Serie A - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Benevento : Atalanta - 9. ledna 2021   15:00

Benevento
50' Sau (Pastina)
1:4
(0:1)
Atalanta
31' Iličić   • 69' Tolói   • 71' D. Zapata  (Iličić) • 86' Muriel  (Malinovskyj)
Benevento
Montipò – Ch. Maggio, Barba, Glik (C), Foulon (46. Pastina) – Bryan Dabo (58. P. Hetemaj), Schiattarella, Ionita (81. Del Pinto) – Improta, Sau (58. Di Serio) – Lapadula (58. R. Insigne).
G. Maganiello (Itálie)
Stadio Ciro Vigorito (Benevento, Itálie)
Atalanta
Gollini – Tolói, Palomino, Romero – Hateboer, de Roon, Freuler (88. Depaoli), Gosens (73. Maehle) – Pessina (64. Malinovskyj) – D. Zapata (73. Muriel), Iličić (C) (88. Al. Mirančuk).

Držení míče: 39 % : 61 %.
Střely na branku: 2:15.
Střely mimo: 1:6.
Rohy: 1:11.
Ofsajdy: 0:4.
Fauly: 13:21.
Máme tady konec. Výsledek je úplně jiný, než který bychom mohli očekávat po startu druhého poločasu. Benevento se totiž zlepšilo a dokonce srovnalo. Následně jsme měli dlouho nerozhodný stav, ale během 69. – 71.minuty hosté skórovali dvakrát a to domácí tým úplně položilo. Pak se prosadil ještě střídající Muriel upravil na konečných 1:4. Atalanta se tedy poouvá dočasně na čtvrté místo. Pátý Juventus a sedmá Neapol ale ještě svoje zápasy šestnáctého kola neodehráli a tak po kompletním kole může být Atalanta nejhůře šestá. Benevento je zarím stále deáté, ale má o zápas nebo dva více, než týmy pod ním, a tak se může minimálně o dvě místa propadnout.
90+3'
90+2'
Depaoli byl nakopnut v souboji o míč a následně "odletěl" ještě několik metrů. To byl určitě faul, moná i na žlutou kartu, který ale sudí nechal být.
90+1'
Malinovskij protáhl míč k vápnu a následně ho předal na Maehleho. Maehle vypálil zakroucenou ránu, ovšem ta se otřela o jednoho z hostů a mířila mimo.
90'
Nastavovat se budou ještě tři minutky nad rámec základní hrací doby druhého poločasu.
89'
Rohový kop se Malinovskému moc nepovedl. Muriel se nakonec k míči po chvíli dostal, ale díky dopře postavené obraně vypálit nedokázal.
88'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Josip Iličić, přichází Alexej Mirančuk.
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Remo Freuler, přichází Fabio Depaoli.
86'
Bergamo právě vstřelilo branku!
Tak nyní už je definitivně rozhodnuto. Malinovskij dostal pas od Iličiće a dlouho s ním sprintoval. Na hraně vápna ho ale předal LUISI MURIELOVI, který udělal pár kroků a následně ho parádně poslal zatočenou ránou přímo do pravého vinglu. Skóroval tak popáte za poslední čtyři utkání. Asistence. Ruslan Malinovskij.
85'
Mehle byl ve sprintu, ovšem zakopl a ztratil míč. Benevento okamžitě přešlo do protiútoku, ale Romero se dopustil faulu a hra se zastavuje.
84'
Malinovskij rozehrál další odkop od rohového praporku. Našel sice Romera, ovšem jeho hlavička nebyla vůbec dobrá a mířila mimo.
83'
Rychlonohý Luis Muriel se dostal skrze obranu a z hranice vápna vypálil. Ovšem jeho ránu opět skvěle zkrotil brankář Montipo.
82'
Rohový kop tedy znovu, opět v podání Malinovského. Tentokrát se mu ale moc nepovedl. Brankář bude provádět klasický výkop od branky.
81'
Střídání v týmu Benevento Calcio: ze hřiště odchází Artur Ionita, přichází Lorenzo Del Pinto.
