Serie A - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Neapol : Atalanta - 30. října 2019   19:00

Neapol
16' Nikola Maksimović (Callejón) • 71' Milik (Ruiz)
2:2
(1:1)
Atalanta
41' Freuler  (Tolói) • 86' Iličić  (Tolói)
Neapol
Meret – Di Lorenzo, Nikola Maksimović, Koulibaly, Luperto – Callejón, Allan (11. P. Zieliński), Ruiz, L. Insigne (C) – Milik (82. F. Llorente), Lozano (59. D. Mertens).
Giacomelli – Bindoni, Longo
Stadio San Paolo, Neapol
Atalanta
Gollini – Tolói, Djimsiti (64. Kjaer), Palomino – Hateboer, de Roon, Freuler, Gosens – Pašalić (69. Castagne), A. Gómez (C) (74. Muriel) – Iličić.

To je ode mne pro dnešek vše, děkuji za pozornost a příjemný zbytek večera.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 11:6. Střely mimo: 4:6. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 16:14.
Velmi vyhrocené utkání tedy nakonec končí remízou, za kterou je ráda zejména Atalanta, která dvakrát musela dotahovat jednobrankovou ztrátu. Na obou stranách bylo na vidění spoustu střel, ale oba brankáři kapitulovali jen dvakrát. Oba týmy ze špičky tabulky tak berou jeden bod.
90+10'
90+9'
V samotném závěru zápasu jde do útoku ještě Neapol, ale pravděpodobně už se nestihne prosadit.
90+7'
José María Callejón to zkusil z hranice šestnáctky, ale jeho rána skončila jen nad bránou.
90+6'
Zápas se pomalu začíná dohrávat, ani jeden tým nikam nespěchá, hlavně Atalanta je za bod ráda.
90+5'
Bergamasca to opět zkoušela pomocí centru, ale po něm následuje hlavička jen do rukavic Alexe Mereta.
90+4'
Další útok domácích končí jen odkopem pro Pierluigiho Golliniho, ten s odkopem moc nespěchá.
90+3'
Neapol nyní rozehrála standardní situaci, ale rozehrání nakrátko se nevyplatilo, protože nic nebezpečně nepřineslo.
90+2'
V nastavení jsou zatím aktivnější hosté, ale ti se do žádné větší šance zatím nedostali.
90+1'
Nastavuje se osm minut.
89'
Červenou kartu dostává trenér Carlo Ancelotti (SSC Neapol).
88'
Žlutou kartu dostává Lorenzo Insigne (SSC Neapol).
88'
Fernando Llorente byl ve vápnu hraničním zákrokem poslán k zemi Simonem Kjaerem, ale penalta to nebude!
86'
Bergamo právě vstřelilo branku!
V dnešním zápase je podruhé srovnáno, vypadá to na plichtu! Rafael Tolói opravdu milimetrovým pasem našel JOSIP ILIČIĆ, který v ofsajdu nebyl, takže se dostal před Alexe Mereta, kterého překonal technickou střelou ke vzdálenější tyči. Asistence: Rafael Tolói.
85'
Po faulu Giovanniho Di Lorenza přišel ze standardní situace centr do vápna, dokonce se jeden z hostů dostal k hlavičce, ale míč skončil jen v náruči Alexe Mereta.
84'
Žlutou kartu dostává Giovanni Di Lorenzo (SSC Neapol).
83'
Hosté se však opět nedostali ani ze své poloviny. Neapol získává další spoustu času napadáním.
82'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Arkadiusz Milik, přichází Fernando Llorente.
82'
Útočné snažení domácích ukončuje docela zbytečným faulem Arkadiusz Milik, hosté tak budou moci zaútočit.
81'
Domácí drží míč opravdu dlouho na svých kopačkách, dopředu se samozřejmě moc nehrnou, snaží se získat co nejvíce času.
80'
Bergamasca se s míčem opět moc daleko nedostala. Před sebou už máme posledních deset minut základní hrací doby.
79'
Neapol se tlačí do další šance, s míčem byla až ve vápnu, ale nakonec ho ztratila bez zakončení.
78'
Atalanta na útočné polovině opět nic nevymyslela, nakonec byl faulován Piotr Zieliński.
77'
Konec zápasu se pomalu blíží, hostům tak začíná docházet čas na vyrovnání, ale už hodně dlouho se nedostali do žádné větší šance.
76'
Domácí už začínají hrát na čas, Sebastiano Luperto nyní docela nesmyslně odkopl míč na druhou polovinu hřiště.
75'
Dlouhý nákop skončil až u Pierluigi Gollini, který rychle rozehrál nakrátko. Jeho spoluhráče však rozehru následně nezvládli.
74'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Alejandro Gómez, přichází Luis Muriel.
74'
Atalanta se z inkasované branky rychle vzpamatovala a už útočí, ale na útočné polovině se provinila faulem.
73'
Domácí pokračují v aktivitě a chtějí si výhru pojistit dalším gólem, Bergamasca zatím odolává.
71'
Neapol právě vstřelila branku!
Domácí si necelých dvacet minut před nastavení berou vedení zpět! Fabián Ruis skvělou přihrávkou našel ARKADIUSZU MILIKA, který se tak dostal do úniku. Ten si nejprve obhodil vybíhajícího gólmana a poté míč poslal do odkryté klece. Asistence: Fabián Ruiz.
