Serie A - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brescia : Cagliari - 19. ledna 2020   15:00

Brescia
27' Torregrossa (Tonali) • 49' Torregrossa (Tonali)
2:2
(1:1)
Cagliari
20' João Pedro  (Nández) • 68' João Pedro
Brescia
Joronen – Sabelli, Chancellor, Mangraviti, Cistana – Ndoj (46. Dessena), Tonali, Rômulo (C) – Špalek (46. B. Bjarnason) – Torregrossa, Al. Donnarumma (74. Balotelli).
A. Giua – M. Passeri, E. Caliari
Stadio Mario Rigamonti (Brescia).
Cagliari
Olsen – Faragò, Pisacane, Klavan, Pellegrini – Nández (89. Cerri), Cigarini (73. Ch. Oliva), Rog (53. Ionita) – Nainggolan (C), João Pedro – Simeone.
Rafael, Cragno – Lykogiannis, Walukiewicz, Birsa, Ch. Oliva, Ionita, Cerri.

Děkuji za pozornost, přeji hezký zbytek neděle a úspěšný start do nového týdne.
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 6:10. Střely mimo: 3:8. Rohy: 2:7. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 10:17.
I druhá půle přinesla dva góly, tentokrát však začali lépe domácí, když fantastickou ránu z dálky přetavil v gól Ernesto Torregrossa. Hosté však díky svému nejlepšímu střelci vyrovnali, následně mohly oba celky skórovat potřetí, ale to se už nestalo a utkání tak končí nejspíš spravedlivou remízou.
90+5'
90+4'
Vypadá to, že tento duel vítěze mít nebude, další útok hostů končí neúspěšně a po Joronenově rozehrávce zápas nejspíš skončí.
90+3'
Před bránu Brescie si nabíhali na letící míč hned dva hráči Cagliari, ale ani jeden se k balónu nedostal.
90+2'
Po faulu však musí míč odevzdat a vrátit se na svoji polovinu.
90+2'
Hosté rozehrají rohový kop.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty.
89'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Nahitan Nández, přichází Alberto Cerri.
89'
Žlutou kartu dostává Luca Pellegrini (Cagliari Calcio). Hra je v posledních minutách často přerušovaná, což hraje do karet především domácímu týmu.
88'
Žlutou kartu dostává Artur Ionita (Cagliari Calcio), jenž poslal k zemi Tonaliho. Další cenný čas pro Brescii.
88'
Domácí jsou pod tlakem, ale zatím se úspěšně brání.
86'
Znovu domácí brankář odkopává od své svatyně a maximálně hru zdržuje. Trochu si koleduje o žlutý trest.
84'
Hosté vycítili příležitost a vrhli se do útoku, Joronena však neohrozili a ten bude rozehrávat. Je jasné, že nikam spěchat nebude.
81'
Červenou kartu dostává Mario Balotelli (Brescia Calcio), jenž ve vzduchu zasáhl kopačkou do hlavy protihráče. Tak za tohle pochvalu určitě nedostane.
80'
Domácím byl odmáván ofsajd, ač se hráči Brescie na pomezního arbitra hodně zlobí.
79'
Nepovedená přihrávka v podání hostů končí za postranní lajnou, zaútočit tak mohou znovu domácí.
77'
Ernesto Torregrossa byl blízko hattricku, tentokrát však jeho hlavičkové zakončení skončilo jen na horní síti brány.
76'
Nahitan Nández hledal stříleným centrem v pokutovém území někoho ze spoluhráčů, ale jeho záměr se mu nevyvedl.
74'
Brescia mohla strhnout vedení zpět na svoji stranu, Jhon Chancellor však hlavou orazítkoval pouze břevno hostující svatyně.
74'
Střídání v týmu Brescia Calcio: ze hřiště odchází Alfredo Donnarumma, přichází Mario Balotelli.
73'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Luca Cigarini, přichází Christian Oliva.
72'
Fabio Pisacane teď dobrou prací v obraně zabránil šanci soupeře, míč odpálil daleko do bezpečí.
71'
Rômulo si v pokutovém území zpracoval míč ze vzduchu, ale byl příliš pomalý a ke střele se tak už nedostal.
70'
Pro domácí mohlo být ještě hůř, João Pedro byl blízko hattricku, když se dobře uvolnil a prakticky sám před brankářem zamířil na vzdálenější tyč, avšak Joronen se natáhl a výtečně balón vyrazil. Teď brankář Brescie svůj celek podržel.
68'
Cagliari právě vstřelilo branku!
JOÃO PEDRO se k míči rozbíhal pomalu, ale pak poslal prudkou ránu po zemi na pravou stranu a vyrovnal na 2:2. Joronen sice stranu vystihl a nechybělo mu mnoho, aby na míč dosáhl, leč nestalo se tak.
66'
Tonali sice přihrál na dvě branky, avšak nyní si vybral slabší chvíli a po jeho celkem zbytečném ataku je nařízena penalta pro Cagliari.
66'
Hosté si dlouho přihrávají mezi sebou a nevědí, kudy vést útok.
64'
Stejný hráč o chvíli později zaútočil, ale o míč čistým způsobem přišel a do zakončení se nedostal.
62'
Na trávníku zůstává ležet Ernesto Torregrossa, hra je přerušena, ač se to hostům vůbec nelíbí.
60'
U míče jsou v posledních minutách domácí, avšak nedaří se jim projít do zakončení. Čas však hraje v jejich prospěch.
58'
Radja Nainggolan znovu pálil, tentokrát to zkusil tvrdou ranou z voleje, avšak míč letí vysoko nad břevno.
57'
Arturu Ionitovi záměr nevyšel, když chtěl patičkou vyslat do šance spoluhráče, míč ale trefil příliš slabě a poslal jej pouze soupeři.
55'
