Serie A - 34. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Janov : Lecce - 19. července 2020   19:30

Janov
8' A. Sanabria (Pandev) • 81' Gabriel(vl.)
2:1
(1:0)
Lecce
60' Mancosu  (Dell'Orco)
Janov
Perin – A. Masiello, Romero, C. Zapata, Criscito – Lerager, Schöne, Sturaro (13. A. Barreca, 90. Goldaniga) – Pandev (90. Favilli), Falqué (53. Jagiełło), A. Sanabria (46. Pinamonti).
Doveri – Paganessi, Mondin
Stadio Luigi Ferraris, Janov
Lecce
Gabriel – Dell'Orco, Paz, Lucioni, Donati – Barák, Petriccione (83. Falco), Mancosu – Farias, Saponara – Babacar (32. Lapadula).

On-line přenos je u konce. Děkujeme za pozornost.
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 3:15. Rohy: 3:8. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 12:10.
Extrémně důležité vítězství si dnes na domácí půdě připisují hráči Janova, kteří tak o čtyři body oddalují záchranářské starosti. Přitom druhý poločas znovu lépe odstartovalo Lecce, když v 60. minutě centr Marca Mancosy dolétl až na zadní tyč domácí branky, kde ho gólman Mattia Perin už nedokázal zastihnout. Rozhodující úder ale přišel o 21 minut později. Polský reprezentant Filip Jagiełło natáhl ke střele, která rozduněla pravou tyč. Jenže ještě předtím, než Filip Jagiełło stihl začít nadávat, se míč odrazil od těla brankáře Gabriela a dokutálel se za brankovou čáru. Vlastní gól tak znamená důležitý zvrat v boji o poslední nesestupové místo. Janov – Lecce 2:1.
90+4'
90+4'
Domácí skvěle šetří čas. Vypadá to pro ně velmi dobře, neboť Saponara ztratil míč na středu.
90+3'
Diego Farias signalizuje gestem, že už mu došla i rezerva v nádrži a chtěl by střídat. Mezitím dopředu postupoval Saponara, ale v kombinaci s Lapadulou nevymysleli vůbec nic.
90+2'
Giulio Donati poslal perfektní míč na hlavu Antonína Baráka. Obrana Janova ve vzduchu hoří, jenže hosté nedokáží z této převahy nic vytěžit. Barák dnes prostor mezi třemi tyčemi prakticky nenašel.
90+2'
Filippo Falco končí na zemi. Lecce nastěhováno před Perinem.
90+1'
Diego Farias byl zastaven v pokutovém území čistě, už běží čtyřminutové nastavení druhého poločasu.
90'
Střídání kus za kus. Antonio Barreca má pro dnešek splněno, nahradil ho Edoardo Goldaniga. Pak ještě jedna změna v útoku, Pandev odchází výměnou za Andreu Favilliho.
89'
Domenico Criscito už nechce riskovat, stejně jako celý Janov. I když měl na útočné půlce dostatek prostoru, raději napálil míč na druhou stranu hrací plochy a stahuje se zpět na své defenzivní stanoviště.
87'
Špatná orientace v podání Antonia Barrecy a možnost pro hosty od rohového praporku. Čekající Saponara se ale k plánovanému voleji nedostal a Mattia Perin pak stáhl míč ze vzduchu do svého náručí.
86'
Filippo Falco má dostatek sil, jenže Domenico Criscito stále tempu běhavých záložníků stačí. Jeho blok byl zcela zásadní, do malého vápna už se sbíhalo komando bílých dresů. Pak přišel faul na Lukase Leragera, domácí můžou zklidnit rozehru.
84'
Lecce okamžitě tlačí na pilu. Fabio Lucioni vhodil aut, jak nejrychleji to jen šlo. Akce dopracovala až na levou stranu hřiště, odkud Diego Farias přihrával na Antonína Baráka. Jeho pokus ale znovu přelétl plánovaný cíl.
