Serie A - 37. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sampdoria : AC Milán - 29. července 2020   19:30

Sampdoria
87' Askildsen (Léris)
1:4
(0:1)
AC Milán
4' Ibrahimović  (Rebić) • 52' Çalhanoğlu  (Ibrahimović) • 58' Ibrahimović  (Çalhanoğlu) • 90+2' Leao  (Bonaventura)
Sampdoria
Falcone – Bereszyński, Jošida, Colley, Augello – Depaoli (46. Léris), Linetty (74. Askildsen), Vieira (74. Bertolacci), Jankto – G. Ramírez (46. Maroni) – Quagliarella (C) (74. Gabbiadini).
Pasqua – Mondin, De Meo
Stadio Comunale Luigi Ferraris, Janov
AC Milán
G. Donnarumma (C) – Calabria (62. Castillejo), Kjaer, Gabbia, Hernández – Kessié (79. Biglia), Binnásir – Saelemaekers, Çalhanoğlu (62. Bonaventura), Rebić (46. Leao) – Ibrahimović (79. Paquetá).

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání se z důvodu prevence proti koronaviru odehrálo bez diváků.
Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 5:11. Střely mimo: 11:7. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 5:6.
Je dobojováno a AC si odváží všechny body za jasnou výhru o tři branky. Sampdoria se sice po půlce snažila o srovnání skóre, jenže v 51. minutě nevyužila velkou šanci a vzápětí přišel dvojitý trest, když se nejprve trefil Hakan Çalhanoğlu a o chvíli později i Zlatan Ibrahimović. Domácí se gólu nedočkali ani z penalty, tu neproměnil Maroni. Přesto mohla Sampdoria oslavit alespoň jednu trefu, v 87. minutě se parádně prosadil Kristoffer Askildsen. Nebyl ale posledním skórujícím, v nastaveném čase uspěl hostující Rafael Leao a upravil tak na konečných 1:4.
90+4'
90+3'
Tak teď se už utkání bude pouze dohrávat, o vítězi je rozhodnuto.
90+2'
AC Milán právě vstřelil branku!
Ještě jeden gól. Hosté se hravě dostali k vápnu, Bonaventura přenechal míč RAFAELU LEAOVI a ten střelou přes obránce trefil odkrytou část Falconeho branky – 1:4.
90+1'
AC u míče, v naprostém klidu kombinuje a posunuje se vpřed.
90'
I ve druhém poločasu se budou nastavovat čtyři minuty.
89'
Roh nebyl pro Falconeho a jeho obranu nebezpečný, Sampdoria se už hrne do vlastní akce.
88'
Protiakce hostů, zprava střílel Castillejo, trefil ale pouze obránce a od něj se míč odrazil na roh.
87'
Sampdoria právě vstřelila branku!
Tak se domácí nakonec dočkali snížení. Po vybojování míče na útočné polovině si KRISTOFFER ASKILDSEN hodil míč na pravačku a parádní ranou pod břevno upravil na 1:3.
86'
A dobře udělal. Prudká rána se zastavila právě o shluk těl hostujících hráčů.
85'
Další standardní situace pro domácí tým, G. Donnarumma si už staví pevnou zeď.
84'
Pokus o překvapivé překonání Falconeho od půlky skončilo v jeho rukavicích, sám ihned rozehrál protiútok.
83'
Zase to domácí zkusili zleva, tentokrát to ale skončilo ještě kus od šestnáctky.
82'
Zleva se do pokutového území dostal Jankto, zpracoval si přihrávku a ihned vystřelil. Mířil ale pouze do boční sítě.
81'
Už je po akci, hosté míč odvrátili a sami se už řítí do protiútoku.
80'
Sampdoria pokračuje ve své snaze dát alespoň čestný gól, jenže stále bez úspěchu. Zkusí to teď po rohu.
79'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Zlatan Ibrahimović, přichází Lucas Paquetá.
79'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Franck Kessié, přichází Lucas Biglia.
78'
Míč si postavil Gonzalo Maroni, zvolil prudkou ale nepříliš dobře umístěnou střelu a tu mu G. Donnarumma zvládl vyrazit!
77'
Je to tak! Rozhodčí se ještě šel podívat na video a po krátké kontrole ukázal na penaltový puntík.
76'
Roh domácím nevyšel, nicméně to vypadá, že po zákroku Kjaera na Bertolacciho budou mít domácí penaltu.
75'
Šance Sampdorie. Po levé straně zasprintoval Jankto, přihrál do pokutového území, jenže Bereszyńskimu střela nesedla a Hernández poté uklidil míč na roh.
