Serie A - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Udinese : Atalanta - 9. prosince 2018   15:00

Udinese
12' Lasagna (D'Alessandro)
1:3
(1:1)
Atalanta
2' D. Zapata  (Tolói) • 62' D. Zapata  (Barrow) • 80' D. Zapata  (Hateboer)
Udinese
Musso – Stryger Larsen, Troost-Ekong, Nuytinck – ter Avest, Fofana, Mandragora, de Paul, Gi. Pezzella (73. Vizeu) – D'Alessandro (66. Pussetto), Lasagna (C).
Calvarese – Bindoni, Galetto
Dacia Arena, Udine
Atalanta
Beriša – Tolói, Palomino, A. Masiello – Hateboer, de Roon, A. Gómez (C), Freuler, Gosens (78. Castagne) – Rigoni (58. Barrow), D. Zapata.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 35 % : 65 %.
Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 3:8. Rohy: 2:7. Ofsajdy: 5:0. Fauly: 17:6.
Je dobojováno! Atalanta vstoupila do zápasu gólem ze druhé minuty a předznamenala tím budoucí vývoj zápasu. Lasagna poměrně záhy vyrovnal na 1:1, ale pak už se hrálo hlavně na jednu branku. O výhře Bergama rozhodl zejména Duván Zapata, jenž po hodině hry přidal svůj druhý gól a deset minut před koncem dokonce zkompletoval hattrick. Udinese tedy zůstává na pouhých třech výhrách a znovu se o něco přiblížilo sestupovému pásmu. Atalanta naopak napravila porážky s Empoli a Neapolí a minimálně na pár hodin poskočila na šesté místo.
90+3'
90+2'
Gómezovu akci po ose hřiště nekompromisně zastavil Nuytinck. Míč se odrazil zpět na hostující kopačky a obrana Udinese tak musí být nadále v pozoru.
90+1'
Nad rámec druhého poločasu jsou přidány tři minuty. Na vítězství Atalanty se v nich s největší pravděpodobností nic nezmění.
90'
Duván Zapata mohl ke třem gólům přidat i jednu asistenci, když z prvního doteku prodlužoval spoluhráčovu přihrávku na Barrowa. Mussa proti němu rychle vyběhl a nepovedená střela z pravé strany se mezi tyče nevešla.
89'
Zmar Udinese hezky zdokumentovala Lasagnova střela z voleje z rohu pokutového území, která minula Berišovu branku o obrovský kus.
88'
Etrit Beriša podběhl centr z hloubi pole a měl štěstí, že Vizeu byl zády brance a nemohl pohotově střídat do odkryté branky. Je z toho pouze rohový kop.
87'
Fofana alespoň vypálil z delší vzdálenosti, jenomže od dobře postaveného Palomina se balón odrazil do zámezí.
86'
Domácí fotbalisté už jsou definitivně zlomení a smířeni s osudem. Při držení míče se jen hodně pomalu přibližují k Berišovi.
84'
Naopak hostující kapitán Alejandro Gómez toho za celý zápas moc nepředvedl. Nic na tom nezměnila ani odvážná střela z dálky, která letěla několik metrů nad branku.
83'
Zapata byl u levé postranní čáry rychle dostoupen a nakonec pro svůj tým nevytěžil ani autové vhazování. I přesto se dá jeho výkon označit za naprosto brilantní.
82'
Teď už to bude mít Udinese hodně složité. U míče jsou navíc hosté, kteří se nikam neženou a hrají hlavně na jistotu.
80'
Bergamo právě vstřelilo branku!
Hodně smolná chvíle pro domácí tým, který při vlastním útoku trefil tyč a posléze zbytečnou nepřesností pustil Atalantu do protiútoku. Hateboer potáhl míč až do vápna a předal ho více doleva na DUVÁNA ZAPATU. Ten vypálil ze svého pohledu k pravé tyči a proti svému bývalému týmu zkompletoval hattrick!
