Serie A - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Cagliari : Inter Milán - 1. září 2019   20:45

Cagliari
50' Pedro (Nández)
1:2
(0:1)
Inter Milán
25' Lautaro Martínez  (Sensi) • 72' R. Lukaku
Cagliari
Olsen – Pisacane (74. L. Castro), Ceppitelli (C), Klavan – Nández, Rog, Nainggolan (85. Cigarini), Ionita, Luca Pellegrini – Cerri (46. Simeone), Pedro.
Fabio Maresca
Sardegna Arena (Cagliari)
Inter Milán
Handanovič (C) – D'Ambrosio, Ranocchia, Škriniar – Candreva (79. Godín), Vecino (69. Barella), Brozović, Sensi, Asamoah – Lautaro Martínez (77. Politano), R. Lukaku.

Skončilo nám utkání druhého kola italské Serie A. Inter Milán vyhrál i druhé utkání v sezoně, tentokrát 2:1 na půdě dobře hrajícího Cagliari. Pro hosty byl zisk tří bodů velmi obtížný, ale i přesto jdou po druhém kole do čela ligy o skóre před Juventusem a Turínem FC.

Utkání začalo v poklidném tempu a dlouho se nic nedělo. Ve 25. minutě se Inter radoval ze své první šance zásluhou přesné hlavičky Lautara Martíneze. Start druhé půle patřil domácím a v 50. minutě se stadion v Cagliari zaslouženě radoval. Útočník Pedro usměrnil centr Nándeze do branky a bylo srovnáno. Dlouho to vypadalo, že body se budou dělit, ale útočný únik Sensiho byl natolik drzý, že skončil penaltovým faulem. K pokutovému kopu se postavil Romelu Lukaku a zápas rozhodl. V závěru byl aktivnější spíše Inter.

