Serie A - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Crotone : Neapol - 6. prosince 2020   18:00

0:4
(0:1)
Neapol
31' L. Insigne  (P. Zieliński) • 58' Lozano  (L. Insigne) • 76' Demme  (D. Mertens) • 90+1' Petagna  (D. Mertens)
Crotone
Cordaz (C) – Cuomo, Marrone, Luperto – P. Pereira (86. Henrique), S. Molina, Petriccione, Benali (36. Vulić), Reca – Messias, Nwankwo (86. Dragus).
L. Marinelli – A. Costanzo, L. Rossi
Stadio Ezio Scida (Crotone).
Neapol
Ospina – Di Lorenzo, Manolas, Koulibaly (83. Nikola Maksimović), Rui – Bakayoko (78. Lobotka), Demme, P. Zieliński (69. D. Mertens) – Lozano (77. Politano), Petagna, L. Insigne (C) (78. Elmas).

Já děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek nedělního večera.
Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 1:6. Střely mimo: 3:5. Rohy: 4:1. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 14:8.
Zatímco první půle byla ještě relativně vyrovnaná, v té druhé měli hosté navrhl, přidali další tři góly a zasloužen si z Crotone odváží tři body za vítězství. Nutno podotknout, že domácí hráli od 50. minuty v oslabení, neboť po celkem zbytečném zákroku byl vyloučen Jacopo Petriccione.
90+3'
90+3'
Hosté drží míč a v klidu vyčkávají na závěrečný hvizd.
90+1'
Neapol právě vstřelila branku!
Favorit v úplném závěru ještě výsledek kosmeticky upravuje. Mertens parádní přihrávkou vyslal do šance svého spoluhráče a ANDREA PETAGNA tvrdou ranou překonal Cordaze, který si sice na míč sáhl, ale vyrazit jej nedokázal.
90+1'
Nastavují se tři minuty.
90'
Míč končí u Politana, který tak po hodně dlouhé době má aspoň nějakou práci. Ve druhé půli se spíš nudí.
88'
Domácí jsou zatlačeni na své polovině a vymýšlí, kudy vést útok. Dočkají se aspoň čestného úspěchu?
86'
Střídání v týmu FC Crotone: ze hřiště odchází Simeon Nwankwo, přichází Denis Dragus.
Střídání v týmu FC Crotone: ze hřiště odchází Pedro Pereira, přichází Eduardo Henrique.
85'
Dries Mertens hledal přihrávkou někoho ze spoluhráčů, avšak jeho pas končí vedle vzdálenější tyče, míč se tečovat nikomu nepodařilo.
84'
Žlutou kartu dostává Matteo Politano (SSC Neapol), který se snažil vybojovat penaltu, nakonec dostává trest za filmování.
83'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Kalidou Koulibaly, přichází Nikola Maksimović.
82'
Konstantinos Manolas špatně načasoval přihrávku a balón poslal pouze za postranní lajnu.
81'
Letící balón ukryl do rukavic domácí gólman a rychle rozehrál.
81'
Žlutou kartu dostává Stanislav Lobotka (SSC Neapol).
80'
Nakopnutý balón končí u Cordaze, jenž rozehrává na nejbližšího spoluhráče.
78'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Lorenzo Insigne, přichází Eljif Elmas.
78'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Tiemoué Bakayoko, přichází Stanislav Lobotka.
77'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Hirving Lozano, přichází Matteo Politano.
76'
Hosté opět těží z rychlého přesunu hry, Mertens dostal přihrávku na střed, nebyl ukvapený a přihrál lépe postavenému spoluhráči, DIEGO DEMME napřáhl z pravé strany a po zemi ke vzdálenější tyči protáhl Cordaze, jenž na míč nedosáhl.
75'
Hosté teď spíš zdržují hru a nikam nepospíchají.
74'
Hráči Neapole raději přenesli hru zpátky ke svému brankáři.
72'
Andrea Petagna evidentně fauloval a z útoku se musí stáhnout. Hráč se sice zlobí, ale zbytečně.
71'
Střelu tečoval zřejmě někdo z hostů, neboť následuje odkop od branky.
70'
Další faul na straně hostů a znovu budou hráči Neapole zahrávat přímý kop.
69'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Piotr Zieliński, přichází Dries Mertens.
68'
Mário Rui však zamířil z ostrého úhlu pouze nad břevno.
68'
Hosté budou rozehrávat na hranici pokutového území.
67'
Žlutou kartu dostává Arkadiusz Reca (FC Crotone).
66'
Arkadiusz Reca se sice dostal k hlavičce, avšak jeho zakončení bylo tečováno na roh.
64'
Hirving Lozano pokazil zpětnou přihrávku a míč poslal obloučkem do autu. Spoluhráči se gestem omluvil.
62'
Piotr Zieliński zakončoval v pokutovém území v pádu a míč poslal vysoko nad soupeřovu svatyni.
60'
Hosté zůstávají u balónu i nadále, nyní kombinují u středové lajny.
58'