79'
Málem bylo vyrovnáno! Seko Fofana se dobře zorientoval v menším zmatku v pokutovém území a trefil levou tyč brankáře Mussa, který zůstal při křižné střele nehybně stát na středu branky.
79'
Rodrigo de Paul vyvezl míč k půlící čáře. Domácí rychle rozehráli autové vhazování a Lasagna jejich útok posunul o několik dalších metrů vpřed.
78'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Robin Gosens, přichází Timothy Castagne.
77'
Standardní situace v podobě centru z pravé strany defenzivě Atalanty moc starostí nepřidělala. Na řadu přichází odkop od branky Etrita Beriši.
76'
Ignacio Pussetto se snažil o protiútok. Byl přitom udeřen do obličeje a hříšník Andrea Masiello dostal žlutou kartu.
75'
Nakonec to hosté rozehráli na krátko a směrem k vlastní brance. Jejich kombinace dlouho netrvala, protože Zapata tentokrát o míč přišel.
74'
Musa Barrow byl jednoznačně faulován Nuytinckem. Atalanta zůstává na útočné půlce a bude moci zahrozit z dlouhého nákopu do šestnáctky.
73'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Giuseppe Pezzella, přichází Felipe Vizeu.
73'
Gómez svým centrem z rohového kopu hledal Zapatu. Ten byl obsazený a žádný jiný z hostujících fotbalistů se k pořádné střele nedostal.
72'
Do konce zápasu chybí posledních dvacet minut. Atalanta má vše pod kontrolou, zatímco Udinese vypadá působí dosti bezzubě.
71'
Zapata si hrudí zpracoval dlouhý nákop. Zády brance několik vteřin musel čekat na podporu, aby se mohla rozjet další série přihrávek.
70'
Skluz na Pussetta nebyl posouzen jako faul. Bergamo rychle přešlo do útoku, ovšem tečovaná střela z dvaceti metrů od střídajícího Barrowa na překonání Mussa nestačila.
69'
Ter Avest zachytil míč na útočné polovině. Přihrávka na hrot ale byla unáhlená a jeden ze stoperů ji před plánovaným adresátem snadno zastavil.
68'
Hidde ter Avest se odprostil od Gosense. Domácí vhazovali, jenže hned vzápětí došlo k útočnému faulu na Andreu Masiella.
66'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Marco D'Alessandro, přichází Ignacio Pussetto.
65'
Marco D'Alessandro ztratil stabilitu, balón a podle všeho také síly. Dostal totiž křeč do lýtka a pravděpodobně bude muset střídat.
64'
Domácí tedy doplatili na několik zbytečných ztrát na vlastní půlce. Na té se trápí i nyní, Bergamo vymýšlí další recept na ohrožení Mussovy brány.
62'
Atalanta si po hodině hry vrací bere náskok zpět! Hans Hateboer přihrál z pravé strany na Barrowa. Tomu balón při pokusu o zasekávačku utekl přesně před nehlídaného DUVÁNA ZAPATU který už to měl se zakončením velmi jednoduché.
61'
Držení míče: 35% – 65%.
60'
Atalanta se přesunula zprava doleva. Na disciplinovanou obranu nic nevymyslela, nicméně po vhazování soupeře míč do dvou vteřin zase získala.
59'
De Paul narušil kolotoč hostujících přihrávek. Pro Udinese získal autové vhazování, ale z toho resultovala další laciná nepřesnost.
58'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Emiliano Rigoni, přichází Musa Barrow.
57'
Tolói převzal míč od Rigoniho. Zapata jeho přihrávku nezpracoval, nicméně balón se k Tolóiovi vrátil. Zakončení z dvaceti metrů letělo hodně mimo a Musso vykopává.
56'
Špatná rozehrávka ještě zdržela Udinese v obraně. Zapatu však čistě zastavil Jens Stryger Larsen a míč se záhy ocitl až na druhém konci hrací plochy.
55'
Mandragora roztáhl hru do pravé strany. Následný nákop ter Avesta ale putoval do prostoru nikoho a je z toho další Berišova rozehrávka.
