Serie A - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lecce : Inter Milán - 19. ledna 2020   15:00

Lecce
77' Mancosu (Majer)
1:1
(0:0)
Inter Milán
72' Bastoni  (Biraghi)
Lecce
Gabriel – Rispoli (76. Falco), Dell'Orco, Lucioni, Rossettini, Donati – Deiola, Petriccione, Mancosu (C) (83. Meccariello) – Lapadula (62. Majer), Babacar.
Giacomelli – Liberti, Bottegoni
Stadio Comunale Via del Mare
Inter Milán
Handanovič (C) – Godín (68. Bastoni), de Vrij, Škriniar – Candreva, Barella, Brozović (82. Valero), Sensi (82. Alexis Sánchez), Biraghi – R. Lukaku, Lautaro Martínez.

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí nerozhodným výsledkem 1:1. Inter Milán se v úvodu druhého poločasu dostal do vedení, avšak tentokráte jsme sledovali o něco vyrovnanější podívanou, přičemž se Lecce dokonce povedlo srovnat krok. Inter se po vyrovnávací brance nemohl dost ke své klasické dominantní hře, i v tomto kole tak přišel o důležité body.
Držení míče: 39 % : 61 %.
Střely na branku: 3:10. Střely mimo: 5:6. Rohy: 3:14. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 10:9.
90+4'
90+3'
Inter zahrával dost možná poslední dva rohové kopy. V tom druhém případě se povedlo zakročit Donatimu. Konec tohoto zápasu se pomalu a jistě blíží.
90+2'
Velice šikovně to dokázal provést domácí Lucioni, který zkušeně propustil míč až do moci brankáře Gabriela, jenž pro změnu nasbíral cenné vteřinky.
90'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, dost možná to vypadá na nerozhodný konec. Ještě ale musíme počítat s nastavením.
88'
Žlutou kartu dostává Borja Valero (Inter Milán).
88'
Uvnitř pokutového území si hledal prostor k zakončení hlavičkou Martínez, kterému se nepovedlo odhadnout dopad balónu, proto zakončoval výrazně vedle.
87'
Do nepříjemného nátlaku se dostal Bastoni, který v tísni raději vyprodukoval zpětnou nahrávku až na kopačku de Vrije, kterému se povedlo rozehrát velice přesně.
84'
Do konce tohoto zápasu zbývá už jen něco málo kolem deseti minut. Inter Milán si pořádně komplikuje žití, v posledních minutách se mu zrovna moc nedaří.
83'
Střídání v týmu US Lecce: ze hřiště odchází Matteo Mancosu, přichází Biagio Meccariello.
82'
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Stefano Sensi, přichází Alexis Sánchez.
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Marcelo Brozović, přichází Borja Valero.
81'
K rozehrávce se nakonec postavil Falco, který to udělal hodně zajímavě. Jeho pokus se nebezpečně stáčel přes zeď, načež skončil pouze na tyči.
80'
No vida, navíc z toho bude nadějná standardka také pro Lecce. K zakončení se totiž napřahoval Deiola, avšak na poslední chvíli ho fauloval vracející se Brozović.
79'
Najednou tu máme pořádnou zápletku, koncovka tohoto zápasu bude ještě hodně zajímavá. Oba celky mají totiž k vítězství zase stejně daleko.
78'
Poté si do zajímavé pozice seběhl rychlonohý Biraghi, který to pro změnu zkoušel hodně prudkým centrem, který bleskovým způsobem odvracel Rossettini.
77'
Lecce právě vstřelilo branku!
Zničehonic se domácím povedlo srovnat krok! Jedna z nepovedených střel proletěla až k hranici pokutového území, kde jeden z domácích hráčů ještě vracel míč do malého vápna, kde stačilo nastavit kopačku MARCU MANCOSUOVI, jenž překonal Handanoviće.
77'
Lecce se absolutně nedokáže dostat k souvislejšímu držení hracího předmětu. To se potvrdilo také v předešlém momentu, nahrávku se povedlo vystihnout Brozovićovi.
76'
Střídání v týmu US Lecce: ze hřiště odchází Andrea Rispoli, přichází Filippo Falco.
75'
Milán opět operoval u svého pokutového území, odkud se mu povedlo dostat balón až na opačnou polovinu, kam se včas vrátila také smečka protihráčů.
74'
Moc nechybělo k tomu, aby se Babacar dokázal dostat před Handanoviće, který málem chyboval při své rozehrávce. Nakonec se mu však povedlo najít Sensiho.
73'
Na první branku tohoto zápasu jsme čekali celkem dlouhou dobu, nakonec se do kýženého vedení dostal favorizovaný Inter, který to bude mít hodně složité.
72'
Inter Milán právě vstřelil branku!
Následný rohový kop končí vedoucí brankou milánského celku! Rohový kop byl totiž rozehrán nakrátko, posléze měl hodně prostoru na centr Biraghi, kterému se povedlo najít hlavu střídajícího ALESSANDRA BASTONIHO, jehož důrazná hlavička skončila až v síti.
72'
Do protiútoku mohl vyrazit rychlonohý Barella, kterého podpořilo celkem dost spoluhráčů. Nakonec se k ráně dostal Sensi, jenž pořádně protáhl brankáře Gabriela.
72'
Do nepříjemného obležení se dostal středopolař Petriccione, kterému se přesto povedlo roztáhnout hru na levou stranu, odkud Donati opět pouze přenášel.
71'