Z mé strany je to vše. Děkuji vám za pozornost a těším se na vás zase příště.
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 3:8. Střely mimo: 4:1. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 12:11.
90+6'
90+5'
Politanovi v závěru není přáno. Opět se dostal za obranu domácích, ale na poslední chvíli mu skluzem odebral míč protihráč.
90+4'
Z ničeho nic se Cagliari dostalo k rohovému kopu, pro který si Samir Handanovič došel.
90+3'
Míč je na polovině hřiště v moci milánských fotbalistů a domácím zbývají už jen dvě minuty.
90+2'
Luca Ceppitelli se sice dostal k hlavičce, ale pomohl si útočným faulem. Handanovič bude mít dostatek času a prostoru na rozehrávku.
90+1'
Matteo Politano se řítil do otevřené obrany a z hranice velkého vápna zkusil pozornost Olsena. Zamířil do středu brány, ale přesto udělal švédskému brankáři problémy.
90+1'
Nastavovat se bude 5 minut.
90'
Sensiho centr do pokutového území byl rychle odvrácen. Za malou chvíli se dozvíme údaj o nastaveném čase.
88'
Žlutou kartu dostává Nahitan Nández (Cagliari Calcio).
87'
Na hřišti se toho momentálně nic moc neděje. Fotbalisté Interu stále drží balón a mezitím vteřiny plynou.
86'
Žlutou kartu dostává Andrea Ranocchia (Inter Milán).
86'
Atmosféra na stadionu graduje a dle půkazných záběrů je v Cagliari velké horko. Několik fanynek a fanoušků dokonce sundalo své oděvy.
85'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Radja Nainggolan, přichází Luca Cigarini.
84'
Lukaku mohl přidat vzápětí svou druhou branku. Do otevřené obrany Cagliari se vřítil Politano, jenž přesnou přihrávkou oslovil právě svého útočníka. Lukaku pálil slabší pravačkou a zařízení z blízkosti minul.
83'
Inter však v současných momentech prokazuje své zkušenosti a drží míč daleko od své brány.
81'
Handanovič lapil do svých rukavic nepřesný centr ze strany.
81'
Cagliari se snaží vytvořit nějaký kloudný nápor. Zatím to však vypadá, že už k tomu není dostatek sil.
79'
Zhruba dvě minuty se nehrálo. Po krátké pauze bude na míči domácí tým.
79'
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Antonio Candreva, přichází Diego Godín.
77'
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Lautaro Martínez, přichází Matteo Politano.
76'
Žlutou kartu dostává Artur Ionita (Cagliari Calcio).
76'
Inter je povzbuzen vedoucím gólem a celkem v pohodě drží míč na polovině soupeře. Uvidíme, jestli se na konci utkání dostane Cagliari do podobného náporu jako na začátku poločasu.
74'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Fabio Pisacane, přichází Lucas Castro.
74'
Trenér domácího celku chystá střídání ve chvíli, kdy zůstává na míči aktivní Inter.
72'
Inter Milán právě vstřelil branku!
K puntíku si míč postavila letní posila z Manchesteru United ROMELU LUKAKU a bez větších problémů poslala milánský tým do vedení. Belgičan zamířil do pravého dolního rohu ze svého pohledu, zatímco brankář Olsen skočil na opačnou stranu. 1:2.
71'
Žlutou kartu dostává Fabio Pisacane (Cagliari Calcio).
70'
Penalta se bude kopat na druhé straně! Ve vápně Cagliari došlo k faulu Pisacaneho na Sensiho a hlavní arbitr měl naprosto jasno.
69'
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Matías Vecino, přichází Nicoló Barella.
68'
Penalta se kopat nebude a kapitán domácího týmu si za protesty vysloužil napomenutí v podobě žluté karty.
68'
Žlutou kartu dostává Luca Ceppitelli (Cagliari Calcio).
67'
Rozhodčí ještě u videa projednává, zda-li nezahrál obránce Interu v pokutovém území rukou.
67'
Ionita si krásně narazil míč s Nándezem a dostal se k možnosti centrovat. Nakonec napálil míč do svého protihráče, ale přesto se bude kopat roh.
65'
Inter se teď tak trochu snaží uspat svého soupeře. Hosté si přihrávají míč z nohy na nohu a zřejmě ani neví, co chtějí vymyslet.
64'
Centr z levé strany v podání hostů propadl pouze do zámezí. Vykopávat bude brankář Olsen.
63'
Domácí útočník Simeone se skvěle vrátil dozadu a pomohl svému celku s obranným zákrokem.
62'
Útočný výpad domácích netrval dlouho. Ranocchia zastavil akci a pomáhá si rozehrávkou se spoluhráči.
60'
K míči se postavil vytříbený technik Sensi a pravačkou se snažil vymést pavučinku. Střelou přes zeď ale pouze orazítkoval břevno. Tohle možná bude hosty mrzet.
60'
Žlutou kartu dostává Radja Nainggolan (Cagliari Calcio).
59'
Těsně před pokutovým územím Cagliari došlo k faulu. Inter bude mít k dispozici jedinečnou šanci, protože tento přímý kop se bude kopat zhruba z dvaceti metrů.
57'
Sensi si zpracoval míč na svou hruď a navedl si jej ke střele. Jeho pokus z otočky ale nebyl ideální a pro Olsena se o žádné nebezpečí nejednalo.
56'
Prudký centr ze strany dokázal Handanovič zkrotit. Útočící hráč se zřejmě trochu ukvapil.
55'
Handanovič se ujal rozehrávky a založil útok Interu. Defenzivní hráči Cagliari se ale zatím dobře vrací.
54'
Nándezovi chybělo pár centimetrů k tomu, aby se dostal do zajímavého zakončení. Škriniar v danou chvíli zachránil Inter, protože zasáhl a byl posledním hráčem v poli.
52'
Inter se zase trochu osmělil a útočí tentokrát on.
50'
Cagliari právě vstřelilo branku!
Za aktivitu na začátku poločasu je zaslouženě srovnáno. Vše začalo krásným převzetím míče Nándeze a kličkou, kterou přehrál beka. Následný centr Nándeze skončil na hlavě spoluhráče, kterým byl JOÃO PEDRO. Pedrova hlavička zapadla k tyči a domácí se mohli radovat. 1:1. Asistence: Nahitan Nández.
50'
Simeone si za obranou počkal na svůj náběh a díky skluzu obránce získal pro svůj tým rohový kop.
49'
Přestože se Inter původnímu tlaku ubránil, tak se vzápětí dostali k balónu opět domácí a znovu kombinují.
48'
Cagliari chytilo začátek druhé půle za správný konec a okamžitě začalo tlačit.
47'
Nainggolan se už chystal k ráně z velké dálky, jenže jeho projektil zastavila těla obránců Interu.
46'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Alberto Cerri, přichází Giovanni Simeone.
