Serie A - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Fiorentina : Atalanta - 11. dubna 2021   20:45

Fiorentina
58' Vlahović (M. Cáceres) • 67' Vlahović (Kouamé)
2:3
(0:2)
Atalanta
14' D. Zapata  (Malinovskyj) • 41' D. Zapata  (Malinovskyj) • 70' Iličić
Fiorentina
Drągowski – Milenković, Pezzella, Martínez (78. Venuti) – M. Cáceres, S. Amrabat (71. Valero), Castrovilli (71. Eysseric), Bonaventura (78. Callejón), Biraghi – Kouamé, Vlahović.
Atalanta
Gollini – Tolói, Romero (46. Djimsiti), Palomino – Malinovskyj (63. Iličić), de Roon, Freuler, Gosens – Pašalić – Muriel (63. Maehle), D. Zapata (87. Al. Mirančuk).

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný večer!
Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 2:9. Střely mimo: 5:3. Rohy: 0:6. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 15:12.
Je konec! Atalanta nakonec zvládla duel na půdě Fiorentiny a vrací se na čtvrtou pozici tabulky před Neapol! e 14. minutě se hosté dostali do vedení, když se po rohovém kopu trefil hlavou Duván Zapata. Hosté si poté vytvořili další možnosti, ale obrana Fiorentiny se dlouho držela. Pět minut před přestávkou se na hraně ofsajdu znovu odpoutal Duván Zapata a přidal svou druhou branku v utkání. Po změně stran nastoupila na trávník naprosto jiná Fiorentina a Dušan Vlahović zařídil dvěma zásahy vyrovnání. Krátce po druhé brance však přišla ruka ve vápně a Iličič vrátil Atalantu do vedení. Ve zbytku duelu už si hosté náskok pohlídali.
90+4'
90+3'
Berat Djimsiti si dal pozor na centr z levé strany a v pádu odehrál míč do bezpečí. Fiorentina má k dispozici poslední vhazování u rohového praporku.
90+2'
Gosens prošel na polovinu Fiorentiny, kde pro svůj celek nasbíral další cenné sekundy k dobru. Většina hráčů Atalanty však zůstává vzadu.
90+1'
Nastavují se tři minuty!
90'
Fiorentina se v závěru nastěhovala na polovinu soupeře, jenže kombinaci zastavil útočný faul. Atalanta s rozehrávkou spěchat nebude.
89'
Dušan Vlahović prošel po pravé straně do blízkosti velkého vápna, jenže jeho centr zablokoval dobře postavený Gosens. Atalanta brání v závěru utkání opravdu skvěle.
88'
Borja Valero táhl vpřed další akci Fiorentiny, jenže Callejóna zahnal nepřesnou přihrávku k postranní čáře, kde si španělský fotbalista pomohl faulem.
87'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Duván Zapata, přichází Alexej Mirančuk.
86'
Bartłomiej Drągowski vyběhl z branky na hranici velkého vápna a poslal nákop na polovinu soupeře. Jeho pobídka ale skončila u obránců.
85'
Christian Kouamé vymyslel patičku do pokutového území, kam se dostal Callejón, jenže z ostrého úhlu pod tlakem obránce nevrátil míč před branku.
84'
Mohlo být definitivně rozhodnuto! Gosens dostal přihrávku do pokutového území, měl moře času, ale placírkou těsně minul branku!
83'
Germán Pezzella našel Valera na hranici velkého vápna, jenže střídající fotbalista místo zakončení z optimální pozice ještě zvolil přihrávku na levou stranu.
82'
Rafael Tolói se jako stoper vysunul na polovinu Fiorentiny a nakopl míč do šestnáctky. Pro jeho nepřesnou pobídku si v klidu dokráčel Dragowski.
81'
Dušan Vlahović sprintoval za pobídkou na polovinu soupeře, jenže stopeři Atalanty se s ním skvěle vrátili a nedovolili domácímu kanonýrovi zakončit.
80'
Do konce dnešního souboje zbývá posledních deset minut a Atalanta stále drží těsné vedení. Domácí Fiorentina se v posledních minutách vpřed prakticky nedostává.
