Serie A - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Fiorentina : Cagliari - 10. ledna 2021   18:00

Fiorentina
72' Vlahović (Callejón)
1:0
(0:0)
Fiorentina
Drągowski – Milenković, Pezzella (C) (38. Martínez), Igor – M. Cáceres (73. Venuti), Bonaventura, S. Amrabat, Pulgar, Biraghi – Vlahović (82. Kouamé), Callejón (82. Valero).
Piero Giacomelli – Filippo Valeriani, Michele Lombardi
Stadio Artemio Franchi, Florencie
Cagliari
Cragno – Pisacane (80. Zappa), Walukiewicz, Godín, Lykogiannis – Marin, Nainggolan (80. Ounas) – Ch. Oliva (86. Cerri), João Pedro (C), Sottil (86. Tramoni) – Simeone (80. Pavoletti).

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 5:4. Rohy: 9:5. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 15:14.
Fiorentina na domácím stadiónu porazila v rámci 17. kola Seria A Cagliari nejtěsnějším možným rozdílem 1:0. Vítězství Fialek je bezesporu zasloužené. Od prvních minut byli aktivnějším týmem, ale dlouho se trápili v koncovce. Neuspěl Vlahović ani Pezzella, dokonce jim byla odvolána penalta. Tu naopak kopaly hosté po faulu Igora, ale João Pedro na Dragowského nevyzrál. Druhý poločas tolik zajímavých příležitostí nepřinesl, za to však nabídl jediný gól střetnutí. V 72. minutě Callejón stříleným centrem zprava vybídl ke skórování Dušana Vlahoviće, který ve skluzu poslal nekompromisně balón pod břevno. Hosté se po inkasované brance začali více tlačit do ofenzivy, kýženého vyrovnání se ale nedočkali, tři body zůstaly ve Florencii.

Svěřenci kouče Prandelliho se díky vítězství posunuli tabulkou na dvanáctou pozici, Cagliari zůstává na šestnácté příčce.
90+5'
90+4'
A skutečně. João Pedro centroval do šestnáctky soupeře, kde se nacházeli všichni hráči, vyjma rozehrávajícího Brazilce a brankáře Cragna. Vysoký centr odklidil do bezpečí Igor, Fiorentina vítězí!
90+3'
Poslední šance na vyrovnání bude v podobě volného přímého kopu. Kopat se bude zhruba 25 metrů od brány, João Pedro bude s největší pravděpodobností centrovat.
90+2'
Postavení mimo hru zabránilo Cagliari pokračovat v honbě za vyrovnání. V ofsajdové pasti se nechal nachytat João Pedro, obrana Fialek zvládla situaci skvěle.
90+1'
Leonardo Pavoletti dokonce protestoval tak dlouho a hlasitě, že dostal žlutou kartu. Italský útočník okamžitě sklapl uši a je radši v klidu.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby tři minuty.
89'
Tvrdý střet mezi brankářem Dragowským a Pavolletim posoudil arbitr Giacomelli jako nedovolený. Hostující forward není s výrokem spokojený, avšak výrok nezmění.
88'
Skvělou práci odvedl čerstvý Borja Valero. Využil skutečnosti, že oproti Pedrovi měl větší množství sil. Nejprve mu utekl po lajně a u rohového praporku pošetřil pár cenných vteřin.
87'
Fialky vsadily všechno na jednu kartu. Začaly bránit v kompletní sestavě, dokonce i nejvíce vysunutý Kouamé se stahuje na vlastní polovinu.
86'
Na hřišti ještě není ani minutu, přesto již zapisuje na své konto kartu žluté barvy. Matteo Tramoni v šestnáctce soupeře bolestivě přišlápl nohu Bonaventury, což rozhodčí musel trestat.
86'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Christian Oliva, přichází Alberto Cerri.
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Riccardo Sottil, přichází Matteo Tramoni.
85'
Polský strážce svatyně podruhé. Výborně vyběhl proti centru Ounase od rohového praporku, který šel do nebezpečného prostoru. Míč s přehledem lapil do rukavic.
84'
Nově příchozí Leonardo Pavoletti se okamžitě chtěl zapojit mezi střelce zápasu. Z pravého křídla místo očekávaného centru střílel z úhlu, pohotový Bartłomiej Drągowski balón vyrazil nad bránu.
