Serie A - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Atalanta : Parma - 6. ledna 2020   15:00

Atalanta
11' A. Gómez (de Roon) • 34' Freuler (A. Gómez) • 43' Gosens  • 60' Iličić (Gosens) • 71' Iličić (Tolói)
5:0
(3:0)
Atalanta
Sportiello – Tolói, Palomino, Djimsiti – Hateboer, de Roon, Freuler, Gosens – A. Gómez (C) (78. Malinovskyj) – Iličić (84. Traoré), Muriel (72. D. Zapata).
Pasqua F. (ITA)
Stadio Atleti Azzurri d'Italia, Bergamo (ITA)
Parma
Sepe – Iacoponi, Alves (C), Gi. Pezzella – Darmian, Grassi (78. Brugman), Hernani, Barillà, Kucka (67. Laurini) – Kulusevski, Sprocati (46. Inglese).

Z tohoto duelu je to vše. Děkujeme za pozornost a přejeme krásný zbytek dne. Na viděnou.
Příští zápas čeká Atalantu v sobotu, kdy se na San Siru utká s druhým Interem Milán. Parma se pokusí o dva dny později odčinit dnešní debakl v domácím utkání s Lecce.
Bergamo se vítězstvím přiblížilo v tabulce Serie A čtvrtému AS Řím na rozdíl jediného bodu a brousí si zuby na pozice zaručující účast v základní fázi Ligy mistrů. Parma zůstává jen těsně za pohárovými příčkami sedmá.
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 11:1. Střely mimo: 7:2. Rohy: 2:2. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 12:13.
Rozhodčí Pasqua byl k hostům milosrdný a rozhodl se za rozhodnutého stavu nenastavovat. Atalanta tak po AC Milán poráží stejným výsledkem i Parmu. Pod drtivou výhru 5:0 se nejvýrazněji podepsal Josip Iličič, jenž se prosadil hned dvakrát a navýšil počet svých letošních zásahů na devět. Další branky přidali Gómez, Freuler a Gosens. Parma směrem dopředu nepředvedla zhola nic a prohrává naprosto zaslouženě.
90'
89'
To Sepe se musí mít na druhé straně na pozoru. Proti poslední dělovce ale zasahovat nemusel, neboť letěla příliš vysoko.
88'
Domácí fotbalisté v posledních minutách viditelně polevili, a tak se dostává v závěru zápasu trochu do hry i jinak nevýrazná Parma. Na vytíženosti Sportiella to ale nic nemění, brankář Bergama by si mezi tyčemi klidně mohl dát šlofíka.
87'
Tak se skutečně stalo, míč ale přistál na hlavě jednoho z domácích, který ho dostal do bezpečných míst.
86'
Po faulu Tolóie bude Parma zahrávat standardku z levé strany hřiště. Očekávat lze nadýchaný centr do vápna.
85'
Atalantě je pískán velmi těsný ofsajd, z něhož vybíhal po pasu z hloubi pole čerstvý Duvan Zapata.
84'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Josip Iličić, přichází Amad Traoré.
84'
Gosens si bere míč do rukou a chystá se na útočné polovině vhazovat. Nejprve ale ještě dojde na poslední střídání.
82'
Do konce zápasu zbývá i s nastavením zhruba posledních deset minut a o vítězi je de facto rozhodnuto. Parma je dnes směrem dopředu totálně bezzubá, což dokumentuje i poslední nákop směrem vpřed. Ten nikým neatakován dolétl pouze k Sportiellovi.
81'
Po nedovoleném zákroku střídajícího Lauriniho mají balon opět domácí.
79'
Hateboer jen tak letmo podkopl Pezzellu, což pozornosti rozhodčích neušlo. Balon pro Parmu.
79'
Parma už má pro dnešek vystřídáno, domácí trenér Gasperini ještě jednu čerstvou krev může na trávník poslat.
78'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Alejandro Gómez, přichází Ruslan Malinovskyj.
78'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Alberto Grassi, přichází Gastón Brugman.
77'
Domácí za mohutného potlesku tribun pohodlně kombinují s balonem. Hráči Parmy běhají bez něj a rychle jim docházejí síly.
74'
Iličić by rád zaútočil na hattrick! Tentokrát zkoušel zpoza vápna technickou střelu k levé tyči, balon ale letěl příliš vysoko.