54'
Hodně nepřesný nákop Strygera Larsena přeletěl jeho ofenzivní spoluhráče snad o dvacet metrů. Míč si jednoduše sebral gólman Beriša.
53'
Fofana se snažil vysunout Lasagnu, který přihrávkou skrz pokutové území připravil šanci de Paulovi. Jeho střela zblízka byla nepřesná a navíc byl pískán další ofsajd.
52'
Rafael Tolói byl u míče dříve než Lasagna, od kterého inkasoval bolestivý koňar. Z vlastní poloviny budou opět rozehrávat hosté.
51'
A další ofsajd, který předčasně ukončil útočnou akci domácích fotbalistů oděných v bíločerných barvách.
50'
Robin Gosens po menší nepřesnosti povalil Marca D´Alessandra. Udinese se snažilo rozjet kloudný útok prostřednictvím nákopu na Lasagnu, jenže ten byl podle asistenta rozhodčího v těsném ofsajdu.
49'
Na obrazu hry se zatím nic moc nemění. Atalanta kontroluje míč a hodně složitě se prokousává přes solidně bránícího soupeře.
48'
Musso šel trochu neortodoxně proti centru z pravého kraje hrací plochy. Menší zmatek ve vápně způsobil Zapata a jeden z domácích vše řešil resolutním odkopem.
47'
Ani jeden z trenérů během poločasové přestávky nestřídal, a tak na obou stranách pokračují původní základní jedenáctky.
46'
Je za námi první poločas, ve kterém sice padly dva góly, ale jinak moc atraktivní podívanou nenabídl. Oba strážci branek inkasovali z prvních střel jednotlivých týmů. Už po devadesáti vteřinách hry se prosadil hostující Duván Zapata, ovšem o deset minut později na stávajících 1:1 vyrovnal Kevin Lasagna.
45+3'
45+3'
Masiellův centr zprava byl odvrácen na roh. O ten se postaral Gómez a domácí dostali míč až do středového kruhu. Tolói pak napřáhl z velké dálky a hodně nepovedenou ranou asi ukončil první poločas.
45+2'
Ve druhé z tří nastavených minut tentokrát rozehrával Rigoni, ale menší závar u penaltového bodu žádnou střelou na brankou neskončil.
45+1'
Alejandro Gómez nabral rychlost a zastavilo jej až podražení Strygera Larsena, za které byla udělena premiérová žlutá karta.
45'
Jens Stryger Larsen podklouzl a pustil Zapatu do křídelního prostoru. Kolumbijský útočník si zasekl míč na pravou nohu, ale zleva trefil jen boční síť.
44'
Souboj mezi Gosensem a D´Alessandrem byl posouzen jako faul domácího „wing-backa“.
43'
Domácí se zatáhli do hlubokého bloku. Atalanta se přes něj nemohla dostat a dobrovolně se vrátila až k brankáři Etritu Berišovi.
42'
Udinese po přetaženém centru z pravé strany kombinovalo na malém prostoru. Jedna z přihrávek byla nepřesná a to vedlo ke ztrátě míče.
40'
Rychlý výpad Atalanty skončil rohovým kopem. Gómezovy standardky však jsou hodně nepovedené a tento případ nebyl výjimkou.
39'
Prodloužení přihrávky dostalo Lasagnu do zřetelného ofsajdu. Následná nepřesná střela do boční sítě se do statistik nezapíše.
38'
Po něm dával míč do ohně také Hans Hateboer, ovšem před Zapatou se zjevil některý z obránců. Nařízen je odkop od Mussovy branky.
37'
Pěknou kombinací se Bergamo dostalo do křídelního prostoru. Rigoni přes Nuytincka neodcentroval a je z toho jenom autové vhazování.
36'
Freulerovi se ulevilo, protože pokutový kop se jeho vinou kopat nebude. Mezitím Udinese aktivně napadalo až u soupeřova vápna, ale k zisku míče to nevedlo.