74'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Ronaldo Vieira, přichází Andrea Bertolacci.
74'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Karol Linetty, přichází Kristoffer Askildsen.
74'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Fabio Quagliarella, přichází Manolo Gabbiadini.
72'
I ve druhém poločasu tu máme krátkou pauzičku na občerstvení. Domácí by ale asi raději hned pokračovali, dokázali se dostat totiž na delší dobu na dostřel.
71'
Po dlouhé době se domácí dostali před G. Donnarummu, celá akce ale skončila pouze centrem...
69'
Samotná rozehrávka rohového kopu Falconeho branku neohrozila, AC ale zůstává u míče.
68'
Už je to skoro bago v pokutovém území Sampdorie, nápor hostů je už opravdu markantní. Následuje roh.
66'
Hernández centroval z pravé strany, v pokutovém území ale nalezl pouze soupeřovy obránce.
65'
S třígólovým náskokem se hostům hraje opravdu dobře, v poklidu kombinují na útočné polovině.
63'
Hosté rozehráli rohový kop, obrana Sampdorie zvládla centr odvrátit. AC ale bude pokračovat autovým vhazováním.
62'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Hakan Çalhanoğlu, přichází Giacomo Bonaventura.
62'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Davide Calabria, přichází Samuel Castillejo.
60'
G. Donnarumma drží čisté konto i po střele z bezprostřední blízkosti, na malém vápně mu poté pomohl s odkopem Hernández.
58'
A už je to o tři branky. Po zisku míče na půlce se AC dostalo do bleskového kontru, Çalhanoğlu přihrál doleva na ZLATANA IBRAHIMOVIĆE a ten nedal prudkou ranou prostřelil Falconeho – 0:3.
56'
Hostující tým dobře kontroluje hru a zvládá akce soupeře zastavovat daleko před vlastním vápnem.
54'
Sampdoria už tak má co dohánět, musí se navíc bránit dalším výpadům hostů.
52'
A nakonec je gól uznán. Rozhodčí se u videa přesvědčil, že Vieira pouze podklouzl a tak byla trefa HAKANA ÇALHANOĞLUA z bezprostřední blízkosti regulérní – 0:2.
52'
Hosté protestovali a rozhodčí se na pokyn od videa jde přesvědčit k obrazovce, jak to tedy ve skutečnosti bylo.
52'
Hostům se povedlo dostat míč do sítě, když se po sklepnutí Ibrahimoviće trefil zblízka Çalhanoğlu, rozhodčí ale ukázal faul na Vieiru.
51'
Prudkou ránu z přímého kopu dokázal G. Donnarumma vyrazit, dorážka Lérise z bezprostřední blízkosti pak šla nad.
50'
No a pozor, po Gabbiově faulu na hranici pokutového území je tu nebezpečný přímý kop pro Sampdorii.
49'
Nepřesně to dopadlo i na druhé straně, zde Quagliarella přihrával naopak až příliš prudce.
47'
AC se pokusilo o rychlý přechod do útoku, narážečka na Leaa však nebyla dostatečně prudká.
46'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Ante Rebić, přichází Rafael Leao.
46'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Fabio Depaoli, přichází Mehdi Léris.
46'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Gastón Ramírez, přichází Gonzalo Maroni.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 20:39.
Je za námi první poločas, který začal ve velkém tempu a už ve čtvrté minutě padl gól, když se po centru dokázal hlavou prosadit hostující Zlatan Ibrahimović. AC se snažilo přidat další gól, jenže s postupem času aktivita upadávala a hra sklouzla do průměru. Dalšího gólu jsme se už nedočkali a do kabin se tak odešlo za stavu 0:1.
45+7'
45+6'
No a Ante Rebić je nakonec za svůj nedovolený zákrok potrestán žlutou kartou.
45+5'
Na hlavě Gastóna Ramíreze se dokonce objevila krev a tak domácí hráč dostává rychlý obvaz.
45+4'
Ještě jedno přerušení, na vině byl nedovolený zákrok Anteho Rebiće a ošetřování na straně Sampdorie.
45+2'
AC Milán chce dohrát poločas v poklidu, nejlépe na útočné polovině. Sledujeme tak rozehrávku do šířky.
45'
Rozhodčí nastaví čtyři minuty.
45'
Zprava to kousek za hranicí šestnáctky zkusil Hakan Çalhanoğlu, dělovka prolétla velký kus nad břevnem.
