Serie A - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Fiorentina : Sassuolo - 16. prosince 2020   20:45

Fiorentina
35' Vlahović
1:1
(1:1)
Sassuolo
13' Traorè  (D. Berardi)
Fiorentina
Drągowski – M. Cáceres (73. Igor), Milenković, Pezzella (C) – Venuti, S. Amrabat, Bonaventura (87. Valero), Castrovilli (74. Pulgar), Biraghi – Ribéry, Vlahović (74. Kouamé).
Valeri – Tolfo, Rossi
Venue Stadio Artemio Franchi, Firenze
Sassuolo
Consigli – Toljan, Chiricheş, Peluso, Rogério – Obiang (79. Bourabia), Locatelli (82. Magnanelli) – D. Berardi (C), Traorè (61. Defrel), Boga (79. Djuričić) – Raspadori (61. Caputo).

To už je z mé strany vše. Přeji krásný zbytek večera!
Statistiky zápasu:
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 7:7. Střely mimo: 5:5. Rohy: 4:1. Ofsajdy: 5:3. Fauly: 19:11.
Fiorentina remizovala se Sassuolem 1:1. Toto skóre se urodilo už v prvním poločase. Hosté začali lépe a ve 13. minutě je poslal do vedení Hamed Traorè, kterého vysunul parádním pasem kapitán Berardi. Fiorentina srovnala ve 35. minutě z penalty po faulu Locatelliho na zkušeného Ribéryho. Úspěšným exekutorem byl Dušan Vlahović. Po změně stran se už pálilo jen do břeven. Nejprve jím zatřásl hostující Pedro Obiang. V závěru utkání pak po krásné individuální akci trefil horní tyč rovněž domácí Franck Ribéry.
90+3'
90+3'
Zápas dohrávají v útoku hosté. Čas na poslední centr nebo zakončení...
90+2'
Málem šance hostí! Po centru Rogéria z levé strany se zdálo, že na vzdálenější tyči vyplave na hlavičku zcela volný Grégoire Defrel. Balón ale skončil v rukavicích Drągowského.
90+1'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty!
90'
Hostující Rogério obehrál na levé straně Venutiho. Následně se ale zahnal s míčem za brankovou čáru a tak se bude jen kopat od brány Drągowského.
89'
Zápas zřejmě směřuje k remíze. Nikdo už nechce moc riskovat.
88'
Ofsajd byl odmáván Toljanovi. Rozehrávají domácí.
87'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Giacomo Bonaventura, přichází Borja Valero.
85'
Hostující Domenico Berardi spadl v pokutovém území. Penalta z toho ale nebude.
83'
Franck Ribéry jako za mlada! Francouzský fotbalista přebral míč u šestnáctky, prošel mezi trojicí bránících hráčů a jeho rána skončila zřejmě ještě s přispěním konečků prstů brankáře Consigliho na břevně hostující brány!
82'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Manuel Locatelli, přichází Francesco Magnanelli.
81'
Začala nám už poslední desetiminutovka řádné hrací doby. Hosté budou vhazovat.
79'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Pedro Obiang, přichází Mehdi Bourabia.
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Jeremie Boga, přichází Filip Djuričić.
79'
Ofsajd byl odmávaný domácímu Giacomovi Bonaventurovi.
78'
Hosté jsou v těchto minutách aktivnější. Caputo přebral míč zády k bráně u malého vápna, nedokázal se však otočit přes Milenkoviće. Následně centroval Toljan na Defrela, který ale fauloval obránce.
78'
Do konce utkání schází zhruba čtvrthodina. Zatím to vypadá na dělbu bodů.
77'
Berardi nahrával pod sebe Francescovi Caputovi, který ale nebyl v takovém postavení, aby mohl hned střílet. Hosté ale míč udrželi a kombinují u pokutového území soupeře...
74'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Dušan Vlahović, přichází Christian Kouamé.
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Gaetano Castrovilli, přichází Erick Pulgar.
73'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Martín Cáceres, přichází Igor.
73'
Postupný útok hostí, po němž se míč dostal na levou stranu k Rogériovi. Jeho střílený centr domácí odvracejí do autu.
71'
Domácí útočnou snahu stopnul praporek pomezního rozhodčího. Ten signalizoval postavení mimo hru.
70'
Z protiútoku zahrozili hosté! Jeremie Boga obdržel přihrávku za obranu, uvolnil se a z levé strany zamířil do boční sítě.
68'
Venuti se to snažil změnit přihrávkou před bránu, kam si nabíhal Dušan Vlahović. Ten ale podle sudího fauloval.
67'
V posledních minutách se hraje spíše na útočné polovině Violy. Domácí si ale zatím nevytvářejí šance.
65'
Hostující Berardi se dostal s míčem za postranní čáru. Fiorentina bude vhazovat.
64'
Rohové kopy – 3:1
63'
Nyní tu byl další roh Fiorentiny. Ani ten ale domácím nic velkého nepřinesl.
63'
Rozehrával Peluso, hosté soupeře do šance nepustili.
62'
Jeremy Toljan fauloval a vyfasoval žlutou kartu. Navíc standardka pro Violu.
61'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Giacomo Raspadori, přichází Francesco Caputo.
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Hamed Traorè, přichází Grégoire Defrel.
60'
Domácí rozehráli nakrátko. Centrovaný míč pak přizvedával do ohně Nikola Milenković, obránci Sassuola však zvládl odehrát míč do bezpečí.
59'
Domácí vybojovali další rohový kop...
57'
Domácí zahrávali rohový kop. Sassuolo se ubránilo.
56'
Hamed Traorè předváděl zajímavá kouzla na pravé straně domácí šestnáctky, kde obešel dvojici hráčů Fiorentiny. Jen škoda finální přihrávky, kterou nikdo ze spoluhráčů nezachytil.