Neapol vede už o dva góly. HIRVING LOZANO zůstal úplně volný před bránou, zpracoval si přihrávku a pak tvrdou ranou překonal vyběhnutého gólmana.
57'
Favorit vyrazil do otevřené obrany, avšak Cordaze ve finále neprověřil.
56'
Velký boj o míč, chvíli jej mají domácí, pak zase hosté.
54'
Domácí odvrátili šanci Neapole, ale budou čelit rohovému kopu.
53'
Žlutou kartu dostává Pedro Pereira (FC Crotone).
52'
Hodně špatně si teď hosté přihráli, míč končí v autu.
50'
Je to tak, červenou kartu dostává Jacopo Petriccione (FC Crotone) a to nejspíš po zásluze.
49'
Rozhodčí se jde podívat na video.
48'
Na travnatém pažitu zůstává ležet Diego Demme, který inkasoval hodně tvrdý skluz od Jacopa Petriccioneho. Tady určitě musí přijít karta.
47'
Pedro Pereira si pomohl v souboji o míč faulem a míč musí odevzdat.
46'
Velký favorit si do kabin odnáší těsný náskok a může být rád, že tomu tak je. Domácí totiž byli hodně blízko vyrovnání, ovšem Vulić zakončoval příliš slabě. Na druhou stranu nutno říct, že jsou hosté o něco aktivnějším týmem a vedou zaslouženě.
45+3'
45+3'
Lorenzo Insigne střílel jen do dobře postavené zdi. Kdyby ji dokázal přehodit, nadělal by brankáři Crotone nemalé starosti.
45+1'
Nastavují se dvě minuty a Cordaz si staví zeď.
45'
Žlutou kartu dostává Giuseppe Cuomo (FC Crotone).
45'
Domácí teď hodně protestují, ale není jim to nic platné. Po faulu na unikajícího Hirvinga Lozana budou hosté zahrávat přímý kop.
43'
Crotone vyrazilo ve třech proti třem, jenže Junior Messias adresoval svoji nepřesnou přihrávku jen k hostujícímu brankáři.
41'
Hráči Neapole odkopli balón jen ke Cordazovi, jenž rozehrává na krátko.
39'
Hosté se musí bránit, domácí jsou usazeni s balónem před jejich vápnem.
37'
Nový muž na hřišti Vulić mohl hned vyrovnat, avšak slabým zakončením dal šanci Ospinovi, který včas padl k zemi a míč vyrazil.
36'
Střídání v týmu FC Crotone: ze hřiště odchází Ahmad Benali, přichází Miloš Vulić.
34'
Míč proletěl pokutovým územím Neapole, nikým netečován doplachtil do zámezí.
33'
Ahmad Benali si vynutil faul a jeho tým bude rozehrávat na soupeřově straně.
31'
LORENZO INSIGNE naběhl k pokutovému území, těsně před jeho hranicí zamířil ke vzdálenějšímu hornímu rohu a trefil se naprosto parádně. Alex Cordaz neměl šanci na míč dosáhnout.
29'
Stejný hráč se o chvíli později snažil zasprintovat k brance, ale byl od míče čistě odstaven. Zůstává však na ležet na hřišti a žádá ošetření.
27'
Do útoku vyrazili domácí, přihrávka, kterou Arkadiusz Reca adresoval před branku, byla zblokována.
26'
Alex Cordaz musel pomoci spoluhráčům, po malé domů počkal a pak rozehrál dalekým odkopem.
24'
První velká šance hostů. Andrea Petagna po parádním pasu zůstal osamocen před brankářem, místo rychlé střely ještě popošel na pravou stranu a pak tvrdě střílel, ovšem Alex Cordaz perfektním zásahem míč vyrazil.
23'
Lorenzo Insigne se dostával do dobré příležitosti, ovšem neudržel míč na hrací ploše a celá akce tím končí.
21'
Junior Messias střílel z otočky z dobrých pětadvaceti metrů, avšak příliš vysoko nad bránu.
19'
Domácí získali míč po delší době na své kopačky a volí přihrávky na své polovině mezi sebou.
17'
A ani další útok Neapole nepřináší žádnou šanci, Crotone dobře brání.
16'
Souhra na jeden dotek hostujícímu celku nevyšla, domácí míč odkopávají.
14'
Prudký pas skončil až u Alexe Cordaze, který si pro něj rychle vyběhl z brány.
12'
Luca Marrone připravil přihrávkou pěkný balón pro spoluhráče, který pálil bez přípravy, ale jen do soupeře.
10'
Andrea Petagna poslal centr na vzdálenější stranu, kam naběhl Diego Demme, který však míč nezasáhl vůbec dobře a domácí brankář tak měl usnadněnou práci, balón ukryl do náruče.
8'
Hirving Lozano vyrazil do brejku, avšak míč mu utekl do autu a hosté o míč přišli.
7'
Domácí rozehráli přímý kop, míč zastavila skrumáž těl před brankářem, takže David Ospina práci neměl..
6'
Žlutou kartu dostává Kalidou Koulibaly (SSC Neapol).
4'
Junior Messias špatně odehrál míč podél postranní lajny, soupeř bude vhazovat.
3'
David Ospina se natáhl a letící míč bez potíží ukryl do rukavic.
2'
Domácí vybojovali rohový kop.
1'
První možnost zápasu hned v první minutě, Andrea Petagna potáhl míč na střed a pak zamířil na vzdálenější tyč, avšak tu minul.
1'

