Serie A - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Parma : Janov - 20. října 2019   18:00

Parma
39' Kucka (Kulusevski) • 42' Cornelius (Scozzarella) • 45+1' Cornelius (Gervinho) • 51' Cornelius (Kulusevski) • 79' Kulusevski
5:1
(3:0)
Janov
52' Pinamonti  (Ghiglione)
Parma
Sepe – Iacoponi, Dermaku (76. Gi. Pezzella), Gagliolo, Darmian – Kucka, Scozzarella (62. Hernani), Barillà – Kulusevski, Inglese (12. Cornelius), Gervinho.
Valeri – Giovane, Lo Cicero
Stadio Ennio Tardini, Parma
Janov
I. Radu – C. Zapata, Goldaniga (55. P. Ankersen), Radovanović, Aljámik – Ghiglione, Schöne (73. Jagiełło), Lerager, Pajač – Kouamé, Pandev (46. Pinamonti).

To je z mé strany vše, hezký zbytek večera.
Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 7:6. Střely mimo: 8:5. Rohy: 3:7. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 9:12.
Je dobojováno. Parma potvrdila roli mírného favorita a získala tři body. Nutno dodat, že domácí celek dnes svého soupeře jasně přehrál, byl mnohem lepší a za vše mluví konečné skóre, které je 5:1 pro Parmu. Janov tedy pokračuje ve svém trápení.
90+2'
90+1'
Rozhodčí přidal dvě minutky.
90'
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
88'
Hosté zahrávali další rohový kop, ale ani z něho nic nebylo.
87'
V závěru utkání už hrají hlavně hosté, kteří se snaží ještě něco vymyslet, ale je to spíše už jen taková křeč.
85'
Hosté zahrávali rohový kop, ale ani z toho nedokázali něco vymyslet a už zase hrají domácí.
83'
Žlutou kartu dostává Christian Kouamé (Janov CFC).
81'
Domácí dnes hrají hodně v pohodě, zápas si užívají a kráčí za zaslouženým vítězstvím.
79'
Parma právě vstřelila branku!
A je to 5:1! Hostující zadáci vyrobili obrovskou hrubku, míč se zmocnil DEJAN KULUSEVSKI, který šel sám na brankáře, toho obešel a míč poslal do branky.
78'
Na hranici malého vápna se k hlavičce natlačil Paolo Ghiglione, ale míč skončil těsně nad břevnem!
76'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Kastriot Dermaku, přichází Giuseppe Pezzella.
73'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Lasse Schöne, přichází Filip Jagiełło.
71'
Hosté mají posledních zhruba dvacet minutek na to, aby něco udělali s nepříznivým výsledkem. Museli by ale pořádně zabrat.
68'
Nyní se na trávníku nic zajímavého neděje. Hraje se hlavně uprostřed hrací plochy.
66'
Andreas Cornelius se na poslední chvíli dostal na malém vápně k míči, ale už nestihl zareagovat a pořádně zakončit.
64'
Jeden z domácích hráčů to vyzkoušel z velké dálky, ale jeho pokus byl hodně nepřesný.
62'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Matteo Scozzarella, přichází Hernani.
61'
Je před námi posledních zhruba třicet minutek, tak uvidíme, čeho se ještě dočkáme.
59'
Janov hraje ve druhém poločase o poznání lépe, než v tom prvním, ale stále prohrává o tři branky.
57'
Po rohu zakončoval z velké dálky Marko Pajač, ale míč skončil několik metrů vedle domácí branky.
56'
Rohový kop pro Janov.
55'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Edoardo Goldaniga, přichází Peter Ankersen.
54'
Stále se hraje ze strany na stranu a myslím si, že diváci se dnes opravdu nenudí.
52'
Janov právě vstřelil branku!
Hosté ale okamžitě odpovídají a snižují na 1:4! Na druhé straně hřiště se ke střele z hranice velkého vápna ANDREA PINAMONTI a trefil to také přesně k tyči.
51'
Jenže hosté nic nevymysleli, tak něco vymysleli domácí. Po kombinaci napřáhl z hranice velkého vápna ANDREAS CORNELIUS a míč skončil v bráně, je to 4:0 a střídající hráč zkompletoval hattrick!
50'
Ale po zisku míče šli dopředu domácí, ale vše skončilo nepřesnou střelou a od své branky bude rozehrávat Ionut Radu.
48'
Hosté vstoupili do druhého poločasu aktivně, tak uvidíme, zda z toho něco vytěží.
46'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Goran Pandev, přichází Andrea Pinamonti.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:03 hodin.
První poločas je za námi. Domácí byli lepším týmem, ale dlouho se jim ve finální fázi nedařilo. Jenže v samotném závěru prvního poločasu Parma třikrát udeřila a nakonec vede nad Janovem zcela zaslouženě 3:0.
45+2'
45+1'
Tak to vypadá, že máme po prvním poločase rozhodnuto, protože domácí jdou do vedení 3:0! Po přihrávce na hranici velkého vápna se do míče opřel ANDREAS CORNELIUS a brankář byl bez šance.
45'
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
44'
Gervinho nyní hodně důrazně napadal, ale nakonec mu byl po zákroku u lajny odpískán faul.
42'
A je to 2:0 pro Parmu! Po centru se k hlavičce doslova prodral ANDREAS CORNELIUS, který to neměl jednoduché, ale zvládl to na jedničku!
41'
Do konce prvního poločasu zbývá posledních pět minutek.
39'
Tak jsem to asi přivolal, protože po zisku míče šli domácí dopředu, přišla přihrávka do běhu, tam si naběhl JURAJ KUCKA, který míč uklidil za brankáře!
39'
V útočné fázi se zatím ani jednomu celku nedaří podle představ, takže i proto stále čekáme na první branku.
37'
Ale po centru si pro míč skvěle došel Ionut Radu, který tak hodně pomohl svým zadákům.
36'
Po zásahu hostujícího hráče je tu roh pro Parmu.
35'
Po několika faulech jsou u míče domácí fotbalisté, kteří nyní nikam nepospíchají.
33'
Na druhé straně to vyzkoušel Andreas Cornelius. ale jeho pokus nebyl přesný a míč skončil nad brankou.
31'
Po dalším centru zakončovali dva hostující hráči z malého vápna, ale ani jeden nedokázal míč procpat za brankáře! Luigi Sepe situaci s velkou dávkou vyřešil a stav se nemění!
30'
Hosté zahrávali rohový kop, ale z prvního rohu v tomto utkání nic nebylo a pokračujeme za stavu 0:0.
28'
Žlutou kartu dostává Matteo Scozzarella (Parma Calcio 1913).
27'
Nyní se hosté dostali do vápna Parmy, ale do zakončení se žádný z hráčů neprodral. Míč nakonec sebral Luigi Sepe.
25'
Hostující hráč se dral dopředu, ale přes Barillu neprošel. Obrany zatím na trávníku jasně dominují.
23'
Žlutou kartu dostává Ivan Radovanović, který fauloval unikajícího Gervinha.
22'
Rychlík Gervinho se hnal dopředu, ale byl zastaven skvělým skluzem, navíc se míč od něj odrazil do zámezí a hrát tedy bude Janov.
20'
Po přihrávce před branku míč doputoval na zadní tyč, ale domácí hráč zakončení z úhlu nezvládl a míč napálil jen do boční sítě!
19'
Hosté spoléhají zatím hlavně na rychlé výpady, ale ani jeden se zatím neujal. Domácí zatím velmi dobře brání.
17'
Christian Kouamé se hnal do otevřené obrany, ale nevyřešil to dobře, přišel o míč a ten nakonec skončil v zámezí.
15'
Oba celky se snaží tlačit dopředu, ale zatím na první střelu na branku stále čekáme. Aktivnější jsou ale rozhodně hráči Parmy.
13'
Domácí to nyní vyzkoušeli dlouhým nákopem, ale to si hostující zadáci pohlídali,
12'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Roberto Inglese, přichází Andreas Cornelius.
11'
Až nyní to vzal na sebe Christian Kouamé, ale jeho pokus byl zblokován a branku tedy neohrozil.
10'
Hosté nyní dobře drželi míč na polovině soupeře, ale do zakončení se žádný z hráčů nedostal.
8'
Nyní se Janov osvobodil pouze za cenu dlouhého odkopu, takže domácí začínají další akci od brankáře Sepeho.
6'
Snad vůbec poprvé se dopředu vydali i hosté. Džávád Aljámik se dostal na hranici velkého vápna k míči, ale okamžitě byl zdvojen a o míč obrán.
5'
Stále se hraje hlavně na polovině Janova, který se v úvodu pouze brání.
3'
Po ztrátě míče Parma skvěle napadala, nakonec míč získala a vypadalo to na velkou šanci, ale rozhodčí souboj posoudil jako útočný faul.
2'
Hosté začali hodně zostra a hned se usadili na polovině soupeře a snaží se něco vymyslet.
1'