83'
Cagliari začíná hrozit. Je otázkou, proč podobným stylem nehráli hosté od úvodních minut a přepnuli na vyšší stupeň až teď, když jim teče do bot.
82'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází José María Callejón, přichází Borja Valero.
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Dušan Vlahović, přichází Christian Kouamé.
81'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Fiorentina vede jednobrankovým rozdílem, který určitě bude chtít udržet až do závěrečného hvizdu. Cagliari ale určitě nedá nic zadarmo.
80'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Radja Nainggolan, přichází Adam Ounas.
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Giovanni Simeone, přichází Leonardo Pavoletti.
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Fabio Pisacane, přichází Gabriele Zappa.
78'
Bartłomiej Drągowski zachránil domácí od pohromy. Za hranicí šestnáctky napřáhl ke střele Răzvan Marin. Zakončení rumunského středopolaře drobně tečoval blokující Biraghi, avšak polský gólman stihl zareagovat na změnu směru letu míče a pravou špičkou kopačky vykopl míč nad bránu.
77'
Žlutá karta putuje i do domácích řad. Giacomo Bonaventura si na středu hřiště pomohl proti Pedrovi loktem. Rozhodčímu marně naznačoval, že hrál tělem.
76'
Tak se také děje. Radja Nainggolan vyslal pravou stranou do brejku Simeoneho, jemuž se postavil do cesty Nikola Milenković. V souboji jeden na jednoho uspěl stoper.
75'
Do konce základní hrací doby zbývá poslední čtvrt hodiny. Cagliari nyní musí překopat svůj systém a začít více útočit, pokud nechce odjet z Florencie s prázdnou.
73'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Martín Cáceres, přichází Lorenzo Venuti.
72'
Fiorentina právě vstřelila branku!
Domácí se dočkali! Giacomo Bonaventura ve středu hřiště obral pasivně stojícího Marina a akci rozjel přihrávkou na pravou lajnu, kde stál Callejón. Španělský forward zvedl hlavu a stříleným centrem našel v pokutovém území DUŠANA VLAHOVIĆE, jenž ve skluzu mířil nechytatelně pod břevno!
71'
Utkání začíná nabírat na obrátkách. Giacomo Bonaventura chtěl překvapit zónovou obranu konkurenta lobem na Callejóna, kterého nepustil za svá záda Walukiewicz.
70'
Bleskový protiútok hostů nadělal defenzivě soupeře nemalé problémy. João Pedro našel uličku na Sottila a ten z úhlu postupoval sám na brankáře. Při střele nejprve kopl do země, proto výrazně minul.
69'
Hráči Fiorentiny se rychle nastěhovali zpátky na útočnou polovinu. Balón si ovšem posílají převážně v blízkosti středového kruhu, kolem šestnáctky Cagliari je prostor přehuštěný.
68'
Dušan Vlahović podklouzl ve snaze o kličku proti Godínovi. Stoper zaváhání soka pochopitelně využil a odkopem dopřál spoluhráčům chvilku klidu.
67'
A nedočkali se ani po centru Martína Cácerese. Pravý obránce až příliš podkopl balón, Cragno s přehledem hlídal míč letící vysoko nad horní tyčí.
66'
Na domácích hráčích je vidět narůstající frustrace. Svěřenci trenéra Prandelliho jsou jasně lepším týmem, ale na odměnu v podobě prvního gólu stále čekají.
65'
Răzvan Marin oslovil centrem na přední tyč Diega Godína. Zkušený uruguayský stoper hlavičkoval na zadní tyč, míč prosvištěl nad břevnem a skončil v horní síti.
64'
Radja Nainggolan se z pozice defenzivního záložníka vysunul až do pokutového území. Do tohoto prostoru dostal přihrávku od Marina, křižnou střelou následně trefil dobře blokujícího Igora.
63'
Domácí se dožadovali odpískání pokutového kopu. V prvním poločase jim byla penalta odvolána a nedočkali se ani teď, Biraghi byl atakován čistým způsobem.
