Serie A - 31. kolo -  ONLINE PŘENOS -  AC Milán : Juventus - 7. července 2020   21:45

AC Milán
62' Ibrahimović  • 66' Kessié (Ibrahimović) • 67' Leao (Rebić) • 80' Rebić (Bonaventura)
4:2
(0:0)
Juventus
47' Rabiot   • 53' Ronaldo  (J. Cuadrado)
AC Milán
G. Donnarumma – Conti (82. Calabria), Kjaer, A. Romagnoli (C), Hernández – Kessié, Binnásir – Saelemaekers (60. Leao), Rebić (82. Krunić), Paquetá (46. Çalhanoğlu) – Ibrahimović (67. Bonaventura).
Giuda – Carbone, Longo
Stadio Giuseppe Meazza (San Siro)
Juventus
Szczęsny – J. Cuadrado (77. Sandro), Rugani, Bonucci (C), Danilo – Bentancur (90+4. Muratore), Pjanić (69. Ramsey), Rabiot (69. Matuidi) – Bernardeschi, Higuaín (69. Costa), Ronaldo.

Je konec! Nakonec jsme se ve druhém dějství dočkali fantastické podívané, která nabídla hned šest branek. Z vítězství se ovšem raduje AC Milán, který svého soupeře porazil výsledkem 4:2. Lépe do druhého poločasu ale vstoupil Juventus, který během několika minut udeřil hned dvakrát. Domácím hodně pomohla penalta, kterou dokázal proměnit Ibrahimović. Právě od této doby měl Milán mnohem více ze hry, navíc svému soupeři vstřelil další tři branky.
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 9:4. Střely mimo: 0:5. Rohy: 2:6. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 14:16.
90+6'
90+5'
Domácí si kontrolují konec zápasu, další branky se zřejmě už nedočkáme.
90+4'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Rodrigo Bentancur, přichází Simone Muratore.
90+3'
Juventus si dokonce vybojoval rohový kop, který ovšem nepřinesl vůbec nic nebezpečného. Domácí se naopak pokusili založit kontr, který včas zastavil Rugani.
90+2'
Hosté se konečně dostali k souvislejší pasáži s míčem na kopačkách. Costa na levém křídle spolupracoval s Danilem, který se přesto k centru neodvážil.
90'
Druhý poločas bude nastaven o šest minut.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, domácí mají blizoučko ke třem bodům. Zcela jistě musíme ještě počítat s nastaveným časem.
88'
Tak trochu zbytečným způsobem to na sebe zkoušel vzít Sandro, který se pokoušel napravit své zaváhání před čtvrtou brankou. Jeho rána putovala nad branku.
87'
Ani počínání rychlonohého Bernardeschiho nepřineslo nic nebezpečného, včas proti míči totiž strčil kopačku Romagnoli. Stará dáma přesto zůstane na útočné straně.
84'
Po autovém vhazování se balón dostal na kopačku Kjaera, který je po krátkém ošetření zpět na hrací ploše. Naopak Juventus se absolutně nedostává k míči.
83'
Poprvé se do akce zapojil střídající Calabria, který se pokoušel nahrávkou nastartovat Kruniće. Druhý jmenovaný vybojoval aut, což se domácím rozhodně hodí.
82'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Andrea Conti, přichází Davide Calabria.
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Ante Rebić, přichází Rade Krunić.
81'
Stará dáma tak necelých deset minut před koncem zápasu strádá dvě branky. Domácím se v posledních minutách daří, povede se jim ukořistit všechny tři body?
80'
AC Milán právě vstřelil branku!
Domácí se dostávají do dvoubrankového vedení, což je vzhledem k průběhu úvodu druhého poločasu překvapivé! V rozehrávce totiž chyboval střídající Sandro, který riskantně přenášel hru. Jeho nahrávku se povedlo přečíst Bonaventurovi, který ještě celou akci vyšperkoval nahrávkou na ANTE REBIĆE, jehož důrazná rána skončila až v síti.
80'
Vracející se Costa sáhl po Bennacerovi, který to udělal znamenitě. Ihned totiž padl na zem, což znamenalo nedovolený zákrok. AC nebude s rozehrávkou spěchat.
79'
Rohový kop Juventusu mohl přinést vyrovnání! Do vzduchu se natlačil jeden z hráčů, jehož hlavičku ovšem dokázal Donnarumma zlikvidovat.
78'
Na opačné straně si za obranu seběhl Costa, který se poté pokoušel projít přes Kjaera. Ten situaci ustál, nicméně poté ho Romagnoli napálil míčem do hlavy.