Sled důrazných soubojů nakonec končí ziskem volného kopu pro domácí hráče. Škriniar totiž nechal před Deiolou nohu, což si vyžádalo nedovolený zákrok.
70'
Lecce na malý moment zapomnělo na Martíneze, který se uvnitř pokutového území dokázal obtočit ke střele, avšak ani tentokráte Gabriel nekapituloval první trefu.
69'
Po dalším rohovém kopu se k ráně z velké vzdálenosti dostal obránce de Vrij, který opět mířil pouze doprostřed branky, což nebylo pro Gabriela složité.
68'
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Diego Godín, přichází Alessandro Bastoni.
64'
Je za námi zhruba hodina hry, zatím na první branku tohoto zápasu čekáme. Druhý poločas je z obou stran ofenzivní, Lecce dokázalo hru pořádně vyrovnat.
63'
Tentokráte se k poklidnému vyvezení na druhou stranu dostal Godín, kterému na pomoc přispěchal osamocený Barella, ke kterému se ihned seběhli protihráči.
62'
Střídání v týmu US Lecce: ze hřiště odchází Gianluca Lapadula, přichází Žan Majer.
61'
Hodně času měl kolem sebe Brozović, který ihned zkoušel kolmicí nastartovat forvarda Martíneze, avšak bleskovým způsobem se vydal z branky Gabriel.
60'
Odpovědnost na sebe nakonec vzal Sensi, kterému se nepovedlo zamířit vůbec přesně. Gabriel ani tentokráte nezasahoval, naopak ihned rozehrál od branky.
59'
Babacar fauloval kousek od vlastního pokutového území Barellu, což byl hodně zbytečný faul. Inter Milán bude zahrávat standardku ze zajímavé pozice od branky.
58'
Hodně agresivně vletěl do souboje o míč zkušený obránce Godín, který současně s hracím předmětem trefil také protihráče. Tento střet se obejde bez karty.
57'
Avšak ani z této situace nepřišlo nic nebezpečného. Gabrielovi se navíc povedlo založit rychlou protiakci, nicméně Rossettini si nevěřil na průnik kolem Biraghiho.
56'
Kousek od středového kruhu rozehrával volný kop středopolař Brozović, kterému se povedlo najít vedle stojícího Barellu, který pro změnu vybojoval další rohový kop.
55'
Inter měl problémy i s dalším útokem soupeře, nicméně včasný obranný zákrok předvedl vracející se Brozović, kterému se povedlo včas zakročit před Babacarem.
54'
Handanović musel k zemi. Uvnitř pokutového území si domácí Rispoli dokázal přehodit balón na pravou nohu, nicméně poté mířil pouze doprostřed branky.
53'
Lecce se povedlo roztáhnout hru do volného prostoru, kde si Donati našel prostor k dalšímu přenesení hry, avšak centr v podání Rispoliho nebyl zrovna přesný.
52'
Na opačné straně se Candreva dokázal dostat k centru pravou nohou, který nebyl vůbec špatný. Obrannou povinnost si splnil Rossettini, který přihrál do rukavic brankáře.
51'
Hodně agresivním způsobem šel do hlavičkového souboje Lapadula, který dle výroku sudího fauloval. Hostující celek tak mohl rozehrát od středového kruhu.
50'
Na řadu přišlo také autové vhazování z pravé strany, po kterém si nedovoleným zákrokem pomohl hostující Biraghi, který místo míče trefil pouze Petriccioneho.
49'
Lecce zahrávalo ještě rohový kop z levé strany, který však nepřinesl nic nebezpečného. Až poté se k míči dostal Babacar, jenž z otočky o kousek minul branku.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu jsme sledovali nebezpečný centr z kopačky Rispoliho, kterému se sice povedlo najít Lapadulu, avšak ten mířil vedle branky.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí hráči, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který měl celkem jednoznačný průběh, avšak ani přesto jsme se žádné branky nedočkali. Inter Milán si vypracoval několik velice slušných šancí, avšak ta největší skončila pouze na brankové konstrukci. Lecce se většinu času pouze bránilo, na Handanoviće nesměřoval žádný nebezpečný projektil.
45+4'
45+3'
Pokutový kop to nakonec nebude, Sensi totiž v době hraní rukou měl horní končetinu u těla.
45+2'
Ruka v hostující šestnáctce, pokutový kop pro Lecce!
45+1'
Dalším centrem do pokutového území to zkoušel hostující Biraghi, kterému se ale nepovedlo najít nikoho ze svých spoluhráčů, nýbrž pouze brankáře Gabriela.
45'
První poločas bude nastaven o dvě minuty.
44'
De Vrij opět měl celkem dost prostoru k vyvezení míče na opačnou stranu, kde se soupeř dostal do hlubokého bloku, který Lautaro Martínez nedokázal prostřelit.
42'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
41'
Na opačné straně se Donati pokoušel navést míč na pravou nohu, což mu sice vyšlo, avšak následná nabídka pro změnu nenašla u zadní tyče číhajícího Lapadulu.
40'
Hodně vysoko se vytáhl také defenzivně laděný Godín, kterému se sice povedlo roztáhnout hru na Brozoviće, avšak jeho následná přihrávka nenašla Sensiho.
36'
Další útočná snaha milánského celku skončila ziskem rohového kopu. Ten byl rozehrán nakrátko, následný centr však nepřinesl vůbec nic nebezpečného.
35'
