Serie A - 34. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Neapol : Udinese - 19. července 2020   19:30

Neapol
31' Milik (Ruiz) • 90+5' Politano (Hysaj)
2:1
(1:1)
Udinese
22' de Paul  (Lasagna)
Neapol
Ospina – Hysaj (C), Manolas, Koulibaly, Rui – Ruiz (80. Elmas), Lobotka (71. Demme), P. Zieliński (80. Allan) – Callejón (71. Politano), D. Mertens (31. Milik), L. Insigne.
Chiffi – Fiorito, Di Iorio
Stadio San Paolo, Neapol
Udinese
Musso – Becao, De Maio, Nuytinck – Stryger Larsen, de Paul, Walace (89. Troost-Ekong), Fofana, Zeegelaar (82. ter Avest) – Lasagna (C) (90+2. Sema), Nestorovski.

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek neděle a u dalších online přenosů z fotbalu se budu těšit opět na shledanou.
Vzhledem k opatřením kvůli koronaviru se utkání odehrálo bez diváků.
Držení míče: 66 % : 34 %.
Střely na branku: 10:3. Střely mimo: 7:0. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 13:17.
Je dobojováno. Už to vypadalo, že utkání skončí dělbou bodů, ale opak byl pravdou. V závěru prostřelil vše Matteo Politano a vystřelil tak Neapoli tři body do tabulky. Hosté tak nakonec odjedou s prázdnou.
90+6'
90+5'
Neapol právě vstřelila branku!
Tak přeci jen se to povedlo domácím a ti v samotném závěru zápasu strhávají vedení na svou stranu. MATTEO POLITANO krásnou střelou propálil Mussa a ten tak inkasuje podruhé – 2:1. Asistence: Elseid Hysaj.
90+5'
Zápas se už zřejmě jen dohrává. Ani jeden tým se příliš nikam nežene, nerad by inkasoval. Jsme už v páté nastavené minutě.
90+3'
Žlutou kartu dostává Diego Demme (SSC Neapol).
90+2'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Kevin Lasagna, přichází Ken Sema.
90'
Nastavuje se ještě šest minut navíc.
89'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Walace, přichází William Troost-Ekong.
88'
Walace se ještě před svým zraněním dopustil ostrého faulu a dostal žlutou kartu. Volný přímý kop bude rozehrávat Neapol.
87'
Walace se ocitl na hrací ploše a je zraněn. Bude tak potřeba jeho ošetření.
85'
Zblízka zakončoval hostující hráč a míč letěl mezi tři tyče, u brankové čáry ho však do bezpečí dostal Koulibaly.
84'
Zápas jde pomalu do finiše, ve druhém poločase jsme se zatím nedočkali žádného gólu. Domácí hýřili aktivitou, ale v posledních chvílích je to už bez nápadu a nebezpečné střely.
82'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Marvin Zeegelaar, přichází Hidde ter Avest.
80'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Piotr Zieliński, přichází Allan.
80'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Fabián Ruiz, přichází Eljif Elmas.
80'
Další Insigneho centr zastavila obrana Udinese a hosté se tak mohou dostat na druhou stranu. V tom jim ale brání zase domácí celek.
78'
Za svůj tvrdý faul inkasuje žlutou kartu domácí Kalidou Koulibaly.
78'
Lorenzo Insigne vyzval ke střele Arkadiusze Milika, který hned pálil kousek před velkým vápnem. Do střely však dal příliš velkou razanci a ta končí jen hodně vysoko nad brankou hostů.
76'
Elseid Hysaj dostal přihrávku od Koulibalyho, poté mu balon bleskově vrátil zpět a rodila se další domácí šance. Pokus Insigneho ale skončil mimo.
74'
Další roh pro hosty. Znovu střílel Kevin Lasagna a jeho pokus vykryla obrana Neapole, která balon poslala za zadní čáru.
72'
Následuje další krátká pauza na občerstvení hráčů.
71'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Stanislav Lobotka, přichází Diego Demme.
71'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází José María Callejón, přichází Matteo Politano.
70'
Kevin Lasagna vyslal hodně nebezpečnou a nepříjemnou střelu, která mířila mezi tři tyče, ovšem David Ospina fantasticky zakročil a jeho pokus vyrazil na rohový kop!
69'
Konstantinos Manolas si poradil s obráncem Udinese, šel směrem před velké vápno, ale jeho následná přihrávka byla nepřesná.
68'
A hned na to znovu stejný hráč dostal balon pod kontrolu, založil další akci, ale ta opět byla hodně nepřesná. Nyní budou u balonu zase hráči Neapole.
67'
Walace středem hřiště poslal kolmici na Rodriga de Paula, druhý jmenovaný ale svůj pokus poslal jen vedle tyče.
65'
Insigne prostrčil míč skrze obranu hostů, Callejón ale na něj nedosáhl. Vše tak končí u brankáře Mussa a ten bude mít k dispozici další odkop.
