé straně, ale následně vyhrál Koulibaly jeden na jednoho na polovině hřiště.
33'
Hysaj rozehrál a předal míč na pravou stranu, kde hosté chybovali a nevyužili potenciálu zajímavého útoku.
32'
Nečisté zakončení Ainy z levé strany míří zcela mimo tři tyče.
31'
Roh zleva na bližší tyč byl snadnou kořistí obrany hostů.
31'
Žlutou kartu dostává Tomás Rincón (Turín FC).
31'
Berenguer se pustil do souboje s Lupertem na pravé straně. Následnou střelu Baselliho z osy hřiště zablokoval jeden z hostů.
30'
Domácí si zatím nevytvořili vyloženou šanci.
29'
Už se opět hraje a útočit budou hosté po autovém vhazování z levé strany.
28'
Týmy dostávají pauzu na doplnění energie.
28'
Hosté trošku polevili a domácí jsou v posledních minutách aktivnější.
27'
Berenguer udržel míč na pravé straně na hrací ploše, ale následně trefil pouze hlavu Koulibalyho na přední tyči.
26'
Mertens upadl při střetu s obráncem v levé části pokutového území a dožadoval se marně penalty.
25'
Berenguer nedostal míč po pravé straně ke spoluhráči. Následná souhra Mertens – Verdi skončila ztrátou Belgičana v levé části vápna.
25'
Centr Belottiho z levé strany dopadl vedle vzdálenější tyči, rozehraje tak Ospina.
25'
Koulibaly vyskočil u bližší tyče, ale domácí budou kopat roh z levé strany.
24'
Tlak domácích u druhé tyče při centru zprava, ale vše se obešlo bez zásahu Ospiny.
23'
Tvrdý zákrok na Zazu na středu, Koulibaly (NEA) se rukou omlouvá, ale dostane kartu.
22'
Teď se ovšem natáhl ke své levé tyči proti zakončení Zazy z osy šestnáctky.
22'
Domácím nefunguje prakticky nic, zejména Ospina se svém vápně nudí.
20'
SIMONE VERDI si na levé straně narazil míč s Mertensem, naběhl si před obránce na střed vápna a uklidil balón ze svého pohledu k pravé tyči svojí nohou.
20'
Insigne vystřelil z pravé strany vápna přes Morettiho vedle krátké tyče a někteří domácí fanoušci už pískají.
19'
Verdi presoval zleva proti Berenguerovi. Následný nákop brankáře na levé křídlo nezpracoval Aina.
18'
Insigneho první dotek s balónem nebyl ideální, ale na levé straně nezastihl míč nabíhající Belotti.
18'
Hysaj nastavil nohu na pravé straně, Aina vhodil míč zpět na hřiště z vlastního území.
17'
Insigne zkusil zleva zajímavý centr šajtlí na zadní tyč, kde Aina posunul míč hlavou na roh.
16'
Zaza byl u balónu pozdě na levé straně a Ospina měl připravené ruce pro míč ve velkém vápně.
16'
Na levé straně se píská proti hostům a domácí tak rozehrávají u své šestnáctky.
15'
Hosté poslali míč na hranu vápna po rohu z pravé strany, ale Verdi netrefil balón čistě.
14'
Lepší dojmem působí zatím hosté, Ospina je víceméně bez pořádného zákroku.
13'
Verdi měl na levé straně proti sobě Rincóna a ještě jednoho fotbalistu, tím také jeho šance vzaly za své.
12'
Rozehrávající Koulibaly byl na levé straně podražený Zazou. V závěru útoku po pravém křídle chtěl Mertens přelobovat brankáře, ale vypálil mimo domácí pokladnici.
12'
Insigne stál na konci kombinace na levé straně a neprosadil se přes bránícího fotbalistu.
11'
Hysaj nepustil zprava Ainu absolutně k ničemu a hosté tak disponují autem z vlastní poloviny.
10'
Hamšík na bližší tyči hlavičkoval mimo branku, od které bude vykopávat Sirigu.
10'
Ztráta domácích na půli. Následný centr zprava propadl ke vzdálenější tyči, kde nechybělo mnoho, aby Insigne zakončil do prázdné branky. I tak roh pro hosty.
9'
Moretti s Ainou táhli útok po levé straně a měli dobrou rychlost, jenže jeden z nich se dotkl balónu již mimo hrací plochu.
8'
V situaci dva na dva si naběhl Verdi do pravé části šestnáctky a na poslední chvíli mu do rány skočil Izzo.
7'
Domácí přerušili útok faulem na Roga na pravé straně a hosté tak nyní kombinují u středového kruhu.
7'
Berenguer poslal míč k přední tyči na hlavu obránce, posléze jsme viděli ofsajd domácích na pravé straně.
6'
N´Koulou si na pravé straně vynutil faul Luperta, Ospina tak bude čelit standardní situaci, postavil si jednoho hráče do zdi.
6'
Rincón podržel míč na levé straně, ale tam byl připravený Hysaj. Jenže obránce hostů přišel vzápětí o balón na polovině hřiště.
4'
Luperto odcentroval zleva a balón se odrazil od bránícího hráče do levé poloviny vápna. LORENZO INSIGNE nedal brankáři šanci tvrdou střelou pod víko směrem na bližší tyč. 0:1.
4'
Izzo se dopustil faulu na ose hřiště a následovala krátká hostující rozehrávka.
3'
Koulibaly, Hysaj a Callejón tvořili hru na pravé straně, kde zasáhl také Aina a připravil hostům aut u domácího vápna.
2'
Sirigu nakopl míč na levou stranu ,kde Hysaj vyhrál souboj s Ainou a pravě krajní bek hostů bude vhazovat.
1'
Callejón fauloval na pravé straně Ainu, domácí vsadili na rozehrávku nakrátko.
1'
Hamšík nedosáhl na balón. Ale následně se hosté ubránili zprava proti Meitemu.
1'