80'
Malinovskij poslal dlouhým míč z rohového kopu. Ten se ve vápně odrazil od země a zamířil k Josipu Iličićovi. Jeho rána se od jednoho z domácích odrazila za čáru a tak se roh bude opakovat.
79'
Malinovskij prodloužil míč do útoku na Muriela. Ten přibližně od penaltového puntíku vypálil, ale jeho střelu skvělým zákrokem Montipo poslal vedle tyče.
78'
Malinovskij se hnal za dlouhým míčem, který však nedohonil. Mnohem blíže k němu měl totiž brankář domácího Beneventa Montipo.
77'
Maehle s de Roonem nyní v souboji proti jednomu hráči Beneventa nebrali na soupeře moc ohledů a pořádně tvrdě h ospolečně poslali k zemi. Sudí odpískal, karty však neuděluje.
76'
Atalanta se nyní přeorientovala se svým herním stylem na dlouhé nákopy. Ty míří na skvělého Muriela, který před chvíi přišel na hřiště.
75'
Hans Hateboer se dostal k míči po několika odrazech v pokutovém území. Jeho střela nebyla špatná, ale šla příliš vysoko. Na své narozeniny tak zatím gól Hateboer nepřidá.
73'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Robin Gosens, přichází Joakim Maehle.
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Duván Zapata, přichází Luis Muriel.
71'
Tak tohle je pohroma pro Benevento. Hosté opět skórují. A i u této branky byl Iličić, který tentokrát poslal perfektní centr na DUVÁNA ZAPATU. Útočník si naskočil na míč a z voleje ve výskoku ho poslal do branky. Montipo proti němu sice zasáhl, ovšem nedokázal zabránit míči v cestě do branky. Asistenc: Josip Iličić.
69'
Hosté jdou znovu do vedení! Krásnou narážečku provedl na hranici vápna Iličić a Romero. Následně slovinský útočník vypálil, ale jeho ránu vychytal Montipo. Jenže jeho vyražený míč dorazil do branky RAFAEL TOLÓI, kteý si skvěle do vápna naběhl. Bez asistence.
69'
Tohle pravděpodobně mela být penalta. Zapata byl potáhnut k zemi a ve vápně soupeře s k pažitu nakonec poroučel. Sudí ale zůstal chladným a nechal hru pokračovat.
68'
Gosens se prezentoval další dobrou akcí. Tentokrát vyslal až nevídaně přesný centr na mal vápno, jenže jeho spoluhráč míč nechytil a ve velké akci promáchl.
67'
Dobrá akce Atalanty. Malinovskij poslal míč před vápnem na Gosense, ten udělal pár kroků a vypálil zatočenou ránu, kterou nakonec musel vychytat až Montipo.
66'
Roberto Insigne opět vyběhl do dobré akce dva na dva. Tenotkrát se ale nedostal ani do vápna a následně byl nabíc obrán.
65'
Palomino a Iličić si na malém prostoru před vápnem několikrát vyměnili míč. Následně předali na Malinovského, který byl ale v ofsajdu, takže se akce zastavila.
64'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Matteo Pessina, přichází Ruslan Malinovskyj.
63'
Rohový kop ale beneventu vůbec nevyšel. Tým s čarodejnicí v logu poslal míč dlouhým centrm přes vápno a míč byl nakonec sražen do autu.
62'
Na druhou stranu se okamžitě po zisku míče začal hnát Roberto Insigne. Ten nakonec vybojoval alespoň rohový kop veprospěch svého týmu.
61'
Iličić prodral míč před vápno a posunul ho na Zapatu. Duván Zapata se ale neukázal v nejlepším a míč školáckou chybou ztratil.
60'
Benevento se dostalo do vápna, ale tam následně nedokázala zahrát nic kloudného. Přišel jen jeden centr, který byl ale dost špatný.
58'
Střídání v týmu Benevento Calcio: ze hřiště odchází Bryan Dabo, přichází Përparim Hetemaj.