83'
Přichází okamžitá reakce. Jacopo Petriccione je stažen na střídačku, odkud naopak vysprintoval Filippo Falco.
81'
Janov právě vstřelil branku!
Jenže to už neplatí poté, co se polský záložník Filip Jagiełło opřel do míče z úctyhodné dálky. Za toto střídání budou domácí extrémně rádi, dost možná totiž bude znamenat jejich záchranu v elitní italské soutěži. Jagiełło sice napálil pouze tyč, jenže obrovskou smůlu měl brankář GABRIEL, který se po svém tygřím skoku již nedokázal vytočit směrem k míči a srazil si jej do vlastní sítě. Hosté tak znovu musí zkusit dohnat vedení soupeře.
80'
Barák se prezentoval efektní, ale už ne efektivní patičkou. Obě mužstva si v posledních několika minutách vyměňují míč a postrádají úspěch v přechodové fázi.
79'
Ze standardní situace čepoval míč do šestnáctky Lasse Schöne. Snadná práce pro brankáře Gabriela, který si, nikým neatakován, došel hladce pro centr.
78'
Byl to Riccardo Saponara, kdo rovněž vyzkoušel překvapit svým vzdušným pasem. Jenže tentokrát se podobná pohroma v defenzivě Janova jako v případě vyrovnávací branky rozhodně nekoná.
77'
Barákův centr neprošel, pak navíc Mattia Perin zachytil míč ještě před brankovou čarou a umožnil atak Andrey Masiella. Jenže po jeho předávce příliš váhal s dalším postupem Filip Jagiełło a akci úplně zabrzdil.
75'
Lucioni dostal pod tlak Saponaru, který pak přihrál do velmi nepříjemné pozice Giuliu Donatimu. Ten se již nemohl vyhnout kontaktu s Barrecou, který svému protivníkovi způsobil chvíle plné bolesti.
74'
Jacopo Petriccione šel až příliš ochotně na trávník, z jeho svižného útoku tak nic nebude a Lecce musí začít znovu.
73'
Pandev se musí vzdát autu po souboji s Fariasem. Rozhodně s tímto soudem není spokojený.
72'
Na konci 72. minuty se znovu rozbíhá druhý poločas. Oba celky by rády přisoudily vítězství na svou stranu.
70'
Na zemi zůstává Jacopo Petriccione i Andrea Pinamonti. Toho okamžitě využívají rozhodčí, kteří posílají týmy na občerstvovací pauzu.
69'
Lukas Lerager nedokázal svůj vzdušný pas dopravit úspěšně do pokutového území. Janov bude dobývat území soupeře znovu až od poloviny hrací plochy.
68'
Giulio Donati se k míči nedostal, hostující Andrea Pinamonti pak doslova ukecal sudího, že se centrovaného míče nedotkl. Pokračovat tak mohou hráči Lecce.
67'
Specialista na přímé kopy Lasse Schöne nebyl se svým pokusem daleko od úspěchu. Nakonec ale přece jen sledoval jen zakončení mimo tři tyče.
65'
Další postupná souhra domácích vedla až k Lasse Schönemu. Ten po přiťuknutí Pandeva ale nestihl zvednout hlavu a pálil pouze naslepo do reklamního baneru.
64'
Teď byl Barák v úloze postiženého hráče. Cristian Gabriel Romero za zákrok na něj dokonce obdržel žlutý kartonek.
63'
Andrea Masiello centroval na bližší tyč neúspěšně. Ještě předtím se o diskutabilní zákrok v šestnáctce postaral Barák, jenže Gianluca Lapadula zůstal na trávníku bez odezvy.
60'
Lecce právě vstřelilo branku!
