Serie A - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sampdoria : Parma - 8. prosince 2019   18:00

0:1
(0:1)
Parma
21' Kucka  (Hernani)
Sampdoria
Audero – Thorsby, A. Ferrari, Colley, Murru – Vieira (59. Linetty), Ekdal, Jankto (80. Caprari) – G. Ramírez (59. Léris) – Gabbiadini, Quagliarella.
Falcone, Seculin – Rigoni, Augello, Regini, Chabot, Léris, Caprari, Murillo, Linetty, Maroni.
Abisso – Di Iorio, Pagliardini
Stadio Comunale Luigi Ferraris, Janov
Parma
Sepe – Darmian, Iacoponi, Alves, Gagliolo – Kucka (46. Brugman), Hernani, Barillà – Kulusevski (84. Grassi), Cornelius (68. Dermaku), Gervinho.
Colombi, Alastra – Grassi, Scozzarella, Brugman, Gi. Pezzella, Sprocati, Adorante, Laurini, Dermaku.

S konstatováním, že Juraj Kucka rozhodl souboj mezi Sampdorií a Parmou, se loučím a přeji vám příjemný zbytek nedělního večera.
Za obrovského pískotu z tribun skončilo utkání, v němž zvítězila Parma. O jediný zásah se v prvním poločase postaral slovenský reprezentant Juraj Kucka. Ve druhé části hry byla Sampdoria jasně lepší, jenže zahazovala vyložené šance a také pokutový kop. Když už se domácí dočkali, jejich radost zmařil VAR, jenž odhalil ofsajd. Celek z Janova se tak dál trápí a bude muset v boji o záchranu výrazně zabrat.
90+6'
90+6'
Riccardo Gagliolo chtěl udržet míč u rohového praporku, ale seběhli se k němu dva soupeři. Sampdoria musí v závěrečných vteřinách rychle upalovat před branku soupeře.
90+5'
Fanoušci Sampdorie dál hlasitě podporují svůj tým, kterému už moc času na vyrovnání nezbývá. Navíc se hraje na útočné polovině Parmy, kde budou hosté vhazovat.
90+3'
Hra se přesunula znovu rychle před branku Parmy, kde se zády k bráně nacházel Manolo Gabbiadini. Jeho pokus z otočky poté mířil doprostřed, kde stál brankář Luigi Sepe.
90+3'
Gervinho se rozeběhl směrem k brance soupeře, ale raději počkal na spoluhráče. Bývalý reprezentant Pobřeží Slonoviny pak zakončil zpoza vápna, ale pokus se mu ani trochu nevydařil.
90+1'
K postranní čáře putoval čtvrtý rozhodčí, který na tabuli ukazuje, že se bude hrát hned šest minut nad rámec normální hrací doby.
90'
V poslední minutě normální hrací doby mířil pas za hostující obranu. Ovšem krajní bek se výborně stáhl do středu pole, odkud balon odhlavičkoval.
89'
Utkání se velmi rychle chýlí ke konci a Parma je stále v těsném vedení. Přihrávka na střed hrací plochy byla zachycená, a tak rychlý protiútok musel nedovoleně zastavit Morten Thorsby (Sampdoria).
87'
Riccardo Gagliolo se hodně rozčiluje na pomezního rozhodčího, který nejspíše pustil situaci, kdy míč už byl mimo hrací plochu. Centr z pravé strany vyslal Mehdi Léris, ovšem mířil ho až moc blízko k brance.
86'
Ve druhém poločase byla Sampdoria blízko vyrovnání, ale koncovka jí pořádně trápí. Domácí hráči jsou po poločasové pauze výrazně aktivnější.
84'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Dejan Kulusevski, přichází Alberto Grassi.
83'
Na hranici šestnáctky přišlo zrychlení hry, po němž se za obranu dostal Omar Colley. Domácí hráč měl před sebou jen brankáře a mířil do levé části branky. Ovšem Luigi Sepe zmenšil úhel a zasáhl.
82'
Už se znovu hraje a Parma mířila do otevřené obrany. Gervinho roztáhl hru do strany, ale následný pas před branku byl sražen. Navíc jako poslední se míče dotkl Dejan Kulusevski, a tak se bude jen kopat od brány.
81'
Po nepovedeném centru si na zem v pokutovém území sedl Matteo Darmian, jenž zřejmě od útočníka inkasoval ránu do obličeje. Na zelený pažit tak byl vpuštěn lékařský tým Parmy.
80'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Jakub Jankto, přichází Gianluca Caprari.
