Serie A - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Janov : AS Řím - 19. ledna 2020   18:00

45' Pandev (Schöne)
1:3
(1:2)
AS Řím
6' Ünder   • 44' Biraschi (vl.)  • 74' Džeko  (Lorenzo Pellegrini)
Janov
Perin (C) – Biraschi, Romero, Goldaniga – Ghiglione, Cassata (70. Favilli), Schöne, Sturaro (90+2. Radovanović), A. Barreca – Pandev, A. Sanabria (86. Agudelo).
Maresca – Longo, Valeriani
Stadio Comunale Luigi Ferraris
AS Řím
Pau López – Spinazzola, Mancini, Smalling, Santon (84. Çetin) – Veretout (73. Cristante), Diawara – Ünder (88. Peres), Lorenzo Pellegrini (C), Kluivert – Džeko.
Fuzato, Mirante – Çetin, Cristante, Juan Jesus, N. Kalinić, Peres.

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím AS Řím, které svého soupeře porazilo výsledkem 3:1. Janov vstoupil do druhého poločasu velice aktivně, dokonce svého soupeře dokázal celkem dost zatlačit, avšak přesto se domácím nepovedlo vyrovnat. Ba naopak udělal velkou chybu rozehrávající brankář Perin, načež soupeř vstřelil třetí branku, která defacto rozhodla o osudu tohoto zápasu.
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 7:7. Střely mimo: 1:6. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 11:12.
90+5'
90+4'
Vypadá to, že nám tento duel žádnou další branku už nenabídne. Míč se totiž nyní nacházejí ve středu hrací plochy, AS se snaží koncovku zápasu kontrolovat.
90+2'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Stefano Sturaro, přichází Ivan Radovanović.
90+1'
Janov se ještě pokusil zaútočit po pravém křídle, avšak tam byla cestička vpřed hodně přehuštěná. Navíc čistý obranný zákrok předvedl pozorný Smalling.
90'
Druhý poločas bude nastaven o pět minut.
88'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Cengiz Ünder, přichází Bruno Peres.
87'
Římané kontrolují koncovku tohoto zápasu s míčem na vlastních kopačkách, což musí být pro hráče soupeře hodně frustrující. Janov ještě zkouší napadat.
86'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Antonio Sanabria, přichází Kevin Agudelo.
86'
Do konce tohoto zápasu zbývá už jen něco málo kolem pěti minut, Janovu se krátí čas na případné snížení nepříznivého výsledku. Římané jsou navíc stále u míče.
85'
Domácí brankář Perin rovněž předvedl prudký odkop až na druhou stranu, avšak ani tentokráte se domácím hráčům nepovedlo uspět v hlavičkovém souboji.
84'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Davide Santon, přichází Yıldırım Mert Çetin.
83'
Smalling si nechtěl komplikovat život, místo toho vyprodukoval zpětnou nahrávku až na kopačku brankáře Lópeze, který si pro změnu vyzkoušel prudký odkop.
81'
Žlutou kartu dostává Pau López (AS Řím).
79'
Do nepříjemného obležení se dostal domácí Barreca, kterému se alespoň povedlo vybojovat zisk autového vhazování, po kterém se AS opět dokázalo ubránit.
78'
Ten byl v tomto případě raději rozehrán po zemi nakrátko, načež se do malého vápna přeci jenom snášel centr, který si ve vzduchu dokázal najít Smalling.
77'
Výsledkem byl další zablokovaný centr, tentokráte do pokusu o centr vložil kopačku pozorně hrající Santon. Janov si tak vyzkouší provedení dalšího rohového kopu.
76'
Pro Janov se jedná o hodně složitý úkol, bude muset dotahovat hned dvoubrankové manko. Do konce nezbývá moc času, avšak na vyrovnání to stále je.
74'
AS Řím právě vstřelil branku!
Obrovská hrubice rozehrávajícího Perian znamená dvoubrankové manko pro domácí! Perin se totiž pokoušel o rozehrávku, avšak v tísní poslal míč pouzen na kopačku Pellegriniho, kterému se povedlo vysunout do vyložené šance EDINA DŽEKA, jenž si tváří v tvář proti Perinovi věděl rady.
74'
López si dával se svým odkopem od branky celkem dost načas, nakonec hru poslal až na opačnou stranu, kde si Džeko pomohl v souboji o míč nedovoleným prostředkem.
74'
Janov navíc zahrával další rohový kop, ke kterému se opět postavil záložník Schöne. Jeho nabídka nepřinesla nic nebezpečného, poté pálil nad branku Barreca.
73'
Žlutou kartu dostává Edin Džeko (AS Řím).