70'
Neapol se snažila dostat do vápna všemi možnými prostředky, ale přes obranu Atalanty tentokrát cestu nenašla.
69'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Mario Pašalić, přichází Timothy Castagne.
68'
Arkadiusz Milik mohl Neapol poslat opět do vedení, z přímého kopu však orazítkoval jen brankovo konstrukci!
66'
Žlutou kartu dostává Mario Pašalić (Atalanta Bergamasca Calcio).
66'
Neapol po dlouhé době uklidňuje hru, po chvíli přišel centr z pravé strany, který však neměl moc šancí na úspěch.
65'
Dries Mertens nerozehrál svůj první přímý kop moc dobře, po jeho centru totiž v klidu zasáhl Pierluigi Gollini.
64'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Berat Djimsiti, přichází Simon Kjaer.
64'
Žlutou kartu dostává Marten de Roon (Atalanta Bergamasca Calcio).
63'
Fabián Ruiz dostal nadějnou přihrávku do běhu, ale proti míči chytře vyběhl brankář Atalanty, který tak zabránil skoro jistému gólu.
62'
Pierluigi Gollini opět nerozehrál zrovna přesně, jeden z jeho spoluhráčů se tak musel při souboji o balón provinil faulem.
61'
José María Callejón svým centrem nikoho nenašel, domácí útok ještě chvíli pokračoval, ale nakonec přišla jen moc vysoká střela Sebastiana Luperta.
60'
Domácí to tentokrát zkouší přes pravou stranu, kde byl faulován José María Callejón, takže tu bude nebezpečně standardní situace.
59'
Střídají Dries Mertens se ihned zapojil do útočné akce, do šance vyslal Lorenza Insigneho, který technickou střelu neposlal ani mezi tři tyče.
59'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Hirving Lozano, přichází Dries Mertens.
58'
Neapol nepolevuje v aktivním útočení, tentokrát přišel nákop na Josého María Callejóna, ale přes bránícího hráče se míč nedostal.
57'
Brankář hostů nerozehrál zrovna přesně, obrana tak vzápětí musela uklízet míč do autu.
56'
Domácí poprvé ve druhém poločase útočí, z dálky to zkusil Lorenzo Insigne, ale jeho přízemní zakončení nemohlo Pierluigiho Golliniho ohrozit.
55'
Josip Iličić skvěle vybojoval přímý kop, který jeho spoluhráč rozehrál hodně rychle, což se nevyplatilo, protože hosté rychle přišli o míč.
54'
Neapol se stále nemůže dostat k míči, hosté tak začínají další útok ze své poloviny.
53'
Střela nakonec přišla, ale tvrdá volej Maria Pašaliće ze středu šestnáctky skončila jen nad bránou.
52'
Bergamasca je stále aktivnější, nyní už se přesunula na útočnou polovinu, kde hledá střeleckou pozici.
48'
Žlutou kartu dostává Nikola Maksimović (SSC Neapol).
47'
Hosté stále drží míč na svých kopačkách, ale dál než na půlící čáru se nedostali.
46'
Atalanta na začátku druhého poločasu nikam nespěchá a pomalu kombinuje směrem dopředu.
46'
První poločas tedy končí vyrovnaným výsledkem, i když Neapol klidně mohla vézt o dva góly. Domácí však nevyužili opravdu hodně šancí, což se ale nedá říci o Atalantě, která vytěžila s minima maximum. Bergamasca by tak aktuálně brala přijatelný bod, ale ve druhé půli se jistě pokusí o obrat.
Druhý poločas začne přibližně ve 20:05.
45+3'
45+2'
Domácí se ještě snažili dostat do vápna, Hirving Lozano ale prohrál sprinterský souboj. Nakonec byl navíc v ofsajdu.
45+1'
Nastavují se dvě minuty.
45'
Neapol se pomalu vzpamatovává ze smolného gólu, pomalu se ještě vrhá do útoku, ale do přestávky už pravděpodobně nebude skórovat.
44'
Atalanta se ještě pokouší obrat, ale nebezpečně střelu z hranice vápna skvěle zblokoval domácí obránce.
41'
V závěru prvního poločasu je srovnáno, druhá půle tak slibuje zajímavou podívanou! Rafael Tolói si dobře všiml volného REMA FREULERA, takže ho vyslal do úniku. Forvard hostů se tak dostal před Alexe Mereta, kterého překonal střelou mezi nohy. Asistence: Rafael Tolói.
41'
Domácí však velmi aktivně napadají, hosté tak mají nemalé problémy s rozehrávkou, ale nakonec to všechno úspěšně zvládli.
40'
Neapol se snaží na útočné polovině koupit co nejvíce času, ale moc dlouho se tam s míčem neohřála.
39'
Hosté se pokusili o vyrovnání pomocí rohového kopu, míč se sice dostal na hlavu Rafaela Tolóie, ale ten hlavičkoval jen vysoko nad.
38'
Atalanta opět spěchá na útočnou polovinu, protože gól do šatny by se opravdu hodil, ale domácí obrana je stále naprosto bezchybná.
37'
Kalidou Koulibaly pěkným nákopem našel Lorenza Insigneho, který se dostal až ke střele, ale ta nemohla Pierluigiho Golliniho zaskočit.
36'