72'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Luis Muriel, přichází Duván Zapata.
71'
Žlutou kartu dostává Hernani (Parma Calcio 1913).
71'
Bergamo právě vstřelilo branku!
JOSIP ILIČIĆ přidává v krátkém sledu svou druhou branku! Slovinec protancoval na malém prostoru kolem dvou bránících protihráčů a vystřelil ze středu šestnáctky přesně k levé tyči. Iacoponi se jen díval, kterak kolem něj domácí kanonýr prosvištěl.
70'
Remo Freuler se provinil faulem, po němž vytáhl hlavní rozhodčí Pasqua z kapsičky žlutou kartu.
69'
Murielovi utekl i přes veškerou snahu balon do zámezí. Přesto byl fanoušky oceněn potleskem.
67'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Juraj Kucka, přichází Vincent Laurini.
67'
Gómez si pohrál s bránícími protihráči, hodil si na pravé straně vápna míč na levačku a vypálil. Jeho přízemní projektil jen těsně minul bližší tyč. Bergamo je teď na koni.
66'
Iličić si nachystal balon na střelu a zkusil tentokrát štěstí z nějakých dvaceti metrů, míč ale našel na středu branky připraveného Sepa.
64'
Držení míče: 54 – 46 %
62'
Na stadionu v Bergamu panuje výborná atmosféra. Ještě aby ne, Atalanta má po poslední výhře 5:0 nad AC Milán opět blízko k tomu, aby soupeři uštědřila "bůra".
60'
Po hodině hry je na světě další krásná branka! Gosens se uvolnil na levé straně a odcentroval na úroveň penaltového puntíku, kde se napravo od něj opřel do míče JOSIP ILIČIĆ. Sepe se po jeho dělovce do levé šibenice jen ohlédl.
59'
Hostující kapitán Alves adresoval na levé straně hrací plochy dlouhý pas Inglesovi, ten byl ale bleskově obrán o míč Djimsitim.
57'
Domácí bek je po nezaviněném zásahu slovenského záložníka viditelně otřesen. Stále se tak nehraje.
56'
Kucka udeřil v souboji o míč loktem Tolóie a vykoledoval si žlutou kartu.
54'
Další standardní situace Bergama. Mimo bránu tentokrát skončilo zakončení Muriela. Atalantu to ale mrzet nemusí, má nahráno.
53'
Zodpovědnost vzal na sebe Iličič, jeho utažená dělovka levačkou ale prosvištěla nad břevnem.
52'
Gómez byl necelý metr před čárou lemující šestnáctku zezadu přistrčen Barillou. Je z toho pro Atalantu velmi výhodná standardka.
51'
Sportiello se po dlouhé době zahřál úspěšným zákrokem. Střela, kterou pohodlně ukryl v rukavicích, neměla žádnou šanci na úspěch.
49'
Po přihrávce z pravé strany hřiště se ke střele z velkého vápna dostal Hateboer. Ten ale nezamířil vůbec přesně.
48'
Darmian měl k dispozici autové vhazování na útočné polovině, Parma se ale nepřesnou přihrávkou zahnala zpět na svou půlku. Iacoponi následně volí malou domu na vlastního brankáře.
46'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Mattia Sprocati, přichází Roberto Inglese.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:03.
Fotbalisté Atalanty jsou na nejlepší cestě za třemi body. Domácí favorit v úvodním dějství zcela ovládl dění na hřišti a soupeře z Parmy nepustil do vážnější šance. Samotné Bergamo se pak dokázalo i třikrát prosadit. Skóre otevřel už v 11. minutě nádhernou trefou do šibenice z nějakých dvaceti metrů Gómez. Deset minut před pauzou se stejný hráč vtělil do role nahrávače, z čehož těžil Freuler, jenž pokořil Sepa technickým dloubáčkem. Ve 43. minutě se ještě odrazila střela Iličiče k volnému Gosensovi, jenž míč pověsil nekompromisně pod břevno. Suma sumárum – Bergamo vede po 45 minutách nad Parmou neohroženě o tři kusy!
45+1'
45+1'
Hernani přiťukl balon Kuckovi, jeho dělovka byla ale na hranici vápna zblokována, a tak k ohrožení domácí klece opět nedošlo.
