Serie A - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lecce : Cagliari - 25. listopadu 2019   15:00

Lecce
82' Lapadula  • 90+1' Calderoni (Tachtsidis)
2:2
(0:1)
Cagliari
30' João Pedro   • 67' Nainggolan
Lecce
Gabriel – Rispoli (88. Dubickas), Lucioni, Rossettini (57. Meccariello), Calderoni – Petriccione, Tachtsidis (C), Tabanelli – Šachov – Lapadula, La Mantia.
Mariani – Vivenzi, Lo Cicero
Stadio Via del Mare, Lecce (ITA)
Cagliari
Olsen – Cacciatore, Pisacane, Klavan, Lykogiannis – Nández, Cigarini, Rog – Nainggolan (C) (87. Rafael) – Simeone (76. Ionita), João Pedro.

Fotbalistům Cagliari i remíza stačila k návratu na čtvrté místo, před AS Řím už jsou ale jen o dvě vstřelené branky. Lecce zůstává sedmnácté, sestupovému pásmu se vzdálilo na rozdíl dvou bodů.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 8:2. Střely mimo: 8:4. Rohy: 11:2. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 13:19.
Je za námi utkání, které osmdesát minut nenabídlo moc fotbalové zábavy, hosté z minima vytěžili maximum a vedli o dvě branky, závěrečná desetiminutovka to ale bohatě vynahradila, viděli jsme nakonec čtyři branky, tři červené karty a závěrečnou remízu 2:2.
90+8'
90+8'
Po centru Petriccioneho Fabio Lucioni hlavičkoval mimo branku a hosté si mohou zase oddychnout při odkopu Rafaela.
90+7'
Už je tu další závar v pokutovém území, následovat bude rohový kop pro Lecce.
90+6'
Tachtsidisův centr je jen prodloužen za hostující branku, rozehrávat bude Rafael.
90+6'
Po chvilce oddychu už se k hostující brance veze další útok Lecce.
90+5'
Diego Farias v pokutovém území pronikl kolem Pisacaneho, pak spadl k zemi a okamžitě vidí žlutou kartu za simulování.
90+3'
Po rohu Biagio Meccariello z dálky vysoko přestřelil hostující branku.
90+2'
Domácí jsou v transu, Farias průnikem po levém křídle vybojoval rohový kop.
90+1'
Lecce právě vstřelilo branku!
Panagiotis Tachtsidis připravil obrovskou šanci pro MARCA CALDERONIHO, na jehož přízemní střelu brankář Rafael nedosáhl a v Lecce propukla obrovská radost!
90+1'
Rozhodčí Mariani oddaluje závěrečný hvizd o sedm nastavených minut, jistě nás ještě čeká obrovské drama.
89'
A mohlo být vyrovnáno! Diego Farias se uvolnil na levém křídle a přihrál Tabanellimu, ten přestřeluje prázdnou branku a nechápavě se drží za hlavu!
88'
Konečně se může ve hře pokračovat, domácí tedy hrají v deseti, hosté dokonce v devíti.
88'
Střídání v týmu US Lecce: ze hřiště odchází Andrea Rispoli, přichází Edgaras Dubickas.
87'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Radja Nainggolan, přichází Rafael.
86'
Hosté ještě mají dvě střídání k dobru, do branky se tak chystá Rafael.
85'
Finálním verdiktem rozhodčího Marianiho jsou červené karty pro hostujícího brankáře Robina Olsena a Gianlucu Lapadulu!
82'
GIANLUCA LAPADULA se štěstím prostřelil Olsena, pak vznikla obrovská strkanice před hostující brankou!
81'
Červenou kartu dostává Fabrizio Cacciatore (Cagliari Calcio).
81'
Cacciatore si zahrál na brankáře u vlastní branky, rukou vyškrábl hlavičku La Mantii mířící do branky a je vyloučen, Lecce navíc bude zahrávat penaltu!
80'
Domácí mohli zdramatizovat zápas! Na výbornou přihrávku Fariase z pravého křídla si naběhl La Mantia, zblízka ale míjí Olsenovu branku!
79'
Calderoniho roh pak nepřinesl ohrožení pro hostující branku.
78'
Rohový kop domácích, rozhodčí Mariani ještě ověřoval situaci v pokutovém území Cagliari, míč se ale orazil od ramene Pisacaneho.
76'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Giovanni Simeone, přichází Artur Ionita.
75'
Rogova přízemní střela z dvaadvaceti metrů postrádala potřebnou přesnost a mířila daleko od domácí branky.
75'
Zajímavá souhra hostů u pokutového území, Cacciatore se po pádu na zem dožadoval odpískání volného kopu, rozhodčí Mariani ale nechal pokračovat ve hře.
73'
Diego Farias zajímavě odcentroval šajtlí, míč zapadl za vzdálenější tyč hostující branky.
71'
Calderoniho centr se v pokutovém území odrazil jen k Robinu Olsenovi, ten se snadno zmocnil míče.
69'
Střídání v týmu US Lecce: ze hřiště odchází Luca Rossettini, přichází Diego Farias.
68'
Žlutou kartu dostává Jacopo Petriccione (US Lecce).