Střídání v týmu Benevento Calcio: ze hřiště odchází Marco Sau, přichází Giuseppe Di Serio.
Střídání v týmu Benevento Calcio: ze hřiště odchází Gianluca Lapadula, přichází Roberto Insigne.
57'
Žlutou kartu dostává Bryan Dabo (Benevento Calcio).
56'
Romero nestihl zpracovat míč a tak soupeře velmi nesportovně postrčil. Lapadula se potácel k zemi a stoper Atalanty může být rád, že sudí Maganiello byl schovívavý a vyřešil vše domluvou.
55'
Freuler poslal dlouhý křižný pas na Gosense, který prodloužil na Iličiće. Ten chtěl udělat kličku a uniknout do vápna, ale byl rychle zastaven jedním z hostů.
53'
Žlutou kartu dostává Gianluca Lapadula (Benevento Calcio).
52'
Video asistent rozhodčí ještě kontroluje, zda se Sau při vstřelení branky nenacházel v ofsajdové pozici. Vše ale nasvědčovalo tomu, že by gól měl být uznán.
50'
Benevento právě vstřelilo branku!
A máme srovnáno! Christian Pastina dostal míč a poslal perfektní centr přímo na MARCA SAUA. Gollini čekal, že ten si míč zpracuje a vypáli, ovšem Sau ho skluem poslal přímo do branky. Asistence: Christian Pastina.
49'
Oba týmy si nyní víceměně překopávají míče z jedné strany na druhou. Zatím to nevypadá na nějaký dramatický útok v podání ani jednoho z týmů.
48'
Freuler se dostal do těsné blízkosti brankáře, ten mu ale skočil pod nohy a míč sebral. Freuler tak nemohl vůbec zakončit.
47'
Krásná kombinace v podání Atalanty. Pessina poslal míč na zapatu, ten předal diagonání pas pro Toloie, který ale zakončil těsně vedle branky.
46'
Střídání v týmu Benevento Calcio: ze hřiště odchází Daam Foulon, přichází Christian Pastina.
46'
První půle je za námi. Prvních dvacet minut to byla totální dominance v podání Atalanty. Benevento se nedostávalo do šancí, ale vlastně skoro ani k míči. Ve třicáté minutě se prosadil Josip Iličić. Následně ale Benevento ožilo a posledních deset minut si taky tvořilo šance, i když menší. Josip iličić ještě ve 42. minutě po přímm kopu nastřelil tyč. Skóre ale do druhé půle zůstává 0:1.
45'
44'
K tomuto poločasu se nebude nastavovat žádný čas navíc.
43'
Benevento ke konci poločasu začíná vystrkovat růžky. Nějaké velké šance to sice nejsou, ale zápas začal totální dominancí hostů a nyní už se i domácí dstávají do útoku.
42'
Obrovská šance hostů! Ti sehráli parádní volný přímý kop. Míč přiťukl jeden z hráčů Iličićovi, který s ním udělal pár kroků podél čáry vápna a následně vyslal parádní zakroucenou střelu, která nabrala směr do levé tyčky branky Beneventa.
41'
Na hranici pokutového úsemí byl velmi nehezky faulován Josip Iličić. K zemi ho poslal Foulon, který už jednu žlutou kartu má a nyní mohl už klidně být vyloučen.
40'
Benevento se na poslední chvíli ubránilo, když dokázalo sebrat míč až hráči, který už se napřahoval ke střele. Následně míč domácí odkopli hodně dalekok.
39'
Atalanta velmi dobře kombinuje okolo vápna domácího celku. Zatím ale nemůže nalézt žádnou kloudnou pozici ke střele
38'
Atalanta rozehrála rohový kop do vápna. Míč hlavičkoval Glik, ovšem pouze na Pessinu. Ten vypálil z voleje z hranice pokutového území, ale míč neusměrnil na branku.
37'
Gosens sprintoval po levé straně. Jeho běh byl opravdu obdivuhodný, ale stejně tak sprint Maggia, který ho bránil a nakonec i dokázal odkopnout míč.
