Serie A - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Verona : Juventus - 8. února 2020   20:45

Verona
76' Borini  • 86' Pazzini
2:1
(0:0)
Juventus
65' Ronaldo  (Bentancur)
Verona
Silvestri – Rrahmani, Günter, Kumbulla – Faraoni, Veloso (C) (58. Verre), S. Amrabat, Lazović (79. Dimarco) – Pessina, Zaccagni (69. Pazzini) – Borini.
Massa – Tegoni, Colarossi
Stadio Marc'Antonio Bentegodi
Juventus
Szczęsny – J. Cuadrado, de Ligt, Bonucci (C), Sandro – Bentancur (82. De Sciglio), Pjanić, Rabiot – Costa (72. Ramsey), Higuaín (59. Dybala), Ronaldo.

Panečku, tohle byla reklama na fotbal! Na první branku jsme museli čekat zhruba hodinu hry, do vedení se dostal Juventus, který využil ofenzivních schopností Cristiana Ronalda. Stará dáma najednou svého soupeře k ničemu nepouštěla, avšak ojedinělá chyba přinesla vyrovnávací branku. Aby toho nebylo málo, tak v pokutovém území zahrál rukou Bonucci, následnou penaltu poté proměnil Pazzini, který svému celku vystřelil tři body.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 8:5. Střely mimo: 4:5. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 11:18.
90+6'
90+5'
Juventus se nemůže dostat k souvislejšímu náporu, veškeré útočné akce končí ještě před pokutovým území. Dybala svému celku zajistil standardní situaci.
90+4'
Szczesny si v poklidu počkal na padající míč, po kterém rozehrál výhozem na Bonucciho. Hostující zadák chtěl propasírovat nahrávku na Ronalda, což se nepovedlo.
90+2'
Hellas si dokonce troufl na kombinaci na vlastní polovině, po kterém si nedovoleným zákrokem pomohl de Ligt. Dimarco to udělal opravdu ukázkovým způsobem.
90+1'
Dybala se dostal ke svému dalšímu střeleckému pokusu, jenomže ten vyletěl vysoko nad branku. Silvestri nebude nikam spěchat, určitě nasbírá cenné vteřinky.
90'
Druhý poločas bude nastaven o šest minut.
89'
Cuadrado si rovněž chtěl vybojovat pokutový kop, avšak sudí tentokráte neodpískal faul. Akce pokračovala na levé straně, kde Ronaldo vybojoval rohový kop.
88'
Juventus se tak v závěru tohoto zápasu dostává pod pořádný tlak, prohrává totiž o jednu branku. Stará dáma se ihned po rozehrávce usadila kolem šestnáctky.
86'
Hellas Verona právě vstřelila branku!
Hellas jde poprvé v tomto duelu do vedení, nyní pro změnu musí dotahovat manko Juventus! K rozehrávce pokutového kopu se totiž postavil velezkušený GIAMPALO PAZZINI, který zvolil zakončení k pravé tyči, na které brankář nedosáhl.
85'
Žlutou kartu dostává Leonardo Bonucci (Juventus FC).
85'
Tak pozor! VAR prokázal Bonucciho hraní rukou, pokutový kop pro Hellas!
85'
Na pořadu dne tak byl další rohový kop hráče v modrých dresech. Stará dáma si na přední tyči nepohlídala naskakujícího Güntera, jehož hlavičce moc nechybělo.
84'
Avšak ta se neujala. O slovo se tak přihlásila Verona, která se pro změnu dostala až do velkého vápna, kde Dimarcovu ránu dokázal na poslední chvíli zablokovat de Ligt.
83'
Faraoni sportovním gestem odevzdal míč svému soupeři, hrací předmět doletěl až k Szczęsnymu. Juventus FC to zřejmě zkusí další přízemní kombinací.
82'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Rodrigo Bentancur, přichází Mattia De Sciglio.
79'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Darko Lazović, přichází Federico Dimarco.
79'
Sandro pro změnu našel pod sebou právě Dybalu, který se do míče opřel levou dolní končetinou. Silvestri se pouze prolétl vzduchem, balón putoval nad branku.
78'
Stará dáma se opět pohodlně dostala ke středovému kruhu, jenomže Dybalova zbytečná narážečka byla nejen, že nepřesná, ale dokonce také hodně slabá.
77'
Pazzini se kousek od pokutového území poroučel k zemi, pro sudího se nejednalo o signál k odpískání faulu. Hellas se hodně diví, nicméně se pokračuje ve hře.
76'
Domácím se povedlo srovnat krok, ještě to bude hodně zajímavé! Juventus soupeře dlouhou dobu nepouštěl k ničemu nebezpečnému, posléze jednu z nahrávek vystihl FABIO BORINI, který se dostal až před brankáře, kterého překonal střelou k zadní tyči.
