Serie A - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Atalanta : Lazio - 31. ledna 2021   15:00

Atalanta
79' Pašalić
1:3
(0:1)
Lazio
3' Marušić  (S. Radu) • 51' Correa  (Immobile) • 82' Muriqi  (Pereira)
Atalanta
Gollini – Tolói (C), Palomino, Djimsiti – Maehle, de Roon, Freuler (77. Caldara), Ruggeri (46. Malinovskyj) – Al. Mirančuk (54. Pašalić) – Iličić (67. S. Lammers), D. Zapata (54. Muriel).
Chiffi – Meli, Vivenzi
Gewiss Stadium
Lazio
Reina – Patric (38. Musacchio), Acerbi, S. Radu – Lazzari, S. Milinković-Savić, Lucas Leiva (80. Escalante), Alberto (59. Akpa-Akpro), Marušić – Immobile (C) (81. Muriqi), Correa (81. Pereira).
Alia, Pereira – Akpa-Akpro, Escalante, Fáris, Hoedt, Lulić, Muriqi, Parolo, Pereira, Musacchio.

Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 3:3. Rohy: 2:2. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 12:20.
Obrovská radost Lazia po závěrečném hvizdu! Hosté vítězí v Bergamu 3:1 a připisují si pátý tříbodový zisk v řadě, naopak Atalanta končí svoji sérii deseti ligových zápasů bez porážky.

