Serie A - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  AC Milán : Udinese - 19. ledna 2020   12:30

AC Milán
49' Rebić (Conti) • 73' Hernández  • 90+3' Rebić
3:2
(0:1)
Udinese
7' Stryger Larsen   • 86' Lasagna  (Stryger Larsen)
AC Milán
G. Donnarumma – Conti, A. Romagnoli, Kjaer, Hernández – Castillejo (78. Krunić), Kessié, Binnásir, Bonaventura (46. Rebić) – Ibrahimović, Leao.
Begović, An. Donnarumma – Gabbia, Krunić, Paquetá, K. Piątek, Rebić, Suso.
Pairetto – de Meo, Santoro
Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Milán (82 955 míst)
Udinese
Musso – Becao, Troost-Ekong, Nuytinck (79. Nestorovski) – Stryger Larsen, de Paul, Mandragora, Fofana, Sema (89. ter Avest) – Okaka (90+3. De Maio), Lasagna.

Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 10:7. Střely mimo: 9:3. Rohy: 9:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 17:8.
Je konec! AC Milán nakonec zvládlo dnešní těžký duel a poráží Udinese těsně 3:2! Hosté se dostali do vedení v první půli brankou Strygera Larsena, jenže v úvodu druhého poločasu srovnal Rebič. AC se dokonce ujalo vedení zásluhou Hernándeze, ale za hosty srovnal hlavičkou Kevin Lasagna. Přesto se nakonec milánský klub může radovat, jelikož o jeho triumfu rozhodl v nastavení Rebič!
90+3'
AC Milán právě vstřelil branku!
Neskutečné! Domácí celek se nakonec dočká vítězství! Příliš mnoho prostoru dostal na hranici velkého vápna ANTE REBIČ a technickou střelou rozhodl o třech bodech pro AC!
90+3'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Stefano Okaka, přichází Sebastien De Maio.
90+2'
Ibrahimovič se ve velkém vápně natahoval po centru z levé strany, jenže k zakončení mu scházelo jen pár centimetrů. Obrana Udinese stále odolává.
90+1'
Nastavují se tři minuty!
90'
Duel se pomalu chýlí ke svému konci, jenže domácí celek se dnes rozhodně nechce spokojit s pouhým bodem. Zlatan Ibrahimovič spěchal za přihrávkou za obranu, ale nedostal se k míči.
89'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Ken Sema, přichází Hidde ter Avest.
88'
Udinese si mohlo vzít ztracené vedení zpět, jenže Lasagna střelou levačkou o kousek minul vzdálenější tyčku!
86'
Udinese právě vstřelilo branku!
Domácí celek se dočkal trestu! Udinese dokázalo vyrovnat! Hosté dostali prostor na pravém křídle a odcentrovali. Na krásnou pobídku si naskočil KEVIN LASAGNA a hlavou vyrovnal!
85'
Ibrahimovič mohl rozhodnout o domácím triumfu, jenže jeho rána z hranice velkého vápna prolétla kousek nad břevnem!
84'
Ibrahimovič si v souboji po rohovém kopu pomohl nedovoleným zákrokem, což neuniklo zraku hlavního rozhodčího.
83'
Hra je přerušena! Domácí Hernández zůstává ležet s bolestivou grimasou v obličeji. Uvidíme, zda dnešní duel dohraje.
82'
Rafael Leao napadal rozehrávku soupeře na jeho polovině, jenže obránci Udinese si dokázal pomoci rychlou kombinací a zakopli míč do bezpečí.
81'
Ibrahimovič dojel soupeře šlapákem a dostává žlutou kartu.
80'
Zlatan Ibrahimović dostal přihrávku do běhu na pravou stranu, jenže měl velké problémy se zpracováním a míč mu uskočil do zámezí.
79'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Bram Nuytinck, přichází Ilja Nestorovski.
78'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Samuel Castillejo, přichází Rade Krunić.
77'
Domácí AC se nyní koncentruje na obranu a snaží se vyrážet do rychlých protiútoku. Proti dobře postavené obraně soupeře je to hodně těžké.
