Serie A - 32. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Neapol : AC Milán - 12. července 2020   21:45

Neapol
34' Di Lorenzo  • 60' D. Mertens (Callejón)
2:2
(1:1)
AC Milán
20' Hernández  (Rebić) • 73' Kessié
Neapol
Ospina – Di Lorenzo, Nikola Maksimović, Koulibaly, Rui – Ruiz (65. Demme), Lobotka (65. Elmas), P. Zieliński – Callejón (84. Allan), D. Mertens (74. Milik), L. Insigne (C) (74. Lozano).
La Penna – Paganessi, Mondin
Stadio San Paolo, Neapol
AC Milán
G. Donnarumma – Conti, Kjaer, A. Romagnoli (C), Hernández – Kessié, Binnásir – Paquetá (46. Saelemaekers), Çalhanoğlu (61. Bonaventura), Rebić – Ibrahimović (61. Leao).

Děkujeme za pozornost, dobrou noc.
AC se ve středu představí na San Siru proti Parmě a bude favoritem. Ve stejný den odehraje Neapol utkání 33. kola Serie A v Boloni.
Neapol ještě v závěru cítila šanci. Přehrávala svého soupeře. Do toho jí pomohl Alexis Saelemaekers. Ten v 61. minutě vystřídal Calhanoglua, ale pak během dvou minut vyfasoval právem dvě žluté karty. Pokaždé za ostrý skluz a zamířil tak předčasně do šaten. Neapol ještě kopala standardku z dvaceti metrů, ale Milik vysoko překopl bránu. Vzhledem k průběhu zápasu musí být AC s remízou spokojené. Nicméně na Neapol ztrácí nadále dva body. Do konce italské ligy zbývá šest kol.
Neapol můžou mrzet hlavně neproměněné šance. Domácí víceméně dominovali v prvním poločase a AC ještě mohlo být hodně rádo za stav 1:1. To na startu druhého dějství hosté vyrovnali hru a jejich výkon šel nahoru. Nicméně Neapol otočila vývoj duelu, když Mertens skóroval po nahrávce Callejóna a s velkým přispěním chybujícího Donnarummy, který nemohl mít čisté svědomí. Hodně si sáhl na zakončení belgického útočníka k přední tyči. Neapol byla na koni, ale nakonec Kessié proměněnou penaltou po podražení na Bonaventuru rozhodl o tom, že se dnes budou body dělit.
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 9:4. Střely mimo: 5:0. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 9:18.
90+6'
90+6'
Jen, co rozehrál Binnásir nakrátko na nohu Contiho, tak sudí odpískal konec.
90+5'
Elmas fauloval zleva Leaa a vypadá to, že AC ještě rozehraje standardku. Poslední šance.
90+4'
Domácí to mysleli dobře nákopem na zabíhajícího Zielinskiho, ale balón skončil vedle brány, respektive pravé tyče Donnarummy.
90+3'
AC vyvezlo balón po levé straně, Bonaventura se neprosadil jeden na jednoho a Elmas hned podal míč hostům.
90+2'
Lozano se pustil na pravé straně do souboje s Hernándezem, ten šel proti soupeři a ve skluzu, následně se balón odrazil od Lozana za branku hostů.
90+1'
Tak trošku á la Sergio Ramos v semifinále Ligy mistrů 2012... Milikova levačka napálila balón výrazně nad bránu.
90+1'
Nastavuje se pět minut!
90'
Přece jen odpískal sudí Leaův faul na Demmeho na pravé straně, takových dvacet metrů od brány... To se dá skórovat.
90'
Neapol tlačí, ale devět hráčů AC před vlastním vápnem odolává.
89'
Donnarumma si v malém vápně počkal na letící centr Politana z levé strany.
87'
Milik si nezpracoval odražený míč na levé straně, ale vzápětí Alexis Saelemaekers (AC Milán) zasáhl z pravé strany do nohy Elmase a za necelé dvě minuty vyfasoval druhou žlutou kartu, což je pro něj konečná.
86'
Lozano zaútočil po levé straně, ale centr do malého vápna našel jen ruce Donnarummy.
85'
Alexis Saelemaekers (AC Milán) si za tvrdý skluz z levé strany na Di Lorenza vykoledoval žlutou kartu.
84'
Po odchodu Callejóna je Koulibaly třetím hráčem, který dnes v domácím dresu navlékl kapitánskou pásku.
84'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází José María Callejón, přichází Allan.
83'
Conti vyskočil na pravé straně, ale odhlavičkoval balón jen za bránu soupeře.
82'
Elmas ztratil balón na střed a hosté doběhli až na hranici vápna, kde vystoupil Koulibaly.
