Serie A - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brescia : Lazio - 5. ledna 2020   12:30

Brescia
18' Balotelli (Sabelli)
1:2
(1:1)
Lazio
42' Immobile   • 90+1' Immobile  (F. Caicedo)
Brescia
Joronen – Sabelli, Cistana, Chancellor, Matějů – Bisoli (C), Tonali (81. Semprini), Rômulo – Špalek (46. Viviani) – Torregrossa (42. Mangraviti), Balotelli.
Manganiello – De Meo, Santoro
Stadio Mario Rigamonti
Lazio
Strakoša – Luiz Felipe, Acerbi, S. Radu (59. Jony) – Lazzari, S. Milinković-Savić, Parolo (59. Cataldi), Correa, Lulić (C) (77. Anderson) – F. Caicedo, Immobile.

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Lazia, které svého soupeře porazilo poměrem 2:1. Brescia totiž hrála více než poločas bez vyloučeného hráče, avšak i přesto držela s favoritem tohoto zápasu krok. Lazio se směrem dopředu celkem dost trápilo, až ke konci utkání se dostalo k slibnému náporu, přičemž výsledkem byla rozhodující branka, díky které se římský celek raduje ze zisku plného počtu bodů.
Držení míče: 37 % : 63 %.
Střely na branku: 3:7. Střely mimo: 1:8. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 12:24.
90+4'
90+3'
Brescia nemá na vyrovnávací branku moc času, navíc dohrává bez vyloučeného hráče. Lazio tak dost možná skutečně získá tři body.
90+1'
Lazio právě vstřelilo branku!
Jak tomu bylo v předešlém utkání, tak i v tomto se Lazio prosazuje v nastaveném čase! Dalekonosný nákop směřoval do pokutového území, kde se Caicedovi povedlo sklepnout míč pod sebe na CIRA IMMOBILEHO, jehož placírka pravou nohou zapadla přesně k pravé tyči.
90+1'
Joronen si dal s provedením odkopu od své branky celkem dost načas, nakonec míč poslal daleko na opačnou stranu, kde nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.
90'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
88'
Do konce tohoto zápasu nezbývá zrovna moc času, zřejmě to vypadá na nerozhodný výsledek. Ještě ale musíme počítat s nastaveným časem.
87'
Do konce tohoto zápasu zbývá už jen něco málo kolem pěti minut, stav je i nadále nerozhodný. V posledních minutách se domácím daří sbírat cenné vteřinky.
86'
Žlutou kartu dostává Jhon Chancellor (Brescia Calcio).
86'
Milinković-Savić hledal na pravém křídle nevýrazného Lazzariho, který gestem ruky toužil po podpoře spoluhráčů. Ta nakonec přišla, avšak Acerbi pouze fauloval.
85'
Po odehrání míče skončil na trávníku Bisoli, tentokráte sudí nechal pokračovat ve hře. Římané rozjížděli další akci ze své poloviny, míč má na noze Acerbi.
84'
Kousek od pokutového území byl na zem poslán domácí Bisoli, který se snažil vyvézt míč do bezpečnějšího prostoru. Rozehrávky se ujme sám brankář Joronen.
83'
Felipe celkem v poklidu vyvezl hrací předmět až ke středovému kruhu, kde ale v rozehrávce chyboval. Do protiútoku se dostával Romulo, jenž prověřil brankáře.
82'
Brescia si splnila úkol na útočné polovině, kde se Sabelimu povedlo vybojovat standardní situaci. Romulo poslal svůj centr k zadní tyči, kde nebyl nikdo z kolegů.
81'
Střídání v týmu Brescia Calcio: ze hřiště odchází Sandro Tonali, přichází Alessandro Semprini.
77'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Senad Lulić, přichází André Anderson.
76'
Na opačné straně si o nahrávku řekl Balotelli, který ale na prudkou nabídku neměl šanci dosáhnout. K míči se tak dostal Strakoša, jenž ihned rozehrál výhozem.
75'
Na zadní tyči naskakoval na centrovanou nabídku Milinković-Savić, který si při zpracování pomohl horní končetinou, což pochopitelně neuniklo ani sudímu.
74'
Balotellimu se povedlo zalepit těžkou nahrávku, jenomže následně ho na zem povalil napadající Acerbi. Jednalo se o taktický faul, tentokráte se žlutit nebude.
73'
Navíc se do rychlého protiútoku pouštěl sám obránce Sabeli, který naslepo zkoušel pod sebou najít Balotelliho, avšak druhý jmenovaný hráč s tímto úmyslem moc nepočítal.
72'
Žlutou kartu dostává Danilo Cataldi (S. S. Lazio).