35'
Hlavní rozhodčí se zpětně půjde podívat na předchozí bránění domácího rohového kopu. Zřejmě půjde o souboj mezi Fofanou a Freulerem, jenž možná zahrál rukou.
34'
Kromě gólových situací se toho moc zajímavého zatím neudálo. Pokračovat se bude domácím vhazováním z poloviny hřiště.
33'
Marco D´Alessandro získal pro domácí mužstvo alespoň roh. De Paulův centr před Fofanou pomohl odvrátit s jedenáctkou hrající Remo Freuler.
32'
Gosensův centr z levého kraje hrací plochy byl sražen na rohový kop. Gómez ho kroutil směrem do branky, ale defenziva Udinese při několika hlavičkách odolala.
31'
Držení míče: 37% – 63%.
30'
Musso velmi rychle vhodil míč zpět do hry. Rýsující se protiútok zastavil José Luis Palomino, jenž se zachytil se sprintujícím protihráčem a nepustil ho k Berišovi.
29'
Znovu v akci Duván Zapata, který dvakrát hledal v šestnáctce Rigoniho, ale ani v jednom případě nebyl úspěšný.
28'
Robin Gosens šel po ztrátě míče do skluzu a elegantním způsobem odzbrojil rozbíhajícího se Rodriga de Paula.
27'
Zapata je častým adresátem přihrávek hráčů Atalanty. Teď ale neměl kudy projít a vrátil balón až k půlící čáře.
25'
Domácí kapitán Kevin Lasagna stála leží na hrací ploše a drží se za obličej. Zřejmě bude potřeba ošetření.
24'
Tvrdý zákrok na Lasagnu rozhodčí přešli bez odezvy. Hosté se prokombinovali do vápna, ale Zapatova přihrávka zůstala nepochopena.
23'
Hodně ambiciózní pokus z dobrých osmatřiceti metrů vyprodukoval Bram Nuytinck. Berišovu branku však netrefil.
22'
Zapata se nestihl dostat k prudké přízemní přihrávce do pokutového území. Míč přes něj prosvištěl až za koncovou čáru.
21'
Po delší době si na chvíli zaútočili také domácí. Pezzella však přetáhl centr z levé strany a připravil pro hostující obranu snadnou práci.
20'
Znovu promarněná standardní situace Atalanty po nedovoleném zákroku Seka Fofany. Gómez poslal míč jen do rukavic Juana mussa.
19'
Rigoni nasadil jesle Nuytinckovi a napráhl ke střele zpoza vápna. Musso zasahovat nemusel, neboť se před míč postavil Troost-Ekong.
18'
Goméz si znovu narazil se spoluhráčem a nakopl míč do pokutového území. Nejdůležitější hlavičkový souboj vyhráli domácí a odrazili útok soupeře k půlící čáře.
17'
Hans Hateboer si úspěšně kryl míč na vlastní polovině a došel si pro faul, po kterém skončil na zemi také Zapata. Standardní situace pro Bergamo.
16'
Zapata a Rigoni číhali v pokutovém území, ovšem centrovaný balón z levé strany stopeři Udinese odkopli alespoň do relativního bezpečí.
15'
Emiliano Rigoni nezkrotil základní přihrávku a míč mu utekl za pravou postranní čáru. Udinese ho po autu nicméně odevzdalo.
14'
Bíločerní jsou najednou při chuti a opět operují na útočné polovině, kde se co nejrychleji snaží vymyslet recept na obrat.
12'
Udinese právě vstřelilo branku!
Udinese z první šance skóruje a srovnává na 1:1! Marco D´Alessandro sladil svůj náběh s nákopem z vlastní poloviny a z pravého kraje velkého vápna předložil míč KEVINU LASAGNOVI, jenž ho ve skluzu dopravil ze dvou metrů do sítě.
11'
Rozehrávka z osy hřiště se hostům nepovedla. Nákop kapitána Alejandra Gómeze proletěl nad hlavami hráčů a skončil v zámezí.
10'
Rigoni si před rohem velkého vápna navedl míč na levou nohu, ovšem přihrávku k Zapatovi nedostal. O pár vteřin později fauloval Mandragora Gómeze a dal hostům výhodu standardní situace.