77'
K pokutovému kopu se postavil Fabio Quagliarella, který si vybral levý spodní roh branky, kam také mířil brankář Luigi Sepe. Ten míč vyrazil před sebe, kam doběhl jako první Jakub Jankto, jenž následně přihrál před branku, odkud se prosadil autor pokutového kopu. VAR po chvíli odhalil ofsajd, a tak byla branka odvolána.
76'
Pokutový kop pro domácí celek!
75'
Žlutou kartu dostává Kastriot Dermaku (Parma Calcio 1913).
75'
Fabio Quagliarella opět vnikal do šestnáctky a na její hranici byl faulován. Hlavní rozhodčí aktuálně s kolegou u videa probírá, zda se bude kopat pokutový kop nebo trestňák.
74'
Centr z levé strany letěl před branku, kde došlo k souboji mezi Fabiem Quagliarellem a Kastriotem Dermakuem. Hlavní rozhodčí viděl útočný faul, což rozzlobilo fanoušky.
73'
Jakub Jankto získal míč na útočné polovině, který předal spoluhráči, jenž se poté pokusil o zakončení. Jeho pokus byl sražen, ovšem domácí mužstvo znovu hledá cestu do vápna.
72'
Za záchranou brzdu musel zatáhnout Manolo Gabbiadini (Sampdoria), který chytil ve středovém kruhu soupeře za hrudník, čímž ho povalil k zemi.
70'
Dvacet minut hry schází do konce normální hrací doby. Sampdoria se dán snaží o vyrovnání, ovšem Parma se statečně brání. Další akce byla tažená po pravé straně, ale hosté znovu situaci přerušili.
68'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Andreas Cornelius, přichází Kastriot Dermaku.
68'
Po rychlé kombinaci vystřelil z pravé části pokutového území Hernani, jehož pokus vyrazil domácí brankář. Vzrušení ale bylo zbytečné, protože útočník si naběhl do ofsajdu.
67'
Hra domácího mužstva se ve druhém poločase výrazně zlepšila. Sampdoria je najednou lepší a zasloužila by si minimálně vyrovnat.
64'
Nestárnoucí Gervinho znovu vnikl do pokutového území, kde ošálil hned dva soupeře. Následně přihrával před branku, kde v posledním momentu zasáhl výborně postavený Omar Colley.
63'
Parma faulovala na vlastní polovině, a jelikož jde o situaci ze středu hrací plochy, tak postavila proti přímému kopu zeď. Standardní situaci rozehrál Manolo Gabbiadini, jehož dělovka se zastavila o břevno.
62'
Hostující trenér se chystá udělat další změnu, do hry přijde Kastriot Dermaku. Naopak zápas měl asi skončit pro Andrease Corneliuse, který signalizoval, že je v pořádku.
61'
Domácí fanoušci a diváci cítí šanci na vyrovnání. Přihrávka na levé straně byla zrychlená, ale pas před branku už byl zastaven. Janovští rozehrávali rohový kop, jenže zakončení se znovu nedočkali.
59'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Gastón Ramírez, přichází Mehdi Léris.
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Ronaldo Vieira, přichází Karol Linetty.
57'
Z levé strany odcentroval Manolo Gabbiadini, který na zadní tyči našel spoluhráče. Gastón Ramírez se dostal hodně vysoko, ovšem jeho hlavička mířila těsně vedle branky. Domácí záložník pochopitelně pokračoval v pohybu, kterým sestřelil Riccarda Gagliola.
56'
Na pravé straně hrací plochy kombinoval Gastón Ramírez se spoluhráčem, ale přihrávka byla zastavená. Parma se odhodlala jen k odkopu, a tak celek z Janova může dál útočit.
54'
Důrazně hrající Ronaldo Vieira vystoupil proti soupeři, kterého povalil na zem. Na levé straně se pohyboval Gervinho, který přihrál na Riccarda Gagliola, jehož centr srazil již zmíněný domácí záložník.
53'
Také hostující mužstvo vymyslelo centr z pravé strany, na který si naskočil Andreas Cornelius. Jenže Ronaldo Vieira byl důraznější a balon poslal na rohový kop.
52'
Fanoušci Sampdorie se aktuálně starají o parádní atmosféru, která by domácí hráče měla dovést k vyrovnání. Jenže centr ze strany mířil přesně na brankáře Parmy.
50'
Dalším potrestaným hráčem je v přerušené hře Ronaldo Vieira (Sampdoria), kterému hlavní rozhodčí připomněl zákrok pár desítek vteřin starý.
49'
Parma vymyslela přihrávku do šestnáctky, kam si naběhl Dejan Kulusevski, kterého tělem odstavil soupeř. Ronaldo Vieira zahrál dobře a míč poslal na tribunu.