79'
Duván Zapata si v pokutovém území našel odražený míč, krásně si jej přehodil na pravačku, ale dloubáčkem nepřekonal vystoupeného brankáře.
78'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Lucas Martínez, přichází Lorenzo Venuti.
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Giacomo Bonaventura, přichází José María Callejón.
77'
Pierluigi Gollini si dal pozor na napadajícího Vlahoviče a před domácím střelcem rozehrál na pravou stranu. Valentin Eysseric se v následném souboji provinil faulem.
76'
Joakim Maehle diriguje rozehrávku Atalanty na polovině soupeře. Hostující celek nechce pustit Fiorentinu do nějákého závěrečného tlaku.
75'
Skvěle hrající Dušan Vlahović si naskočil na centr z levé strany hrací plochy, jenže jeho pokus hlavou skončil vedle vzdálenější tyčky.
74'
Nikola Milenković si musel dát pozor na napadajícího Muriela, před kterým nakopl míč na polovinu soupeře. Hráči Atalanty ale brání pozorně.
73'
Fiorentina už se opět tlačí do útoku ve snaze vyrovnat. Po levém křídle spěchal vpřed Cristiano Biraghi, ale ve sprinterském souboji se mu vyrovnal Joakim Maehle.
72'
Žlutou kartu dostává Nikola Milenković (ACF Fiorentina).
71'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Gaetano Castrovilli, přichází Valentin Eysseric.
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Sufján Amrabat, přichází Borja Valero.
70'
Bergamo právě vstřelilo branku!
Atalanta si dvacet minut před koncem bere zpět své ztracené vedení! K exekuci pokutového kopu se postavil JOSIP ILIČIČ a se štěstím dostal míč do sítě!
69'
Jenže domácí celek si situaci velmi rychle komplikuje! Sudí totiž nařídil penaltu pro hosty po ruce!
67'
Fiorentina právě vstřelila branku!
Fiorentina se dočkala vyrovnání! Skvělou práci odvedl Christian Kouamé, který si obhodil váhajícího stopera, postupoval sám na branku, ale místo zakončení ještě přihrál a DUŠAN VLAHOVIĆ už měl snadnou práci!
66'
Lucas Martínez dostal přihrávku na pravou stranu, odkud odcentroval do pokutového území, jenže jeho pobídku si našel brankář Atalanty.
65'
Robin Gosens se pustil do hlavičkového souboje s Castrovillim. Domácí fotbalista byl o něco důraznější, jenže Vlahović odražený míč neudržel.
64'
Atalanta dokázala po obdržení branky rozkouskovat hru a zatím nepouští domácí Fiorentinu do nějakého souvislého tlaku.
63'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Ruslan Malinovskyj, přichází Josip Iličić.
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Luis Muriel, přichází Joakim Maehle.
62'
Giacomo Bonaventura si na opačné straně navedl míč na levačku a z blízkosti velkého vápna vyslal přízemní střelu. Jeho pokus však zablokoval Djimsiti.
61'
Atalanta zahodila obrovskou šanci! Po rohovém kopu zůstal u zadní tyče nekrytý Marten de Roon, který střílel k tyči, ale Bartłomiej Drągowski se skvěle přesunul a vytáhl důležitý zákrok!
60'
Atalanta po hodině hry zahrávala přímý kop. Jeho rozehrávky se ujal Muriel, ale jeden z hráčů ve zdi jeho projektil tečoval na rohový kop.
58'
Je sníženo! Domácí Fiorentina se po dlouhé době dostala do pokutového území a hned je z toho branka! DUŠAN VLAHOVIĆ si počkal na sklepnutí hlavou a levačkou nekompromisně poslal míč do sítě!
57'
Cristiano Biraghi si na vlastní polovině zasekl míč kolem napadajícího soupeře, nicméně místo rozehrávky vpřed musel zvolit malou domů.
56'
Nikola Milenković dostal přihrávku na polovinu hřiště, krásně sklepl míč na Castrovilliho a vydal se vpřed. Akce Fiorentiny opět skončila nepřeností.