Hosté se na úvodní gól velmi natrápili, jenže teď ho naopak získávají úplně zadarmo. MARCO MANCOSU znovu hledal ve vápně Antonína Baráka, jenže český záložník měl tentokrát k míči skutečně daleko, a tak ho následoval pouze svým pohledem. Balon ale k překvapení všech doskákal až k pravé tyči, kde Mattia Perin už nezasáhl. Je srovnáno, 1:1. Asistence: Cristián Dell'Orco.
59'
Domenico Criscito ukázal svou kopací techniku. Trefuje ale tyč. Nicméně vzrušení je zbytečné, ještě předtím stál Pandev v ofsajdu.
58'
Giulio Donati sice centroval do místa, kde nikdo v bílém nestál, jenže špatná komunikace v defenzivě domácího celku způsobila, že Cristián Zapata odvrátil míč zbytečně na roh. Jenže ty se zatím hostům nedaří, třebaže Antonín Barák vyhrává ve vzduchu řadu soubojů. Po jeho nepřesné hlavičce rozehrává Mattia Perin.
56'
Nehuénu Pazovi přibývají vrásky z výpadů Gorana Pandeva. I tentokrát nicméně zůstal pozorný a následný roh jeho kolegové zvládli odvrátit.
55'
Gianluca Lapadula dnes nemá šťastný den. Po velmi dobrém centru se znovu dostal do vzduchu, úplně osamocen ale vůbec netrefil branku.
54'
Dobrá přihrávka Diega Fariasa neprošla do ohně, z levé strany se o další nebezpečný centr pokoušel Fabio Lucioni, jenže veškerá snaha je marná, Janov brání zatím bezchybně.
53'
Míč se málem odrazil do běhu Pandeva, který ale pouze přihrál do ofsajdu. Po přerušení hry na trávník vbíhá Polák Filip Jagiełło, domácí Janov stahuje Iaga Falquého.
52'
Fabio Lucioni stáhl zezadu nabíhajícího Gorana Pandeva. Žlutou kartu přijímá jako nutné řešení.
52'
Marco Mancosu možná až zbytečně úzkostlivě nakládal s míčem v šestnáctce. Po narážečce s Riccardem Saponarou zvolil nadýchaný centr, který ale v dané situaci neměl na hřišti místo.
51'
Nejlepší roh Lecce v utkání. Riccardo Saponara namířil míč na přední tyč, kde velmi dobře prodlužoval Antonín Barák. Gianluca Lapadula spěchal na zadní tyč, ale ani zběsilý skluz mu nepomohl k tomu, aby akci zakončil.
50'
Rozehrávka od rohového praporku náležela Fariasovi. Znovu se rozhodl pro přihrávku nakrátko. Riccardo Saponara pak z voleje trefil tvář Cristiána Zapaty, třebaže si myslel, že napálil ruku soupeře.
49'
A znovu Cristian Dell'Orco odvrátil hlavou nebezpečí. Po něm se o totéž postaral i Nehuén Paz a hosté mohli dopředu. Barák ale přihrál jen bránícímu Zapatovi.
48'
Pandev byl křižován Cristianem Dell'Orcem. Autové vhazování z ostrého úhlu tak může brát jako maximální úspěch.
47'
Velmi dobrým vzdušným pasem se prezentoval Antonín Barák. Zapatu ve vzduchu překonal Gianluca Lapadula, jenže v tvrdém souboji už nestihl hlavu nastavit tím správným směrem a mířil až za zadní tyč.
46'
Andrea Masiello se snažil o dlouhý aut, který se mu relativně vydařil. Jenže Andrea Pinamonti se ani tak nedokázal prosadit ze vzduchu.
46'
Na hřiště se podívá Andrea Pinamonti, který tak v úvodu druhé půle střídá Sanabriu.
