Serie A - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Fiorentina : Janov - 7. prosince 2020   20:45

Fiorentina
90+8' Milenković
1:1
(0:0)
Janov
89' Pjaca  (Destro)
Fiorentina
Drągowski – M. Cáceres, Milenković, Pezzella (C), Biraghi – S. Amrabat, Pulgar (90+2. Kouamé) – Callejón (79. Eysseric), Castrovilli (41. Bonaventura), Ribéry (78. Valero) – Vlahović (78. Cutrone).
Doveri – Peretti, Vecchi
Stadio Artemio Franchi, Florencie
Janov
Marchetti (65. Paleari) – Goldaniga, C. Zapata (37. Ghiglione), Bani – A. Masiello, Lerager, Radovanović (80. Behrami), Sturaro (C), Pellegrini – Scamacca (80. Destro), Šomurodov (65. Pjaca).

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 8:0. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 7:20.
Je dobojováno a body se dělí. Po přestávce jsme viděli rozhodně lepší fotbal, než v první půli, dočkali jsme se dvou neuznaných branek, po jedné na každé straně, ale také dvou regulérních gólů. Oba padly v závěru zápasu a když se v 89. minutě trefil hostující Marko Pjaca, vypadalo to, že si hosté odvezou výhru a tři body. Jenže v nastaveném čase se Fiorentina vrhla do posledního útoku a byla úspěšná po důrazu Nikoly Milenkoviće. Po výsledku 1:1 je Fiorentina na 17. místě s devíti body, Janov je devatenáctý s šesti body.
90+9'
90+8'
Fiorentina právě vstřelila branku!
Neskutečný závěr utkání! Domácí vrhli vše do útoku, po dlouhém nákopu přišel centr z levé strany, střelu Eysserica gólman Paleari vyrazil před sebe, kde si zpracoval NIKOLA MILENKOVIĆ a nadvakrát doslova prorval míč do sítě – 1:1!
90+7'
Dragowski rychle rozehrává dopředu.
90+6'
Dlouhý odkop od Paleariho brány.
90+5'
Menší zmatky před Palearim, nakonec se pískal útočný faul Fiorentiny.
90+4'
Ještě jedna žlutá karta, za protesty ji dostal domácí Borja Valero.
90+4'
Mattia Destro mohl definitivně rozhodnout, když dostal na střed přihrávku, Dragowski však nyní vytáhl povedený zákrok a dal ještě Fiorentině naději.
90+3'
Destro odvrátil centr z přímého kopu, hosté už pouze brání těsný náskok a nikam se neženou.
90+2'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Erick Pulgar, přichází Christian Kouamé.
90+2'
Slabý centr domácích, hráči Janova odhlavičkovali k půlce.
90+1'
Rozehrává se od Paleariho branky a opět velmi zvolna a pomalu.
90'
Bude se nastavovat šest minut.
89'
Janov právě vstřelil branku!
Teď už to ale hostům klaplo na výbornou a dostali se do vedení. Po zisku míče na půlce vysunul Destro rozběhnutého MARKA PJACU, ten se prosmýkl mezi obránci a prostřelil vyběhnutého Dragowskiho – 0:1!
88'
Hosté se chvíli radovali z gólu, ale pouze do okamžiku, kdy si všimli, že je zvednutý praporek. Destro zakončoval z ofsajdu.
87'
Zase se nám trochu přitvrdilo a tempo je tak rozhárané.
86'
Po jeho rozehrání se míč odrazil za vápno a ke střele napřáhl Biraghi. Paleari zakročil u své pravé tyče.
85'
Pezzella vybojoval důrazným náběhem a po sražené střele rohový kop pro Fiorentinu.
84'
Nepřesný centr i na druhé straně, Pjaca neměl šanci míč dostihnout.
82'
Dlouhý a nepřesný pas vzduchem doputoval až k Palearimu, ten s rozehrávkou nikam nepospíchá.
81'
Pád v pokutovém území Fiorentiny, ani tentokrát se nepískalo.
80'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Gianluca Scamacca, přichází Mattia Destro.
80'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Ivan Radovanović, přichází Valon Behrami.
79'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází José María Callejón, přichází Valentin Eysseric.
78'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Franck Ribéry, přichází Borja Valero.
78'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Dušan Vlahović, přichází Patrick Cutrone.
77'
