Serie A - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Benevento : Neapol - 25. října 2020   15:00

Benevento
30' R. Insigne (Lapadula)
1:2
(1:0)
Neapol
60' L. Insigne  (Politano) • 67' Petagna  (Politano)
Benevento
Montipò – Letizia, Glik, Caldirola (C), Foulon (64. Ch. Maggio) – Ionita, Schiattarella, Bryan Dabo (64. Improta) – R. Insigne (77. Di Serio), Caprari (53. Tuia) – Lapadula (64. Sau).
Doveri – Rocca, Afatato
Ciro Vigorito, Benevento
Neapol
Meret – Di Lorenzo, Manolas, Koulibaly, Rui – Ruiz (88. Lobotka), Bakayoko (74. Demme) – Lozano (58. Politano), D. Mertens (58. Petagna), L. Insigne (C) (88. Ghoulam) – Osimhen.

Skončilo nám utkání mezi Beneventem a Neapolí. Tři body berou po zásluze hosté, kteří ve druhém poločase otočili nepříznivý vývoj utkání a zvítězili 2:1. První branka padla ve 30. minutě de facto z první velké šance Beneventa. Trefil se Roberto Insigne. Před poločasem přišly tři velké možnosti Neapole, ovšem ani jedna brankou neskončila. Také v poločase druhém se hosté tlačili za vyrovnáním, a to po zásluze přišlo v 60. minutě z kopačky Lorenza Insigneho, jenž se trefil opravdu výstavně. O sedm minut později skóroval i Andrea Petagna, jehož gól byl vítězný. Neapol díky dnešní výhře poskočila na druhé místo za AC Milán, Benevento se propadlo na příčku dvanáctou.

Z mé strany je to vše. Děkuji vám za pozornost a přeji příjemný zbytek neděle. Na počtenou!
Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 3:8. Střely mimo: 3:6. Rohy: 2:15. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 18:13.
90+8'
90+8'
Alex Meret dokázal vyrazit tvrdou ránu nad horní tyč, hned poté přišel konec střetnutí.
90+7'
Žlutou kartu dostává Matteo Politano (SSC Neapol).
90+7'
Ještě nekončíme. Zřejmě poslední možnost Beneventa přijde při standardní situaci.
90+6'
Zhruba třicet sekund před koncem nastavení se faulu dopustil Victor Osimhen. Letní neapolská posila se rychle vrací.
90+5'
Alex Meret musel opět vyrazit ze své brány, aby vyboxoval nepříjemný přízemní centr ze strany, tentokrát z pravé.
90+4'
Matteo Politano mohl ke svým dvěma asistencím přidat také gól. Diego Demme jej našel těsně za šestnáctkou a záložník s číslem 21 na dresu napálil spojnici tyčí.
90+3'
Rozhodčí musí krotit emoce na obou stranách. Hlavně oba trenéři jsou za postranní čárou po celou dobu dnešního duelu impulzivní.
90+2'
Alex Meret dokázal zasáhnout proti centru ze strany. Se svým výkopem rozhodně nebude spěchat.
90+2'
Střela z přímého kopu však trefila hostující zeď. Neapol se tak dokázala ubránit.
90+1'
Ještě před rozehráním jsme se dozvěděli, že hlavní rozhodčí Daniele Doveri nastaví 6 minut.
90'
Manolasův zbytečný skluz znamená, že domácí budou kopat přímý kop z velmi dobré pozice. To bude ideální možnost k případnému vyrovnání.
89'
Victor Osimhen sice vyhrál hlavičkový souboj na útočné polovině, nicméně následnou přihrávku do strany vůbec nezvládl.
88'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Lorenzo Insigne, přichází Faouzi Ghoulam.
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Fabián Ruiz, přichází Stanislav Lobotka.
87'
Domácí se záhy dostali k zajímavé brejkové situaci. Rozhodující centr se ale s přesností nesetkal, neboť jej dokázal odvrátit levý bek Rui.
86'
Giovanni Di Lorenzo chytrou patičkou našel Lorenza Insigneho, který se v těsné blízkosti brankáře Montipá prosadit nedokázal.
85'
Žlutou kartu dostává Kamil Glik (Benevento Calcio).
84'
Christian Maggio se u zadní tyče dostal k hlavičce. Svůj pokus tlačil směrem na bránu, což se mu povedlo, ovšem rychle se vracející Mário Rui včas zasáhl.
83'
Konstantinos Manolas zezadu fauloval. Rychle se tak musí vracet nazpět do defenzivních pozic.
