Serie A - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Spal : Bologna - 25. ledna 2020   15:00

23' Petagna
1:3
(1:1)
Bologna
24' Vicari (vl.)  • 60' Barrow   • 63' A. Poli  (R. Soriano)
Spal
Beriša – Cionek (46. Bonifazi), Vicari (C), Igor – Espeto, Bryan Dabo, Missiroli, Valoti (73. Paloschi), Reca – Petagna, Di Francesco (80. Floccari).
Thiam, Letica – Tunjov, Cannistrà, Tomović, Felipe, Murgia, M. Janković, Salamon, Floccari, Paloschi, Bonifazi.
Stadio Paolo Mazza, Ferrara
Bologna
Skorupski – Tomijasu, Paz, Danilo, M'Baye – A. Poli (C) (81. Svanberg), J. Schouten, R. Soriano – Orsolini (70. Skov Olsen), Santander (58. Barrow), Palacio.
Sarr, A. Da Costa – Skov Olsen, Corbo, Domínguez, Barrow, Svanberg, Boloca.

Spal vykročil do zápasu dobře, jenže po úvodní brance Andrey Petagny si bleskově vstřelil vlastní gól domácí kapitán Francesco Vicari. Oba týmy tedy odcházely do kabin za nerozhodného stavu, jenže po hodině hry přišel obrat Bologni, o který se jen v rozpětí tří minut postarali střídající Musa Barrow a pak kapitán Andrea Poli. Konečný výsledek střetnutí. Spal 1 Bologna FC 3.
90+3'
90'
Nad rámec dnešního zápasu byly nastaveny 3 minuty.
89'
Takehiro Tomijasu se dopustil taktického faulu a hlavní rozhodčí k němu rychle přiběhl, aby mu ukázal kartu.
87'
Igor teď mohl vykřesat naději po přízemní střele zpoza šestnáctky, jenže zamířila pouze doprostřed brány, kde si s ní brankář Łukasz Skorupski bez problému poradil.
86'
Domácí se ještě snaží zdramatizovat závěr střetnutí a prudkou střelou z hranice šestnáctky se pokusil snížit Espeto, jeho přízemní rána ale byla hosty zablokována.
84'
Etrit Beriša nedokázal udržet přízemní střelu, vzápětí ale přišlo vykoupení, když fantasticky zneškodnil dorážku Andrease Skova Olsena!
82'
Andrea Poli se postaral o třetí gól Bologni v dnešním zápase, jenže před pár okamžiky opustil hrací plochu kvůli zranění. Vypadá to na natažený stehenní sval.
81'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Andrea Poli, přichází Mattias Svanberg.
80'
Střídání v týmu Spal: ze hřiště odchází Federico Di Francesco, přichází Sergio Floccari.
78'
Oba týmy se snažily prosadit v pokutovém území, ani jeden ale neuspěl. Spal se nedokázal prosadit na levé straně šestnáctky, zatímco Bologna vzápětí na pravé.
76'
Bologna se dostala uprostřed šestnáctky v rychlém sledu ke dvěma střelám, z nichž první byla zablokována, zatímco druhá zamířila vysoko nad domácí bránu.
75'
Do konce dnešního zápasu zbývá odehrát něco málo přes čtvrthodiny a fotbalisté Bologni vedou na hřišti Spalu rozdílem dvou branek. Domácí potřebují snížit.
73'
Střídání v týmu Spal: ze hřiště odchází Mattia Valoti, přichází Alberto Paloschi.
72'
Spal na levé straně hřiště rozehrál standardní situaci a na vzdálenější pravou tyč přilétl nebezpečný centr, míč ale nakonec zamířil mimo, aniž by ho někdo tečoval.
70'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Riccardo Orsolini, přichází Andreas Skov Olsen.
68'
Riccardo Orsolini mohl před pár okamžiky vstřelit gól, jenže jeho střela neprošla a nyní viděl žlutou kartu.
67'
Domácí fotbalisté rozehráli volný přímý kop a nádhernou technickou střelou mířili do předního levého horního rohu brány, Łukasz Skorupski ale vytáhl skvělý zákrok a míč vyrazil mimo bránu!
65'
Riccardo Orsolini se mohl prosadit prudkou přízemní střelou z pravé strany šestnáctky, jenže poté domácí obrannou řadu propálit nedokázal a jeho střela byla zablokována.
64'
Spal mohl rychle odpovědět, když se na levé straně šestnáctky dostal k prudké přízemní střele z ostrého úhlu a hosté míč odvraceli na brankové čáře! Přezkoumání videa bylo rychlé.
63'
Bologna právě vstřelila branku!
