Serie A - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Atalanta : Udinese - 3. dubna 2021   15:00

Atalanta
19' Muriel (Pessina) • 43' Muriel (Malinovskyj) • 61' D. Zapata (Malinovskyj)
3:2
(2:1)
Udinese
45' Pereyra  (Molina) • 71' Stryger Larsen  (Molina)
Atalanta
Gollini – Tolói (C), Romero, Palomino – Gosens (46. Djimsiti), de Roon, Freuler, Pessina (78. Pašalić) – Malinovskyj (78. Maehle) – Muriel (46. Iličić), D. Zapata (86. Al. Mirančuk).
A. Di Martino – G. Baccini, A. Berti
Stadio Diego Armando Maradona (Napoli).
Udinese
Musso – Becao, Bonifazi, Nuytinck (70. Samir) – Molina, de Paul (C), Walace (82. Arslan), Pereyra, Zeegelaar (59. Stryger Larsen) – Okaka (59. F. Llorente), Braaf (70. Forestieri).

Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 11:4. Střely mimo: 7:1. Rohy: 4:1. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 15:8.
Druhá půle tak skončila nerozhodně, z celkového vítězství, dosti šťastného, se však raduje favorit z Atalanty, který tak poskočil na třetí pozici. Jak už bylo naznačeno, vítězství se ale nerodilo vůbec snadno, Udinese dokázalo ze čtyř střel na bránu vsítit dva góly a favoritovi zle zatápělo, ale na druhou stranu si domácí tým výhru dnes zasloužil.
90+3'
90+3'
Domácí vyrazili do otevřené obrany Udinese, kde si dlouho mezi sebou dávali přednost, ke střele nakonec zvolil Alexej Mirančuk, ale levačkou Mussa příliš nevystrašil. Ten jeho lehkou střelu zastavil a rychle rozehrál.
90+1'
Josip Iličić znovu v akci, tentokrát se ale do zakončení nedostal, neboť na mokrém povrchu uklouzl a skončil na svém pozadí.
90+1'
Nastavovat se budou ještě tři minuty.
90'
Žlutou kartu dostává Samir (Udinese Calcio).
89'
Mohlo být definitivně rozhodnuto. Po velké chybě hostující obrany se sám před brankářem ocitl Josip Iličić, mířil dobře k levé tyči, ovšem tu těsně minul.
88'
Remo Freuler střílel na bližší tyč, tam ovšem stál připravený Juan Musso, který drží naděje svého celku.
86'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Duván Zapata, přichází Alexej Mirančuk.
85'
Rána jednoho z hráčů hostí proletěla vysoko nad břevnem brány Atalanty, tohle nemělo šanci na úspěch.
84'
Dobrá možnost pro outsidera, který rozehraje přímý kop z hodně dobré pozice.
83'
Na hřišti se toho v posledních minutách mnoho neděje, domácí brání svůj jednogólový náskok a hosté se marně snaží přejít přes jejich pevnou obrannou hráz.
82'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Walace, přichází Tolgay Arslan.
80'
Po faulu musí žluté mužstvo odevzdat balón, jeho útočná snaha prozatím končí.
78'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Ruslan Malinovskyj, přichází Joakim Maehle.
78'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Matteo Pessina, přichází Mario Pašalić.
76'
Při dalším útočném výpadu Udinese jeden z jeho hráčů upadl před pokutovým území, hra však pokračuje.
74'
Dlouhý míč byla práce pro Mussa, který jej ukryl do rukavic a poté rozehrál.
74'
Jenže rozehrávku provedl hodně mizerně a balón tak získává žlutý tým.
73'
Po faulu hostů bude domácí tým rozehrávat daleko od své svatyně a může tak šetřit čas.
71'
Udinese právě vstřelilo branku!
Hosté z první nebezpečné akci skórují a znovu se dostávají na dostřel. Molina si vyměnil přihrávku s Forestierim, poté přihrál zprava po zemi na druhou stranu, kde obrana Atalanty zapomněla na JENSE STRYGERA LARSENA, který prudkou ranou z voleje nedal domácímu brankáři žádnou šanci zasáhnout.
70'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Bram Nuytinck, přichází Samir.
70'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Jayden Braaf, přichází Fernando Forestieri.
68'
Hosté kombinují společně s brankářem na své polovině, což soupeři vyhovuje, neboť čas hraje v jeho prospěch.
66'
Přetahovanou o balón u středové čáry vyhráli domácí, kteří budou vhazovat.
64'
Domácí neochabují v útočné aktivitě a opět jsou usazeni u pokutového území protivníka.
61'
Bergamo právě vstřelilo branku!
Teď už se domácí radují a to zcela po zásluze. DUVÁN ZAPATA si zpracoval přihrávku a dokázal projít skrz dva protihráče do zakončení, zamířil přesně ke vzdálenější tyči, kam Juan Musso nemohl dosáhnout. Brankář hostů se musí docela hněvat na spoluhráče.
59'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Stefano Okaka, přichází Fernando Llorente.
59'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Marvin Zeegelaar, přichází Jens Stryger Larsen.
58'
Žlutou kartu dostává za faul Roberto Pereyra (Udinese Calcio).
58'
Letící balón byla práce pro Mussa, který vyběhl a míč ukryl do náruče.
56'
Pěknou kombinaci na jeden dotek hráči Udinese v poslední chvíli zastavili a míč odehráli do bezpečí, nyní jsou pod velkým tlakem.
55'
Domácí nadále zle zatápí hostující obraně a ta má co dělat, aby jejich ataky ustála.
53'