Lazio bylo v dnešním zápase výrazně lepším a nebezpečnějším týmem, Atalanta měla jedinou zajímavější příležitost, kterou proměnilo, naopak Lazio jich několik dalších promarnilo, přesto vstřelilo tři branky a v tabulce na pátém místě přeskakuje svého dnešního soupeře.
90+3'
90+3'
José Luis Palomino se ještě dostal k jedné hlavičce, v pádu ale mířil vysoko nad branku.
90+2'
Po Marušićově faulu na Tóloie bude následovat ještě jedna standardní situace pro Atalantu.
90+1'
Rozhodčí Chiffi oddaluje závěrečný hvizd o tři nastavené minuty.
89'
Akpa-Akpro se při indivduálním průniku nedostal do pokutového území, míč se ale odrazil k volnému Pereirovi, ten zblízka nepřekonal brankáře Golliniho.
88'
Po odpískaném faulu Lazia se rozehrávky ujme brankář Gollini.
86'
Atalanta nadále hraje na útočné polovině, nedaří se ji ale dostat před branku Lazia.
84'
Neúspěšný průnik Luise Muriela do pokutového území, po hostujícím odkopu musí Atalanta začít zase ze své poloviny.
82'
Lazio právě vstřelilo branku!
Senzační střídání Lazia! Na dlouhý pas Milinkoviće-Saviće vyběhl brankář Gollini pozdě, Andreas Pereira byl u míče dříve a přihrál VEDATU MURIQIMU před prázdnou branku!
81'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Ciro Immobile, přichází Vedat Muriqi.
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Joaquín Correa, přichází Andreas Pereira.
80'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Lucas Leiva, přichází Gonzalo Escalante.
79'
Bergamo právě vstřelilo branku!
Máme zpátky zápas! Luis Muriel se prokličkoval do pokutového území, pak střílel do tyče, MARIO PAŠALIĆ ale dokázal dorazit míč do sítě a výrazně dramatizuje koncovku zápasu!
77'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Remo Freuler, přichází Mattia Caldara.
75'
Lazio vedlo další nebezpečný protiútok, Akpa Akpro jej ale zakončil ránou vysoko nad branku.
73'
Další centr před branku Lazia adresoval Joakim Maehle, hosté se ale bezpečně ubránili.
72'
Po Malinovského centru velmi nepřesně hlavičkoval Lammers.
71'
Immobile dostal přihrávku do úniku, který tváří v tvář Gollinimu proměnil, rozhodčím však neunikl ofsajd kapitána Lazia.
69'
Sergej Milinković-Savić byl faulován ve středu hřiště, hosté už rozehráli z místa přestupku.
67'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Josip Iličić, přichází Sam Lammers.
66'
Lazio mohlo zase zvýšit svůj náskok! Lazzari přesprintoval útočnou polovinu až do pokutového území, kde volil individuální zakončení, Gollini se mu ale vrhl pod nohy a Lazzariho ránu vyrazil!
65'
Muriel se pokusil prostrčit míč na Pašaliće, ten ale na míč nedosáhl.
64'
Atalanta má znovu míč ve svém držení, domácí ale jsou daleko branky Lazia, stále čekají na výraznější příležitost.
62'
Pro Maehleho nepřesný centr si došel Pepe Reina a zachytil míč před nabíhajícím Malinovským.
61'
Po odrazu míče do zámezí vhazují domácí, stále se ale velmi složitě prosazují.
59'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Luis Alberto, přichází Jean-Daniel Akpa-Akpro.
58'
Atalantě se vůbec nedaří, po další Iličićově ztrátě míče vhazuje Lazio.
56'
Atalanta se usadila u pokutového území Lazia, domácím ale nevyšla předfinální souhra a po ztrátě míče se balónu zase ujal římský klub.
54'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Duván Zapata, přichází Luis Muriel.
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Alexej Mirančuk, přichází Mario Pašalić.
53'
Lazio nadále kontroluje zápas a nepouští soupeře do žádné příležitosti.
51'
Lazio navyšuje své vedení! Ciro Immobile vyhrál hlavičkový souboj proti dvěma obráncům, čímž vysunul JOAQUÍNA CORREU do samostatného úniku, za Correou snad deset metrů nebyl nikdo, útočník Lazia obešel brankáře Golliniho a snadno zasunul míč do sítě!
50'
Luiz Alberto potáhl míč středem hřiště, pak ale domácí stačili zablokovat jeho střelu.
49'
Domácím byl pískán nedovolený zákrok ve středu hřiště, Lazio už rozehrálo.
47'
Joakim Maehle se opřel do zajímavého voleje, ovšem přestřelil branku Lazia.
46'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Matteo Ruggeri, přichází Ruslan Malinovskyj.
46'
Lazio vede v Bergamu po prvním poločase 1:0 díky trefě Adama Marušiće ze třetí minuty zápasu. Ve vyrovnaném průběhu pak hosté měli blíže ke skórování, Milinković-Savić ale hlavičkoval do tyče, na druhé straně Atalanta na pořádnou šanci zatím čeká.
45+1'
45'
Při dalším závaru se Tóloi pokoušel dostat do zakončení přes Radua, ten si pohlídal situaci před Reinou a nechal míč dokutálet ke španělskému brnakáři.
44'
Domácí rozehráli volný kop nakrátko, pak si na Iličićův centr naskočil Tóloi, jeho hlavičku nadvakrát kryje Pepe Reina.
43'
Joakim Maehle byl tvrdě sražen Lucasem Leivou, následovat bude standardní situace pro Atalantu..
41'
Luis Alberto se pokusil zaskočit Golliniho z dálky, Brazilcova střela mířila sice pod břevno, ale Gollini ji měl mít pod kontrolou, přesto trochu zaváhal při zachycení míče zřejmě kvůli sluníčku, nakonec dokázal zkrotit míč před brankovou čárou.
40'
Další neúspěšná souhra Atalanty, volného míče se zmocnil Pepé Reina. Atalanta jej zatím moc neohrozila, respektive vůbec.
38'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Patric, přichází Mateo Musacchio.
37'
Atalanta se usadila u pokutového území Lazia, domácí útočná snaha ale končí jen faulem Zapaty na brankáře Reinu.
35'
Immobile se rozběhl za dlouhým pasem za domácí obranu, blíže k míči ale měl brankář Gollini, který ve skluzu zahrál míč o Immobileho do zámezí.
34'
Znovu hrál Mirančuk u postranní čáry rukou, píská se proti Atalantě.
32'
Už to mohlo být o dvě branky! Na lobovanou přihrávku Immobileho si do pokutového území z druhé vlny naběhl Sergej Milinković-Savić a hlavičkoval do tyče domácí branky!
30'
Palomino na pravém křídle neuspěl v souboji s Marušićem, pak se marně dožadoval u čárového rozhodčího dalšího rohového kopu, který Atalanta měla kopat, rozhodčí Meli ale neviděli Marušićovu teč.
29'
Atalanta zvyšuje aktivitu, ovšem ani po dalším rohu se domácí neprosadili.
28'
Rohový kop pro Atalantu, domácí se nedokázali nijak prosadit.
27'
Mirančuk si při zpracování míče pomohl rukou, hosté rychle rozehráli.
25'
Milinković-Savić se na pravé straně pokutového území tlačil do zakončení, jeho střela ale byla sražena domácí defenzivou.
23'
Žlutou kartu dostává Patric (S. S. Lazio).