Roberto Soriano mohl v blízkosti pravé tyče vystřelit, jenže na vzdálenější levou tyč poslal nádherný přízemní centr, po kterém ve skluzu skóroval do prázdné brány ANDREA POLI! Hosté rázem vedou 3:1. Asistence: Roberto Soriano.
60'
Střídající MUSA BARROW před chvilkou přišel na hrací plochu, aby se o dvě minuty později dostal k odraženému míči po centru z levé strany a pak fantastickou technickou střelou z levé strany šestnáctky zamířil do vzdálenějšího pravého horního rohu brány! Bologna otáčí vývoj duelu!
58'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Federico Santander, přichází Musa Barrow.
57'
Spal je během posledních okamžiků zápasu aktivnějším týmem a velice často se pokouší střílet zpoza hranice šestnáctky, jenže drtivá většina střel je zablokována.
53'
Následoval rohový kop Bologni z pravé strany hřiště a na vzdálenější levé tyči přišla hlavička jednoho z hostů, která minula přední levý horní roh brány. Bologna teď málem vedla. Skóre ovšem zůstává stále nerozhodné.
52'
Roberto Soriano nyní běžel po obrovské chybě v rozehrávce domácích sám na bránu a na pravé straně šestnáctky chtěl udělat kličku domácímu brankářovi, jenže Etrit Beriša se mu fantasticky vrhl pod nohy a míč mu rukama skvěle vyrazil!
51'
Spal vstoupil do druhého poločasu velice aktivně a na levé straně hřiště se dostal k prudké přízemní střele, která byla hostující obranou Bologni zablokována.
48'
Domácí Andrea Petagna se snažil v blízkosti levé tyče hostující brány zpracovat míč po autovém vhazování spoluhráče, jenže neposedný nástroj zkrotit nedokázal a skončil poté na zadku. O penaltě nemůže být řeč.
47'
Espeto využil krásné narážečky a v blízkosti šestnáctky napřáhl k pohotovému voleji, jeho následná rána ale zamířila nad břevno a skóre zůstává vyrovnané 1:1.
46'
Střídání v týmu Spal: ze hřiště odchází Thiago Cionek, přichází Kevin Bonifazi.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:04.
Andrea Petagna poslal v polovině prvního poločasu střetnutí Spal do vedení, když proměnil pokutový kop nařízený po přezkoumání videa, jenže o pouhou jednu minutu později si vstřelil vlastní gól Francesco Vicari. Domácí brankář Etrit Beriša vzápětí sestřelil jednoho z protihráčů po špatné malé domů, druhá penalta pak v zápase ale naštěstí pro Spal nařízena nebyla. Skóre po prvním poločase dnešního derby. Spal 1 Bologna FC 1.
45+3'
45+2'
Jeden z domácích fotbalistů si to na levé straně hřiště namířil neohroženě do šestnáctky a poté se ocitl mezi dvěma protihráči. Faul se ovšem nepískal. Hraje se dál.
45'
Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny 3 minuty.
44'
Spal rozehrál standardní situaci a na vzdálenější pravou tyč nepříjemně propadl míč, Arkadiusz Reca toho ale nedokázal využít a ve slibné příležitosti teď míč netrefil.
43'
Střetnutí je hodně vyhrocené a hostující trenér Bologni byl vykázán na tribunu! Červená karta pro Sinišu Mihajloviće, který odchází na tribunu.
40'
Arkadiusz Reca se ocitl na levé straně šestnáctky v obrovské šanci, jenže jeho následná přízemní střela byla zablokována! Kopal se rohový kop.
37'
Łukasz Skorupski dobře vyhodnotil situaci, když se po centru z rohového kopu domácího týmu vydal ze své brány a levou rukou míč po vyběhnutí z brány vyboxoval do bezpečí.
35'
Andrea Petagna fauloval v blízkosti středového kruhu a po ostrém nárazu do těla protihráče viděl žlutou kartu.
34'
Hosté měli výhodu rohového kopu a z pravé strany na přední tyč přilétl vysoký centr, který domácí fotbalisté Spalu odvrátili a další pokus zleva ze vzduchu stáhl Etrit Beriša.
32'
Bologna odpověděla útokem taženým po pravém křídle a v blízkosti pravé tyče se dostala k přízemní střele, domácí obrana míč ale dokázala zablokovat a odvrátit.
31'
Andrea Petagna se dostal na ose hřiště k další přízemní střele zpoza šestnáctky, tentokrát mu ale střela nesedla a míč minul vzdálenější pravou tyč hostující brány.