73'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Jordan Veretout, přichází Bryan Cristante.
72'
Nabízela se nahrávka do volného prostoru na Sanabriu, avšak na poslední chvíli se povedlo zakročit vracejícímu se Diawarovi, který tak zamezil další šanci soupeře.
71'
Janov si to pohotově namířil na opačnou stranu, kde se ovšem nedokázal ideálně zorientovat křídelník Barreca, kterému uskočil hrací předmět daleko do zámezí.
70'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Francesco Cassata, přichází Andrea Favilli.
69'
Na opačné straně to neudělal vůbec dobře Ünder, který si sice pohotově navedl míč na levou nohu, avšak poté centroval vysoko nad branku, bude se tak vykopávat.
68'
Ve vzdušném souboji dokázal uspět hostující Mancini, který přesto odvrátil pouze na kopačku Barrecy, jehož prudká nabídka prosvištěla kousek vedle Panděva.
67'
Do pokutového území si to namířil hostující Ünder, který se ihned po převzetí nahrávky pokoušel odcentrovat, avšak trefil pouze jednoho z pozorných protihráčů.
62'
Žlutou kartu dostává Francesco Cassata (Janov CFC).
61'
Je za námi zhruba hodina hry, ještě to bude hodně zajímavé. Janov totiž předvedl velice aktivní nástup do druhého poločasu, ve kterém má zatím jasně navrch.
60'
Schöne zahrával další rohový kop, tentokráte od levého rohového praporku. Jeho nabídka se kroutila do malého vápna, kde ovšem dokázal zakročit soupeř.
59'
Co scházelo! Na centrovaný balón si totiž naskočil Sanabria, kterému se povedlo zamířit přesně k tyči, avšak brankář López předvedl famózní zákrok.
58'
V krátkém časovém sledu bylo opět pískáno. Veretout tak dlouho okopával protihráče, až nakonec trefil jeho kopačku, což neuniklo ani oku hlavního rozhodčího.
57'
Ghiglione se na pravém křídle dostal k adresnému centru, který ale pouze proskákal celým pokutovým územím. Římané se tak mohou pokusit o rychlou protiakci.
56'
K rozehrávce se nakonec postavil Pellegrini, který to celkem překvapivě zkoušel prudkou nabídkou do pokutového území, kterou se ale povedlo odklidit Cassatovi.
55'
Po dalším hodně důrazném zákroku se na zemi ocitl hostující Kluivert, který si vymodlil zisk standardní situace. Ta proběhne zhruba pětadvacet metrů od branky.
54'
López si přesto troufl na přízemní rozehrávku, načež se jeho celek bleskově dostal na opačnou stranu, kde měl příliš daleko k hracímu předmětu Džeko.
53'
Poté to zpoza pokutového území zkoušel sám Schöne, avšak jeho tvrdou ránu pravačkou zablokoval jeden z protihráčů. Janov je v současné době aktivnější.
52'
K balónu se poprvé ve druhém dějství dostal také domácí brankář Perin, kterému se povedlo dostat hrací předmět ke středovému kruhu, kde číhal Sturaro.
51'
Janov celkem svižně přenášel hru na pravou stranu, kde však se svým průnikem neuspěl aktivně hrající Ghiglione. Naopak se k vyvezení míče dostal Veretout.
50'
Zákrokem na jedničku si před malým momentem počínal Spinazzola, který raději odvracel za cenu autového vhazování, jenž si vzal na starost zadák Biraschi.
49'
V krátkém časovém sledu byl k vidění další ofsajd hostujících hráčů, tentokráte se v něm nacházel Džeko. Ofsajdové postavení potvrdil také opakovaný záběr.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu se do akce dostal také pomezní sudí, který si velice pozorně všiml ofsajdového postavení, ve kterém se nacházel kapitán Pellegrini.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si vzali na starost domácí hráči, kteří budou pro změnu útočit zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám přinesl celkem atraktivní podívanou. Hned v úvodu tohoto zápasu padla první branka, o kterou se postaral hostující celek. Už to vypadalo na poklidný konec poločasu, nicméně AS si přichystalo druhou branku, avšak téměř záhy se domácím povedlo odpovědět, avšak Janov i nadále prohrává o jednu trefu.
45'
45'
Janov právě vstřelil branku!
Jenomže domácím se povedlo bleskově odpovědět! Sledovali jsme nádhernou kolmici v podání zkušeného Schöneho až na naběhnuvšího GORANA PANDĚVA, který tak pláchl hostující obraně. Ven z branky se navíc vydal také López, který byl přehozen jednoduchým lobem, jenž skončil až v hostující brance.