44'
Opět on, nyní ale k rozehrávce volil pas po zemi na pravou stranu, odkud se do útoku vydal Calabria.
43'
G. Donnarumma má míč u svých kopaček, chystá se k dlouhému odkopu. A nepospíchá.
41'
Nedopadlo to lépe ani po dlouhém pasu na Augella, ten se zleva do pokutového území neprobil.
40'
Stále stejný obrázek, co se útoků Sampdorie týká. Výpady končí zhusta ještě kus před šestnáctkou,
38'
Tohle nevypadalo zle... Po levé straně zasprintoval Hernández, naservíroval po zemi přihrávku na nabíhajícího Saelemaekerse, jenže ten z vápna vystřelil pouze k nebesům!
37'
Následný přímý kop z levé strany si vzal na starost Çalhanoğlu, jenže střelu kroutil až moc a míč skončil vedle Falconeho brány.
36'
Rozhodčímu tento okamžik neunikl a Bartosz Bereszyński za hru rukou obdržel žlutou kartu.
35'
Po levé straně vyrazil na zteč Ibrahimović, chtěl si obhodit Bereszyński, ten míč zastavil rukou.
33'
Sampdorii nelze upřít snahu něco udělat s nepříznivým stavem, jenže stále naráží na skvělou obranu AC.
31'
Z velké dálky to zkusil Matteo Gabbia, jenže jeho rána se stočila od branky a Falcone míč pouze kontroloval pohledem.
31'
Rozehrávka standardní situace už nebezpečná nebyla, přesto hosté zůstávají u míče a kombinují.
30'
Zlatan Ibrahimović nebyl daleko od svého dnes druhého úspěchu, po přihrávce z levé straně zakončoval z první, jeho střelu ještě před Falconem srazil jeden z obránců na rohový kop.
29'
AC si buduje nenápadný tlak, spočívá s soustředěné kombinaci a pomalým posunem k vápnu.
27'
Je tu tradiční okamžik utkání, krátká občerstvovací přestávka. Hráči toho rádi využívají, v Janově panuje velice teplé počasí.
26'
Pokus o rychlý výpad domácích po pravém křídle skončil ofsajdem, v nedovoleném postavení se ocitl Depaoli.
25'
Falcone u míče po malé domů, zatím pouze vyhlíží nabízející se spoluhráče.
23'
Neuspěl ani domácí G. Ramírez, G. Donnarumma si připsal snadný zákrok a hned rozehrál.
22'
Akce Thea Hernándeze po levé straně skončila nepovedeným centrem, dopředu už jde Sampdoria.
20'
Je tu krátká pauzička, na vině je zranění hostujícího Calabrii. Jeho spoluhráči přestávku využívají k občerstvení.
18'
Po hodně aktivním úvodu nám tempo teď trochu pokleslo, hraje se převážně okolo půlky.
16'
Po pravé straně unikal domácí Depaoli, vyslal křížnou střelu, opět to ale nebylo přesné a G. Donnarumma nemusel zasahovat.
14'
Už přišla i střela, rána Jakuba Jankta z první ale postrádala jakoukoliv přesnost.
13'
Sampdoria delší dobu na útočné polovině, zatím je to ale ve velké vzdálenosti od branky.
11'
Už se zase hrálo na opačné straně a křížnou střelu předvedl Rebić. Falcone zvládl jeho ránu vykopnout na roh.
10'
Konečně se útokem blýskli i domácí, ze střední vzdálenosti zakončoval Linetty. Šlo to asi dva metry vedle.
9'
Falcone se snaží hru lehce zpomalit, dává si načas s rozehrou od vlastní branky.
8'
AC zatím vládne a Falcone se teď musel dvakrát blýsknout, a to proti střelám Hernándeze a Calabrii.
7'
Další akce milánských, nyní zleva centroval Çalhanoğlu, byl ale dobře clonícím obráncem zablokován.
6'
Dalekonosný pokus, takřka až od půlky v podání Anteho Rebiće skončil vysoko nad břevnem. Pokus o Falconeho překvapení ale nebyl vůbec špatně myšlen.
5'
Vedoucí gól hosty povzbudil a prakticky ihned po rozehrávce se AC dostalo opět k míči.
4'
No vida, hned z první šance je tu gól. Na levé straně se rychle uvolnil Rebić, nacentroval do vápna na trestuhodně volného ZLATANA IBRAHIMOVIĆE a ten hlavou zamířil přesně k tyči, mimo Falconeho dosah.
3'
Calabria byl v souboji s domácím Janktem, míč po jejich střetu skončil v zámezí.
2'
AC zatím nikam nepospíchá, trpělivě kombinuje na vlastní polovině a vyčkává.
1'
Domácí se hned v úvodu snažili přejít do útoku, výpad ale nakonec skončil malou domů na G. Donnarummu.
1'