46'
Šílený poločas je za námi. Od začátku tempo diktovali hosté z Lecce, kteří přijeli na stadion Luigiho Ferrarise hlavně útočit. Jenže to byli paradoxně domácí, kdo udeřili ze své první vážnější akce. Po přihrávce Pandeva pálil z pravé strany pokutového území Antonio Sanabria a k radosti příznivců Janova rozvlnil síť. Hosté pak těžili ze své aktivity a po diskutabilních zákrocích se hned několikrát dožadovali penalty. Kýžené gesto směrem k pokutovému území rozhodčí ale ukázal po konzultaci s VARem až ve 44. minutě, kdy brankář Perin sestřelil zakončujícího Lapadulu. Míč si přichystal Marco Mancosu, jenže svou pumelicí neuvěřitelným způsobem přestřelil svůj cíl. Hosté tak půjdou do druhé půle i přes sympatický výkon s jednogólovým mankem.
45+7'
45+7'
Ještě z velké dálky vypálil Diego Farias, ale bližší tyč minul o několik desítek centimetrů.
45+6'
Čeká nás zřejmě poslední vzrušení této půle. Gianluca Lapadula vybojoval roh.
45+5'
Andrea Masiello dobře procpal míč na Antonia Sanabriu. Z následného rohu ale nezapršelo, neboť Lasse Schöne centroval úplně mimo vápno.
45+4'
Branku netrefuje Antonín Barák. To byla možná jedna z posledních šancí pro Lecce v tomto poločase.
45+3'
O centr se snažil Fabio Lucioni, ale Marco Mancosu se k míči nedostal.
45+2'
Není to gól! Marco Mancosu, stejně jako proti Laziu, i tentokrát přestřelil klec pravou nohou. Obrovské zklamání pro hosty, kteří si konečně vymodlili penaltu, ale nedokázali ji proměnit. Rána z nohy útočníka Lecce by netrefila možná ani rugbyovou bránu.
44'
VAR ještě kontroloval zákrok brankáře domácího týmu a skutečně odtajnil prohřešek proti pravidlům. Po skluzu Mattia Perina se bude kopat penalta.
44'
Žlutou kartu za protesty ještě uvidí Riccardo Saponara.
44'
Velké vášně vzplanuly poté, co Riccardo Saponara perfektně našel zcela volného Gianlucu Lapadulu. Ten sice hraje o dost lepší zápas než Khouma Babacar, kterého vystřídal, ovšem ve velmi dobré šanci ho zastavil na brankové čáře hlavičkující Cristian Gabriel Romero, který skvěle zaskočil za vybíhajícího Mattia Perina.
43'
V pokutovém území položil tělo na trávník Antonín Barák. To už je asi třetí podobná situace v utkání, ani tentokrát se nepíská penalta.
42'
Lasse Schöne rozjel postupnou kombinaci, na jejímž konci byl znovu Goran Pandev. Proti čtyřčlenné obraně dnes našel recept jen jednou, ale hned z toho byl gól. Tentokrát znovu trefil jen blok.
41'
Janov je stále zatažený ve své obranné ulitě a snaží se uhájit svůj hubený náskok. Pomůže mu ztráta Saponary, který na pravém kraji jinak prakticky nechybuje.
40'
Znovu se míč dostal do prostoru, kde operuje Pandev. Po jeho ztrátě perfektně centroval Matteo Mancosu, jenže Gianluca Lapadula nevyužil svůj um dobrého hlavičkáře a zamířil jen na připraveného Mattia Perina.
39'
Možná nejlepší akce Lecce končí fiaskem. Po přihrávce Lucioniho přízemní pas vyslal i Riccardo Saponara. Jenže Matteo Mancosu úplně minul míč, který mu pouze prolétl kolem nastavené pravé nohy a opustil vápno.
38'
Na druhé straně hřiště skvěle zapracoval Giulio Donati, který domácím ukradl míč v nadějné pozici pro nebezpečný centr.
37'
Cristian Gabriel Romero znovu ukázal svou fyzickou vybavenost. Nejdříve předběhl Fariase a pak ho ještě odstrčil tělem.