Po přihrávce z pravé strany měl dost prostoru pro zakončení Amrabat, svůj pokus ale poslal pouze do míst, kde byl připravený Paleari.
76'
Po delší době si míč osahal i Dragowski, okamžitě posílá hru k půlce.
75'
Fiorentina je stále v útoku, z úhlu nemířil přesně Vlahović.
73'
Žlutá karta na straně hostů, potrestán byl Luca Pellegrini.
71'
Bonaventura proti verdiktu protestuje, není mu to ale vůbec nic platné.
70'
Domácí se dočkali gólu, když se po Amrabatově centru a lehké teči Vlahoviće dostal k zakončení Bonaventura a zblízka nedal Palearimu šanci na zákrok, jenže rozhodčí se šel podívat na video a nakonec gól neuznal pro Bonaventurův faul v průběhu útočné akce!
69'
O chviličku později se do šestnáctky naběhl Vlahović a sklepával centr z levé strany. Skončilo to těsně mimo!
68'
Hra se přesunula na opačnou stranu a po přihrávce do pokutového území reklamovali domácí hru rukou. Sudí Doveri ale ihned rozpažil a dal jasně najevo, že penalta se pískat nebude.
67'
Centr za centrem teď létají před Dragowskiho, obrana Fiorentiny si zatím ví rády.
65'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Eldor Šomurodov, přichází Marko Pjaca.
65'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Federico Marchetti, přichází Alberto Paleari.
64'
Tak ne, Marchetti pokračovat nemůže a bude skutečně střídat.
63'
Hosté rozehráli svůj vůbec první rohový kop, Dragowskiho tím ale neohrozili a už se zase hraje mimo jeho šestnáctku.
61'
Marchetti zkouší poranění nohy rozhýbat a zatím se vrací do své branky.
60'
Problémy hostů se zraněními pokračují a nyní je postihly na brankářském postu. Marchetti je v péči lékařů a okamžitě se začal rozcvičovat Alberto Paleari.
58'
Lehké zpomalení tempa, sledujeme teď hru převážně okolo půlící čáry.
56'
Fiorentina začíná lehce přitápět pod kotlem a stále častěji se hraje u Marchettiho.
55'
Šance na opačné straně, když na malé vápno dostal přihrávku Bonaventura, jenže nezpracoval a úspěšný nebyl ani dobíhající Ribéry. Na obou pak byla vidět frustrace ze zahozené příležitosti.
54'
Hostující Šomurodov dostal přihrávku do běhu, jenže se sám zasekl, výhodu ztratil a o chviličku později byl i obrán o míč.
52'
Nakonec z toho byly rohy hned dva a po druhém přišel centr na prostředek pokutového území, Bonaventura však dobrou pozici nevyužil a hlavičkoval mimo!
51'
Z přímého kopu se po zásahu obrany Janova stal kop rohový, před Marchettim tak bude i nadále živo.
50'
Kousek za vápnem byl faulován domácí Biraghi, Lerager mu při zákroku dokonce zul kopačku.
48'
V další akci se zjevil Vlahović, jeho střela ze střední vzdálenosti prolétla vysoko nad...
47'
I v úvodu druhé půle měli domácí standardní situaci, Biraghi dlouhým centrem našel Pezzellu, jeho následná hlavička šla ale nad Marchettiho branku.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:50.
Je za námi první půle, která mnoho fotbalových momentů nepřinesla. Hned v úvodu sice zahrozil z přímého kopu domácí Pulgar, poté ale hra upadla do těžkého průměru a šancí bylo opravdu málo. Za zmínku stálo ještě zakončení hostujícího Sturara, či volej Ribéryho, více možností na otevření skóre už nebylo. Do kabin se tak odešlo za stavu 0:0.
45+3'
45+2'
Ještě tu máme žlutou kartu na straně Janova, za zákrok na Amrabata si ji prohlédl Stefano Sturaro.
45'
Rozhodčí nastaví dvě minuty.
45'
S centrem neuspěli ani hosté, Sturarův pas domácí obrana odvrátila a po druhém jeho pokusu se pískal střet s Pulgarem.
43'
Biraghiho centr z levé strany proskákal až na malé vápno, kde jej dokázal uklidit Masiello.
41'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Gaetano Castrovilli, přichází Giacomo Bonaventura.
41'
Zranění je i na straně domácích, pokračovat nemůže Castrovilli a Fiorentina bude bleskově střídat.
40'