35'
Toloi se hodně zlobí, protože mu byl odpískán faul na Lapadulu, který ale narazil do něj a následně od silnějšího Toloie odletěl.
34'
Lapadula se dostal do další šance, ale tentokrát vystřelil ještě hůř, než předtím. Pro brankáře Golliniho to byl opravdu hodně jednoduchý zákrok.
33'
Na Iličiće byl spáchán dost nehezký faul. Chvíli to vypadalo, že slovinec bude potřebovat lékařskou pomoc, ale nakonec se hráč zvedl a pokračuje ve hře.
31'
Podle očekávání se do vedení dostává Atalanta! JOSIP ILIČIĆ si našel ve vápně odražený míč a zajímavou střelou ho poslal na branku. Míč se navíc ještě otřel o jednoho z domácích hráčů, a tak trochu změnil směr. Montipo pak už neměl šanci zasáhnout. Bez asistence.
30'
Lapadula rychlým brejkem vběhl do skvělé akce, ovšem byl stíhán obráncem a tak raději vypálil z dálky. Jeho střelu zneškodnil Gollini.
28'
Zapata nasměroval míč na Iličiće, ten ho chtěl ve vápně ještě prodloužit, ale jeho spoluhráč už nestihl doběhnout a míč lapil Montipo.
27'
Žlutou kartu dostává José Luis Palomino (Atalanta Bergamasca Calcio).
26'
Pessina se srazil se soupeřem a odletěl asi o tři metry dále. Následně si žádal odpískání faulu a okamžitě začal na sudího křičet. Ten jeho námitky chladnokrevně odmítl.
25'
Iličić vyslal parádní přihrávku do běhu ze slabší nohy a zpoza obránce. Na tu do vápna nabíhal Pessina, ovšem toho si parádní obrannou činností vychutnal kapitán hostů Glik.
24'
Žlutou kartu dostává Daam Foulon (Benevento Calcio).
23'
Toloi odpálil míč, který mířil do vápna. Ovšem ten zamířil přímo na nohy protihráče, který z hranice vápna okamžitě pálil. Jeho míč ale letěl mimo branku.
22'
Hateboer si naskočil na dlouhý výkop od brankáře Montipa, ovšem poslal míč hlavičkou na protihráče. Pessina se ho snažil vybojovat, ovšem pouze fauloval.
21'
Palomino si narazil míč do vápna s Gosensem, ovšem následně se zamotal s nohama soupeřů a ztratil ho. Vypadalo to i trochu na faul, ovšem sudí zůstal v klidu.
20'
Duván Zapata naběhl do pokutového území. Za obranou našel centr, který na něj nasměroval spoluhráč a Zapata okamžitě naskočil na míč. Ten ale nenabral směr na branku a hráč jen smutně dopadl do kaluže před brankou Montipa.
19'
Benevento se dostalo po delší době do útoku a do vápna poslalo docela zajímavý centr. Palomino a Iličić, který se nacházel v obraně, se dobře zorganizovali a míč odvrátili
18'
Žlutou kartu dostává Marten de Roon (Atalanta Bergamasca Calcio).
17'
Atalanta vybojovala rohový kop. Ve vápně se po pár odrazech míč dostal k Palominovi, který ovšem nedokázal vypálit a ohromnou šanci tak zahodil.
16'
Iličić se chtěl uvolnit mezi třemi hráči soupeře ve vápně. Dvou se zbavil, ale ten třetí mu míč ukopl až skoro na středový kruh.
14'
Hateboer nasprintoval s míčem na pravou hranu pokutového území. Tam chtěl odcentrovat, ale na mokrém pažitu uklouzl. I tak se míč dostal ke Montipovi, který zakročil nohou.
12'
První velká šance hostujícího týmu! Ve vápně domácí obrana chybovala a k míči se dostali Iličić a Gosens. Druhý jmenovaný vypálil a brankář Montipo musel zasahovat!
11'
Další dlouhý nákop ani tentokrát Beneventu nevyšel. Pro míč si zaběhl hostující brankář a okamžitě ho dlouhým výkopem poslal dopředu.