75'
AC Milán je po vstřelení vedoucí branky pořádně na koni a nadále se tlačí do útoku! Hostující Udinese to teď bude mít nesmírně těžké.
73'
Domácí celek se dostává do vedení! AC zahrávalo rohový kop. Po secvičeném signálu se do míče opřel THEO HERNÁNDEZ a jeho dělovka se zastavila až v brance!
72'
Domácí nadále stupňují svůj tlak a kombinují v blízkosti pokutového území soupeře. Nikdo v červenočerném se ale nedostal do zakončení.
71'
Právě Zlatan Ibrahimovič tentokrát střílel zpoza hranice velkého vápna, ale jeho táhlá rána prosvištěla kolem vzdálenější tyčky.
70'
Ibrahimovič si naskočil na centr z levé strany, jenže jeho hlavička postrádala razanci a skončila v rukavicích připraveného brankáře Mussa.
69'
Domácí stoper Romagnoli si nikým neatakován zpracoval nepřesnou rozehrávku soupeře a otočil těžiště hry na levou stranu. Domácí AC v posledních minutách tlačí.
68'
Musso měl velké problémy při odkopu! Samuel Castillejo jej skvěle napadal a hostující brankář jej trefil. Od domácího rychlíka se balón odrazil mimo tři tyče.
67'
Rodrigo Becao zůstává ležet na trávníku a drží se za levý kotník. Uvidíme, zda bude schopen dnešní duel dohrát až do konce!
66'
Samuel Castillejo se na pravém křídle zbavil napadajícího soupeře, vyslal přihrávku na Rebiče, ale tomu k zakončení scházel snad jediný krok.
65'
Conti podpořil ofenzivu AC Milán náběhem po pravém křídle, jenže jeho následný centr skončil u dobře postaveného stopera Nuytincka.
64'
Žlutou kartu dostává Andrea Conti (AC Milán).
63'
Juan Musso si dal pozor na skákavou přihrávku za obranu hostujícího celku a před napadajícím Leaem odkopl míč daleko do bezpečí.
62'
Sema poslal přihrávku na levé křídlo, kam si naběhl Lasagna, jenže k útočníkovi Udinese přistoupil Conti, který jej důraznou hrou nenechal rozehrát.
61'
Udinese se usadilo v blízkosti velkého vápna a hosté si hledají cestičku do zakončení. Domácí obránci ale skvěle dostupují hráče v černobílých dresech.
60'
Je za námi hodina hry a ve druhém poločase zatím sledujeme hodně zajímavou podívanou. Domácí AC hraje velmi aktivně a snaží se dokonat obrat.
59'
Udinese zahrávalo rohový kop. Po rozehrávce do kombinace přiletěl centr na malé vápno, kde domácí obraně vypomohl švédský útočník Zlatan Ibrahimovič.
58'
Stefano Okaka si efektně zpracoval míč na hranici velkého vápna, efektně se s míčem otočil, ale jeho rána nártem prolétla kousek vedle levé tyčky.
57'
Až nyní vytáhl domácí brankář fantastický zákrok! Zcela sám se před ním objevil Fofana, který chtěl zakončit na přední tyč, ale Donnarumma jeho pokus vykopl!
56'
Andrea Conti znovu podpořil útok AC Milán náběhem po pravé straně, jenže jeho oblouček na značku pokutového kopu dokázala obrana odehrát do bezpečí.
55'
Gianluigi Donnarumma sice vytáhl efektní zákrok a vyrazil míč na rohový kop, jenže akci předcházel ofsajd.
54'
Ibrahimovič se v pokutovém území pokoušel o akrobatické zakončení, jenže upadl. Domácí hráči se nyní dožadovali odpískání pokutového kopu, ale rozhodčí jej znovu nenařídil.
53'
Okaka se hnal za přihrávkou na pravé křídlo, jenže míč už na hrací ploše neudržel ani ve skluzu. Od domácích fanoušků sklidil za svou marnou snahu posměch.