55'
Giacomo Bonaventura mohl zrychlit rozehrávku Fiorentiny, jenže na polovině hřiště udělal zbytečnou kličku a dal zadákům Atalanty čas na srovnání se.
54'
Amrabat ve skluzu poslal k zemi Gosense a dostává žlutou kartu.
53'
Nikola Milenković si dal pozor na nákop soupeře na polovinu Fiorentiny a nepustil aktivního Muriela do úniku. Domácí celek brání po změně stran pozorně.
52'
Pierluigi Gollini se ujal rozehrávky od vlastní branky. Gólman Atalanty nakopl míč na polovinu Fiorentiny, kde byl faulován Duván Zapata.
51'
Giacomo Bonaventura se dostal do pokutového území, kde se krásnou kličkou zbavil Djimsitiho, ale levačkou trefil jen dalšího obránce.
50'
Christian Kouamé sprintoval za přihrávkou na hranici velkého vápna, jenže obránce v bílém si jeho průnik pohlídal a ještě před domácím hráčem odehrál míč do bezpečí.
49'
Nikola Milenković vhazoval na pravé straně. Zadák Fiorentiny našel svou pobídkou Biraghiho, který se nedokázal otočit kolem obránce.
48'
Martín Cáceres si na polovině hřiště vzal odražený míč a stačil si pomoci přihrávkou na stopery. Fiorentina vstoupila do druhé půle o něco aktivněji.
47'
Gaetano Castrovilli si naběhl na přihrávku na levou stranu, krásnou kličkou se zbavil obránce, jenže pod tlakem dalšího hráče už neodcentroval.
46'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Cristian Gabriel Romero, přichází Berat Djimsiti.
46'
První poločas končí! Atalanta v úvodní pětačtyřicetiminutovce potvrdila roli favorita. Ve 14. minutě se hosté dostali do vedení, když se po rohovém kopu trefil hlavou Duván Zapata. Hosté si poté vytvořili další možnosti, ale obrana Fiorentiny se dlouho držela. Pět minut před přestávkou se na hraně ofsajdu znovu odpoutal Duván Zapata a přidal svou druhou branku v utkání. Do kabin se tak odchází za stavu 0:2.
45+2'
45+2'
Gaetano Castrovilli si na levé straně kličkou obhodil jednoho z obránců a odcentroval na malé vápno. Jeho pobídka však skončila na hlavě obránce.
45+1'
Nastavují se dvě minuty!
45'
V závěru prvního poločasu se Fiorentina znovu vydala do útoku, jenže Dušan Vlahović nezvládl souboj s obráncem a odpadl za postranní čáru.
44'
Pierluigi Gollini se musel zapojit do rozehrávky Atalanty. Brankář hostujícího mužstva situaci zvládl s klidem a našel jednoho z obránců.
43'
Cristiano Biraghi uspěl v dalším hlavičkovém souboji na vlastní polovině. K odraženému míči se dostal Lucas Martínez, který neobešel prvního soupeře.
41'
Hostující celek ještě před přestávkou přidává druhý zásah! Atalanta při další akce rozebrala domácí defenzivu. Na přihrávku za obranu nereagoval nikdo ze stoperů a DUVÁN ZAPATA se ocitl sám před brankářem. Produktivní střelec poté zakončil do dolního rohu!
40'
Rafael Tolói se vysunul hodně blízko velkému vápnu. Obránce Atalanty si však netroufl na odcentrování a raději si pomohl přihrávkou do zadních řad.
39'
Pierluigi Gollini poslal dlouhý nákop na Gosense. Belgický reprezentant v hlavičkovém souboji sice uspěl, ale pomohl si faulem.
38'
Aktivní Luis Muriel napadal rozehrávku obránců Fiorentiny na její polovině. Útočník Atalanty dostal pod tlak Milenkoviče, který zakopl míč do autu.
37'
Ruslan Malinovskyj se na opačné straně krásnou kličkou zbavil Martíneze a odcentroval na značku pokutového kopu. Pezzella raději míč odkopl na roh.
36'
Nikola Milenković chtěl rozběhnout Vlahoviče, jenže druhý jmenovaný dostal přihrávku do prostoru, kde kolem něj hlídkovali hned tři hráči v bílém.
