Serie A - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  AS Řím : Brescia - 24. listopadu 2019   15:00

AS Řím
49' Smalling (Lorenzo Pellegrini) • 57' Mancini (Smalling) • 67' Džeko (Smalling)
3:0
(0:0)
AS Řím
Pau López – Florenzi (C) (77. Santon), Smalling, Mancini, Kolarov – Diawara, Veretout – Zaniolo (80. Perotti), Lorenzo Pellegrini (72. Ünder), Kluivert – Džeko.
Fuzato, Cardinali – Çetin, Fazio, Antonucci, Perotti, Juan Jesus, Santon, Ünder.
Marco Di Bello – Alessandro Costanzo, Davide Imperiale
Olimpico, Řím
Brescia
Joronen – Sabelli, Cistana, Chancellor, Martella – Bisoli (84. Morosini), Tonali, Ndoj (62. Zmrhal) – Rômulo – Torregrossa (70. Ayé), Al. Donnarumma.

Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 8:3. Rohy: 17:6. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 17:10.
AS Řím se posouvá v tabulce na čtvrté místo, o bod páté Cagliari ale disponuje večerním zápasem v Lecce. Brescia po dnešní prohře zůstává poslední.
Dobojováno! Po nevýrazném prvním poločase favorizovaní Římané ve druhém dějství zcela přejeli Brescii a zejména díky skvělému přispění stopera Chrise Smallinga vítězí 3:0. Anglický fotbalista první branku vstřelil sám, na další dvě přihrál a měl důležitou roli také při bránění útočných akcí Brescie, kde pomohl k udržení čistého konta.
90+3'
90+3'
Domácí v nastaveném čase drží míč na svých kopačkách a volně si přihrávají, utkání se blíží ke svému závěru.
90+1'
Rozhodčí Di Bello k dnešním devadesáti přidává tři nastavené minuty. Nutno zmínit, že jsme v celém zápase neviděli jediné ošetřování.
90'
Edin Džeko potáhl míč po levém křídle, zasekl si jej před brankářem Joronenem a přihrál Ünderovi takřka před prázdnou branku, turecký křídelník ale nedokázal překonat jediného soka stojícího v cestě!
89'
Nebezpečnější ale jsou nadále domácí! Cengiz Ünder na hranici pokutového území napřáhl k zajímavé technické střele, která proletěla jen těsně nad břevnem.
88'
Brescia je v závěrečných minutách aktivnějším týmem, to už je ale za tříbrankové ztráty.
86'
Hosté vstřelili branku, která ale neplatí! Centr Jaromíra Zmrhala brankář López nejistě vyrazil před sebe do dobíhajícího Ayého, ten si ale při zpracování míče pomohl rukou, přistrčil si jej před sebe a zakončil do prázdné branky, rozhodčí ale přesně viděli tento prohřešek proti pravidlům.
84'
Střídání v týmu Brescia Calcio: ze hřiště odchází Dimitri Bisoli, přichází Leonardo Morosini.
83'
Římané v příštím kole hrají ve Veroně, pak zajíždí na trávník Interu Milán, Nicolo Zaniolo si tak nechal dát žlutou kartu takřka s jistotou úmyslně, aby byl k dispozici na šlágr s Interem.
81'
Po souhře s dlouholetým parťákem Kolarovem Edin Džeko prostřelil Joronena, rozhodčí mu ale odmávali těsný ofsajd, který potvrdilo i video.
80'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Nicolò Zaniolo, přichází Diego Perotti.
80'
Nicolo Zaniolo dostává i za tříbrankového vedení žlutou kartu za zdržování, kvůli niž si nezahraje příští kolo.
79'
Další šance domácích! Ünderova přihrávka z pravého křídla propadla k Džekovi, jehož pohotová střela z otočky mířila do horního rohu, Joronen ji ale výborně vyrazil!
77'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Alessandro Florenzi, přichází Davide Santon.
75'
Po nákopu na levé křídlo Zmrhal uspěl v hlavičkovém souboji s Florenzim, nenašel ale před brankou číhajícího Donnarummu.
74'
Rohový kop pro Brescii, hosté ale nedokázali nijak ohrozit Pau Lópeze.
72'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Lorenzo Pellegrini, přichází Cengiz Ünder.
71'
Lorenzo Pellegrini střílel jen do zdi, pak se do odraženého míče opřel Kolarov a jeho rána prosvištěla nad břevnem Joronenovy branky.
70'
Střídání v týmu Brescia Calcio: ze hřiště odchází Ernesto Torregrossa, přichází Florian Ayé.
70'
Po nedovoleném zákroku Romula budou domácí zahrávat standardní situaci z nějakých třiceti metrů od branky. Naturalizovaný Ital navíc inkasuje žlutou kartu.
68'
Hosté mohli brzy snížit, Donnarummovu prudkou ránu brankář López vyrazil nad břevno.
67'
AS Řím právě vstřelil branku!
I z dalšího rohu Římané udeřili! Pellegriniho centr znovu našel Chrise Smallinga, jehož hlavičku si před brankářem Joronenem zpracoval naprosto osamocený EDIN DŽEKO a s přehledem zavěsil míč pod břevno!
66'
Pellegrini zakroutil svůj centr do kapsy mezi hostující obranu a brankáře, hosté dokázali míč odvrátit na roh.
65'
Římané jsou ale nadál při chuti a budou moci zahrávat standardní situaci v hloubi útočné poloviny.
63'
Domácí už se radovali z třetí branky, když dalekonosnou ránu Aleksandara Kolarova dorazil do sítě Nicolo Zaniolo, rozhodčí ale po kontrole videa našli problém, když chvíli před Kolarovovou střelou míč už byl za postranní čárou a branka je tak odvolána!
62'
Střídání v týmu Brescia Calcio: ze hřiště odchází Emanuele Ndoj, přichází Jaromír Zmrhal.