Ruslan Malinovskyj zkoušel ránu levačkou po zemi, trefil ale jediného hráče, který dělal zeď.
52'
Po faulu hostujícího celku bude Atalanta rozehrávat přímý kop, přidá třetí gól?
50'
Duván Zapata se skácel k zemi v pokutovém území, rozhodčí byl ale dost blízko a odpískat penaltu odmítl. Zřejmě správně.
49'
Ale vzápětí přišla o poznání větší příležitost, Josip Iličić tečoval míč těsně před brankářem a ten musel předvést výborný reflex, aby jej vyrazil do zámezí. Velká pochvala pro gólmana Udinese.
48'
První střelecký pokus druhé půle obstaral Duván Zapata, jehož pokus pravačkou, který nebyl moc prudký, Juan Musso chytil.
46'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Luis Muriel, přichází Josip Iličić.
46'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Robin Gosens, přichází Berat Djimsiti.
46'
Domácí jsou zatím lepším týmem a zaslouženě se dostali do vedení, avšak z klidného náskoku je rázem pouze jednogólové vedení, neboť protivník stačil před koncem první půle snížit. Udinese se do zápasu dostávalo pomalu, ale přeci jen se jeho hráči více osmělovali a byli za to odměněni. Podaří se jim ve druhé půli vyrovnat?
45+1'
45'
Hosté však zbraně neskládají a ještě před odchodem do kabin snižují. Domácí obrana ponechala otevřené vrátka, toho využil Molina, který přihrál na levou stranu, kam naběhl volný ROBERTO PEREYRA, jenž přesnou ranou trefil levý dolní roh brány, kam se Pierluigi Gollini natahoval marně.
43'
A je to 2:0. LUIS MURIEL se výborně vyhnul ofsajdovému postavení, zpracoval si Malinovskyjho přihrávku, vyběhnutému brankáři udělal kličku a zamířil do jeho opuštěné svatyně.
42'
Míč však končí u jejich brankáře, který odkopává daleko od své svatyně.
41'
Domácí si přihrávají u středové lajny a hledají cestu k bráně.
39'
Rodrigo de Paul přihrával z pravé strany po zemi před domácí bránu, míč byl odvrácen do autu.
38'
Ruslan Malinovskyj pořádně protáhl hostujícího gólmana, když levačkou zamířil na vzdálenější tyč a Juan Musso měl co dělat, aby na balón dosáhl.
36'
Hosté se přeci jen více osmělují, rána jednoho z nich v pokutovém území však byla zblokována dříve, než stačila doletět k brankáři.
34'
Pěknou kombinaci předvedli domácí fotbalisté, na jejím konci přišla střela Mattea Pessiny z asi dvaceti metrů, proletěla však příliš vysoko nad bránou.
32'
Stefano Okaka o kousek nedosáhl na přihrávku před domácí bránu, Pierluigi Gollini byl u míče jako první a uklidil jej do náruče.
31'
Rafael Tolói raději odehrál balón do zámezí a Udinese tak rozehraje první roh v zápase.
29'
Matteo Pessina nedoběhl prudkou přihrávku a balón mu utekl do zámezí.
27'
Stefano Okaka jako první prověřil pozornost Golliniho, ten ale moc práce neměl, neboť hostující borec střílel ve velké tísni a v pádu, takže jeho střela byla příliš pomalá.
26'
Velká skrumáž před bránou Udinese, nejprve střílel Muriel, ale trefil jen bránícího soupeře. Míč se poté dostal k jednomu z jeho spoluhráčů, který střílel z hranice pokutového území nepřesně.
24'
Už to málem bylo 2:0, Muriel přihrál na střed Zapatovi, který by zakončoval z nebezpečného místa, leč míč mu v rozhodujícím momentu utekl od kopačky.
22'
Hosté kousek za půlící čarou vinou hodně mizerné přihrávky o balón přišli a do brejku jde opět domácí tým.
19'
Po necelých dvaceti minutách se poprvé mění stav. Pessina zachoval chladnou hlavu a přihrávkou na pravou stranu našel volného LUISE MURIELA, jeho střelu ještě tečoval jeden z protihráč a míč zaplul mezi nohama brankáře, který změnu jeho dráhy nečekal, do brány.
18'
Favorit byl vytlačen na svoji stranu, odkud zakládá další útok.
16'
Ruslan Malinovskyj střílel do pravého dolního rohu brány příliš slabě, Juan Musso tak neměl problém zasáhnout včas.
15'
Duván Zapata znovu, v tomto případě v situaci jeden na jednoho neprošel kolem obránce, vybojoval aspoň autové vhazování u pokutového území.
15'
Duván Zapata nenačasoval přihrávku na spoluhráče zrovna ideálně, ten tak balón nezpracoval.
14'
Luis Muriel sice střílel slušně, leč přímo na střed brány, kde stál připravený Juan Musso.
13'
Rodrigo de Paul fauloval, jeho tým bude čelit přímému kopu.
12'
Nepřesný centr Atalanty skončil u Mussa, ten s rozehrávkou nepospíchá.
10'
Hosté se do útoku zatím příliš nedostávají, Rafael Tolói si ještě nesáhl na míč a nejinak je tomu i nyní, kdy se hráči Udinese na chvíli usadili na straně jeho týmu.
8'
A do třetice Muriel, který přihrával křížem na pravou stranu, míč lehce tečoval jeden z protihráčů do zámezí, což bylo pro Udinese štěstí.
7'
Stejný hráč o chvíli později prokličkoval až před bránu, střílel však z ostrého úhlu a Juan Musso dokázal míč vyrazit.
5'
Luis Muriel po souboji o míč před pokutového území upadl, ale hra pokračuje.
3'
Duván Zapata střílel z dobré pozice vedle levé tyče, první dobrá možnost.
2'
Domácí si v útoku špatně přihráli, míč končí jen u brankáře.
1'