Nahitan Nández se k přihrávce nedostal, u míče byl jako první domácí brankář, který jej rychle sebral do rukou.
53'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Marko Rog, přichází Artur Ionita.
53'
Radja Nainggolan také vystřelil z dálky a Joronen si při svém zásahu nebyl příliš jistý. Měl ovšem štěstí, neboť se mu povedlo míč přeci jen vyrazit.
51'
Žlutou kartu dostává Sandro Tonali (Brescia Calcio).
Žlutou kartu dostává Nahitan Nández (Cagliari Calcio).
49'
Brescia právě vstřelila branku! Domácí otáčí nepříznivý stav a postarala se o to stejná dvojice. Tonali poslal krátkou přihrávku spoluhráči, ERNESTO TORREGROSSA popošel k bráně a pak napřáhl z velké dálky a trefil se parádně do pravého horního rohu. Olsen se natahoval co to šlo, ale na tuhle přesnou střelu neměl nárok.
48'
Nepříliš prudká střela Cigariniho míří jen vedle vzdálenější tyče domácí brány, Joronen bude rozehrávat.
47'
Ernesto Torregrossa se tentokrát do zakončení nedostal, míč doplachtil do náruče Olsena.
46'
Střídání v týmu Brescia Calcio: ze hřiště odchází Emanuele Ndoj, přichází Daniele Dessena.
Střídání v týmu Brescia Calcio: ze hřiště odchází Nikolas Špalek, přichází Birkir Bjarnason.
46'
Do kabin odchází týmy smírně a předváděná hra výsledku odpovídá. Hosté se prosadili jako první, ale hubené vedení dlouho neudrželi a soupeři vyrovnal. Pak měli ještě pár šancí jít zpátky do trháku, ale nestalo se tak.
45+2'
45+1'
Nastavuje se ještě minuta.
45'
Znovu si hráči Cagliari počínali nedovoleně a Brescia rozehraje ze středu hrací plochy. První půle spěje ke svému konci.
43'
Hra se teď rychle přesouvala z jedné strany na druhou, nakonec hosté faulovali a domácí tak mohou zkusit ohrozit jejich bránu.
41'
Rána jednoho z fotbalistů Cagliari z dálky byla zblokována, míč se krátce na to odkutálel do zámezí, ale rohový kop to nebude, nýbrž odkop od brány.
38'
Giovanni Simeone se sice dostal do zakončení, avšak hlavou tečoval balón daleko do zámezí.
37'
Andrea Cistana po odpískání faulu v neprospěch jeho celku odkopl míč hodně daleko a měl vidět žlutou kartu. Hlavní arbitr mu pouze domlouvá.
35'
Giovanni Simeone hezky tečoval přihrávku na střed, avšak výborně zasáhl Joronen, kterému se povedlo balón vyrazit.
34'
Cagliari si teď faul u pokutového území nevynutilo a zaútočit může soupeř.
33'
Podobná situace, hosté vyrazili do přečíslení na jehož konci tečoval míč Radja Nainggolan, avšak také vedle vzdálenější tyče.
31'
Po následném rohu lehce balón tečoval Paolo Faragò, mezi tři tyče ale nezamířil.
30'
Nechybělo mnoho a hosté se vrátili do vedení. João Pedro se dokázal prokličkovat do zakončení, ale v něm mířil pouze do domácího gólmana, který balón vyrazil.
27'
Brescia právě vstřelila branku! Domácí po faulu hostů rozehráli, Tonali zatočil míč k pokutovému území, kde hráči Cagliari nepokryli ERNESTA TORREGROSSU, jenž hlavou zamířil do vzdálenějšího horního rohu brány, Olsen se jen ohlédl.
26'
Žlutou kartu dostává Fabio Pisacane (Cagliari Calcio).
24'
Nechybělo moc a Giovanni Simeone dokázal vystihnout rozehrávku Joronena, který po malé domů nemohl vzít míč do rukou. Nakonec hráč hostů tečoval míč jen za postranní lajnu.
23'
Marko Rog hodně tvrdě zajel do svého protihráče a může být rád, že nevidí také žlutý trest.
22'
Žlutou kartu dostává Ernesto Torregrossa (Brescia Calcio).
20'
Hosté jdou do vedení. Nández našel nadýchaným centrem před bránou svého spoluhráče, JOÃO PEDRO si vyskočil nejvýš a hlavou zamířil k levé tyči, kde bylo dost místa.
18'
Žlutou kartu dostává Emanuele Ndoj (Brescia Calcio), jenž atakoval Lucu Cigariniho.
17'
Stefano Sabelli sice poslal míč kolem zdi, ale prostor u bližší tyče soupeřovy brány netrefil a Olsen tak nemusel zasahovat.
16'
Ernesto Torregrossa si vynutil faul a jeho tým rozehraje hodně zajímavý přímý kop.
15'
Brescia byla rychle s míčem zpátky, Rômulo čekal na přihrávku, neboť byl zcela volný, avšak balón k němu nedoputoval.
15'
Po faulu rozehrávali domácí kousek za půlící lajnou, následoval daleký centr, avšak z něj žádné nebezpečí pro bránu Cagliari nevzešlo.
13'
Hosté aktivně napadali, ale další roh se jim vybojovat nepovedlo. Rozehrávat bude odkopem od brány Jesse Joronen.
12'
Po rozehrávce na krátko odcentroval lehce před bránu Radja Nainggolan, avšak nikoho ze spoluhráčů nenašel.
11'
Střela jednoho z hostujících hráčů byla zblokována na rohový kop.
10'
Emanuele Ndoj prošel po levé straně do pokutového území a snažil se o přihrávku na střed, kde čekal Alfredo Donnarumma, ale ten se míče nedočkal.
9'
Hostům se nepovedl přechod přes středovou lajnu, míč jim utíká za postranní čáru.
6'
Romulo se dostal před Olsenem k volnému balónu, byl ovšem příliš blízko a střílel pouze do vyběhnutého strážce svatyně.
3'
Na hřišti se zatím nic neděje, hra se odbývá daleko od obou branek.
1'

