Serie A - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Atalanta : Crotone - 3. března 2021   20:45

Atalanta
12' Gosens (Iličić) • 48' Palomino  • 50' Muriel  • 58' Iličić (Muriel) • 84' Al. Mirančuk (D. Zapata)
5:1
(1:1)
Crotone
23' Nwankwo
Atalanta
Sportiello – Romero (69. Caldara), Djimsiti, Palomino – Maehle, Freuler (63. Pašalić), Pessina, Gosens (86. Ghislandi) – Malinovskyj (63. Al. Mirančuk), Iličić – Muriel (69. D. Zapata).
Sozza – Robilotta, Tardino
Gewiss Stadium, Bergamo
Crotone
Cordaz – Magallán (51. Cuomo), Golemić, Luperto – P. Pereira, Zanellato, Henrique, Reca (46. Rispoli) – Messias – Rivière (61. Petriccione), Nwankwo.

Atalanta se dnes výborně naladila na velký šlágr na San Siru, kde se v neděli večer střetne s lídrem soutěže Interem Milán.

V tabulce Atalanta zůstává čtvrtá o dva body před AS Řím, remízou v Sassuolu ale ztratila šestá Neapol.

Crotone je jasně poslední a k záchraně už mu nejspíš pomůže jen hotový fotbalový zázrak. Aktuálně ztrácí na sedmnácté Cagliari devět bodů, navíc forma Crotone je tristní.
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 11:2. Střely mimo: 8:1. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 7:12.
Rozhodčí Sozza k druhému poločasu netradičně nenastavil vůbec nic a s uplynutím devadesátáté minuty zápas ukončil. Crotone sehrálo velmi důstojný první poločas, v němž bylo Atalantě vyrovnaným soupeřem. Po přestávce už ale zcela odpadlo a nakonec pětkrát inkasovalo.
90'
89'
Josip Iličić si před pokutovým územím navedl míč na levačku, z osmnácti metrů pak přestřelil branku.
88'
Atalanta už se zase usadila u pokutového území Crotone, Zapatova odraženého centru se ale zmocnil brankář Cordaz.
87'
Pro devatenáctiletého Ghislandiho se jedná o debut v Serii A.
86'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Robin Gosens, přichází Davide Ghislandi.
84'
Bergamo právě vstřelilo branku!
Atalanta přidává pátou branku! Duván Zapata před pokutovým územím sklepl míč ALEXEJI MIRANČUKOVI, ten se trefil parádně o tyč!
82'
Po zaváhání hostující defenzivy se v pokutovém území dostal k míči Zapata a jeho rána skončila na tyči! Následně se k míči pokusil probít Mirančuk, tomu však byl máván ofsajd v momentě Zapatovy střely.
80'
Po dalším rohu se hosté museli rychle vracet, aby zamezili hrozícímu protiútoku Atalanty.
79'
Crotone mělo obrovskou šanci, když výbornou přihrávku do volného prostoru dostal Junior Messias, na brankáře Sportiella ale nevyzrál!
79'
Centr od rohového praporku vyboxoval Marco Sportiello, ten se balónu dotkl po pořádně dlouhé době.
78'
Hosté vybojovali svůj druhý roh po změně stran.
76'
Atalanta zahrával dva rohy v rychlém sledu, Cordaze ale ohrozit už nedokázala.
75'
Iličićovu povedenou střelu bravurním zákrokem vyráží Alex Cordaz!
74'
Josip Iličić si došel pro faul před pokutovým územím Crotone, to bude velmi nebezpečný volný kop.
73'
Crotone ve druhém poločase ještě ani nevystřelilo, hostům se ani nedaří dostat se na dostřel branky.
71'
Duván Zapata při svém prvním zapojení do hry u postranní čáry vybojoval autové vhazování a klidným krokem míří do pokutového území.
69'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Luis Muriel, přichází Duván Zapata.
69'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Cristian Gabriel Romero, přichází Mattia Caldara.
68'
Po Lupertově faulu bude Atalanta rozehrávat na útočné polovině.
66'
Murielovi se v pokutovém území nepovedlo proniknout do šance kolem Golemiće, ten nechal Kolumbijci nohu v cestě, rozhodčí Sozza ale penaltu neodpískal.
64'
Po souhře Iličiće s Pessinou se do nadějné pozice dostal čerstvý Alexej Mirančuk, hostující branku ale minul.
63'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Remo Freuler, přichází Mario Pašalić.
63'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Ruslan Malinovskyj, přichází Alexej Mirančuk.
61'
Střídání v týmu FC Crotone: ze hřiště odchází Emmanuel Rivière, přichází Jacopo Petriccione.
59'
Do dalšího zakončení se dostal Luis Muriel, jeho rána levačkou ale proletěla nad horním rohem hostující branky.
58'
Hostující brankář Cordaz loví míč ze své sítě počtvrté! JOSIP ILIČIĆ převzal přihrávku od Luise Muriela a ze střední vzdálenosti se trefil parádně k tyči.
56'
Atalanta hraje s míčem ve středu pole, domácí teď dopředu moc nespěchají.
54'
Po Gosensově ošetření už se zase může ve hře pokračovat.
53'
Gosens byl nepříjemně atakován na levém křídle, rozhodčí Sozza nechal pokračovat ve hře, ovšem domácí hráč bude muset být ošetřen.
52'
Crotone vybojovalo svůj první rohový kop, zahrozit před Sportiellem ale nedokázalo.
51'
Střídání v týmu FC Crotone: ze hřiště odchází Lisandro Magallán, přichází Giuseppe Cuomo.
50'
