Serie A - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lazio : Udinese - 1. prosince 2019   15:00

Lazio
9' Immobile (S. Milinković-Savić) • 36' Immobile  • 45+1' Alberto
3:0
(3:0)
Lazio
Strakoša – Luiz Felipe, Acerbi, S. Radu – Lazzari, S. Milinković-Savić, Lucas Leiva (75. Cataldi), Alberto (80. Anderson), Lulić (64. Jony) – Correa – Immobile.
Di Bello – De Meo, Affatato
Olympijský stadion (Řím)
Udinese
Musso – Nuytinck, Troost-Ekong, Becao – Stryger Larsen, de Paul (60. Fofana), Walace (76. Barák), Mandragora, Samir – Okaka (81. Teodorczyk), Nestorovski.

On-line přenos je u konce. Děkujeme vám za pozornost a přejeme hezký zbytek dne.
Udinese se na Olympijském stadionu v Římě nedařilo. Klub z města ležícího u hranic se Slovinskem za celou dobu nevystřelil mezi tyče a na body tak neměl nárok. Prohru musí vstřebat i Antonín Barák s Janem Kubalou. Barák naskočil do hry v poslední čtvrthodince, zatímco talentovaný Kubala porážce přihlížel pouze z lavičky.
Lazio potvrdilo dobrou formu. V domácím prostředí porazilo Udinese 3:0 a zaznamenalo šestou ligovou výhru v řadě. O vítězství favorita rozhodl už první poločas, v němž padly všechny góly. Dvakrát se prosadil Immobile a jednu trefu přidal Alberto.
Držení míče: 52% : 48%.
Střely na branku: 6:0. Střely mimo: 9:4. Rohy: 2:2. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 9:12.
90+3'
90+1'
Jony se ještě na vlastní pěst vydal do pokutového území. Tedy spíše k jeho hraně, protože za ni už ho obrana Udinese nepustila.
90'
Ze zápasu zbývají dohrát tři minuty.
88'
Plný sil je ale střídající Anderson (Lazio) a teď to dal najevo střelou z hranice vápna. Pálil ovšem ze záklonu, takže asi víte, kam balon nasměroval.
86'
Ani domácí už nechtějí čerpat síly. A tak se zdá, že se utkání dohraje už jenom z povinnosti.
84'
U pravé lajny zakombinoval Antonín Barák (Udinese), výsledný efekt to však nemělo.
82'
Strakoša (Lazio) docela dlouho váhal s rozehrávkou. O výsledek se však za tohoto stavu určitě nebojí, spíše má strach, aby nepřišel o čisté konto.
81'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Stefano Okaka, přichází Łukasz Teodorczyk.
80'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Luis Alberto, přichází André Anderson.
78'
Příchod českého fotbalisty vlil hráčům Udinese novou krev do žil. Lazio muselo bránit roh.
76'
A je to tady! Střídání v týmu Udinese Calcio: na hřiště přichází Antonín Barák, odchází Walace.
76'
Statistika držení míče: 52% : 48%.
75'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Lucas Leiva, přichází Danilo Cataldi.
74'
To není případ právě zakončujícího hráče. Correa (Lazio) to zkusil z rožku malého vápna, ale do střely mu na poslední chvíli vložil nohu obránce.
73'
A vypadá to, jako by třígólový náskok domácímu mužstvu stačil. Lazio se totiž nikam nežene a spíše šetří síly pro nadcházející utkání s Juventusem.
71'
Před námi je posledních dvacet minut. Lazio Řím vede nad Udinese stále 3:0.
70'
Jony (Lazio) chtěl zaskočit brankáře střelou z uctivé vzdálenosti. Ohrozil však pouze přítomné publikum.
67'
Balon se znovu motal uvnitř vápna a riziko zažehnal až dlouhým odkopem Strakoša (Lazio).
66'
Fofana (Udinese) při brejkové situaci nedosáhl na přihrávku do nebezpečné pozice.
64'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Senad Lulić, přichází Jony.
63'
Po přiťuknutí Luize Felipeho se pokusil překonat brankáře Correa (Lazio). Dalekonosnou ránu ovšem poslal o něco víc vlevo než by chtěl.
61'
Statistika držení míče: 53% : 47%.
60'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Rodrigo de Paul, přichází Seko Fofana.
59'
Mimo hru se teď nechtěně postavil i Correa (Lazio) a praporek asistenta vylétl okamžitě vzhůru.
57'
Okaka (Udinese) by si měl dát pozor na své postavení, jelikož podruhé během chvilky uvízl v ofsajdu.
56'
Další přerušení hry způsobil Alberto (Lazio), jenž přímo ve středovém kruhu zahrál nešikovně rukou.
55'
Na opačné straně pálil rovněž zblízka Okaka (Udinese). Veškeré vzrušení však bylo zbytečné, protože asistent už předtím mával ofsajd.
53'