Během závěrečné půlhodiny se dočkáme i českého zastoupení.
62'
Římané už jsou zase nastěhováni na útočné polovině a dobývají hostující defenzivu.
60'
Po následném rohu vznikl závar před brankou Brescie, Lorenzo Pellegrini se ale ke střeleckému zakončení neprobojoval.
59'
Už to mohlo být o tři branky! Edin Džeko dostal přihrávku do běhu a prudkou ránou vyzval k důležitému zákroku Jesseho Joronena, ten hokejovým semaforem vyboxoval míč nad branku.
57'
Nakonec to jsou stopeři, kteří zachraňují produktivitu AS Řím! Po předchozím rohu Smalling s Mancinim zůstali ještě v pokutovém území, Smalling si naskočil na pas na pravé křídlo a hlavou přihrál GIANLUCOVI MANCINIMU, jenž si počínal jako zkušený střelec a parádním lobem z první pokořil Joronena!
57'
Dalšímu rohu Kolarova se hosté ubránili, v držení míče ale pokračují Giallorossi.
55'
Kolarovova střela zpoza pokutového území je sražena hostujícími zadáky, Brescii se pak nepovedlo dobře rozjet možný protiútok.
53'
Domácí jsou při chuti, Veretout střílel zpoza pokutového území, mířil ale jen do finského brankáře hostů.
52'
Hosté se pokusili rozehrát nakrátko, sehráli to ale katastrofálně a Římané rozjeli rychlý brejk, v jehož závěru to bylo snad až pět na jednoho, Kluivertův centr ale zamířil jen do náruče brankáře Joronena.
51'
Brescia bude moci brzy odpovědět, hosté vybojovali standardní situaci u rohu pokutového území.
49'
Desátý roh Římanů přinesl první gólovou radost na Olympijském stadiónu! Pellegriniho centr našel CHRISE SMALLINGA, jehož hlavičku bránící Andrea Cistana srazil mimo dosah brankáře Joronena!
48'
Druhý centr pokračuje tak, jak skončil ten první, tedy rohovými kopy. Ten první vybojoval Pellegrini průnikem po pravém křídle.
46'
Po přestávce se pokračuje beze změn v sestavách.
46'
První poločas se hrál takřka bez prodlev a hlavní rozhodčí Di Bello k němu nepotřeboval žádné nastavení.