71'
U postranní lajny to na jedničku zvládl obránce Sabeli, kterému se povedlo otřít balón o napadajícího Luliće, díky čemuž se mu podařilo vybojovat autové vhazování.
70'
Balotelli se dožadoval odpískání hraní rukou v podání Luliće, nicméně ani tentokráte sudí nereagoval. Fatální následky to nemělo, míč totiž mířil vysoko nad.
69'
Caicedo šikovně sklepl na Immobileho, který se poté pokusil o zakončení. To srazil jeden z protihráčů přímo na kopačku Correy, který pro změnu mířil kousek vedle.
68'
Lulić se z jedničky pokoušel na levém křídle najít Jonyho, avšak příliš slabou nahrávku dokázal včas odklidit Chancellor, který míč neposlal do bezpečnějšího prostoru.
67'
Vypadalo to na rohový kop pro Lazio, avšak sudí byl opačného názoru. Nakonec tak Joronen rozehrával od své branky, přičemž raději zvolil přízemní rozehrávku.
66'
O provedení autového vhazování se postaral hostující Lazzari, který ho raději poslal přímo do moci brankáře Strakoši, jenž pro změnu roztáhl hru do strany.
65'
Žlutou kartu dostává Jony (S. S. Lazio).
61'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry. Ve druhém dějství se dal očekávat vydatný nápor římského celku, avšak celkem překvapivě sledujeme vyrovnanou partii.
60'
Na poslední chvíli šel po míči skluzem domácí Chancellor, který tak zamezil průniku v podání Immobileho. V opačném případě by se domácí brankář musel činit.
59'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Stefan Radu, přichází Jony.
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Marco Parolo, přichází Danilo Cataldi.
59'
Jako poslední se dotkl míče hostující Parolo, od kterého šel míč až k reklamním bannerům. Autového vhazování se tedy chopil Matějů, který našel volného Romula.
58'
Immobilemu se povedlo velice šikovně roztáhnout hru na levou stranu, kde se nacházel Lulić. Technické zakončení druhého jmenovaného dokázal Joronen vyrazit.
57'
Žlutou kartu vyfasoval také Bisoli, sudí mu zřejmě sečetl všechny předchozí zákroky.
57'
V krátkém časovém sledu tu máme další žlutou kartu, tentokráte si taktickým způsobem pomohl středopolař Parolo.
56'
Žlutou kartu dostává Stefan Radu (S. S. Lazio).
56'
Domácí hráči si ještě vyzkoušeli rohový kop, který byl rozehrán cvičeným signálem. Ten se zas tak moc nepovedl, avšak Bisolimu se ještě povedlo udržet balón.
55'
Vzdušná nabídka našla hrudník Balotelliho, který se po zpracování dostal do složitého úhlu. I tak se Brescia dostala do šance, v tomto případě zasahoval Strakoša.
54'
Romulo se dokázal protlačit až ke středovému kruhu, kde číhala přesila protihráčů. Logickým vyústěním byla zpětná nahrávka až na kopačku Chancellora.
53'
Ta však nepřinesla nic nebezpečného, Parolovi se totiž nepovedlo procedit míč na Caiceda. Posléze Chancellor dokázal vybojoval volný kop od postranní lajny.
52'
Už to vypadalo, že se nahrávka snese až na kopačku Balotelliho, avšak ještě před ním se povedlo zakročit pozornému Acerbimu, který rozjíždí rychlou protiakci.
51'
Další centrovanou nabídku vypustil ze své kopačky hostující Lulić, který uvnitř pokutového území našel pouze Chancellora, jenž raději odkopával do zámezí.
50'
Římané vykřesali zisk volného kopu na vlastní polovině, proto jsme sledovali přízemní rozehrávku na Acerbiho, který se v poklidu dostal na útočnou stranu.
49'
Poté jsme sledovali centrovanou nabídku z kopačky Parola, který se na malém vápně pokoušel najít Luliće, avšak bleskově se z branky dostal pozorný Joronen.
48'
U postranní lajny si o nahrávku řekl rychlonohý Lazzari, který nakonec v souboji jeden na jednoho nevyzrál na Matějů. Lazio i přesto zůstává u balónu.
47'
Žlutou kartu dostává Mario Balotelli (Brescia Calcio).
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hostující hráči, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Střídání v týmu Brescia Calcio: ze hřiště odchází Nikolas Špalek, přichází Mattia Viviani.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám přinesl celkem atraktivní podívanou. Do kýženého vedení se trochu překvapivě dostala Brescia, která v koncovce prvního poločasu inkasovala vyrovnávací branku z pokutového kopu. Domácí to budou mít o to složitější, neboť dohrávají bez vyloučeného Cistany.
45+1'
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
44'
Brescia si pořádně zkomplikovala tento zápas, ke konci poločasu si nechala vstřelit vyrovnávací branku, navíc bude dohrát bez vyloučeného Cistany.