76'
Ronaldo se opět hnal do otevřené obrany, jenomže nechal míč za sebou. Nakonec ho přenechal vedle stojícímu Dybalovi, který nepřešel hned přes prvního hráče.
75'
Žlutou kartu dostává Paulo Dybala (Juventus FC).
75'
Poprvé se k míči dostal střídající Ramsey, který se rozhodl uklidnit hru na vlastní polovině. Juventus totiž nemusí nikam spěchat, i nadále vede o jednu branku.
74'
Po delší době jsme sledovali střelecký pokus ze strany domácích. Postaral se o něj zkušený Pazzini, který si nejprve naskočil na centr a poté hlavičkoval doprostřed branky.
73'
U postranní lajny se Sandrovi ještě povedlo udržet míč na hrací ploše, načež ho poslal do bezpečnějšího prostoru. Verona začíná pořádně otevírat zadní vrátka.
72'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Douglas Costa, přichází Aaron Ramsey.
71'
Ronaldo měl uvnitř pokutového území celkem dost prostoru na zakončení, avšak tentokráte nedokázal obstřelit protihráče, který mu prudkou střelu zablokoval.
70'
Domácí brankář Silvestri se dostal k dalšímu odkopu od své branky, po kterém usiloval o hrací předmět domácí Zaccagni, který měl k němu celkem dost daleko.
69'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Mattia Zaccagni, přichází Giampaolo Pazzini.
68'
Ronaldo je najednou hodně aktivní, tentokráte s míčem doběhl k hranici pokutového území, odkud se mu levou nohou nepovedlo najít nikoho ze svých spoluhráčů.
67'
Stará dáma se tak dostala do mnohem větší pohody, v tuto chvíli totiž vede o jednu branku. Verona tak bude muset pořádně zabrat, stále má dostatek času.
65'
Juventus právě vstřelil branku!
Po zhruba hodině hry tu máme úvodní branku tohoto zápasu! Kolmice směřovala na CRISTIANA RONALDA, který svedl rychlostní souboj s posledním bránícím hráčem. Domácí obránce se dostal před něj, avšak Portugalec vykouzlil náramně přesné zakončení ke vzdálenější konstrukci.
61'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, zatím na první branku stále čekáme. Stará dáma je nyní častěji u míče, avšak již delší dobu čekáme na šanci.
60'
Na hrací ploše tak máme hned dva nové hráče. Higuaín dnes neodehrál zrovna nejlepší utkání, jeho náhradníkem je Dybala, který si mnohem více rozumí s Ronaldem.
59'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Gonzalo Higuaín, přichází Paulo Dybala.
59'
Po zhruba minutovém přerušení se opět pokračuje ve hře, Verona bude chvíli hrát v početní nevýhodě. Zaccagni totiž číhá za postranní lajnou na příchod zpět na hřiště.
58'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Miguel Veloso, přichází Valerio Verre.
57'
Na hrací plochu byl přivolán lékařský personál, který si vzal Zaccagniho do své péče. Opakovaný záběr ale prokázal, že se jednalo o další hraniční okamžik.
56'
V pokutovém území Juventusu došlo k závaru, přičemž se také domácí dožadovali pokutového kopu. Ani tentokráte z toho penalta nebude, na zemi skončil Zaccagni.
55'
Silvestri v tomto případě odkopl míč k postranní lajně, kde se Lazovićovi ještě povedlo otřít hrací předmět o nohu Cuadrada. Hellas tak bude moci opět vhazovat.
54'
Ven z branky se vydal domácí Silvestri, kterému se povedlo odkopnout míč před dotírajícím Higuaínem. Pomezní sudí zároveň signalizoval další ofsajdové postavení.
53'
Verona tak mohla celkem v poklidu přejít až na druhou stranu, kde ale moc dlouho nevydržela. Nahrávka od Velosa nebyla přesná, našla totiž pouze nohu de Ligta.
52'
Stará dáma se dožadovala penalty, avšak sudí nechal pokračovat ve hře. Až posléze ještě celou situaci projednal s videorozhodčím, který žádnou ruku neviděl.
51'
Juventus se opět nastěhoval k pokutovému území soupeře. Tam se Ronaldovi zpětnou nahrávkou povedlo najít Higuaína, který trefil pouze protihráče.
50'
Do útočení se před malým momentem zapojil také obránce Bonucci, který přesto raději nahrával na vedle stojícího de Ligta, jenž si počkal na podporu spoluhráčů.