77'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Juan Cuadrado, přichází Aléx Sandro.
77'
Romagnoli sice s nahrávkou do strany hodně riskoval, avšak se mu povedlo přihrát naprosto přesně. Po jeho nahrávce se k nebezpečnému centru dostal Rebić.
76'
A ten byl nesmírně nebezpečný. Rebić si totiž uvnitř pokutového území dokázal potáhnout míč na levou nohu, s následným zakončením si Szczesny poradil.
75'
Stará dáma ovšem najednou přidala na aktivitě, jenomže Cuadrado nepředvedl dobré vedení míče. Naopak ho Rebić dokázal čistě obrat a žene se do protiútoku.
74'
Juventus si po delší době vyzkoušel standardní situaci, k jejíž rozehrávce se v tomto případě postavil Bernardeschi. Útočným faulem si ovšem pomohl Bonucci.
73'
Žlutou kartu dostává Andrea Conti (AC Milán).
72'
Už se opět pokračuje ve hře. Cuadrado si dával s provedením dalšího autového vhazování celkem dost načas, nakonec se pokoušel najít kolegu Bentancura.
71'
Hlavní sudí nařídil další krátkou přestávku, trvala zhruba minutu. Hráči se okamžitě seběhli k postranní lajně, kde se občerstvili a také vyslechli další pokyny.
69'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Adrien Rabiot, přichází Blaise Matuidi.
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Gonzalo Higuaín, přichází Douglas Costa.
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Miralem Pjanić, přichází Aaron Ramsey.
67'
Neuvěřitelné, domácí dokonce zvrátili výsledek ve svůj vlastní prospěch! Hlavní sudí ponechal domácím výhodu, což bylo klíčové. Faulovaný RAFAEL LEAO totiž přesto pokračoval v útočné akci, při které se vydal směrem do velkého vápna. Tam si přehodil míč na pravou nohu a skákajícím zakončením překonal brankáře Szczesnyho, který určitě nemá čisté svědomí.
67'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Zlatan Ibrahimović, přichází Giacomo Bonaventura.
66'
Tak pozor, domácí rovněž během několika minut střílejí druhou branku, díky čemuž srovnávají krok! AC totiž kombinovalo na útočné polovině, načež přešlo do pokutového území. Tam se k míči dostal FRANCK KESSIÉ, který se štěstím prošel až do střelecké pozice, ze které propálil Szczesnyho.
65'
Na druhé straně se povedlo na jistotu zakročit Romagnoliho, který raději odkopl centrovanou nabídku do zámezí. Cuadrado tak bude pro změnu moci vhazovat.
64'
Ronaldo si nechtěl komplikovat život, proto místo individuálního počínání raději nahrával zpět na kopačku Ruganiho. Mezitím se domácí pokoušejí napadat.
63'
Najednou tu máme pořádnou zápletku. Zničehonic se totiž domácím povedlo snížit, Juventus tak má už jen jednobrankový náskok. Do konce zbývá dost času.
62'
Domácím se povedlo snížit nepříznivý výsledek! K exekuci pokutového kopu se totiž postavil ZLATAN IBRAHIMOVIĆ, který si zvolil levou stranu. Brankář Szczesny se vydal k opačné konstrukci, logicky tak na chycení neměl nárok.
62'
Žlutou kartu dostává Leonardo Bonucci (Juventus FC).
62'
Nakonec se jednalo o zkoumání možné ruky v podání Bonucciho v pokutovém území. Ta nakonec skutečně byla, penalta pro AC Milán!
62'
Několik desítek vteřin se nehrálo, hlavní sudí totiž konzultoval jednu z předchozích situacích. Nyní se ještě půjde podívat na video!
61'
Rebić si hezkým způsobem přichystal střeleckou pozici, místo zakončení však ještě přeposlal nahrávku na Calhanoglua, jehož dělovka trefila pouze protihráče.
60'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Alexis Saelemaekers, přichází Rafael Leao.
59'
Žlutou kartu dostává Ante Rebić (AC Milán).
58'
Do kombinace byl zapojen také Higuaín, který se dnes ke slovu moc často nedostal. Argentinec raději roztáhl hru do strany, kde má celkem dost místa Cuadrado.
57'
Hostující Rebić se pokoušel propustit balón na sebe, kde se sice nacházel Calhanoglu, avšak ten se nacházel v ofsajdu. Ten potvrdil také opakovaný záběr.