63'
Domácí hráči stále nepříjemně dotírají na polovině hostů a mají tak stále více ze hry než soupeř. Nicméně na brankáře Udinese teď po sérii přihrávek, vůbec nevystřelili.
62'
A další zákrok Mussa, ten se v posledních chvílích ve svém brankovišti rozhodně nenudí.
61'
Juan Musso nyní zakročil proti dalšímu pokusu Neapolo, střelu Insigneho lapil do rukavic a následně pak hned balon poslal zpět do hry. Útočit tak půjde Udinese.
60'
Hodina hry je minulostí, stav je stále nerozhodný 1:1. V posledních chvílích mají více ze hry domácí, hráči Neapole však nemohou najít recept na Mussa.
59'
Hosté neprošli před branku Neapole a toho chtěli využít domácí, ale jejich souhra ztroskotala. Série nepřesností tak provázela nyní obě strany.
58'
Mário Rui chtěl vyslat lob na nabíhajícího spoluhráče, ale obrana hostů byla pozorná a z výskoku balon dostala do bezpečí.
56'
Mário Rui obtěžoval hostujícího hráče, kousek před velkým vápnem ho ale o balon neobral.
55'
Krásná střela z kopačky Lorenza Insigneho končí jen těsně nad břevnem hostující branky. Domácí tak měli velkou šanci strhnout vedení na svou stranu, ale nestalo se tak. Odkop od hostující brány.
53'
Kevin Lasagna si to mašíroval téměř sám před branku Davida Ospiny, ale zastavil ho Kalidou Koulibaly a bylo v tu ránu po akci Udinese.
52'
Hosté ubránili další akci domácích a poté se pokoušeli projít na polovinu Neapole, leč neúspěšně.
51'
Mário Rui nacentroval míč do pokutového území, kde se snažil zakončit Stanislav Lobotka, ovšem jeho pokus se do branky Udinese nevešel.
50'
Seko Fofana neudržel míč a ten získala Neapol. Domácí hráči se znovu tlačili před branku hostů, ale skrze obranu se blíže brance Mussa nedostali.
49'
José María Callejón rozehrál rohový kop pro Neapol, míč ale sebrala obrana Udinese a dostala ho do bezpečí. Tím svému brankáři výrazně pomohla.
47'
Manolas táhl akci z půlky hřiště, ale nepovedlo se mu poslat míč na kopačku spoluhráče. Nicméně domácí se stále drží před brankou hostů.
46'
Střely na branku: 6 – 1
První poločas je minulostí. V něm se ujali vedení hosté ve dvaadvacáté minutě, když se pěknou střelou prezentoval Rodrigo de Paul, který z pravé strany prostřelil domácího brankáře ke vzdálenější tyči. V jednatřicáté minutě pak vyrovnal střídající Arkadiusz Milik, jenž poslal po zemi míč za Juana Mussa. Nakonec pak domácí hráči stanovil konečné skóre prvního poločasu. Uvidíme, co nám nabídne ten druhý, který začne přibližně ve 20:34.
45+3'
45+2'
Insigne dostal dobrou přihrávku do průniku, poté ale místo zakončení klopýtl a upadl na trávník. Rázem tak bylo po slibné akci domácí Neapole.
45'
Nastavovat se budou ještě dvě minuty navíc.
43'
Elseid Hysaj z voleje hlavičkoval u přední tyče, ale Juan Musso pohotovým zákrokem ukryl balon v rukavicích. Nyní tak následuje pouze odkop od jeho svatyně.
42'
Manolas potáhl po pravé straně míč a dostal se s ním před velké vápno, tam ale zakročila obrana hostů a hned míč soupeři zabavila.
40'
Milik, který toho za pár minuta na hřišti stihl už hodně, nejprve vsítil vyrovnávací branku, poté inkasoval i žlutou kartu, se teď utrhl a namířil míč před branku soupeře, avšak nakonec se z této akce nestalo nic.
39'
Elseid Hysaj zakládal další akci Neapole, po níž však znovu nedošlo k ohrožení Juana Mussa. Hosté tak berou iniciativu na svou stranu a otáčejí hru.
38'
Milik prošlápl nohu hostujícího hráče a dostává od hlavního rozhodčího žlutou kartu.
36'
Fabian Ruiz v krátkém sledu po sobě hýřil další aktivitou, znovu naservíroval přihrávku pro spoluhráče, další pokus však končí na obraně Udinese.
35'
Po nepřesné střele Udinese převzal balon Ruiz a další přihrávkou vyzval tentokráte Hysaje, druhý jmenovaný však zakončil mimo branku soupeře.
33'
Piotr Zieliński se dostal do blízkosti hostující branky, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel. Následně pak přenesli hru na opačnou stranu opět hosté.
31'
Tak to je nástup na hrací plochu jako hrom. ARKADIUSZ MILIK totiž okamžitě po tom, co vystřídal zraněného Mertense, překonal brankáře Juana Mussa střelou po zemi a i ten přišel o čisté konto. Je tedy vyrovnáno a začíná se znovu od začátku – 1:1. Asistence: Fabián Ruiz.
31'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Dries Mertens, přichází Arkadiusz Milik.