44'
Šťastná branka posílá hosty do dvoubrankového vedení! Spinazzola se totiž dostal s míčem až do pokutového území, kde si ho hodil na levou nohu, načež ještě centroval před brankáře. Tam si ale vstřelil vlastní branku domácí DAVIDE BIRASCHI.
43'
Domácí brankář Perin to i tentokráte zkoušel hodně dalekým odkopem, po kterém se do pokutového území pokoušel prohnat Panděv, který byl ale vytlačen.
42'
Kluivertovi se možná trochu překvapivě povedlo uspět v hlavičkovém souboji, načež se jeho celek dostal až k šestnáctce, kde Pellegrini ještě hledal kolegu Džeka.
41'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
40'
AS mělo k dispozici standardní situaci z velice zajímavé pozice. Nakonec se k rozehrávce postavil kapitán Pellegrini, jehož rána pravou nohou směřovala těsně nad.
38'
Žlutou kartu dostává Cristian Gabriel Romero (Janov CFC).
36'
Římané navíc podnikli bleskurychlý protiútok, při kterém se o zakončení pokoušel Ünder, avšak do jeho rány vložil kopačku jeden z protihráčů, na řadu přijde roh.
35'
Zničehonic se domácí mohli dostat k vyrovnávací trefě, avšak nakonec tomu tak není. López totiž nevyrazil centr zrovna optimálně, Sanabria však nezamířil přesně.
34'
Je za námi něco málo přes třetina hry, AS i nadále drží hodně ošemetné jednobrankové vedení. V posledních minutách navíc sledujeme celkem dost nepřesností.
33'
K hezkému projektilu se dostal Ünder, který to tentokráte zkoušel přímo na branku. Jeho zakončení směřovalo doprostřed branky, což byla pro Perina snadná práce.
32'
Kousek od vlastního pokutového území mohl rozehrávat volný kop Romero, který ani tentokráte nehledal spoluhráče na druhé straně, místo toho oslovil Schöneho.
31'
Tak dlouho Ghiglione okopával Kluiverta, až nakonec hlavní sudí přeci jenom pískl do své píšťalky. Jednalo se o jednoznačný faul, hosté raději rozehráli po zemi.
30'
Janov si užil míče na vlastní obranné polovině, kde s rozehrávkou vypomohl také brankář Perin, jehož dalekonosný pas skončil až na kopačce Smallinga.
29'
Janov se po delší době dostal na dostřel branky soupeře, hned z toho byl zisk standardní situace. Ghiglione rozehrál po zemi, následný centr odklidil Mancini.
28'
Směrem kupředu se vydal také Spinazzola, který poté narazil do jednoho z protihráčů. Římané se dožadovali faulu, avšak hlavní sudí překvapivě nechal plynout hru.
27'
Křídelník Kluivert si hezkým způsobem navedl míč na pravou nohu, načež na malém vápně hledal urostlého Džeka, jenž na vysoký centr nakonec sotva dosáhl.
26'
Žlutou kartu dostává Jordan Veretout (AS Řím).
25'
Hodně vysokým přenesením hry to zkoušel Spinazzola, kterému se ale velice přesně povedlo najít kopačku Manciniho, jenž s rozehrávkou nikam nespěchá.
24'
Santonovi se kousek od rohového praporku povedlo vydolovat balón, jenomže místo centru přišla na řadu nahrávka, po které se dopustil faulu právě Santon.
23'
Je za námi více než dvacet minut hry, zatím jsme se dočkali jediné branky. Římané mají i nadále více ze hry, naopak domácí se sotva dostávají k balónu.
18'
Velice prudké přenesení hry vyprodukoval hostující Spinazzola, kterému se přesto povedlo najít volného Santona, jenž se s míčem vydal podél autové lajny.
17'
Standardní situace sice nepřinesla nic nebezpečného, avšak poté do malého vápna přiletěl další centr, po kterém hlavičkoval doprostřed branky Džeko.
16'
Avšak nakonec bylo pískáno ve prospěch římského celku, který si tak vypracoval standardní situaci ze značného úhlu. K rozehrávce se postavil Pellegrini.
15'
Hodně důrazně vletěl do osobního souboje domácí Romero, kterému se povedlo tělem odstavit od balónu Ündera. Posléze po faulu skončil na zemi Goldaniga.
14'
Narážečka v podání Pellegriniho skončila pouze u pozorného Goldanigy, který chtěl rozvinout rychlou protiakci, avšak ta skončila ještě na obranné polovině.