Patric je potrestán za stažení rozběhnutého Duvána Zapaty.
23'
Z následného rohového kopu už Lazio nijak zahrozit nedokázalo.
22'
Rozhodčí Chiffi ještě prověřuje předchozí situaci s kolegy u videa, penalta se tu ale určitě kopat nebude.
22'
Manuel Lazzari z pravého křídla vnikl do pokutového území, naivním pádem ale penaltu nevybojoval.
20'
Sergej Milinković-Savić střílel přes zeď vedle domácí branky.
19'
Po přihrávce Marušiće byl Correa faulován v blízkosti pokutového území Atalanty, to bude velmi nebezpečná standardní situace pro Lazio.
17'
Immobilemu byl máván ofsajd na útočné polovině, snaha Lazia je tím zastavena.
16'
Po nedovoleném zákroku Iličiće může rozehrávat Lazio na vlastní polovině.
14'
Série neúspěšných přihrávek ve středu hřiště, míč pod svoji kontrolu dostali hosté.
12'
Ze standardní situace Atalanta nedokázala ohrozit brankáře Reinu.
11'
Josip Iličić byl faulován Stefanem Radum poblíž pokutového území, následovat bude nebezpečná standardní situace ve prospěch Atalanty.
10'
Atalanta má v těchto momentech míč častěji ve svém držení, domácí se ale ještě nedostali do zakončení.
8'
Neúspěšná souhra domácích ve středu hřiště, Atalanta se zatím v souhře trápí.
6'
Lazio se usadilo na útočné polovině, hosté hrají v úvodu zápasu velmi aktivně.
4'
Iličić ve středu hřiště fauloval Lucase Leivu, ten se těžce zvedal ze země s bolavým kolenem, bude ale v pořádku.
3'
Lazio se ujímá vedení! ADAM MARUŠIĆ se zmocnil míče za pokutovým územím a z nějakých dvaadvaceti metrů se trefil krásnou střelou ke vzdálenější tyči!
1'
Rozehráno! Atalanta oblékla tradiční modro-černou kombinaci, Lazio hraje ve svítivě zelených dresech.
1'
Fotbalisté už jsou na trávníku, utkání bude brzy zahájeno.

Atalanta Bergamasca Calcio: Gollini – Tolói (C), Palomino, Djimsiti – Maehle, de Roon, Freuler, Ruggeri – Al. Mirančuk – Iličić, D. Zapata.
Náhradníci: F. Rossi, Sportiello – Caldara, S. Lammers, Malinovskyj, Muriel, Pašalić, Pessina, Scalvini.

S. S. Lazio: Reina – Patric, Acerbi, S. Radu – Lazzari, S. Milinković-Savić, Lucas Leiva, Alberto, Marušić – Immobile (C), Correa.
Náhradníci: Alia – Akpa-Akpro, Escalante, Fáris, Hoedt, Lulić, Muriqi, Parolo, Pereira..
S. S. Lazio Řím

Také Lazio se může pyšnit skvělou formou, když vyhrálo všechny čtyři poslední zápasy v lize, během tohoto období také smetlo městského rivala AS Řím 3:0 a rovněž stoupá tabulkou vzhůru, aktuálně je sedmé, ovšem jen s tříbodovou ztrátou na čtvrtý AS Řím a pětibodovou na třetí Juventus. Za svým dnešním soupeřem Lazio zaostává o dva body.

Dobře si Lazio vede i na trávnících soupeřů, kde odehrálo devět zápasů s bilancí 5-2-2 a zejména v úvodu sezóny získávalo body právě v zápasech na hřištích soupeřů.

Hosté z italské metropole se tradičně mohou spolehnout na skvělého kanonýra Cira Immobileho, jenž je druhý v tabulce střelců se třinácti přesnými zásahy.
Atalanta Bergamo

Atalanta jako v posledních sezónách už obvykle produkuje velké množství branek (44), více jich nastřílel jen Inter Milán (49). Po nevydařeném startu do sezóny se ale Atalantě začalo skvěle dařít, od prohry s Veronou na konci listopadu nepoznala hořkost porážky v žádném soutěžním zápase a v Serii A drží už desetizápasovou sérii bez prohry, ačkoliv během ni hrála na Juventusu, na AC Milán nebo s AS Řím a v tabulce už se dotáhla k pozicím zajišťujícím účast v příštím ročníku Ligy mistrů, na pátém místě zaostává za čtvrtým AS Řím jen o bod, za třetím Juventusem o tři body.

V uplynulém týdnu se ale Atalanta rozloučila se svým největším tahounem posledních let, Alejandro „Papu“ Gómez za klub odehrál během posledních sedmi let přes 200 soutěžních zápasů, letos ale měl problémy s trenérem Gasperinim a moc to neklapalo, zamířil tak do Sevilly.
Hezké nedělní odpoledne při sledování přenosu atraktivního utkání 20. kola italské Serie A, v němž se utkají osmifinalisté Ligy mistrů, Atalanta Bergamo přivítá Lazio Řím.

V Lize mistrů na oba týmy už za tři týdny čekají opravdoví giganti, Atalanta se střetne s Realem Madrid, Lazio Řím vyzve obhájce titulu Bayern Mnichov.

Pro Atalantu s Laziem je to druhý vzájemný souboj během čtyř dnů, ve středu se utkali ve čtvrtfinále italského poháru a Atalanta ve skvělé bitvě zvítězila 3:2, ačkoliv dohrávala bez vyloučeného Palomina.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62