Serie A - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  AS Řím : Spezia - 23. ledna 2021   15:00

AS Řím
17' B. Mayoral (Lorenzo Pellegrini) • 52' B. Mayoral (Veretout) • 55' Karsdorp (Spinazzola) • 90+2' Lorenzo Pellegrini (Peres)
4:3
(1:1)
Spezia
24' Piccoli   • 59' Farias  (Galabinov) • 90' D. Verde  (Farias)
AS Řím
Pau López – Kumbulla, Smalling, Ibañez – Karsdorp (80. Peres), Villar (67. Cristante), Veretout, Spinazzola – Lorenzo Pellegrini, C. Pérez (89. Diawara), B. Mayoral.
Spezia
Provedel – Dell'Orco (58. Bastoni), Terzi, Chabot (80. Erlić), Marchizza – Estevez, Agoumé, Maggiore (58. Acampora) – E. Gyasi (80. D. Verde), Piccoli (33. Galabinov), Farias.

Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u fotbalu zase někdy příště.
Ač je to paradoxní, tak nikterak hezký fotbal dnes nabídl celkem 7 branek a extrémně zajímavý konec zápasu. Domácí totiž vedli ještě v 58. minutě o dvě branky a zdálo se být rozhodnuto, pak ale srovnal Diego Farias a v poslední minutě se, po chybě Smallinga, dostal k vyrovnání Daniele Verde. Vyrovnáno však bylo pouze dvě minuty, protože pak se do míče opřel Lorenzo Pellegrini a střelou pod víko vyhrál svému týmu zápas. AS se příště utká 31.1. doma proti Hellasu Verona. Speziu čeká už 28.1. pohár na hřišti Neapole.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 5:3. Rohy: 3:1. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 12:13.
90+4'
90+2'
AS Řím právě vstřelil branku!
Úžasný konec zápasu. Centr Leonarda Spinazzoly se dostal na pravou stranu pro Bruna Perese, který ještě nechtěl vystřelit, a tak předložil míč pro LORENZA PELLEGRINIHO, který poslal míč z voleje pod víko.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.
90'
Spezia právě vstřelila branku!
Tak tohle je hodně kruté pro domácí tým, který si o to ale koledoval. Dlouhý nákop dopředu prodloužil Diego Farias, jenže trefil jen Smallinga, jež nepochopitelně nedokázal míč odkopnout a daroval ho DANIELE VERDEMU. A ten se sám proti brankáři nemýlil.
90'
Aktivní Borja Mayoral se snažil projít mezi dvěma borci, což mu zamezil až ofsajd.
89'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Carles Pérez, přichází Amadou Diawara.
88'
AS Řím nyní drží míč na polovině soupeře, což mu náramně vyhovuje.
87'
Žlutou kartu dostává Bruno Peres (AS Řím).
86'
Vysoký míč dostal na levou stranu Gennaro Acampora a mířil do vápna. Zastavil ho až pomezní rozhodčí odmávaným ofsajdem.
85'
Domácí to rozehráli na krátko a Pellegrini si navedl míč do pokutového území a z hodně velkého úhlu pálil pouze do rukavic brankáře.
85'
Rohový kop pro domácí tým.
84'
Bruno Peres si dobře pokryl míč na středu hřiště a donutil soupeře k faulu.
83'
Důrazný míč si na levé straně hřiště zpracoval Farias, ale pak se mu dostal pod nohy a ztratil ho.
82'
Střídající Bruno Peres dostal míč na pravou stranu hřiště a hned centroval do vápna, kde trefil jen soupeře.
81'
Lorenzo Pellegrini se uvolnil od dvou soupeřů na středu hřiště a takřka okamžitě byl poslán k zemi.
80'
Střídání v týmu ASD Spezia Calcio 2008: ze hřiště odchází Julian Chabot, přichází Martin Erlić.
Střídání v týmu ASD Spezia Calcio 2008: ze hřiště odchází Emmanuel Gyasi, přichází Daniele Verde.
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Rick Karsdorp, přichází Bruno Peres.
79'
Dlouhý pas dopředu posílal Claudio Terzi. Pro míč si došel jistým zákrokem Pau López.
78'
Hosté se snaží najít mezírku v obraně soupeře, to se zatím nepovedlo a hrají okolo poloviny hřiště.
76'
Po další rychlém brejku se k míči dostal Carles Pérez, ten ještě nahrával zadovkou do vápna, kde ale znovu nikdo nebyl.
75'
Na pravé straně se uvolnil Carles Pérez a nahrával do vápna, kde ale nikdo z jeho spoluhráčů nebyl.
74'
Domácí se v posledních minutách brání, dopředu se jim moc nechce, raději čekají, co vymyslí soupeř.