45'
Parma bude mít v závěru úvodního dějství možnost zahrozit ze standardní situace. Aktéři zápasu se stěhují před Sportiella
43'
Záhy navíc přidávají domácí třetí zásah! Iličičova střela z pravé strany pokutového území byla sražena na zadní tyč ke zcela volnému ROBINU GOSENSOVI, který si zpracoval balon na střelu a napálil ji nekompromisně pod břevno!
42'
Fotbalisté Bergama spokojeně kombinují s míčem před vlastní šestnáctkou. Favorit drží otěže zápasu pevně ve svých rukou.
41'
Pezzella vhazoval poblíž rohového praporku. I tento míč, který vhodil do velkého vápna, Parma bleskově ztratila.
40'
Balon se ale záhy stal kořistí domácích hráčů, kteří hru opět přesouvají na soupeřovu polovinu.
39'
Nebezpečná přihrávka Barilly končí jen rohovým kopem. Gól by se Parmě hodil jako sůl.
38'
Iličič přihrával do velkého vápna Murielovi, jehož střelecký pokus tečoval dotírající Iacoponi do rukavic Sepa.
36'
Muriel dostal až příliš volného prostoru, a tak se odhodlal k odvážné střele z nějakých osmnácti metrů. Skákavý balon minul vzdálenější tyč jen o decimetry.
34'
Domácí navyšují vedení! REMO FREULER si na hranici šestnáctky narazil míč s Gómezem a krásným dloubáčkem z levé strany velkého vápna elegantně přehodil padajícího Sepeho.
30'
Hernani zkoušel přímou střelu, kterou tlačil do pravého horního růžku domácí svatyně. Sportiello ale zasahovat nemusel, neboť míč letěl více než metr nad branku.
29'
První žlutá karta přilétla i na domácí adresu. Autor zatím jediné branky Gómez sundal skluzem Sprocatiho, a jakkoliv s verdiktem rozhodčího nesouhlasí, bude duel dohrávat se žlutou kartou.
28'
Následný přímý kop z dobré pozice rozehrál sám faulovaný Iličič, slovinský útočník ale poslal míč jen do zdi těl.
27'
Pezzella zastavil Iličićův úprk pouze za cenu žluté karty.
26'
Po následném rohovém kopu hlavičkoval k levé tyči Djimsiti, balon ale skončil po drobné teči v Sepeho rukavicích.
25'
Josip Iličič si na pravé straně vápna zasekl míč na levačku a vystřelil k bližší tyči. Sepe jeho dělovku mířící do horního růžku vytěsnil na rohový kop.
24'
Juraj Kucka byl ve vzdušném souboji na polovině hřiště poslán k zemi nedovoleně. Rozhodčí fouká do píšťalky.
22'
Výborný obranný skluz Hateboera, po němž mají domácí autové vhazování. Míč si zdviženými rukami žádali hráči obou týmů, rozhodčí se ale přiklonili na stranu pruhovaných.
21'
To jeho protějšek se nyní musel činit. K přízemní střele se uvolnil Iličič, balon mířící doprostřed branky ale zkrotil pozorný Sepe.
20'
Fotbalisté Parmy si přihrávali s míčem okolo středového kruhu. Posléze rozjeli kombinaci směrem vpřed, byl z toho ale jen odevzdaný míč pro zadáky Bergama. Sportiello se zatím v brance musí hodně nudit.
18'
Darmian fauloval v pádu Gosense. Meruna se stěhuje do držení Atalanty.
17'
Hateboer přihrával na hranici šestnáctky, tam ale domácí o balon přišli. Následně je navíc pískán útočný faul.
15'
Atalanta měla k dispozici rohový kop, centr vyslaný z levé strany byl ale přetažený, a tak z něj žádné nebezpečí nevzešlo.
14'
Útočné snažení Grassiho končí na zdviženém praporku pomezního sudího, jenž signalizoval ofsajd. Hrát může opět Bergamo.
12'
Domácí celek se velmi rychle dostal do vedení. Uvidíme, jak na inkasovaný gól zareaguje Parma, která toho zatím příliš nepředvedla.