47'
Po zisku míče se na levé straně rozeběhl Gervinho, který po padesáti metrovém sprintu vnikl do šestnáctky, kde si míč ještě zasekl. Jeho pokus byl ale vyslán už z ostrého úhlu, a tak jej Emil Audero vyrazil.
46'
Hlavní rozhodčí dal pokyn k pokračování zápasu, Sampdoria se hned pokusila o dlouhý nákop, který byl sice prodloužen, ale míč zamířil do zámezí. Parma bude rozehrávat od branky.
46'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Juraj Kucka, přichází Gastón Brugman.
46'
V prvním poločase jsme viděli pouze dvě velké šance. Zatímco Parma ji proměnila, Sampdoria ji v závěru poločasu zahodila. Jediným střelcem je tak slovenský reprezentant Juraj Kucka, jehož hlavička byla přesně umístěná. Jinak se ale spíše hraje od šestnáctky k šestnáctce, což je v tuto chvíli lepší pro Calcio 1913. Oba celky vyprodukovaly několik centrů, jenomže obrany jsou zatím hodně pozorné.
45+1'
45'
Gastón Ramírez posunul míč na pravou stranu šestnáctky, kde se nacházel Ronaldo Vieira. Jeho pokus mířil těsně nad trávníkem do vzdálenější části branky. Jenomže Luigi Sepe byl výborně postaven a skvěle zasáhl.
44'
Do čtyřiačtyřicáté minuty je dnešní fotbal o jedné šanci, která skončila brankou. Jinak spíše sledujeme hru od vápna k vápnu a pokud už akce vyjde, je zakončena mimo prostor tří tyčí.
42'
Velmi rychle z branky musel vystartovat Luigi Sepe, na něhož se hnal soupeř. Sampdoria se poté míče rychle znovu zmocnila, ale pokus zpoza šestnáctky byl hodně nepřesný.
40'
Albin Ekdal pokazil přihrávku na útočné polovině. Do protiakce se hnala Parma, ovšem centr ze strany zamířil jen do prostoru, kam se snadno dostal Emil Audero.
39'
Nicola Murru si narazil míč se spoluhráčem, čímž se rychle přesunul do velkého vápna. Jeho zakončení z levé strany ale minulo zařízení, a tak se domácí hráč mohl chytit jen za hlavu.
38'
Do pokutového území vnikl Jakub Jankto, který měl proti sobě dva soupeře. Český záložník přes ně balon dostal a poté upadl. Hlavní rozhodčí byl momentu blízko, a tak ukázal, aby Jakub rychle vstával.
36'
O krásnou přihrávku mezi obránce se postaral Alex Ferrari. Ovšem Manolo Gabbiadini míč nezpracoval a balon mu utekl do zámezí. Bude se kopat od branky, kterou hájí Luigi Sepe.
35'
Do souboje vletěl jako utržený ze řetězu Andreas Cornelius (Parma), který je prvním potrestaným hráčem v tomto střetnutí. Jinak se ale hraje férově, což hlavnímu rozhodčímu usnadňuje posuzování zákroků.
33'
Fabio Quagliarella si na útočné polovině pokryl míč tělem, a tak jej fauloval Matteo Darmian. Centr ze standardní situace letěl na zadní tyč, kam si pro něj vyběhl Luigi Sepe, jenž byl při výskoku faulován.
32'
U postranní čáry dostal hodně času k centru Juraj Kucka, který míči dal velkou razanci a poslal jej do území nikoho. Parma následně soupeře napadala hodně vysoko.
31'
Hráči v modrých dresech mají balon na svých kopačkách. Další centr byl na hranici šestnáctky vyslán z levé strany, jenomže hostující obránci byli znovu úspěšnější.
29'
Pokud se budeme věnovat samotné hře, tak Sampdoria nám toho směrem dopředu moc nepředvedla. Naopak Parma hraje o něco lépe a zaslouženě vede.
27'
Hlavní rozhodčí k sobě volal Manoloa Gabbiadiniho, který od něj odcházel. Až na radu kapitána se domácí hráč k sudímu vrátil.
25'
Ovšem po centru od rohového praporku střelecký pokus nepřišel. Domácí míč získali zpátky a jejich centr mířil pravou stranu pokutového území. Z tohoto prostoru byl míč vrácen před branku, ovšem Parma se znovu ubránila.
24'
Po návratu na zelený pažit to byl Juraj Kucka, který se dopustil faulu. Sampdoria se po delší době přestěhovala na útočnou polovinu. O zakončení zpoza vápna se postaral Manolo Gabbiadini, jehož rána byla sražená na roh.
22'
Slovenského reprezentanta je plná hrací plocha, i tentokrát byl hlavním mužem v situaci, kdy při hlavičkovém souboji byl trefen loktem do spánkové kosti.