81'
Teď naopak Neapol stupňuje svůj tlak a převzala otěže.
80'
Zloba domácích, kteří chtějí penaltu po zákroku Contiho do paty Elmase u bližší tyče! Místo toho rozhodčí nařizuje další roh.
79'
Callejónův centr z levé strany poslala obrana do bezpečí.
78'
Pauza na občerstvení pro obě mužstva.
77'
Také Conti (AC) dostane žlutou kartu za zákrok na Ruie, který dělal kličku na levé straně krajnímu obránci hostů.
76'
Donnarumma vybíhal k zadní tyči a vypadl mu balón, domácí se nedostali k přesné dorážce.
76'
Karta pro hostujícího Hernándeze za tvrdý zákrok u lajny.
75'
Donnarumma namazal domácím, ale obránci stačili tečovat křižnou střelu střídajícího Lozana z levé strany. Hostující brankář se vzápětí rukama omlouval.
74'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Dries Mertens, přichází Arkadiusz Milik.
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Lorenzo Insigne, přichází Hirving Lozano.
73'
AC Milán právě vstřelil branku!
FRANCK KESSIÉ se rozbíhal pomalu a čekal, kam se pohne Ospina, následně poslal penaltu pravačkou k levé tyči ze svého pohledu do brankářova protipohybu – 2:2.
72'
Neapol protestuje, ale může protestovat, jak chce. Rozhodčí už svůj výrok nezmění.
71'
Bonaventura se otáčel na ose velkého vápna a Maksimović ho podrazil, pokutový kop pro hosty!
71'
Penalta pro AC!
70'
Oproti prvnímu poločasu šel výkon AC nahoru, ale hostům není vůbec nic platné.
69'
Rebič viděl na levé straně Hernándeze, ale jeho centr zablokoval Di Lorenzo.
68'
Bonaventura se ujal exekuce a posadil balón na hlavu Rebiće, ten umístil svůj pokus nad branku. I kdyby skóroval, tak by gól neplatil, protože ruka Romagnoliho se objevila v obličeji Demmeho.
67'
Tečovaná nahrávka po pravé straně znamená roh proti Neapoli.
65'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Stanislav Lobotka, přichází Eljif Elmas.
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Fabián Ruiz, přichází Diego Demme.
65'
Leao si pomohl faulem zezadu na levé straně na Di Lorenza, balón pro Neapol u domácího vápna.
64'
Leao se otočil na levé straně, ale vypálil nad branku. Ospina vyskakoval, ale nemusel zasahovat.
64'
Leao poslal centr z levé strany pouze do Di Lorenziho, hosté následně vhazovali pod sebe.
61'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Hakan Çalhanoğlu, přichází Giacomo Bonaventura.
61'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Zlatan Ibrahimović, přichází Rafael Leao.
60'
Neapol právě vstřelila branku!
Donnarumma se tenhle gól bude hodně vyčítat! Po posunutí na pravou stranu přihrál Callejón pod sebe do velkého vápna a DRIENS MERTENS zakončil přes Binnásira a Romagnoliho na přední tyč, tam si následně balón srazil právě hostující brankář a opravdu hodně si sáhl na míč. Těžko říci, jestli ještě někdo z bránících fotbalistů změnil trajektorii střely – 2:1.
59'
Lorenzo Insigne rozehrál roh zleva zhruba na střed vápna, kde se Kalidou Koulibaly odpoutával od obránce a chtěl penaltu pro své mužstvo.
58'
Ve druhém poločase se hraje zatím bez vyložené šance na obou stranách.
57'
Nahrávka na levou stranu na Insigneho směřovala do ofsajdu a kapitán domácích věděl, že ani nemá smysl zapojit se do hry.
56'
Donnarumma vyběhl na hranu malého vápna a Koulibaly šel k zemi, nepískalo se.
55'
Theo Hernández nebyl faulovaný na levé straně podle mínění hlavního arbitra a Neapol vzápětí vybojovala roh. Pravda je ta, že se zákrok Di Lorenza dal posoudit jako nedovolený.
54'
Spíše AC je aktivnější, což nekoresponduje s obrazem prvního poločasu.
53'
Insigne odhlavičkoval nahrávku křížem na pravou stranu na Saelemakerse do rukou Ospiny.
52'
Rui se spoluhráčem dohráli akci na pravou stranu a Callejón přestřelil branku svou levou nohou.
51'