Utkání zatím nabídlo jen festival rohových kopů (9:5) a po jedné šanci na obou stranách, na změnu skóre si ale musíme počkat.
45'
45'
Na opačné straně mohl zahrozit Aleksandar Kolarov, jeho střelu ale Sabelli odrazil do bezpečného prostoru.
44'
Čtrnáctý roh zápasu přinesl zatím největší šanci! Před brankou se totiž objevil naprosto osamocený Alfredo Donnarumma, zblízka ale minul!
44'
Tentokrát Bisoli poslal vzdušný centr ke vzdálenější tyči, domácí jej srazili za branku na další roh.
43'
Bisoli jej rozehrál po zemi, následně Brescia získala další roh.
42'
Po obranném zákroku Kolarova tentokrát budou rohový kop zahrávat hosté, celkově se jedná už o dvanáctý roh v rámci prvního poločasu.
41'
Také dalšímu centru od praporku se hosté v poklidu ubránili. Vyjma jedné
nebezpečné střely Pellegriniho domácí z těch rohových kopů nevytěžili vůbec nic.
40'
Nicolo Zaniolo průnikem po pravém křídle vybojoval už devátý roh domácího týmu.
39'
Další útočná snaha domácích, Zaniolův pas před branku si hrudí zpracoval bránící Stefano Sabelli.
38'
Centrů před branku Brescie létá opravdu mnoho, ten další z kopačky Florenziho Edin Džeko v tísni prodloužil daleko mimo hostující svatyni.
37'
Do Kolarovova centru se výborně vložil Sabelli, hrající místo potrestaného Aleše Matějů a odrazil míč za postranní čáru.
35'
Po Kolarovově rohu je domácím pískán útočný faul před brankou Jesseho Joronena.
34'
Rychlou odpověď domácích vedl po levé straně Kolarov, po individuálním průniku končí jeho tečovaná rána v boční síti Joronenovy branky.
34'
První střelu na branku v celém zápase si připisuje Emanuele Ndoj, jeho pokus brankář López vyráží k postranní čáře.
33'
Sedmému rohu se hosté ubránili, pak po velmi sporné situaci na hraně faulu vybojovali míč v blízkosti vlastního pokutového území a mohli vyrazit do rychlého brejku, ten byl ve středu hřiště zbrzděn.
32'
Nápor Vlků začíná sílit, vybojovali další roh.
31'
Po šestém rohu už domácí měli přeci jen šanci! Ve skrumáži před brankou se míč odrazil ke zcela volnému Lorenzu Pellegrinimu, jeho křižná střela ale zamířila za vzdálenější tyč hostující branky!
29'
Ovšem ani další Kolarovův centr se nesetkal s úspěchem.
29'
Po práci Edina Džeka na levém křídle je tu další rohový kop pro Giallorossi
28'
Do třetice velmi nepovedený roh Římanů, z hlediště byl slyšet hluboký povzdech.
28'
Tečovaný nákop Diawary do pokutového území Cistana před Džekem srazil na roh, domácí hlavičkáři už zase míří před Joronena.
27'
Další nepřesná souhra domácích, Džeko měl příliš daleko k nákopu Florenziho, nadále čekáme na jakoukoliv zajímavější situaci.
25'
Na opačné straně zpoza pokutového území střílel Tonali, jeho prudká rána ale prosvištěla výrazně vedle římské branky.
23'
Kolarov ale od praporku trefil prvního protihráče, který stál míči v dráze před branku.
23'
Kolarovův centr vnějším nártem Andrea Cistana srazil vedle vlastní branky, pokračovat se bude rohovým kopem.
21'
Nepovedený rohový kop domácích, skákavý centr Kolarova Zaniolo vrátil zpět k autorovi rohu, ten už ale v tu chvíli stál v ofsajdu.
20'
Florenziho centr brankář Joronen vyrazil jen k osamocenému Pellegrinimu, jeho rána od rohu pokutového území byla sražena ke Kluivertovi, ten se přidává ke spoluhráčům z obrany a bez přípravy pálil vysoko nad břevno.
19'
Alfredo Donnarumma se před římskou brankou pokusil zpracovat dlouhý pas zleva, míč ale jen prodloužil k brankáři Lópezovi a chytil se za hlavu, neboť z této akce se dalo vytěžit více.
18'
Dimitri Bisoli byl faulován ve středu pole, těžce se zvedal z trávníku, bude ale v pořádku.
17'
Alessandro Florenzi se odhodlal k zakončení z obrovské dálky, podobně ale jako před chvílí Kolarov špatně sklopil nárt a rovněž pálil několik metrů nad soupeřovu branku.
16'
Hosté sehráli rychlou akci na pravé straně hřiště, Bisoli tam vysunul Romula, jemuž se ještě povedlo přihrát před brankou, Donnarumma se ale přes bránícího Manciho neprotlačil k míči, navíc podle rozhodčích to byl právě útočník Brescie, kdo se naposled dotkl míče a je z toho odkop od římské branky.
15'
Florenziho pas do pokutového území letěl mimo dosah jeho spoluhráčů a doputoval za branku Brescie, brankář Joronen už rychle rozehrál.
14'
Domácí pozvolna rozehrávají od obranného kvarteta na vlastní polovině, zatím se na tu soupeřovu moc neženou.
12'
Útočná snaha domácích ještě pokračovala, zakončil ji Kolarov ránou z dálky vysoko nad branku Jesseho Joronena.
12'
Centr Lorenza Pellegriniho od rohového praporku hosté odklidili do bezpečí.
11'
Aleksandar Kolarov podnikl zajímavý výpad do pokutového území, tam si proti početní převaze naložil příliš velké sousto, domácí ale budou moci zahrávat rohový kop.
10'
Martellově centru se domácí bezpečně ubránili a po odrazu míče za postranní čáru se autového vhazování ujme Aleksandar Kolarov.
9'
Hosté ale zůstanou u pokutového území Římanů, vybojovali rohový kop.
9'
Domácí brankář López teď musel vyběhnout daleko z branky, aby byl u míče dříve než Donnarumma, povedlo se mu to na výbornou a zamezil samostatnému úniku hostujícího útočníka.
7'
Diawara se pokusil prostrčit kolmici na pravé křídlo rozběhnutému Zaniolovi, ten ale měl k míči příliš daleko, pak se nedůvěřivě podíval na svého spoluhráče po zaskřípání v souhře.
6'
Kolarov zleva přihrával do pokutového území Pellegrinimu, tomu ale nevyšel první dotyk s míčem, ten mu odskočil od kopačky a bylo po šanci.
4'
Aleksandar Kolarov si během reprezentační přestávky zahrál za Srbsko netradičně na postu stopera, v římském dresu se ale zase vrátil na klasický post levého beka, teď je po jeho centru pískán nedovolený zákrok Edina Džeka před brankou.
3'
První střelecký pokus zápasu patří hostům, Donnarumma se šikovně otočil s míčem kolem protihráče a namířil si to k pokutovému území, před ním střílel bodlem výrazně mimo branku. Pak se marně dožadoval odpískání údajné teče.
2'
Edin Džeko se pokusil zaútočit po levé straně pokutového území, neprobil se ale kolem Chancellora. Hostující obránce zahrál natolik dobře, že odrazem od bosenského útočníka vybojoval odkop od branky.
1'
Rozehráno! Římané hrají v tradičních červených dresech, Brescia pro dnešní zápas oblékla bílou sadu.
1'
Trojice rozhodčích v čele s Marcem Di Bellem přivedla fotbalisty na Olympijský stadión v Římě, jehož ochozy jsou poloprázdné. V italské metropoli o tento zápas není valný zájem.

