Serie A - 32. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Cagliari : Lecce - 12. července 2020   19:30

0:0
(0:0)
Cagliari
Cragno – Walukiewicz, Klavan, Lykogiannis – Nández, Ionita (68. Birsa), Nainggolan (C) (30. Ragatzu), Rog, Mattiello (68. Faragò) – Simeone, João Pedro (84. Pereiro).
Lecce
Gabriel – Donati, Lucioni, Paz, Calderoni (40. Rispoli) – Mancosu (C), Petriccione (74. Majer), Barák – Falco (32. Farias), Saponara – Babacar (74. Deiola).

Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u fotbalu zase někdy příště.
Dnešní utkání je u konce. Utkání, které branku nenabídlo, ale zase nenudilo. V některých chvílích to byl fotbal nahoru dolu, někdy zase důkladné kombinace. Lehce lepším týmem byl přeci jen ten domácí, i když ke konci se dopředu víc tlačili hosté, kteří body potřebují jako sůl, protože se dnes propadli na sestupovou 18. příčku Serie A. Na sedmnáctý Janov ztrácí však pouze bod, což v šesti zápasech je lehce smazatelné. Cagliari se příště představí 15.7. v Janově proti Sampdorii. Lecce si příště zahraje ve stejný den doma proti Fiorentině.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 5:8. Střely mimo: 9:5. Rohy: 6:7. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 10:7.
90+4'
90+4'
V poslední minutě nastavení se na polovině soupeře zabydlelo Lecce a záložník Matteo Mancosu se pokusil i o střelu ze střední vzdálenosti. Branku ale v poslední šanci překopl.
90+3'
Domácím evidentně remíza stačí, protože se nikam neženou a hrají v klidu na polovině hrací plochy.
90+2'
Barák dostal míč na střed hřiště, potáhl si ho a vystřelil. Jeho pokus trefil připravení rukavice brankáře Cragna.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.
90'
Žlutou kartu dostává Valter Birsa (Cagliari Calcio).
88'
Valter Birsa centroval od praporku do vápna, tam se po jeho centr natahovalo několik borců, ale míč všem propadl.
88'
Festival rohů pokračuje. Jeden si kopnou domácí.
87'
Hosté ho rozehráli na krátko a hned centroval do vápna Riccardo Saponara. Jeho centr našel pouze jistého brankáře Alessia Cragna.
87'
Další roh pro hosty.
86'
Centr z rohového kopu se kroutil na zadní tyčku, kde ovšem vyhrál hlavičkový souboj domácí borec Babis Lykogiannis.
85'
Roh na druhé straně pro Lecce.
84'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází João Pedro, přichází Gastón Pereiro.
83'
Daniele Ragatzu dostal pas za vápno, tam si přehodil míč z pravačky na levačku a střílel. Tvrdý pokus to však nebyl a skončil v náručí Gabriela.
82'
Valter Birsa centroval míč i při dalším rohovém kopu. Tentokrát jeho centr jen proletěl vápnem a nikoho si ani nevšiml.
82'
Sražený centr domácích a bude k vidění další rohový kop pro Cagliari.
81'
Valter Birsa centroval míč z rohu hřiště do vápna. Na penaltě si míč našel Giulio Donati a odhlavičkoval ho do bezpečí.
81'
Rohový kop pro Cagliari.
80'
Agilní Nahitan Nández měl ve vápně i trochu štěstí, když se mu na kopačku přilepil míč a z druhého doteku mohl hned střílet. Střela z parádní pozice však skončila vedle branky.
79'
Domácí v klidu kombinují na polovině hřiště a čekají na chybu v obraně soupeře.
78'
Po centru Birsy z pravé strany se za vápnem strhla mela o míč, kterou ukončil až důrazným odkopem hostující Paz.
77'
Lecce se na chvilku usadilo na polovině soupeře, ale celý nápor ukončila nepřesná nahrávka z kopačky Diega Fariase.
76'
Domácí se pokusili dostat dopředu dlouhým nákopem, pro ten si ale vyběhl Gabriel a míč ukryl pro sebe.
75'
Žlutou kartu dostává Alessandro Deiola (US Lecce).
74'
Střídání v týmu US Lecce: ze hřiště odchází Jacopo Petriccione, přichází Žan Majer.
Střídání v týmu US Lecce: ze hřiště odchází Khouma Babacar, přichází Alessandro Deiola.
74'