73'
Ten zahrával Lucien Agoumé, jenomže jeho centr do vápna nikoho z jeho spoluhráčů nenašel.
72'
Carles Pérez podrazil unikajícího Chabota a hosté si tak kopnou přímý kop.
71'
Do vápna centroval z pravé strany hostující Simone Bastoni. Nikoho v modrém dresu ale najít nedokázal.
70'
Domácí se chtěli dostat dopředu dlouhým nákopem na Mayorala. Ten však v souboji míč ztratil.
69'
Rick Karsdorp zbytečně fauloval zezadu Fariase a rozhodčí okamžitě odpískal útočný faul.
68'
Po pravé straně se protáhl Carles Pérez a míč naservíroval před branku pro Mayorala, který místo hattricku poslal míč hodně vedle branky.
67'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Gonzalo Villar, přichází Bryan Cristante.
67'
Spezia to rozehrála na krátko, ale Emmanuel Gyasi zbořil jednoho ze soupeřů ve zdi a píská se útočný faul.
66'
Gonzalo Villar fauloval pronikajícího soupeře a hosté si kopnou přímý kop ze třiceti metrů.
65'
Jordan Veretout šikovným pasem hledal kousek za vápnem Pellegriniho, ten v solidní pozici na míč o malý kousek nedosáhl.
64'
Zády k brance si míč zpracoval Rick Karsdorp, poté mu ale utekl za postranní čáru a hosté budou mít aut.
63'
Vysoký míč naopak na druhé straně našel Gyasiho, ten si ovšem nepohlídal ofsajd a o míč přišel.
62'
O dlouhý nákop se pokusilo domácí AS. Míč ale skončil pouze u Provedela.
61'
Z levé strany se do vápna snažil nahrát Gennaro Acampora, kterému ale míč sjel z nohy a poslal ho pouze za branku.
60'
Máme za sebou hodinu hry. Hosté nyní znovu kombinují na polovině hřiště, to je hodně častý obraz.
59'
Produktivní minuty pokračují a hosté se vrací do hry. DIEGO FARIAS dostal míč kousek za vápnem, naznačením střely obelstil dva soupeře a přesnou ranou na zadní tyčku snížil stav utkání.
58'
Střídání v týmu ASD Spezia Calcio 2008: ze hřiště odchází Cristian Dell'Orco, přichází Simone Bastoni.
Střídání v týmu ASD Spezia Calcio 2008: ze hřiště odchází Giulio Maggiore, přichází Gennaro Acampora.
57'
Riccardo Marchizza centroval z levé strany do vápna, kde ale trefil jen postaveného Smallinga.
55'
AS dává druhou branku během tří minut a vede již o dvě trefy. Po levé straně se dopředu prohnal Leonardo Spinazzola a následně předložil míč na pravou stranu vápna pro RICKA KARSDORPA, který sice trefil soupeře, ale od něho se míč odrazil do sítě.
54'
Hosté měli k dispozici centr z pravé strany hřiště. Centr Cristiana Dell'Orca skončil ale pouze v rukavicích brankáře Lópeze.
52'
Domácí se vrací do vedení hned v úvodu druhého poločasu. Útočník BORJA MAYORAL dostal míč kousek za vápnem, navedl si ho až do pokutového území, kde přesnou střelou na zadní tyčku přidal svůj dnešní druhý gól.
52'
Claudio Terzi se snažil přenést hru na levou stranu, míči dal ale větší razanci a poslal ho na tribunu.
51'
Na míči je nyní hostující Spezia a kombinuje okolo poloviny hrací plochy.
50'
Na stranu pokutového území dostal nahrávku Riccardo Marchizza a hned chtěl nahrávat do ohně. Míč mu ideálně nesedl a poslal ho pouze za lajnu.
49'
A stejný hráč centroval zleva opět. Tentokrát našel jen rukavice Provedela.
48'
Leonardo Spinazzola centroval z levé strany do pokutového území, kde míč sebral stoper Julian Chabot.
47'
Hosté hned zkusili vysunout Emmanuela Gyasiho, ten se ale nacházel v ofsajdovém postavení.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:03.
První poločas je u konce. Nabídl nám sice dvě branky, ale nijak záživný fotbal to rozhodně nebyl. Jako první se do vedení dostali domácí v sedmnácté minutě, kdy Lorenzo Pellegrini skvěle našel Mayorala a ten neměl problém dostat míč do branky. Za sedm minut ovšem vyrovnal Roberto Piccoli střelou do skoro prázdné branky. Střelec jediné branky hostí ale musel po půlhodině hry trávník opustit vinou zranění.