UC Sampdoria: Falcone – Bereszyński, Jošida, Colley, Augello – Depaoli, Linetty, Vieira, Jankto – G. Ramírez – Quagliarella (C).
Náhradníci: Audero – Askildsen, A. Ferrari, Tonelli, Maroni, Gabbiadini, La Gumina, Rocha, Murru, Bertolacci, Léris, Bonazzoli.

AC Milán: G. Donnarumma (C) – Calabria, Kjaer, Gabbia, Hernández – Kessié, Binnásir – Saelemaekers, Çalhanoğlu, Rebić – Ibrahimović.
Náhradníci: Begović, Antonio Donnarumma – Laxalt, Leao, Krunić, Brescianini, Maldini, Paquetá, Biglia, Duarte, Castillejo, Bonaventura.

Rozhodčí: Pasqua – Mondin, De Meo.
Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Stadio Comunale Luigi Ferraris začne v 19:30, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Fabrizio Pasqua, kterému budou na pomezí asistovat Luca Mondin a Pasquale De Meo.
AC Milán

Hosté jsou na tom lépe, na šestém místě mají 60 bodů a ještě mohou pomýšlet na posun o jednu příčku výše, na AS Řím mají čtyř bodovou ztrátu. Bude to chtít ale podat lepší výkon, než v minulém kole, kdy AC na svém stadionu pouze remizovalo 1:1 s Atalantou 1:1. Milánští se dostali do brzkého vedení, když se trefil Çalhanoğlu, ale ještě do pauzy srovnal Zapata a byl tím posledním, kdo skóroval.

UC Sampdoria

Domácí tým je v tuto chvíli na 15. místě tabulky se ziskem 41 bodů a má již jistotu nejvyšší soutěže i pro příští sezónu. Sampdoria se v minulém kole představila na půdě Juventusu a neuspěla. Domácí se poprvé prosadili v nastaveném čase prvního poločasu, když skóroval Ronaldo a pojistku na tři body a mistrovský titul dal turínským po pauze Bernadeschi.

Udinese – Sampdoria 1:3
Sampdoria – Cagliari 3:0
Parma – Sampdoria 2:3
Sampdoria – Janov 1:2
Juventus – Sampdoria 2:0
Dobrý podvečer u italské Serie A. Společně se podíváme na utkání 37. kola mezi týmy UC Sampdoria a AC Milán.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62