V první šanci druhé půle zblízka o zem hlavičkující Lulić (Lazio) nechal vyniknout Mussa! Ten při svém zákroku exceloval.
51'
Hosté mají problém opustit své území.
49'
Pozice na střelu to nebyla, takže Lazio rozehrálo pomocí přihrávky. Po ni následoval přetažený centr.
48'
Hned po dalším útoku rozehrají domácí přímý kop.
47'
Po návratu z kabin se v palebné pozici objevil Correa (Lazio), jeho ránu zblokoval obránce.
46'
Udinese i se dvěma Čechy a jedním Slovákem v sestavě srazily na kolena dvě penalty, které svým dobrým pohybem ve vápně zařídil Joaquin Correa.
Lazio Řím potvrzuje roli papírového favorita. V úvodní pětačtyřicetiminutovce nedalo svému soupeři z Udine šanci a při vedení 3:0 má suverénním způsobem nakročeno k očekávanému vítězství.
Držení míče: 51% : 49%.
Střely na branku: 5:0. Střely mimo: 6:3. Rohy: 1:1. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 4:4.
45+2'
45+1'
Lazio právě vstřelilo branku!
Correa zařídil i tuto penaltu, kterou s přehledem proměnil LUIS ALBERTO! Zamířil mírně doleva, zatímco Musso skočil tam, kde předtím. Římané tak odejdou do kabin za stavu 3:0.
44'
Po jeho rozehře se domácí tým prokombinoval až do šestnáctky, kde Lulić nastřelil jednoho z obránců.
43'
Římané musejí začít od píky, a to zcela úplně. Zahrál si tedy i gólman Strakoša.
41'
Bohužel pro ně žádnou, protože včas zasáhla dobře zorganizovaná obrana Udinese.
40'
Domácí už zase operují na území Udinese. Jakou kulišárnu tam vymyslí tentokrát?
38'
Ofsajd a v něm Correa (Lazio).
36'
Penaltovým katem se nestal nikdo jiný než CIRO IMMOBILE! Při svém druhém gólu v utkání kopl balon doleva, takže na opačnou stranu skákající Musso neměl žádnou šanci.
36'
William Troost-Ekong (Udinese) dostal za svůj zákrok dodatečně žlutou kartu.
35'
Pozor! Troost-Ekong podrazil ve vápně Correu a po zásahu VAR je ve prospěch Lazia Řím nařízena penalta!
33'
Další pokus, k němuž se z dálky odhodlal Luiz Felipe (Lazio), proletěl dva metry vedle tyčky.
31'
Statistika držení míče: 54% : 46%.
29'
A zvolili zajímavou rozehrávku. Nečekaný ťukes vystřídal Albertův centr na Immobileho, který hlavou nebyl schopen usměrnit míč mezi tři tyče.
28'
Po faulu Becaa budou domácí kopat přímák.
26'
Marco Di Bello má hru pod drobnohledem, protože se právě hraje přímo před ním.
24'
Už to neplatí a hosté se vydali do útoku. Okaka si nabíhal za obranu, ale přihrávka byla příliš prudká.
22'
Není divu, že Udinese už raději uklidňuje hru.
21'
Římané šli znovu do útoku a opět ho dotáhli až do zakončení. Correovu ránu zblokoval obětavý obránce.
19'
Tam získali míč domácí a ihned založili akci, na jejímž konci Immobile pozdravil Mussa hlavičkou.
17'
Hra se přestěhovala doprostřed hřiště.
16'
Statistika držení míče: 60% : 40%.
14'
Hosté se s nepříznivým stavem nehodlají jen tak smířit. Další možnost vyrovnat měl Mandragora, který křížem těsně minul levou tyč!
12'
O rychlé vyrovnání usilující Nestorovski (Udinese) z nadějné pozice trestuhodně přestřelil!
9'
Favorit jde zaslouženě do vedení! Dlouhý, avšak chirurgicky přesný křižný pas si na levé straně vápna zpracoval Milinković-Savić a po odstavení svého strážce přihrál lépe postavenému spoluhráči. CIRO IMMOBILE pak rozradostněl diváky přízemní střelou k pravé tyči. Hosté se sice ještě snažili vyreklamovat faul, ale rozhodčí jejich reklamaci neuznal.
8'
Následný roh už hosté ubránili v pohodě.
7'
Musso (Udinese) podržel svůj tým po Albertově technické střele z přímého kopu. Balon musel vytahovat z levé šibenice!
6'
Hned poté byl de Paul (Udinese) přistižen v ofsajdu.
5'
Rozehrávku nakrátko měl vystřídat centr, tomu ale zkušená defenziva Lazia zabránila.
4'
Hosté se osmělili a rozehrají roh.
2'
A už ve druhé minutě se dostali ke dvěma střelám. V obou případech to byl Correa, kdo bránu nejprve přehlavičkoval a při dalším pokusu z dálky přestřelil.
1'
Rozehrávku provedli domácí.
1'
Fotbalisté oficiálně nastupují na hřiště.
Společně s dalšími hráči se rozcvičují i Antonín Barák, Jan Kubala (oba Udinese) a Slovák Denis Vavro (Lazio). Ani jeden z nich se do základu nevešel, takže na svou šanci budou trpělivě čekat z lavičky.