Domácí fotbalista je potrestán za protesty u rozhodčího Marianiho.
67'
Cagliari právě vstřelilo branku!
Hosté navyšují svůj náskok! Centr Joaa Pedra Andrea Tabanelli nedůrazně odvrátil jen k hranici pokutového území, kde RADJA NAINGGOLAN ránou z první překonal brankáře Gabriela!
65'
Nándeze při přechodu přes střed hřiště fauloval Calderoni, rozehrávat mohou hosté.
S vysokým centrem Rispoliho si snadno poradil brankář Olsen.
64'
Domácí vybojovali roh, ten rozehráli nakrátko, následný Petriccioneho centr ale našel jen hlavy hostujících hráčů.
62'
Tabanelli z volného kopu zhruba o metr minul hostující branku.
61'
Žlutou kartu dostává Radja Nainggolan (Cagliari Calcio).
60'
Tachtsidis se pokusil prudce vystřelit zpoza pokutového území, do rány mu velmi ostře vletěl Nainggolan a belgický záložník uvidí žlutou kartu, to ale až se zvedne na nohy, neboť je po tomto souboji také poraněn.
58'
Joao Pedro se rozběhl do rychlého brejku, mohl už běžet osamocen na brankáře Gabriela, ovšem na podmáčeném trávníku neudržel rovnováhu a spadl k zemi!
57'
Střídání v týmu US Lecce: ze hřiště odchází Luca Rossettini, přichází Biagio Meccariello.
56'
Marko Rog uvolnil na pravém křídle Nándeze, jeho rána pak prosvištěla za vzdálenější tyči domácí branky.
54'
Hostující kombinaci na útočné polovině zakončila velmi nepřesná přihrávka Lykogiannise do území nikoho.
52'
Na opačné straně se Cacciatore pokusil vniknout z pravého křídla do pokutového území, tam si ale míč příliš předkopl a už jej nedokázal udržet.
52'
Přeci jen se domácí dostali do skutečné tutovky! Lapadula se uvolnil v pokutovém území a ocitl se zcela osamocen před Olsenem, ten vytahuje druhý skvělý zákrok dnešního odpoledne!
50'
Před branku Cagliari teď létá jeden centr za druhým, v pokutovém území se ale domácí vůbec nemohou prosadit.
48'
Petriccioneho centr Lapadula prodloužil hlavou k brankáři Olsenovi.
47'
Rispoliho centr našel jen hostující obránce, úspěšnost jeho centrů je naprosto mizivá.
46'
Po přestávce se pokračuje beze změn v sestavách a nemění se ani to, že v Lecce hustě prší.
46'
V prvním poločase jsme viděli minimum zajímavých situací, přesto se díky penaltové ruce La Mantii hosté dostali do vedení, když z pokutového kopu otevřel skóre zápasu Joao Pedro.