Atalanta krátce po přestávce prakticky rozhoduje tento zápas! Iličić přihrál do pokutového území zprvu nepřesně, ovšem srbský obránce Golemić se pokusil Murielovi udělat kličku, při čemž podklouzl a LUIS MURIEL dostal branku jako na zlatém podnose!
48'
Atalanta se podruhé ujímá vedení! Po rohovém kopu míč propadl před brankou k JOSÉMU LUISOVI PALOMINOVI, jenž zblízka levačkou překonal brankáře Cordaze střelou k tyči!
48'
Centr Malinovského je sražen na rohový kop.
46'
Střídání v týmu FC Crotone: ze hřiště odchází Arkadiusz Reca, přichází Andrea Rispoli.
46'
Z útrob stadiónu nevyběhl zpět na trávník polský fotbalista Arkadiusz Reca.
Hosté budou do druhého poločasu střídat, na trávník přijde Andrea Rispoli.
Atalanta hraje po prvním poločase s Crotone 1:1, když domácí začali rychle potvrzovat roli favorita brankou Gosense ve 12. minutě, po jejich selhání vzadu ale vyrovnal Nigérijec Nwankwo, navíc později běžel sám na Sportiella Junior Messias, domácí brankář ale výborně zasáhl.
45+1'
45+1'
Josip Iličić pronikl s míčem po pravém křídle do pokutového území, pak ale svoji střelu nasměroval až za branku Crotone.
45+1'
Rozhodčí Simone Sozza k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává jednu nastavenou.
45'
Na opačné straně se do dalšího zakončení dostal Junior Messias, jeho střela zpoza pokutového území proletěla nad domácí brankou.
43'
To byla šance! Muriel posadil parádní centr na hlavu naprosto osamoceného Malinovského, ten trestuhodně míjí hostující branku!
41'
Ruslan Malinovskyj si našel střeleckou parketu v pokutovém území Crotone, ránou kolem obránce ale minul hostující branku.
39'
Freuler pronkl s míčem po pravém křídle, pak připravil zajímavou palebnou pozici pro Iličiće, ten však branku nepřestřelil. Navíc se zdálo, že Freuler už s míčem opustil hrací plochu.
37'
Josip Iličić zakončil svoji individuální akci střelou ze střední vzdálenosti výrazně nad branku.
36'
Atalanta se po inkasované brance velmi trápí, domácí se od té doby nedostali do zakončení, ani k němu nebyli nějak blízko.
34'
Gosens přihrál Murielovi k pokutovému územé do přehuštěného prostoru, kde se Kolumbijec nemohl prosadit.
33'
Hosté ale tentokrát nedokázali v útoku nic vymyslet a v držení míče už je zase Atalanta.
32'
Po nedovoleném zákroku Palomina se Crotone bude moci zase usadit na útočné polovině.
30'
Dvacet minut to vypadalo zcela na jednostrannou zábavu v podání Atalanty, Crotone už ale začíná být velmi nebezpečné.
29'
Atalanta mohla mít další problém! Junior Messias utekl domácím zadákům, nepovedla se mu ale klička brankáři Sportiellovi, ten ji vystihl a zachránil svůj tým od druhého inkasování!
28'
Djimsiti se hlásí o návrat do hry, ovšem ještě k němu běží rozhodčí, zda-li nejsou nikdy stopy krve, vše je ale v pořádku.
26'
Djimsiti musel být krátce ošetřen, neboť mu krvácel nos, ošetření už se přesunulo za postranní čáru.
25'
Za předchozí zákrok na Djimsitiho dostává žlutou kartu zkušený útočník Emmanuel Riviére.
25'
Djimsiti byl faulován ve středu hřiště, píská se proti Crotone.
23'
Crotone právě vstřelilo branku!
Velký šok pro Atalantu! Po obrovské hrubce v domácí rozehrávce běžel SIMEON NWANKWO sám na Sportiella, toho snadno přehodil a mohl se radovat!
21'
Crotone se na chvíli podívalo na polovinu Atalanty, po nepřesné přihrávce Messiase ale o míč zase přichází.
20'
Po přetaženém centru Maehleho se k hlavičce u vzdálenější tyče dostal opět Gosens, branku ale netrefil.
19'
Iličić prostrčil míč na Muriela, ten se ocitl naprosto osamocen před Cordaze, zblízka jej ale nepřekonal!
17'
Neúspěšná souhra domácích u postranní čáry, míče se zmocnilo Crotone.
15'
Pessinovi nevyšel individuální průnik do pokutového území, odraženého míče se ale zase zmocnili domácí.
14'
Po zásahu Golemiće bude Atalanta vhazovat, domácí pokračují ve své převaze.
12'
Atalanta se ujímá vedení! Josip Iličić potáhl míč po pravém křídle, zasekl si jej kolem obránce a přesně odcentroval na hlavu ROBINA GOSENSE, ten se zblízka trefuje!
10'
Atalanta už se začíná dostávat do zakončení, Malinovského střela zpoza pokutového území byla zablokována.
8'
Robin Gosens se uvolnil na levém křídle, pak střílel za vzdálenější tyč hostující branky.
7'
Malinovskyj byl ostře podražen Magallánem, ten vidí velmi rychle žlutou kartu.
5'
Atalanta se zatím trápí při zakládání akcí, zatím se tak nedostala k pokutovému území Crotone.
4'
V úvodu zápasu vidíme na trávníku řadu nepřesností, po jedné z těch domácích se míče ujal brankář Cordaz.
2'
Malinovskyj byl nedovoleně sražen ve středovém kruhu, Atalanta už rozehrála z místa přestupku.
1'
Atalanta se představí v tradiční modro-černé kombinaci, hosté při premiéře nového trenéra Serseho Cosmiho oblékli bílou sadu.
Fotbalisté už nastoupili na trávník, utkání bude brzy zahájeno.