56'
Po jednom z faulů se na trávníku ocitl hostující hráč, AC tak sportovním gestem zakoplo balón za postranní lajnu. Jedno je jisté, několik vteřin se hrát nebude.
55'
S AC to skutečně nevypadá vůbec dobře. Neuběhlo ještě ani deset minut druhého poločasu a domácí prohrávají o dvě branky. I tak do konce zbývá čas.
53'
Juventus právě vstřelil branku!
V krátkém časovém sledu se hosté dostávají do dvoubrankového vedení! Tentokráte fantastickou kolmici za obranu vyprodukoval Cuadrado, kterému se povedlo oslovit naběhnuvšího CRISTIANA RONALDA. Ten využil nepozornosti v domácí defenzívě a pohodlným zakončením dokázal překonat brankáře Donnarummu.
53'
Velice zkušeně si před malým momentem počínal Kjaer, který nedal Higuaínovi sebemenší šanci na úspěch. Dánský obránce navíc vyvezl míč na druhou stranu.
52'
Ibrahimović obdržel složitou nahrávku, avšak přesto se mu povedlo neposedný předmět zpracovat. Následná předávka pod sebe ovšem skončila u Bonucciho.
51'
Napadající Bernardeschi si v souboji s protihráčem počínal nedovoleně, hlavní sudí navíc uviděl faul hostujícího celku. Kessié tak urychleně rozehrál po zemi.
50'
Následně si o nahrávku řekl domácí Saelemaekers, který jí nedokázal převzít. K odraženému míči se tak pokoušel dostat Bennacer, jenž ve vzduchu fauloval.
49'
Domácí to budou mít hodně složité, nepovedl se jim totiž vstup do druhého poločasu. Juventus se dostal do vedení, do konce však zbývá ještě hodně času.
47'
Jenomže rychlý protiútok hostujícího celku končí za brankářem Donnarummou! Fantastickým způsobem to totiž povedl ADRIEN RABIOT, který se k míči dostal již na vlastní polovině. Tam se mu povedlo oklamat hned několik protihráčů, načež si to namířil k opačnému pokutovému území. Tam napřáhl levačkou naprosto přesně, Donnarumma se tak pouze prolétl vzduchem.
47'
Střídající Calhanoglu se hned v úvodu druhého poločasu dostal do pokutového území, kde se mu nepovedlo převzít nahrávku. Szczesny tak bude vykopávat.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí hráči. Ti budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Lucas Paquetá, přichází Hakan Çalhanoğlu.
46'
Je za námi první poločas, který byl překvapivě celkem dost nezajímavý. Kdo očekával nádherné fotbalové momenty, tak musel být zklamán. Za celý první poločas jsme neviděli žádnou branku, dokonce jsme se nedočkali ani jedné vyložené šance. Naopak se oba celky prezentovaly celou řadu nepřesností, hlavní sudí konce vytáhl hned dva žluté kartónky. Proto doufejme, že druhý poločas bude o něco lepší a že se dočkáme nějaké té branky.
45+2'
45+2'
Na druhé straně se Ibrahimović dostal do samostatného úniku, ten ovšem znamenal ofsajd. Branka tedy neplatí!
45+2'
Higuaínovi se povedlo v pádu zakončit, což přineslo první vážnější ohrožení domácí branky.
45+2'
Za dlouhým pasem se řítil Rebić, avšak ani on na dalekonosnou nabídku nedosáhl. Bleskově z branky vystartoval Szczesny, který založil jednu z posledních akcí.
45'
První poločas bude nastaven dvě minuty.
44'
Po delší době faul také ze strany Juventusu, provinil se totiž vracející se Bernardeschi. Ten místo balónu trefil nohu soupeře, také AC bude zahrávat standardku.
42'
Pjanić si během krátké chvíle vyzkoušel další standardku. Ta se nebezpečně stočila do malého vápna, kde jako poslední přizvedl nahrávku domácí Kessié – roh.
41'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
40'
Rohový kop byl snad dvakrát tečován, nakonec se míč snesl pouze na horní sít. Jako poslední se ho dotkl jeden z domácích hráčů, Pjanić si rozehrávku zopakuje.
39'
Poté měl poněkud více prostoru na zakončení Rabiot, který ihned vyslal střelecký pokus. Ten obětavým zákrokem zablokoval Kjaer, jenž odehrál míč na roh.
38'
Na levém křídle si o nahrávku řekl zatím hodně nevýrazný Ronaldo, který ještě zkoušel kombinovat. AC Milán se včas zatáhlo a odráží ofenzivní nájezdy hostů.