30'
Ze zápasu uběhlo necelých třicet minut a poslední okamžiky jsou hodně dramatické. Bologna rychle odpověděla na inkasovaný gól a vzápětí málem kopala penaltu.
28'
Domácí brankář Etrit Beriša viděl žlutou kartu, jenže po přezkoumání videa druhá penalta v utkání odpískána nebyla a karetní trest by měl být tedy odvolán. Následoval rohový kop hostí.
27'
Thiago Cionek zahrál katastrofální malou domů a Federico Santander běžel sám na bránu, Etrit Beriša poté vyběhl z brány a ostře ho sestřelil!
24'
Roberto Soriano si nyní naběhl na pravé straně pokutového území na kolmou přihrávku a poté přízemní střelou z otočky zamířil ke vzdálenější levé tyči! Bologna teď bleskově odpověděla na inkasovaný gól a obrovský podíl na tom má teč jednoho z domácích hráčů. FRANCESCO VICARI si vstřelil vlastní gól a skóre je vyrovnané 1:1!
23'
Spal právě vstřelil branku!
ANDREA PETAGNA se během pokutového kopu zastavil a přízemní střelou zamířil přesně k levé tyči! Domácí Spal udeřil jako první a vede 1:0.
22'
Nehuén Paz si pomohl v pokutovém území rukou a za faul poté viděl žlutou kartu. Hodně důležité okamžiky.
22'
Rozhodčí přezkoumali video a Spal bude kopat v polovině prvního poločasu duelu pokutový kop!
20'
Spal vyrazil do rychlého protiútoku a před bránu přišla z levé strany šestnáctky nebezpečná zpětná přihrávka, nikoho ovšem nenašla a Bologna se opět ubránila.
18'
Fotbalisté Spalu mohli odpovědět střelou z pravé strany šestnáctky, respektive její hranice, jenže prudká přízemní střela byla hostující obranou zablokována.
17'
Roberto Soriano na pravé straně šestnáctky vystřelil z úhlu a jeho přízemní střela mířila k přední tyči, kde byl poté připravený Etrit Beriša.
16'
Thiago Cionek se dostal na pravém křídle k centru, který měl sice ideální výšku, na vzdálenější levé tyči ho ale bez problému stáhl do rukavic Łukasz Skorupski.
15'
Ve středu hrací plochy dochází k jednomu osobnímu souboji za druhým a rozhodčí často přerušuje hru. Zápas je zásluhou velkého množství faulů hodně kouskován.
14'
Mattia Valoti vlétl do souboje ve středovém kruhu jako utržený ze řetězu a za ostrý skluz viděl žlutou kartu.
13'
Hosté rozehráli v rychlém sledu dva rohové kopy, centr z pravé ani levé strany se ovšem neujal. Bologna se poté dostala k centru ze hry a Etrit Beriša ho bez problému stáhl.
11'
Bologna se nyní dokázala ubránit a její následný rychlý protiútok zastavil za cenu žluté karty Thiago Cionek.
10'
Domácí fotbalisté na levém křídle vyrazili do dalšího útoku a po kolmé přihrávce za obranu přišla zpětná přihrávka do šestnáctky, Bologna ji ovšem dokázala odvrátit.
9'
Spal velice dobře brání a během posledních okamžiků zápasu navíc dvakrát vyrazil do nebezpečného protiútoku, ze kterého pramenily dvě střely. Druhá byla velmi dobrá.
8'
Simone Missiroli využil špatně rozehrávky Bologni a zpoza šestnáctky napřáhl k nádherné táhlé střele, která byla tečována a minula pravý horní roh brány hostujícího týmu.
7'
Spal na pravém křídle vyrazil do rychlého protiútoku a po autovém vhazování se dostal k táhlé přízemní střele, která byla na hranici pokutového území zablokována.
6'
Kapitán hostujícího celku je v úvodu zápasu hodně aktivní a nyní si to chtěl z levého křídla namířit neohroženě do šestnáctky, mezi dvěma protihráči se však neprotáhl.
5'
Andrea Poli na levém křídle předvedl skluz, kterým míč čistě odvrátil na autové vhazování. Domácím se ovšem nelíbil a okamžitě si to s kapitánem Bologni vyříkali.
3'
Fotbalisté Bologni se v rychlém sledu pokusili o dvě kolmé průnikové přihrávky, jenže první byla příliš prudká, zatímco druhá vzápětí odvrácena na autové vhazování.
2'
Za pochmurného počasí bylo zahájeno utkání mezi Spalem a Bolognou. Utkání se v úvodu odehrává převážně ve středu hrací plochy a zatím čekáme na první šanci.
1'