Domácí zahrozili jen střelou penaltového hříšníka La Mantii, tečovanou do protipohybu brankáře Olsena, kterou Olsen dokázal bravurně vyrazit.
45+6'
45+6'
Tachtsidisův centr hosté odvrátili a vzápětí končí první poločas.
45+5'
V polovině páté nastavené minuty je tu ještě jedna standardní situace pro domácí, navíc Marko Rog dostává žlutou kartu za faul na Petriccioneho.
45+3'
Útočná snaha domácích končí ofsajdem La Mantii po dlouhém nákopu Rispoliho.
45+2'
Rohový kop hostů nepřinesl žádné ohrožení pro brankáře Gabriela, míč doletěl na horní síť jeho branky.
45+1'
K úvodním pětačtyřiceti minutám rozhodčí Mariani přidává čtyři nastavené, zejména způsobené kontrolou videa při penaltové ruce, navíc jsme viděli i nějaká ošetření.
44'
Šachov byl faulován ve středu hřiště, domácí rychle rozehráli z místa přestupku.
43'
Domácí mají v těchto momentech míč častěji na svých kopačkách, přicházejí o něj ale ještě celkem daleko před pokutovým územím Cagliari.
41'
Při Petriccioneho nákopu byl Lapadula pokryt hostujícími stopery.
39'
Nebezpečně vyhlížející pas Nainggolana z pravého křídla jen proletěl předbrankovým prostorem, Simeone na míč nedosáhl.
37'
Giovanni Simeone si při průniku do pokutového území pomohl nedovoleným zákrokem.
35'
Andrea La Mantia nebezpečně vystřelil zpoza pokutového území, nebezpečněji o to, že Cacciatore jeho střelu tečoval do protipohybu Robina Olsena, ten přesto dokázal zakročit!
34'
Petriccione si na pravé straně vyměnil míč s Rispolim, pak ale nemohl přes dva protihráče odcentrovat.
32'
V Lecce už se zase rozpršelo, to by mohlo být pro trávník velmi nepříjemné.
30'
Míč si vzal pod svoji kontrolu JOAO PEDRO a s přehledem jej nasměroval do protipohybu brankáře Gabriela!
29'
Andrea La Mantia skutečně zahrál nedovoleně rukou a rozhodčí Mariani po prohlédnutí videozáznamu píská penaltu!
29'
Penalta!
28'
Rozhodčí Mariani se běží sám podívat k monitoru, velmi pravděpodobně to ale bude penalta!
27'
Za pískotu obecenstva rozhodčí Mariani řeší situaci s kolegy u videa.
26'
Nainggolanův centr je sražen La Mantiou za branku, domácí hráč dokonce možná i zahrál rukou.
25'
Rispoliho centr našel v pokutovém území Lapadulu, ten ale v záklonu hlavičkuje vedle hostující branky.
24'
Tachtsidise trápí zdravotní potíže, domácí záložník musí být ošetřen, už se ale brzy zase hlásí o návrat o hry.
23'
Po Petriccioneho centru ze standardní situace hosté rozjeli rychlý brejk, Nandez při individuálním průniku ale nedokázal přesprintovat Rispoliho.
21'
V řeckém souboji Babis Lykogiannis šlapákem atakoval Tachtsidise a stává se prvním žlutě napomenutým fotbalistou.
19'
Radja Nainggolan z dálky pálil nepřesně, pak se marně dožadoval odpískání údajné Tachtsidisovy teče.
18'
Tentokrát se pokusil nacentrovat Andrea Rispoli, míč ale doletěl daleko za Olsenovu branku.
17'
Petriccioneho centr našel jen hlavu Simeoneho, další nákop Petriccioneho před branku Olsen vyrazil za pokutového území, kde z dálky pálil Panagiotis Tachtsidis, ten ale ránu bez přípravy nasměroval vysoko nad branku.
16'
Lapadulova střela zpoza pokutového území je sražena do zámezí, Lecce bude zahrávat třetí rohový kop.
14'
Giovanni Simeone si naběhl na pas za domácí obranu a mohl běžet zcela osamocen na brankáře Gabriela, byl mu ale velmi sporně odmáván ofsajd!
14'
Nepřesná souhra domácích na levém křídle, po odrazu míče za branku se odkopu ujme brankář Robin Olsen.
12'
Po přetaženém centru od rohového praporku se Babis Lykogiannis k hlavičce neprobil.
12'
První rohový kop budou moci zahrávat také hosté ze Sardinie.
10'
Série soubojů ve středu hřiště, po Pisacaneho faulu mohou rozehrávat domácí.
8'
Další rohový kop už k zakončení nevedl.
7'
Po nakrátké rozehraném rohu a následném centru Rispoliho se do vzduchu zavěsil Andrea La Mantia, jeho tečovaná hlavička končí za brankou.
7'
Rispolimu se na pravém křídle nepovedlo odcentrovat přes důrazně bránícího Roga, domácí budou pokračovat rohovým kopem.
6'
V úvodu zápasu se hra zatím často kouskuje, oba týmy se jen pomalu dostávají do tempa.
4'
Joao Pedro byl ve středovém kruhu podražen Fabiem Lucionim, hosté už rozehráli volný kop.
2'
Neúspěšný průnik Jevhena Šachova po ose hřiště, míče se zmocnili hosté.
1'
Rozehráno! Lecce hraje v tradiční žluto-červené kombinaci, hosté oblékli svoji bílou sadu.
1'