11'
Tak to byla fotbalová nádhera! De Roon našel na středu hřiště ALEJANDRA GÓMEZE, který si připravil míč na střelu a krásnou ranou levačkou zpoza vápna vymetl pravou šibenici Sepeho svatyně.
10'
Gosensův pokus o centr z levé strna zblokoval Darmian tak šikovně, že se od něj odrazil míč po cestě do zámezí ještě opět od Gosense. Místo rohu tak následuje odkop od branky.
9'
Po následném centru se před Sepeho bránou utvořila skrumáž, do zakončení se ale domácí nedostali.
8'
Iličič nejprve přišel na pravém okraji hrací plochy o balon, o chvíli později mu přišlápl nohu Barillà. Je z toho žluté napomenutí.
6'
De Roon uvedl do hry autové vhazování. Bergamo se čím dále častěji pohybuje s míčem na polovině Parmy, na vážnější možnost ovšem stále čekáme.
5'
Domácí podnikli rychlý výpad po levé straně, Hateboerova přihrávka ale byla nepřesná. Na pravém křídle se pak k balonu dostal Iličič, hosté ovšem včas zasáhli.
3'
Atalanta se poprvé dostala na delší dobu na polovinu soupeře, do velkého vápna ale ještě balon neprocedila.
2'
Centr z pravé strany dolétl pouze na přední tyč, kde se stal kořistí jednoho z pozorných domácích hráčů.
1'
Parma vybojovala hned na konci úvodní minuty první rohový kop.
1'
Favorité z Bergama nastoupili do zápasu v pruhovaných modro-černých dresech, hosté z Parmy v bílých.
1'

Atalanta Bergamasca Calcio: Sportiello – Tolói, Palomino, Djimsiti – Hateboer, de Roon, Freuler, Gosens – A. Gómez (C) – Iličić, Muriel.
Náhradníci: Gollini, F. Rossi – Barrow, Castagne, Malinovskyj, A. Masiello, Pašalić, Traoré, D. Zapata, Okoli.

Parma Calcio 1913: Sepe – Iacoponi, Alves (C), Gi. Pezzella – Darmian, Grassi, Hernani, Barillà, Kucka – Kulusevski, Sprocati.
Náhradníci: Alastra, Colombi – Adorante, Brugman, Cornelius, Dermaku, Inglese, Laurini, Scozzarella, Siligardi.

Rozhodčí: Pasqua F. (ITA).
Poslední dvě vzájemná utkání ovládla Atalanta. Naposledy se tak stalo na konci loňského března, kdy vyhrála na půdě soupeře 3:1. Naplní fotbalisté z Bergama roli favoritů i tentokrát?
Nad očekávání si zatím vede v letošním ročníku Serie A Parma. Fotbalisté z dvousettisícového města mají jen o šest bodů méně než Atalanta a v tabulce se tak nacházejí na solidní sedmé pozici. Parma aktuálně táhne sérii tří zápasů bez porážky v řadě, kalendářní rok 2019 uzavřela domácí remízou 1:1 s Bresciou. Nejlepším střelcem týmu je s pěti góly Andreas Cornelius, šestadvacetiletý dánský útočník ale vinou poraněného stehna do duelu nezasáhne.
Atalanta je s 31 nasbíranými body na páté příčce tabulky, což je pozice, která zajišťuje účast v základní skupině Evropské ligy. Klub z Bergama však může pomýšlet i na vyšší pozice. Po překvapivé nedělní porážce římského AS se může Atalanta v případě výhry přiblížit věhlasnému tabulkovému sousedovi na rozdíl jediného bodu. O formě týmu svědčí i nedávné drtivé vítězství nad AC Milán v poměru 5:0. Devízou party okolo desetibrankového kolumbijského kanonýra Luise Muriela je ofenzíva – Atalanta se totiž pyšní vizitkou nejlepšího útoku celé soutěže. Do sítí soupeřů se dosud trefilo Bergamo ve 43 případech. Druhé Lazio má v tomto směru o tři nastřílené branky méně.
Příjemné odpoledne. Italská Serie A má na programu netradičně hned šest pondělních zápasů. My se v tomto textovém přenosu zaměříme na měření sil mezi týmy Atalanta Bergamasca Calcio a Parma Calcio 1913. Obrovským papírovým favoritem tohoto utkání 18. kola bude domácí celek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62