52'
Castillejo potáhl míč středem hrací plochy na hranici pokutového území, kam si naběhl Leao, jenže na vysokou pobídku o kousek nedosáhl.
51'
Hostující celek se ihned po obdržení branky vydal do útoku, jenže Okaka střelou z levé strany poslal balón vysoko nad břevno. Domácí AC se může vydat vpřed.
49'
Je vyrovnáno! Domácí AC Milán se dočkalo branky hned v úvodu druhého poločasu. Na přízemní prudkou přihrávku z pravé strany si naběhl ANTE REBIČ a dělovkou rozvlnil síť!
48'
Ken Sema se po levém křídle prosmýkl do blízkosti rohového praporku, odkud chtěl odcentrovat před Donnarummu, jenže obránce AC jeho pokus srazil na roh.
47'
Domácí celek se hned v úvodu druhého poločasu vydal do útoku, jenže nákop na Ibrahimoviče si obrana Udinese bez problémů dokázala pohlídat.
46'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Giacomo Bonaventura, přichází Ante Rebić.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce mohou být spokojenější fotbalisté Udinese. Hosté totiž využili jedinou možnost prvního poločasu, když se po chybě v domácí rozehrávce prosadil Jens Stryger Larsen! Domácí AC poté zvýšilo svou aktivitu, jenže nikdo v červenočerném dresu se nedostal do šancí. Po první půli tak platí stav 0:1.
45'
45'
V samotném závěru prvního poločasu střílel z hranice velkého vápna Bonaventura. Do dělovky domácího záložníka vložil nohu Mandragora a srazil míč do bezpečí.
44'
Stefano Okaka si pokryl míč v souboji s Romagnolim a domácí stoper jej nedovoleným zákrokem poslal k zemi. Udinese bude rozehrávat.
43'
Jens Stryger Larsen si všiml prostoru na pravé straně a potáhl míč do blízkosti branky domácího AC. Nikdo ze spoluhráčů jej však nepodpořil a Larsen si raději pomohl zpětnou přihrávkou.
42'
Ibrahimovič uspěl v souboji na polovině Udinese, krásnou přihrávkou roztáhl hru na pravou stranu, ale tam nenašel nikoho ze svých spoluhráčů v červenočerném dresu.
41'
První žlutá karta také na straně AC. Za svůj zákrok ji dostává Ismaël Binnásir.
41'
Leao si naběhl na přihrávku na hranici pokutového území, jenže jeho pokus pravačkou prolétl kolem vzdálenější tyčky.
40'
Castillejo se dostal k míči na pravé straně a poslal vysoký centr na malé vápno. Obránce William Troost-Ekong však vyšplhal ze všech nejvýše a odhlavičkoval míč za šestnáctku.
39'
Domácí celek v závěru prvního poločasu převzal iniciativu a tlačí se do útoku. Hráče Udinese v závěrečných minutách první půle nečeká snadná práce.
38'
Theo Hernández se v souboji na hranici velkého vápna zbavil obránce, jenže následná střela levačkou mu vůbec nesedla a míč skončil daleko od branky.
37'
Ibrahimović se ve skluzu natahoval po stříleném centru z levé strany, jenže ještě před ním stačil míč odkopnout dobře postavený obránce Udinese.
35'
Castillejo si navedl míč na střed hrací plochy, odkud odcentroval levačkou, jenže jeho pobídku skončila na malém vápně u dobře postaveného obránce.
34'
Rodrigo Becao se dostal k odraženému míči a pohotově se jej snažil odkopnout daleko od pokutového území. Jeho odkop však zastavil první napadající hráč.
33'
Domácí AC Milán se už znovu usadil v blízkosti pokutového území soupeře, jenže nikdo v černočerveném dresu se zatím není schopen prosmýknout do zakončení.
32'
Stryger Larsen poslal přihrávku vnějším nártem na hranici velkého vápna, jenže tam se nepohyboval nikdo v dresu Udinese. Lasagna se ještě vzteká, že chtěl přihrávku vzduchem.