62'
Rychle na druhou stranu, kde zase vyvíjí tlak na protivníka domácí. Sufján Amrabat si narazil s Pulgarem a střílel o kousek vedle levé části brankové konstrukce.
61'
Fialky si zahrávají. Znovu málem doplatili na laxní přístup defenzivy, když Martínez váhal s rozehrávkou do posledního okamžiku. Nakonec nahrál Marinovi těsně kolem levé nohy napadajícího Simeoneho.
60'
Hodina střetnutí je pryč, na výsledkové tabuli stále svítí dvě velké nuly. Zápas rozhodně nenudí, avšak oba celky se trápí v koncovce.
59'
Hosté se osmělili a nebezpečně zahrozili. Nikola Milenković při snaze o obranný zákrok podklouzl a trestat chtěl João Pedro, jenže kromě padajícího brankáře přeloboval i bránu.
58'
Skoro se zdá, jako by byla hostující svatyně zakletá. Za obranu dostal výbornou nahrávku Dušan Vlahović, ale z gólové pozice mířil vysoko nad.
57'
Domácí útočník může pokračovat ve hře a už se zapojil do rozehrávky standardní situace. Spolu s ním stál u míče ještě Bonaventura a byl to on, který nakonec centroval. Godín přizvedl míč mimo dosah Biraghiho.
56'
Aktivita Prandelliho družinu neutichá. Dušan Vlahović se pěknou kličkou zbavil Lykogiannise, který vzápětí protivníkovi přišlápl pravou nohu. Hra je opět přerušena.
55'
Čtveřice hráčů ve fialových dresech se dožadovala přerušení hry po údajné hře rukou v podání Marina. Arbitr Giacomelli nechává pokračovat ve hře.
54'
Fialky ve druhém poločase dominují. Kombinují na útočné polovině a hledají okénko v defenzivě hluboko bránícího soupeře. Zatím bez úspěchu.
53'
První žlutou kartu střetnutí obdržel Christian Oliva, který nestíhal Simeoneho, jehož nakonec zdržel zatažením za dres. Zde nebylo co řešit.
52'
Martín Cáceres se rozhodl podpořit ofenzivní složku týmu. Uruguayec stál na konci akce, kdy mu na hranici šestnáctky nabil Vlahović. Přízemní křižnou střelu si Cragno pohlídal.
51'
Ofenziva Fialek pokračovala rohovým kopem. Výborně zareagoval Alessio Cragno, jenž vystartoval z brankové čáry a míč letící do předbrankového prostoru zachytil.
50'
Další střelecký pokus hostujícího mužstva obstaral Giovanni Simeone. Argentinský útočník technickým pokusem mířil mezi tři tyče, mimo ně kulatý nesmysl zblokoval perfektním obranným zákrokem Pisacane.
49'
Nikola Milenković při obranné hlavičce podklouzl, čehož chtěl okamžitě využít Radja Nainggolan. Obloučkem poslal míč na Pedra, který ovšem zapomněl míč za sebou a z otočky již nedokázal zamířit přesně.
48'
Giacomo Bonaventura mohl centrovat sám, nakonec ještě po lajně přihrál do běhu Biraghimu. Jeho centr v plném běhu bez potíží ukryl v rukavicích brankář.
47'
Ani jeden z trenérů neudělal o poločasové přestávce žádnou změnu v sestavě. Jediným střídáním tak zůstává stažení zraněného domácího stopera Pezzelly.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:08.
Po prvním poločase zůstává stav zápasu mezi Fiorentinou a Cagliari bezbrankový. Zajímavých akcí ale bylo k vidění hned několik. Domácí poprvé zahrozili ve 12. minutě, kdy nedorozumění obrany hasil až skvělým zákrokem Cragno. O čtvrt hodiny později se stejný hráč chystal k rozehrávce penalty, kterou ale rozhodčí po shlédnutí videa odvolal. Skóre utkání mohl otevřít kapitán Germán Pezzella, ale z těsné blízkosti hlavou minul. A tak mohli udeřit hosté. Pokutový kop se totiž kopal na druhé straně po zákroku Igora na Joaa Pedra, ale sám faulovaný "desítku" neproměnil, Bartłomiej Drągowski vystihl směr střely a balón chytil.