Hosté ještě chvíli útočili, ale na pravé straně prohráli souboj o míč, domácí tak budou vhazovat.
35'
Bergamasca je směrem dopředu také hodně opatrná, což ale neplatí o Robinu Gosensovi, který trochu zariskoval, ale nakonec se přes dva domácí hráče dostal.
34'
Neapol opět uklidňuje hru, po čase se nakonec vydala dopředu, ale Lorenzo Insigne daroval soupeři jen aut.
33'
Atalanta nebyla daleko od vyrovnání, z pravé strany vápna přišla nadějná střela, která však nakonec neprošla přes bránící hráče.
32'
Hosté na útočné polovině nekombinovali moc přesně, Marten de Roon se nakonec musel prezentovat nedovoleným zákrokem.
31'
Nyní už hráči Atalanty míč vybojovali, Alejandro Gómez byl navíc faulován.
30'
Hráči v modrých dresech nakonec vymysleli jen nepřesný centr, ale i potom drží míč na svých kopačkách.
29'
Neapol nic neriskuje a klidně se stáhne zpět na svou polovinu, odkud opatrně zakládá útočnou akci.
28'
Domácí díky aktivnímu napadání získali faul soupeře, z přímého kopu tak budou moci centrovat do vápna.
27'
Hosté nakonec vymysleli jen nepřesný centr, který se do vápna snažil procpat Robin Gosens. Alex Meret tak bude odkopávat od své klece.
26'
Bergamasca je při rozehrávce hodně opatrná, nechce zbytečně ztrácet míč.
25'
Domácí nemají kam spěchat, takže si nějakou dobu v klidu přihrávali na své polovině, ale poté jen hodně nepřesně nakopli.
24'
Atalanta se zkouší prosadit z dalšího přímého kopu, ale Josip Iličić tentokrát míč poslal vysoko nad bránu.
22'
Naopak domácí se dostali do další gólové šance, po zákroku Pierluigiho Golliniho se míč odrazil k Arkadiuszu Milikovi, který však z bezprostřední blízkosti hlavičkoval pouze do tyče.
21'
Neapol při zakládání útoku faulovala, dopředu tak opět míří Bergamasca, která však na pravé straně nic nevymyslela.
20'
Žlutou kartu dostává Rafael Tolói (Atalanta Bergamasca Calcio).
20'
Atalanta se pomalu vzpamatovává z inkasovaného gólu, na útočné polovině se však tentokrát moc dlouho neohřála.
18'
Neapol nyní uklidňuje hru, jednobrankový náskok nechce zbytečně ztratit.
16'
Domácí zaslouženě využívají tlaku a v šestnácté minutě zápasu jdou do vedení! José María Callejón od rohového praporku neodcentroval úplně dobře, ale vzápětí se k němu vrátil míč. Napodruhé už si počínal skvěle, protože vzdušným pasem našel hlavu NIKOLAJE MAKSIMOVIĆE, který bez váhání skóroval. Asistence: José María Callejón.
15'
Giovanni Di Lorenzo se pokoušel o riskantní rozehrávku, což se nakonec nevyplatilo, protože na půlící čáře přišel o míč.
14'
Fabián Ruiz hrál dost zřetelně rukou, ale proti hlavnímu sudímu se stejně obhajoval, že žádné pravidlo neporušil.
13'
Domácí to nyní zkoušeli pomocí centru, ale ten do pokutového území tentokrát neprošel.
12'
Neapol vybojovala míč díky nepřesné kombinaci soupeře, následně se dostala do další velké šance, ale Pierluigi Gollini se skvěle natáhl pro zakončení Josého María Callejóna.
11'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Allan, přichází Piotr Zieliński.
10'
Odkop Alexe Mereta byl docela nepřesný, míč je tak u fotbalistů Atalanty, kteří se pomalu přibližují k domácí kleci.
9'
Neapol bude hrát v oslabení, brazilský záložník se ještě nechává ošetřovat za postranní čárou. Pravděpodobně ale přijde střídání.
8'
Hra se musí přerušovat, Allan si totiž vyžádal ošetření. Jeden z neapolských náhradníku už se začíná rozcvičovat.
7'
Josip Iličić z trestného kopu rovnou střílel, ale míč poslal jen do středu brány, kde byl připraven Alex Meret. Následná dorážka byla nepřesná.
6'
Nyní se ale nedovoleného zákroku dopustil Allan, Bergamasca tak rozehraje přímý kop téměř z hranice šestnáctky.
5'
Útok hostů končí kvůli zbytečnému faulu Rafaela Tolóie, domácí tak budou moci v klidu rozehrát.
4'
Atalanta se poprvé v zápase pohybuje s míčem na útočné polovině, kde zatím získala první faul soupeře.
3'
Domácí už mohli jít třikrát do vedení, Hirving Lozano se dostal do úniku, který nevyužil. Branka by navíc stejně neplatila kvůli ofsajdu.
2'
V další jasné tutovce byl Arkadiusz Milik, který však mířil jen do středu brány, kde byl připraven brankář Atalanty.
1'
Neapolský pravý křídelník našel přesným centrem Kalidoua Koulibalyho, který však nedal do hlavičky moc síly, takže Pierluigi Gollini v klidu zasáhl.
1'
První domácí útok končí rohovým kopem, který se vezme na starost José María Callejón.
1'