Na druhé straně se středem hřiště protáhl Riccardo Saponara a byl poslán k zemi Klavanem.
73'
Babis Lykogiannis se pokusil vyvézt míč z vlastní poloviny, ale byl zasažen do hlavy soupeřem, hned se pískalo.
72'
Přestávka je u konce. Hra pokračuje.
71'
Následuje přestávka na občerstvení.
70'
Po levé straně se uvolnil Riccardo Saponara a na vápno nahrál proti noze míč Barákovi, český záložník z voleje vystřelil na střed branky.
69'
Nepřesnou rozehrávku hostů zachytil Pedro a dal tak domácím míč na kopačky.
68'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Federico Mattiello, přichází Paolo Faragò.
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Artur Ionita, přichází Valter Birsa.
67'
Domácí se po delší době dostali na míč a náležitě si ho užívají. Nahrávají si pouze na vlastní polovině a nikam se neženou.
66'
S následným rohem však hosté nenaložili dobře. Centr domácí odvrátili.
65'
Na levou stranu vápna propadl míč na Diega Fariase, který udělal krok do středu a vypálil na zadní tyčku. Jeho střela byla tečovaná a branku tak o kousek minula.
64'
Antonín Barák je ve druhém poločase hodně aktivní. Tentokrát zkusil centr z levé strany, který sice nadělal brankáři domácích problém, ale nakonec ho v rukavicích zkrotil.
63'
Hodně rozháraná hra na obou stranách, po té levé se snažil dostat dopředu Federico Mattiello, jenže při kličce trefil jen nohy soupeře.
61'
Ze solidní vzdálenosti doletěl do vápna centr přímo na kopačku Joãa Pedra, který z voleje našel pouze rukavice brankáře Gabriela.
60'
Máme za sebou hodinu hry. Branku jsme stále neviděli, na míči je nyní domácí tým.
58'
Velký zmatek ve vápně, nakonec se v tom malém otočil Khouma Babacar a střelou trefil jen brankáře, dále se k míči dostal Matteo Mancosu, jež z metru trefil pouze tyčku domácí branky.
57'
Cagliari se na chvilku usadilo na polovině soupeře a Artur Ionita centroval do vápna. Hosté si nadvakrát s jeho centrem dokázali poradit.
56'
Následně vypálil Barák na vápně, brankář jeho střelu jen vyrazil a sám před brankářem míč do sítě dorazil Jacopo Petriccione, který však byl v metrovém ofsajdu.
55'
Nakonec to Riccardo Saponara zřejmě z velkého úhlu zkoušel přímo na branku, trefil ale pouze zeď.
54'
Tvrdě faulovaný Barák kousek za vápnem a přímý kop pro jeho tým nějakých osmnácti metrů od branky. Je to však hodně ze strany, takže ne na přímé ohrožení.
53'
Babis Lykogiannis centroval míč od praporku do vápna. Na kraji pokutového území byl Barák a míč odkopl.
53'
Rohový kop z levé strany pro Cagliari.
52'
Dlouhý nákop zalepil na vápně Babacar a Barák se již napřahoval ke střele, v tu chvíli mu do pokusu dal nohu Rog a zakončení zneškodnil.
51'
Nahitan Nández se stáhl na osu hřiště a pokusil si narazit se spoluhráčem, míč mu ale vrátil nepřesně, přesně do autu.
50'
Třetí hostující roh byl rozehrál na krátko a poté následoval centr do vápna z hloubi hřiště, který byl nepřesný.
50'
Barákův centr zblokovaný, roh pro Lecce.
49'
Opět se k centru z pravé strany dostal Nahitan Nández, ale tentokrát míč trefil hodně nečistě a v podstatě ho odevzdal soupeři.
48'
Nahitan Nández se pokusil po pravé lajně vysunout spoluhráče, ale míči dal moc velkou razanci a poslal ho mimo hrací plochu.
47'
Klavan se po dlouhém míči na Babacara natáhl hrudníkem, ale míč mu sjel na rameno a rozhodčí odpískal hru rukou.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 20:35.
První poločas je u konce. Branku nám nenabídl, ale fotbal to rozhodně špatný nebyl. Do velkých šancí se dostaly oba týmy. Za domácí hlavně João Pedro, za hosty trefil břevno v malém vápně Babacar. Lepším týmem by se dalo označit domácí Cagliari, které na začátku vypadalo zaskočeně a bylo horší, ale po deseti minutách se chopilo taktovky.