Až nyní přilétl pas od Biraghiho na Vlahoviće, jeho hlavička ale šla mimo a při akci doslova zboural brankáře Marchettiho, který je teď v péči lékaře.
39'
Fiorentina obléhá pokutové území, zatím se ale hráči nedostali k žádnému nebezpečnému pokusu.
37'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Cristián Zapata, přichází Paolo Ghiglione.
37'
Tak se Zapatovým zraněním to dobré není, u střídačky je už nachystáno střídání a hrát půjde Ghiglione.
35'
Kousek za pokutovým územím se uvolnil Pulgar a zkoušel technické zakončení, to mu ale bylo pohotově zablokováno.
34'
Chvíli se nehrálo, neboť hostující Zapata měl problémy se zadním stehenním svalem, po ošetření ale zatím pokračuje.
33'
Pellegrini vyskakoval na vysoký centr a poté se sesunul na trávník, rozhodčí však v souboji o míč faul neviděl.
32'
Začalo se hrát více útočně a za hosty hrozil Scamacca. Přihrávka do malého vápna byla na něj až příliš prudká.
31'
Tentokrát to bylo o mnoho lepší a byla z toho šance. Na levé straně byl zcela zapomenutý Ribéry, dostal táhlý pas a vytáhl okamžitý volej. Jeho zakončení prolétlo kousek nad brankou.
30'
Pulgar našel na pravé straně Cácerese a ten se hned snažil o centr do šestnáctky. Celou akci ukončil mohutný odkop hostující obrany.
28'
Už je na nohou, nicméně po lokti vypadá dost otřeseně. Každopádně Fiorentina zůstává u míče.
27'
Začalo se nám na trávníku přitvrzovat, tentokrát to pocítil domácí Ribéry a z trávníku se mu moc zvedat nechce.
25'
Sturaro se nerozhodl pro přímou střelu, ale o centr do vápna, ten byl odražen dobře postaveným Biraghim.
24'
Faul a přímý kop pro Janov. Amrabat se sice diví, není si vědom, že by Pellegriniho fauloval, sudí však stál blízko a měl vše na očích.
22'
Cáceres se pokoušel projít pravou stranou, u půlky se mu ovšem cesta uzavřela a musel přihrávat dozadu.
21'
Nesledujeme zatím strhující zápas, ani jeden z týmů se není schopen dostat do souvislejších akcí.
19'
Ribéryho střela zpoza pokutového území Marchettiho neohrozila, míč skončil o velký kus vedle jeho branky.
17'
Tohle nevypadalo zle. Hosté se rychle dostali do akce, zprava Scamacca sice z úhlu nezakončil, ale sklepnutím našel Sturara a ten se už ke střele dostal. Lehce tečovaný pokus skončil u Dragowskiho.
15'
Je tu první žlutá karta utkání, za faul na unikajícího Pellegriniho ji dostal unikající Erick Pulgar.
13'
Ten už tak povedený nebyl, Marchetti a jeho obránci mohli zůstat v naprostém klidu.
12'
Další nebezpečný přímý kop domácích. Táhlý cente skončil u Pezzelly, jehož hlavičku z úhlu musel Masiello odklízet na roh!
10'
Galdaniga svým centrem z pravé strany hledal Pellegriniho, ten byl domácí obranou uhlídán.
9'
Ribéry se pokoušel probít levou stranou do pokutového území, těsně před lajnou ale byl obrán a nakonec celá akce Fiorentiny skončila odmávaným ofsajdem.
8'
Už to vypadalo na dlouhý aut před Dragowskiho, nakonec si to ale hosté rozmysleli a rozehráli velmi opatrně směrem dozadu.
7'
Dlouho však hosté u míče nezůstali a u půlky již Pezzella s Milenkovićem rozjíždí postupnou akci Fiorentiny.
6'
Castrovilli se nabízel k dlouhému pasu, přihrávka na něj ale postrádala přesnost. Už se zase hraje na branku Fiorentiny.
5'
Janov poprvé v útoku, do akce se cpal Sturaro, jeho snaha však byla zastavena ještě před šestnáctkou.
4'
Castrovilli prostrkával míč po zemi k vápnu, ten však pouze prošel k Marchettimu, který ihned poslal hru dál od své branky.
3'
Rohový kop už pro janovské tak nepříjemný nebyl a hosté již vyráží kupředu.
2'
No a pro branku Janova to bylo nebezpečné! Pulgar zatočil míč přímo na branku a Marchetti musel u své levé tyče rychle na zem! Vyrazil na roh.
1'
Hned v první minutě tu máme po faulu na Castrovilliho nebezpečný přímý kop pro Fiorentinu. Míč si chystá Erick Pulgar.
1'