S. S. Lazio: Strakoša – Luiz Felipe, Acerbi, S. Radu – Lazzari, S. Milinković-Savić, Lucas Leiva, Alberto, Lulić – Correa – Immobile.
Náhradníci: Proto, Guerrieri – Anderson, Adekanye, F. Caicedo, Bastos, Cataldi, Parolo, Silva, Vavro, Jony.

Udinese Calcio: Musso – Nuytinck, Troost-Ekong, Becao – Stryger Larsen, de Paul, Walace, Mandragora, Samir – Okaka, Nestorovski.
Náhradníci: Nicolas, Perisan – Barák, Kubala, De Maio, Fofana, Lasagna, Opoku, Pussetto, Sierralta, Teodorczyk, ter Avest.

Rozhodčí: Di Bello – De Meo, Affatato.
Udinese Calcio přijede do hlavního města jako outsider, přesto na Olympijském stadionu v Římě v novodobé historii párkrát překvapilo. Od roku 2005 tam Udinese vyhrálo celkem čtyřikrát a pokaždé vydřeným výsledkem 1:0. Co by za podobný úspěch Antonín Barák, Jan Kubala a jejich spoluhráči dali? To bychom se museli zeptat přímo jich, každopádně jsem přesvědčený o tom, že na hřišti nechají duši. Rozhodně by měli, protože jejich aktuální forma není dobrá. Bilance 1-1-3 z posledních pěti zápasů srazila Udinese na třinácté místo.
Lazio je ve formě. Vyhrálo posledních pět ligových zápasů a tabulkou vystoupalo na bednu. Oproti loňské sezoně tak vylepšilo své umístění hned o pět míst. Zatím je však stále brzy cokoliv předjímat, protože italská soutěž se ještě nedostala ani do své poloviny. Zato Evropská liga už bude spouštět oponu za skupinovou fází a Laziu reálně hrozí, že se do jarních bojů nepodívá. V závěrečném kole totiž musí bezpodmínečně vyhrát v Rennes a zároveň doufat ve výhru Celtiku v Kluži. Jakékoliv jiné výsledky tým Simone Inzaghiho, bratra bývalého vynikajícího fotbalisty Filippa, odsoudí k vyřazení.
14. kolo Serie A nás mimo jiné zavede na Olympijský stadion v Římě, kde se tamní Lazio představí soubojem s Udinese Calcio.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62