Do kombinace svého celku byl zapojen také brankář Handanović, kterému se povedlo velice přesně rozehrát k postranní lajně, kde si o nahrávku řekl Biraghi.
34'
Mancosuovi se povedlo prodloužit míč za sebe, kde se nacházel Lapadula. Domácí útočník to zkoušel pravou nohou, avšak jeho pokus vyletěl vysoko nad.
33'
V posledních minutách se opět celkem dost přiostřilo, což pocítil také domácí Donati, kterého hodně nevybíravě sestřelil Candreva, který vyfasoval žlutou.
32'
Žlutou kartu dostává Antonio Candreva (Inter Milán).
32'
Lecce se po dlouhé době dostalo k souvislejší práci s míčem. Deiola našel na levém křídle Mancosua, jehož centr pravou nohou putovala hodně vysoko nad.
31'
Interu zatím není přáno! Lukaku napřáhl zpoza pokutového území, nicméně jeho tvrdá rána pravou nohou skončila pouze na brankové konstrukci.
30'
Před malým momentem se k míči pokoušel dostat také zatím nevýrazně hrající Lapadula, před kterým ale zakročil de Vrij, jenž vyhrál i další osobní souboj.
29'
K prvnímu zakončení se dostal také křídelník Candreva, který to nemyslel vůbec špatně. Gabriel si prostředek branky pohlídal a v poklidu zkrotil neposedný předmět.
28'
Gabriel měl během chvíle další práci, avšak i tentokráte se mu povedlo přesně zakročit. Následoval výhoz do strany, kde ale Donati nezpracoval neposedný míč.
27'
Po delší době se k balónu dostal také brankář Handanović, který také v tomto případě rozehrál po zemi na de Vrije, jenž měl na další nahrávku hodně času.
26'
Do pokutového území se snášel další centr, který se povedlo odklidit pozornému Lucionimu. Inter tak zahrával rohový kop, který se stal snadnou kořistí Gabriela.
21'
Je za námi úvodní dvacetiminutovka, zatím na první přesný zásah tohoto zápasu stále čekáme. Aktivněji se jeví Inter Milán, který stále tápe v zakončení.
20'
Žlutou kartu dostává Giulio Donati (US Lecce).
19'
Hrací předmět se snesl pouze ven z hrací plochy, následovalo autové vhazování v podání Candrevy. Tomu na pomoc přispěchal Barella, kterému se povedlo udržet míč.
18'
Na útočnou polovinu zavítal s míčem také záložník Barella, kterému se v tandemu nabídl Candreva, avšak jeho spolupráce se Sensim nebyla zrovna přesná.
17'
I o další střelecký pokus se přihlásil hostující Martínez, který pálil zpoza pokutového území. Jeho rána vyletěla vysoko nad branku, Gabriel si na míč vůbec nesáhl.
16'
Velice dobrý obranný zákrok předvedl domácí Lucioni, který za sebe nepustil agilního Sensiho. Lecce se však daleko nedostalo, domácí si pomohli odkopem.
15'
Byl to právě Martínez, kdo byl na konci hezké akce hostujícího mužstva. Narážečka od Lukakua ale putovala do ofsajdu, což posléze signalizoval také pomezní.
14'
Gabriel opět musel ven z branky, kde se mu povedlo eliminovat naběhnuvšího Martíneze. Akce hostujícího celku je u konce, nyní je u míče pozorný Rossettini.
13'
Do malého vápna se dokázal natlačit Lukaku, který poté zakončoval levou nohou, avšak přeci jenom minul zadní tyči. Gabriel si nakonec na míč vůbec nesáhl.
12'
V úvodu tohoto zápasu sledujeme celou řadu nedovolených zákroků, jedním z nich se prezentoval Petriccione. Soupeř bude zahrávat standardní situaci.
11'
Handanović mohl v poklidu rozehrávat od své branky, přičemž se mu povedlo roztáhnout hru do volného prostoru, odkud si to namířil na druhou stranu Godín.
10'
Hlavní sudí si kousek od středového kruhu všiml nedovoleného zákroku, kterým se provinil obránce Dell'Orco. Inter Milán i tentokráte rozehrál po zemi.
9'
Tutovka pro domácí! Obrana milánského celku naprosto zapomněla na Mancosua, který měl na zadní tyči hodně prostoru, avšak i přesto přestřelil branku.
8'
Za dlouhým pasem se hnal hostující Lukaku, avšak mnohem rychleji se k míči dostal pozorný obránce Dell'Orco, který posléze vyprodukoval zpětnou nahrávku.
7'
Na opačné straně si Lecce vybojovalo úvodní rohový kop, a sice z pravé strany. Vzdušná nabídka směřovala k hranici malého vápna, kde zasahoval Godín.
6'
Kousek od středového kruhu zasahoval na dlouhou nohu hostující Barella, kterému se nakonec povedlo čistě zakročit, což vedlo k dalšímu přenesení hry.
5'
V krátkém časovém sledu se Martínezovi povedlo přiťuknout míč na vedle stojícího Lukakua, jehož dělovka pravou nohou prosvištěla kousek vedle tyče.
4'
Po nedovoleném zákroku domácího Lapaduly se na zemi ocitl hostující Sensi. Milánský celek okamžitě rozehrál, což přineslo první střelecký pokus na brankáře.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu se poprvé k míči dostal domácí brankář Gabriel, kterému se první rozehrávka zrovna moc nepovedla, avšak poté si vyzkoušel další.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hostující hráči, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