35'
Rafael Tolói dostal přihrávku na pravou stranu a křížem přenesl hru na Gosense. Belgický fotbalista si však neporadil se zpracováním.
34'
Lucas Martínez se vydal na výlet na polovinu Atalanty, nicméně domácí fotbalisté při této situaci trošičku zaspali a nevytvořili mu adekvátní podporu.
33'
Hosté následně zahrávali přímý kop. Do vápně přiletěl vysoký centr na zadní tyč, kam sprintoval Gosens, ale o pár centimetrů na míč nedosáhl.
32'
Další žlutá karta! Germán Pezzella dohrál soupeře u postranní čáry a je potrestán.
31'
Lucas Martínez poslal přihrávku za obranu Atalanty, nicméně hostující stoper Romero jeho úmysl přečetl a bez problémů se vrátil a získal míč.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím sledujeme zajímavé utkání. Hosté se hned v úvodu dostali do vedení a od té doby nepouštějí Fiorentinu do šancí.
29'
Dušan Vlahović se tentokrát vrhl do souboje na pravé straně, ale podle rozhodčího si při zpracování pomohl rukou. Rozehrávat bude Atalanta.
28'
Pierluigi Gollini nyní lehce zdržel rozehrávku, aby Atalanta dokázala rozkouskovat sílící aktivitu domácí Fiorentiny. V následném hlavičkovém souboji hosté míč neudrželi.
27'
Giacomo Bonaventura znovu odcentroval z levé strany hrací plochy. Dušan Vlahović se ve vápně dokázal otočit, jenže v pádu zakončil mimo branku.
26'
Fiorentina následně zahrávala přímý kop. Giacomo Bonaventura poslal zajímavý centr na malé vápno, kde se k hlavičce dostal Lucas Martínez, ale hlavou trkl míč mimo tři tyče.
25'
Po předchozím zákroku zůstává na trávníku ležet domácí útočník Vlahovič, který dostal tvrdý direkt do hlavy a musí být ošetřen.
24'
Na světě je první žlutá karta dnešního souboje! Za přešení brejku Fiorentiny ji dostává Romero.
23'
Robin Gosens si navedl míč do blízkosti velkého vápna, jenže místo zakončení si jej přišlápl a daroval balón domácím fotbalistům.
22'
Duván Zapata svedl další souboj s domácím stoperem. Urostlý útočník Atalanty si pokryl míč tělem a následně pro svůj celek vybojoval vhazování.
21'
Cristian Gabriel Romero poslal nákop na polovinu soupeře, nicméně jeho pobídku nikdo ze spoluhráčů nezachytil.
20'
Tentokrát už z toho skutečně byla obrovská šance pro Atalantu! Na přetažený centr si počkal Duván Zapata, ale jeho projektil z voleje brankář vyrazil konečky prstů!
19'
Na parádní centr do pokutového území si naskočil Gosens, kterého vychytal domácí brankář. Vzrušení však bylo zbytečné, jelikož hostující hráč si nepohlídal ofsajd.
18'
Christian Kouamé poslal přihrávku na hranici velkého vápna, kde si míč zpracoval Dušan Vlahović, nicméně útočník Fiorentiny byl o míč rychle připraven.
17'
Cristiano Biraghi dostal přihrávku na pravou stranu, jenže centrem trefil prvního obránce. Fiorentina sice získala odražený balón, ale dlouho jej neudržela.
16'
Atalanta kombinuje na vlastní polovině a nepouští fotbalisty domácí Fiorentiny k míči. Hráči v bílém naopak pokračují v aktivitě.
14'
Favorizovaná Atalanta se dostává do vedení! Po dalším rohovém kopu už se Atalanta branky dočkala! Na parádní centr si na malém vápně naskočil DUVÁN ZAPATA a hlavičkou uklidil míč do dolního rohu!
13'
Atalanta zahrávala další rohový kop. Centrovaný míč přiletěl na přední tyč, kde byl de Roon, ale z otočky už míč do nebezpečného prostoru nedostal.