36'
Signál od rohového praporku. Při přiťuknutí Saponary kroutil míč směrem od branky Diego Farias. Jenže nikdo v bílém se k němu nedostal.
36'
Centr z levé strany zachytil Gabriel a Giulio Donati sprintoval vpřed. Z jeho snahy bude rohový kop, který svou obrannou hlavičkou zprostředkoval Cristián Zapata.
35'
V pokračujícím dešti sáhl k nevybíravému zákroku Jacopo Petriccione. I když krčí rameny, žlutá karta je jasná.
34'
K míči se málem dostal Antonín Barák, ale Iago Falqué ho na poslední chvíli uhájil.
33'
Antonio Barreca si vzal příliš velké sousto, při ústupu ztratil míč a domácí byli rádi, že nově příchozí Gianluca Lapadula nedokázal včas vyběhnout před ofsajdovou linii.
32'
A to je skutečně zbytečná ztráta pro Lecce. Hrotový útočník došlápl tak špatně, že není schopný pokračovat ve hře. Na hřiště tak už vběhl Gianluca Lapadula, Khouma Babacar se loučí.
31'
Ze složité situace pod tlakem se dostal Antonio Sanabria, jenže po jeho přihrávce na Andreu Masiella nemohl útok Janova pokračovat. Na zemi zůstal ležet Khouma Babacar, který se nešikovně přimotal do souboje jako třetí hráč.
30'
Velmi podobná situace na druhé straně. Po dobré spolupráci Baráka a Saponary příliš dlouhý balon Mattea Mancosuy.
29'
Janov využil rychlého přechodu k zajímavé akci, ale po předávce Pandeva znovu přišel pouze přetažený centr z nohy Domenica Criscita.
28'
Nehrálo se zhruba dvě minuty, teď už ale Doveri svou píšťalkou svolává týmy zpět na hrací plochu.
26'
Barákův centr sice přistál na hlavě Babacara, jenže útočník ze Senegalu neměl zpracování vůbec snadné a míč mu odskočil za brankovou čáru. Sudí pak umožňuje občerstvovací pauzu.
25'
Pandev technickým centrem zkoušel nachytat obranu i brankáře Lecce. Gabriel si ale užil pamlsek, který mu přistál v náručí.
24'
O penaltu si naopak hlasitě říkal Riccardo Saponara, kterého ramenem nabral Antonio Barreca. Rozhodčí Doveri okamžitě odmítl jakékoliv reklamace.
23'
Přes Antonína Baráka vede značná část akcí Lecce. Středopolař hostujícího týmu tentokrát přihrál Fariasovi, který svou výhybku úplně nezvládl a upadl bez cizího zavinění.
23'
Lukas Lerager nebyl daleko od průnikového pasu, který se mu snažil věnovat Iago Falqué. Málem domácí znovu zahrozili z ojedinělého útoku.
22'
Saponara zřejmě trefil ruku soupeře, jenže sudí nezareagoval a Goran Pandev už si znovu hledal cestu k bráně. Nakonec se svými tanečky kolem míče neuspěl proti zformované obraně.
21'
Vůbec se teď se spoluhráči nepohodl Fabio Lucioni. Jeho centr mířil do země nikoho, doběhl si pro něj gólman Mattia Perin.
20'
Tentokrát pro změnu Barák v pozici bránícího hráče. Jenže místo zisku míče se dopustil pouze faulu na středu, postiženým hráčem byl Goran Pandev.
19'
Druhý pokus Antonína Baráka v tomto utkání znovu nenachází svůj cíl. Nejprve se český záložník neprosadil přes ležícího Lasse Schönea, pak se ale vytočil k zakončení zpoza vápna a netrefil.
18'
Včas se na zem dostal Cristian Gabriel Romero. Navrátilec v sestavě Janova tak zamezil pasu Cristiana Dell'Orca, který už hledal nabíhajícího Fariase.