31'
Tak nakonec Dries Mertens nebude moci pokračovat ve hře a bude muset být vystřídán.
30'
Po třiceti minutách hry mají v zádech jednobrankové vedení hosté z Udinese, domácí tak stále dohánějí svou ztrátu, rádi by stihli srovnat ještě v první půli, zatím se jim to ale nedaří.
29'
Domácí ale se standardkou nenaložili vůbec dobře, míč poslali jen po zemi do připravené zdi a Juan Musso tak mohl být v klidu, do žádné gólmanské akce nemusel.
28'
Dries Mertens vypadá, že je v pořádku a bude moci pokračovat ve hře. Končí krátká pauza a zápas pokračuje dále. Domácí zahrají volný přímý kop.
26'
Domácí hráč je stále ošetřován a mezitím probíhá také první občerstvovací pauza.
25'
Mertens byl sražen k zemi Rodrigem Becaem a s bolestivou grimasou se ocitl na hrací ploše. Hostující hráč už jednu kartu má a měl by si rozhodně na podobné zákroky dávat pozor.
22'
Udinese právě vstřelilo branku!
Na druhé straně se pak po chvilce ujímají vedení hosté. Lasagna přenechal balon RODRIGU DE PAULOVI, který se na pravé straně uvnitř pokutového území napřáhl ke střele, která končí v protějším rohu domácí brány – 0:1. Asistence: Kevin Lasagna.
21'
José María Callejón převzal přihrávku od Elseida Hysaje a poté hned vystřelil uvnitř pokutového území, jeho pokus však Musso kryje.
20'
Rodrigo de Paul zahrál rohový kop pro hosty, ale po této standardní situaci nedošlo k žádnému ohrožení Ospinovy branky. Obrana Neapole zakročila a dostala míč do bezpečí.
19'
Ale nic takového se nestalo. Pozorná obrana Udinese zakročila a hned nasměrovala balon směrem na polovinu Neapole a hosté tak mohou jít útočit.
18'
Hosté si na své polovině tak dlouho hráli s míčem, až o něj nakonec opět přišli. Nabízejí tak hráčům Neapole další možnou akci před brankářem Juanem Mussem.
17'
Piotr Zieliński vyslal kousek před velkým vápnem pěkný lob, jeho pokus ale zaletěl jen nad břevno hostující branky. Následuje tak pouze odkop od ní, který provede Juan Musso.
16'
Po pravé straně chtěl obelstít Mária Ruie Jens Stryger Larsen, ale to mu nevyšlo. Prvně jmenovaný nastavil nohu a o balon ho tedy obral. Neapol tak bleskově otáčí hru na opačnou stranu.
15'
Ten zahráli nakrátko a poté se do ohrožení hostující branky vůbec nedostali. Následně pak ale znovu získali míč a už se tlačí opět před Juana Mussa, který je mezi třemi tyčemi připraven.
14'
Hostující Becao tvrdě poslal k zemi soupeře a od hlavního sudího dostává žlutou kartu, vůbec první v tomto duelu. Domácí ještě navíc budou zahrávat další volný kop.
13'
Znovu byli domácí úspěšní v přechodu na území hostů, ti se ubránili rodící se akci tím, že opět zakopli balon do zámezí a Neapol tak zahraje další autové vhazování.
11'
Hra začala být více svižná a oba celky se už dostávají na polovinu soupeře mnohem častěji, než tomu bylo v úvodních osmi minutách.
10'
A hned na to zakročil znovu hostující brankář Musso, jenž zastavil pokus Lorenza Insigneho, který z hranice velkého vápna pálil po zemi pravačkou.
9'
Hosté se ujali vedení, když se krásnou hlavičkou prezentoval Ilja Nestorovski, který nedal Davidu Ospinovi vůbec žádnou šanci. Hráči Udinese se však radovali předčasně, tato akce byla totiž ofsajdová a gól tak neplatí!
8'
Tak teď už se jednalo o nebezpečnou situaci, po níž musel do zákroku Juan Musso. Po přízemní střele vleže dostal míč do rukavic a podržel svůj tým!
7'
José María Callejón se ujal exekuce této standardní situace. Míč sice poslal do pokutového území, ovšem tam nenašel adresáta. Beci Udinese tak mají balon pod kontrolou.
6'
Faul Udinese a domácí zahrají volný přímý kop.
4'
Po nepřesné akci hostů zakročil David Ospina a po zemi poslal míč znovu na kopačky svých spoluhráčů. Úvodní minuty zatím nepřinášejí žádné akce a je to spíše taková oťukávaná.
3'
Stále jsou u míče Neapolští a pořád nemají čistý průchod na polovinu Udinese. Obrana hostů tak zamkla brány a je neprostupná.
2'
Kalidou Koulibaly posunul míč na Mertense, ale ten ho nezachytil. Hosté zatím svého soupeře nepustili vůbec dopředu a kazí tak rozehrávky Neapole.
1'
Nebylo tomu tak a míč se dostal na kopačky domácích hráčů. Ti z vlastního území zakládají svou první útočnou akci.
1'
O úvodní výkop se postarali hosté a pokusí se poprvé projít na polovinu domácí Neapole.
1'

