Serie A - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  AC Milán : Verona - 2. února 2020   15:00

AC Milán
29' Çalhanoğlu
1:1
(1:1)
Verona
13' Faraoni  (Zaccagni)
AC Milán
G. Donnarumma – Calabria (77. Saelemaekers), Musacchio, A. Romagnoli, Hernández – Castillejo (90+3. Maldini), Kessié, Çalhanoğlu, Bonaventura – Rebić, Leao.
Chiffi – Liberti, Imperiale
Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Milán (82 955 míst)
Verona
Silvestri – Rrahmani, Günter, Kumbulla – Faraoni, S. Amrabat, Veloso, Lazović – Verre (70. Borini), Pessina – Zaccagni (90+4. Dawidowicz).

S konstatováním, že utkání mezi Milánem a Veronou skončilo remízovým stavem, se loučím a přeji vám příjemný zbytek dne.
Milánští v utkání, ve kterém hráli dlouhou přesilovku, berou pouze bod. Ovšem hrálo se atraktivní střetnutí, které dopadlo remízou. Do vyloučení se hrála vyrovnaná partie, ovšem poté se navyšoval tlak AC. V největší příležitosti ale trefil Samuel Castillejo pouze brankovou konstrukci, a tak otočení stavu nepřišlo. Verona dnes bude bod brát všemi deseti a nutno říct, že také zaslouženě.
90+5'
90+5'
Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne! Marco Silvestri (H. Verona) otálel s rozehrávkou a i on si prohlédl žlutou kartu.
90+5'
K odraženému míči se na hranici šestnáctky dostal Ante Rebić, který chtěl rychle zakončit. Ovšem míč poslal jen nad branku Verony, šance na vítězství tak Milánu uniká mezi prsty.
90+4'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Mattia Zaccagni, přichází Paweł Dawidowicz.
90+3'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Samuel Castillejo, přichází Daniel Maldini.
90+3'
V závěru zápasu si žlutou kartu prohlédl také Fabio Borini (H. Verona), který objel soupeře a musel být potrestán.
90+2'
Zakončení z levé strany vyrazil Marco Silvestri na druhou stranu šestnáctky, kde se pohyboval Samuel Castillejo. Jeho pokus pak zamířil do brankové konstrukce, AC bylo velmi blízko!
90+1'
K postranní čáře přistupuje čtvrtý rozhodčí, který ukazuje, že se budou hrát ještě čtyři minuty! To je čas, který Milánu zbývá k rozhodnutí!
89'
Do přihrávky soupeře sáhl nohou Alexis Saelemaekers, který pak udělal tři rychlé kroky. Zakončení belgického hráče mířilo jen nad břevno, čas pro AC rychle utíká.
88'
Lucas Paquetá pokazil přihrávku, po které se Verona vydala do protiakce. Ovšem Fabio Borini nezpracoval míč, a tak je znovu na tahu AC Milán.
87'
AC je stále hodně aktivní, ale druhou branku nemůže vsítit. Další centr poslal do velkého vápna Samuel Castillejo, ovšem na zadní tyči zasáhl brankář Marco Silvestri.
86'
Žlutou kartu dostává Matteo Pessina (Hellas Verona FC).
84'
Další akce AC skončila nepřesnou přihrávkou, když se nedomluvili Theo Hernández a Hakan Çalhanoğlu. Druhý jmenovaný totiž celou akci přeběhl, Verona bude vhazovat.
83'
Těžko říct, zda Alexis Saelemaekers střílel nebo centroval, každopádně míč putoval mimo hrací plochu. Následně s odkopem dlouho otálel Marco Silvestri, který si od fanoušků AC vyslechl pískot.
82'
A další zakončení, které bylo obranou Verony zastaveno. Tentokrát si míč přehodil na levačku Samuel Castillejo, jenž mířil na zadní tyč, ovšem znovu neúspěšně.
80'
Marco Silvestri znovu zachraňuje situaci, když zastavil další pokus soupeře. Tlak AC stále roste, ovšem otočení stavu zatím není na programu dne.