45+4'
45+3'
Poslední akci první půle měli domácí. Cristiano Biraghi si našel prostor k centru proti Pisacanemu. Balón mířil na Simeoneho, jenž v hlavičkovém střetu proti Godínovi neobstál.
45+2'
Hráči hostů ukázali, že útočit nezapomněli. Jako blesk se kolem dvojice protihráčů prohnal Oliva, načež se sám příliš dlouhou kličkou dostal z ideálního střeleckého úhlu, a proto nahrával zpátky dozadu.
45+1'
Dlouhý nákop Biraghiho obdržel Vlahović. Ve výskoku okamžitě sklepával balón pro Callejóna, avšak míč umístil jenom na horní síť.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu tři minuty.
44'
Christian Oliva zastavil slibnou šanci svého týmu. Poté, co přihrál do lajny Pedrovi, šel do pokutového území čekat na centr. Brazilec ovšem centroval dříve, v šestnáctce již totiž stál Simeone. Jenže trefil právě zády otočeného Olivu.
43'
Do rozehrávky hostů se často zapojuje i gólman Alessio Cragno. Šestadvacetiletý strážce svatyně si zařval na Godína, který mu nakonec pod tlakem skutečně míč přihrál.
42'
Martín Cáceres mohl střílet, nakonec ještě volil přihrávku na střed Bonaventurovi. Tvrdá střela zasáhla do hrudi Marina, který šťastně odrazil míč ke spoluhráči Nainggolanovi.
41'
Domácí pokračují v kombinační hře, kterou chtějí soupeře uspat a pak v nečekaný moment zaútočit. Cagliari ale zatím dostupuje soupeře na výbornou.
40'
Do konce prvního poločasu zbývá pět minut. Dočkáme se branky nebo půjdou týmy do kabin za bezbrankového stavu?
39'
Svalové zranění znemožnilo kapitánovi Fiorentiny Pezzellovi pokračovat v utkání. Na jeho místo nastupuje Argentinec Lucas Martínez. Ten hrál v týdnu proti Laziu čtvrt hodiny, předtím ovšem deset utkání proseděl jenom na lavičce.
38'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Germán Pezzella, přichází Lucas Martínez.
37'
Bartłomiej Drągowski je hrdinou okamžiku! K rozehrávce pokutového kopu se postavil sám faulovaný João Pedro. Nejlepší střelec Cagliari v probíhajícím ročníku mířil k pravé tyči, s čímž domácí gólman počítal a míč dokonce udržel v rukavicích!
36'
Fialky jsou po většinu poločasu aktivnější, ale bude to Bartłomiej Drągowski, jenž bude čelit penaltě! Tu arbitr Giacomelli nejspíše neodvolá, jelikož João Pedro byl u míče dříve než Igor. Obránce již nedokázal stáhnout nohu k tělu včas a soka podrazil.
35'
Rozhodčí přerušil hru, neboť na trávníku zůstal klečet stoper Germán Pezzella, držíc se za levé stehno. Pro Fiorentinu by bylo obrovskou ztrátou, pokud by kapitán musel střídat.
34'
Úmysl dobrý, realizace nic moc. Nikola Milenković chtěl přenést hru na Igora, kterému však kulatý nesmysl proletěl vysoko nad hlavou.
33'
Cristiano Biraghi hledal dlouhým balónem znovu agilního Simeoneho. Argentinec se sice odpoutal od Godína, avšak na balón čekal marně, protože hlavou odklidil míč mimo nebezpečí Sebastian Walukiewicz.
32'
Fotbalisté v bílých dresech trpělivě brání a čekají na příležitost v podobě brejku. Giovannimu Simeonemu odvaha nechybí, jenže proti stoperské dvojice byl bez šance na úspěch.
31'
Martínu Cáceresovi se vůbec nepovedl centr z pravé strany. Balón však chytl takovou trajektorii, že mířil na bránu a Cragna pořádně vystrašil. Gólman jistil míč, který těsně minul břevno.
30'
Dění hry pokračuje na útočné polovině domácích. Erick Pulgar zkoušel středem odvážně proniknout kolem trojice soupeřů až do vápna. Neuspěl.