31'
Giacomo Bonaventura dostal prostor na levé straně, jenže rychle k němu přistoupil Rodrigo Becao, který jej čistým skluzem připravil o možnost rozehrát.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního utkání a zatím sledujeme hodně překvapivý duel. Hostující Udinese se hned v úvodu dostalo do vedení a od té doby se s přehledem brání.
29'
Také hostující brankář Musso měl nyní velké problémy s odkopem od vlastní branky. Gólman Udinese musel zariskovat obloučkem na pravou stranu, což se mu povedlo.
28'
Na světě je první žlutá karta! Za svůj ostrý skluz ji dostává hostující Sema.
27'
Okaka si na polovině hřiště krásnou patičkou skvěle pokryl míč a byl faulován. Hostující celek si opět může pomoci kombinací na polovině domácích.
26'
Ani po tomto rohovém kopu se fotbalistům AC Milán nepodařilo ohrozit branku soupeře. Romagnoli hlavičkoval v záklonu a poslal míč kousek nad břevno.
25'
Domácí fotbalisté se dožadovali pokutového kopu, jenže rozhodčí ukázal, že obránce Udinese v pádu zasáhl míč pouze ramenem. Bude z toho další roh.
24'
Hernández poslal přihrávku na hranici pokutového území, jenže nikdo v červenočerném dresu se nedostal až do šestnáctky. Udinese zatím brání na jedničku.
23'
Domácí celek si rozehrávku rohového kopu ještě jednou zopakoval. Tentokrát hlavičkoval právě Theo Hernández, ale u přední tyče netrefil branku.
22'
Castillejo dostal přihrávku na pravou stranu, odkud přenesl míč na hranici velkého vápna, jenže Theo Hernández nepřesným centrem našel jen rukavice brankáře.
21'
Domácí AC zahrávalo další rohový kop, po kterém se snažil zakončit Zlatan Ibrahimović, jehož hlavička prosvištěla vysoko nad břevnem.
20'
Hostující brankář Musso si dal pozor na centr z levé strany a bez problémů si došel pro míč na malé vápno. Gólman Udinese následně rozehrál na levé křídlo.
19'
Stopeři Udinese nyní kombinují na vlastní polovině a snaží se otupit kombinaci AC Milán. Rozehrávku zatím diriguje výborně hrající William Troost-Ekong.
18'
Ibrahimovič dostal přihrávku na hranici velkého vápna, jenže byl těsně bráněn a nedokázal se s míčem u nohy otočit. Hráči v černobílém zatím skvěle přistupují.
17'
Udinese podniklo další bleskový výpad po levém křídle. Na přihrávku na značku pokutového kopu si naběhl Lasagna, který levačkou vůbec netrefil branku.
16'
Exekuce přímého kopu se ujal Samuel Castillejo, který zvolil technickou střelu kolem zdi, jenže jeho projektil prosvištěl vysoko nad břevnem.
15'
William Troost-Ekong fauloval v těsné blízkosti vlastního pokutového území a poslal rozběhnutého soupeře k zemi. AC Milán bude zahrávat přímý kop ze zajímavé pozice.
14'
AC Milán se zatím stále nemůže dostat do správného tempa. Fotbalisté domácího celku sice hrají s míčem na kopačkách, ale nedaří se jim probít se do šestnáctky.
13'
Lasagna si řekl o vysokou přihrávku do běhu. Aktivní fotbalista hostujícího celku si poté nepotykal se zpracováním a nechal se vytlačit k pomezní čáře.
12'
Gianluigi Donnarumma si musel dát pozor na další prudký centr z pravé strany hrací plochy. Domácí brankář tentokrát raději neriskoval a vyboxoval míč mimo velké vápno.
11'
Jens Stryger Larsen dostal prostor na pravé straně hrací plochy, prohnal se s míčem do blízkosti velkého vápna, jenže jeho centr byl příliš krátký.
10'
Giacomo Bonaventura se ujal rozehrávky přímého kopu z levé strany hrací plochy. Jeho centr přiletěl na přední tyč, kde hlavičkoval Romagnoli, ale jeho pokus prosvištěl nad břevnem.