37'
A opět se nehraje. Tentokráte dostal naloženo Pjanić, který se zatím nesbírá z hrací plochy. Po odehrání ho totiž nepříjemně dohrál Bennacer, který soupeři přišlápl nohu.
36'
Žlutou kartu dostává Ismaël Binnásir (AC Milán).
36'
Szczesny měl hodně času na přízemní rozehrávku na vedle stojícího Ruganiho, který zavezl balón až ke středu. AC Milán překvapivě vyčkává na chybu soupeře.
35'
Další důrazný souboj byl viděn u středového kruhu, kde tentokráte od soupeře odletěl Rabiot. Hlavní sudí byl i tentokráte pozorný, hosté ihned rozehráli.
34'
Ronaldo však skončil po souboji s Ibrahimovićem na trávníku. Juventus se pochopitelně dožadoval pokutového kopu, hlavní sudí ale nebude situaci vůbec zkoumat.
33'
Juventus si vykřesal zisk další slibné standardky, ke které se i tentokráte postavil Pjanić. Ani tato rozehrávka nepřinesla šanci, Bonucci zakončoval vysoko nad.
32'
Je za námi třetina hry, stále čekáme na nějakou vážnější příležitost. Směrem dopředu je nebezpečnější domácí celek, Juventus na první ohrožení branky čeká.
31'
Žlutou kartu dostává Lucas Paquetá (AC Milán).
30'
U postranní lajny se Conti pokoušel spolupracovat s Ibrahimovićem, avšak druhý jmenovaný vracel balón do autu. Cuadrado tak okamžitě obstaral další aut.
27'
Conti měl na pravém křídle příliš málo času na centr, proto si ho také rozmyslel. Velmi dobře si navíc počínal Danilo, který soupeře vytlačil mimo šestnáctku.
26'
Další slibná kombinace domácích nakonec přinesla úvodní zakončení od Ibrahimoviće. Ten se pokoušel zakončit levou nohou, avšak mířil přímo doprostřed.
25'
Ibrahimović se v jeden okamžik nacházel v hodně nezvyklé pozici, a sice u středového kruhu. Švéd ve službách milánského celku tak raději přenesl hru křížem.
24'
Po delší době se k míči dostal také polský brankář Szczesny, kterému se povedlo ukořistit nepovedený centr od Contiho. Stará dáma tak s rozehrávkou vyčká.
23'
Je za námi úvodní dvacetiminutovka, která nám žádnou branku zatím nepřinesla. Sledujeme celkem dost nepřesností, v posledních minutách se přidaly také fauly.
22'
Daleko se s balónem nedostal ani levý zadák Hernández, který tvrdě narazil do protihráče. Ten ovšem jako první trefil hrací předmět, ani tentokráte nešlo o faul.
21'
Nakonec rozehrávku přenechal svému kolegovi Pjanićovi, který se pokoušel rozehrát vzdušnou nabídkou. Ta našla hlavu Contiho, jenž odehrál balón až do autu.
20'
V krátkém časovém sledu další nedovolený zákrok, který pro změnu spáchal Paquetá. Ten raději zatáhl na zem Cuadrada, který se ihned žene k rozehrávce.
19'
Do pokutového území se pokoušel proniknout již zmiňovaný Ibrahimović, který dokonce skončil na zemi. O faul se v žádném případě nejednalo, Rugani trefil první míč.
18'
Saelemaekersovi se povedlo elegantní nahrávkou oklamat napadajícího protihráče, avšak vzápětí včas zakročil Rugani, který musel rychle jednat před Ibrahimovićem.
17'
Po jednom ze soubojů skončil na zemi Ronaldo, který se jen těžce sbírá z hrací plochy. I tak do nevypadá na nic vážnějšího, Juventus bude zahrávat volný kop.
16'
Poté se k zakončení nadechl Rabiot, avšak jeho střelecký pokus byl hodně nepřesný. Donnarumma si na míč nemusel sáhnout, sám bude moci vykopávat.
15'
Také Juventus si vybojoval svůj první rohový kop. Ten ovšem doputoval přímo na hlavu pozorného Kjaera, kterému se povedlo poslat míč mimo pokutové území.
14'
Vzápětí se Higuaínovi povedlo roztáhnout hru na pravé křídlo, kde se Cuadrado nevymanil ze sevření od dvojice protihráčů. Juventus tak musel směrem vzad.
13'
V úvodu utkání sledujeme celkem dost nepřesností. Jednu z nich vyprodukoval Pjanić, jehož inteligentní kolmice na Bernardeschiho byla přesto hodně prudká.