Statistiky 1. poločasu

Držení míče: 49%:51%
Střely na branku: 3:1
Rohy: 2:0
45+2'
45+2'
Technickou nahrávkou zkoušel poslat míč dopředu Cristian Dell'Orco, ale trefil jen dobře postaveného Villara.
45+1'
Na pravé straně se uvolnil Nizozemec Rick Karsdorp a centroval do vápna. Tam jeho pas našel jen rukavice brankáře soupeře.
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje 2 minuty.
45'
Kousíček za vápno dostal nahrávku do nohy Lorenzo Pellegrini a okamžitě pálil. Jeho pohotový pokus vytáhl z prostoru branky Provedel.
44'
Leonardo Spinazzola dostal hezký pas do levé lajny a levačkou centroval do vápna, kde se nejvýše dostal hostující obránce Riccardo Marchizza.
43'
Důrazně se pokusil nacentrovat do vápna Nahuel Estevez, jenže trefil jen soupeře přes sebou.
42'
Hosté hrají s míčem okolo poloviny hrací plochy, dopředu se moc neženou.
41'
Nový muž Andrej Galabinov se chtěl dostat dopředu po pravé lajně. Neměl dostatek rychlosti, a tak míč pouze odevzdal soupeři.
40'
Mezi dva soupeře se u lajny vrhl Sponazzola, jenže se v kličkách ztratil a nakonec poslal míč za postranní lajnu.
39'
Rick Karsdorp se po pravé lajně snažil vysunout Péreze, který se na míč moc nesoustředit a ani se k němu nedostal.
38'
Dlouhý míč z kopačky Terziho měl najít Gyasiho, ten ho na hrací ploše nemohl stihnout.
37'
Pokračuje se v nijak oslnivém tempu. Na míči domácí borci, kteří v klidu kombinují.
36'
Spinazzolova nahrávka po lajně na Pellegriniho přesná nebyla a míč skončil za postranní lajnou.
35'
Domácí Borja Mayoral si navedl šikovně míč z levé strany na střed a v ideální pozici vypálil. Míč poslal o kousek nad vytoužený cíl.
34'
Rychlou nahrávku po lajně nejprve dostihl Borja Mayoral, poté mu ale míč ještě utekl za postranní lajnu a definitivně ho ztratil.
33'
Střídání v týmu ASD Spezia Calcio 2008: ze hřiště odchází Roberto Piccoli, přichází Andrej Galabinov.
32'
O nahrávku středem se pokusil Chris Smalling. Jeho nepovedený pas skončil pouze na kopačkách soupeře.
31'
Roger Ibañez si dobře pokryl míč u postranní lajny a donutil soupeře k faulu na jeho osobu.
30'
Piccoli to sice ještě zkusil na hrací ploše, ale po půlhodině hry bude muset střídat.
29'
Vysoký centr na Péreze byl nepřesný a míč skončil jen u brankáře Provedela.
28'
Hostující útočník si ukazuje na zadní stehenní sval a odchází za postranní čáru.
27'
Střelec jediné branky Roberto Piccoli se nyní nachází na trávníku a s jeho pokračováním to nevypadá vůbec dobře.
26'
Vysoký míč na hrot útoku dostal Piccoli, jenže si ho špatně zpracoval a nahrál ho tím soupeři.
24'
