Serie A - 28. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Neapol : Spal - 28. června 2020   19:30

Neapol
4' D. Mertens (Ruiz) • 36' Callejón (Elmas) • 78' Younes (Ruiz)
3:1
(2:1)
Spal
30' Petagna  (Reca)
Neapol
Meret – Rui (80. Ghoulam), Koulibaly (80. Manolas), Nikola Maksimović, Hysaj – Ruiz, Lobotka, Elmas – L. Insigne (C) (64. Lozano), D. Mertens (64. Milik), Callejón (77. Younes).
L. Pairetto
Stadio San Paolo, Neapol
Spal
Letica – Cionek, Vicari (C), Felipe, Reca (46. Valoti) – Espeto (75. D'Alessandro), Murgia (75. Bryan Dabo), Missiroli, Fáris – Petagna (80. Floccari), Cerri.

I druhý poločas režírovali domácí. Ti se delší dobu snažili o třetí branku, která by je mohla uklidnit. To se jim nakonec podařilo a od té doby si zkušeně kontrolovali získané vedení. Spal se dostával více k míči, avšak jen proto, že jejich soupeř zvolnil tempo. Spal nehrál špatně, dostával se do útoku, ze kterých dokázal několikrát zahrozit, ale hvězdné útočníky svého soka si v defenzívě nedokázal pohlídat.
Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 11:3. Střely mimo: 6:2. Rohy: 4:1. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 14:14.
90+5'
90+3'
Hosté si ještě zahráli rohový kop, ze kterého nedokázali zahrozit a Meret mohl zůstat v naprostém klidu.
90+1'
Druhý poločas je nastaven o pět minut, avšak zápas se nám už jen dohrává.
90'
Nepříliš vysoký centrovaný míč odrazil hlavičkou obránce Spalu.
89'
Felipe faulem zastavuje mexického hráče, Lozana, a k vidění bude standardní situace.
88'
Po delší čas nyní Spal kombinoval, což je nezvyklý obraz hry dnešního zápasu. Nicméně je to dáno tím, že Neapol už jen dohrává tento duel a chce jej dohrát v poklidu a hlavně bez nějakého vážnějšího zranění.
87'
Sergio Floccari si naskakoval na vysoký míč, avšak v nepříliš ideální pozici nedokázal letící míč lépe hlavičkovat.
86'
Nakonec se dostali ke střele, konkrétně střelec poslední branky, Amin Younes, jenž netrefil prostor mezi třemi tyčemi.
85'
Míč se pohybuje spíše na polovině Spalu, avšak Neapol již trochu zvolnila své tempo a kombinuje s míčem.
84'
...k míči se postavil Faouzi Ghoulam, který zatočil míč k pravé tyčce a Letica si jeho úmysl pohlídal a chytil míč.
83'
Standardní situace pro Neapol z větší dálky...
81'
Neapol s největší pravděpodobností v dnešním utkání zvítězí a potvrdí svou výbornou formu. V dalším zápase je čeká Atalanta a dá se očekávat hodně zajímavý duel. Neboť se potkají dva týmy s dobrou formou, navíc Atalanta, jako nejproduktivnější tým soutěže!
80'
Střídání v týmu Spal: ze hřiště odchází Andrea Petagna, přichází Sergio Floccari.
80'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Kalidou Koulibaly, přichází Konstantinos Manolas.
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Mário Rui, přichází Faouzi Ghoulam.
79'
Žlutou kartu dostává Muhammad Fáris (Spal).
78'
Neapol právě vstřelila branku!
Neapol střílí potvrzující branku, která již delší dobu visela ve vzduchu. O tuto branku se postaral AMIN YOUNES, který není na hřišti ani minutu a po nadýchaném centru se prosazuje hlavičkou. Asistence: Fabián Ruiz.
77'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází José María Callejón, přichází Amin Younes.
75'
Střídání v týmu Spal: ze hřiště odchází Alessandro Murgia, přichází Bryan Dabo.
Střídání v týmu Spal: ze hřiště odchází Espeto, přichází Marco D'Alessandro.
73'
Spal se již delší dobu nepodíval před branku Mereta a Neapol zatím s přehledem kontroluje závěrečnou čtvrt hodinku hry.
73'
Žlutou kartu dostává Mattia Valoti (Spal).
72'
Mattia Valoti fauloval svého soka a Neapol bude rozehrávat z jejich poloviny a pokusí se o vstřelení své třetí branky.
71'
Hra po krátké přestávce pokračuje. Neapol se určitě pokusí o potvrzující branku, která by definitivně mohla zlomit odpor předposledního celku Serie A.
69'
Hlavní sudí, dvacet minut před koncem zápasu, dochází k občerstvovací pauze.
