Serie A - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Cagliari : Spezia - 29. listopadu 2020   18:00

Cagliari
52' João Pedro  • 58' Pavoletti (Zappa)
2:2
(0:1)
Spezia
36' E. Gyasi  (Bastoni) • 90+4' N'Zola
Cagliari
Cragno – Zappa, Walukiewicz, Klavan, Carboni (73. Tripaldelli) – Marin, Rog – Ounas (77. Faragò), João Pedro (C), Sottil (89. Caligara) – Pavoletti (77. Cerri).
Marini – Pagliardini, Vono
Sardegna Arena (Cagliari)
Spezia
Provedel – Ferrer (46. Sala), Terzi (C) (63. Chabot), Erlić, Bastoni – Estevez, M. Ricci (84. Piccoli), Maggiore – Farias (63. Deiola), N'Zola, E. Gyasi (80. Agudelo).

Spezia přišla do zápasu nebojácně a po prvním dějství zaslouženě vedla. Jenže po změně stran hrálo Cagliari jako vyměněné a během šesti minut průběh otočilo. V té době zbývala do konce řádné hrací celá půlhodina, ale skóre se za celou dobu víckrát nehnulo. Když už se zdálo, že Spezia dobře rozehraný zápas vážně ztratí a ze Sardinie odjede bez bodu, přišla spása – penalta. Konečný výsledek tak dostal podobu 2:2.
Držení míče: 46% : 54%.
Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 5:7.
Rohy: 4:5. Ofsajdy: 1:6. Fauly: 16:18.
90+4'
90+4'
Spezia právě vstřelila branku!
Na jedné straně velká radost, na druhé zklamání. Příležitost za pačesy chytil MBALA N'ZOLA a z penalty proměněné v poslední minutě vyrovnal na 2:2!
90+2'
Picolli po kontaktu s Klavanem uvnitř vápna upadl a rozhodčí má jasno: penalta!
90+1'
V první ze čtyř nastavených minut drží balon Cagliari.
89'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Riccardo Sottil, přichází Fabrizio Caligara.
88'
Sala (Spezia) odcentroval z pravé strany na Picolliho a ten to rovněž zkusil z voleje. Cragno se tentokrát blýskl zákrokem večera!
87'
Potrestat to mohl Maggiore (Spezia), ale unáhlená střela z voleje mu nesedla.
86'
Cerri (Cagliari) chtěl přidat pojistku, místo toho pouze přehlavičkoval břevno.
84'
Střídání v týmu ASD Spezia Calcio 2008: ze hřiště odchází Matteo Ricci, přichází Roberto Piccoli.
82'
Standardka ze střední vzdálenosti. Postavil ze k ní João Pedro (Cagliari) a zkusil střelecké štěstí. Z hlubokého záklonu ale mířil nad břevno.
81'
V souboji střídajících hráčů se dostal Cerri před Juliana Chabota (Spezia) a ten mu zezadu podkopl nohy. I v tomto případě je žlutá karta taxativní.
80'
Střídání v týmu ASD Spezia Calcio 2008: ze hřiště odchází Emmanuel Gyasi, přichází Kevin Agudelo.
79'
Sottil (Cagliari) se řítil sám na brankáře! Provedel zachoval chladnou hlavu a včasným výběhem střelci výrazně zmenšil úhel.
77'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Leonardo Pavoletti, přichází Alberto Cerri.
77'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Adam Ounas, přichází Paolo Faragò.
76'
Statistika držení míče: 45% : 55%.
75'
Klavan (Cagliari) zamezil soupeři v průchodu do zakončení skluzem. Posléze následoval roh a Chabot (Spezia) hlavičkující mimo tři tyče.
73'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Andrea Carboni, přichází Alessandro Tripaldelli.
71'
Na opačné straně Chabot (Spezia) po rohovém kopu vysoko přehlavičkoval břevno.
70'
To je k nevíře, co teď Ounas zahodil! Hráč Cagliari měl po centru zleva před očima prázdnou bránu. Tu ale z první trestuhodně minul!
67'
Ani Pavoletti (Cagliari) si se svou sólo akcí neporadil.
65'
Už to vypadalo, že se do šance řítí João Pedro (Cagliari), v rozhodný moment mu však balon odskočil.
63'
Střídání v týmu ASD Spezia Calcio 2008: ze hřiště odchází Diego Farias, přichází Alessandro Deiola.
63'
Střídání v týmu ASD Spezia Calcio 2008: ze hřiště odchází Claudio Terzi, přichází Julian Chabot.
61'
60'
Spezia se ubránila rohovému kopu.
58'
Cagliari právě vstřelilo branku!
Zappa dostihl průnikovou přihrávku až u koncové čáry, odkud dával balon pod sebe. Tam byl LEONARDO PAVOLETTI, který elegantní patou mezi dvěma obránci dokonal obrat – 2:1.
57'
Cragno ještě jednou. Domácího brankáře teď ohrozil Estevez, z ostrého úhlu ale neuspěl.
55'
Vzniklý brejk zakončil Maggiore (Spezia) střelou z dálky do Cragnových rukavic.
54'
Přihrávku, kterou do prostoru před bránou vyslal João Pedro (Cagliari), obrana spolehlivě odvrátila.
52'
Klub ze Sardinie srovnává krok! Střílenou přihrávku si na pravé straně vápna zpracoval JOÃO PEDRO a pokus placírkou poslal na zadní tyč. Provedel se po balonu natahoval marně.
51'
Cagliari ho rozehrálo na kratší vzdálenost s úmyslem obsadit okolí pokutového území.
50'
Domácí přenesli balon doleva, kde operoval Marin. Centr, který chtěl poslat přes vracejícího se Esteveze, skončil na rohovém kopu.
48'
Prohřešky proti pravidlům teď kouskují hru, o tom by mohl vyprávět Marin (Cagliari).