Statistiky 1. poločasu

Držení míče: 56%:44%
Střely na branku: 1:5
Rohy: 1:2
Ofsajdy: 4:1
45+5'
45+4'
Jacopo Petriccione překvapivě centroval z hloubky hřiště do vápna, kde ale nikdo v bílém nebyl.
45+3'
Po dlouhém auto se ve vápně k zakončení dostal Daniele Ragatzu, ale jeho pravačka branku o kousek netrefila.
45+2'
Nahitan Nández přišel čistě o míč na pravé straně hřiště a dožadoval se hodně vehementně odpískání faulu.
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje 5 minut.
45'
Začala poslední minuta základních pětačtyřiceti v prvním poločase. Uvidíme, kolik rozhodčí nastaví.
44'
Nahitan Nández se protáhl středem hřiště a chtěl míč nabídnout za obranu Pedrovi, nahrávku pokazil, když trefil stojícího obránce.
43'
Na pravou stranu se míč odrazil k Riccardu Saponarovi, který hned chtěl centrovat do vápna, ale nemohl, protože mu byl odpískán ofsajd.
42'
Na pravé straně se o kličku pokusil Daniele Ragatzu, míč však nechal za sebou, a tím ho nabídl soupeři.
41'
Domácí se snažili přenést hru na levou stranu pro Mattiela, míč byl ale delší a skončil v zámezí.
40'
Střídání v týmu US Lecce: ze hřiště odchází Marco Calderoni, přichází Andrea Rispoli.
40'
Marco Calderoni ošetřen a odveden z hrací plochy, střídání se zdá nevyhnutelné.
39'
Tak to vypadá na další vynucené střídání. Za zadní stehenní sval se drží Marco Calderoni a dále už to asi nepůjde.
38'
Na pravé straně hřiště dostal míč Rog, hned se uvolnil soupeři a byl faulován.
37'
Následuje nepovedený centr domácích a odkop od branky Gabriela.
36'
Nahitan Nández se tentokrát stáhl na střed hřiště, kam hned dostal pas, který chtěl prodloužit patičkou, což nebyl nejlepší nápad a domácí obral o míč.
35'
Po pravé straně se protáhl domácí Nahitan Nández a chtěl nacentrovat do vápna, jenže si míč moc dlouho připravoval a následným centrem trefil soupeře.
34'
Ze střední vzdálenosti napřáhl domácí Artur Ionita, ale jeho projektil trefil střed branky Gabriela.
33'
Nehuén Paz nevybíravě poslal v hlavičkovém souboji k zemi Simeoneho, rozhodčí hned pískal faul.
32'
Střídání v týmu US Lecce: ze hřiště odchází Filippo Falco, přichází Diego Farias.
31'
Filippo Falco je zpět na hřišti a centroval z rohu do vápna, daleko však míč nedostal, když trefil soupeře na přední tyčce.
31'
Roh pro hostující Lecce.
30'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Radja Nainggolan, přichází Daniele Ragatzu.
30'
Babacar dostal dlouhý míč na polovinu soupeře, zpracoval si ho a obešel soupeře, ten ho musel faulovat.
29'
Ještě před pauzou zjevně přišel ke zdravotní újmě Filippo Falco, který je ošetřován za postranní lajnou.
28'
Přestávka je u konce. Můžeme pokračovat.
27'
Následuje pauze na občerstvení.
26'
Míč si u praporku postavil Marko Rog a centroval do středu malého vápna. Tam se nejvýše dostal Gabriel a míč ukryl v rukavicích.
26'
Roh pro Cagliari.
25'
Z levé strany odcentroval do vápna Federico Mattiello, který hledal v pokutovém území Simeoneho. Syn slavného trenéra na centr o kousek nedosáhl.
24'
Domácí se snaží uklidnit hru, nyní si jen nahrávají na útočné polovině hřiště.
23'