68'
Karlo Letica nyní musel čelit povedené střele do horní poloviny své branky. Vše však přehledně viděl a na jistotu zasáhl.
67'
Maksimovič to nejspíše rozchodí a momentálně se nechystá střídání. Hra může pokračovat.
65'
Hráč Spalu chtěl nasadit jesličky Koulibalymu, ale to se mu nepodařilo.Následně na trávníku leží stoper Nikola Maksimović.
64'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Dries Mertens, přichází Arkadiusz Milik.
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Lorenzo Insigne, přichází Hirving Lozano.
62'
Hosté nyní útočili tři na tři a nabízela se šance dostat obranu soupeře do úzkých. Nakonec to hráči nevyřešili zrovna nejlépe a nedostali se do kloudného zakončení.
60'
Domácí celek se nadechuje k další útočné kombinaci...Spal je však hodně aktivní ve svém napadání.
59'
A z té vzešla poměrně nebezpečná střela Mertense, který si nepřipíše svou druhou branku v zápase.
58'
I ve druhém poločase Spal potvrzuje fakt, že pokud se dostanou do útoku, tak dokážou být nebezpeční. Neapol se však nenechává rozhodit a nyní zase přebírá iniciativu na polovině Spalu.
56'
Mattia Valoti si naběhl na odražený míč a jeho tvrdá rána nadělala brankáři Neapole problémy a Meret skokem ke své levé tyčce vyrazil míč.
55'
Francesco Vicari dokázal zabránit předchozí nebezpečné situaci a nejspíše díky jeho pohotovému odkopu neslavila Neapol třetí branku.
54'
Letica nyní neudržel míč po centru Mertense. Před brankou se snažil dorážet míč José María Callejón, avšak míč se k němu, naštěstí pro Spal, nedostal.
53'
Spal vyčkává na polovině hřiště a čeká, co nyní předvede jejich soupeř za další útočnou akci.
52'
Autové vhazování na pravé straně, tentokrát si hráči domácích moc nerozuměli a míč se pomalu dokutálel k brance Spalu a Letica rozehrává.
50'
Neapol rozehrávala rohový kop, avšak nikdo z hráčů se k míči nedostal.
49'
Z otočky se dostal ke střele Lorenzo Insigne, který sice minul branku, ale hodně nebezpečná střela, pokud by mířila do prostoru mezi třemi tyčemi.
48'
Neapol i ve druhém poločase tlačí na Spal a ihned nebezpečně kombinuje na polovině soupeře.
46'
Střídání v týmu Spal: ze hřiště odchází Arkadiusz Reca, přichází Mattia Valoti.
46'
Neapol od začátku zápasu jasně ovládala dění na hřišti. Dostala se jako první do vedení a to ihned v samotném úvodu zápasu. Spal sice dokázal vyrovnat, přesto po vyrovnání jejich soupeř stále měl více ze hry a vrátil si vedení zpět. Toto vedení mohl navýšit v nastaveném čase, ale VAR neuznal branku pro ofsajd Mertense. Spal je ve svých útočných výpadech nebezpečný, ale útočí velmi sporadicky.
45+5'
45+4'
Tak pozor! Branka nakonec neplatí, neboť Mertens se v době přihrávky nacházel v ofsajdu! Dlouho se čekalo, až hlavní sudí rozhodne o osudu této neuznané branky!
45+2'
A máme tu další branku domácích. Neapol v nastaveném čase kombinovala s míčem až se dostali do blízkosti branky soupeře. Mertens již mohl zakončovat, ale ještě přiklepl na Insigneho, který se nemýlil a poslal míč do branky, která nakonec neplatí.
45+2'
Kalidou Koulibaly skluzem zpracoval míč a už to vypadalo, že o něj přijde. Nakonec se však k míči dostal zpět a kombinace Neapole může pokračovat.
45+1'
Stanislav Lobotka vyváží míč a zakládá další ofenzívu svého týmu.
45'
První poločas je nastaven o tři minuty.
43'
První poločas se nám kvapem blíží ke konci a nyní se hosté snaží něco vymyslet na polovině svého soka.
42'
Mertens fauloval Felipeho a hned se omlouvá soupeři a přenechává míč.
41'
Spal se sice příliš do útoku nedostává, ale pokud se do útoku dostane, tak dokážou zahrozit před brankou Mereta.
40'
Alberto Cerri se dostal na pravé strany od velkého úhlu, přesto zkoušel překvapit Mereta tvrdou střelou, která jde nad branku.
39'
Tento roh řečí Letica, který byl dost pozorný a připraven k chycení centrovaného míče.
38'