47'
Sala (Spezia) hned po svém příchodu dostal naloženo od Sottila. Asi aby věděl, že zápas bude tvrdý.
46'
Střídání v týmu ASD Spezia Calcio 2008: ze hřiště odchází Salva Ferrer, přichází Jacopo Sala.
46'
Hráči už se vracejí z kabin.
Spezia sehrála v Cagliari nečekaně dobrý poločas. Ligový nováček šel do zápasu nebojácně a krátce po čtvrt hodině si vypracoval první dvě šance. Změnu skóre nakonec provedl až na pověstný třetí pokus Emmanuel Gyasi, jenž otevřel skóre ve 36. minutě. V závěru poločasu mohli hosté o vedení přijít, ale gólman Provedel je zachránil.
Držení míče: 32% : 68%.
Střely na branku: 1:2. Střely mimo: 1:4.
Rohy: 2:2. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 8:6.
45+1'
45+1'
Na konci poločasu měl na hlavě vyrovnání Walukiewicz (Cagliari)! Po standardce nasměroval balon k pravé tyči a gólman Provedel musel předvést tygří skok.
45'
Valerio Marini přidal k první půli jednu minutku.
44'
Třetí trest je za podražení. Žlutou kartu inkasoval Nahuel Estevez (Spezia).
42'
Poněkud kostrbatá rozehrávka domácího týmu. O slovo se dlouho hlásil Zappa a nakonec ho dostal, pod tlakem Fariase však pouze hlavičkoval do zámezí.
41'
Na opačné straně N'Zola (Spezia) v ofsajdu.
39'
Ounas (Cagliari) znovu v akci. Prvního obránce oblafnul Zidaneho kličkou a vyzrál i na toho dalšího. Jenomže v kontaktu s Terzim sudí rozpoznal útočný faul.
37'
O rychlé vyrovnání usilující Ounas (Cagliari) nedokázal zpoza vápna trefit zařízení.
36'
V Cagliari jdou zaslouženě do vedení hosté! Černou práci odvedl Bastoni, když si na levé straně pohrál s několika soupeři. Po zemi pak odcentroval na zadní tyč, kam si naběhl nepokrytý EMMANUEL GYASI.
35'
Svou průnikovou přihrávku Farias (Spezia) přetáhl.
33'
Claudio Terzi (Spezia) atakoval Ounase u postranní čáry nepříjemným šlapákem a stal se druhým karetně potrestaným hráčem utkání.
32'
Sottil (Cagliari) se uvnitř vápna dostal do výhodné pozice, jeho ránu na poslední chvíli zablokoval Erlić.
31'
Statistika držení míče: 25% : 75%.
30'
Tak dlouho Salva Ferrer (Spezia) tahal Sottila za dres, až rozhodčímu došla trpělivost. Valerio Marini poprvé vytahuje žlutou kartu.
28'
Poslechnout ho chtěl Ounas (Cagliari). Jenže při sólu ztratil míč a při pokusu o jeho opětovný zisk si proti Bastonimu pomohl nedovoleným způsobem.
27'
Eusébio Di Francesco (Cagliari) nabádá své svěřence k větší aktivitě. Zatím je to z jejich strany bída.
25'
João Pedro (Cagliari) fauloval uprostřed hřiště.
23'
Hosté opět zazlobili! N'Zola ve vápně posunul na Fariase a ten po zasekávačce donutil Cragna k důležitému zákroku na zemi. Nůžkama pak míč vracel do ohně Estevez a vzruch až přestřelením branky zpoza vápna ukončil Gyasi.
21'
Domácí ovšem zatnuli zuby a své soupeře vytlačili až k půlící čáře. Spezia tak musí začít od píky.
20'
Přihrávka nakrátko udržela ligového nováčka v bezprostřední blízkosti pokutového území.
19'
Hned z další akce vytěžila Spezia roh.
17'
Na první šanci jsme čekali čtvrt hodiny. Farias (Spezia) přijal před vápnem přihrávku, zleva si navedl míč do lepší pozice a vystřelil na zadní tyč. Cragno se proletěl vzduchem, i když nakonec nemusel.
16'
Statistika držení míče: 30% : 70%.
15'
Tomu se defenziva Cagliari hravě ubránila, vděčit za to může hlavičkujícímu Klavanovi.
14'
Bastoniho riziková přihrávka za obranu neprošla, hosté ale mají k dispozici aspoň roh.
13'
V obnovené hře se Ounas (Cagliari) zprava šikovně prokličkoval až před Provedela a ten se odvážnému hráči musel vrhnout pod nohy.
11'
Míč se zatoulal do zámezí. Nastal čas na potlesk pro nedávno zesnulého Diega Maradonu.
10'
Oťukávaná pokračuje uprostřed hracího pole.
8'
První střelecký pokus jsme viděli jen o chvíli později. Ve vzduchu se k němu dostal Farias (Spezia), jenž svou hlavičku umístil dva metry vedle pravé tyče.
7'
U vápna kličkující Maggiore (Spezia) v souboji "pětadvacítek" zamotal hlavu Zappovi, vracejícího se Walukiewicze už ale za svými zády nečekal.
5'
Takhle je z toho jen přímý kop, ten rozehraje z vlastní šestnáctky gólman Provedel (Spezia).
4'
A kdyby bezprostředně po něm Pavoletti nefauloval, mohlo by jeho Cagliari třeba i zahrozit.
3'
Po ztrátě míče Erlić (Spezia) překazil přihrávku na Pavolettiho pouze za cenu rohového kopu.
2'
Když Maggiore (Spezia) zjistil, že se na soupeřovu půli jen tak nedostane, neváhal zařadit zpátečku.
1'
Rozehrávku provedli v modrém hrající hosté. Hráči domácího Cagliari oblékli dresy barevné.
1'
Výkopu bude předcházet minuta ticha.
Valerio Marini přivádí fotbalisty na hřiště.
Hráči právě absolvují předzápasovou rozcvičku.