82'
Nyní se už hraje ve středu pole. Benevento se stále nemůže dostat k souvislejšímu tlaku.
81'
Rychlý přechod do útoku se hostům podařil. Matteo Politano vzal zodpovědnost na sebe. Šikovnou střelou levačkou ze střední vzdálenosti jen o chlup minul bližší tyč. Jeho pokus byl navíc jemně tečován, takže se bude kopat roh.
81'
Neapol byla dostatečně důrazná u postranní čáry. Di Lorenzo se chystá k rozehrávce autového vhazování.
79'
Hosté nedokázali udržet míč na svých kopačkách delší časový úsek. Benevento tak může vyrazit kupředu.
78'
Hra je v posledních minutách často kouskovaná. To samozřejmě může více vyhovovat hostující Neapoli, která je zhruba patnáct minut od zisku dalších tří bodů.
77'
Právě Ionita si o pár chvil později vybil zlost na Demmem. Hostující záložník byl nevybíravě faulován na středu hrací plochy.
77'
Střídání v týmu Benevento Calcio: ze hřiště odchází Roberto Insigne, přichází Giuseppe Di Serio.
75'
Na trávníku se začíná přiostřovat. Artur Ionita byl zastaven důrazným Koulibalym. Souboj to byl čistý, ovšem to nic nemění na faktu, že Ionitu velmi bolel.
74'
Victor Osimhen si chtěl míč prostrčit do běhu, avšak v rozhodující chvíli byl skvěle zakřižován stoperem Caldirolou.
74'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Tiemoué Bakayoko, přichází Diego Demme.
73'
Ale bývalý středopolař Chelsea si zřejmě při tomto skluzu přivodil zranění. Zůstal ležet na hrací ploše a hosté zřejmě za okamžik budou nuceně střídat.
72'
Tiemoué Bakayoko předvedl ukázkový skluz, kterým od míče odzbrojil pronikajícího Christiana Maggia.
71'
Balón však propadl až k zadní tyči. V tomto prostoru žádný hráč v červenožlutém dresu nestál.
70'
Tvrdá střela domácích z velké dálky byla jemně tečována. Benevento za chvíli rozehraje svůj úplně první rohový kop.
69'
Benevento nutně musí změnit svůj styl hry. Nyní už nemůže hrát tak defenzivně, jak od chvíle, kdy vsítilo první gól zápasu.
67'
Neapol právě vstřelila branku!
Souhrou dvou střídajících hráčů hosté otáčejí vývoj střetnutí. Matteo Politano přešel přes levého obránce a v ideální pozici poté oslovil ANDREA PETAGNU. Útočník Neapole vypálil z prvního doteku přesně. Montipò si sice na balón sáhl, ale nedokázal jej vytěsnit až nad horní tyč. 1:2. Asistence: Matteo Politano.
66'
Lorenzo Insigne si šikovně vyčkal za obranou na šikovný dloubák ze strany. Zakončoval v pádu rybičkou, jenže mířidla neseřídil zrovna nejlépe.
65'
Koulibaly rozehrál na krátko od své brány. Neapol má v tuto chvíli 64% času míč na svých kopačkách.
64'
Střídání v týmu Benevento Calcio: ze hřiště odchází Bryan Dabo, přichází Riccardo Improta.
Střídání v týmu Benevento Calcio: ze hřiště odchází Gianluca Lapadula, přichází Marco Sau.
Střídání v týmu Benevento Calcio: ze hřiště odchází Daam Foulon, přichází Christian Maggio.
63'
Další pokus o dalekonosnou střelu ale hostům nevyšel dle představ. Předtím, než domácí brankář uvede míč zpět do hry, se bude střídat.
62'
Hosté to zkusili po pravé straně, jenže Politanův míč nebyl úplně ideální. Na hranici malého vápna dokázal výtečně zapracoval Kamil Glik.
60'
Neapol vyrovnává skóre po parádní střele LORENZA INSIGNEHO. Kapitán hostů napřáhl za šestnáctkou opravdu narámně a jeho projektil zapadl od horní tyče přesně do brány. Neapol tak zcela zaslouženě srovnává gólový účet dnešního utkání. 1:1. Asistence: Matteo Politano.
58'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Dries Mertens, přichází Andrea Petagna.
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Hirving Lozano, přichází Matteo Politano.
57'
Daam Foulon viděl žlutou kartu. Zastavil akci středem hřiště, kterou hosté chtěli zahrozit.