Smůla pro domácí tým a je vyrovnáno. Po šťastném odrazu se ke střele z malého vápna dostal hostující Diego Farias. Jeho pokus ještě dokázal vyrazit Pau López, vyrazil ho ale pouze před ROBERTA PICCOLIHO, který ho okamžitě poslal do sítě.
23'
Nahuel Estevez se snažil protáhnout po pravé lajně dopředu, ale přes dobře hrajícího Smallinga se mu to nepovedlo.
22'
Lorenzo Pellegrini (AS Řím) se uvolnil na levé straně hřiště centroval do vápna. Tam si míč našel Rick Karsdorp. Z druhého doteku ale pálil jen do rukavic brankáře.
21'
Žlutou kartu dostává Julian Chabot (ASD Spezia Calcio 2008).
20'
Dlouhý míč mířil na levou stranu pro Fariase, který si ho nepřesně zpracoval a utekl mu za postranní čáru.
19'
Hosté jsou znovu na míči, ale mají problém se dostat přes polovinu hřiště.
17'
Rychlý brejk domácího výběru a AS jde do vedení. Aktivně hrající Leonardo Spinazzola uvolnil na levé straně Lorenza Pellegriniho, který potáhl míč po lajně a následně ho naservíroval do vápna, kde byl připravený BORJA MAYORAL, překonal brankáře a mohl se jít radovat.
16'
Za vysokým nákopem se dopředu hnal Roberto Piccoli. Toho ale výborně odbránil domácí Leonardo Spinazzola.
15'
Hosté pokračují v kombinaci na vlastní polovině. Římský tým zatím ani nemá větší snahu o zisk míče.
14'
Zatím se nehraje v nijak velkém tempu. To dokazuje nyní poklidná kombinace hostujících hráčů s brankářem.
13'
Na levé straně se šikovně uvolnil na střed Farias a zkoušel kolmici pro spoluhráče. Nepřesná nahrávka skončila u Paua Lópeze.
11'
Zády k brance dostal míč na středu hřiště Lorenzo Pellegrini. V tom momentu ho zezadu poslal tvrdě k zemi Emmanuel Gyasi.
10'
Dlouhým nákopem to dopředu zkoušel Julian Chabot. Do míče dal moc velkou razanci a nahrál ho pouze Lópezovi.
9'
Hosté kombinují na polovině hřiště, zatím nejsou rozhodně horším týmem.
8'
Lorenzo Pellegrini solidním pasem našel na hranici vápna Mayorala, který ideální moment pro střelu prováhal a hru raději otočil dozadu.
7'
Přílišný důraz vyvinul na polovině hřiště Carles Pérez a rozhodčí mu odpískal faul.
7'
Kolmou nahrávku dopředu zkoušel domácí Veretout, ale pasu dal moc velkou razanci a poslal ho pouze k soupeři.
6'
Míče se u praporku chopil Jordan Veretout a centroval do vápna. Tam našel jen obránce Terziho.
5'
Rohový kop pro domácí AS.
4'
Cristian Dell'Orco ve vzdušném souboji poslal k zemi Spinazzolu a rozhodčí okamžitě odpískal faul.
3'
Z pravé strany vápna zkoušel do ohně nahrávat Roberto Piccoli, jenže trefil jen dobře dostoupeného Smallinga.
2'
Hosté se rychle dostali dopředu. Celou akci však ukončila ofsajdová pozice Gyasiho.
1'
Leonardo Spinazzola se hned v úvodu dostal z levé strany do pokutového území, kde ale fauloval soupeře.
1'