US Lecce: Gabriel – Rispoli, Lucioni, Rossettini, Calderoni – Petriccione, Tachtsidis (C), Tabanelli – Šachov – Lapadula, La Mantia.
Náhradníci: Bleve, Vigorito – Benzar, Dell'Orco, Dubickas, Farias, Gallo, Imbula, Lo Faso, Meccariello, Riccardi, Vera.

Cagliari Calcio: Olsen – Cacciatore, Pisacane, Klavan, Lykogiannis – Nández, Cigarini, Rog – Nainggolan (C) – Simeone, João Pedro.
Náhradníci: Aresti, Rafael – L. Castro, Cerri, Deiola, Faragò, Ionita, Mattiello, Ch. Oliva, Pinna, Walukiewicz.

Rozhodčí: Mariani – Vivenzi, Lo Cicero
Náhradní termín utkání byl stanoven na pondělí 25. listopadu od 15 hodin.
Je to jasné! Hráči obou celků se vydali na trávník poděkovat potleskem příznivcům za návštěvu a míří do šaten. Dnes se hrát nebude! Podle zatím nepotvrzených informací by se tak mohlo stát zítra.
Nevypadá to dobře! Míč se zkrátka po dopadu vůbec neodráží od země. Práci ztěžuje pořadatelům přetrvávající průtrž, takže jde tak trochu o boj s větrnými mlýny.
Dochází na další kontrolu terénu, po níž bude na světě zřejmě definitivní verdikt!
Diváci mají jasno, ti by si fotbal přáli, což dávají při každém svižnějším pohybu míče hlasitě najevo. Pořadatelé se již snaží odstranit z pokutových území přebytečnou vodu a poté bude zřejmě následovat další kontrola terénu.
Na hřiště přišel sudí Mariani s oběma kapitány, před jejichž zraky zkouší posouvat míč po hrací ploše a házet s ním o zem. Pohyb balonu na podmáčeném terénu je o něco pomalejší, odrazy po pádu ze vzduchu jsou ale zejména ve vápnech nulové. Čeká se tak na verdikt, zda se zápas uskuteční, či zda bude přeložen na jiný termín!
Hrací plochu skrápí hustý déšť, hřiště vypadá hodně podmočené. Vypadá to, že začátek utkání se o něco opozdí.

Rozhodčí: Mariani M. (ITA).
Oba týmy se naposledy střetly v roce 2012. Tehdy se radovalo z výhry 2:1 Lecce, v předešlých čtyřech zápasech ale hned třikrát triumfovalo Cagliari, jednou se pak zrodila remíza.
Cagliari je na tom o poznání lépe, když prohání v popředí tabulky Serie A věhlasnější giganty. S dosud získanými 24 body je Cagliari jen o skóre na čtvrtém místě, když má stejně bodů jako Lazio Řím. Klub ze Sardinie neprohrál už deset kol v řadě, v posledních třech zápasech přitom bodoval naplno. Před reprezentační přestávkou si Cagliari pořádně zastřílelo proti Fiorentině, které uštědřilo pověstného bůra (5:2). Na porci 23 vstřelených branek se zatím nejvýrazněji podílel sedmadvacetiletý brazilský záložník Joao Pedro.
Lecce je v soutěži nováčkem a zatím se mu příliš nedaří. S deseti body je na šestnácté příčce tabulky, kde má s 25 obdrženými góly druhou nejhorší obranu v lize. Serii A přitom nerozehráli fotbalisté Lecce špatně, když hned zkraje sezóny dvakrát vyhráli, v tuto chvíli už ale na tři body čekají sedm zápasů. Naposledy prohrál nováček před reprezentační pauzou na stadionu římského Lazia 2:4. Nejlepším střelcem Lecce je s pěti zásahy jednatřicetiletý záložník Marco Mancosu.
Příjemný večer. Nedělní program italské Serie A uzavře duel mezi týmy US Lecce a Cagliari Calcio. Mírnými favority zápasu budou hosté, kteří jsou ve hře o pohárové příčky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62