57'
Stejný hráč se o pár sekund později postaral o centr z pravé strany. Opět však byl v hlavní roli Lorenzo Montipò, který si balón v pohodě stáhl.
56'
Giovanni Di Lorenzo byl při průniku pravým křídlem zastaven šlapákem. Míč tak znovu uvede do hry hostující Neapol.
55'
Střela z otočky v podání Victora Osimhena minula zadní tyč zhruba o dva metry.
55'
Nepříliš přesný centr Driese Mertense dokázal lapit ze vzduchu Lorenzo Montipò.
54'
Ani tentokrát nedokázali svěřenci legendárního Filippa Inzaghiho na delší dobu podržet balón. Zdá se, že druhý poločas už bude převážnou část času probíhat před vápnem domácích.
53'
Střídání v týmu Benevento Calcio: ze hřiště odchází Gianluca Caprari, přichází Alessandro Tuia.
51'
Domácí si na útočné polovině pomohli faulem. Rozehrávat bude Kalidou Koulibaly.
50'
Hráčům hostů se vyhodnocení předchozí situace pochopitelně nelíbilo. Z opakovaných záběrů se však musí dát rozhodčímu za pravdu, ofsajd to skutečně byl.
48'
Už to vypadalo, že je vyrovnáno, jenže po zásahu VARu nakonec branka Neapole neplatí. Fabián Ruiz prostrčil míč na Lorenza Insigneho, jenž vybíhal z mírného ofsajdu. Poté kapitán hostů zamířil přesně k tyči, ovšem vše už bylo zbytečné.
47'
Lorenzo Insigne vypálil z druhé vlny nebezpečně. Jeho pokus byl domácím bekem sražen nad horní tyč.
46'
Hosté se hned vydali vpřed. Di Lorenzo načechral do vápna centr na Driese Mertense, jenž se však k zakončení nedostal. Těsně před ním míč posunul Luca Caldirola do zámezí. Vzápětí se bude kopat roh.
46'
Úvodních pětačtyřicet minut nám skončilo. Benevento vytěžilo z minima maximum a po první půli vede 1:0. Zatím jako jediný se do kolonky střelců zapsal Roberto Insigne. Neapol si hlavně v závěru poločasu vytvořila několik šancí, ale v nich jí chybělo tolik potřebné štěstí. Nejblíže k vyrovnání byl Manolas, jenž trefil horní tyč.
45+1'
45+1'
Ani centr Ruie se neujal. Tlak hostů je v závěru poločasu opravdu obrovský.
45+1'
Žlutou kartu dostává Gianluca Caprari (Benevento Calcio).
45'
Domácí brankář si našel centr Lorenza Insigneho z levé strany. Nad rámec řádné hrací doby 1. poločasu se bude nastavovat 1 minuta.
44'
Ani tentokrát se Neapol z vyrovnání neraduje. Konstantinos Manolas si naskočil na přesný centr z rohového kopu, ale hlavou trefil pouze břevno. Ani následný odraz hostům nepřál. Jeden z bránících hráčů totiž dokázal odvrátit do zámezí.
43'
Kapitán Insigne nedokázal prostrčit svou přihrávku přes pohotového Glika. Stoper Beneventa zareagoval dobře.
42'
Benevento se nedokázalo udržet na míči. Neapol si určitě bude chtít ještě do konce prvního poločasu něco vytvořit.
41'
Další velká šance hostů! Lorenzo Insigne si navedl míč na střed a poté z uctivé vzdálenosti vypálil přesně k zadní tyči. Lorenzo Montipò se však dokázal natáhnout a parádním zákrokem znemožnil vyrovnání skóre.
40'
Další zakončení hostů nebylo příliš důrazné. Balón tak bez větších potíží zachytil Lorenzo Montipò.
38'
Hosté si vytvořili zajímavou příležitost k vyrovnání. Akci načal Di Lorenzo, který na středu hřiště získal míč. Poté situace pokračovala přes Lorenza Insigneho, jehož centr mířil k zadní tyči. Domácí pouze odehráli k noze středopolaře Fabiána Ruize, jenž měl dostatek prostoru ke střele. Ránu levačkou ale neusměrnil mezi tři tyče.
37'
Dries Mertens ve vápně upadl až příliš naivně. Měl štěstí, že za nasimulovaný pád si od sudího Doveriho nevysloužil žlutou kartu.
36'
Následný rohový kop Neapole zamířil k přední tyči pouze na hlavu bránícího hráče. Roh se za okamžik bude opakovat.