Atalanta Bergamasca Calcio: Gollini – Tolói (C), Romero, Palomino – Gosens, de Roon, Freuler, Pessina – Malinovskyj – Muriel, D. Zapata.
Náhradníci: F. Rossi, Sportiello – Maehle, Šutalo, Caldara, Djimsiti, Ruggeri, Kovalenko, Al. Mirančuk, Iličić, Pašalić, S. Lammers.

Udinese Calcio: Musso – Becao, Bonifazi, Nuytinck – Molina, de Paul (C), Walace, Pereyra, Zeegelaar – Okaka, Braaf.
Náhradníci: Gasparini, Scuffet – Samir, Stryger Larsen, De Maio, Ouwejan, Makengo, Arslan, Mićin, F. Llorente, Forestieri, Nestorovski.

Rozhodčí: A. Di Martino – G. Baccini, A. Berti.
ATALANTA BERGAMASCA CALCIO (4.)
28 utkání, 55 bodů

Atalanta v posledních letech ukazuje nádherný útočný fotbal, který baví snad každého. V minulém ročníku dokonce nasázeli nejvíce branek ze všech týmů v evropských top soutěží. Z Bergama sice nějací útoční lídři odešli, ale tým pokračuje v podobných výkonech. Atalanta drží poslední místo do Ligy mistrů a je ofenzivně nejlepším celkem ligy (Inter Milán má stejně branek a zápas k dobru). V posledních pěti duelech Orobici čtyřikrát vyhráli, padli jen s vedoucím Interem (0:1). Střelecky celek táhne kolumbijské duo MurielZapata. Oba fotbalisté dali dohromady 26 branek.

Poslední tři duely
Verona 0:2 Atalanta
Atalanta 3:1 Spezia
Inter 1:0 Atalanta
UDINESE CALCIO (12.)
28 utkání, 33 bodů

Udinese zažívá takovou klasickou sezónu, ve které se pohybuje spíše v dolní polovině tabulky. Bianconeri jsou na dvanáctém místě a mají takovou střídmou formu. V posledních pěti duelech si zkusili všechno. Výhry, remízy a naposledy přišla také prohra s Laziem (0:1). V posledních duelech ale Udinese například remizovala s AC Milánem (1:1). Nejlepším střelcem týmu je se šesti zásahy Rodrigo De Paul.

Udinese 0:1 Lazio
FC Janov 1:1 Udinese
Udinese 2:0 Sassuolo
Krásný den všem fanouškům evropského fotbalu! Po reprezentační pauze tu máme opět ligový fotbal. Čtvrtá Atalanta hostí na domácím hřišti dvanácté Udinese. Boj o důležité body do tabulky začíná v 15:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62