Centrovaný míč přistál před šestnáctkou, tam operoval s míčem Mário Rui, který si udělal prostor ke střele a nakonec minul branky. Míč se však otřel o ruku Vicario a bude následovat rohový kop.
36'
Domácí celek si vrací své vedení zpět! Elmas vyslal šikovný centr na pravou stranu, kde si jej JOSÉ MARÍA CALLEJÓN hezky zpracoval a zakončil přízemní střelou k protější tyči. Asistence: Eljif Elmas.
34'
Z této standardní situace domácí celek nedokázal zahrozit. Spal dostává míč na polovinu hrací plochy.
33'
Kalidou Koulibaly byl přišlápnut soupeřem a nyní to bude hodně zajímavá standardní situace pro Neapol.
32'
Do dobré střely se dostal Muhammad Fáris a hostující celek se nyní osmělil proti favoritovi zápasu.
31'
Andrea Petagna táhne tým svými brankami, neboť doposud Spal dal celkem 22 branek, z toho dvanáct dal právě Petagna!
30'
Spal právě vstřelil branku!
Rychlý útočný výpad Spalu a ten přináší nečekanou branku v síti Neapole! Reca se rozběhl po levé straně a našel ve vápně ANDREU PETAGNU, který již dává svou dvanáctou branku. Asistence: Arkadiusz Reca.
28'
Další dobrá kombinace Neapole a na jejím konci byl Lorenzo Insigne a ten trefuje tyč!
26'
Mertens se nyní provinil faulem na Alessandra Murgiu. Svou standardní situaci si hosté rozehráli na krátko.
24'
Spal se dostal do útoku, avšak nikterak nedokázali ohrozit brankáře Alexe Mereta. Následuje osvěžující přestávka pro oba celky.
23'
Střela Mertense, která zamířila doprostřed branky, kde byl připraven Karlo Letica a chytá míč.
22'
Po přerušení hry je míč na kopačkách Neapole, která kombinuje na vlastní polovině.
21'
Neapol je stále aktivním týmem a snaží se o dosažení své druhé branky. Spal se jen brání dlouhým centrům soupeře.
19'
Stanislav Lobotka vyslal dlouhý míč na pravou stranu, kde se José María Callejón pokoušel ještě dostat míč před branku, ale to se mu už nepodařilo.
18'
Spal nyní dokázal svým napadáním donutit hráče Neapole se stáhnout ke své brance, avšak k míči se nedostali.
17'
Kombinace Neapole před hranicí šestnáctky a jejich pohledná kombinace končí blokem jednoho z obránců Spalu.
16'
Po rohovém kopu zahrála Neapol domluvený signál, avšak samotné zakončení jim už tolik nevyšlo.
15'
Elseid Hysaj se pokoušel ve vápně najít Mertense, Francesco Vicari si pohlídal obávaného útočníka a hlavičkou odrazil míč na roh.
14'
Útok Spalu zastavuje Neapol ještě před svou šestnáctkou. Následně se ujímají kombinace a postupují dopředu.
13'
Neapol nyní útočila jen ve dvou hráčích a ti se nedostali skrze hustou obranu soupeře.
12'
Úvodních deset minut je za námi a Spal se zatím nedostal téměř k ničemu a čelí tlaku soupeře od samotného úvodu zápasu.
11'
José María Callejón dostal míč z levé strany a již se pokoušel ve vápně zakončit. Jeho pokus dokázala obrana odrazit.
9'
Hráči Spalu se v dnešním zápase s největší pravděpodobností hodně naběhají. Jejich soupeř drží míč.
8'
Fabián Ruiz se omlouvá svým spoluhráčům, neboť jeho centr z pravé strany byl hodně nepřesný a míč končí v zázemí.
7'
Spal se až nyní dostal ke své delší kombinaci, ale nakonec z levé strany nedokázal dostat míč do vápna.
6'
Další velká šance Neapole a defenzíva Spalu je nejspíše ještě v šatně. Karlo Letica nyní hodně hlasitě má co vytknout své obraně!
4'
Autorem branky je DRIES MERTENS, který si pohlídal ofsajdovou hranici a přehodil brankáře Spalu a otevírá stav zápasu. Asistence: Fabián Ruiz.
4'
Neapol se v úvodu zápasu dostává do vedení. Branku ještě musí potvrdit videorozhodčí, jestli se nejednalo o ofsajd.
3'
Dlouhý nákop Spalu do útoku, avšak jejich útok zastavuje ofsajd.
3'
Na míč si nabíhal Kalidou Koulibaly, avšak k míči se nedostal a první rohový kop Spal ubránil bez větších problémů.
2'
Arkadiusz Reca odkopl míč na rohový kop a Neapol bude zahrávat první standardní situaci tohoto typu.
1'
Zápas nám započal a uvidíme, jestli Neapol i v dnešním střetnutí dokáže zvítězit.
1'