43'
Žlutou kartu dostává Sandro Tonali (Brescia Calcio).
42'
Střídání v týmu Brescia Calcio: ze hřiště odchází Ernesto Torregrossa, přichází Massimiliano Mangraviti.
42'
Máme opět vyrovnáno! K rozehrávce pokutového kopu se totiž postavil CIRO IMMOBILE, který se pokusil vypálit k levé tyči, zatímco se brankář Joronen vydal k opačné konstrukci branky.
41'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
40'
Tak pozor! Jelikož fauloval obránce Cistana, který už měl jednu žlutou kartu, tak pro něj přichází druhá žlutá a zápas pro něj končí!
40'
Caicedo upadl v šestnáctce, pokutový kop pro Lazio!
39'
Do protiútoku se rozhodl vyrazit domácí Sabelli, avšak nahrávka od Špalka byla hodně nepřesná. Brescia se v posledních minutách dostává do velké pasivity.
36'
Lazio si vybojovalo standardní situaci ze zajímavé pozice. Correa to zkoušel centrem pravou nohou, jeho nabídku si ve vzduchu našel pouze obránce Sabelli.
35'
Žlutou kartu dostává Andrea Cistana (Brescia Calcio).
34'
Snadnou práci si připsal domácí Joronen, kterému se povedlo zneškodnit zakončení v podání Caiceda. Ten mířil na přední tyč, s čímž počítal také finský brankář.
33'
Máme za sebou zhruba třetinu hry, zatím sledujeme celkem vyrovnanou podívanou. Lazio bylo aktivnější v úvodu, posléze převzala iniciativu domácí Brescia.
32'
Sudí nakonec ještě debatoval s videorozhodčím, těžko říct, kvůli jaké situaci. Každopádně se pokračuje ve hře, Lazio bude "pouze" vhazovat z levé strany.
31'
Hlavní sudí poté musel domluvit právě Balotellimu, který je značně rozladěn. Chvíli se tak hrát nebude, nicméně Lazio má k dispozici další standardní situaci.
30'
Lazzari si počkal na podporu svých spoluhráčů, nicméně Milinković-Savić celou akci zabrzdil. Následně Lulić centroval, avšak pouze na hlavu obránce Cistany.
29'
Kousek od šestnáctky se poroučel k zemi Balotelli, který chtěl vykřesat standardní situaci. To se mu nakonec nepovedlo, Lazio tak může přejít na druhou stranu.
28'
Hodně prostoru měl kolem sebe Lulić, jehož nahrávka levou nohou byla lehce přizvednuta. Nakonec se k míči dostal Tonali, který ho vyváží na druhou stranu.
27'
Římané rozjeli kombinaci na vlastní polovině, do které se zapojil také obránce Radu. Jeho nabídku si na hruď zpracoval Immobile, který předvedl výborné zpracování.
26'
Do pokutového území se pokoušel prohnat Immobile, který však narazila na hustý blok protihráčů. Proto to z dálky zkoušel Parolo, jenž na Joronena nevyzrál.
25'
Laziu se v posledních minutách příliš nedaří, nicméně další útočná snaha domácích skončila faulem. Kousek od středového kruhu tak může rozehrávat Acerbi.
24'
Balotellimu se povedlo prodloužit za sebe, kam si nabíhal útočný kolega Torregrossa. Ten místo zakončení ještě nahrával, což bylo špatné řešení akce.
19'
Do útočení se zapojil také velezkušený Romulo, který potáhl míč do šestnáctky, kde se zpětnou nahrávkou pokoušel najít Balotelliho, což se ale nepovedlo.
18'
Brescia právě vstřelila branku! Nápor domácích hráčů nakonec končí vedoucí brankou, kterou vsítil kontroverzní útočník MARIO BALOTELLI! Correovu nahrávku totiž vystihl jeden z protihráčů, který poté poslal do pokutového území vysoký balón, jenž propadl až k Balotellimu. Jeho rána levou nohou byla nadmíru přesná, Brescia tak vede!
18'
Nekompromisním způsobem jednal hostující Radu, který poslal míč do bezpečnějšího prostoru. Laziu se navíc povedl přechod vpřed, který však zastavil Matějů.
17'
I tak si domácí ještě vybojovali autové vhazování, kterého se pro změnu chopil český obránce Matějů. Jeho nahrávka vzduchem nakonec směřovala na Bisoliho.
16'
Brescia si zajistila zisk rohového kopu z pravé strany, který nebyl rozehrán vůbec špatně. K hlavičce se dostával Chancellor, jehož pokus byl až příliš slabý.