79'
V šestnáctce se přes obránce nedostal Samuel Castillejo, ovšem míče se zmocnil Hakan Çalhanoğlu, jenž přihrál na hranici vápna. Střelou se prezentoval Lucas Paquetá, jehož pokus byl zablokovaný. Stejně dopadl i Ante Rebić, a tak je stav stále beze změny.
77'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Davide Calabria, přichází Alexis Saelemaekers.
77'
Další rohový kop rozehrál Samuel Castillejo, jenž míč kroutil na zadní tyč. Z branky se pro centr vydal Marco Silvestri, který ve vzduchu vyšplhal nejvýše.
75'
Čas domácímu mužstvu rychle utíká, ovšem stále je ho dost na jeden vstřelený gól. Milánští jsou znovu s míčem na útočné polovině, jenomže hluboký blok nemohou překonat.
74'
V posledních minutách je hodně vidět Rafael Leao, který si aktuálně naběhl na levou stranu, ale vybojoval pouze rohový kop. Centr od praporku pak zamířil na první tyč, odkud byl odvrácen.
73'
Obraz hry teď bude takový, že se Verona bude hluboko bránit. Po centru zahrál rukou Rafael Leao, a tak Lucas Paquetá zakončoval zbytečně.
72'
Zakončením zpoza pokutového území se tentokrát předvedl Rafael Leao, jenž znovu mířil pouze doprostřed branky. Marco Silvestri si na tomto zakončení smlsnul.
71'
Dvacet minut má Milán na to, aby dnešní střetnutí rozhodl. AC se znovu pokusilo o přihrávku před branku, která ale byla odvrácená až za postranní lajnu.
70'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Valerio Verre, přichází Fabio Borini.
68'
Tak pozor! Do hry zasáhl VAR, který rozhodčímu doporučil vyloučit Sufjána Amrabata (Hellas Verona FC). Hostující hráč totiž šlapákem dohrál Samuela Castilleja, jenž inkasoval ránu do kotníku.
66'
Za výkon ve druhém poločase by si Verona zasloužila strhnout stav zápasu na svou stranu. Jenomže její zakončení je hodně chabé.
64'
Před brankou AC bylo znovu rušno! Míč mířil do malého vápna, kde se srazila dvojice obránců. K míči se pak nachomýtl Maraš Kumbulla, jenž se trefil do obličeje a zamířil těsně vedle branky.
63'
Prvotní akce Verony se nevydařila, ovšem aktivita hostujícího celku pokračovala! Ke střele se dostal Mattia Zaccagni, jenž orazítkoval levou tyčku. AC podruhé, v krátké době, pomohlo štěstí.
62'
Domácí hráči nikam nespěchají a kombinují na vlastní polovině. S rozehrávkou musel pomoci také brankář Gianluigi Donnarumma, jenž zvolil dlouhý nákop, po kterém se míče chopil Hellas.
61'
Verona se snažila projít do šestnáctky z pravé strany, jenomže Valerio Verre si trefil svou druhou nohu a míč zamířil za postranní čáru. AC tak je znovu na tahu a uvidíme, kam až to dotáhne tentokrát.
60'
Hraje se opravdu povedené utkání a je vidět, že oběma celkům se v posledních střetnutích dařilo. Uvidíme, zda se nějaký tým bude radovat z vítězství!
58'
Tentokrát se na sebe zlobí Davide Calabria, který zakončení hodně uspěchal. Samuel Castillejo přihrál do šestnáctky, kam si naběhl právě zmíněný obránce, jenž ohrozil pouze obránce na tribuně.
56'
Na pravé straně se o kličku pokusil Samuel Castillejo, ovšem obránce snažení přečetl a zasáhl. AC tak vhazovalo a nepřesnou střelou se pak prezentoval autor vyrovnávacího gólu.
55'
Milánští by měli znovu přidat, jinak by se jím mohlo stát, že budou znovu prohrávat. Verona totiž v posledních minutách znovu vytáhla drápky a pořádně obraně AC zatápí.
54'
A znovu Matteo Pessina, který už mohl vystřelit, ovšem volil kličku zpátky. Následně našel ve druhé vlně nabíhajícího Valeria Verrea, který vystřelil vedle pravé tyče.