SSC Neapol: Ospina – Hysaj (C), Manolas, Koulibaly, Rui – Ruiz, Lobotka, P. Zieliński – Callejón, D. Mertens, L. Insigne.
Náhradníci: Meret, Karnezis – Ghoulam, Nikola Maksimović, Malcuit, Luperto, Elmas, Demme, Allan, Lozano, Milik, Politano.

Udinese Calcio: Musso – Becao, De Maio, Nuytinck – Stryger Larsen, de Paul, Walace, Fofana, Zeegelaar – Lasagna (C), Nestorovski.
Náhradníci: Perisan, Nicolas – Mazzolo, Troost-Ekong, ter Avest, Samir, Sema, Oviszach, Ballarini, Palumbo.

Rozhodčí: Chiffi – Fiorito, Di Iorio.
Vzhledem k opatřením kvůli koronaviru se utkání odehraje bez diváků.
Vzájemná utkání

První vzájemný duel v probíhající sezóně se odehrál loni v prosinci a utkání nenašlo vítěze. Oba celky se tak rozešly smírně po výsledku 1:1.
Udinese Calcio

To hosté z Udinese jsou na tom mnohem hůře a ještě budou mít co dělat, aby italskou nejvyšší soutěž zachránili. V současné době se totiž nacházejí na šestnáctém místě a dosud zapsali šestatřicet bodů. Na osmnáctou pozici, která už znamená pád do druhé italské ligy – Serie B, mají náskok jen sedm bodů. Ve hře jich je ještě patnáct a nemají tak tedy ještě rozhodně vyhráno a pokud si chtějí zajistit Serii A i pro příští ročník, musejí sbírat důležité body. Hráči Udinese po výhře 3:0 ve Spalu prohráli doma 1:3 se Sampdorií a naposledy pak znovu na svém hřišti vydolovali bod nad Laziem Řím po bezbrankové remíze. Dnes by na něj chtěli navázat, ale na půdě Neapole je nečeká žádná snadná práce.
SSC Neapol

Fotbalisté dnes domácího týmu SSC Neapo jsou šestí a nasbírali třiapadesát bodů. Jsou tedy na příčce, která je vstupenkou do kvalifikace o Evropskou ligu. Avšak Neapol chce víc, na pátou pozici ztrácí čtyři body a chce vybojovat minimálně skupinovou fázi Evropské ligy. Na postup do základní části Ligy mistrů pak má ztrátu šestnácti bodů, takže zde už je to bez šance. Hráči Neapole v posledních dvou odehraných utkáních ztratili čtyři body, když dvakrát po sobě remizovali. Nejprve 2:2 s AC Milán a poté 1:1 s Bolognou. Dnes by ve svém teritoriu rádi plně bodovali, aby stále živili naději na postup do skupinové fáze Evropské ligy.
Hezký nedělní večer přeji všem příznivcům fotbalu. Dnes je na programu čtyřiatřicáté kolo italské Serie A a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat duel mezi týmy SSC Neapol a Udinese Calcio.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62