SSC Neapol: Meret – Di Lorenzo, Nikola Maksimović, Koulibaly, Luperto – Callejón, Allan, Ruiz, L. Insigne (C) – Milik, Lozano.
Náhradníci: Karnezis, Ospina – F. Llorente, Elmas, Tonelli, Younes, Rui, P. Zieliński, Gaetano, D. Mertens.

Atalanta Bergamasca Calcio: Gollini – Tolói, Djimsiti, Palomino – Hateboer, de Roon, Freuler, Gosens – Pašalić, A. Gómez (C) – Iličić.
Náhradníci: F. Rossi, Sportiello – Kjaer, Malinovskyj, Arana, Castagne, Ibañez, Barrow, A. Masiello, Muriel.

Rozhodčí: Giacomelli – Bindoni, Longo.
Atalanta Bergamasca Calcio
Atalantě se sice v Serii A dost daří, ale v Lize mistrů je na tom dost tragicky. Nejprve k italské nejvyšší soutěži, Bergamasca se s dvacetibodovým ziskem nachází na třetím místě a na druhý Juventus ztrácí tři body. Atalanta je také nejproduktivnějším týmem celé soutěže, k čemuž přispěl poslední zápas s Udinese, kde vstřelila sedm branek. Nyní už se ale pojďme podívat na Champions League, kde se dnešním hostům vůbec nedaří. Nejprve prohráli se Záhřebem 0:4, poté dost překvapivě padli také se Šachtarem a v poslední duelu dostali pět gólů od Manchesteru City. Kvůli tomu patří Atalantě ve skupině C poslední místo se skórem 2:11, ale italský tým stále není mimo hru o postup, jen ho už nemá přímo ve svých rukou.

Poslední tři utkání v Serii A
Atalanta vs. Udinese – 7:1
Lazio vs. Atalanta – 3:3
Atalanta vs. Lecce – 3:1
SSC Neapol
Neapol zaznamenala poslední porážku v polovině září, takže je rozhodně ve formě. Moc výher však také nezapsala, ze čtyř ligových zápasů zvládla vyhrát jen dva, takže také dvakrát remizovala. Celkově ztratili dnešní domácí body ve čtyřech zápasech, kvůli čemuž jsou až na čtvrtém místě jen těsně za svým dnešním soupeřem. V Lize mistrů už je na tom Neapol ale o dost lépe, protože po skalpu Liverpoolu a Salzburgu a ještě remíze s Genkem jí ve skupině E patří první místo.

Spal vs. Neapol – 1:1
Neapol vs. Verona – 2:0
Turín vs. Neapol – 0:0
Zdravím všechny fandy italské kopané. Dnes je na programu většina zápasů vloženého 10. kola, v jednom z nich na sebe narazí Neapol a Atalanta. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62