AC se zvedlo oproti první půli, alespoň tedy v úvodu druhého poločasu vyrovnalo hru.
50'
Trošku s prodlevou přece jen rozhodčí odpískal ruku Contiho těsně před vápnem domácího mužstva.
49'
Nepřesný centr z pravé strany stáhl Donnarumma do rukavic na hranici malého vápna.
48'
Conti se vztekal po odpískání jeho faulu z pravé strany na Insigneho.
47'
Hosté si přihrávají u středového kruhu.
46'
Binnásir odvedl dobrou práci na pravé straně, Ibrahimović se na ose hřiště otočil, ale mířil jen doprostřed branky a rukou Ospiny.
46'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Lucas Paquetá, přichází Alexis Saelemaekers.
46'
Doslova ze své jediné šance v prvním poločase udeřilo AC a díky tomu drží v Neapoli poločasovou remízu, kterou musí brát všemi deseti. Neapol byla po všech směrech lepším mužstvem a hosté mohou v šatně poděkovat zatím fantastickému Donnarummovi, protože ten v bráně občas čaruje. Neapol má velkou převahu. Může ji jenom mrzet, že před trefou Hernándeze neproměnil naprosto jasnou šanci Callejón. K tomu ještě příležitost Mertense, kterou vyrazil Donnarumma levou rukou, rána Ruie do šibenice či střela Zielinskiho ze střední vzdálenosti těsně vedle zadní tyče.
Fauly – 5:8
45+3'
45+3'
Pokus pravou nohou z levé strany vytlačil Donnarumma očima vedle vzdálenější tyče a dává najevo hráčům, že takhle by to dál nešlo.
45+2'
Hernández daroval domácím balón, ale hned poté napravil svou chybu při rozehrávce.
45+1'
Insigne nahrával z prvního doteku po levé straně a myslel to dobře, chtěl vysunout spoluhráče, jenže trefil Kjaer. Jinak by se před Neapolí rýsovala ve vápně dobrá šance.
45+1'
Nastavují se dvě minuty!
45'
Neapol trošku zpomalila svůj útok po levé straně.
44'
Hernández byl pozdě u míče na levé straně a Di Lorenzo si krásně obhodil Rebiće při rozehrávce.
42'
Klobouk dolů, jak chytá Donnarumma! Mertens centroval zleva na přední tyč na Callejóna a Hernández odvrátil balón pouze na nohu Ruize do jasné šance, jeho ránu vyrazil Donnarumma zázračně skokem na levou stranu. Následně bylo pískáno kvůli tomu, že se Ruiz provinil proti pravidlům. Nicméně není sporu, že Donnarumma i Ruiz hráli se stoprocentním nasazením při této akci.
41'
Kouč Poli bude mít o čem hovořit. Ruiz jenom potvrdil zakončením z osy hřiště vedle pravé tyče brankáře, že Neapol má podstatně více ze hry.
40'
AC se dožadovalo odpískání faulu na Ibrahimoviće na polovině hřiště, ale rozhodčí nezapískal. Posléze se na levé straně otevřel prostor pro Ruie a ten tlačil balón do kratší šibenice, Donnarumma se ale rukama vyznamenal.
40'
Převaha Neapole trvá dál a je to až překvapivé, jaký je rozdíl mezi dnešními soupeři.
39'
Conti sice protestuje po faulu na Mertense, ale sudí už svůj výrok nezmění. Conti si akorát koleduje o kartu za řeči.
38'
Mertens byl při centru Callejóna u zadní tyče ve těžké pozici a vzápětí se ukvapil při výměně míče s Insignem. Belgičan se na sebe docela zlobil.
38'
Ruizův centr z pravé strany odvrací Romagnoli nohou u přední tyče na rohový kop.
37'
Jestli se člověk neplete, tak naposledy vystřelilo AC na Ospinu ve 20. minutě a všichni víme, jak to dopadlo.
34'
Neapol si to zasloužila! Při volném přímém kopu z levé strany neubránil Hernández nabíhajícího GIOVANNIHO DI LORENZA a ten si následně doklepl svou střelu za Donnarummu. Výborný zákrok brankáře hostů je tak ve finále úplně k ničemu – 1:1.
34'
Conti fauloval Koulibalyho a sudí správně nařídil standardní situaci pro domácí mužstvo.
33'
Callejónovu nahrávku křížem nepustila obrana AC na pravou stranu, ale nadále zůstává pod tlakem.
32'
Zielinski neuspěl na levé straně při Mertensově nákopu a Kjaer nechal míč dopadnout za svou branku.
31'
Hernándezovu narážečku na levé straně zachytila obrana Neapole a následoval faul na Callejóna.