ACF Fiorentina: Drągowski – M. Cáceres, Milenković, Pezzella (C), Biraghi – S. Amrabat, Pulgar – Callejón, Castrovilli, Ribéry – Vlahović.
Náhradníci: Terracciano – Eysseric, Duncan, Igor, Lirola, Valero, Bonaventura, A. Barreca, Venuti, Martínez, Cutrone, Kouamé.

Janov CFC: Marchetti – Goldaniga, C. Zapata, Bani – A. Masiello, Lerager, Radovanović, Sturaro (C), Pellegrini – Scamacca, Šomurodov.
Náhradníci: Paleari, Zima – Zajc, Czyborra, Destro, Badelj, Rovella, Pjaca, Behrami, Dumbravanu, Ghiglione, Pandev.

Rozhodčí: Doveri – Peretti, Vecchi.
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Stadio Artemio Franchi začne ve 20:45, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Daniele Doveri, kterému budou na pomezí asistovat Giorgio Peretti a Valerio Vecchi.
Janov CFC

Hosté jsou na tom v tabulce ještě hůře v devíti odehraných zápasech vybojovali pouze pět bodů a jejich čekání na výhru už čítá osm ligových zápasů. Minulé kolo hrál Janov doma proti Parmě a padl 1:2. Hosté se v tomto duelu dostali do dvoubrankového náskoku po dvou trefách Gervinha a gól Šomurodova už byl pouze snižující. Dnes tak uvidíme souboj dvou celků, které se potýkají se špatnou formou a hledaní cestu k lepším zítřkům.

ACF Fiorentina

Domácí tým je v tuto chvíli na 17. místě s pouhými osmi body. Fiorentina už čtyři kola čeká na výhru a stejný počet zápasů také na vstřelený gól. Minulé kolo mužstvo hrálo v Miláně na AC po gólech Romagnoliho a Kessiého padlo 0:2. Dnes se pokusí nezdary alespoň trochu napravit a bude na to mít dobré podmínky, neboť přijede tým s obdobnými problémy.

Fiorentina – Udinese 3:2
AS Řím – Fiorentina 2:0
Parma – Fiorentina 0:0
Fiorentina – Benevento 0:1
AC Milán – Fiorentina 2:0
Dobrý večer u italské Serie A. Společně se podíváme na utkání 10, kola mezi týmy ACF Fiorentina a Janov CFC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62