AS Řím: Pau López – Florenzi (C), Smalling, Mancini, Kolarov – Diawara, Veretout – Zaniolo, Lorenzo Pellegrini, Kluivert – Džeko.
Náhradníci: Fuzato – Çetin, Fazio, Antonucci, Perotti, Juan Jesus, Santon, Ünder.

Brescia Calcio: Joronen – Sabelli, Cistana, Chancellor, Martella – Bisoli, Tonali, Ndoj – Rômulo – Torregrossa, Al. Donnarumma.
Náhradníci: Alfonso – Ayé, Gastaldello, Mangraviti, Magnani, Matri, Špalek, Morosini, Zmrhal.

Rozhodčí: Marco Di Bello – Alessandro Costanzo, Davide Imperiale.
Brescia Calcio:

Brescii se po postupu do nejvyšší soutěže zatím příliš nedaří a momentálně je na poslední 20. pozici se 7 body a skóre 10:20. V posledním zápase Brescia přivítala na své půdě Turín. Ovšem už v 17. minutě hosté získali pokutový kop, který proměnil Belotti. O devět minut později se naskytla další penalta pro hosty a opět jí proměnil Belotti. Pokažený poločas završil český hráč Matějů, který byl vyloučen po druhé žluté kartě. V 75. minutě šel Turín do tříbrankového vedení po trefě Berenguera, který se následně trefil ještě o šest minut později. Brescia tak utrpěla debakl 0:4. Nejlepším střelcem je se 4 góly Donnarumma.
AS Řím:

Řím se aktuálně nachází na 5. místě s 22 body a skóre 20:14. V posledním zápase zavítal na Stadio Ennio Tardini, kde hraje své domácí zápasy Parma. První poločas byl velice vyrovnaný a nakonec nám branku nepřinesl. To ale vynahradila druhá půle, jelikož v 68. minutě otevřel brankový účet Sprocati a Parma tak šla do vedení. V 90+3. minutě potvrdil překvapivou výhru domácích Cornelius. AS Řím tak prohrál 0:2. Nejlepším střelcem je s 5 góly Džeko.
Ve 13. kole Italské Serie A se proti sobě utkají týmy AS Řím a Brescia Calcio. Naposled se spolu tato mužstva utkala před 8 lety na půdě Říma, ovšem tam se zrodila remíza 1:1. Dnes se bude opět bojovat na stadionu Olimpico v Římě, který nabídne kapacitu pro 72 698 diváků. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Marco Di Bello a jeho asistenti Alessandro Costanzo a Davide Imperiale. Úvodní výkop je naplánován na 15:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62