52'
Tyč! Na levé straně dostal hodně prostoru Darko Lazović, jehož centr mířil na střed šestnáctky, kam si naběhl Matteo Pessina. Jeho hlavička byla tak přesná, že zamířila do vzdálenější tyče!
51'
Verona se snaží uklidnit hru kombinací na vlastní polovině, přesto byla nucena k přechodu na útočnou polovinu. AC totiž znovu vytáhlo napadání hodně vysoko.
50'
Milánští se hnali za další útočnou akcí, kterou také zakončili, ovšem pokus byl nepřesný. Rána sice mířila těsně vedle brány a vyvolala hodně emocí na tribunách, přesto je stav stále vyrovnaný.
48'
Vraťme se ale k dění na trávníku, kde jsou u balonu hostující hráči. Zakončení přišlo zpoza pokutového území, ale mířilo pouze doprostřed brány, Gianluigi Donnarumma tak v pohodě zasáhl.
47'
Při pohledu na hrací plochu to vypadá, že ani jedno mužstvo nestřídalo. Není se co divit, jelikož střetnutí nabízí opravdu skvělé výkony hráčů.
46'
Pokračujeme v utkání, které má velmi dobré parametry. Druhý poločas rozehrálo AC, které se pak pokusilo o dlouhý nákop po pravé straně.
46'
Úvodní poločas nabídl atraktivní podívanou, jelikož hra se neustále přelévala ze strany na stranu. Verona byla v úvodu aktivnější, za což byla odměněna gólem. Jenomže Milánští po standardní situaci vyrovnali a následně přebrali otěže zápasu. AC pak mělo více ze hry, ovšem další šance neproměnilo, a tak je stav zápasu vyrovnaný.
45+1'
45+1'
Milánští ztratili balon, a tak musel za záchranou brzdu zatáhnout Theo Hernández (AC Milán). Jeho zatažení za soupeřovo rameno bylo ohodnoceno žlutou kartou.
45+1'
K postranní čáře přistoupil čtvrtý rozhodčí, který ukazuje, že se bude hrát ještě šedesát vteřin navíc. Milánští jsou znovu s míčem na polovině soupeře.
45'
Centr z levé strany byl odvrácen na hranici velkého vápna, kde se pohyboval Giacomo Bonaventura, jehož pokus byl zablokovaný. Následně se o centr zleva pokusil ještě Ante Rebić, ale vybojoval pouze autové vhazování.
44'
Dobrých dvacet metrů si míč vedl u nohy Rafael Leao, který následně z hranice šestnáctky vystřelil. Jeho pokus byl soupeřem sražen na další rohový kop.
43'
AC vyslalo další pas do šestnáctky, kam nabíhal Ante Rebić. Sám chorvatský reprezentant byl překvapen, že bránící hráč chyboval, a tak se k zakončení nedostal.
42'
Hra se nám v posledních minutách přelévá ze strany na stranu. Verona vyslal zleva další centr, jenž mířil na zadní tyč, kam si nabíhal Marco Davide Faraoni. Jenomže obránce AC byl znovu na správném místě.
41'
Velkou chybu předvedl hostující brankář, který neudržel centrovaný míč v rukavicích. Toho chtěl využít Ante Rebić, jenž se dostal mimo šestnáctku, a tak vyslal technický pokus na zadní tyč, kde byli ale jen soupeři v modrém.
39'
Po delší době sledujeme aktivitu Verony, která vyslal do pokutového území centr, jenž byl odvrácen. Následně se ke střele dostal ještě Amir Rrahmani, jenže pokus za moc nestál.
37'
Centr od praporku zamířil na zadní tyč, odkud byl znovu poslán do zámezí. AC rozehrálo další roh, který poslal do hry Samuel Castillejo. Jeho pas našel na první tyči Rafael Leao, jehož hlavička byla nepřesná.
36'
Ante Rebić se spoluhráčům neustále nabízí a vybojoval alespoň rohový kop, který rozehraje za malou chvíli Hakan Çalhanoğlu. Milánští jsou po vyrovnání politi živou vodou.