Parma Calcio 1913: Sepe – Iacoponi, Dermaku, Gagliolo, Darmian – Kucka, Scozzarella, Barillà – Kulusevski, Inglese, Gervinho.
Náhradníci: Colombi, Alastra – Sprocati, Karamoh, Grassi, Gazzola, Gi. Pezzella, Hernani, Cornelius, Brugman.

Janov CFC: I. Radu – C. Zapata, Goldaniga, Radovanović, Aljámik – Ghiglione, Schöne, Lerager, Pajač – Kouamé, Pandev.
Náhradníci: Marchetti, Jandrei – P. Ankersen, Cassata, A. Barreca, Jagiełło, A. Sanabria, Agudelo, Pinamonti.

Parma – Janov 1:1
Janov CFCa je na tom mnohem hůře. Hostující celek má po sedmi kolech pouze a jen pět bodů a nachází se na předposlední pozici. Janov vstřelil taky zatím pouze osm branek, takže žádná velká přestřelka to dnes nejspíš nebude. V posledním kole prohrál Janov s AC 1:2.
Parma Calcio 1913 na tom není úplně nejhůře. Domácí mají po sedmi kolech zatím 9 bodů a nachází se na desáté pozici. Parma má problémy hlavně směrem dopředu, protože v sedmi zápasech zatím vstřelila pouze osm branek. V posledním kole prohrála 0:1 na hřišti Spal.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Italská liga má na programu další zápasy a my budeme sledovat duel mezi Parmou a Janovem. Mírným favoritem je domácí celek.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62