35'
Stoper Konstantinos Manolas se pokusí o konstruktivní rozehrávku. Před sebou má hromadu prostoru.
33'
Alex Meret dokázal ve svých rukavicích zachytit dlouhé přenesení hry Beneventa. Domácí fotbalisté jsou po vstřelené brance na koni.
32'
Roberto Insigne dokázal v blízkosti rohového praporku vybojovat balón. Benevento se i nadále pokusí hrozit na levém křídle.
30'
Benevento právě vstřelilo branku!
Domácí jdou ve 30. minutě z ničeho nic do vedení. Brejkovou situaci vyřešil útočník Lapadula přesnou přihrávkou na ROBERTA INSIGNEHO, jenž se objevil úplně osamocen před brankářem Meretem. Úvodní gól zápasu vstřelil přesnou střelou pod horní tyč. 1:0. Asistence: Gianluca Lapadula.
29'
Na balónu už je zase Neapol. Převaha v držení míče je zřejmá, ale Benevento pracuje na obranné polovině velmi slušně.
28'
Centr Driese Mertense byl odvrácen. K odraženému míči se dostal Fabián Ruiz, jehož střela z voleje byla velice nepřesná.
27'
Neapol rozehrála na krátko. Levý bek Rui byl po kontaktu v blízkosti šestnáctky faulován. Také hosté záhy rozehrají standardní situaci.
26'
Hra se přenesla na opačnou stranu. Hosté budou mít k dispozici další kop od rohového praporku.
24'
Pěknou individuální akci těsně před vápnem Neapole předvedl Caprari. Útočník domácích udělal tři rychlé kličky a poté zkoušel jemným obloučkem oslovit spoluhráče. Alex Meret však dokázal vystihnout finální míč.
24'
Victor Osimhen si na hranici pokutového území nedokázal zpracovat těžkou přihrávku spoluhráče.
23'
Hirving Lozano byl při náběhu do vápna vystaven do ofsajdu. Rozhodly sice milimetry, ale zřejmě byla tato situace posouzena správně.
22'
Luca Caldirola byl ve správném postavení proti nebezpečnému centru hostů ze strany. Kapitán Beneventa dokázal odkopnout z prvního doteku včas.
20'
Neapol zůstává s míčem na kopačkách na útočné polovině. Ofenzivní čtveřice fotbalistů v modrých dresech se pokusí něco vymyslet.
19'
Na druhé straně bylo taktéž rušno. Hlavička ze záklonu v podání Roberta Insigneho ale přesná nebyla. Skončila nad brankou Alexe Mereta.
17'
Na konci 17. minuty jsme se dočkali první branky. Po centru z levé strany se prosadil Osimhen, ovšem v čase přihrávky byl poměrně výrazně chycen v ofsajdové pasti. Gól tak po zásluze neplatí.
17'
Caprari nedokázal odehrát míč za obrannou polovinu svého týmu. Neapol bude rozehrávat aut.
16'
Dries Mertens odehrával míč z prvního doteku, čímž chtěl uvolnit Osimhena čekajícího za obranou. Byl však celkem nevybíravě sražen na zem a překvapivě se o faul nejednalo.
15'
Gennaro Gattuso nabádá své svěřence k větší aktivitě. Neapol zatím nemá svého soupeře čím překvapit. Ani zdaleka nehraje tak rychle jako v minulém utkání proti Bergamu.
14'
Gianluca Caprari opravdu vypálil, jenže jeho pokus zamířil tak metr nad horní tyč. Alex Meret proto zasahovat nemusel.
13'
Ve prospěch domácích byla nařízena další standardní situace. Tentokrát se bude kopat z velmi výhodné pozice. Zřejmě to domácí zkusí rovnou po bráně.
12'
Fabián Ruiz až příliš dlouho nenechával Caprariho vydechnout. Nakonec si pomohl faulem, díky kterému si Benevento může odpočinout.
11'
Neapol je dle očekávání častěji na míči. Zatím se však za úvodních deset minut k pořádnému zakončení nedostala.
10'
Kamil Glik dokázal zvládnout nepříliš komfortní pozici k odvrácení dlouhého nákopu za obranu. Polský reprezentant ale prokázal své zkušenosti.
9'
Hosté to i přes veškerou snahu Lozana nedokázali vykombinovat na pravém křídle. Míč propadl do zámezí a za okamžik bude domácí gólman odkopávat.
8'
Hirving Lozano se poprvé v utkání dostal do nebezpečné pozice. Ve chvíli, kdy už hlavou mohl zakončit, však zvolil přihrávku. Osimhen zakončení čekal, takže s přihrávkou spoluhráče už nepočítal.