9'
Domácím fanouškům se vstup jejich oblíbenců do dnešního duelu vůbec nelíbí a z tribun se začíná ozývat pískot. Své spoluhráče hned hecuje také samozvaný bůh Ibrahimović.
7'
Hostující celek se hned v úvodu dostává překvapivě do vedení! Domácí brankář Gianluigi Donnarumma vyrazil za hranici velkého vápna, aby odehrál míč do bezpečí, jenže jej odkopl jen do míst, kde byl JENS STRYGER LARSEN a ten trefil prázdnou branku!
6'
Ismaël Binnásir si skvěle splnil své defenzivní povinnosti a obral o balón rozběhnutého Mandragoru. Domácí středopolař sklidil za svůj obětavý zákrok potlesk.
5'
Andrea Conti byl pozdě u přihrávky na pravou stranu a ve skluzu už míč pouze zakopl do zámezí. Hráči Udinese mohou pokračovat v kombinaci na polovině domácího mužstva.
4'
Giacomo Bonaventura dostal přihrávku na levou stranu hrací plochy, jenže nikdo v červenočerném dresu se k odraženému balónu nedostal. Domácím hráčům zatím moc nefunguje zpracování.
3'
Obrana AC Milán si dala pozor na přihrávku za obranu, jenže nikdo v černočerveném dresu se k odraženému míči včas nedostal. Hosté mohou pokračovat ve hře.
2'
William Troost-Ekong si musel dát pozor na napadajícího Zlatana Ibrahimoviće. Švédský útočník jej naháněl snad třicet metrů, ale hostující obránce dokázal rozehrát.
1'
Hosté obstarali výkop do prvního poločasu dnešního utkání. Udinese se ihned vydalo dopředu, ale přihrávka na Okaku byla příliš krátká.
1'
Oba týmy už jsou na hrací ploše. AC Milán bude hrát v červenočerném, zatímco Udinese oblékne černobílé dresy.

AC Milán: G. Donnarumma – Conti, A. Romagnoli, Kjaer, Hernández – Castillejo, Kessié, Binnásir, Bonaventura – Ibrahimović, Leao.
Náhradníci: Begović, An. Donnarumma – Gabbia, Krunić, Paquetá, K. Piątek, Rebić, Suso.

Udinese Calcio: Musso – Becao, Troost-Ekong, Nuytinck – Stryger Larsen, de Paul, Mandragora, Fofana, Sema – Okaka, Lasagna.
Náhradníci: Nicolas, Perisan – Barák, De Maio, Nestorovski, Jajalo, Opoku, Teodorczyk, ter Avest, Walace.

Rozhodčí: Pairetto – de Meo, Santoro.
Vzájemný duel

Dnešní soupeři se spolu utkali hned v prvním kole. Udinese doma slavilo těsný triumf 1:0.
AC Milán

Naopak domácí AC Milán nemůže být se svými výkony v nejvyšší italské soutěži spokojen. Celek z města módy sehrál devatenáct zápasů, ve kterých vybojoval dvacet pět bodů a patří mu desátá pozice ligové tabulky. V posledních týdnech po příchodu Zlatana Ibrahimoviće jde výkonost AC nahoru. V posledním ligovém duelu totiž vyhrála 2:0 na půdě Cagliari a ve středu v poháru přehrálo 3:0 Spal.
Udinese Calcio

Udinese Calcio zatím prožívá takový průměrný ročník Serie A. V nejvyšší italské soutěži dosud sehrálo devatenáct zápasů, ve kterých vybojovalo dvacet čtyři bodů a patří mu dvanáctá pozice ligové tabulky. Ve vyrovnané soutěži však ztrácí jen pět bodů na šesté Cagliari. V posledním ligovém duelu rozstřílelo na svém hřišti výsledkem 3:0 Sassuolo. V týdnu však v poháru padlo výsledkem 0:4 na hřišti Juventusu.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Serie A mezi AC Milán a Udinese Calcio. Výkop je stanoven na 12:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62