Velká šance hostujícího celku. Za vápnem se do míče opřel hostující Jacopo Petriccione, domácí brankář míč pouze vyrazil před sebe a do dorážky se dostal Khouma Babacar, který snad ze dvou metrů trefil břevno domácí klece.
22'
Filippo Falco centroval od praporku na střed vápna, tam nikoho ze spoluhráčů nenašel a obrana soupeře odvrátila.
22'
Rohový kop pro hostující Lecce.
21'
Máme za sebou dvacet minut hry, hraje se v celkem solidním tempo. Po úvodní převeze Lecce se nyní o zábavu stará hlavně domácí favorit Cagliari.
20'
Na druhé straně hledal Barák pasem z vlastní poloviny Babacara vpředu, pas to byl hodně nepřesný a Babacar míč na hrací ploše již nestihl.
19'
Krásná kolice středem hřiště našla ve vápně Pedra, který ještě vylepšil pozici proti Simeoneho, ten z úhlu velkou šanci nevyužil, když trefil pouze postranní síť.
18'
Sebastian Walukiewicz si u pravé postranní lajny věřil na souboj jeden proti jednomu, nakonec Calderoniho neobešel, naštěstí pro Cagliari ale získal aut.
17'
Přesný nákop ze obranu dostal Giovanni Simeone a už mu chybělo pouze překonat brankáře, jenže míč si špatně zpracoval a navíc byl v ofsajdu.
16'
Na levou stranu se provizorně přesunul Antonín Barák a odcentroval do vápna. Nikoho v bílém nenašel, pouze domácího brankáře.
15'
Aut z levé strany dostal na střed hrací plochy Radja Nainggolan a hlavou poslal míč zpět na levé křídlo, kde nikdo z jeho spoluhráčů nebyl.
14'
Riccardo Saponara dostal míč za vápnem, už si ho chystal na střelu, v tu chvíli přiběhl zezadu Radja Nainggolan, soupeře poslal k zemi a vzal mu míč, rozhodčí ale faul neodpískal.
13'
Gabriel se zdá být v pohodě a bude pokračovat, pokračovat tak může i boj na trávníku.
12'
Hra je přerušena, protože Gabriel musí být ošetřován.
11'
Na hranici vápna vymyslel chytrý lob do pokutového území Radja Nainggolan. Jeho lob našel přesně Joãa Pedra, který z voleje trefil sám před brankářem pouze Gabriela. Navíc se stejně nacházel v ofsajdu.
10'
Babis Lykogiannis si vzal exekuci na starost. Levačkou pálil přes zeď na přední tyčku, míč ale lehce podkopl a branku o kus překopl.
10'
João Pedro faulovaný 25 metrů od branky soupeře. Přímý kop pro domácí z místa přestupku.
9'
João Pedro si narazil míč se spoluhráčem na středu hřiště a ze solidní dálky vystřelil. Jeho pokus trefil blokujícího soupeře.
8'
Barák prohrál souboj na polovině, a tak mohl dopředu nahrávat Rog, jehož pas skončil na prázdné tribuně.
7'
Nahitan Nández dostal míč za vápnem, udělal krok vpřed a tvrdě vystřelil. Branku jeho tvrdá pravačka netrefila.
6'
Dlouhým nákopem se pokusil dostat míč dopředu na Simeoneho Klavan. Bývalý stoper anglického Liverpoolu ale svého útočníka nenašel.
5'
Za vápnem se otevřel prostor pro Mancosa, jež se nebál vystřelit. Jeho nedůrazný pokus skončil v rukavicích domácího brankáře.
4'
Hostující Marco Calderoni se pokusil o dlouhý nákop vpřed podél levé lajny, dlouho ale čekal a nakonec trefil dotírajícího soupeře.
3'
Do rychlého brejku se dostal domácí tým a ve vápně střílel Artur Ionita, který však trefil pouze, před sebou stojícího, soupeře.
2'
V úvodu zápasu jsou aktivnější hostující hráči, kteří kombinují okolo poloviny hřiště.
1'