9'
Zapata byl po autu Hateboera v obležení až tří protihráčů a neměl moc šancí, jak udržet balón. Jeho spoluhráči ho každopádně zase vybojovali zpět.
8'
Atalanta velmi snadno získala balón, načež Troost-Ekong ve vzdušném souboji zezadu fauloval Duvána Zapatu.
7'
Gómezův centr odklidil do bezpečí Pezzella. Míč vybojovali domácí, kteří se vydávají do protiútoku.
5'
Bram Nuytinck zvládl svůj defenzivní part u postranní čáry a doprovodil balón do zámezí. Zpět do hry jej pošle brankář Musso.
4'
Tým z Bergama se ihned po rozehrávce opět chopil balónu. Kombinací na vlastní polovině se dostal pod tlak napadajících soupeřů a vysvobodil ho až faul.
2'
Hosté se velmi rychle dostávají do vedení! Tolói na pravé straně obešel Mandragoru a přihrál do běhu Zapatovi, který vybojoval alespoň roh. Tolóiem prodloužený centr z pravé strany propadl právě na DUVÁNA ZAPATU a ten z bezprostřední blízkosti propálil Mussa.
1'
Úvodní výkop zápasu obstarali domácí, kteří nastupují v bíločerných, zatímco hosté v modročerných dresech.
1'

Udinese Calcio: Musso – Stryger Larsen, Troost-Ekong, Nuytinck – ter Avest, Fofana, Mandragora, de Paul, Gi. Pezzella – D'Alessandro, Lasagna (C).
Náhradníci: Nícolas, Scuffet – A. Balić, Behrami, Machís, Micin, Opoku, Pontisso, Pussetto, Vizeu.

Atalanta Bergamasca Calcio: Beriša – Tolói, Palomino, A. Masiello – Hateboer, de Roon, A. Gómez (C), Freuler, Gosens – Rigoni, D. Zapata.
Náhradníci: Gollini, F. Rossi – Adnan, Barrow, Bettella, Castagne, Mancini, Pašalić, Pessina, Reca, Valzania, Tumminello.

Atalanta Bergamasca Calcio

Hostující klub nastřílel ve čtrnácti kolech šestadvacet branek, což čtvrtá nejlepší bilance v celé soutěži. Na postavení v tabulce to znát úplně není. Atalanta má na kontě osmnáct bodů za pět výher a tři remízy, což ji ve dvacetičlenné konkurenci stačí na jedenácté místo. Od pohárových pozic dělí klub z Bergama pouhé tři body. Přednedávnem to bylo ještě méně. Atalanta totiž přišla o čtyřzápasovou šňůru vítězství a po prohře 2:3 v Empoli nestačila na domácí půdě ani na Neapol v poměru 1:2. Kvůli tomu se přiblížila spodní části tabulky, na čtrnáctý Janov má aktuálně tříbodový náskok. Bergamo nemá na soupisce žádného vyloženého kanonýra, nejlepším týmovým střelcem je s pouhými čtyřmi zásahy třicetiletý záložník Alejandro Darío Gómez.
Udinese Calcio

Zaměstnavatel českého reprezentačního záložníka Antonína Baráka má mizerný kalendářní rok 2018. Už v minulé sezóně nezadržitelně padal tabulkou a nakonec se strachoval o záchranu. O tu bojuje také v aktuálním ročníku. Ze čtrnácti zápasů Udinese vyhrálo pouze třikrát, naposledy ve třináctém kole proti trápícímu se AS Řím. Také před týdnem tým s jednou z nejslabších ofenziv v soutěži dokázal bodovat, když na stadionu Sassuola uhrál bezbrankovou remízu. Udinese má celkem třináct bodů a z šestnáctého místa má jen dvoubodový náskok na sestupové pásmo. Jeho největší oporou je jednoznačně argentinský záložník Rodrigo De Paul, který má na kontě šest branek a čtyři asistence.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62