Brescia Calcio: Joronen – Sabelli, Chancellor, Mangraviti, Cistana – Ndoj, Tonali, Rômulo (C) – Špalek – Torregrossa, Al. Donnarumma.
Náhradníci: Andrenacci – Gastaldello, Magnani, Semprini, Viviani, Martella, Dessena, Ayé, Balotelli, Skrabb, B. Bjarnason.

Cagliari Calcio: Olsen – Faragò, Pisacane, Klavan, Pellegrini – Nández, Cigarini, Rog – Nainggolan (C), João Pedro – Simeone.
Náhradníci: Rafael, Cragno – Lykogiannis, Walukiewicz, Birsa, Ch. Oliva, Ionita, Cerri.

Rozhodčí: A. Giua – M. Passeri, E. Caliari.
Posledních pět vzájemných zápasů

Cagliari – Brescia 0:1
Brescia – Cagliari 2:2 (přátelský zápas)
Cagliari – Brescia 6:0
Brescia – Cagliari 4:0
Cagliari – Brescia 1:1
Cagliari Calcio

To hosté jsou ve zcela jiné situaci, drží poslední pohárovou příčku, a sice šestou. Dosud vybojovali devětadvacet bodů, jejich náskok před pronásledovali však není velký, sedmá Parma je pozadu o bod a osmý Turín o body dva. Mimo svůj stadion odehráli hráči Cagliari v této sezóně zatím devět zápasů a odvezli si třináct bodů díky třem výhrám a čtyřem remízám, vstřelili a inkasovali shodně třináct gólů. Nyní na vítězství na soupeřově hřišti čekají už čtyři zápasy, naposledy utrpěli debakl 0:4 od Juventusu. S jedenácti zásahy vede suverénně tabulku střelců mančaftu Brazilec Joao Pedro, jenž patří i mezi nejlepší střelce celé ligy.
Brescia Calcio

Domácí se nachází na předposlední devatenácté pozici s pouhými čtrnáctými body na kontě. Na svém trávníku se jim daří ze všech týmů nejméně, z devíti utkání vybojovali jediné vítězství a jednou brali bod za remízu, vstřelili jen devět branek, zatímco sedmnáct inkasovali. V posledním utkání před svými fanoušky statečně vzdorovali Laziu, kterému podlehli 1:2, když druhý gól inkasovali v 91. minutě. Nejlepším střelcem je s pěti góly Ital Mario Balotelli.
Dobrý den, nejvyšší italská fotbalová liga dnes pokračuje a na pořadu je šest zápasů 20. kola. Polovina z nich je na programu v 15:00, na řadu přijde mj. souboj celků ze spodní a vrchní části tabulky, Brescie a Cagliari. Favoritem je prvně zmíněný tým.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62