21'
Parma právě vstřelila branku!
Při rohovém kopu se chumel hráčů nacházel v malém vápně. Ze situace nejlépe vyšel JURAJ KUCKA, který v náběhu na první tyč umístil hlavičku přesně. Slovenský reprezentant se tak může radovat z branky, kterou oslavil saltem.
19'
Přihrávku z levé strany zpracoval za sebe Andreas Cornelius. Jenže míč mu sebral Juraj Kucka, jehož další pokus byl přizvednutý nad branku. Parma bude rozehrávat rohový kop.
18'
Pas z levé strany zamířil do zadní části pokutového území, kde se nacházel Juraj Kucka. Slovenský záložník chtěl balon napálit z jedné, jenže pokus mu vůbec nesedl.
17'
Domácí mužstvo zkusilo další nákop, který sice útočník zpracoval, ovšem jeho postavení bylo ofsajdové. Parma se tak vrátila k míči a může myslet na další akci.
15'
Opět se hrálo kolem středového kruhu, což napravila až Parma. Na levé straně se rozeběhl Gervinho, který míč vrátil pod sebe. Na následný centr si v šestnáctce naskočil slovenský reprezentant, jehož hlavička zamířila jen vedle levé tyče.
13'
Zatím se hraje hodně opatrná partie, hra se velmi málo dostává do jedné ze šestnáctek. O průnikovou přihrávku se tentokrát pokoušel Jakub Jankto, ovšem Fabio Quagliarella na míč nedosáhl.
12'
Hlavní rozhodčí a Juraj Kucka se srazili, hra tak byla okamžitě přerušená. Po míči sudího hrála Sampdoria, která se znovu neprobojovala za půlící čáru.
11'
Český záložník Jakub Jankto přebral míč na prostředku hrací plochy a okamžitě jej směřoval do šestnáctky. Jenomže hostující obrana byla pozorná a opět snadno zakročila.
10'
Luigi Sepe si hned dvakrát pohrál s nervy fanoušků Parmy. Hostujícímu brankáři byla nabídnutá malá domu a on si vyzkoušel přihrávky podél brankové čáry.
8'
Další centr zamířil do pokutového území z pravé strany, ovšem z branky proti míči vystartoval Emil Audero. Hráči v modrých dresech se vydali do protiakce, jenže Manolo Gabbiadini míč nezpracoval a ještě fauloval.
7'
Hráči v modrých dresech se nacházeli dlouhou dobu u míče, ovšem první přihrávka přes půlící čáru byla zachycena Parmou. Do akce tak běželi hosté, ale Juraj Kucka byl faulován.
6'
O centr z pravé strany se pokusil Matteo Darmian, ovšem míč zamířil do zadní části šestnáctky, kde nikdo v bílém nebyl. Celou akci chtěl ještě zachránit Gervinho, jenž to měl k balonu hodně daleko.
5'
Krajní obránce domácího celku se pokusil o přihrávku dopředu, jenomže výborně byl postaven Juraj Kucka, od něhož míč zamířil za postranní čáru. Sampdoria sice vhazovala, jenže míče si dlouho neužila.
3'
Do dnešního střetnutí nastoupila UC Sampdoria v modrých dresech, naopak Parma Calcio 1913 oblékla bílou sadu. Vraťme se na trávník, kde se hraje u středové čáry.
1'
Hlavní rozhodčí dal pokyn k zahájení poločasu, Parma se hned hnala do šestnáctky. Z pravé strany se pokoušel zakončit Dejan Kulusevski, jehož pokus byl zablokovaný. O další střelu se chtěl pokusit Juraj Kucka, jemuž byl míč v posledním momentu ukopnut.
1'
Při pohledu na tabulku zjistíme, že roli mírného favorita bude plnit Parma, kterou s osmnácti body na osmém místě. Hostující celek by jistě chtěl do pohárové Evropy, ovšem na šestou příčku Atalanty ztrácí deset bodů. V posledních týdnech se Calciu 1913 ale moc nedaří. Vždyť v posledních pěti odehraných zápasech posbíralo pouze pět bodů. Mnohem hůře je na tom ale Sampdoria, která se nachází na poslední nesestupovém místě. Janovští jsou totiž na sedmnáctém místě, když posbírali pouhých dvanáct bodů, což je o dva body více, než má druhý celek ze stejného města. Ovšem v posledních pěti duelech domácí mužstvo výrazně zabralo a nasbíralo v nich osm bodů, čímž se odpoutalo od samotného dna.
Vítám všechny fotbalové nadšence u italské Serie A, která má na programu patnácté kolo, v němž se proti sobě postaví UC Sampdoria a Parma Calcio 1913.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62