Atalanta Bergamasca Calcio: Sportiello – Romero, Djimsiti, Palomino – Maehle, Freuler, Pessina, Gosens – Malinovskyj, Iličić – Muriel.
Náhradníci: Gollini, F. Rossi – Caldara, Ghislandi, Al. Mirančuk, Pašalić, D. Zapata, Tolói, Ruggeri.

FC Crotone: Cordaz – Magallán, Golemić, Luperto – P. Pereira, Zanellato, Henrique, Reca – Messias – Rivière, Nwankwo.
Náhradníci: Crespi, Festa – Cuomo, D'Aprile, Di Carmine, Dragus, Marrone, Únás, Petriccione, Rojas, Rispoli.

Rozhodčí: Sozza – Robilotta, Tardino.
Crotone

Crotone přijíždí na sever Itálie s velmi bídnou formou, když z posledních deseti ligových zápasů jich devět prohrálo, jediný úspěch během této série zaznamenalo v polovině ledna výhrou 4:1 nad Beneventem, aktuální série je šest porážek v řadě.

V tabulce je na tom Crotone velmi bídně, když z dosavadních 24 zápasů uhrálo jen dvanáct bodů a na záchranu jich ztrácí už osm, což při současné formě může být velmi těžké vůbec získat. Hlavním problémem je suverénně nejhorší defenziva (57 branek ve 24 zápasech), což je o deset více než druhý nejčastěji inkasující tým.

Na hřištích soupeřů Crotone stále čeká na první výhru, z dvanácti zápasů mimo svůj stadión uhrálo jen dva body při bezbrankových remízách v listopadu v Turíně s místním FC a v prosinci s Udinese.
Atalanta Bergamo

Atalanta se pyšní výbornou formou, když v posledních třech kolech jen ona a Inter Milán dokázali získat plný počet bodů. Atalantě se to navíc podařilo při dvou zápasech venku, které vyhrála v Cagliari 1:0 a na Sampdorii 2:0, mezitím v důležité bitvě o účast v Lize mistrů zdolala Neapol 4:2 a už se posunula na čtvrtou příčku zajišťující účast v příštím ročníku nejprestižnější klubové soutěže Evropy.

V ní Atalanta působí i letos, kdy se ve skupině dostala do vyřazovací fáze přes Ajax Amsterdam a Midtjylland, do osmifinále ale nevstoupila dobře, když proti Realu Madrid hrála drtivou většinu zápasu v deseti po vyloučení Freulera a náporu soupeře neodolala, když v závěru inkasovala jedinou branku zápasu. Odveta ji čeká za dva týdny.

V domácích zápasech Serie A Atalanta zatím vyhrála polovinu z dvanácti duelů (6-3-3), což není úplně ideální a více bodů (25) zatím nasbírala na hřištích soupeřů. Celkově je v tabulce domácích zápasů na šestém místě.

Atalanta se spoléhá zejména na úderné kolumbijské duo Duván Zapata – Luis Muriel, první jmenovaný ale zápas vynechá kvůli svalovému zranění a chybět bude také Marten De Roon, jehož vyřadily žluté karty.
Hezký večer při sledování přenosu utkání 25. kola, v němž jasným favoritem bude Atalanta Bergamo v domácím zápase proti poslednímu celku tabulky FC Crotone.

Jasnou záležitostí měl být už první vzájemný zápas na jihu Itálie, kdy také Atalanta během prvního poločasu šla do dvoubrankového vedení díky trefám Luise Muriela. Crotone pak sice do přestávky ještě snížilo, i přes jen jednobrankové vedení ale Atalanta v klidu dovedla zápas do vítězného konce, když i po přestávce na trávníku herně dominovala.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62