34'
Po další kličce se o další centr postaral Ante Rebić, který balon opět poslal do míst, kde byl hostující obránce. Následně se Milánští dopustili útočného faulu.
33'
Ze středu hrací plochy až na levou stranu se s míčem dostal Giacomo Bonaventura, který následně přihrával na zadní tyč, kde se nacházel Samuel Castillejo. Ovšem opět do akce Milána zasáhl obránce soupeře.
32'
Velkou rychlost na levé straně nabral hostující Darko Lazović, který si míč píchl kolem soupeře, ale už jej na hrací ploše neudržel. Obrana AC znovu tak zapracovala na jedničku, i když měla obrovskou porci štěstí.
31'
Verona rozehrávala rohový kop, po kterém přišel protiútok AC! Přihrávka pak mířila do levé části šestnáctky, kde Ante Rebić udělal brankáři kličku. Ovšem následná přihrávka před branku už neprošla a Milánští budou rozehrávat pouze další rohový kop!
29'
AC Milán právě vstřelil branku!
Opravdu je po přímém kopu znovu vyrovnáno! HAKAN ÇALHANOĞLU se pokusil obstřelit zeď, ale zády míč tečoval Valerio Verre, který vlastnímu brankáři nedal šanci. Marco Silvestri se sice snažil vrátit zpátky a zasáhnout, ovšem byl krátký.
28'
Milánští vybojovali faul kousek za šestnáctkou, tohle je šance na vyrovnání. Míč si postavil Hakan Çalhanoğlu, který se pokusí zamířit přesně!
27'
Podpora ze strany fanoušků AC je obrovská. Také oni sledují snažení svého týmu, jenomže ani jeden ze dvou centrů úspěch neslavil. Verona hraje směrem do obrany zatím výborně.
25'
Domácí celek poslal do pokutového území další centr, ovšem odhlavičkoval jej bránící soupeř. AC tak má znovu balon na kopačkách a snaží se najít recept na obranu Verony.
24'
Prvním potrestaným hráčem zápasu je Amir Rrahmani (H. Verona), který na zelený pažit poslal pronikajícího Anteho Rebiće, jenž je velmi aktivní.
23'
Marco Davide Faraoni hraje opravdu skvělé utkání a znovu se pokoušel o klíčovou přihrávku do pokutového území. Obránce AC tentokrát celou situaci přečetl a včas zasáhl.
21'
Milánští zvyšují aktivitu a jsou znovu velmi často u míče. Zakončující Theo Hernández se obtočil kolem soupeře a pak vystřelil po zemi. Pokus domácího záložníka letěl jen doprostřed branky, a tak Marco Silvestri neměl problém zasáhnout.
20'
Zleva vnikl do pokutového území Ante Rebić, který doslova v kličkách zamotal soupeře. Chorvatský reprezentant pak přihrával před branku, ale našel jen skvěle postaveného soupeře.
19'
U levé postranní čáry se rozeběhl Rafael Leao, jehož poslal na trávník Amir Rrahmani. Milánští už rozehráli, ovšem balon putoval až k obráncům.
18'
Až nyní se Milánští prokombinovali na polovinu soupeře, ovšem domácím hráčům bez balonu schází pohyb. Takhle obranu Verony nepřekonají, což se vlastně opět potvrdilo.
17'
Milánští v posledních chvílích kazí lehké přihrávky a opět pustili Veronu do protiakce. Na levou stranu šestnáctky si naběhl Darko Lazović, jehož pokus z ostrého úhlu zkrotil Gianluigi Donnarumma.
15'
Verona dál pokračuje v aktivitě a znovu si připsala zakončení! Za pokutovým územím se soupeře zbavil Valerio Verre, jež pak mířil vedle levé tyče, ovšem pokus měl dobrou razanci.
13'
Hellas Verona právě vstřelila branku!
Hostující celek se celkem rychle dostává do vedení! Na levé straně došlo k nedůraznému bránění, a tak přišel centr, po němž přišlo přesné zakončení. MARCO DAVIDE FARAONI se pak v šestnáctce odpoutal od Thea Hernándeze a jako první se zapsal do statistik zápasu.