55'
Manuel Locatelli byl v hlavičkovém souboji faulován. Rozehrávají hosté.
53'
Hosté mohli jít do vedení! Berardi dostal míč na pravé křídlo, podržel ho a nakonec nabil na střelu Pedrovi Obiangovi. Ten zpoza šestnáctky orazítkoval břevno!
52'
Vlahović si v souboji o míč přidržel Toljana. Píská se proti domácím.
51'
Hostující Raspadori prohnal při napadání Pezzellu. Kapitán Fiorentiny hrál raději malou domů svému brankáři.
50'
Domácí začali druhou půli vcelku aktivně. Zatím se hraje na jejich útočné polovině.
48'
Domácím se povedla rychlá útočná akce. Dlouhý míč směřoval na vysunutého Vlahoviće, který balón sklepl doprava na Lorenza Venutiho. Ten si troufl na střelu, kterou však namířil vysoko nad.
46'
Na začátku druhého poločasu oba týmy pokračují se stejnými jedenáctkami, které zápas zahájily.
46'
Po prvním poločase se oba týmy rozešly do šaten za nerozhodného stavu 1:1. Hosté začali lépe a už ve 13. minutě je poslal do vedení Hamed Traorè, kterého vysunul parádním pasem kapitán Berardi. Fiorentina srovnala ve 35. minutě z penalty po faulu Locatelliho na zkušeného Ribéryho. Úspěšným exekutorem byl Dušan Vlahović.
45+2'
45+1'
V prvním poločase se budou nastavovat dvě minuty...
45+1'
Cristiano Biraghi zezadu fauloval Raspadoriho a dostal za to žlutou kartu. Domácí hráč ještě protestoval. Neměl by sudího moc pokoušet...
45'
Zpoza šestnáctky prověřil pozornost hostujícího brankáře Drągowského Domenico Berardi. Míč se snášel pod břevno, ale také do středu brány a polský gólman ho bez větších potíží zachytil.
43'
Nákop hostujícího stopera Pelusa mířil do míst, kde nebyl nikdo z jeho spoluhráčů. Míč sebral celek ve fialových dresech.
43'
Pomalu se blíží závěr první půle. Zatím tedy platí nerozhodný stav.
42'
Žlutou kartu dostává Gaetano Castrovilli (ACF Fiorentina).
41'
Ofsajd byl odmáván hostujícímu Bogovi. Ten se na levém křídle často pohybuje na jeho hraně.
40'
Franck Ribéry to má i v sedmatřiceti letech stále v noze. Nyní zleva naprosto přesně přenesl hru na Lorenza Venutiho. Ten si v šestnáctce přehodil míč na levačku, jeho střelu však stačila obrana Sassuola zablokovat.
39'
Domácí se také drží na balónu a snaží se něco vymyslet.
37'
Domácím by měl vstřelený gól pomoci. Před ním totiž působili trochu zakřiknutě.
35'
Fiorentina právě vstřelila branku!
Je srovnáno! Pokutový kop zahrával DUŠAN VLAHOVIĆ, který poslal brankáře Consigliho na opačnou stranu, než kam penaltu kopl.
33'
Penalta pro domácí! Franck Ribéry přebral míč u pokutového území, zamířil dovnitř a Manuel Locatelli ho nešikovně podkopl! Záložník Sassuola ještě může být rád, že nedostal i druhou žlutou kartu.
31'
Hostující Jeremie Boga velmi drze prošel z levé strany až před bránu. Zastavil ho až Milenković, který zblokoval jeho střelu.
29'
Zbytečným faulem na půlce se prezentoval Hamed Traorè. Hostující fotbalista dostal žlutou kartu.
28'
V ofsajdu byl chycen útočník fialek Dušan Vlahović.
27'
Hamed Traorè to zkusil z přímého kopu rovnou na bránu. Nemířil ale přesně, balón poslal vysoko nad břevno.
26'
Hostující Locatelli si došel pro faul a vynutil si standardní situaci pro svůj tým.
25'
Hosté drží míč na svých kopačkách a dá se říci, že v posledních minutách kontrolují obraz hry.
23'
Z poměrně velké dálky vypálil Rogério. Domácí brankář Drągowski vyrazil míč jen před sebe a měl štěstí, že se Domenico Berardi při dorážce nesrovnal ideálně a odkrytou bránu netrefil!
19'
Hostující kapitán Domenico Berardi byl potrestán žlutou kartou za faul na Francka Ribéryho.
18'
Hostující Manuel Locatelli strčil do Venutiho a rozhodčí mu ukázal žlutou kartu.
17'
Zaútočilo Sassuolo. Míč dostal na pravou stranu Berardi, který odcentroval. Míč odvrátil do bezpečí stoper Milenković.
16'
Pro domácí, kteří se nacházejí těsně nad pásmem sestupu, se zápas nevyvíjí dobře. Uvidíme, jak Fiorentina odpoví.
13'
Sassuolo právě vstřelilo branku!
Do vedení jdou ale hosté! Domenico Berardi vyslal nádhernou kolmou přihrávku na rozběhnutého HAMEDA TRAORÈHO, který se ocitl sám před brankářem Drągowskim a vybíhajícího strážce svatyně Violy chladnokrevně překonal.
12'
Domácí přebírají iniciativu. Stále častěji se hraje u pokutového území Sassuola.
9'
Přihrávku za obranu dostal Dušan Vlahović. Domácí útočník ale nedokázal zakončit dostatečně razantně a brankář Consigli měl snadnou práci.
7'
Žlutou kartu dostává Sufján Amrabat (ACF Fiorentina).
6'
První kloudná akce domácích a hned z toho byla šance! Na pravé straně šestnáctky vedl míč Franck Ribéry. Francouzský veterán pak našel zleva nabíhajícího Cristiana Biraghiho, který po zemi střílel těsně vedle bližší tyče!
4'
Berardi nyní hledal Jeremieho Bogu. Ten byl ale v ofsajdu.
3'
Hosté začali aktivně. Nejprve si naváděl míč z levé strany do pokutového území Domenico Berardi, jeho pokus byl ale zablokován. Sassuolo nicméně zůstalo u balónu a Berardi se nakonec dočkal možnosti vystřelit. Rána zpoza šestnáctky bránu domácích minula.
1'