Cagliari Calcio: Cragno – Walukiewicz, Klavan, Lykogiannis – Nández, Ionita, Nainggolan (C), Rog, Mattiello – Simeone, João Pedro.
Náhradníci: Rafael, Ciocci – Carboni, Pisacane, Ceppitelli, Faragò, Birsa, Cigarini, Pereiro, Paloschi, Ragatzu.

US Lecce: Gabriel – Donati, Lucioni, Paz, Calderoni – Mancosu (C), Petriccione, Barák – Falco, Saponara – Babacar.
Náhradníci: Vigorito, R. Sava – Rispoli, Vera, Monterisi, Dell'Orco, Majer, Šachov, Deiola, Tachtsidis, Rimoli, Farias..

US Lecce

Lecce je na tom v tabulce o hodně hůř. Patří mu sedmnácté místo tabulky, v jednatřiceti zápasech získalo osmadvacet bodů se skóre 40:71. 71 inkasovaných branek je vůbec nejvíce z celé ligy, druhý nejvyšší počet má Brescia s číslem 61, což je o deset méně. Nejlepší střelec Leccu je Ital Marco Mancosu, ten se trefil jedenáctkrát a na jednu další branku nahrál. V Leccu působí i český reprezentační záložník Antonín Barák, který do týmu přišel v zimě, odehrál devět zápasů a vstřelil jednu branku. V posledním kole Lecce překvapilo Lazio, když ho porazilo 2:1 po brankách Babacara a Lucioniho.

Poslední tři zápasy

Lecce VS. Lazio 2:1
Sassuolo VS. Lecce 4:2
Lecce VS. Sampdoria 1:2

Cagliari Calcio

Domácí tým je nyní na jedenáctém místě tabulky. V jednatřiceti zápasech získal 40 bodů se skóre 48:46. Cagliari ztrácí na evropské poháry jedenáct bodů, na sestupové příčky je náskok třináctibodový. Nejlepší střelec týmu je brazilský záložník Joao Pedro, který dal sedmnáct branek a na další 4 nahrál. V tabulce střelců je Pedro na čtvrtém místě. Doma Cagliari získalo 20 bodů v patnácti zápasech a je v této statistice na 11. místě Serie A. Cagliari naposledy vyhrálo 27.6., když doma porazilo Turín FC 4:2. Za domácí tým se trefili: Nandez, Simeone, Nainggolan a Joao Pedro uzavřel skóre proměněnou penaltou.

2010 Cagliari VS. Lecce 3:2
Zdravím všechny fanoušky nejvyšší italské soutěže. V rámci 32. kola Serie A se utkají týmy Cagliari a Lecce.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62