49'
Poté se povedlo ukořistit pomalou nahrávku Amrabatovi, který rozjel rychlou protiakci. Kolmici na Boriniho poslal mimo dosah spoluhráče, Szczęsny tak rozehrál.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu jsme sledovali kombinaci na polovině domácích, kde to Bentancur zkoušel nahrávkou na Cuadrada, který se pokusil o centr.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hostující hráči, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám přinesl hodně zajímavou podívanou. Směrem dopředu byla aktivnější Verona, která se sice dočkala branky, avšak ta kvůli hraničnímu ofsajdu neplatila. Juventus se směrem dopředu dlouhou dobu hledal, nakonec jeho dvě vyložené šance skončily na brankových konstrukcích.
45+1'
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
44'
Domácí se dožadovali odpískání hraní rukou, avšak ani z toho mráčku nezapršelo. Sudí tento zápas zatím moc nezvládají, Juventus tak pokračuje v kombinaci.
42'
Juventus začíná získat pevnou půdu pod nohama, avšak z jeho strany to stále není optimální. Pjanićova kolmice za obranu totiž skončil až u brankáře Silvestriho.
39'
Žlutou kartu dostává Darko Lazović (Hellas Verona FC).
38'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
37'
Co scházelo! Ronaldo si za šestnáctkou našel prostor ke střele, avšak ze své nohy vypustil slaboučký pokus, který překvapivě skončil až na tyči.
36'
Je za námi zhruba třetina zápasu, zatím na první branku stále čekáme. Verona je překvapivě aktivnějším týmem, dokonce už jednou skórovala, avšak z ofsajdu.
35'
Po hodně, hodně dlouhé době se k míči dostal také Ronaldo, který je dnes nevýrazný. Jeho nahrávka směřoval na Bentancura, který roztáhl hru na levou stranu.
34'
Sandro ani tentokráte nepustil protihráče k míči, načež si sám došel pro faul. Domácímu celku se to nelíbí, nutno dodat, že se jednalo o hraniční zákrok Boriniho.
33'
Hellas se i nadále drží s hracím předmětem na polovině soupeře, což trochu nevypovídá o předzápasovém favoritovi. Juventus se směrem dopředu stále hledá.
32'
Obrannou povinnost si splnil také hostující Cuadrado, který za sebe nepustil nahrávku pro Lazoviće. Míč se snesl do zámezí, domácí hráči budou moci vhazovat.
31'
Faraoni čelil hned dvojici protihráčů, centr tak nepřipadal v úvahu. Jeho celek tak musel přenášet hru do volného prostoru, což si vyžádalo potlesk stadionu.
30'
Amrabat si opět pořádně zavařil, avšak v tísni se mu povedlo rozehrát velice přesně. To samé se nedá říct o kolegovi Pessinovi, jenž se spíše zbytečně zbavil míče.
29'
Až nyní se nám pasáž trochu uklidnila. Verona kombinovala v blízkosti středového kruhu, přičemž se o napadání pokoušel také Ronaldo, avšak bez většího úspěchu.
28'
I tentokráte se k míči postavil záložník Veloso, který pro změnu u penaltového puntíku našel pouze hlavu Bonucciho. Domácí si však vzali volný balón zpět.
27'
Verona bleskurychle přešla zpět k opačnému pokutovému území, kde to skákavou nabídkou zkoušel zadák Rrahmani, který uvnitř malého vápna našel soupeře.
26'
Na opačné straně pro změnu zahrával standardní situaci Costa, který svůj centr stáčel směrem do branky. Domácí brankář Silvestri však vyboxoval balón.
21'
To jsou věci! Hellas se totiž radoval z úvodní branky, avšak ta nakonec neplatí. Zakončující Günter se totiž v době centru nacházel v ofsajdu.
20'
Žlutou kartu dostává Aléx Sandro (Juventus FC).
20'
Tady moc nescházelo! Hostující Costa si totiž navedl míč až k pokutovému území, odkud levačkou trefil pouze horní brankovou konstrukci.
19'
Zhruba ze čtyřiceti metrů od branky to zkoušel domácí Borini, jehož pokus nebyl vůbec povedený. Szczęsny se za pokusem pouze ohlédl, následovat bude odkop.
18'
Vracející se Lazović dokázal zastavit nahrávku rozehrávajícího Bonucciho, Verona se navíc pustila do rychlého protiútoku, který ale přinesl další nepovedený centr.
17'
Na druhé straně se pro změnu dostal k míči brankář Szczęsny, který si dával s rozehrávkou celkem načas. Nakonec to i v tomto případě zkoušel pasem na Ronalda.
16'
Silvestri pro změnu zkoušel odkopnout na druhou stranu, jenomže u středového kruhu si patřičně důrazně počínal Bonucci, který poté zkoušel překvapit brankáře.
15'
Amrabat si pořádně komplikoval život u vlastního pokutového území, odkud se snažil přenést hru na pravou stranu, kde zahnal svého kolegu Kumbullu až k lajně.