12'
Higuaín se nedokázal protáhnout přes protihráče, navíc se mu nepovedla ani následná nahrávka. Tu si totiž dokázal najít Bennacer, který založil rychlý kontr.
11'
Na druhé straně si taktickým zákrokem pomohl vracející se Kessié, který zatáhl Bernardeschiho. Juventus tak zahrával standardku, kterou jen těsně minul Bonucci.
10'
A nakonec se dočkal zakončení. Za pokutovým územím si totiž našel prostor pro zakončení Saelemaekers, jehož slaboučká rána směřovala do rukavic brankáře.
9'
U středového kruhu se povedlo vystihnout rozehrávku Kessiému, který ihned na pravém křídle hledal Contiho. Milánský celek se opět žene směrem k šestnáctce.
8'
Zpětná nahrávka putovala do moci brankáře Donnarummy, který raději počkal na podporu svých spoluhráčů. Na pomoc přispěchal také středopolař Bennacer.
7'
AC mělo k dispozici první rohový kop, který nebyl rozehrán tím nejlepším způsobem. Centr se totiž stočil do rukavic brankáře Szczesnyho, který rozehrál výhozem.
6'
K rozehrávce volného kopu se nakonec postavil Cuadrado, který rozehrál po zemi na Bentancura. Juventus se dostal z těžké pozice, míč totiž vyvezl vpřed Rabiot.
5'
Na opačné straně mel daleko k míči Ibrahimović, avšak jeho celek se přesto udržel u pokutového území. Nahrávka na Hernándeze ovšem skončil až v zámezí.
4'
Stará dáma rozjela kombinaci na útočné polovině, do které se zapojil také Higuaín. Jeho narážečka s Ronaldem nebyla dobrá, míč totiž našel pouze Romagnoliho.
3'
Hned v úvodu zápasu si autové vhazování vzal na starost hostující Danilo, který ihned hledal obranného kolegu Ruganiho. Ten pro změnu přenášel hru křížem.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hostující hráči, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

AC Milán: G. Donnarumma – Conti, Kjaer, A. Romagnoli, Hernández – Kessié, Binnásir – Saelemaekers, Rebić, Paquetá – Ibrahimović.
Náhradníci: Begović, Antonio Donnarumma – Çalhanoğlu, Biglia, Bonaventura, Calabria, Gabbia, Krunić, L. Colombo, Leao, Laxalt, Maldini.

Juventus FC: Szczęsny – J. Cuadrado, Rugani, Bonucci, Danilo – Bentancur, Pjanić, Rabiot – Bernardeschi, Higuaín, Ronaldo.
Náhradníci: Pinsoglio, Buffon – Ramsey, Chiellini, Vrioni, Muratore, Matuidi, Sandro, Costa, Olivieri, Coccolo.

Rozhodčí: Giuda – Carbone, Longo.
Juventus FC

Na opačné straně se ovšem nachází suverénní lídr italské nejvyšší soutěže, kterým je Juventus. Stará dáma má náskok na druhé Lazio už sedm bodů, případné zaváhání v tomto duelu tak nemusí mít fatální následky. Také Juventus se v posledních týdnech opírá o velice dobrou formu, neboť má na svém kontě hned sedm výher v řadě. Poslední ztráta bodů přišla ještě v únoru, to Juventus nestačil na Veronu. Stará dáma ovšem celkem překvapivě nevede tabulku hostujících celků, naopak se nachází "až" na třetí pozici. Juventus však dal na dva nepovedené venkovní zápasy hodně rychle zapomenout, povedlo se mu totiž v předchozích třech zápasech pokaždé naplno bodovat.
AC Milán

Fotbalisté AC Milán se v posledních týdnech výsledkově zlepšili, nakonec to přeci jenom může skončit úspěchem. Milánský celek totiž dělí od pohárových pozic pouze dva body, navíc do konce ligového ročníku zbývá ještě hodně zápasů. AC se tedy momentálně nachází na průběžné sedmé pozici, na svém kontě má šestačtyřicet bodů. Domácí celek tohoto zápasu naposledy prohrál před koronapauzou, od té doby se mu povedlo pokaždé bodovat. Navíc hned třikrát ze čtyřech odehraných zápasů dokázal naplno bodovat, naposledy tomu tak bylo v souboji proti druhému Laziu. AC svého soupeře doslova šokovalo, neboť na jeho hřišti dokázalo zvítězit přesvědčivým výsledkem 3:0.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Italská Serie A má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi AC Milán a Juventus FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62