7'
Lorenzo Montipò odkopl míč v těžké situaci pouze do výšky. Domácí následnou hlavičku nevyhráli, neboť Caprari balón podskočil.
6'
Di Lorenzo si u postranní čáry pomohl drobným přistrčením. Benevento posléze rychle rozehrálo.
5'
Dlouhý nákop vpřed v podání domácích nedokázal doběhnout Gianluca Lapadula, jenž si mezi stopery hostů hledal prostor.
4'
Neapol zůstává na polovině soupeře. Tentokrát míč do hry uvede Mário Rui.
3'
Benevento se dokázalo ubránit a následně míč odkopnout. Hosté ale přišli s další akcí po levé straně, která končí jejich autovým vhazováním.
2'
Daam Foulon si splnil defenzivní úkoly na jedničku. Na levé straně dokázal ustrážit průnik hostů. Neapol však za okamžik bude kopat roh.
1'
Úvodním výkopem začala Neapol, která dlouho držela míč na své polovině. Vysoké presovaní domácích ale zapříčinilo, že balón musel zpět až k brankáři Meretovi.
1'
Utkání začne za pár minut. Oba celky už přicházejí na hrací plochu. Benevento bude hrát v červenožluté kombinaci, zatímco Neapol taktéž tradičně v dresech modrých.

Benevento Calcio: Montipò – Letizia, Glik, Caldirola (C), Foulon – Ionita, Schiattarella, Bryan Dabo – R. Insigne, Caprari – Lapadula.
Náhradníci: Manfredini, Lucatelli – Basit, Tello, Ch. Maggio, Viola, Tuia, Improta, Di Serio, Sau, P. Hetemaj, Pastina.

SSC Neapol: Meret – Di Lorenzo, Manolas, Koulibaly, Rui – Ruiz, Bakayoko – Lozano, D. Mertens, L. Insigne (C) – Osimhen.
Náhradníci: Contini, Ospina – Malcuit, Demme, Nikola Maksimović, Politano, Hysaj, Ghoulam, Rrahmani, Petagna, Lobotka.

Rozhodčí: Daniele Doveri.
BENEVENTO CALCIO

Benevento v minulé sezoně vyhrálo Serii B, takže s přehledem postoupilo zpět do nejvyšší soutěže. V sezoně 2019/2020 získalo 86 bodů a hned o osmnáct bodů předčilo druhé Crotone, které postoupilo také do 1. ligy stejně jako Spezia. Benevento v osmatřiceti kolech šestadvacetkrát zvítězilo, osmkrát remizovalo a jen čtyřikrát prohrálo. Nyní však začala nová sezona, ale v Serii A si tým kouče Filippa Inzaghiho zatím rozhodně nevede zle. Vyhrál dva ze čtyř duelů a se šesti body na kontě je desátý. V 1. kole Benevento vyhrálo na hřišti Sampdorie Janov 3:2 a v kole třetím doma 1:0 s Bolognou. Padlo poměrem 2:5 s Interem Milán a stejně tak i v Římě s místním AS. Nejlepším střelcem týmu je útočník Gianluca Caprari, jenž vsítil tři branky.
SSC NEAPOL

Fotbalisté Neapole zahájili novou sezonu velmi dobře. V úvodních čtyřech kolech si připsali 8 bodů díky třem výhrám a jedné kontumační porážce. Právě kvůli kontumaci zápasu proti turínskému Juventusu je Neapol na osmi bodech, neboť ji byl jeden odečten. Momentálně je tak v tabulce Serie A na páté příčce za AC Milán, Sassuolem, Atalantou a Sampdorií. V minulém kole vyhráli svěřenci Gennara Gattusa nad Atalantou Bergamo vysoko 4:1. Tento šlágr kola rozhodli vlastně už v prvním poločase, který ovládli 4:0. Neapol je v ofenzívě velmi kvalitní. Ve třech odehraných utkáních vstřelila hned 12 branek, takže v dnešním klání bude jasným favoritem. Nejlepším střelcem týmu je Hirving Lozano se čtyřmi góly na kontě.
Přeji příjemné nedělní odpoledne při sledování textového přenosu z italské Serie A. Dnes nás v rámci 5. kola soutěže čeká souboj mezi nováčkem ligy a aspirantem v boji o evropské poháry. Benevento Calcio přivítá na domácí půdě SSC Neapol. Úvodní výkop je naplánován na 15:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62