13'
Diawarovi se celkem v poklidu povedlo dostat balón až ke středovému kruhu, kde mu poté ještě s rozehrávkou vypomohl Kluivert, který si to namířil po levé straně.
12'
Hlavní sudí si všiml nedovoleného počínání v podání hostujícího Smallinga, který šel do souboje nohou napřed. Mezitím se Sturarovi povedlo rozehrát po zemi.
11'
Míč se opět dostal pouze ven z hrací plochy, což pro AS znamenalo zisk autového vhazování. Spinazzola prudkým hodem oslovil osamoceného Veretouta.
10'
Na útočnou polovinu se před malým momentem vydal také Barreca, který však vyprodukoval zpětnou nahrávku až na Schöne, kterému se nepovedlo přenést hru.
9'
Na pořadu dne byl rohový kop z levé strany, o který se postaral domácí Janov. Rozehrávka nakrátko nakonec přinesla centr, který ale odvracel Diawara.
8'
Téměř ihned po rozehrávce si nedovoleným zákrokem pomohl domácí Schöne, který poslal k zemi Pellegriniho. Římané se nakonec rozhodli rozehrát po zemi.
7'
Na první branku tohoto zápasu jsme tak nemuseli čekat vůbec dlouho, do vedení se dostalo favorizované AS, které to přesto bude mít ještě hodně složité.
6'
Na první branku tohoto zápasu jsme nemuseli čekat vůbec dlouho! CENGIZ ÜNDER si na pravém křídle připravil kroucenou nabídku až do malého vápna, kam přispěchal kapitán Pellegrini, který nakonec zřejmě nesáhl po této nabídce. Je z toho přímá trefa prostřednictvím centru, na který Perin nedosáhl.
6'
Kolmicí za obranu to zkoušel Spinazzola, kterému se ale nepovedlo najít nikoho ze svých spoluhráčů. Domácí Perin tak bude moci odkopávat od své branky.
5'
Hrací předmět se dostal pouze ven z hrací plochy, což pro hosty znamenalo zisk autového vhazování. Santon si nakonec vybral ke spolupráci kolegu Kluiverta.
4'
Poprvé se k míči dostal také hostující brankář López, kterému se pro změnu povedlo roztáhnout hru do strany, kde si o nahrávku řekl vedle stojící Smalling.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu se poprvé k míči dostal domácí brankář Perin, kterému se dalekonosným pasem povedlo odklidit hrací předmět na hlavu Manciniho.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hostující hráči, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Janov CFC: Perin (C) – Biraschi, Romero, Goldaniga – Ghiglione, Cassata, Schöne, Sturaro, A. Barreca – Pandev, A. Sanabria.
Náhradníci: I. Radu – P. Ankersen, Agudelo, Behrami, Destro, Favilli, Aljámik, Jagiełło, Pajač, Pinamonti, Radovanović.

AS Řím: Pau López – Spinazzola, Mancini, Smalling, Santon – Veretout, Diawara – Ünder, Lorenzo Pellegrini (C), Kluivert – Džeko.
Náhradníci: Fuzato, Mirante – Çetin, Cristante, Juan Jesus, N. Kalinić, Peres.

Rozhodčí: Maresca – Longo, Valeriani.
AS Řím

Na opačné straně stojí sympaticky hrající AS Řím, které má tak trochu jiné starosti. Římané se totiž v současné době nacházejí na páté pozici, což by v konečném důsledku znamenalo účast ve skupinové fázi Evropské ligy. Hostující tým tohoto zápasu má na svém kontě pětatřicet bodů, přičemž mu na vedoucí Juventus chybí třináct bodů. AS ale v posledních dvou duelech nedokázalo vybojovat ani jeden bod. Nejprve jsme sledovali celkem překvapivou domácí porážku proti Turínu, a sice výsledkem 0:2. I další domácí střetnutí přineslo prohru, tentokráte poměrem 1:2 proti Juventusu.
Janov CFC

Fotbalisté Janova se letos výsledkově trápí, výsledkem je postavení ve spodní polovině tabulky, dokonce v sestupovém pásmu. Janov totiž okupuje osmnáctou pozici, přičemž se mu do této chvíle povedlo nasbírat pouze čtrnáct bodů. Situace ale zatím není nikterak kritická, manko na poslední nesestupové pásmo je pouze jednobodové, což by se po tomto duelu klidně dalo smazat. Janov letos vyhrál pouze ve třech duelech, poslední výhra přišla začátkem ledna, kdy se mu povedlo uspět na domácím stadionu proti Sassuolo, které nakonec odjelo s těsnou porážkou 1:2.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Italská Serie A má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Janov CFC a AS Řím.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62