Spal: Beriša – Cionek, Vicari (C), Igor – Espeto, Bryan Dabo, Missiroli, Valoti, Reca – Petagna, Di Francesco.
Náhradníci: Thiam, Letica – Tunjov, Bonifazi, Cannistrà, Tomović, Felipe, Murgia, M. Janković, Salamon, Floccari, Paloschi.

Bologna FC: Skorupski – Tomijasu, Paz, Danilo, M'Baye – A. Poli (C), J. Schouten, R. Soriano – Orsolini, Santander, Palacio.
Náhradníci: Sarr, A. Da Costa – Skov Olsen, Boloca, Corbo, Domínguez, Barrow, Svanberg.

Rozhodčí: Michael Fabbri. Asistenti: Alessandro Costanzo, Filippo Valeriani. Čtvrtý rozhodčí: Luca Pairetto.
Bologna FC

Renato Dall’Ara se stal novým prezidentem Bologni a klub pod jeho vedením venku zaznamenal tři vítězství, dvě remízy a pět porážek, když v průměru vstřelil 1,40 a inkasoval 1,70 gólu na zápas. Hosté jsou dvanáctí.
Spal

Svěřenci trenéra Leonarda Sempliciho se postarali o velký rozruch, když naposledy dokázali vyhrát na hřišti Atalanty 2:1. Spal díky vítězství opustil dno tabulky a posunul se před Janov a Bresciu na osmnácté místo.
Spal hostí v sobotu odpoledne nebezpečnou Bolognu, proti které se pokusí navázat na poslední vítězství proti Atalantě a ukončení série pěti střetnutí bez výhry na Stadio Paolo Mazza. Domácí jsou aktuálně osmnáctí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62