12'
Zapata dostal krásnou přihrávku na hranici velkého vápna, jenže si nedal pozor na své postavení a nechal se lapit v ofsajdové pasti.
11'
Atalanta se v úvodu snaží útočit po křídlech, jenže stopeři Fiorentiny zatím hrají pozorně a nenechávají na stranách otevřené prostory.
10'
Sprintující Gosens dostal parádní přihrávku mezi obránce, jenže si prvním dotykem posunul míč daleko před sebe a už jej nedohnal.
9'
Bartłomiej Drągowski si dal pozor na přihrávku za obranu Fiorentiny, vystartoval ven ze své svatyně a jednoduše nakopl míč směrem vpřed.
8'
Robin Gosens poslal do pokutového území hodně prudkou přihrávku. Za jeho pobídkou se hnal Luis Muriel, jenže si nepotykal se zpracováním.
7'
Sufján Amrabat se dral středem hrací plochy kupředu, jenže podle rozhodčího si svého strážce přidržel za dres. Rozehrávat bude Atalanta.
6'
Cristiano Biraghi dostal přihrávku na levou stranu, odkud odcentroval do pokutového území, nicméně trefil jen prvního obránce v bílém dresu.
5'
Dragowski svým nákopem našel Vlahoviče, který v hlavičkovém souboji prodloužil míč do prostoru za sebou, kde byli jen zadáci Atalanty.
4'
Atalanta zahrávala první rohový kop dnešního utkání. Centrovaný míč přiletěl na přední tyč, ale nikdo v bílém se k hlavičce nedostal.
3'
Bartłomiej Drągowski si dal pozor na nákop za obranu Fiorentiny, vystartoval z branky na hranici velkého vápna a raději schoval míč do rukavic.
2'
Marten de Roon dostal přihrávku do blízkosti velkého vápna, kde se krásně zbavil obránce, jenže zakončením nártem poslal míč vysoko nad břevno.
1'
Hostující Atalanta obstarala výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Favorizovaný celek z Bergama se bude snažit vyhoupnout před Neapol.
1'
Oba týmy už nastupují na hřiště. Fiorentina bude hrát ve fialovém, zatímco Atalanta oblékne bílou sadu.

ACF Fiorentina: Drągowski – Milenković, Pezzella, Martínez – M. Cáceres, S. Amrabat, Castrovilli, Bonaventura, Biraghi – Kouamé, Vlahović.
Náhradníci: Rosati, Terracciano – A. Barreca, Callejón, Eysseric, Malcuit, Montiel, Munteanu, Olivera, Ponsi, Valero, Venuti.

Atalanta Bergamasca Calcio: Gollini – Tolói, Romero, Palomino – Malinovskyj, de Roon, Freuler, Gosens – Pašalić – Muriel, D. Zapata.
Náhradníci: F. Rossi, Sportiello – Caldara, Djimsiti, Iličić, Kovalenko, S. Lammers, Maehle, Al. Mirančuk, Ruggeri, Šutalo..
Vzájemný zápas

V podzimním duelu zvítězila Atalanta na domácí půdě vysoko 3:0.
ACF Fiorentina

Domácí Fiorentina je na tom hůře. Celek z renesančního města odehrál v letošním ročníku nejvyšší italské soutěže dvacet devět zápasů a získal v nich třicet bodů. S tímto ziskem drží Fiorentina čtrnáctou pozici. Na záchranu má před startem třicátého kola k dobru osm bodů a už by měla dohrát sezónu bez větších starostí. V posledním kole remizovala 1:1 na hřišti FC Janov.
Atalanta Bergamasca Calcio

Atalanta letos opět podává špičkové výkony. Ve dvaceti devíti odehraných zápasech získala padesát osm bodů a drží čtvrtou pozici. S tímto ziskem navíc dotírá na druhé AC Milán a třetí Juventus. Ze zadních řad se na Atalantu naopak tlačí Neapol a Lazio. Poslední dva duely navíc Atalanta zvládla bez ztráty kytičky, když porazila Veronu a Udinese.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Serie A mezi Fiorentinou a Atalantou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62