30'
Rui (Neapol) vystoupil zleva na Binnásira, ten už si po pravé straně předkopl míč a až potom to schytal do nohy. Tohle je právem žlutá karta pro Ruie, který nechápe rozhodnutí hlavního arbitra.
30'
Tak dvakrát se dostalo AC do vápna Neapole. Jinak je domácí mužstvo lepší, akorát hoří v koncovce a proměňování vyložených šancí. To je Achillova pata modrých.
29'
Callejón nasadil dost možná jesle Hernándezovi, ale centr Di Lorenza dokázalo AC zablokovat.
28'
Fotbalisté obou mužstev se vrací do boje.
26'
Rozhodčí nechá hráče na chvíli odpočinout a doplnit energii. Ačkoliv je po desáté večerní, tak je evidentně v Neapoli vedro.
25'
Conti byl vynikající jeden na jednoho v pozici bránícího hráče a vypíchl balón, AC tak rozehrává.
23'
A k té nebylo daleko! Zielinski udělal kličku Paquetovi a natáhl k ráně zleva ze střední vzdálenosti přes Kessiého, balón dopadl těsně vedle zadní tyče. Odhadem třetí loženka domácího celku...
23'
Neapol drží balón před šestnáctkou AC a snaží se o odpověď.
20'
Klasické nedáš – dostaneš! Aktivnější Neapol inkasuje jako první! Rebić se otočil v pravé části šestnáctky a přes čtyři hráče domácích nacentroval na vzdálenější tyč, kde Callejón neubránil zakončujícího THEA HERNÁNDEZE a ten z jedničky o zem překonal bezmocného Ospinu – 0:1.
19'
José María Callejón tomu nemůže uvěřit, ale teď neproměnil naprosto jasnou šanci. Zatím nejlepší hráč na hřišti Mertens se dostal až do levé poloviny vápna a sklepl míč pod sebe. Callejónovi potom vůbec nesedlo zakončení křížem, nemělo razanci a Donnarumma stačil uhasit požár.
18'
Koulibaly se nejprve neprosadil, ale následně měl Insigne zajímavou šanci. Vystřelil po zemi zleva do vzdálenější tyče. Nicméně, i kdyby skóroval, tak Mertens stál v době střely v ofsajdu a navíc ovlivnil hru, takže gól by neplatil.
17'
Spolupráce Ibrahimoviće s Paquetou skončila ztrátou Brazilce před vápnem soupeře a při kontru získal Mertens roh z levé strany.
15'
Lobotka si vůbec nerozuměl s Ruiem na levé straně, slovenský hráč poslal nahrávku hodně za paty svého spoluhráče a následuje tak aut hostujícího mužstva.
14'
Dries Mertens prošel na levé straně přes dva hráče a Donnarumma měl, co dělat s jeho pokusem, levá ruka italského brankáře zachránila hosty. Nicméně tohle byla od Mertense velká paráda!
13'
Kalidou Koulibaly se nedostal k centru z pravé strany, ale hosté nebyli jna míči příliš dlouho.
12'
Zielinski zasažen do nohy na ose hřiště a Calhanoglu tak nemůže útočit, turecký fotbalista se výroku sudího diví.
11'
Hernández si zpracoval křižnou přihrávku u levé lajny, což Neapol okamžitě reklamovala a sudí zapískal proti AC.
9'
Rozhodčí na nic nečeká a za skluz Di Lorenza (Neapol) z pravé strany na Hernándeze dává žlutou kartu bez prvního napomenutí.
9'
Opatrný úvod zápasu. Jako kdyby si obě mužstva moc dobře uvědomovala, že dnešní zápas je hodně důležitý.
8'
Neapol se ubránila, vzápětí se balón vracel do levé části vápna, kde byl odpískaný faul Ibrahimoviče na Ruie.
7'
Hernández posunul míč po levé straně do běhu na Rebiče, ten odcentroval na zadní tyč a hruď obránce, jenž sklepl balón na roh.
6'
Ruiz pronikal po pravé straně, obrana nejprve zachytila nahrávku na Di Lorenza a ten následně stál v ofsajdu.
5'
Lorenzo Insigne upadl v levé polovině vápna a otočil se směrem k hlavnímu rozhodčímu. Tohle ovšem bylo na pokutový kop hodně málo.
4'
Insigne to myslel dobře křižnou nahrávkou zleva na Callejóna, ale Donnarumma dobře přečetl tento pas a podle toho se zachoval.
3'
Binnásir kombinoval se spoluhráči na polovině hřiště, následně si zahrál také Romagnoli.
2'
Insigne se chopil balónu po ztrátě Hernándeze, ale ukopl si ho do velkého vápna, kde po míči skočil Donnarumma.
1'
Neapol nastoupila v modrém, AC v černém.
1'