17'
Riccardo Saponara nejdříve velmi dobře odcentroval, přímo na hruď nachystaného Babacara. Ten si ale prvním kontaktem příliš neulehčil situaci a Saponara pak společně s ním fauloval na útočné polovině. Lecce nicméně po inkasované brance znovu přebírá aktivitu.
16'
Výborně míč přenechal po přihrávce Baráka Diego Farias. Možnost tak znovu dostal hrotový forvard Khouma Babacar. Neseřídil však mířidla a pálil mimo zařízení.
15'
Hodně se diví Lukas Lerager, který právě viděl žlutou kartu. Už poněkolikáté v utkání stáhl k zemi afrického útočníka Babacara a dostává první varování, třebaže zákrok nebyl nikterak zákeřný ani zásadní.
14'
Znovu to byl Iago Falqué, kdo se dostal do atraktivní pozice na středu hřiště. Míč si navedl na silnější pravou nohu, jenže pak zamířil jen do bloku.
13'
Janov velmi brzy ztrácí hráče, jenže při možnosti střídat až pět mužů v zápase to nevypadá jako velká nevýhoda. Stefano Sturaro se zřejmě potýkal se svalovým problémem a střídá ho Barreca.
12'
Rychlý kontr Lecce nevyšel. Riccardo Saponara sice dostal relativně dost času, jenže z jeho přihrávky nemohlo nic zajímavého vzniknout, neboť na zemi se opět ocitl Khouma Babacar.
11'
Tentokrát se do vzduchu v pokutovém území vyšplhal Antonín Barák. Jeho hlavička po krouceném centru Marca Mancosy ale skončila nad bránou, a to hned o několik metrů.
11'
Lecce se snaží po inkasované brance okamžitě odpovědět. Na pravé straně aktivní Jacopo Petriccione nejprve zkoušel přihrávkou do běhu poskytnout prostor Lucionimu, pak byl sám faulován.
10'
O průnikový pas vzduchem se snažil krajní bek Lecce Fabio Lucioni. Ve vzduchu byl ale nejdříve ze všech Cristián Zapata, který hlavou odvrátil nebezpečí.
9'
Diego Farias se dlouho na útočné polovině nezdržel, místo toho přihrává zpět na obránce Nehuéna Paze.
8'
Domácí se vrhli do mohutné ofenzivy, Goran Pandev perfektním manévrem před vápnem, kdy využil pohybu ramen, vyřadil dvojici obránců a po zemi předal míč na ANTONIA SANABRIU. Ten dostal v pokutovém území dostatek prostoru ke střele a jeho technicky náročný pokus zapadl za bližší tyč. Janov si v úvodu utkání vypracoval cenné vedení. Asistence: Goran Pandev.
6'
Hraje se hodně nahoru-dolů. Antonín Barák přece jen na chvíli uklidnil rozehrávku a podržel míč na středu hřiště. Diego Farias pak hodně nešikovně zpracoval přihrávku před šestnáctkou a musel faulovat.
4'
Janov se udržel na útočné polovině, nicméně přestože Lasse Schöne přihrál na hranu vápna Iagovi Falquému, jeho narážečka nepřinesla kýžený efekt. Z protiútoku chtěl zahrozit Khouma Babacar, který skončil na zemi po kontaktu s obráncem. Pokračuje se bez odezvy píšťalky.
3'
Velmi šikovně se ke koncovce procpal Goran Pandev. Hlavní snajpr domácích našel rukavice Gabriela, do kterého velmi nepříjemně zajel Antonio Sanabria, jenž špatně načasoval svůj útočný skluz.
2'
Do hry se dostal sudí, a tak míč vrací Janovu. Rozehrál Stefano Sturaro.
2'
Velmi dobrý úvod týmu v bílém se snažil využít Jacopo Petriccione. Jeho přetažený centr nicméně zakotvil za brankovou čarou a hraje brankář Mattia Perin.