14'
Hodně důrazně šel do souboje domácí zadák Rrahmani, který ve vzdušném souboji fauloval Ronalda. Domácím se to nelíbilo, avšak výrok sudího zůstává v platnosti.
13'
Juventus se po delší době dostal k souvislejší pasáži s míčem, přičemž raději zkoušel uklidnit hru. Cuadrado zpětnou nahrávkou oslovil brankáře Szczęsnyho.
12'
Verona zahrávala rohový kop, po kterém se k velice nebezpečnému zakončení dostal záložník Pessina, který levou nohou zhruba o metr minul vzdálenější konstrukci.
11'
S míčem si pohrál také domácí brankář Silvestri, který se nakonec rozhodl pro dalekonosný odkop na druhou stranu hrací plochy, kde ve vzduchu uspěl Faraoni.
10'
Amrabat si u levé autové lajny vybral Lazoviće, který šikovnou nahrávkou ještě hledal Pessinu, jenž před Cuadradem trefil pouze protihráče do pravé kopačky.
9'
Juventus si poradil také s tímto centrem v podání soupeře, Szczęsny tak stále nemusel zasahovat. Domácí hráči pro změnu rozjeli kombinaci na vlastní polovině.
8'
Nedovoleným zákrokem si pomohl de Ligt, který před zrakem sudího fauloval Velosa. Verona si vybojovala standardní situaci, a sice ze vzdálenosti třiatřiaceti metrů.
7'
Posléze to pro změnu zkoušel Lazović, který se na hranici malého vápna pokoušel najít Boriniho, avšak toho dokonalým způsobem dokázal eliminovat Bonucci.
6'
Na pravém křídle měl hodně prostoru domácí Faraoni, kterému se nepovedlo odcentrovat vůbec přesně, míč totiž proletěl kompletně celým pokutovým územím.
5'
Hodně riskantní rozehrávkou to zkoušel de Ligt, kterému se přesto u středového kruhu povedlo najít Higuaína, který v tísni vracel na vlastní obrannou polovinu.
4'
Juventus si vybojoval svůj první rohový kop, který od pravého praporku rozehrával Pjanić. Jeho centr směřoval k přední tyči, kde se nejvýše dostal zadák Günter.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu se Zaccagnimu povedlo udržet míč před Bonuccim, načež přesně přenášel hru na pravou stranu, kde se Faraoni nedostal k centru.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost domácí hráči, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Hellas Verona FC: Silvestri – Rrahmani, Günter, Kumbulla – Faraoni, Veloso (C), S. Amrabat, Lazović – Pessina, Zaccagni – Borini.
Náhradníci: A. Berardi, B. Radunović – Adjapong, Bocchetti, Dawidowicz, Di Carmine, Dimarco, Eysseric, Empereur, Stępiński, Pazzini, Verre.

Juventus FC: Szczęsny – J. Cuadrado, de Ligt, Bonucci (C), Sandro – Bentancur, Pjanić, Rabiot – Costa, Higuaín, Ronaldo.
Náhradníci: Buffon, Pinsoglio – Coccolo, Dybala, De Sciglio, Matuidi, Olivieri, Rugani, Ramsey.

Rozhodčí: Massa – Tegoni, Colarossi.
Juventus FC

Na opačné straně bude stát ten nejtěžší možný kalibr, kterým je Juventus. Ten se opět vyškrábal na první pozici celé soutěže, přičemž má na druhý Inter tříbodový náskok. Hostující tým tohoto zápasu v posledních týdnech výsledkově zabral, jedinou kaňkou může být překvapivá porážka na hřišti Neapole. Juventus však dal na tuto ztrátu bodů hodně rychle zapomenout, v minulém kole totiž na domácím stadionu přivítal trápící se Fiorentinu, která odjela s porážkou 0:3. Juventus tak bude do tohoto zápasu vstupovat v roli favorita, v rámci jedenácti venkovních zápasů už čtyřikrát přišel o body.
Hellas Verona FC

Fotbalisté Hellasu mají na svém kontě jednatřicet bodů, což momentálně stačí na desátou pozici, což značí přesný prostředek tabulky. Pro Veronu se tak jedná o celkem povedenou sezonu, navíc na pohárové pozice ztrácí pouhé dva body. Hellas z posledních pěti duelů dokázal pokaždé bodovat, nicméně hned tři duely skončily nerozhodným výsledkem. Bylo tomu tak v posledních dvou zápasech, neboť Verona nejprve uhrála nerozhodný výsledek proti milánskému AC, posléze celkem překvapivě také na půdě římskému Lazia, kde dokonce nepadla ani jedna branka.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Italská Serie A má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Hellas Verona FC a Juventus FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62