46'
První půle je u konce. Dlouho jsme sledovali velmi pasivní fotbal bez střel na bránu. Ve 25. minutě se však z ničeho nic prosadil hlavičkující Lautaro Martínez a poslal favorita do vedení. Od té doby se hra zrychlila a také domácí tým si vytvořil zajímavou šanci. Inter čeká ve druhém poločase těžká práce, aby uhájil tři body.
45+3'
45+3'
Lukaku byl v poměrně velké rychlosti a snažil se dostihnout dlouhou přihrávku. Byl nakonec zastaven stopery Cagliari, kteří svou práci zvládli na jedničku.
45+2'
Centr do vápna v podání domácích byl rychle hlavou odvrácen na polovinu hrací plochy.
45+1'
První minutu nastaveného času tráví na míči hosté. Je celkem logické, že dopředu se v tuto chvíli rozhodně nehrnou.
45+1'
Nastavovat se budou 3 minuty.
45'
Asamoah se po rohovém kopu dopustil útočného faulu a viděl od sudího žlutou kartu.
44'
Vecino se k hlavičce nedostal, ale jelikož Pisacane prodloužil míč pouze za sebe, tak se bude kopat od rohového praporku.
43'
Martínez si vymodlil faul a standardní situaci nyní rozehrají svěřenci Antonia Conteho. Centrovat bude Sensi.
42'
Inter se postupným útokem žene dopředu.
41'
Obrovskou šanci zahodili domácí fotbalisté. Pedro si na hraně vápna všiml Cerriho a vybídl ho ve skvělé pozici. Útočník Cagliari pálil z voleje těsně vedle levé tyče z pohledu Handanoviče.
39'
Obránci Cagliari se ubránili náporu Interu a vyvezli míč za půlící čáru. Poté došlo k faulu.
38'
Milán se zmocnil míče a zkoušel to vysokým centrem do vápna. Olsen si pro balón v pohodě došel.
36'
Lukaku se málem dočkal přihrávky do opuštěného prostoru. Lautaro Martínez jej rozhodně zaregistroval, jenže přihrávce chyběl důraz.
35'
Rog se utrhl z řetězu a mířil si to do otevřené obrany milánských. Nakonec musel svou akci zbrzdit, neboť neměl dostatečnou podporu spoluhráčů.
34'
Pedro hlavičkoval z hlubokého záklonu mimo prostor tří tyčí. Handanovič poprvé v zápase zasahovat nemusel.
33'
Domácí přebrali iniciativu opět na svou stranu a snaží se vymyslet akci po levé straně.
31'
Domácí jsou lehce opaření. Zatím rozhodně nepodávají špatný výkon, jenže z jediné kloudné akce Interu inkasovali.
25'
Tak branka to opravdu byla regulérní. LAUTARO MARTÍNEZ využil svého důrazu v pokutovém území a hlavou usměrnil přesný míč od Sensiho k zadní tyči. Inter se k úvodní brance dostal jako slepý k houslím. 0:1.
25'
Celá situace se ještě přezkoumává na videu.
25'
Hosté se zadarmo dostali k rozehrávce rohu. Celá akce nakonec skončila gólem Lautara Martíneze hlavou, jenomže radost Interu Milán zkazil zdvižený praporek pomezního rozhodčího.
25'
Handanovič si něco hlasitě vyříkával se svým spoluhráčem. Vypadá to, že Inter ani zdaleka zatím není v pohodě.
24'
Cerri si znovu pěkně přebral míč na prsa, jenže následnou rozehrávku do strany přečetl Asamoah. Akce milánských ale netrvala dlouho a už zase hrají domácí.
24'
Inter nám zatím za úvodních 23 minut nenabídl vůbec nic. Ani jednou nevystřelil směrem na bránu domácího celku.
23'
Zhruba po minutě se pokračuje ve hře. Antonio Conte po protestech se sudím také viděl žluté napomenutí.
21'
Nainggolan byl tvrdě dohrán Brozovičem a zůstává ležet na hrací ploše. Chorvatský záložník za tento faul dostal žlutou kartu.
20'
Pedro byl zhruba za půlící čárou faulován, ale hlavní arbitr tento moment překvapivě jako faul neposoudil. Tady mohl stoper Ranocchia klidně vyjít i se žlutým napomenutím.
20'
Centr na hranici vápna však nebyl vůbec přesný a Inter Milán se bez větších obtíží ubránil.
19'
Domácí tým získal první rohový kop v dnešním zápase na svou stranu.
18'
Z tribun se ozývá hlasitý pískot. Domácím fanouškům se nelíbí, že míč převážně drží Inter a navíc se snažili vymoct penaltu po možné ruce Asamoaha.
17'
Handanovič zachytil centrovaný míč do svých rukavic a rychle rozehrál. Inter to nyní zkouší opět přízemní kombinací.
16'
Asamoah znovu využil nepřesnosti Cagliari, avšak jeho následná souhra s Lukakem také přesná nebyla.
15'
Cerri přihrál velmi špatně a zbytečně daroval míč slovenskému stoperovi ve službách Interu. Škriniar následně vyvezl míč na polovinu hřiště a přesně rozehrál.
14'
Candreva mohl natáhnout ke střele z dálky, ovšem vše si rozmyslel a následně velmi špatně přihrál Sensimu pouze na paty.
13'
Domácí obránci si přihrávají na své polovině a vyčkávaná z obou stran zatím pokračuje.
12'
Inter vybojoval míč zpět do své moci, ale směrem dopředu toho zatím moc nepředvedl. Zkouší rychle vysouvat dva hrotové útočníky, ovšem zatím se to nedaří dle představ.
11'
Roh nedopadl pro hostující tým moc slavně a k rychlému útočnému kontru se vydává Cagliari.
10'
Lukaku se dral po pravém křídle jako tank. Na víc, než na rohový kop, se však nezmohl.
9'
Martínez neměl daleko k odraženému míči. Zhruba tři metry mu přesto chyběly, a proto mohl Olsen vystartovat z brány rychleji.
8'
Domácí tým se dostal na polovinu Interu a přidržel míč delší dobu. Následovat bude aut z pravé strany, který obstará Nández.
7'
Lautaro Martínez stál v mírném ofsajdu. Sudímu tento fakt neunikl a opravdu postavení mimo hru odmáváno bylo.
6'
Candreva si pěkně ztlumil míč na svou hruď a ve vzduchu přesně přihrál Škriniarovi.
5'
Hostující tým se udržel ve hře a nyní to zkusí přes stranu levou.
4'
Candreva si doběhl dlouhý míč a vyslal přízemní centr do vápna. Romelu Lukaku se ke střele nedostal, přestože stál v zajímavé pozici.
3'
Míč získal Inter a rozvážně teď kombinuje na své polovině.
3'
Asamoah zvládl obranný zákrok proti pronikajícímu hráči a odehrál balón do autu.
2'
V úvodu je na míči Cagliari a začalo utkání poměrně sympaticky.
1'
Nainggolan se bude chtít proti svému bývalému klubu ukázat. Hned po patnácti sekundách vyslal dalekonosnou ránu, která minula brankový prostor.
1'
Oba týmy přicházejí na trávník. Cagliari nastupuje v tradičních dresech s modrou a červenou barvou. Slavný Inter navlékl světle modré dresy.