SSC Neapol: Ospina – Di Lorenzo, Nikola Maksimović, Koulibaly, Rui – Ruiz, Lobotka, P. Zieliński – Callejón, D. Mertens, L. Insigne (C).
Náhradníci: Meret – Demme, Manolas, Allan, Elmas, Younes, Politano, Luperto, Ghoulam, Lozano, Hysaj, Milik.

AC Milán: G. Donnarumma – Conti, Kjaer, A. Romagnoli (C), Hernández – Kessié, Binnásir – Paquetá, Çalhanoğlu, Rebić – Ibrahimović.
Náhradníci: Begović, Soncin – Maldini, Calabria, Brescianini, Saelemaekers, Leao, Krunić, Gabbia, Bonaventura, Biglia, Laxalt.

Rozhodčí: La Penna – Paganessi, Mondin.
Situace v tabulce
5. AS Řím, 32 zápasů, 54 bodů
6. Neapol, 31 zápasů, 51 bodů
7. AC Milán, 31 zápasů, 49 bodů

Los do konce italské ligy (postupně):
AS Řím: – doma Hellas Verona, doma Inter Milán, venku Spal, doma Fiorentina, venku FC Turín, venku Juventus
Neapol: – doma AC Milán, venku Boloňa, doma Udinese, venku Parma, doma Sassuolo, venku Inter Milán, doma Lazio Řím
AC Milán – venku Neapol, doma Parma, doma Boloňa, venku Sassuolo, doma Atalanta, venku Sampdoria Janov, doma Cagliari
103 dní nezažil italský klubový fotbal soutěžní zápas. Následně ve finále Coppa Italia porazila Neapol na penalty Juventus a Italský pohár tak ovládla pošesté v klubové historii a poprvé od roku 2014. Domácí celek navíc potěšilo prodloužení smlouvy s Belgičanem Mertensem. *Nejlepší střelec neapolské historie prodloužil stávající kontrakt do sezony 2021/22. Momentálně působí v Neapoli již sedmým rokem. V tabulce střelců Neapole odsunul na druhou pozici Slováka Hamšíka, když skóroval v odvetě semifinále Italského poháru. Třetí příčku poté zaujímá Argentinec Maradona.