AS Řím: Pau López – Kumbulla, Smalling, Ibañez – Karsdorp, Villar, Veretout, Spinazzola – Lorenzo Pellegrini, C. Pérez, B. Mayoral.
Náhradníci: Farelli, Fuzato – Feratovič, Santon, Cristante, Peres, Darboe, Diawara, Podgoreanu, Providence, Tall.

ASD Spezia Calcio 2008: Provedel – Dell'Orco, Terzi, Chabot, Marchizza – Estevez, Agoumé, Maggiore – E. Gyasi, Piccoli, Farias.
Náhradníci: Krapikas – Ismajli, Erlić, Bastoni, Ramos, Acampora, M. Ricci, Pobega, Deiola, Agudelo, D. Verde, Galabinov..
Poslední vzájemné utkání

Oba celky se proti sobě utkaly toto úterý na olympijském stadionu v Římě. Lépe do zápasu vstoupili hosté, za které se trefil Galabinov z penalty a na 2:0 dával Saponara. Za AS ještě do pauzy snížil Pellegrini ze značky pokutového kopu a v 73. minutě vyrovnal Mchitarjan. Za stavu 2:2 se tak šlo do prodloužení, na jehož začátku se nechali vyloučit domácí Mancini a Lopez. Ve druhém poločase nastaveného času se poté trefil Verde, minutu před koncem přidal svoji druhou branku v zápase Saponara a o výsledku střetnutí bylo rozhodnuto.

ASD Spezia Calcio 2008

Nováček italské nejvyšší soutěže je momentálně na třinácté příčce tabulky. V osmnácti zápasech získal 18 bodů se skóre 23:32. Na sestupové příčky má zatím náskok pěti bodíků. Nejlepším střelcem týmu je Francouz M´Bala Nzola, který vstřelil hned 9 branek a ještě k tomu na jednu dokázal nahrát. Spezia vyhrála tři z posledních čtyřech soutěžních zápasů. V lize si vyšlápla venku na Neapol a doma na Sampdoriu. A v poháru vyřadila z tomto týdnu AS Řím. K tomu ještě přidala cenný bod ze hřiště FC Turín.

Poslední tři zápasy

AS Řím VS. Spezia 2:4 po prodloužení
Turín FC VS. Spezia 0:0
Spezia VS. Sampdoria 2:1

AS Řím

Tým z věčného města je v tabulce na čtvrtém místě. V osmnácti zápasech získal 34 bodů se skóre 37:29 a těsně drží příčku zaručující postup do Ligy mistrů. Na první AC Milán je aktuální ztráta devítibodová. Nejlepším střelcem týmu je arménský záložník Henrich Mchitarjan, který dal 8 branek a připsal si k tomu stejný počet asistencí. Elitní kanonýr Edin Džeko je letos zatím na sedmi zásazích. Domácí však nezažívají nejlepším období. Minulý týden nestačili v římském derby na Lazio 0:3 a v týdnu vypadli z domácího poháru, když nestačili právě na svého dnešního soupeře 2:4 po prodloužení.

AS Řím VS. Spezia 2:.4 po prodloužení
Lazio VS. AS Řím 3:0
AS Řím VS. Inter 2:2
Zdravím všechny fanoušky italské nejvyšší soutěže. V rámci 19. kola Serie A se utkají týmy AS Řím a Spezie.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62