SSC Neapol: Meret – Rui, Koulibaly, Nikola Maksimović, Hysaj – Ruiz, Lobotka, Elmas – L. Insigne (C), D. Mertens, Callejón.
Náhradníci: Karnezis, Ospina – Demme, Di Lorenzo, Ghoulam, Lozano, Luperto, Manolas, Milik, Politano, Younes, P. Zieliński.

Spal: Letica – Cionek, Vicari (C), Felipe, Reca – Espeto, Murgia, Missiroli, Fáris – Petagna, Cerri.
Náhradníci: Meneghetti, Thiam – Bonifazi, L. Castro, Bryan Dabo, D'Alessandro, Floccari, Valoti, Sala, Tomović, Tunjov, Valdifiori.

Rozhodčí: L. Pairetto.

SSC Neapol
Prioritou domácího celku, ve zbytku aktuálního ročníku, jsou pohárové evropské příčky. Aktuálně drží šestou příčku se 42 body, což znamená kvalifikaci Evropské ligy.
Neapol již dokázala slavit titul v Coppa Italia, kdy překvapivě ve finále porazila hvězdný Juventus! Domácí sice zvítězili až po penaltovém rozstřelu, ale to na tom nemění nic, že dokázali s Juventusem držet krok po celý zápas a prodloužení. V následném prvním utkání po koronavirové pauze porazili 2:0 Veronu a proti Spalu by si měli připsat další vítězství pro udržení šesté příčky.

Spal
Zato hosté mají ve zbytku sezóny jasný úkol. Jelikož drží devatenáctou předposlední příčku, která znamená sestup do druhé ligy, tak jejich prioritou je záchrana. Nicméně jejich záchrana bude velmi těžká. Na svém kontě mají pouhých 18 bodů a na nesestupovou příčku musí dohánět manko osmi bodů!
Svou záchrannou misi však po přestávce nezačali nejlépe, když v prvním utkání nestačili na Cagliari, kterému podlehli 0:1. Proti dnešnímu soupeři Spal ještě nikdy nevyhrál a pokud dokáže dnes proti Neapoli urvat nějaký ten bod, tak to bude pro hosty "malý zázrak".
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62