12'
Na levé straně vnikl do pokutového území Theo Hernández, který už mohl vystřelit, ovšem raději volil přihrávku do druhé vlny, která byla zastavená. Trochu mi připadalo, že se domácí hráč zakončení bál.
11'
Dalším centrem ze strany se uvedl Marco Davide Faraoni, jehož pas byl hodně nepřesný. Gianluigi Donnarumma tak bude rozehrávat od vlastní branky a Milánští budou opět na tahu.
10'
Znovu v kombinaci vidíme hostující mužstvo, které musí být hodně kreativní. AC totiž vytahuje napadání hodně vysoko a na malou chvíli soupeře o balon obralo.
9'
Na obou celcích je vidět, že dnes bránit rozhodě nechtějí. Čeká se na první chybu, která zatím nepřichází. Centrem ze strany se prezentoval hostující Darko Lazović, avšak v malém vápně byl připravený Gianluigi Donnarumma.
8'
Skvělá podívaná pokračuje, když Verona rozehrávala rohový kop. Centr od praporku se kroutil na první tyč, kde se nacházel pohotový Theo Hernández.
7'
Zatím sledujeme střetnutí, v němž je aktivnější AC. Ovšem tentokrát byla přihrávka pokažena na levé straně, a tak po autovém vhazování půjde dopředu Verona.
6'
Hraje se před skvělou diváckou kulisou, fanoušci jsou totiž hodně hluční. Aktuálně pozorovali pas AC, který mířil na zadní tyč. Ovšem nepřesný centr zastavil až brankář Marco Silvestri.
5'
Do pokutového území se snažil proniknout Marco Davide Faraoni, ovšem byl zastaven. Ke střele se tak z hranice vápna dostal Valerio Verre, jenž balon ale zpracoval rukou, a tak byla hra přerušená.
4'
První práci má hlavní rozhodčí, jenž po faulu musel přiběhnout mezi střídačky, aby uklidnil hostujícího trenéra a jednoho z hráčů Milána.
3'
Přihrávku za obránce dostal Ante Rebić, který musel hodně spěchat, aby balon udržel na hrací ploše. Následně přišel centr z levé strany, který byl ze šestnáctky odvrácen.
2'
Zatímco milánské AC nastoupilo v tradiční dresech, tedy proužkovaných černočervených barvách, tak Hellas Verona oblékla modrou sadu.
1'
Jdeme na atraktivní utkání, právě se totiž začalo. Jako první se balonu chopila Verona, která začíná kombinací na vlastní polovině. AC naopak vytáhlo napadání hodně vysoko.
1'

AC Milán: G. Donnarumma – Calabria, Musacchio, A. Romagnoli, Hernández – Castillejo, Kessié, Çalhanoğlu, Bonaventura – Rebić, Leao.
Náhradníci: Begović, An. Donnarumma – Conti, Brescianini, Maldini, Gabbia, Paquetá, Saelemaekers, Laxalt.

Hellas Verona FC: Silvestri – Rrahmani, Günter, Kumbulla – Faraoni, S. Amrabat, Veloso, Lazović – Verre, Pessina – Zaccagni.
Náhradníci: B. Radunović, A. Berardi – Bocchetti, Empereur, Pazzini, Dawidowicz, Di Carmine, Adjapong, Borini, Stępiński, Eysseric, Dimarco.

Rozhodčí: Chiffi – Liberti, Imperiale.
Oba celky najdeme v horní polovině tabulky, a tak nás zřejmě čeká atraktivní souboj. Lépe postavení jsou Milánští, které najdeme s jednatřiceti bod na osmé příčce. V posledních čtyřech zápasech AC třikrát zvítězili, čímž se posouvají blíže k evropským pohárům, na které už ztrácí pouze jediný bod. Ovšem i Verona se nachází ve výborné formy, jelikož má stejnou bilanci jako Milánští. Hellas tak najdeme na desáté příčce, když získalo devětadvacet bodů. Který z týmů se posune v tabulce výše? To začneme odtajňovat od 15 hodin.
Vítám všechny fanoušky a fanynky fotbalu u dvaadvacátého kola Serie A, v němž se proti sobě postaví AC Milán a Hellas Verona FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62