ACF Fiorentina: Drągowski – M. Cáceres, Milenković, Pezzella (C) – Venuti, S. Amrabat, Bonaventura, Castrovilli, Biraghi – Ribéry, Vlahović.
Náhradníci: Terracciano – Valero, Martínez, Kouamé, Saponara, Callejón, Lirola, Pulgar, Eysseric, Igor, Cutrone, A. Barreca.

US Sassuolo Calcio: Consigli – Toljan, Chiricheş, Peluso, Rogério – Obiang, Locatelli – D. Berardi (C), Traorè, Boga – Raspadori.
Náhradníci: Pegolo – Marlon, G. M. Ferrari, Djuričić, Caputo, Kiriakopoulos, Defrel, Maxime López, Bourabia, Müldür, Magnanelli, K. Ayhan.

Rozhodčí: Valeri – Tolfo, Rossi.
ACF Fiorentina (17. místo, 2 – 3 – 6, skóre 11:19, 9 bodů)
Fialky se v tomto ročníku hodně trápí. Aktuálně se nacházejí jen těsně nad sestupovým písmem. Na to mají k dobru tři body. Lepší výsledky zatím nepřinesl ani staronový kouč Cesare Prandelli, který se vrátil na lavičku Fiorentiny v průběhu listopadu. Dosud odkoučoval čtyři ligové zápasy, z nichž jeho svěřenci získali jediný bod. K tomu mohl oslavit postup v poháru, v jehož 4. kole Viola zvítězila 1:0 po prodloužení na půdě Udinese. O víkendu Fiorentina prohrála 0:3 na hřišti Atalanty Bergamo.

Posledních 5 zápasů Fiorentiny:
Fiorentina – Benevento 0:1
Udinese – Fiorentina 0:1 po prodl. (pohár)
AC Milán – Fiorentina 2:0
Fiorentina – Janov 1:1
Atalanta – Fiorentina 3:0
US Sassuolo Calcio (5. místo, 6 – 4 – 1, skóre 21:12, 22 bodů)
Sassuolo nepatří k žádným velkoklubům, letos ale ukazuje, že jeho hráči dokáží hrát velmi slušný fotbal. Dosud prohráli jediný zápas z 11 a v tabulce soutěže se nacházejí na páté pozici. Na druhý Inter ztrácejí pouze dva bodíky. Právě milánský celek je dosud jediným přemožitelem svěřenců kouče Roberta De Zerbiho. V 9. kole podlehli doma tomuto velkoklubu 0:3. Poté přišla bezgólová remíza na AS Řím a o víkendu pak domácí vítězství 1:0 nad Beneventem, o které se postaral zásahem z penalty Domenico Berardi.

Posledních 5 zápasů Sassuola:
Sassuolo – Udinese 0:0
Verona – Sassuolo 0:2
Sassuolo – Inter Milan 0:3
AS Řím – Sassuolo 0:0
Sassuolo – Benevento 1:0
Vítám tu všechny milovníky dobrého fotbalu! V do týdne vloženém 12. kole italské Serie A se utkají také Fiorentina a Sassuolo. Zatímco trápící se domácí se v tabulce nacházejí těsně nad sestupovým pásmem, dobře hrajícímu Sassuolu patří pěkné páté místo pouze s dvoubodovou ztrátou na druhý Inter.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62