Cagliari Calcio: Olsen – Pisacane, Ceppitelli (C), Klavan – Nández, Rog, Nainggolan, Ionita, Luca Pellegrini – Cerri, Pedro.
Náhradníci: Rafael, Aresti – Pinna, Mattiello, Cigarini, Birsa, Lykogiannis, Ch. Oliva, L. Castro, Ragatzu, Simeone, Romagna.

Inter Milán: Handanovič (C) – D'Ambrosio, Ranocchia, Škriniar – Candreva, Vecino, Brozović, Sensi, Asamoah – Lautaro Martínez, R. Lukaku.
Náhradníci: D. Padelli, Berni – Godín, Gagliardini, Alexis Sánchez, Politano, Valero, Lazaro, Dimarco, Barella, S. Esposito, Bastoni.

Rozhodčí: Fabio Maresca.
CAGLIARI CALCIO

Cagliari patří mezi tradiční účastníky Serie A. V minulém ročníku obsadilo patnáctou pozici a o příčku vylepšilo své snažení z roku předchozího. Novou sezonu ale zahájilo porážkou s nováčkem z Brescii v poměru 0:1. Cagliari čeká druhý domácí zápas v řadě, ale dnes bude stát proti rozhodně těžší protivník. Pro svěřence Rolanda Marana to bude velká výzva. Favorit utkání je zcela zřejmý, ale domácí jistě nedají svou kůži lacino. Mezi největší tváře tohoto celku patří zkušený belgický fotbalista Radja Nainggolan, který v Cagliari hostuje právě z Interu.
INTER MILÁN

Milánský velkoklub, který si v minulých letech neprožil zrovna ideální období, jde do nové sezony s jednoznačným cílem, a to takovým, že chce prohnat mistrovský Juventus v boji o titul. První kolo dalo Interu za pravdu, jelikož svěřenci Antonia Conteho rozstříleli Lecce 4:0. Inter Milán bude v následujích měsících v hledáčku českých fanoušků, neboť los základních skupin Ligy mistrů rozhodl o tom, že se střetne s pražskou Slavií. Dalšími soupeři Interu a Slavie v milionářské soutěži budou Barcelona a Dortmund. Liga mistrů však startuje až za necelé tři týdny a Inter během tohoto období bude chtít uhrát co nejvíce bodů v lize. Ideální příležitost bude mít dnes.
Přeji vám příjemný nedělní večer při sledování textového přenosu z italské Serie A. V rámci druhého kola se dnes střetnou týmy Cagliari Calcio a Inter Milán. Utkání začíná ve 20:45. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62