Turín FC: Sirigu – Izzo, N'Koulou, Moretti – Aina, Baselli, Rincón, Meïté, Berenguer – Zaza, Belotti (C).
Náhradníci: Ichazo, Rosati – R. Soriano, Lukić, Damascan, Edera, Parigini, De Silvestri, Djidji, Bremer.

SSC Neapol: Ospina – Hysaj, Albiol, Koulibaly, Luperto – Rog, Hamšík (C) – Callejón, L. Insigne, Verdi – D. Mertens.
Náhradníci: D'Andrea, Karnezis – Malcuit, Allan, Rui, Ruiz, Nikola Maksimović, P. Zieliński, Diawara, Milik.

Rozhodčí: Irrati – Tegoni, Passeri.
Nominace hostů na zápas:
Ospina, Karnezis, D'Andrea, Albiol, Maksimovic, Koulibaly, Luperto, Malcuit, Mario Rui, Hysaj, Fabian Ruiz, Rog, Allan, Diawara, Hamsik, Zielinski, Verdi, Mertens, Callejon, Milik, Insigne.
Turín se vyhřívá v italské lize na jedenácté pozici, když ve čtyřech duelech nasbíral na své konto pět bodů. Má skóre vypsané poměrem 4:4. V posledním kole remizoval na půdě Udinese 1:1. Meite dokázal srovnat ve 49. minutě.

Branku hájil Sirigu, což je brankář, kterého si možná pamatujete z působení v PSG. Z pole poté můžeme zmínit Španěla Zazu. Ten dříve oblékal dres Juventusu, Valencie či West Hamu. Přitom se rojily spekulace především o přesunu Zazy do Sampdorie Janov.

Zatímco Zaza by dnes neměl chybět, tak prakticky vyloučený je start dvojice Falqué – Ansaldi. Prvního zmiňovaného nepustí do hry zraněné stehno. Účastníka letošního světového šampionátu v Rusku poté potíže s kolenem.
Neapol je podle mínění sázkových kanceláří favoritem zápasu. V ligové tabulce je po čtyřech odehraných kolech na čtvrtém místě se ziskem devíti bodů. Minulou sobotu urvala tři body za výhru 1:0 nad Fiorentinou díky přesnému zásahu Lorenza Insigneho ze 79. minuty.

Následně se však Hamšíkovi a spol. nepovedl vstup do základní skupiny Ligy mistrů a na hřišti CZ Bělehrad z toho byla bezbranková remíza. Neapol má ještě v Champions League za soupeře Liverpool a PSG.

Hosté dnes nastoupí bez rumunského beka Chirichese, který může na fotbal zhruba na šest měsíců zapomenout. Důvodem je přetržený zkřížený přední vaz v levém koleni ze střetnutí v rámci Ligy národů s Černou Horou.

Novému trenérovi Ancellotimu dělá rozhodně starosti také zdraví brankáře Mereta, kterého si Neapol pořídila po odchodu Pepeho Reiny do milánského AC. Meret si zranil ruku a nad jeho startem v dnešním duelu visí otazník.

Hostující celek skončil v posledním ročníku Serie A na druhé příčce o čtyři body za Juventusem. To ovšem tým vedl kouč Sarri, který po sezoně vyslyšel nabídku londýnské Chelsea, kde nahradil Itala Conteho.