10'
Gollini nyní dost zaváhal v rozehrávce. Obránci mu ale pomohli nepříjemnou situaci vyřešit a Atalanta už opět utočí.
9'
Benevento se snažilo o dlouhý nákop za obranu, ovšem máč si pohlídal Romero a hlavou ho poslal na jiného hráče Atalanty, který už utíká dopředu.
8'
Glik zboural Pessinu, který nabíhal do vápna, ovšem vše to bylo pravděpodobně v rámci pravidel. Sudí nechává hru plynout dále.
7'
Sudí má nějaké námitky a připomínky k míči. Ten pravděpodobně není dostatečně nafouknutý, a tak se čeká, než mu podavači hodí nový.
6'
Iličić opět prohání obranu soupeře. Tentokrát se s míčem octl ve vápně a obešel si jednoho hráče, následně vypálil, ale střelu zablokoval kapitán Glik.
5'
Slovinský fotbalista byl opět faulován. Tentokrát ho při sprintu poslal k zemi obránce Foulon. Sudí nařizuje volný přímý kop.
4'
Iličić vybojoval míč a následně ho chtěl protáhnout kolem autové čáry. Tam byl ale přímo před zraky trenérů faulován. Atalanta získává máč nazpět.
3'
Gosens si naběhl na míč do pokutového území a z voleje ve výskoku vypálil. Jeho rána ale nemířila na branku, místo toho nabrala směr asi tři metry vedle pravé tyče.
2'
Atalanta se okamžitě po zisku míče vydává do útoku. Mimochodem, bergamští dnes nastupují v bílých dresech. Benevento zase v žlutočervených dresech.
1'

Benevento Calcio: Montipò – Ch. Maggio, Barba, Glik (C), Foulon – Bryan Dabo, Schiattarella, Ionita – Improta, Sau – Lapadula.
Náhradníci: Lucatelli, Manfredini – Pastina, Basit, Del Pinto, Masella, P. Hetemaj, R. Insigne, Di Serio.

Atalanta Bergamasca Calcio: Gollini – Tolói, Palomino, Romero – Hateboer, de Roon, Freuler, Gosens – Pessina – D. Zapata, Iličić (C).
Náhradníci: F. Rossi, Sportiello – Šutalo, Ruggeri, Djimsiti, Maehle, Caldara, Al. Mirančuk, Malinovskyj, Depaoli, Muriel, S. Lammers.

Rozhodčí: G. Maganiello (Itálie).
ATALANTA BERGAMASCA CALCIO

Atalanta stále bojuje o vstup do top šestky zaručující evropské poháry. Po minulém kole, kdy porazila Parmu 3:0 sice zůstala na sedmém místě, ovšem bodově se dotáhla na šestou Neapol, která prohrála, a top 4 má na dosah dvou bodů. V posledních pěti zápasech ani jednou neprohrála a připsala si až jedenáct z možných patnácti bodů.Opět se prosadili dva nejproduktivnější hráči – Muriel a Zapata. Atalanta nastřílela již třicet šest branek, zatímco jich inkasovala dvacet jedna.

BENEVENTO CALCIO

Benevento zažívá zatím velice povedenou sezónu. Jakožto postupující nováček zatím drží desáté místo a tedy přesnou polovinu tabulky, což je na nováčka velmi dobrý výsledek. Benevento si zatím vybojovalo dvacet jedna bodů, zatímco další nováčci Spezia a Crotone si vybojovali 14 a 9 bodů a jsou na šestnácté, respektive dvacáté příčce. Navíc Benevento má skvělou formu (na nováčka). V posledních pěti zápasech prohrálo jen jednou, třikrát zvítězilo a připsalo si rovných deset bodů. Prohra přišla s lídrem tabuly – AC Milán, zatímco remizovalo třeba s Laziem. benevento nedává moc branek, má jich na kontě jen devatenáct, zatímco inkasovaných branek dvacet šest. I tak to ale stačí k dobrým výsledkům a Benevento je zatím jednoznačně příjemným překvapením.