US Lecce: Gabriel – Rispoli, Dell'Orco, Lucioni, Rossettini, Donati – Deiola, Petriccione, Mancosu (C) – Lapadula, Babacar.
Náhradníci: Chironi, Vigorito – Falco, Gallo, Majer, Maselli, Meccariello, Riccardi, Vera, Tachtsidis.

Inter Milán: Handanovič (C) – Godín, de Vrij, Škriniar – Candreva, Barella, Brozović, Sensi, Biraghi – R. Lukaku, Lautaro Martínez.
Náhradníci: Berni, D. Padelli – Bastoni, Valero, Dimarco, Lazaro, S. Esposito, Alexis Sánchez, Ranocchia, Pirola.

Rozhodčí: Giacomelli – Liberti, Bottegoni.
Inter Milán

Favoritem tohoto zápasu bude Inter Milán, kterému se v posledních týdnech přestalo výsledkově dařit, což mělo na výsledek pokles na druhou pozici. Inter má na svém kontě šestačtyřicet bodů, na vedoucí Juventus ztrácí dva body, navíc náskok před třetím Laziem je pouze jednobodový. V posledních pěti ligových duelech se Interu povedlo vyhrát pouze ve dvou případech, další tři duely totiž přinesly nerozhodné výsledky. Ten poslední se uskutečnil právě v minulém kole, Inter sice vstřelil proti Atalantě brzkou branku, avšak nakonec mohl být rád i za remízu, neboť soupeř v závěru neproměnil penaltu.
US Lecce

Na opačné straně stojí sedmnácté Lecce, které se snaží uniknout hrozbě sestupu do druhé italské nejvyšší soutěže. Lecce do této chvíle nasbíralo pouze patnáct bodů, od sestupového pásma ho dělí pouze jeden jediný bod. Hostující tým tohoto zápasu letos vyhrál pouze ve třech duelech, dalších šest duelů skončilo nerozhodným výsledkem. V posledním měsíci se ale Lecce nepovedlo ani jednou bodovat, prohrálo totiž ve čtyřech po sobě jdoucích zápasech v řadě. Poslední bodový zisk přišel osmého prosince, tehdy Lecce remizovalo výsledkem 2:2 s Janovem.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Italská Serie A má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi US Lecce a Inter Milán.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62