29'
Další obrovská šance domácích, leč skóre zůstává bezbrankové! Dušan Vlahović rozehrál roh na krátko, Pulgar mu okamžitě narazil zpátky. Srb vzápětí odcentroval na hlavu Pezzelly, který z bezprostřední blízkosti minul!
28'
V tíživé situaci dokázal José María Callejón vybojovat alespoň rohový kop. Pod tlakem nastřelil do natažené nohy clonícího Pisacaneho.
27'
Fialky v posledních minutách převzaly iniciativu do své moci. Giacomo Bonaventura dostal hodně volného prostoru a tak zkusil vystřelit. Míč prosvištěl o dobrý metr vedle pravé tyčky.
26'
Všechno je jinak! Arbitr Giacomelli dostal pokyn, aby se šel na zákrok podívat na video. Opakované záběry odhalily, že nefauloval Oliva, nýbrž domácí Vlahović, který při snaze o střelu trefil soupeře přes kotníky.
25'
Bude se kopat penalta! Dušan Vlahović dostal přihrávku do vnitra pokutového území a chystal se vystřelit, ale zezadu ho podrazil Christian Oliva. Hlavní rozhodčí neváhal ani vteřinu.
24'
Tentokráte Riccardo Sottil nesimuloval, byl opravdu faulován. Zády k bráně si šikovně převzal balón a pozdě zpomalující Milenković ho tvrdě poslal na trávník.
23'
Souboj jeden na jednoho mezi Biraghim a Sottilem dopadl lépe pro hostujícího fotbalistu. Právě on byl tím, který zkoušel kličku, ale levý bek ji vystihl a míč vypíchl, jenže mimo hrací plochu.
22'
Hráči Cagliari podnikli rychlá přechod středem. Nainggolan si narazil s Marinem, načež poslal dalekonosný projektil vysoko nad.
21'
Babis Lykogiannis stále pokračuje ve hře i navzdory bolestivému úderu do hlavy. Levý obránce teď skvěle přečetl rozehrávku Bonaventury, balón odpálil nekompromisně do autu.
20'
Hosté chtějí hru zklidnit, přihrávky kolují převážně v obranné řadě. Fabio Pisacane dokonce zapojil do hry nohama i brankáře Cragna.
19'
O žlutou kartu si říkal Riccardo Sottil. Ofenzivně laděný borec Cagliari chtěl vybojovat standardku, aniž by se ho Igor dotkl. Rozhodčí situaci dobře viděl a nechal ve hře pokračovat.
18'
Dobrou práci odvedl proti početní převaze Christian Oliva. Pravý křídelník si pokryl balón a Germán Pezzella jej z frustrace podrazil.
17'
Fiorentina se snaží kombinovat, avšak soupeř poměrně dobře čte hru, navíc dobře obsazuje hráče. Vlahović centroval do země nikoho.
16'
Babis Lykogiannis byl do této chvíle otloukánkem, nyní sám jednu tvrdou ránu rozdal. V hlavičkovém souboji se vyšplhal výše než Pulgar, kterého při návratu na zem bolestivě trefil do hlavy.
15'
Rohový kop tak měli k dispozici i svěřenci kouče Di Francesca. Radja Nainggolan centroval na malé vápno, kam nabíhal Fabio Pisacane, na přední tyči ovšem skvěle zasáhl Biraghi. Míč je v bezpečí.
14'
Zaútočili také hráči Cagliari. Pěknou individuální akcí se prezentoval João Pedro, který se proháčkoval mezi dvěma protihráči, načež přihrál Simeonemu. Střelu argentinského útočníka úspěšně zblokoval Igor.
13'
Domácí ještě pokračovali standardkou v podobě rohového kopu. Giacomo Bonaventura našel hlavu Cácerese, který v záklonu mířil těsně nad.
12'
Fialky byly blízko vedení! Obrovskou hrubku obrany, kdy Pisacane přihrával dozadu Godínovi, zatímco ten pouštěl míč gólmanovi, mohl potrestat Dušan Vlahović, který pozdě vyběhnuvšímu gólmanovi udělal kličku, ale při zakončení do prázdné brány ještě Cragno z posledních sil skočil střelci do zakončení a pokus konečky prstů vyrazil!