15'
V hlavičkovém souboji se navíc povedlo uspět Immobilemu, který roztáhl hru na levou stranu. Lulić překvapivě necentroval, nýbrž pouze hledal Lazzariho.
14'
Domácím hráčům se ještě cosi nelíbilo, avšak i opakovaný záběr skutečně odhalil jednoznačné ofsajdové postavení. Strakoša navíc ihned rozehrál od své branky.
13'
Brescia to zkoušela nákopem do pokutového území, avšak tam se v ofsajdové pozici nacházel útočník Torregrossa. Následovat bude odkop od branky Lazia.
12'
Rohový kop však nepřinesl nic nebezpečného, nicméně domácí hráči se nedokázali dostat ani na útočnou polovinu, u středového kruhu totiž zasahoval Parolo.
11'
Na opačné straně se Brescia dožadovala odpískání nedovoleného zákroku na Tonaliho, avšak sudí byl opačného názoru. Římané z rychlého kontru vybojovali roh.
10'
Lazio se opět nastěhovalo k pokutovému území, kde se o zakončení pravou nohou pokoušel záložník Parolo, avšak jeho rána trefila pouze nohu protihráče.
9'
Hlavní sudí ještě celou situaci konzultoval s videorozhodčím, který byl stejného názoru. Lazio tak slavit nemůže, i nadále musíme na první branku čekat.
8'
Římané se radovali z úvodní branky, avšak ta nakonec neplatí. Immobile totiž zkoušel na zadní tyči najít Caiceda, avšak ten se dle pomezního nacházel v ofsajdu.
7'
Do slibné pozice si seběhl Lazzari, který měl uvnitř pokutového území celkem dost času na nahrávku pod sebe, avšak tu mu dokázal včas zablokovat Chancellor.
6'
Brescia se posléze snažila roztáhnout hru do volného prostoru, kam si nabíhal český obránce Matějů. Ten ovšem na prudkou nahrávku neměl šanci dosáhnout.
5'
Nahrávka na levou stranu našla kopačku Romula, který si to namířil přes protihráče. Ten mu v cestě nechal nohu, balón se tak snesl pouze ven z hrací plochy.
4'
Hodně agresivním způsobem šel do hlavičkového souboje Lazzari, který tak fauloval Tonaliho. Hlavní sudí celou situaci viděl, následovat bude volný kop.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu to velice elegantním způsobem zkoušel Correa, který upadl na hranici pokutového území, hlavní sudí ale nechává pokračovat ve hře.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost domácí hráči, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Brescia Calcio: Joronen – Sabelli, Cistana, Chancellor, Matějů – Bisoli (C), Tonali, Rômulo – Špalek – Torregrossa, Balotelli.
Náhradníci: Alfonso, Andrenacci – Ayé, Gastaldello, Magnani, Mangraviti, Matri, Morosini, Zmrhal, Viviani, Semprini.

S. S. Lazio: Strakoša – Luiz Felipe, Acerbi, S. Radu – Lazzari, S. Milinković-Savić, Parolo, Correa, Lulić (C) – F. Caicedo, Immobile.
Náhradníci: Guerrieri, Proto – Anderson, Adekanye, Valon Beriša, Cataldi, Patric, Marušić, Bastos, Jony, Silva.

Rozhodčí: Manganiello – De Meo, Santoro.
S. S. Lazio

Na opačné straně stojí velmi dobře hrající Lazio, které dalo zapomenout na špatnou formu z úvodu letošního ročníku, naopak se v současné době nachází na sympatické třetí pozici. Římané mají na svém kontě šestatřicet bodů, momentálně na vedoucí Inter ztrácejí šest bodů. Hostující tým tohoto zápasu má vůbec nejlepší formu ze všech celků Serie A, povedlo se mu totiž vyhrát už osm duelů v řadě. V tom posledním měl ale hodně namále, Lazio totiž ve vypjatém souboji proti Cagliari dlouhou dobu prohrávalo o jednu branku, avšak dvě branky v nastaveném čase přeci jenom přinesly tři body.
Brescia Calcio

Fotbalisté Brescie se po sedmnácti odehraných zápasech nacházejí na průběžné osmnácté pozici, což by v konečném důsledku znamenalo sestup do nižší soutěže. Brescia totiž má na svém kontě pouze čtrnáct bodů, avšak od posledního nesestupové pozice ji dělí pouze jeden bod. Domácí celek tohoto zápasu v posledních týdnech výsledkově zabral, navíc se mu povedlo vyhrát hned dvakrát z posledních čtyř duelů. Brescia v minulém kole uhrála velice cennou remízu na hřišti Parmy, ta v roli favorita zápasu nakonec remizovala poměrem 1:1, díky čemuž si oba celky rozdělily po body.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Italská Serie A má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Brescia Calcio a S. S. Lazio.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62