FC Crotone: Cordaz (C) – Cuomo, Marrone, Luperto – P. Pereira, S. Molina, Petriccione, Benali, Reca – Messias, Nwankwo.
Náhradníci: Festa – Golemić, Magallán, Djidji, Crociata, Zanellato, Rojas, Vulić, Henrique, Siligardi, Dragus, Rivière.

SSC Neapol: Ospina – Di Lorenzo, Manolas, Koulibaly, Rui – Bakayoko, Demme, P. Zieliński – Lozano, Petagna, L. Insigne (C).
Náhradníci: Meret, Contini – Nikola Maksimović, Ghoulam, Elmas, Ruiz, Lobotka, D. Mertens, F. Llorente, Politano.

Rozhodčí: L. Marinelli – A. Costanzo, L. Rossi.
Posledních pět vzájemných zápasů

Neapol – Crotone 2:1
Crotone – Neapol 0:1
Neapol – Crotone 3:0
Crotone – Neapol 1:2
Crotone – Neapol 2:1
Neapol má aktuálně příjemnější "starosti". Tým je se sedmnácti body na páté pozici a v případě vítězství se může posunout až na třetí místo. Spolu s Bolognou je Neapol jediným týmem, který v aktuálním ročníku Serie A ještě neremizoval. Z devíti odehraných zápasů ale dokázala hned šestkrát vyhrát a velkým favoritem bude i tentokrát. Před týdnem si Neapol vyšlápla na AS Řím, který na domácím stadionu zdolala až překvapivě snadno 4:0. V týmu figurují hned dva čtyřbrankoví střelci. Jsou jimi Belgičan Dries Mertens a Mexičan Hirving Lozano.
Fotbalisté Crotone jsou ve dvacetičlenné tabulce na posledním místě jakožto jediný tým, který v letošním ročníku nejvyšší italské soutěže ještě nevyhrál. Na kontě mají pouhé dva body za remízy s turínskými FC a Juventusem. Naposledy Crotone prohrálo před týdnem venku 0:1 s Bolognou. Při negativním skóre 6:20 je nejlepším týmovým střelcem Nigérijec Simy. Osmadvacetiletý útočník se zatím trefil třikrát.
Krásný nedělní podvečer. Italská Serie A má dnes na programu sedm utkání "jubilejního" 10. kola. My se v tomto textovém přenosu zaměříme na střetnutí mezi trápícím se FC Crotone a favorizovaným týmem SSC Neapol.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62