1'
Lecce začíná utkání na obranné polovině. Míč se přes obránce a následně Antonína Baráka dostal do pokutového území, jenže Riccardo Saponara se nestihl natlačit k odraženému balonu a domácí se osvobodili.
1'
Vše je připraveno k záchranářskému boji o všechno. Týmy vyběhly na trávník a už za malý moment se začne hrát.

Janov CFC: Perin – A. Masiello, Romero, C. Zapata, Criscito – Lerager, Schöne, Sturaro – Pandev, Falqué, A. Sanabria.
Náhradníci: Ichazo, Marchetti – Favilli, Pinamonti, Ghiglione, A. Barreca, Destro, Jagiełło, P. Ankersen, Soumaoro, Biraschi, Goldaniga.

US Lecce: Gabriel – Dell'Orco, Paz, Lucioni, Donati – Barák, Petriccione, Mancosu – Farias, Saponara – Babacar.
Náhradníci: R. Sava, Vigorito – Rispoli, Majer, Šachov, Lapadula, Vera, Maselli, Falco, Monterisi, Meccariello, Tachtsidis.

Do sestavy domácích se nakonec přece jen vrátí stoper Cristian Gabriel Romero, který v předchozích třech duelech pro zranění nehrál. Na straně Lecce nechybí ani český záložník Antonín Barák.

Rozhodčí: Doveri – Paganessi, Mondin.
US LECCE
18. místo, 33 zápasů, 29 bodů, skóre: 41:74

Stejně jako Janov, také Lecce v tomto ročníku působí vcelku bezradným dojmem a hraje o bytí či nebytí v elitní italské soutěži. Od 23. února, kdy žlutočervení schytali výprask 4:0 na stadionu AS Řím, táhli tragickou sérii šesti porážek v řadě, kterou přerušili až po pěti měsících domácí výhrou 2:1 nad Laziem. Na tu ještě dokázali navázat bodovým ziskem za bezgólovou remízu s Cagliari, jenže pak se nevyhnuli ani další porážce s Fiorentinou. Lecce má vůbec tu nejhorší obranu v soutěži, která připustila neuvěřitelných 74 branek. Tým se ve hře o udržení drží jen proto, že nastřílel solidních 41 gólů. Jen o branku víc dala za 34 klání třeba Verona, která je na slušné deváté příčce tabulky. O velkou část gólové produkce týmu z jihovýchodu Apeninského poloostrova se postaral ofenzivní záložník Marco Mancosu, který vsítil 11 branek. Pro zranění se do hry nedostanou italští krajané Calderoni (obránce), Deiola (záložník) a Rossettini (obránce).

17. místo, 33 zápasů, 30 bodů, skóre: 40:63

V posledním zápase před koronapauzou porazili fotbalisté Janova slavný AC Milán, bojující v této sezoně na hraně postupových míst do pohárové Evropy. Jenže pak následoval drsný restart, během něhož klub z přístavního města zažil jedinou výhru v předminulém kole proti Spalu. Jinak počítá čtyři porážky a jen dvě remízy. I proto je v současné době na poslední příčce nad sestupovým pásmem a dnešní utkání proti Lecce pro Janov znamená možná vůbec nejpodstatnější duel celé sezony. Od rozběhnutí soutěže se jeho hráči prosadili alespoň jednou v každém zápase s výjimkou 33. kola, kdy padli výsledkem 3:0 na hřišti Turína. Problém je ovšem v defenzivě, třetí nejhorší v celé lize. Nejlepším střelcem v sestavě je s devíti zásahy Goran Pandev. Hrát dnes nebude zraněný Ivan Radanović. naopak Cristian Romero, který v týmu působí jako host z Juventusu, se v sestavě překvapivě objevuje poté, co tři klání vynechal.

Turín – Janov 3:0
Janov – Spal 2:0
Janov – Neapol 1:2
Udinese – Janov 2:2
Janov – Juventus 1:3