Koronavirus v Itálii
Itálie se v březnu stala v březnu evropským centrem pandemie koronaviru. Ze svědectví Španěla Castilleja až mrazilo: *"Musíte ovšem jít sám a k nikomu se nepřibližovat. Minulý týden jsem byl v supermarketu a vypadalo to tam jako v nemocnici. Všichni měli roušky a rukavice," podotkl španělský záložník AC Milán. Tou dobou byla Itálie druhá za Čínou, co se týče počtu nakažených. Těch bylo podle dostupných zdrojů v Itálii zhruba 17 tisíc.

Gennaro Gatusso se dnes postaví proti týmu, za který hrál a jenž poté i trénoval. *Nejprve oblékal dres AC třináct let a přispěl ke dvěma titulům a dvěma triumfům v Lize mistrů. Následně strávil mistr světa 2006 rok a půl na lavičce milánského klubu. Po sezoně 2018/19 ovšem u Rossoneri skončil. Pátému AC chyběl bod na čtvrtý Inter a třetí Bergamo a zároveň tím pádem k účasti v Lize mistrů. I tak pod jeho vedením získalo AC v Serii A nejvíce bodů od sezony 2012/13.

Po zápase AC s Juventusem obletělo svět prohlášení Švéda Ibrahimoviče, který je údajně na odchodu z milánského celku. Není prý hráčem pro případnou Evropskou ligu, kterou navíc AC nemají vůbec jistou. Dal najevo, že takový tým zkrátka musí hrát Ligu mistrů stůj, co stůj. Ibrahimovič si také postěžoval, že klub už nebudí zdaleka takový respekt, jako když v něm působil v letech 2010-2012. Mimochodem Ibrahimovič se v roce 2011 podílel na dosud posledním titul pro AC. Jeho slova jsou v ostrém rozporu s tvrzením po obratu proti Juventusu. Tehdy vtipkoval, že v AC plní roli hráče, trenéra a prezidenta, ale plat pobírá pouze jakožto hráč.
Poslední zápas
Oba celky se naladily na dnešní zápas výhrou. Neapol přehrála FC Janov poměrem 2:1, když skóre otevřel Mertens v závěru prvního poločasu. Následně vyrovnal Goldaniga při rohovém kopu, nicméně poslední slovo měl střídající Lozano, jenž z brejku vsítil vítěznou trefu.

To AC alespoň částečně oplatilo Juventusu vyřazení ze semifinále Coppa Italia. Na začátku druhého poločasu vstřelil soupeř dva góly, ale svěřence kouče Poliho potom nakopla proměněná penalta Ibrahimovičem, kterou sudí nařídil Guida nařídil po konzultaci s kolegou.u videa. Během dvou minut posléze AC přidalo dvě branky a následným přesným zásahem Anteho Rebiće dorazilo rozhozeného soupeře.

Hosté mají momentálně výbornou formu. Z uplynulých pěti duelů remizovali pouze na půdě aktuálně posledního Spalu, kde nevyužili dlouhou přesilovku proti deseti hráčům protivníka. Ve svém posledním venkovním duelu si poté vyšlápli na druhé Lazio a porazili jej 3:0 góly Calhanoglua, Ibrahimoviče a Rebiče.
Vzájemné zápasy
AC – NEA 1:1
AC - NEA 2:0
AC – NEA 0:0
NEA - AC 3:2
Vzhledem k probíhající pandemii koronaviru se toto utkání odehraje bez diváků.
Hezký den, vítejte u textové reportáže ze zápasu 32. kola italské Serie A, ve kterém se střetnou Neapol a AC Milán. Začínáme ve 21:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62