11'
Nedorozumění mezi Callejónem a Bonaventurou vedlo ke ztrátě míče. První jmenovaný sklepával hrudí pod se, jenže středopolař s tím nepočítal a zůstal stát nehnutě na místě, zatímco rychle reagoval Marin a byl to on, kdo získal míč do své moci.
10'
V úvodu můžeme vidět velké množství nepřesností na obou stranách. Simeone nejprve dostal nahrávku za paty, na druhé straně Vlahović zase až příliš před sebe.
9'
Z něj ovšem skórovat nedokázala. Sufján Amrabat hledal svým centrem hlavu Pezzely, jehož však výborně uhlídal Diego Godín.
8'
Soubojem poznamenaný Babis Lykogiannis daroval soupeři rohový kop. V blízkosti neměl žádného protihráče, v klidu mohl zpracovávat balón. Nesmyslně ho ale odkopl do autu. Fiorentina bude kopat roh.
7'
Hra konečně pokračuje. Oba aktéři střetu zatím pokračují ve hře, ale kamery zachytili hostujícího hráče, jak si zavazuje kopačky.
6'
Ošetřování se protahuje. Levý bek má totiž krvavé zranění a tak mu je přímo na hrací ploše hlava obvazována. Domácí si mezitím přihrávají mezi sebou, aby se udrželi v tempu.
5'
Babis Lykogiannis zůstává v bolestech ležet na trávníku poté, co jej hlavou trefil do zátylku Cáceres. Na trávník spěchají lékaři.
4'
Syn slavného trenéru koučujícího španělský klub Atlético Madrid vstoupil do utkání s velkou vervou. Vysokým presinkem dostal pod tlak Milenkoviće, jenž si pomohl malou domů s gólmanem.
3'
První nebezpečný útok předvedli hosté. Na levé straně se dostal k centru Oliva a Pezzella musel pořádně zabrat, aby odklidil míč před Simeonem.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních fialových dresech. Hosté z Cagliari pro dnešní střetnutí oblékli dresy barvy bílé.
1'

ACF Fiorentina: Drągowski – Milenković, Pezzella (C), Igor – M. Cáceres, Bonaventura, S. Amrabat, Pulgar, Biraghi – Vlahović, Callejón.
Náhradníci: Brancolini, Terracciano – A. Barreca, Dalle Mura, Duncan, Eysseric, Kouamé, Krastev, Martínez, Montiel, Valero, Venuti.

Cagliari Calcio: Cragno – Pisacane, Walukiewicz, Godín, Lykogiannis – Marin, Nainggolan – Ch. Oliva, João Pedro (C), Sottil – Simeone.
Náhradníci: Aresti, Vicario – Boccia, Caligara, Cerri, Ounas, Pavoletti, Pereiro, Tramoni, Zappa.

Rozhodčí: Piero Giacomelli – Filippo Valeriani, Michele Lombardi.
Cagliari

Cagliari si prochází velkou herní krizí. Na ligové vítězství čeká již dlouhých devět ligových střetnutí, naposledy zvítězili začátkem listopadu, když porazili 2:0 Sampdorii. Di Francescově družině nepomohla ani vánoční přestávka. Nejprve na domácím stadiónu podlehla favorizované Neapole 1:4, posléze 1:2 prohrála s nováčkem z Beneventa. Gólovou produktivitu týmu vede Joao Pedro s 10 zásahy.
ACF Fiorentina

Fotbalisté Fiorentiny mají ve svém kádru velmi kvalitní hráče, o to překvapivější je jejich postavení v tabulce. Fialky mají na kontě po 16 kolech slabých 15 bodů, což nestačí na lepší než 14. příčku. Svěřenci kouče Prandelliho vyhráli v posledních 11 ligových zápasech jedinkrát, když šokovala Juventus, z Turína si odvezli po zásluze tři body za přesvědčivé vítězství 3:0. V novém roce však Fiorentina na podobný výkon nenavázala. Nejprve doma 0:0 remizovala s Bolognou, načež prohrála v Římě proti Laziu 1:2. Nejlepším střelcem týmu je Dušan Vlahović s pěti góly.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný nedělní podvečer! Vítám vás při sledování 17. kola italské Serie A, u zápasu mezi Fiorentinou a Caglari.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62