Cagliari Calcio: Cragno – Zappa, Walukiewicz, Klavan, Carboni – Marin, Rog – Ounas, João Pedro, Sottil – Pavoletti.
Náhradníci: Aresti, Vicario – Caligara, Cerri, Faragò, Pinna, Pisacane, Ch. Oliva, Tramoni, Tripaldelli, Contini, Cusumano.

ASD Spezia Calcio 2008: Provedel – Ferrer, Terzi, Erlić, Bastoni – Estevez, M. Ricci, Maggiore – Farias, N'Zola, E. Gyasi.
Náhradníci: Rafael, Krapikas – Acampora, Agoumé, Agudelo, Deiola, Chabot, Ismajli, Sala, Piccoli, Marchizza, Vignali.

Rozhodčí: Marini – Pagliardini, Vono.
Trenéři obou týmů odtajnili sestavy. Koho Eusébio Di Francesco (Cagliari) a Vincenzo Italiano (Spezia) nominovali?
Vážení sportovní přátelé, dovolte mi vás ještě jednou přivítat u sledování textového on-line přenosu z utkání 9. kola Serie A mezi Cagliari a Speziou.
Poslední vzájemná utkání

2016: Cagliari – Spezia 1:2 (0:0), Serie B
2015: Spezia – Cagliari 0:3 (0:1), Serie B
2012: Cagliari – Spezia 2:1 (0:0), pohár

Spezia Calcio

Nováček ze Spezie se mezi smetánkou rychle zabydlel. Na kontě má 9 bodů při skóre 11:15 a bilanci 2-3-3, což při tvorbě tohoto preview stačí na 13. místo.

Naposledy se tým postavil Atalantě Bergamo a proti soupeři nastupujícím ve skupině Ligu mistrů vybojoval cenný bod. Lví podíl měl na tom gólman Provedel, na jehož služby se bude Spezia spoléhat i dnes.

Výčet všech úspěšných střelců
3 góly: Galabinov
2 góly: N'Zola, Pobega
1 gól: Agudelo, Farias, Chabot, Verde

Cagliari Calcio

Mírně favorizované Cagliari před víkendem otevíralo druhou polovinu dvacetičlenné tabulky. V osmi zápasech nasbíralo 10 bodů při skóre 14:17 a bilanci 3-1-4.

V minulém kole vyzval klub ze Sardinie slavný Juventus. A přestože na půdě už devět let úřadujícího mistra bojoval statečně, v Turíně padl 0:2. Oba góly přitom dostal od hvězdného Portugalce Cristiana Ronalda.

5 gólů: João Pedro, Simeone
1 gól: Lykogiannis, Godin, Nández, Sottil
Dobrý večer všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Dnešní program Serie A se po třech odpoledních zápasech přehoupl do své poloviny. Posledním předskokanem večerního šlágru 9. kola mezi Neapolí a AS Řím (20:45) bude Cagliari – Spezia.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62